Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Gość kirysek
Goba juz podaje link, te podklady sa niezastapione, po porodzie bedziesz troszke krwawic i bez nich ani rusz, mozna do nich dokupic sobie majteczki poporodowe. Mowia ze najlepiej zaopatrzyc sie od razu w 3 opakowania.Niewiem jak wy ale ja je kupie.Pozdrawiam Was mamusie. http://www.allegro.pl/item337502555_apteka_podklady_poporodowe_bardzo_chlonne_plus.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deminula, mi tez troche twardnieje, szczegolnie jak sie przeforsuje troszke, duzo chodze, a o naglym wstawaniu moge zapomniec, bo mnie zaraz dol brzucha bardzo boli, w zwiazku z tym nie wstaje nagle :) Wczoraj kupilam malej 6 komplecikow ubranek :) A co do czucia, to czuje ja regularnie, ogolnie jest aktywna, ale zauwazylam, ze jakosc tych ruchow sie zmienila, teraz predzej czuje jak sie przeciaga abo pcha...jak sie uprze ze chce lezec z prawej strony to pcha sie przez kilka minut i w zaden sposob jej przekonac, zeby dala spokoj bo i tak nie przebije mojego brzuszka :P A czasem ma czkawke :) no i czasem zasadzi mi naglego kuksanca tak silnego az podskocze. A ostatnio to zawsze kopie jak sie do meza brzuszkiem przytulam, to od razu tate traktuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajne te podkłady ale odpaski nie mogą być?mi w poprzedniej ciąży podpaski wystarczyły więc sama nie wiem co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kirysek
Goba powiem Ci szczezre ze to moja pierwsza ciaza i niewiem jak jest z podpaskami, wiem tez ze mozna kupic w drogeriach np. Rossman podklady poporodowe Bella za ok 4zl, sa troszke mniej chlonne, ale mysle ze lepsze od podpasek.Chociaz to chyba zalezy od tego kto ile bedzie krwawil. Te podklady belli sa troszke mnijesze 30x10cm. Sama niewiem goba ty napewno wiesz lepiej skoro juz jednego brzdaczka urodzilas:):):)> Pozdrawiam Was cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nie wiem..tutaj wogole nie ma podkladow porodowych, po prostu uzywaja tych grubych chlonnych podpasek na noc i tyle..ale chyba poprosze moja siostre, aby wpakowala mamie do walizki tez i paczke takich belli :) Bo mama wraca w maju i ma mi przywiezc troche rzeczy z Polski, ktore sa niedostepne tutaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mi wystarczały podpaski zresztą wtedy nie miałam pojecia o podkładach,a w szpitalu była liglina składana na taki duży rozmiar jak te podkłady.może racja i kupie sobie chociaż paczke. surfitka a ty wykorzystaj mame ile możesz do tych niedostepnych rzeczy u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na szczescie niewiele tego jest, bo tutaj jest naprawde duzo fajnych rzeczy i polowe tansze :) Ale wykorzystam, wykorzystam..zamowienie jedzie do siostry a mama dziala tylko jako kurier :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz sie nie moge doczekac zakupow dla JULCI mam troche ubranek ale dosłownie tylko pare sztuk .JAK WAS CZYTAM TO MAM OCHOTE JUZ JUTRO ISC DO SKLEPU ALE JESZCZE POTWIERDZE PŁES MALUSZKA CHOCIAZ TRZY RAZY LEKARZ MOWIŁ ZE CORECZKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A CO DO PODKŁADOW TEZ SIE ZASTANAWIAM MUSZE SIE PRZEJSC KONIECZNIE DO MOJEGO SZPITALA I POPROSIC O LISTE Z RZECZAMI POTRZEBNYMI DO PORODU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia, ja w sumie kupilam tylko troche ubranek, te ostatnio to juz nawet w rozmiarze 6-9 miesiecy, bo akurat sa wyprzedaze i np dresik pluszowy kosztuje w przeliczeniu na polskie 10 zl :) Na jesien bedzie jak znalazl. Ale tak z powaznych zakupow to nie mam nic, ani lozeczka, ani wozka..w sumie kompletnie nic. Ale te rzeczy bede