Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziubassek

ciążowe staranka

Polecane posty

Witam. Dziewczyny dziekuje za wszelkie rady. zastosowałam i nawet herbate z sokiem z malin też piłam -mam nadzieje ze nic złego sie nie stanie. Zreszta i tak musiałam zadzwonic do lekarza bo pojawiła sie temperatura:(. Modle sie zeby wszystko dobrze sie skonczyło. Basiuniu serdeczne gratulacje z okazji narodzin syna. Musze przyznać, że czesto myslałam o Tobie. KAMA ja pomimo tego ze zrobiłas test poczekam az napiszesz ze @ jest. Wtedy uwierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór Kobietki:):) Basiunia GRATULUJE:):):):):) łap ode mnie bukiecik dla Ciebie i Twojego synusia:) Iszybkiego dojścia do siebie :) 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 Wiecie ci ja ostatnio nie mam na NIC kompletnie czasu :(:(:( MASAKRA . Cały czas albo sprzatam albo się włucze z moim łobuzem najlepsze że od 2 dni mdłości i wymioty pezeszły (odpukac:P puk puk:P) Motylku cóz to za jakaś infaekcja się przyplątała?? Lecz się żeby nie dopadały Cie przykre dolegliwości:):) Kama ja też bym jeszcze poczekała na termin @ bo te testy niby wykrywają wczesną ciąże ale to nie zawsze. A ja dzisiaj miałam bardzo aktywny dzien 2 godz na basenia :P ale nie powiem plecy mnie po nim bolały hehe i od czego to nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiunia wielkie GRATULACJE. Dużo zdrówka dla Miłoszka, niech Wam rośnie i każdy dzień wypełnia radością :) Tituś teraz Twoaja kolej :) Już bliżej jak dalej... ❤️🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻❤️ 🌻NICK .........WiEK...MIEJSCOWOŚĆ..POTOMSTWO....CYKL....OSTAT.@ 🌻Schering.......36....Wrocław................................................ 🌻Majek123......23.....Zakopane.............................................. 🌻Gooosha.......25.....Ballymena............................................. 🌻Anucha26......27.....Śląsk................................................... 🌻Wiola30........30.....Kuj.-Pom........Angela 7lat........................ 🌻Anna6889......40.....Kłodzko......Gosia 18l..Ola 11 l.................... 🌻Bolerka34......34.....Warszawa............................................. 🌻Karla31.........31.....Warszawa............................................. 🌻Kama26.........26.....Jelcz-Laskowice.....................10 cykl....30.03 🌻Dafodilek ......29.....Wrocław......Karolek 7 m-cy........4 cykl....23.03 🌻Matyysha.......28.....lubelskie...............................6 cykl....21.03 🌻Hanna22........23.....Wrocław...............................1 cykl....25.03 🌻Minia 24........24.....Częstochowa........................................... 🌻Kamila220579..29.....Niemcy................................1 cykl....23.03 🌻Asik79...........29.....Trójmiasto......Kacperek 4 l..................13.04 🌻Softis............31.....podkarpackie...Weronika 6 l..................28.02 🌻Della.............30.....Opole / Anglia........................2 cykl....26.03 ❤️🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻❤️ 🌻...........................ZACIĄŻONE...........................termin porodu 🌻Titowa1..........28.....Irlandia............................ciąża.....20.07.09 🌻MM_Jadziunia...32.....Opole....Jan Pawełek 4 l.........ciąża.....30.08.09 🌻Motylek55555...29.....Poznań..............................ciąża.....13.11.09 🌻Tyllkaaa.........19.....Dzierżoniów.........................ciąża.....26.11.09 ❤️🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻❤️ 🌻.................Planowane imiona dla dzidziusiów........................... 🌻Titowa..................Laura ❤️🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻❤️ 🌻.........................SZCZĘŚLIWE MAMUSIE................................... 