Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziubassek

ciążowe staranka

Polecane posty

Cebulko Dziękuję za zdjęcia,Twoja mała to naprawdę wygląda jak księżniczka.Tak do mnie dotarło,że już nawet za 2 tygodnie mogę mieć swoją księżniczkę.Nie wiem czy powinnam się martwić,ale wczoraj byłam u ginki i powiedziała,że wszystko OK,szyjka twarda i zamknięta,trochę skrócona (na karcie 1,5-1cm - było 2 cm) ale powinnam donosić do terminu.Ale martwi mnie co innego - mam wrażenie,że na wkładce wydzielina jest taka leciuteńko zabrązowiona - albo mi pękło jakieś naczynko od tych skurczy co mam codziennie albo to początek czopu śluzowego.Sama nie wiem,lekarka nic wczoraj nie wypatrzyła.W wyniku wymazu wyszły mi drożdże więc może one jakoś podrażniają blonę śluzową i stąd ta podbarwiona wydzielina.Gorzej jak to zbliża się poród a ja dopiero zaczęłam 36 tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chociaż tak sobie myślę,że jest jeszcze jedno wytłumaczenie.Mam taką małutką brodawkę na ... i w czasie mycia ją naruszyłam.Dość długo mi leciała żywa krew ale do tej pory to się nie chce zagoić i co jakiś czas na papierze widzę kropeczkę krwi od tej ranki.Nie wiem,nie wiedziałam,że naderwana 'brodawka może tak długo się goić (to już 2 dni od tego "wypadku") A jak wiadomo nic tam nie moge zobaczyć nawet z lusterkiem,kurde jeszcze mam za słabe okulary,bo nie zmieniłam szkieł jak kazał okulista.Skoro lekarka nie wypatrzyła nic w trakcie badania to może ta podbarwiona wydzielina jest z tej ranki,sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fisia i Koug Macie rację,poród zbliża się milowymi krokami.Lekarka co prawda wyznaczyła termin wizyty na 17.02 ale kto wie czy doczekam.Tyle mam wydzieliny wodnistej,że ciągle mi się wydaje,że to te wody choć lekarka twierdzi,że nic na to nie wygląda,pewnie od droźdży mam upławy i tyle.Co dziwne,nic mnie nie swędzi,piecze tylko czuję takie leciutkie podrażnienie przy załatwianiu i tę obfitą wydzielinę. Niestety dowiedzialam się,że mojej lekarki nie będzie przy porodzie,gdyż zmieniła szpital a w tym szpitalu właśnie porodówka do września zamknięta.Poleciła mi szpital na drugim koncu miasta (zdaje się,że sama tam pracowała a jeśli nawet nie,to pracują tam jej wszyscy koledzy i koleżanki z poprzedniej pracy),mówiła,że sa tam dobrzy lekarze,nie ma studentów,stażystów (więc nikt obcy mnie nie będzie oglądał,sama lekarka mówiła,że to jest bardzo nieprzyjemne dla rodzącej i że mnie rozumie),warunki bardzo dobre - 1,2 osoby w pokoju.Na cesarkę mam się umówić jadąc na izbę przyjęc najlepiej w środku tygodnia przed moim terminem (ostatnio wg USG 26.02) i dowiedzieć się kiedy przyjechać już na operację.Powiedziała,że niestety zdarza się,że jak się przyjedzie rano danego dnia nie zawsze mogą w ten sam dzień zrobić cesarkę a po co mam w szpitalu niepotrzebnie leżeć i się denerwować czekaniem? Gdyby coś się działo - regularne skurcze bądź odejście wód płodowych - mam jechać do byle jakiego szpitala żeby mnie zbadali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i sie skaswoało:( wrrrrr Fisiu mój mały tez spi wiec wrezcie mam chwilke:) a TY kochan rób kawe bo padam:) ja czestuje plackiem z jabłkami:) kołuderko gratulacje dla córeczki:) teraz czekamy na fotki:) Aniu K hmm szkoda ze nie mieszkasz blizej bo troche pociech by sie znalazło do opieki:) Koug:) za chwile bedzie bitka o facetów na topiku:) te kobietki teraz takie niektóre bojowe:) i waleczne:) gratulacje dla Emilki zabka:) i całus od Maksia dla księżniczki:) Robur:) oj niedługo Ci zostało przespanych noc;) malenka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaski ja tak na chwilkę bo zaraz szykuje się do gin .a jutro mam testy alergologiczne z Angelika proszę was trzymajcie kciuki by wszystko poszło