Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Cześć Dziewczynki :) Strasznie dawno mnie nie było bo niestety miałam niemałe problemy - na szczęście nie z dzidzią. A teraz mieszkam u teściów i dopiero dwa dni temu podłączyliśmy tutaj stałe łącze. A ja od wczoraj nadrabiałam i wszystko musiałam przeczytać :p No i jakoś teraz skończyłam. Co do urządzenia do pomiaru oddechu to w sumie fajna rzecz, ale ja uważam, że jeśli dziecko nie ma bezdechu to chyba nie ma co panikować. A wiem, że i tak będę sprawdzać czy oddycha i tak, czy będzie coś mi pikało nad łóżeczkiem czy nie. A jeśli chodzi o pozytywkę, to moja siostra puszczała swojej córeczce codziennie, a porodzie okazało się, że jak Maja słyszy ten dźwięk to bardzo płacze. I nici z badań mądrych uczonych na ten temat. Tutaj to się nie sprawdziło, więc stwierdziłam, ze nie będę tego robić. tylko włączam to radio o którym już pisałam. Aha, jutro śmigam rano na badanie krwi, moczu i glukozę bleee... mam nadzieję, że wyjdzie mi wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK/WIEK...........MIEJSCOWOŚĆ.........PŁEĆ.....TP..... TC......IMIE przyszla mamuska/22...Wiesbaden..............syn...28.05...30...Elias karka81............Stalowa Wola.......synek........01.06...28......x Ewcia24..............śląsk................synus....... ....02.06..28....Eryk aspira/31..........Rumia......................x......... ...03.06....27....x mierzejka/28........Nowy Dwór Maz.....córeczka....05.06..27.......x Merana/25 .........ZielonaGóra ....synek.......05.06...27..Aleksander *Melania*/27..............Jasło.......synuś......05.06.. ...28...Mikołaj Bezire/21............Warszawa................X.......... 07.06...27.....X kirysek...........Bialystok.....................x..... .......08.06.....27...x AnetkaG27.......Siedlce......córunia....10.06....26..... ..Julcia surferek78/29.......Szczecin..............córeczka...12 .06....26.....x Milka/31..............Bremen.........coreczka.......12.0 6....27.....Zosia goba1/ 26............ Poznań............ synek.......13.06......28. Kubuś Surfitka/28...........Krakow/NY.....córeczka....14. 06..27..Michalina Iza_/27............Świętochłowice.............x......... ..15.06.....25...x majka81/27............Szczecin.......córeczka...... 15.06....26..Zuzia abii/32..............Chorzów.................córka...... . . .16.06.....25.x masterek28/24.....Bielsko=Biała.........syn.......18 .06.....27..Franek kasia08/27..........Dabrowa Górnicza.......X......... .18.06.....10....x kasia78/29.............łodz..............córunia.......1 9.06....26.....Julia świdniczanka/25.....Świdnik.................X.......... .19.06.......11..X gosia29.................Mainz..................syn..... ...20.06......25....X Demiluna..27..........Anglia...............syn........ ..21.06....25...Julian ilse_el/30.............Wroclaw...............syn....... ...21.06....12.....X beja1981..........Toruń.............córcia.............. .21.06............x perłakrynicy 31......Pajęczno............syn....... ..23.06....19.....Jaś Kika27/29..............Kraków.................x........ ...26.06.....14....x Shamanka08/23...... Lublin................. x .............28.06 ...20 ... x Monika82...............Kraków..............X.......... 29.06......23......X el-mir-ka/22...........Brzeg..........córeczka......02.0 7.......25...Kaja martusia 82/24....Kalisz/WB........X.......29.06....19...Julia,Wiktor ania p/30...............Toruń..................X.........30.06... ....9.....X Lilka / 27..............Gdynia...........córeczka......30.06......19 .....x mala_mi27/30.........Szczecin....córeczka.......0 6.07.......22....Hania Alatraz/28............Elbląg..........córeczka.....23.06........26......Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dzisiaj troche pochodziłam .po mieście. dla kubusie nie kupiłam nic ale mężowi bluze i buty,a sobie spodnie-dresy i bluzeczke. co do tego urządzenia o pomiaru oddechu to co innego niż niania?bo ja się nad nianią zastanawiałam dlatego że jak mały uśnie na saerze to latem mogę go zostawić na ogrodzie-a nim usłysze płacz to troche minie bo mieszkam na górze a teścoiwa na dole-więc niewiem.muszę przemyśleć zakup. a tu pusto,odezwe się jutro,nie wiem o której bo jade z wiki do lekarza bo kaszel jej się nasilił -ma alergiczny ale mocny.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmirka-ciesze sie, ze sie odezwalas :) mala mi--kuruj sie ja tez nie kupuje zadnych urzadzen, nianie tylko bo mi sie przyda jak bede u rodzicow w Polsce, w czw wyjezdzam , juz sie nie moge doczekac :D, wiec nie wiem czy bede miala jak sie odzwywac do 30. Postaram sie u siotry cos odezwac, jestem szczesliwa, ze zobacze rodzinke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nianie tez mam dostalam uzywana z philipsa i przetestowalam jak dziala z moim mezem hihi fajny bajer to akurat jest calkim przydatne jak sie dzecko zostawia gdy spi w innym pokkoju a teraz widziakam ze sa tez te baby fon z funkcja video ze bedac w innym pokoju mozna dzieciaka obserwowac na ekraniku hihi czego to juz nie wymysla :-) ja jeszcze 4 dni pracy i urlop juhuuu juz sie nie moge doczekac :-) przyszla m. ale ci fajnie :-)tez bym chetnie do polski pojechala no ale nie mam co narzekac bo do mnie przyjada rodzie i siorka w srode po swietach wiec tez juz niedlugo sie z nimi zobacze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry:)) ja równiez zadnych urzadzen nie bede kupowała.wyznaczyłam sobie juz wizyte na kolejne usg na 10kwietnia mam nadzieje,ze juz bedzie dokladnie widac plec:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki ja juz po paczusiu serku i kawce zapytałam sie wam o to urzadzenie bo slyszałam ze jest bardzo przydatne i sie głeboko zastanawiem nad tym czy zakupic choc jest dosc drogie bo az 500 zł to nie mało ,ja z natury jestem panikara jak moja corcia była mala to potrafiłam nie spac cale noce i patrzec sie na nia jak spi i czy odycha ja sie tyle naczytałam o tych nagłych smierciach łozeczkowych nawet coreczka mojego kolegi zmarła jak miała 3 miesiace i dla tego sie zastanawiam .............Ale ze mnie panikara co ale juz taka jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boshe dziewczyny o czym wy piszecie, jaka smierc lozeczkowa :o nasze maluchy beda zdrowe, duze i nic im sie nie stanie!! Gosia-nienarzekaj :p, ja bede miala w polsce pare dni tesciow na glowie 😠 wiec latwo nie bedzie ;) wczoraj tesciu zadzwonil do mnie tam morde wydarl, ze myslalam ze z nerwow to ta komorke polamie, idiota! Rodzina debili No a ja na noc wczoraj chyba kg ciastek zjadlam :o i musze sie zaczac chamowac bo bedzie zle aaaaaaaa Dzis ide na zakupy jakies male, chce cos mojej siostrze kupic, jakas bluzke na mature, cos na prezent, nie wiem, a ceny tu tez sa niezle, kupilam jej zwykla bluze olivera 40euro, blee.. mezus nie wie :p mam nadzieje, ze jej sie spodoba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o Boshe................. Śmierć łóżeczkowa - Zespół Nagłego Zgonu Niemowląt (z ang. Sudden Infant Death Syndrome - SIDS) to nagła śmierć zdrowego niemowlęcia w czasie snu. Nie są znane jej przyczyny, jednakże zaleca się: układać niemowlę w czasie snu w pozycji na plecach lub na boku, chyba że lekarz zaleci kładzenie na brzuchu lub ulubioną pozycją dziecka w czasie snu jest pozycja na brzuchu. Nie zaleca się używania poduszek i pościeli z pierza nie przegrzewać dziecka (nie ubierać grubo do snu, nie stawiać łóżeczka blisko kaloryfera) nie palić papierosów przy dziecku (szczególnie kobiety nie powinny palić papierosów podczas ciąży i karmienia piersią) łóżeczko niemowlęcia powinno być usytuowane w pokoju rodziców lub w jego pobliżu. zapewnić opiekę medyczną matce i dziecku już we wczesnym