🌻Mar—gerita....26..Warszawa................synek ur. 16.06.08 🌻Madziulek81...27..Gdańsk...................Kacperek ur.17.06.08 – 2380g 45cm 🌻Sylwia .........29..Trójmiasto...............Natalka ur. 20.06.08 – 3690g 54cm 🌻Demiluna......26..Anglia......Wiki 4 l......Julian ur. 27.06.08 – 3640g 🌻Harbatka......29..Warszawa.................Bartuś ur. 27.06.08 – 3300g 54cm 🌻Agital..........27..Żywiec.....................Piotruś ur.18.07.08 – 3450g 58cm 🌻Avinion........30..Kraków....................Martynka ur. 08.08.08 – 3700g 54cm 🌻Koug...........35..Opole..Michał 13,Ola 8..Emilka ur. 23.08.08 – 3245g 54cm 🌻Dafodilek .....28..Wrocław...................Karolek ur.12.09.08 – 3400g 🌻Kasika1........23..Rzeszów...Kacper 2l.....Karolinka ur. 22.10.08 – 3300g 50cm 🌻Mania23........24..Warszawa................Szymonek ur. 17.11.08 – 2600g 52cm 🌻Fisia**..........30..śląskie....Marta 4lata...Bartuś ur.10.12.08 – 2640g 52cm 🌻Validos27......28..Kraków....................Maksymilian ur.18.12.08 – 3480g 56cm 🌻Maliwina29....30..Warszawa.................Hubert ur. 28.12.08 – 2700g 50cm 🌻Ania.K_81.....27..Dublin...Weronisia 3l....Basia ur. 28.12.08 – 2910g 49cm 🌻Agi37...........38..Warszawa.................Paulinka ur. 31.12.08 – 3000g 52cm 🌻Banitka27......27..Koszalin...................Bruno ur. 03.01.09 – 3700g 57cm 🌻Kołderka*......24..Żyrardów..................Julia ur. 07.01.09 – 4200g 54cm 🌻Nuczka.........28..podlaskie..................Zosia ur. 20.01.09 🌻Cebulka30.....30..Piotrków Tr...Nadia 7l...Norma ur. 21.01.09 – 3350g 54cm 🌻Robur..........31..Zach.pom...Daniel 8 l....Milena ur. 26.02.09 – 3550g 🌻Dziubassek....23..Trójmiasto................Kubuś ur. 27.02.09 – 2530g 47cm 🌻Basiunia*......29..śląsk......Szymon 5 l.....Miłosz ur. 14.04.09 – 3750g 56cm ❤️🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylku dużo zdrówka dla Was a szczególnie dla Ciebie. Kochana w ciąży zakazany jest wywar z LIŚCI maliny bo we wczesnej ciąży może działać poronnie ale soczek z owocu nie zaszkodzi a może nawet pomóc :) Wywar z liści maliny można pić przed porodem tzn po 38tyg wtedy może to przyspieszyć rozwieranie szyjki ale nie na każdą kobitkę to działa (informacje zaczerpnięte ze szkoły rodzenia :) ) Dafi to miło, że weekendik się udał :) A gdzie nam najlepiej? Oczywiście w domku :) Kamila ja też uwierze jak dostaniesz @ :) Pomimo wszystko życzę c by jednak nie przylazła. Szkoda że z tym testem nie poczekałas do rana bo przed terminem @ i wieczorem to mało który test pokazuje ciążę nawet jeśli ona jest! No cóż więc czekam razem z Tobą i trzymam kciuki 😘 Kama no no w łóżku z Kubicą :P nie poznaję koleżanki :P A co do ludzi i ich głupoty, podłości itp to książki można by pisać... pzrykro mi że Cię to spotkało, mam nadzieję, ze ten "dowcipniś" zostanie ukarany przez życie. Koug 🌻 jak tam Emilka - kaskader? Dziubassku powodzenia w walce z alergią. Dużo zdrówka dla Kubusia 😘 Minia a pewnie, poleniuchuj sobie :) A co do mnie się nie pomyliłaś :) Cały dzień spedziłam z rodzinką nad morzem i na placu zabaw:) Pogoda nam dopisała :) Banitka nie ma co teraz żałować... najważniejsze że impreza udana i Bruno był zadowolony :) Co do tych bóli, to może być też od kręgosłupa, ciąża mogła dać Ci "w kość" najlepiej byłoby skonsultować się ze specjalistą... mnie też to czeka. Tyllkaaa to dobrze, że mdłości Ci odpuściły ale wrzuć na luz i nie przemęczaj się :) Tituś wyglądasz cudnie :):):) Spadam do łózia bo spacerek nad morzem mnie wykończył :) Jest mega odpływ więc szliśmy daleeeeeko w morze by "złapać fale". Dobranoc 😘 P.S. jak sobie pomyślę że dziś ostatni dzień laby, bo od jutra dzieciaki znów idą do szkoły to smutno mi się robi :( Jak ja chcę już wakacji!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie , w tym miesiącu zaczeliśmy starania i teoretycznie może udane no i wyskoczyła mi na ustach opryszczka pierwszy raz od jakichś 4 lat. No i zaczynam się bac jak cholera , czy mama to smarowac czyms czy poczekać ąz samo się wygoi....proszę poradżcie mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