super cebulko jeszcze sie po oszczędzaj masz czas na wszystko i zgadzam się z ania dobra uciekam laseczki trzymajcie sie ciepełko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello laseczki! melduje sie bo mnie nasza Fiska z NK przegania! :D :D :D :D no i powiem tak: Anus czuje sie calkiem znosnie, musialam odstawic te witaminy bo po nich mnie tak mulilo ze hej! wiec teraz biore kwas foliowy i zajadam wiecej owockow :) Wierze Ci co do sprawy dzieciaczkow, ze nie masz czasu i czasem tez i sil, podziwiam Cie, ale trzymaj sie tam mocno i kwardo! Wdz sama ze dziewczyny Ci tu chca jeszcze swoje pozostawiac! a to ci Kukułki Jaskolki! :P Bolerko Sluchaj z ta blokada to swieta prawda, znam kobietke c starala sie o dziecko z mezem od wielu wielu lat, 7latek uplynelo i juz nie wytrzymywala emocjonalnie, w lipcu tamtego roku miala miec in vitro, a jakby sie nie udalo zamierzala adoptowac jakiegos maluszka...i tak sie nastawila juz na ta adopcje, ze in vitro bylo zbedne bo 3tyg przed dowiedziala sie ze jestw ciazy, i wszystko pryszlo tak naturalnie, w ten piatek idzie na macierzynski... Moze zatem sie nie starac i powiedziec, teraz nie czas...(tak jak bylo to ze mna) :) i jak dalam na luz to w 2gim cyklu zaszlam bez konkretnych staranek. Dafi nie nie dostalam nic :( a nr mam wciaz ten sam :( ale dziekuje Ci za pamiec i serducho! :) o kraju moze za 2-3 latka sciagniemy, wiec jeszcze czasu przed nami jest...Dzidzioch juz bedzie odchowany latwiej przyjdzie zostawic bobo Dziadziusiom :P :D :D Koug juz do pracy............ o matko jak to zlecialo!wcale Ci sie nie dziwie ze wolabys zostac w domu... ale jak co to bdziesz z nami pisala z pracy jak za dobrych starych czasow :P Cebulcia! a co organizujesz kulig????? no to sie pisze! :) podobo zima powraca od piatku wiec sniegem rzuci z pewnosia z nieba. Norma przeslicznitka! Najbardziej rozbrajaja mnie minki malych dzieci :) Z ta energia to Mała uwazaj co????bo Ci sankami przyłoze! :P :P :P Fisiolku! wielkie buziunie dla Brtoliniego! 😘 Ty pizamkowa dziewczynko! ksiedza w takim stanie przyjmowac! :P a jaki galanty i mlody byl? :D Validku z tego Maksia to juz duzy chopok! ale fajny! ja pierdziu! no no z taka waga to ma co sie dzwigac! tate przypilnuj co by synka nie rozpieszczal na maksa, no ale co tu poradzic jak on taki fajny! az sie chce Go ponosic :) Wiolcia co do przeczyszczania, to kurcze ja testowalam kiedys na siebie taki specyfik, ktorego jak wypilas pol szklanki to pozniej lecialo i lecialo :( no ale wziasc za siebie trza sie! zdrowko najwazniejsze! trzymaj sie tam! Roburku no juz bliziutko ... 36tydz, dobrze ze organizacja przed porodowa bez zarzutu,wiesz co Cie czeka, wyjma umyja, nakarmisz Ty, pakujesz torby i wio do domku z Malenstwem! Dziubuss a wiesz ten len to i u mnie!jak nie net to skype, to tv to brak ochoty na nic, no zabawa z pupilami, to gadanie samej do siebie... wlasnie czy to jest normalny przejaw samotni w domu? czy mi bije na glowke? :) Manius no sama jestem ciekawa co sie tam w brzusiu wierci... :) ostatnio mialam taki sen ze ho ho! a jaki realistyczny! widzialam dzidziucha prze skore normalnie jakby byla przezroczysta! a poniej tak sie wiercilo, ze sprawialo mi prz tym troche bolu, brzuch wygladal tak nieregularnie jak u Cebulci na jednej fotce! :) Podejrzewam ze to mala kotka uwalila mi sie na brzuchu w nocy, bo ona lubi mnie ugniatac i klasc sie na piersiach i stad te doznania. Kołderka 🌻 oki to chyba do kazdej skierowalam pare slow :) ja zmykam do miasta, pogoda wysmienita na spacer! zero chmurek i w pelni sloneczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koung możliwe, że nie wiedziałam kto to :) Wiem, wiem tysiące przykładów można mnożyć jeśli chodzi o cudowne poczęcia. Lekarz też mnie uspokaja, ale jest taka ogromna