kupowac z koncem kwietnia/w maju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA TEZ CHYBA MOJA MAMA MOWI ZE JESZCZE CZAS TYLKO CHYBA POWINNAM JUZ SPAKOWAC TORBE DO SZPITALA BO NIGDY NIC NIE WIADOMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jeszcze nie pakuje. Dostalam rozpiske ostatnio co trzeba wziac ze soba i wyszlo na to, ze wiecej podpunktow stanowia rzeczy zwiazane z rozrywka niz szamym porodem..mam na mysli, walkmana, ksiazke, zegarek, czasopisma...:P Nawet ci dadza koszulke jak nie masz swojej. Oczywiscie spakuje sie ale tak gdzies 6 tyg przed porodem, chyba ze gin za 2 tyg postraszy, ze mala bedzie szybciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki :) Nie zaglądałam tutaj od piątku, bo mam remoncik, i mam już go masakrycznie dosyć ;) wiecie o co chodzi. Dzisiaj siadłam na chwilkę do kompa i przeczytałam po łepkach o czym były rozmowy. Ja wózek chcę kupić w maju, pojedziemy z mężem do jednego sklepu i tam na raz kupimy wózek, łóżeczko, pościel i takie tam.. Ubranek mam już za dużo, ostatnio tylko kupiłam dwie pary rajtuzek, bo pomimo, że to lato, to do sukieneczek czasem na chłodniejsze dni się przydadzą. A teraz już uciekam, pewnie od jutra postaram się regularniej tu zaglądać, obie Was wszystkich pozdrawiamy - buziaki :* NICK/WIEK...........MIEJSCOWOŚĆ.........PŁEĆ.....TP....T C...IMIE przyszla mamuska/22...Wiesbaden..............synek...28.05...33...Eli as karka81............Stalowa Wola.......synek........01.06...32......x Ewcia24..............śląsk................synus....... ....02.06..31....Eryk aspira/31..........Rumia......................x......... ...03.06....27....x mierzejka/28........Nowy Dwór Maz.....córeczka....05.06..31.......x Merana/25 .........ZielonaGóra ....synek.......05.06...31..Aleksander *Melania*/27..............Jasło.......synuś......05.06.. ...32...Mikołaj Bezire/21............Warszawa................X.......... 07.06...27.....X kirysek...........Bialystok.....................x..... .......08.06.....27...x AnetkaG27.......Siedlce................córunia....10.06. ...26......Julcia surferek78/29.......Szczecin..............córeczka...12 .06....26.....x Milka/31..............Bremen.........coreczka.......12.0 ....30.....Zosia goba1/ 26............ Poznań............ synek.......13.06......31. Kubuś malgonia80/27........okol. Kraków....synek...13.06.....31.....Kubuś Surfitka/28...........Krakow/NY.....córeczka....14. 06..31..Michalina Iza_/27............Świętochłowice.............x......... ..15.06.....29...x majka81/27............Szczecin.......córeczka...... 15.06....26..Zuzia abii/32..............Chorzów.................córka...... .16.06.....30....x masterek28/24.....Bielsko=Biała.........syn.......18 .06.....30..Franek kasia08/27..........Dabrowa Górnicza.......X......... .18.06.....10....x kasia78/29.............łodz..............córunia.......1 9.06....26.....Jula świdniczanka/25.....Świdnik.................X.......... .19.06.......11..X gosia29.................Mainz..................syn..... ...20.06......30....X Demiluna..27..........Anglia...............syn........ ..21.06....29...Julin ilse_el/30.............Wroclaw...............syn....... ...21.06....12.....X beja1981..........Toruń.................córcia.......... .21.06...........29....Kinga katrin0408/30........Irlandia......córeczka?.....21.06 ....29...Vanesa perłakrynicy 31......Pajęczno............syn....... ..23.06....19.....Jaś Alkatraz/28............Elbląg córeczka.....23.06......26....Hania Kika27/29..............Kraków.................x........ ...26.06.....14....x Shamanka08/23...... Lublin................. x .............28.06 ...20 ... x Monika82...............Kraków..............X.......... 29.06......23......X el-mir-ka/22...........Brzeg..........córeczka......29.0 6.......29...Kaja martusia 82/25....Kalisz/WB........córeczka........29.06....29..Julia ania p/30...............Toruń..................X.........30.06... ....9.....X Lilka / 27..............Gdynia...........córeczka......30.06......19 .....x mala_mi27/30.........Szczecin....córeczka 06.07.......24....Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odezwalam sie 2h za pozno ;), ale musialam niestety wstapic do tesciow. Dokonczylam robic biszkopta, do tego okazalo sie, ze moj tato chce jechac w srode wiec musze go teraz zjesc :p i jutro upieke swiezy :D! Martusia-- mam duzy bagaznik :D gosia-- ja jutro ide kupic te husteczki, kupie spiworek, patrzylam dzis w C&A to kosztuje 16euro, a ten chyba ok 7, wiec sie oplaca tym bardziej, ze bede potrzebowac wiecej jak jeden ;) kupilam dzis sliczny sweterek dla malego :D, nie moglam sie opanowac!! Dzis w szkole zalamka, mamy taka glupia nauczycielke, rodowita niemka i zgrywa wielka paniusie , w ogole nie jest przygotowana do zajec, tylko sie nudzimy a dzis mowi do nas: oh, poplakalam sie ostatnio jak ogladalam program w tv, bo byla kobieta w ciazy.. wybacz marta, ze to mowie, ktora urodzila i zmarlo jej dzecko. Wbilo mnie w krzeslo.. nosze okulary :/ a ona: no, bo niektorzy to mysla, ze jak zalaza okulary to sa madrzejsi :o a jak bez bryl nie widze nic! To jakie wziasc te husteczki????????????? doradzcie!!!!!!!!!!!!!!!!!! demilunia-- mi tez brzuch trwardnieje, ale jak, do tego boli mnie srodek brzucha, tak piecze i ciagnie, przewaznie na wieczor.. , no to pojadlam przed chwila :o i ide spac, buziole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to wszystkie śpią.nie dziie się bo pogoda do dupy.przyszła ja ci współczuje z tymi tesciami zeby o tej godzinie do nich jechać?oni maja z głową przecież jesteś zmeczona po całym dniu i szkole. jakie chusteczki kupujecie?pampersy?a czemu już teraz?ja chce się za wszystko wziąść w maju:pokój,łóżeczko,kosmetyki. wczoraj uzgodniliśmy z mężem że mały bedzie przez 4-6miesięcy u nas w pokoju a potem pójdzie do wiki.nie bede musiała pójść do małego pokoju z nim i wiki. coś mnie dzisiaj boli krocze jak szłam do przedszkola tak kłuje nie wiem czy się rozchodzi wszystko czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Goba!Skoro u Ciebie pogoda nieciekawa to przesyłam Ci mnóstwo promyczków słonka od siebie bo u mnie w Bielsku świeci od samego rana! Co do husteczek i pampersów to postanowiłam kupić husteczki nivea-1op i jeszcze jedną paczkę innej firmy-tak na próbę (z resztą podczas wizyty w szpitalu na oddziale proszono mnie o zabranie jednego opakowania do szpitala). Jeśli chodzi o pieluszki to kupię pampersy newborn 2 (od 3 do 6kg) -1 średnie opakowanie i jeszcze jakieś inne (najprawdopodobniej huggies)na próbę. Ale te rzeczy chcę kupić dopiero początkiem maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgonia80
PM Ty niesamowita jesteś!, skąd ty tyle werwy bierzesz , że na wszystko masz siłe. Mi ostatnio nic nie wychodzi a szczególnie biszkopty, piekłam to musiały iść do wyrzutu bo taki zakalec, wcześniej wypieki dość dobre wychodziły, chyba jestem rozkojarzona. Goba ja też nie mam kosmetyków, butelek i jeszcze paru innych rzeczy, ale chciałabym już to wszystko skompletować i swoje rzeczy do szpitala też, bo jednak to wybieranie jest przyjemne ale to latanie męczące aja już chodzić dużo nie mogę bo ciągle do toalety i jeszcze mam uczucie jakby coś ciągło do dołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry:)) Wczoraj