softis z tabelki widzie, że początek cyklu miałaś 21 lutego a drugi to nie wiem ale jeżeli mówisz, że prawdopodobnie udany to najlepiej zrób test a później będzie jasne czym leczyć opryszczkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. Softis w przypadku opryszczki jest różnie. Tzn. jeśli masz małą i jest szansa ze zagoi sie sama to nie sądze abys musiała stosować jakieś środki. Natomiast jeśli jest to taka opryszczka, która sie rozlała i raczej nie zniknie sama to kup sobie plastry na opryszczke. Miałam podobny kłopot na poczatku ciązy i poradzono mi plastry bo to jeden z nielicznych środków, który nie jest szkodliwy dla ciązy.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj matyysha ja tylko podejrzewam ze moze się udało bo cóż by to były za starania bez wiary że się uda:) z doświadczenia wiem że to nie tak proste jakby się zdawalo ale muszę wierzyć....prawdę mówiąć to myślę że gdyby sie nawet w końcu udalo to nie stac by mnie bylo na radośc wiem teraz że póki się nie urodzi to nie ma się co zbyt cieszyć bo potem ból jest ogromny gdy nadzieja umiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a poza tym miałam tez opryszczke jak byłam w ciązy z Weruską no i na szczęscie skończylo się szczęsliwie bo jest zdrowa i cudowna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisze wam jeszcze coś z zupełnie innej bajki... w czwartek byłam z pracy w sądzie ( zajmuje się regulacją stanów prawnych nieruchomości) no i zapłaciłam za wpis do KW prawie 300 zł z własnych pieniędzy a w imieniu mojej firmy no i póżniej poszlam sobie do drogerii, kościoła i cukierni pojechalam do domku i dziś w pracy szukam gdzie jest rachunek że zapłaciłam no i nie ma rachunku nie ma teczki z dokumentami............szok .........dzwonię do drogerii nie ma , nie dzwonię do kościola .......dzwonię do cukierni i JEST !!!!!!!!!!!!!na szczęście bo nie wiem co by było , nerwówkę miałam taką że hej..........ale dziś jadę po odbiór tego dobrodziejstwa mego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiunia - wielkie gratulacje. Softis - mi lekarz powiedział,że środki stosowane miejscowo na małe powierzchni ciała ciąży nie szkodzą.Ale historia z tym rachunkiem. Kamila-mi też test w 25 cyklu wyszedł ujemny a byłam w ciąży Motylek-ja miałam w ciąży koszmarną grypę gorączka 38,5 i nic młodemu nie było,nie jedz tylko aspiryny i niedozwolonych antybiotyków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczęta po świętach ;) Softis w przypadku opryszczki powiem Ci, że miałam ją w 7 tygodniu ciąży i taka duża mi wyskoczyła i byłam w ciąży i było też mojej siostry weselicho....Smarowałam zowiraksem używałam tych plastrów ale na zmianę z maścią... Z tą opryszczką jest tak, że najważniejsze obyś nie dostała narządów płciowych (chociaż to też się da wyleczyć oby szybko działać) na ustach może być.... Synek za tydzień zaczyna 5 miesiąc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila! Ja myślę, że Ty jesteś w ciąży.... To że chce Ci spać ja spałam pierwsze 3 miesi.ące non stop, poza tym nie mialam żadnych objawów, test zrobiłam w dniu spodziewanej miesiączki, powidzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Anus!!!! juz do mnie to dotarlo! jak zobaczylam tabelke ost razem to az mi sie motylkowo w brzuchu zrobilo tak jakos sie zleklam przez chwile :) ze do rozpakowania pozozstaly rowne 3mce. Banitka no widzisz Ty z tym brzusiem jak ja teraz ztabelke, iedys tak bardzo chcialam do niej wskoczyc, slowa do innych: no teraz czas naCiebie do rozpakowania, byly slowami innymi w swoim wyrazie niz sa dla mnie teraz, a teraz to ja w kolejce pierwsza, az dostalam tremy! A z Bruna niezly przystojniaczek! wybaczyc mu trzeba wszystko! choc na NK widzialam ze i sam bierze sie za klikanie! heheheh Dla pozostalej reszty po buzilaku 😘 ja uciekam na ogrodek, kolderka mi sie wietrzy ja ide na sloneczko :) pouczyc sie troszke a zarazem zrelaksowac w tak pieknym dniu! za jakas godzinke bede serwowac malinowe smoothiesy! tzn zmiksowany sok ze swiezych pomaranczy, mrozone malinki, troche jogurciku i dla oslody lyzka miodku! :) ile mam tego robic??? :P :P zeby pozniej nie bylo ze ktoras zaniedbuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Titowa dla mnie proszę całą cysternę :) a w ogóle to na dziś miałam termin porodu:( no cóż..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