presja otoczenia :) W pracy też mam koleżankę histeryzującą podobnie jak ja... Wspieramy się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć piźdźioszki podpisuje liste obecności odbierać poczte prosze bo wysłałam Wam zdjęcia mojego Bartoliniego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heloł herbatka laktacyjna podana, a dla innych kawka:-) jeju jak ja bym się napiła kawki!!!! Fisia Bartolini podobny do ciebie, słodki cukiereczek, jaki duzy, że hohoho ciekawe jak moja Norma za miesiąc będzie wyglądała? teraz pojadła i śpi, myślę że ok. 2 godzinek, więc chyba wyskocze do sklepu, bo Babcia jest. Mam zamiar kupic jej dzisiaj taki leżaczek z melodyjką:-) mam pytanko do karmiących piersią, jakie wy jecie owoce oprócz gotowanych jabłek!!! bo juz mi się znudziły i coś bym innego zjadła:-) juz nie wspomne o biszkoptach, ciasteczkach maślanych i wszystkiego na parze. Dajcie laski jakies przepisy:-) Waga na szczęście spada, waże już 61kg, jeszcze 6kg do zrzucenia.Tylko ten brzuch mnie załamuję, taka piłeczka :-), kiedy mogę założyc pas poporodowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebulko to mamy tyle samo do zrzucenia! a pas juz mozesz zakłasac! co do owoców to jem banany i jabłaka robie sobie taki mus owocowy!!gotowany co do przepisów to tez chetnie poprosze bo dos mam tego nudnego jedzenia!!! czasem mam taka ochote na KFC mniam Fisiu zaraz sprawdzam poczte ! i Bartusia z Maksiem bedziemy ogladac!! Titus masz swoje jakies nowe fotki??co do noszenia Maksia to zapraszam jest co nosic!!!! idziemy na spacerek z małym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fisia Dziękuję za zdjęcia,Bartuś szybciutko rośnie. Mam do Was pytanie.Kiedy wyszłyście na normalny spacer z dzieckiem po porodzie? Bo ja się już boję jak mam wozić małego samochodem do szkoły (muszę sama) a wiem,że noworodka nie można od razu brać na spacery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) Podpisuję listę obecności. Roburku ja z Basią musiałam wyjść z domu z tego samego powodu co Ty i miała wtedy 10 dni. Wcześniej na chwilę kilka dni z rzędu była na dworze. Myslę, ze jeśli nie masz innego wyjścia a Maleńka będzie zdrowa (a na pewno tak będzie) to ona się przystosuje. Tutaj już z kilkudniowym dzieckiem wychodzi się na dwór a z reszta pierwszy \"spacer\" dla dziecka to przecież wyjście ze szpitala. Ja pamiętam że w Opolu jak urodziła się Weronika to już w drugiej dobie pielęgniarki przychodziły i otwierały okna na kilka minut by dzieciaczki się werandowały. Ty rodzisz za 2-4 tyg więc miejmy nadzieję, że do tego czasu wiosna juz u Was zawita a na deszczowe lub wietrzne dni to mogę Ci poradzić zakup folii deszczowej na fotelik samochodowy jesli Małą bedziesz w nim przenosić do auta. Będzie dobrze małe dzieci szybko się przystosowują o ile rytm dnia jest w miarę stały i powtarzalny. Fisia Bartolini suuuper. Aż boje się Basi pokazać jego zdjęcia żeby się nie zakochała od razu ;) bo potem z Emilka będą walczyc o niego i co, zwada gotowa :P Pozdrawiam serdecznie i miłego dnia dla wszystkich 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski, u mnie stara bida z rana wisze nad kibelkiem jak zwykle a potem sprzatanko,gotowanko i prasowanko w miedzy czasie tv;) a w pon i środy szkoła rodzenia takze juz troszke cwicze przed godzina 0 ;) dzis bylam kupic kosmetyki dla małego no i uzupelnic apteczke dla nowego lokatora to chyba bylo by na tyle buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pobudka moje Dziecko dało mi dzisiaj pospać:-) jadła o 24, 4 i 9 rano także czuje sie jak młody bóg:-) :-) ide na sniadanko:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heloł lasencje Cebulko zamienimy sie na dzieciaki? tez bym pospała niestety Bartolini ma zegarek w tyłku i co dwie godziny (no góra