robiłam badanie z glukozy,jutro ide po wynik a dzis zanioslam mocz do badania.usg mam za 2dni,ciekawa jestem co ginekolog powie.ja tez jeszcze nic nie kupowałam,ani lozeczka ani wozka tylko kilka ciuszkow mam.wszystko zaczne kupowac w maju.narazie rozgladam sie za pidzamka do karmienia i porodu.:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) obecnie jestem w 29 tyg!!! mam termin na koniec czerwca, juz kiedys do was pisalam jak mialam problem:) powiedzcie mi czy wy tez macie takie cos jak ucisk pod zebrami, mi az sie brzuch siny zrobil, nie mozna dotykac, swedzi, masuje ale nic nie pomaga, lekarzowi mowilam i stweoirdzil ze tak bedzie.... ja nie moge spac ani siedziec, dzidzia jest dosyc nisko ulozona bo czuje jak na dole kopnie:) ale ten bol to taki jakbym z 10 siniakow miala!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klakowska! Z tego co wiem ból pod żebrami to naormalna sprawa, choć wątpię żeby miał być aż tak silny jak to jest w twoim przypadku. Ja na szczęście nie mam takich bóli, przynajmniej na razie nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :D U mnie dzisiaj pogoda do dupy więc wzięłam się za naukę, bo ten weekend znów na uczelni :( Małgoniu -- Ty lepiej nie mów głośno, że czujesz ciągnięcie w dół, bo to jedna z oznak porodu. Ale pewnie przesadzasz jak my wszystkie :p ze swoimi bólami. Mój mąż zawsze mówi, że jak narzekam, że coś mnie boli BARDZO boli, tzn że TYLKO boli. Że ja zawsze określam ból +1 hehehe. Przyszła -- ja to na prawdę Cię podziwiam, że masz tyle w sobie spokoju. Dosyć, że męczysz się z teściami, to jeszcze ta nauczycielka, nie wytrzymałabym i coś bym jej powiedziała. Zawsze słynęłam z tego, że mówiłam to co myślę nawet do nauczycieli :p Kłakowska -- ja też nie mam takich bóli, ale może dlatego, że Kajusia jeszcze jest poprzecznie :( i kopie po bokach, jak się obróci (mam nadzieję, że jak najszybciej) to pewnie też mi w żebro przywali. Ale żeby aż siniaki??!! Ja bym na Twoim miejscu poszła jeszcze do innego lekarza na potwierdzenie, że faktycznie nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mama mowi ze ona tez miala ucisk, ale to co mi sie zrobilo to jak siniaki, nie wiem jak ja jeszcze tyle tych tyg wytrzymam, juz bym tak chciala urodzic.... wogole moja ciaza jest bardzo chaotyczna , duzo sie wniej dzieje, ale to chyba tak w kazdej, sa i problemy i lzy radosci... Czy wy tez macie jakies glupie przeczucia? ja np boje wybrac sie na zakupy dla dzidzi np po wanienke, kocyk itp, nie wiem czy to nie jest zwiazane tym ze pierwsza ciaze poronilam... obecnie nosze pessar, nie mam sie komu wygadac bo kolezanek nie mam, jak zaszlam w ciaze wszytskie jakos zniknely... zostalam sama jak palec, a jedyna osoba ktora sie o mnie martwi jest moja mama i tata.... czy to juz pora na zakupy? w czwartek zaczne 30 tydzien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
el-mir-rka jak bylam u lekarza podotykal mnie i stweirdzil ze ok jest... jak sie dotkne w te miejsce to mnie bardzo razi... juz sama nie wiem, caly czas mam jakies problemy, z ktorymi juz nie umie sobie radzic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz po lekarzu a wiec wszystko z malym ok ma 1700 g i 38 cm ( 30 tydzien) a ja przytylam od poczatku ciazy... uwaga....3,9 kg :-D :-) :-D nie duzo z czego sie bardzo ciesze bo ja przed ciaza mialam spooooro nadprogramowego bagazu :-/ i zeby bylo jasne ...ja sie nie ograniczam i ze slodyczy tez nie rezygnuje, moze to przez to ze do swiat caly czas pracowalam fizycznie a teraz urlopik zasluzony wiec i pewnie kilosy pojda w gore ale olewam to maly jest ulozony doopskiem w dol a byl juz na wczesniejszym