softis nie smutaj się, musimy we dwie jakoś teraz trzymać się razem bo każdą z nas tak samo boli ten czas ale będzie jeszcze kiedyś dobrze chociaż sama nie wiem czy wierzę w to co mówię :/ nie no kurcze pewnie, że wierzę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila napisała, ze dziś jej termin @. Mój też! i serce mi zabiło... Jeju, tak bardzo chcę! ale pojawiają sie zaraz wątpliwości, czy będę w stanie dobrze zająć się Karolkiem, gdy będe w ciąży. W poprzedniej ciąży przez pierwsze miesiące spałam non stop! Wymiotowałam do połowy ciąży. Potem pojawiły się skurcze (łydek i żołądka) i bezsenność! pod koniec ciąży myślałam, ze mnie bezsenność wykończy. Boję się! a jak tak w drugiej będzie, to biedny mój synek... co ja zrobię? No a potem zająć sie dwójką! Czy ja dam radę??? Czy moje dzieci na tym nie ucierpią, ze będzie taka mała różnica wieku? Typowa kobieta, chciała by a się boi! Nie no... myślę że będzie dobrze, biorąc wszystkie za i przeciw to chyba wiecej jest za! Wiem, ze jeżeli przyjdzie wredna @ to będę rozczarowana. Która mnie kopnie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dafi ja moge jak chcesz:P trzymam kciuki wiem co czujesz:) za kazdym razem czuje sie to samo a przy drugim dochodzi jeszcze kwestia zajecia sie pierwszym:) mnustwo kobiet daje sobie rade i Ty tez dasz!!! Kamila za Ciebie tez trzym,ma kciukaski:) fajnie jak byscie zaskoczyly w tym samym czasie:) nie moge uwierzyc,ze Nasz topik znow odzyl tak jak kiedys i to napiecie czy test sie powiodl:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musze sie przyznac,ze przeczytalam ale nie za duzo troche sie zmartwilam,ze jak maly jest takim placzkiem teraz to mu tak zostanie... ok zaraz wysle jakas focie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dafi !!! napopam Ci do tylka! :P pewnie dasz sobie rade! my tez tu rozczarowane bedziemy jedna kreska :( a wiesz ja tez mam takie chwile, czy dam rade, czy na pewno tego chcialam, ale mam tyle milosci w sobie, ze jakbym dzidzi nie miala to chyba bym wybuchla z tej pelnosci, a tak jak kopie to ja sobie do niej gadusiam, i mowie jak bardzo ja kocham i jak nie moge sie doczekac by ja ujrzec, jak wyglada jaka bedzie... :) :) Dziubalku co tam nowego u Ciebie i Kubusia? Kamilka luzik luzik mi tam bo jak widze szalejesz z myslami na maksa! :D :D :D Kamus dziekowac za maila! 😘 napisze takiego samego zwrotnego jak juz sama bedziesz w dwupaczku! :) Dziewczeta mam pytanko: Otoz od 2dni czuje duzy dyskomfort w brzuszku, boli mnie podbrzusze jak chodze, wczoraj do tego stopnia ze chca sie umyc w wannie nie moglam nogi podniesc do gory, boli niby bardziej z prawej strony jakby tuz nad pachwina, nawet jak na siusiu ide to ciagnie w dole, myslalam ze moze to wyrostek, moze z przegazowania nie wiem sama, ostatnio zjadlam zeberka na ostro :( ale takie jadalam wczesniej i mi nie szkodzily, wczoraj wzielam doraznie nospe, dzis rumianek, kombinuje, ale nie wiem czy dobrze, nie chce znowu panikowac, do tego bol pleckow... mam skrzywienie w partii ledzwiowej, i jak zle stapne to przeszywa mnie taki nerw przez udo ze łojej... leze teraz non stop i sie oszczedzam jak moge, ale ilez mozna tak... :( Co mysliscie? Anus przyslali mi pismo ze macierzynski mi sie nie nalezy :( a co do supplementow, to tak jak pisalas nie doczytalam artykulu stad rozbieznosc w informacji. Lobuzy