trzy) sie domaga papu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduję się śniadaniowo :) Dzieci odstawione do szkoły i przedszkola Basia najedzona zasypia (mam nadzieję) więc w końcu jest czas by cos przekąsić i do Was skrobnąć. Ja na nocki narzekać nie mogę choć nie powiem że nie marzy mi się nocka przespana w całosci np 10 lub nawet 12 godzin... no ale myslę, że i na to przyjdzie czas :) a wtedy będę narzekać że czas tak szybko płynie i moja mała Basieńka już nie taka mała. I jak tu człowiekowi dogodzić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm dzisiaj to i ja sie na dziecko cebulki zamienie:) mój cała noc sie wiercił! chciał jesc co 2-3 h ! ogólnie jestem nietomna a wiczorem mam tesciów wizytacja ani mieszkania nie widzieli ani wnuka wiec bedzie tesciowa ogladac hahaha musze podłogi pomyc co by sie nie przewrócili w progu!!! Fisiu dawaj kochana kawe:) bo nie da sie z tymi naszymi chłopami inaczej funkcjonowac!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A właśnie przeglądnęłam moje suwaczki i co tam widzę??? Że 2 dni temu minął dokładnie rok jak jestem tu z Wami!!!! Kurcze jak mogłam przeoczyć taką okazję do imprezy :P:P:P Dziewczyny ale nic straconego, dziś postawię... no tak tylko co? Chyba soczeka jabłuszkowy hehe bo tu niewiele takich co to mogą setkę bachnąć :) Kochane a tak serio to dziękuję Wam że jesteście, że takie równe z was babki i bardzo się cieszę ze mogłam osobiście poznać niektóre z Was i nawiązać te wszystkie znajomości wirtualne i nie tylko. Właściwie to powinnam podziękować tez w imieniu mojego m. bo on tez na tym skorzystał, prawda Koug?? :P Przypadli sobie z twym ślubnym do gustu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie też dzisiaj w nocy jak małą karmiłam wzieło na wspominki:-) tak sobie patrzę na mój suwaczek za 3 dni mija termin porodu, aż mi się łezka zakręciła. Tyle się na niego przyglądałam jak mijają dni, z każdym kolejnym moja Dzidzia się zmieniała. Pamiętacie jak przezywałyśmy kolejne cykle, ile podniety w tym było jak kolejna zachodziła w ciążę:-) po każdej wizycie było sprawozdanie....ahhhh a już większośc z nas ma juz Dzidzie w łóżeczkach:-) no cóż zostało nam dopingować reszcie dziewcząt i czekać aż urodzą się wszystkie nasze topikowe Szczęścia:-) no to teraz herbatki się napije:-) dziewczyny a ile kupek wasze maleństwa robią, bo ja mam wrażenie że moja Norma to sra na okrągło:-) :-) :-) przy każdym karmieniu kupa, nie za każdym razem jest tego dużo ale jest:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemanko laski!! NO i pierwsze testy wziewne są po za nami wyszły super ,ale nie wiem jakie alergeny były podane dlatego że na nic na razie nie jest uczulona to pani doktor tylko powiedziała że jest super i w czwartek mamy drugą turę testów wziewnych i wtedy chyba dostanę wyniki a pod konbiec lutego mamy pokarmowe tituś ja na razie jem suszone śliwki i też leci ze mnie i czuję się dobrze wtedy nawet nie jestem nadęta tak jak dotąd nie boli mnie w boku ,nie burczy mi w brzuchu {tzn. jelitach };);)teraz muszę powalczyć z wagą bo znów przytyło mi się trochę a może macie jakieś lekarstwo na schudnięcie ??????? koug jak ten czas leci już musisz iść do pracy miejmy nadzieje że godziny pracy będą wam pasować a na dziadków nie możecie liczyć??? cebulko co do pasu poporodowego to nie mam pojęcia gdyż ja nie mogłam go nosić bo zaczynałam od nowa krwawić i bolało mnie w dole brzucha i zrezygnowałam a dziś są tego efekty myśle że to przez ta miednica pękniętą pod czas porodu dziubasku Ciebie jeszcze wymioty męczą ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola a no rzygusiam sobie a co mi tam;) nie chce juz o tym myslec,pociesza mnie,ze jest juz coraz blizej mam na dzieje,ze z chwila z ktora wyskoczy moj mały z