okresie ciąży w łóżeczku dziecka nie pozostawiać zbędnych przedmiotów i zabawek; unikać infekcji dróg oddechowych i tłumów; utrzymywać higienę dziecka i jego otoczenia. Naukowcy przypuszczają, iż przyczynami mogą być: bezdech, który występuje u każdego niemowlęcia i zazwyczaj nie jest niebezpieczny, jednak jeśli się przedłuża, rodzice powinni zareagować; wady serca dziecka; ucisk tętnicy kręgowej - podczas gdy dziecko śpi na brzuszku, gdy podnosi główkę może dojść do uciśnięcia tętnicy i odcięcia dopływu krwi do mózgu; wcześniejsze przypadki SIDS w rodzinie – co może świadczyć o podłożu genetycznym tego zespołu. Czynnikami ryzyka są: młody wiek matki – poniżej 19 lat; wcześniejsze kilkukrotne poronienia; układanie do snu na brzuchu lub na boku; wystąpienie SIDS u rodzeństwa; nadużywanie narkotyków, kawy lub papierosów przez matkę; wcześniactwo; okres zimowy – czyli czas obniżonej temperatury i zwiększonej ilości infekcji bakteryjnych; niski status społeczno-materialny; miękka poduszka; spanie samotnie w pokoju – gdyby coś złego działo się dziecku rodzice tego nie zauważą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła już nie przesadzaj z tymi sprzętami ;) Ja się tego naczytałam ze dwa miesiące temu i wpadłam w panikę. Ale potem przemyślałam i wiem, że Kajusia będzie zdrowa i na pewno nic jej się nie stanie. Szczególnie, że przez pewien okres będzie mieszkać z nami w pokoju :p A mój mąż stwierdził, ze i tak chce ją mieć przez dłuuuuugi czas bo woli wszystko widzieć. Co do elektronicznej niani, to mnie to nie będzie potrzebne, bo mieszkamy w małym mieszkaniu. Ale jak ktoś ma dom i ma możliwość wystawienia dziecka na taras, to na pewno się bardzo przyda zarówno w dzień jak i wieczorami. Ja niedawno wróciłam z badań i po wypiciu tej ohydnej glukozy myślałam, że się porzygam. Więc na śniadanko zamiast herbatki, którą musiałabym posłodzić piję kawkę. Bo jeszcze na samą myśl robi mi się niedobrze :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eee tam nie zauważysz. Pewnie przez pierwszy miesiąc i tak będziemy stały jak głupie nad łóżeczkami, zanim nacieszymy się tymi łobuziakami, co nas po narach walą hihihi Kaja jak dostała tyle cukru w szpitalu, to tak zaczęła wojować, a potem uwaliła mi się po prawej stronie i myślała, że jest fajnie, a mnie aż w plecach bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra później się jeszcze pewnie odezwę. Bo tutaj choć mam teściów na prawdę kochanych to jakoś mi głupio tak przed kompem przesiadywać jak w domu :p Choć oni i tak pozwalają mi na wszystko i każą cały dzień leżeć, żebym się nie przemęczała. To do później papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uff ja juz po pracy i na dzis mam juz wolne hehe jeszcze 3 dni i koniec ide na urlop dluuugi az do konca :-) nie ma co myslec o jakies smierci lozeczkowej :-O mam zamiar klasc dziecko spac na pleckach i nie na poduszcze a na plaskim palic nie pale a i maluch bedzie spac w sypialni z nami i mam nadzieje ze to starczy i nic zlego sie nie przytrafi :-)trzeba myslec pozytywnie :-) wlasnie wciaglam sledziki pyyyszne a do tego kawa i knopersa i kinder bueno i nawet mnie nie muli :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boshe Gosia ja bym sie obzygala 1000razy :p sledzi nie lubie bleeee ale konopesy i kinder buana sama wciagam kilogramami :p masz racje, ja tez nie pale, maluch bedzie spal z nami, bedzie dobrze ;) zmykam do banku, musze wciagnac troche kasy od meza :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie czytajcie zadużo o chobach bo to nie ma sęsu tylko będziecie się niepotrzebnie martwić a to nie nie jest dobre dla naszych maluszków. Wczoraj byłam z mężem po prezent na roczek dla synka znajomych i odkryliśmy bardzo fajny sklep z asortymentem dla dzieci i bardzo tani. Jestem zadowolona bo ceny mają bardzo konkurencyjne i wiem gdzie kupie wszystko dla mojej niuni. (porównywałam ceny mają niższe jak w hurtowni i w internecie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika82