badaniu glowa w dol no ale jeszcze jest troche czasu wiec sie pewnie niezle bedzie przekrecal za 3 tyg mam zas kontrole i wtedy podlacza mnie pod ktg a co do pampersow ja kupilam takie od 4 kg spora paczke 156 sztuk bo bylo w przecenie hihi a husteczki tez byly taniej niz normalnie wiec tez kupilam pampers ale nie sensitiv a normalne mam nadzieje ze beda ok chce jeszcze kupic mniejsza pake tych malych pampersow no i stawiam tylko na firme pampers :-) przy moim synu testowalam rozne firmy ale tylko papmersy byly najbardziej ok, nie uczulaly nie przepuszczaly niczego i ogolnie najlepsze a kosmetyki dla dzieciaka to sama nie wiem pojade dzisiaj do drogerii poogladac , chyba kupie cos z penatena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam chyba w piatek usg ale nie wiem czy sie dowiem ile wazy moja Juleczka .Dopiero za dwa tygodnie mam znow usg ale u bardzo dobrego lekarza genetyka to napewno juz sie wszystkiego dowiem mam termin tego usg25 kwietnia a potem popedze na zakupy ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kłakowska -- no to faktycznie musi Ci być ciężko. Ale teraz będziesz miała nas :D i będziesz miała komu się wyżalić i poradzić. W końcu wszystkie teraz przeżywamy niemalże to samo :p I wiesz ja też pierwszą ciążę bliźniaczą straciłam. To był koszmar, więc wiem co czujesz i teraz na każde zakłucie się zastanawiam. Na szczęście teraz jakby się urodziły nasze dzidzie to już zostaną z nami na zawsze :D Już teraz są duuużo bezpieczniejsze. Ja nie wierzę w przesądy i już pierwszego dnia jak tylko się dowiedziałam, że jestem w ciąży zaczęłam intensywnie przeglądać allegro ;p dzięki temu już mam wszystko z ubranek. Nakupiliśmy już z mężem kocyków, ręczniczków, butelek itd... Gosia -- cieszę się, że Maleństwo miewa się nieźle. Faktycznie malutko przytyłaś. Ja na razie od początku ciąży przytyłam 2,5 kg bo też miałam sporo nadwagi :p ale mam wizytę w przyszłym tygodniu to się okaże ile znów, bo prowadzę strasznie leniwy tryb życia :p:p A również się nie ograniczam i wkręcam codziennie lody, ciastka, białe pieczywo nawet po 23 hihihi Tylko się zastanawiam, że ten Twój Dzidziuś to jest jakiś duży czy raczej w normie?? Bo ja w przyszłym tygodniu będę w 30 i właśnie mam wizytę. Myślałam, że ona waży może z 1200 g. Nie przypuszczałam, że może być taka wielka :/ Co do pieluszek, to też chcę kupować Pampersy. Na początek kupię małą paczkę New Born (2-5kg), a jak będę w szpitalu to mąż kupi odpowiednio duże, bo nie wiem, czy te nie będą za małe, albo czy te większe nie będą za duże. Zobaczę jak się urodzi. Chociaż może jak będą w maju w promocji to kto wie, może się skuszę :p A chusteczki, tak jak już pisałam, będę brała najtańsze, jakie akurat będą w promocji czy coś. Kosmetyki na prawdę polecam serię z Rossmana ale tych niemieckich. Moja siostra ich używa i jest bardzo zadowolona, a ceny są przystępne. A wiem, że jakby było coś z nimi nie tak, to by zmieniła na najdroższe, bo ona tak ma ;) Kasia -- może tylko masz takie wrażenie z tym opuszczającym się brzuszkiem. Kurcze ale dzisiaj same porodowe objawy. Mam nadzieję, że mnie nic nie dopadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgonia80
El -mir -ka mam nadzieje, że ze mną jest ok, to ciągniecie pojawia się gdy się trochę nachodzę, więc może to jeszcze nic poważnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc pewnie z przemęczenia, wszystko się rozciąga i z tego się bierze. Zatem lepiej odpoczywaj i leń się tak jak ja :P:P:P Ale na usprawiedliwienie, że siedzę od rana przy kompie, to już posprzątałam, nawet podłogę umyłam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×