Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Ale to musi byc cudowne uczucie tak przytulic swego szkraba do piersi :) Ech..czym iwecej mysle, tym bardziej sie robie niecierpliwa i ckliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jotka, no sama nie wiem. Ja nie przekraczam 80 na czczo, a w normach mam miec do 95, nie wiecej. Lekarka w poradni postraszyla mnie ze jak bede na czczo przekraczac norme ( a nie masz na to wplywu praktycznie, bo nic nie jesz wczesniej) to dostane insuline. Podobno to najwiekszy problem z cukrzyca w ciazy, ze w czasie dnia glukoza sie trzyma bo masz uboga diete, a na czczo cukier skacze. Moze jednarozowo tak dzis tylko u ciebie. Jakby sie powtarzalo ja skontaktowalabym sie z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milka a ty co pojawiasz się i znikasz? surfitka coś pieknego a tak szybko mija że ja teraz się ciesze że bedzie kuba bo wiki mi dorośleje już i nie bardzo jest na przytulanie do cyca hihi. a tak apropo to nina jak inaczej się mówi?tzn nie zdrobniale?bo ładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja sie melduje, a doczytam was nieco pozniej, bo zaraz na zakupy jedziemy. Powiem tylko ze zdolowana jestem od wczoraj, nie moge sobie wlasnej glupoty wybaczyc. Nazarlam sie przed wizyta czekolady, lodow i jeszcze innych weglowodanow. Pojechalam, zrobili badanie moczu, a tam cukier sie znalazl:( :( I co?? Temat sie zaczal o cukrzycy ciazowej. Testu wczesniej na obciazenie glukoza nie robilam, nigdy cukru w moczu nie mialam, ale wiadomo przy cukrzycy to nie jest regola, jestem zalamana, bo cukier bardzo szkodzi malenstwu, a ja pewnie nie raz podwyzszony poziom mialam przy takim obzarstwie. Lekarz twierdzi ze cukrzycy nie ma, z mala wszystko ok wazy 2600 czyli prawidlowo, mam wyeliminowac cukry z diety. BoZZe jaka ja jesteg glupia. Testu w tej chwili robic juz nie ma sensu do piero po porodzie. Surfitka, Mierzejka powiedzcie po czym najbardziej wam cukier skacze, prosze o jakies wskazowki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najbardziej cukier skacze po pieczywie bialym, ziemniakach, cukrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy po ryzu tez idzie mocno w gore? Jotka ja jestem w panice wiec prosze o odpowiedz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka, puszczam ci maila z produktami :) I glowa do gory. Moze to jednorazowy wybryk. Moja mala pewnie tez tak teraz wazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i witam Cie- jestes nasza nowa kolezanka jak widze🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi najbardziej idzie po bialym pieczywie i produktach macznych. A po owocach prawie wogole. Nie pije slodkiego to nie wiem jak z cukrem jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryz nie jest wskazany w cukrzycy. Ja od dawna jem pieczywo chrupkie i jest ok, czasami najwyzej pol kromki ciemnego zjem. Ziemniakow prawie nigdy, a jezeli juz to doslownie lyzke a tak to kasze gryczana albo zamiast tego gotowane warzywa straczkowe np. fasokle szparagowa. Sery biale sa bardzo wskazane, jogurty, bo nie maja prawie w ogole weglowodanow. Do kazdego posilku duzo surowych warzyw obowiazkowo!!! Jesli chodzi o owoce to jedz je ale w odstepach od innych posilkow np. poltorej godziny po obiedzie zjedz jablko. Przekonalam sie ze grejpfrut nie podnosi cukru wcale. A jesli lubisz slodycze to nie martw sie, mozesz zjesc malego loda i cukier jest ok :) Nawet kawalek sernika tez. Ale najwazniejsze zeby nie bezposrednio po innych posilkach. Ja nawet wafla w czekoladzie zjadlam, potem spacer i bylo ok. Pytalam swojej