Cześć Dzieczyny! Mi super minął weekend w gronie rodzinki i znajomych. Podobnie jak wy nie mogę sie juz doczekać maleństwa :) Też będzie z nami spać w jednym pokoju, a jak juz będzie na tyle duzy żeby spać sam w łuzku to będzie miec swój pokój. Mamy trzy pokoje wiec będzie OK. troszkę jestem do tyłu" bo ja jeszcze nic nie kupiłam dla maluszka !!! Postanowilismy z mężem, że kupimy juz cos w maju. Następną wizytę mam na poczatku kwietnia, być moze wtedy dowiem sie płeć dziecka :) Dzieczyny słyszałyście o radiu dla niemowląt, zalecane jest słuchanie tego radia już w ciaży, ze ma byc relaksujace i uspokajajace. Póki co ja uwielbiam RMF :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej na maluszka wpływa muzyka klasyczna.Ale nie każda mama to jest w stanie strawić. Monitor oddechu to trochę co innego niż niania. Nianie stawia się koło łóżeczka a monitor zaczepia o pieluszkę na brzuszku. Dzisiaj naszła mnie ochota na racuchy z jabłkami. Zaraz upiekę.Mały został ze mną w domu bo jestem chora i nie miałby kto go odebrać z przedszkola. Niunia będzie spała w tym samym pokoju co my. Na pewno jednak w łóżeczku. Mały spał z nami i potem odzwyczajenie go od tego było wielkim i trudnym wyzwaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o ten monitor oddechu to ja czytałam o takim, co się pod materacykiem układa w odpowiednich miejscach i monitoruje oddech i ruchy dziecka jednocześnie. O takim na pieluszce nie słyszałam. Ale i tak nie kupię jak nie będę musiała, a mam wielką nadzieję, że nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczynki. Wlasnie wrocilam od gina,z malutkim wszystko ok. Zmykam szybciutko na obiadek cos zrobic,bo jestem strasznie glodna no i mezus o 17 z pracy wraca-pewnie tez glodny.Buziaki PaPa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kobitki, ja dzisiaj z wiki u lekarza-ma kaszel bo zabrakło mi flixotide i alergia się nasiliła. kubuś dzisiaj spokojny prawie wogóle nie kopie.ale może jak się położe to się obudzi. ja tą nianie chciałabym kupić. moja szwagierka wyszła ze szpitala z malutkitaki słodki że to szok dziewczymy niech już bedzie czerwiec bo jak małego zobaczyłam to ja już chce.ie robić jakiś obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dzis robie sobie wolne od szkoly, bo ide na zakupki wiec nie chce mi sie targac ksiazek ze soba, a maz pracuje do 24 wiec nie bedzie mnie mogl odebrac a nie mam ochoty tluc sie autobusami o 22 w nocy..boje sie! Ja jeszcze zobacze czy kupie ten monitor, nianie mysle, ze na pewno ;) Mniam zjadlam 2 paczki :o a mialam tak sie ograniczyc , zjadlam 3 kromy chleba z jajkiem i ogorkiem, a teraz wcinam orzeszki w czekoladzie :o ale obiad nie robie, bo maz ma flaczki, ja tego nie jem bleee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki mam nadzieje że jeszcze mnie pamiętacie dawno mnie nie było bo mielismy bardzo duży problem z kabelkiem ale jest juz ok. poczytalam wastroche od rana wyrywkowo ale wszystkiego nie jestem w stanie nadrobić.Mam nadzieje że wszystkie czujecie się dobrze oraz wasze pociechy.Napisze w skrucie co tam u mnie sie dzialo więc na poczatku miesiąca przeszłam pożądnego wirusa jelitowego mowie wam katastrofa przez trzy dni mnie tak przeczyścilo że schudlam 3 kg.Na szczęście juz wszystko ok.Ostatnie usg mialam robione 11.02 no i nie wytrzymalam i dowiedzieliśmy sie że będziemy mieli Julie.więc na badaniu wyszlo że malutka wymiarami zgadza sie co do dnia ale jest mały problem ponieważ pępowina składa się tylko z jednej tętnicy zamiast dwóch i bede miala robione nastepne 21 kwietnia żeby się upewnic czy mala rozwija sie prawidlowo.Położna powiedziala że to nie jest duży problem po prostu dzidzia może urodzić sie z mała waga ale jak