jedne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Softis tez przez to przechodzilam rok temu w maju, ale mysl, ze teraz mam to co mam leczy te smutki, i nie pozwala na ciemne chmurki, dzialaj, meza uwodz 7razy w tyg po 3 razy a dobe :) a zobaczysz dwie kreseczki ktore dadza tyle radosci, ze wszystko co zle zblednieje z minuty do wiecznosci. Trzymaj sie slonecznie 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D :D :D :D :D :D Kamilko! ja ze swoim o srubkach tez moge pogadac! hhehehh ale mnie rozbawilas! o motorach i golych babkach ooooooooooooo! to tak!!!! ale o normalnym zyciu to zawsze prowadze monolog tyle ze na glos! i w odpowiedzi slysze: rob jak uwazasz heheh Sluchaj i takie rzeczy mozna sobie nakrecic, zapytaj naszej Ani, jak jak cykl mi sie spoznial, ten 60pare dniowy to tez wyszukiwalam sie objawow, a co do cykli po zabiegu to bywa i tak ze dochodzisz miesiacami, ja tak mialam. Szczerze zycze Ci dwoch kresek, ja za kwartal sie rozpakuje, to te Martini moge zabrac od Ciebie :P :P :P krocej bedzie stalo na pepkowe mi sie nada! :D :D :D ehheh a ze Martini bardzo lubie hmmmmmmmmmm....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilko kopac Cie nie bede, bo ciezarna sie jeno kwiatkiem biczuje delikatnie jak wymysla za duzo :P :D zreszta j lekko dysponowana jestem :) poczekaj co przyniosa kolejne dni, a Ty mialas w koncu ten monitorowany cykl czy nie? bo skleroza u mnie na maksa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi termin @ wypad na sobotę albo niedzielę, do dziś jej nie ma ale nie wiem, że niebawem przyjdzie bo końcu mam trobiel więc nic innego być nie może kamila co do objawów to ja takie miałam za każdym razem przepierwsze cztery cykli po zabiegu, tak bardzo sie nakręcałam więc teraz już w to wszystko nie wierzę, ale Tobie życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie? czy może słyszałyście, że mając torbiel na jajniku tes ciążowy może wyjść pozytywny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heloł babencje:-) ja mam burdel na kółkach w domu bo w ten weekend już opuszczam moje mieszkanko:-( dzisiaj moja Normusia kończy 3 miesiące:-) duzia kobitka z Niej:-) zrobiła w końcu kupke po siedmiu dniach co mnie cieszy niezmiernie, a łap[ki wkłada do buzi już po same migdały;-) Tituś kochana wyglądasz cudnie z brzuszkiem, bużka promienieje szczesciem, to odliczamy ostatni trymestr. Titus byłam w niedziele na targach budowlanych, no i napatrzyłam sie na piękne mebelki, a już o ogrodach nie wspomne, jedno drzewko jakies chinskie 2100zł!!!! szok :-) Koug pamietam twój rosołek:-) dużo zielska w szklance:-) a co do terminu to mnie pasuje, zapraszam na wieś:-)) Aniu jak tam ospa Weroniki? moja Nadia przechodziła to strasznie była wysypana calusienka, wszystko ładnie zejdzie i nie bedzie śladu:-) Kamila trzymam kciuki za test:-) no i juz sobie popisałam.....Ktoś mnie woła aż uszy bolą:-) zajrze potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry:) komu kawę? zbożowa, prawdziwa? capucino??? :) do tego bułeczka pełnoziarnista z pomidorem, sałatą i wędlinką. Kto się skusi?? Dzięuję za wszystkie kopniaki i miłe słowa. Tituś! super że tu jesteś, zionie od Ciebie optymizm i ciesze się , że on się nam udziela! Co do tego bólu, to może dzidziuś coś uciska? w końcu teraz szybko rośnie. WIesz co? nie siedź za dlugo przed kompem, bo brzuszek się ściska i miednica, biodra też są w niekorzystnej pozycji. MIałam zrobić test w weekend, ale zrobiłam dziś rano, taki impuls ;) Dziś dzień po terminie @. No niestety jedna krecha. Odczułam trochę ulgę, ale większe rozczarowanie. Może następnym razem. Teraz czekam na @ i następny cykl starań. Może tak miało być? Bóg ma dla nas plan i trzeba mu zaufać, że to jest dla nas najlepsze, co może się zdarzyć. On wie przecież lepiej :) Pozdrawiam Was i życzę miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×