diabetolog i powiedziala, ze zasadniczo moge jesc co chce, aby tylko cukier w godzine-poltorej po posilku nie przekraczal 130. A nawet jak sie zdarzy to zastanowic sie czego moze za duzo zjadlas. Kilkukrotne podwyzszenie nie szkodzi dzidzi bo pytalam i ma sie to prawo zdarzyc bo w koncu mamy cukrzyce. A czemu tak sie martwisz? Jakie masz wyniki? A w ogole jak macie na czczo? Ja wyczytalam na roznych stronach rozne normy, albo do 90 albo do 100, a nawet do 110 u ciezarnych. Ja mialam tylko dzis raz 100. Moze nic nie stanie sie. POZDRO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dzisiaj w szpitalu w którym chcę rodzić. Odpowiedzieli na wszystkie moje pytania ale sali porodowej nie mogłam zobaczyć. A szkoda. Na stronach internetowych chwalą się że można obejrzeć porodówkę. Dal dziecka nie potrzebuję do szpitala nic. Ale jeśli chcę wziąć to oni nie mają nic przeciwko temu. Potrzebne tylko ubranka na wyjście. No i dokumenty i ostatnie aktualne wyniki badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitka-masz racje ,bede uwazac:) Milka-- nie martw sie :) na pewno wszystko jest dobrze;) Ja na szczescie nie mam problemow z cukrem, chociaz powinnam przy moim jedzeniu :o bylismy u fryzjera, u nas w sloncu teraz 42C! jesc sie nie chce, zjadlam te bulki 2 na sniadanie, teraz jeszcze bulke i jogurt, troche arbuza, za godzine ide na lody z kuzynka:) uciekam buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słodkie Dziewczynki nie martwice się tak bardzo tym cukrem. Pomyślcie, że już nie długo i nie trzeba będzie nic mierzyć, bo po ciąży większości mija. Ale buziaki dla Was na pocieszenie. PM jak jeszcze raz coś takiego do głowy Ci przyjdzie, to walnij się w łeb tak porządnie, żeby guz na tydzień został. :p Czytałam o czymś takim, że u ludzi, chociaż częściej u zwierząt, występuje tendencja do wicia gniazda, więc pewnie Ciebie to dotknęło. A mnie się zupełnie nic nie chce. Tylko bym jadła pomidorki ze śmietaną :P:P:P to mi się chce cały czas i muszę chociaż dwa razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK/WIEK...........MIEJSCOWOŚĆ.........PŁEĆ.....TP....T C...IMIE przyszla mamuska/22...Wiesbaden.......synek...28.05...38...Elias karka81............Stalowa Wola............synek........01.06...33..x Ewcia24..............śląsk................synuś... ....02.06..36....Eryk aspira/31..........Rumia......................x......... ...03.06....27....x mierzejka/28........Nowy Dwór Maz.....córeczka....05.06..37.......x Merana/25 .........ZielonaGóra ....synek.......05.06...35..Aleksander *Melania*/27..............Jasło.......synuś......05.06.. ...37...Mikołaj Bezire/21............Warszawa................X.......... 07.06...27.....X kirysek...........Bialystok.....................x..... .......08.06.....37...x AnetkaG27.......Siedlce................córunia....10.06. ...26......Julcia surferek78/29.......Szczecin..............córeczka...12 .06....26.....x Milka/31...........Bremen.........coreczka.......12.0 6....35...Zosia Goba1/26......... Poznań....... synek..........13.06...........36. Kubuś malgonia80/27........okol. Kraków....synek.....13.06.....36.....Kubuś Surfitka/28...........Krakow/NY.....córeczka.........14. 06..36..Nina majka81/27............Szczecin.......córeczka...... 15.06....26..Zuzia abii/32..............Chorzów.................córka...... .16.06.....34....x masterek28/24.....Bielsko=Biała.........syn.......18 .06.....35..Franek kasia78/29.............łódz..........córunia.........19. 