narazie wszystko dobrze.Więc zaczol nam sie dzisiaj 26tc a ja czuje sie wysmienicie nie pamietam kiedy tak dobrze.kupiłam juz cała wyprawke jeżeli chodzi o ciuszki i nie moge sie doczekac jak będe moja niunie juz w nie ubierać.Mam nadzieje że was nie zanudzilam i obiecuje teraz odzywać sie na bierząca więc goraco was pozdrawiam:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK/WIEK...........MIEJSCOWOŚĆ.........PŁEĆ.....TP..... TC......IMIE przyszla mamuska/22...Wiesbaden..............syn...28.05...30...Elias karka81............Stalowa Wola.......synek........01.06...28......x Ewcia24..............śląsk................synus....... ....02.06..28....Eryk aspira/31..........Rumia......................x......... ...03.06....27....x mierzejka/28........Nowy Dwór Maz.....córeczka....05.06..27.......x Merana/25 .........ZielonaGóra ....synek.......05.06...27..Aleksander *Melania*/27..............Jasło.......synuś......05.06.. ...28...Mikołaj Bezire/21............Warszawa................X.......... 07.06...27.....X kirysek...........Bialystok.....................x..... .......08.06.....27...x AnetkaG27.......Siedlce......córunia....10.06....26..... ..Julcia surferek78/29.......Szczecin..............córeczka...12 .06....26.....x Milka/31..............Bremen.........coreczka.......12.0 6....27.....Zosia goba1/ 26............ Poznań............ synek.......13.06......28. Kubuś Surfitka/28...........Krakow/NY.....córeczka....14. 06..27..Michalina Iza_/27............Świętochłowice.............x......... ..15.06.....25...x majka81/27............Szczecin.......córeczka...... 15.06....26..Zuzia abii/32..............Chorzów.................córka...... . . .16.06.....25.x masterek28/24.....Bielsko=Biała.........syn.......18 .06.....27..Franek kasia08/27..........Dabrowa Górnicza.......X......... .18.06.....10....x kasia78/29.............łodz..............córunia.......1 9.06....26.....Julia świdniczanka/25.....Świdnik.................X.......... .19.06.......11..X gosia29.................Mainz..................syn..... ...20.06......25....X Demiluna..27..........Anglia...............syn........ ..21.06....25...Julian ilse_el/30.............Wroclaw...............syn....... ...21.06....12.....X beja1981..........Toruń.............córcia.............. .21.06............x perłakrynicy 31......Pajęczno............syn....... ..23.06....19.....Jaś Kika27/29..............Kraków.................x........ ...26.06.....14....x Shamanka08/23...... Lublin................. x .............28.06 ...20 ... x Monika82...............Kraków..............X.......... 29.06......23......X el-mir-ka/22...........Brzeg..........córeczka......02.0 7.......25...Kaja martusia 82/24....Kalisz/WB.......córeczka........29.06....26...Julia ania p/30...............Toruń..................X.........30.06... ....9.....X Lilka / 27..............Gdynia...........córeczka......30.06......19 .....x mala_mi27/30.........Szczecin....córeczka.......0 6.07.......22....Hania Alatraz/28............Elbląg..........córeczka.....23.06 ........26......Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Martusiu,no dawno Cie tu u nas nie bylo. Gratuluje coruni Juleczki.Fajnego masz synka,i brzuszek juz taki duzy,super zdiecia.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Ja nie bede kupowala ani niani ani monitoru oddechu. Mam malenkie mieszkanko i niania nie jest mi potrzebna, a jak wroce do Polski do duzego domu, to juz mala bedzie duza :) A co do mnitoringu oddechu mam mieszane uczucia..wiem, ze rozne rzeczy moga sie zdarzyc, ale czy monitoring w razie czego uratuje, mam watpliwosci. Koleznace jak mala sie krztusila i dlawila nie zadzialal :o Martusia, witaj, milo ze sie odezwalas. Brzuszek naprawde masz spory to i corcia pewnie w brzuszku duza :) Pozdrawiam was serdecznie 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×