Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ale zrobicie jak uważacie

W ciąży nie wolno pić ani palić. Wbijcie to sobie wreszcie do łba.

Polecane posty

Gość ale zrobicie jak uważacie

Co jakiś czas, któraś zakłada topik: "palę, jestem w ciąży, czy zaszkodzę dziecku"? Po co pytacie, skoro odpowiedź jest jedna: możesz zaszkodzić. Mnie wystarczy samo możesz. Nie słuchajcie lekarza, który mówi, że lampka wina jest wskazana, bo tak naprawdę na dobrą sprawę nie wiemy, jak wiele alkoholu potrzeba, żeby zaszkodzić dziecku. Tak, tak wino i piwo , to też alkohol! Popalasz w ciąży, palisz przy dziecku? Nie przyznawaj się do tego! Rób to w zakresie własnego sumienia, ale na Boga nie chwal się tym przed obcymi, bo Ci obcy wiedzą, że to jest zabronione. Albo: "Ja paliłam, a moje dziecko jest okazem zdrowia". No to Bogu dziękuj kobieto, że tak to się skończyło. Twoje dziecko mogło nie mieć tyle szczęścia. 3 papierosy dziennie nie zaszkodzą? Nie trzeba wypalać paczki, żeby zaszkodzić maleństwu. Skończcie z tymi topikami, bo tutaj usprawiedliwienia nie znajdziecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aposzlaty
to nie wchodz jak ci sie nie podoba nikt cie nie prosi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aposzlaty
przepraszam cie - ale zrobicie....nie chcialam byc nie mila:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak mi się wydaje
One to widzą, tylko czasami nałóg okazuje się silniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palaczka 24tc
czasem zaklada się taki topik żebyscie nas tak zjebały, że raz na zawsze odechce nam się palic czy tam pic. Ja jestem palaczką i nie chwalę się tylko potępiam. Sama kiedyś załozyłam topik, że pale. Pomogło - rzuciłam. Dzieki waszym wyzwiskom może, a może dzięki życzliwym postom których bylo tak nie wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkgkgjkgj
kobiety o których piszesz, autorko tematu, są głupsze od zwierząt trudno się dziwić że nie rozumieją po ludzku (no, z wyjątkami, jak ten chlubny z rzuceniem palenia) mniej już takie topiki nie ruszają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobrze gadasz
nawet pijac jeden kieliszek wina to tak jakbys wipila 50wodki:o po pol h dziecko ma takie samo stezenie alkoholu we krwi co matka, trzeba jeszcze wziasc pod uwage ze my mamy juz dobrze wyksztalcona watrobe a dziecko jeszcze nie wiec jak ma poradzic sobie z tym alkoholem?? widok ciezarnej pijacej lampke wina nie wzburza, ale jak by ta sama matka dawala pic 2msc dziecku to samo wino to juz wzburza:o a to to samo.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobrze gadasz
wiem co mowie studjuje medycyne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko kobieta przy zdrowych zmysłach nie bedzie ani pic ani palic w ciazy!! a głupe sa te ktore nie patrza na to ze szkodza małej istotce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liama
dobrze gadasz - studiuje pisze sie pierwsze "i"drugie"j".a potem sie dziwic ze tak"wyksztalconych"lekarzy mamy w tym kraju:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meso1
lampak wina...smiac mi sie chce pewnie ze mozna najbardziej co mnie wkurza to takie panikary tego nie wolno tamtego.. zyc i oddychac nie mozna pwnie tez bo zaszkodzi kobiety w obozach koncentracyjnych rodzily zdrowe dzieci ty sobie wbil do lba ze nie mozna przesadzac dac o siebie cale zycie trzeba a nie tylko w ciazy a lampka wina jest bezpieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lampka wina w ciazy
jest gorsza od jednej strzykawki heroiny. alkoho, nawet niskoprocentowy jest mieszanka wybuchowa dla plodu, szczegolnie dla nerwowego ukladu i rozwoju systemu neurologicznego u plodu. alkohol w kazdej postaci- jest kategorycznie zakazany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wy w ogole do lekarzy nie chodzcie bo wam cos niby gada... nie kazdy to konowal jesli tego nie wiecie o alkohol to sie rzucacie a np o potrawy ostre? to juz wszystko w porzadku? moze w ogole zrezygnujecie z jedzenia, picia (gazowane tez nie jest dobre) i zyjcie powietrzem... wszystko jest dozowolone ale z umiarem... raz na 2 miesiace czy cos jakas lampka wina nikogo nie zabije:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do tego, ze palące/pijące w ciąży matki mówią, że ich dziecko to okaz zdrowia - moze i się rozwija dobrze - i jak ktoś wczesniej wspomniał - chwała za to Bogu !! ale szkoda tylko, ze te kobiety nie wiedzą, że nagatywne skutki palenia/picia w czasie ciązy mogą sie odbić na dziecku później, np. w podstawówce może mieć większe problemy w nauce, może mieć większe skłonności do alergii, różnych chorób itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wino marki piwo