06.....34...Jula Jotka79............Lublin............synek.......19.06.. .....34.............x gosia29.................Mainz..................syn..... ...20.06......35....X karolinna7...........Wrocław..............syn........... 20.06.......34....X Demiluna..27..........Anglia.............syn........ ..21.06....34...Julian beja1981.......Toruń...........córcia........ .21.06...........29....Kinga katrin0408/30........Irlandia......córeczka?.....21.06 ...34...Vanessa malinka*****...........Edinburgh............x........... .21.06....32.......x Alkatraz/28............Elbląg córeczka.....23.06......32....Hania klakowska84..........Głogów..........córa..........27.0 6...33 Alicja Monika82...............Kraków.......córeczka......... 28.06......33..Anna Obca/24................Wołomin.....synek...28.06.08..... 33....Kubuś el-mir-ka/22......Brzeg..........córeczka......29.0 6.......34...Kaja martusia 82/25....Deeping st.James.....córeczka......29.06....33..Julia mala_mi27/30.........Szczecin....córeczka 09.07.......32....Hania NASZE URODZONE DZIECI Nick--------D.P.-----P.D.P.-----DŁUGOŚĆ----WAGA-----IMIĘ ------PORÓD Iza_-------18.04------15.06-------43 --------1380-------Bartosz-------CC W prawdzie jutro mi się zaczyna 34 tc ale zmieniam już dzisiaj, bo jutro na uczelnię bleeeeeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK/WIEK...........MIEJSCOWOŚĆ.........PŁEĆ.....TP....T C...IMIE przyszla mamuska/22...Wiesbaden.......synek...28.05...38...Elias karka81............Stalowa Wola............synek........01.06...33..x Ewcia24..............śląsk................synuś... ....02.06..36....Eryk aspira/31..........Rumia......................x......... ...03.06....27....x mierzejka/28........Nowy Dwór Maz.....córeczka....05.06..37.......x Merana/25 .........ZielonaGóra ....synek.......05.06...35..Aleksander *Melania*/27..............Jasło.......synuś......05.06.. ...37...Mikołaj Bezire/21............Warszawa................X.......... 07.06...27.....X kirysek...........Bialystok.....................x..... .......08.06.....37...x AnetkaG27.......Siedlce................córunia....10.06. ...26......Julcia surferek78/29.......Szczecin..............córeczka...12 .06....26.....x Milka/31...........Bremen.........coreczka.......12.0 6....35...Zosia Goba1/26......... Poznań....... synek..........13.06...........36. Kubuś malgonia80/27........okol. Kraków....synek.....13.06.....36.....Kubuś Surfitka/28...........Krakow/NY.....córeczka.........14. 06..36..Nina majka81/27............Szczecin.......córeczka...... 15.06....26..Zuzia abii/32..............Chorzów.................córka...... .16.06.....34....x masterek28/24.....Bielsko=Biała.........syn.......18 .06.....35..Franek kasia78/29.............łódz..........córunia.........19. 06.....34...Jula Jotka79............Lublin............synek.......19.06.. .....35............x gosia29.................Mainz..................syn..... ...20.06......35....X karolinna7...........Wrocław..............syn........... 20.06.......34....X Demiluna..27..........Anglia.............syn........ ..21.06....34...Julian beja1981.......Toruń...........córcia........ .21.06...........29....Kinga katrin0408/30........Irlandia......córeczka?.....21.06 ...34...Vanessa malinka*****...........Edinburgh............x........... .21.06....32.......x Alkatraz/28............Elbląg córeczka.....23.06......32....Hania klakowska84..........Głogów..........córa..........27.0 6...33 Alicja Monika82...............Kraków.......córeczka......... 28.06......33..Anna Obca/24................Wołomin.....synek...28.06.08..... 