brzuszka hormony opadna i przestane zwisac nad kibelkiem,prawda? ciesze sie,ze testy wyszly dobrze! ciesze sie,ze nie ktore mamuski maja spokoj w nocy:) biedna nasza Validos jej głodomorek daje popalic:P moze pogłodz go troszke hehe albo nie bo będzie spiewał wam pół nocki;) Cebulko no ja tez mam takie momenty sentymentalne gdzie spominam stare dobre czasy kiedy przezywalysmy wszystko :) i czekalysmy na informacje od dziewczyn jak na szpilach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurza mac mialam dzisiaj na cafe nie wchodzic, ale odebralam poczte i zobaczylam Malego Fisiowego no i sie tak zakochalam ze musialam to napisac! :D :D :D na pierwszym zdjeciu to mi troszke mojego starszego brata przypomina...oczywiscie jak byl maly...i do tego byla faza w tamtych czasach lata \'75 na niemowleca golizne i tak lezal sobie z siusiakiem na wierzchu, ale mimo tego byl slodki! :D :D :D Dziubassku no strasznie dlugo Cie Kubus meczy z tym rzygusianiem, notuj wszystko notuj, bo jak bedzie kiedys podskakiwal badz skarzyl sie na swoje dzieci to mu powiesz ze nie byl lepszy :D :P Wiolus u mnie to zawsze cos kruczy i burczy w brzucholku! :) czasem to az mi glupio do ludzi wyjsc, unikam cichych miejsc heheheheh! Anus A wiesz Ty co ja zapmnialam dokumentnie ze mi 19tego minal roczek z Wami, kurcze ale ten czas leci. A zaprosila mnie na topik nasza Koug 🌻 i dobrze ze to zrobila :) bo pewnie bym tkwila na tym smutniejszym... Validku poczekam jeszcze miesiac i cykne fotusie, niby 16tydz a wciaz malusio widac :) choc ja juz widze roznice :) w dupsku jak mialam UWAGA!!! 104! to teraz bez niczego zjechalam na 101 z takim luzikiem, dzidzoch zabiera tu i tam a idzie po malutku w brzuszek, smaruje sie oliwka, wale tego ze hej! Wlasnie znacie dziewczynki jakies kremy na rozstepy tylko takie bezzapachowe, bo jeden mam i mnie odrzuca :( no i nie stosuje, jedynie co to po oliwce dla dzieci nie... mam wrazenie ze to nie wystarczy. Jak myslicie? Caluski dla wszystkich! Te co karmia cycki do gory :D a te co nie butelami wstrzasnac, weekend idzie! Zycze ladnie spiacych dzieci ala Cebukowych jak ostatniej nocy! 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Titowa -używałam Mustela, pachnie bardzo delikatnie, prawie w ogóle. Nie mam rozstępów - na całą ciąże 2 opakowania zużyłam. u nas nieciekawie, Karol chory, jest na antybiotyku :( :(:(:( płakać mi się chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Dafi :( mam nadzieje ze pogorszenie u maluszka szybko minie, trzymam za to kciuki. Kurcze tylko nie wiem czy ja dostane tu ta Mustele Nutelle :) Ale cos wymysle...aaaa przeciez Madzik nasz jedzie na ferie 10-17 luty wiec moze mi to tam zakupic... A zapach delikatny czyli bardziej jaki? kwiatowy, slodki, bo ja na zapachy uczulona strasznie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Titek zapach trudno powiedziec taki jak krem do buzi:) Dafi przykro mi, trzymaj sie dzielnie w koncu jestes mamusia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jedyny krem jaki używałam na rozstępy to penaten-pachniał ślicznie i nic po nim nie wylazło. Dafi ucałuj Karolka od Kougowej cioci.Maleńki księciunio aż szkoda tą chemię pchac w takie maleństwo.... Nas na szczęście odpukać grypa omija szerokim łukiem. P.S. Emilce wyszedł 2 ząbek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allo:) A co to nikt kawy nie zrobił??? Wysłałam Wam zdjęcia od Agi malutkiej Paulinki :) Razem z Agi stwierdziłyśmy ze Paulinka jest troszkę podobna do Maksia :) Looknijcie same :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety to zapalenie oskrzeli - bierze antybiotyk i inhalacje. pozdrawiam Was i dzięki za ciepłe słowa. Mustella najtańsza na Allegro, zapach delikatny "pudrowy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×