w ciąży się nie pali nie pije itd, a jeśli nie wiem ,,że jeste w ciązy i palę nałogowo, piję 6 lampkę wina? - to nie zaszkodzi? przecież to zarodek też wiele może się dziać? napiszcie i tu coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meso1
bo ja na przyklad zaraz po urodzeniu swojego dziecka wlalam w niego ze 3 lampki wina bo gowniarz zasnac nie chcial i darl sie jak glupi!a w ciazy pilam flaszke dziennie wina i nic zlego sie nie dzialo wiec nie rozumiem o co chodzi!a fajna....choc ma 18 lat w zyciu w ciazy nie byla bo nie ma kto jej zrobic jej wie najlepiej i zna sie na wszystkim mowie wam!!!to dziecko to geniusz!co byscie nie spytaly o ciazy porodzie i wychowywaniu to fajna...udzieli odpowiedzi jest tak wszechstronnie uzdolniona a w tym roku szkolnym nasze dziewcze konczy II kl. OHP:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co powiem tak w niektorych tematach nie trzeba miec doswiadczenia zeby cos powiedziec wystarczy pomyslec, poczytac czy poszukac gdzies takie trudne to nie ejst czy lekarz musi miec jakies problemy z sercem zeby przeprowadzac operacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miki mause
FAJNA MADCHEN a ty taka wyedukowana a pij w ciazy na twoje zdrowie, moja sasiadka tak pila z koglem moglem zeby anemi nie miec i moze jej nie miala bo bala sie lykac zelazo, i wiesz co potem z paczkami z MC Donaldsa gonila dziecko by sie jej kolorow nauczylo bo szlo do przedszkola i wstyd nie wymienie jeszcze innych rzeczy na ktore zwracano jej potem uwage, ale mamusia zapatrzona w dziecie uwaza ze nie ma w niczym problemu tylko potem bedzie w leb walic i od tepakow wyzywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wino marki piwo
bez kółtni tu tylko:) a czy mi ktoś potrafi odpowiedzieć?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meso1
MIKI kurcze gdzies ty byla jak cie nie bylo dziewczyno?!jak milo cie znow czytac....!:)kaj ty sie podziewala?:)i fajna....sie odnalazla...hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miki mause
i jak sama napisalas ze w niektorych tematach trzeba miec doswiadczenie a jezeli ja wiem to ty w tym ciazowym go nie masz:O wiec nie badz taka do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki mause oprocz doswiadczenia trzeba umiec tez czytac.. ale ty nie umiesz bo napisalam ze NIE trzeba miec doswiadczenia i to co z tego ze nie rodzilam? czy to znaczy ze nie posiadam zadnej wiedzy? ksiazki nie gryza, wystarczy poczytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miki mause
hej miesko:D wino marki wino alkohol uszkadza szare komorki u zarodka i ksztaltujacego sie dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meso1
wino marki piwo - nie rozumiesz tam gdzie pojawia sie fajna...tam coniektorych szlak trafia i bedzie klotnia:(Jesli chodzi o twoje pytanie to odpowie ci na nie nie jakas 18l.pipka ktora nigdy nawet faceta nie miala a doswiadczona matka;)Znam kobiety ktore poronily ciaze nie wiedzac ze w ogole byly w ciazy a przewaznie poronienia byly wynikiem ich imprezowania.Jedna kobieta moze palic popijac a i tak urodzi zdrowego bejbika a druga dmucha chucha na siebie a i tak straci dzieciatko.Nie ma zasady!nie! przepraszam jest jedna zasada!jestes w ciazy nie dyskutuj z fajna...bo to grozi kalectwem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sluchaj to przeciez wiadomo ze alkohol szkodzi ale nie wierze ze jedna lampka wina na 2 miesiace cos zmieni... jezeli ta sasiadka pila do woli to ja sie nie dziwie z alkoholem jest jak ze wszystkim, co za duzo to niezdrowo:) jak juz wczensiej napisalam, wiekszosc kobiet dba o siebie w ciazy, chucha i dmucha a i tak rodza sie dzieci chore, z downem, alergicy, itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajna madchen - ja nie powiedziałam, że tylko alkohol i papierosy powodują alergie czy wady - ale naukowo jest potwierdzone, że jak matka w ciązy pali czy pije - to prawdopodobieństwo pojawienia się wad czy alergii u dziecka zwiększa się. A po co ryzykować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miki mause
kochana madchen czesto zycie nie odzie w parze z ksiazka ale zycze Ci by twoje maciezynstwo takie bylo, i ciaza bo jezeli nie wtedy siadzesz na pupie i zrozumiesz niektore dziewczyny, ktorych nie moglas zaczaic swoja ksiazkowa glowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×