33....Kubuś el-mir-ka/22......Brzeg..........córeczka......29.0 6.......34...Kaja martusia 82/25....Deeping st.James.....córeczka......29.06....33..Julia mala_mi27/30.........Szczecin....córeczka 09.07.......32....Hania NASZE URODZONE DZIECI Nick--------D.P.-----P.D.P.-----DŁUGOŚĆ----WAGA-----IMIĘ ------PORÓD Iza_-------18.04------15.06-------43 --------1380-------Bartosz-------CC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście jak ja jestem to nikogo nie ma :( A potem rozmowa się tak rozkręci, że będę godzinę nadrabiać zaległości w czytaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elmirka, no juz nie gadaj. Ja jestem. :) A tak wogole to rano zawsze wszystki jestescie, ja potem pol godziny czytam co napisalyscie, zdaze sie pogubic, a wieczorem to pustki..no ale dla mnie rano to dla was wieczor :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia 29
je tez jestem ale chyba zaraz ide pod prysznic i do wyrka ksiazke poczytac rano oczywiscie zglosze sie na poranna kawusie :-) PM ales ty poweru dostala :-) ponoc przed porodem tak jest...chyba instynkt wicia gniazda hehe... moja mama jak rodzila siostre w 38 tyg wziela sie za mycie okien i wieszanie firan tak jej wody nagle poszly ze w ten dzien co okna myla na porodowce wyladowala :-P chyba poczekam jeszcze ze 2-3 tyg i biore sie za generalne pozadki :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, ja juz po... mam core!!! ogromna to niesspodzianka bo wszyscy mowili,ze facet bedzie! dzis rano ekspresowo prrzyszla na swiat. Wazy 2300 , wiec jak na 33 tyg i 4 dni to jest fajniutka. i przesliczna. pozniej sie jeszcze odezwe. buziole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka GRATULACJE !!!!!!! :) No to mamy parke topikowa. Malinka napisz jak sie czujecie, oczywiscie jak tylko bedziesz mogla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki :) Dzisiaj byłam na zakupach i kupiłam super pościel do wózka i zestaw startowy avent Musze powiedziec ,ze jestem bardzo z siebie zadowolona ;) Jeszcze zastanawiam sie nad wózkiem Jest tego tak dużo ,że trudno się zdecydować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmirka-- hehe, Ty przynajmniej zdrowo sie odzywiasz:p.. juz wiecej nie bede myc, obiecuje :p no procz w stolowym, a potem odpuszcze :D! Gosia--- tylko wczesniej sie nie rozpec z porzadkami :D Malinka-------------------- 🌻❤️🌻gratuluje!!!! taka niespodzianka, corcia! napisz cos wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka gratulacje już 2 baby na forum.ale super.dobrze że duża i zdrowa to najważniejsz.daj znać co i jak i czemu juz?a ja kupiłam dzisiaj pampersy 2 od 3-6kg za 50 zł 98 sztuk.dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki surfitka i pm :) leze caly czas w szpitalu. odciaagam pokarm do strzykawek. a z nich daja malej przez sonde. dzis przez godzine siedzialam prrzy inkubatorze i mialam w ramionach malutka.tak pieknie pachniala.sama oddycha i wszystko jest ok. pielegniarka powiedziala, ze moze jutro beda ja probowali wyciaagnnac z inkubatora i zobacza jak sobie radzi z utrzymnniem temp.naprawde jestem dobrej mysli! a jesli chodzi o porod to o 2 w nocy dostalam takich slabych nieregularnych skurczow i o 5 pojechalismy do szpitala, lekarka mnie o 5.30 zbadala i powiedziala, ze rozwarcie na 1 cm,a szyjka w ogole nie jak do porodu. powiedziala, zebym zazyla srodki p/bolowe i powinno sie wyciszyc. wiec zazylam. ale sie nie wycciszylo a malutka urodzila sie o 7. w kazdym badz razie dziekuje Bogu, ze mam juz porod za soba! buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MALINKA GRATULUJE CORCI❤️🌻 NIECH SIE CHOWA W ZDROWIU I SZCZESCIU🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×