Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Tez tak mysle, zreszta sama juz sie slabo czuje, musze sniadania bardziej tresciwe jesc, i o stalych porach, a nie po 12. Ech, no nie wiem czy mnie jakies przeziebienie nie dopadlo, jakos gardlo mnie pobolewa. Pogoda beznadziejna, wczoraj 3o stopni, a dzisiaj 22. Moja mala caly dzien spi, ja nie wiem czy to normalne, moze 2 godz tylko czowania dzisiaj, ciekawe jaka nocka b edzie??? A smoka tez ciagnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny sorry ,ze tak długo sie nie odzywałam ale miałam i mam kłopoty w małżenstwie wiec same rozumiecie :( Za to mała mi wszystko wynagradza Jest słodkim i kochanym dzieckiem przesypia pieknie noce Budzi sie tylko 2 razy Mam pytanie do dziewczyn ktore rodziły sn Juz mijaja 2 tyg od porodu a ja nadal nie moge normalnie siadac Miałam ciezki porod ale moze Wy tez tam macie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliwko mi przeszło jak mi szwy wyciagneła nawet 3 ze srodka wiec ulga jak niewiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka, mi przeszlo tak gdzies po tygodniu, moze ciut wicej. Ale to zalezy od tempa gojenia i wielkosci ran. Mojej tez sie poprzestawialo, o tej porze z reguly zasypiala, a teraz jak pospala do poludnia o spaniu nawet nie marze..ciekawe do ktorej dotrzyma. I wlasnie jaka nocka bedzie . Milka, ty koniecznie jedz sniadania, ja to najbardziej sniadania jem, czuje sie taka glodna po nocy, ze szok :P Kawka zbozowa z mleczkiem i bula musi byc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie to jakies obzarstwo dopadlo wciagam wszystko az sie boje wrr ja chce schudnac a nie przytyc :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze nie dość ,ze cała ciąże żyłam w stresie ,miałam ciężki poród wpadłam w anemie ,z mężem nie mogę sie porozumieć to teraz jeszcze nadal nie moge siedziec zostawili mi 3 szwy bo ich nie zauwazyli i na dodatek małej jeszcze nie odpadł pepek RATUNKU jak tak dalej pójdzie to nabawie się ciężkiej depresji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliwka mojemu tez pepek nie odpadł jeszcze,z mezem kłóciłam sie w ciazy-teraz sie nie kłóci ze mna bo bi sie ze wybuchne chyba;-) a teraz pojechał na nocke na ryby a ja sama z 2 dzieci ,wykap itd daj kolacje,cyca nie przejmuj sie bedzie ok wszystko a mezem ci sie ułozy-nabierze ogłady jak dotrze do niego ze ma 2 panie najwazniejsze na swiecie koło siebie:-) sorka za bledy ale malego mam na rekach bo marudzi-niewiem o co moze brzuch po soku bananowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojej odpadl po 11 dniach, ale nadal sie goi, a to juz prawie 3 tyg. i tez nie zalewam, susze spirytusem. Moj tez poszedl na ryby na nocke, a my znowu w domu same... Oliwka, tobie tez szwy wyciagali? Ja dostalam samorozpuszczalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliwka bedzie dobrze nie ma innej opcji :-) z mezem sie ulozy mojemu malemu pepek odpadl szybko jakos po tyg juz bylo ok, nie robilam nic z nim nie przemywalam spirytusem ani nczym i jest calkiem fajny juz, jedynie jak po odpadnieciu bylo troche zaschnietej krwi to mylam delikarnie chusteczka chigieniczna z woda maly wciognol 130 ml i mam nadzieje ze zaraz usnie poki co lezy w lozeczku oczka malutkie i chyb zasypia :-) pewnie obudzi sie ok 1-2 na karmienie maly glodomor z niego i co 3 godz musi swoja porcje mleka pozrec :-P moj mauzon trwardo chrapie zmeczony po pracy , pierworodny tez zostal pognany do spania ale straaasznie mu sie nie chcialo ,a teraz mam wolny wieczor :-) wlasnie sie wykapalam i pije sobie lampke wina ktora chetna? podziele sie :-D i zerkam na top trendy na tvp ach jaka cisza w domu i spokoj :-) :-) :-) zaraz kremiki balsamiki itd jak to po kapaniu bo mam straaasznie sucha skore :-O a jak wasze brzuchy? pokurczyly sie? bo moj nie bardzo :-O niby kilogramow mniej niz przed ciaza a ciagle mam problem wbic sie w stare ciuchy :-O brzuch jak flak miekki i taki duzy jeszcze chyba kupie jakis pas poporodowy czy majty sciagajace ogladalam dzisiaj takie w sklepie...rany material koszmarny..taki sztywny i sztuczny a na te upaly to chyba sie zapoce na amen :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia no pozazdroscic, zes tak swoich panow poustawiala :) Moj brzuchalek tez jakos tak nie bardzo wraca na swoje miejsce. W ciuchy sie nawet mieszcze, ale to nie to samo..i chyba juz nie bedzie. Ale co tam, najwazniejsze, ze jest Nina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój brzuch też jakis taki \"lejący\" się ale w sumie jestem dopiero tydzień po porodzie, do wagi przedciążowej zostało 1,5 kg do stracenia, a w spodnie z przed ciąży weszłam 2 dni po porodzie, czyli nie najgorzej. Za tydzień mam zamiar wyciągnąć steperek i zacząć ćwiczyć troszkę. Oliwka ja po pierwszym porodzie grubo ponad tydzień odczuwałam ból, tak że nie mogłam siedzieć-wtedy byłam nacinana, teraz mnie nie nacinali i miałam tylko małe pęknięcie na które założyli szwy, ale tak dobrze to zrobili że nic nie czuję i od razu mogłam siedzieć. To chhyba wszystko zależy od głębokości rany i tego jak są szwy założone. Pamiętam że mi ulgę wtedy przyniosło przemywanie tantum rossa -naprawdę polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitka może moja robi kupkę raz dziennie bo ją dokarmiam butelką?Tak się zastanawiam czy dobrze robię...ech ciężkie to wszystko,czasami człowiek nie wie co ma robic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, melduje sie, ze zyje :p nie mam czasu na nic, dzis kupilismy sobie zestaw kina domowego :D samsung super!! full HD i w ogole extra kolumny czarne , takie szklane .. porostawiane po calym pokoju maly ok, rosnie.. mierzejka--chcialas lefax? daj adres, wyslij mi na mojego maila ,jest na interii. buziole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do siadania po porodzie to ja dopiero teraz zaczęłam siadac na luzie a jestem 3 tygodnie po porodzie ale ja bardzo popękałam to pewnie dlatego,mam nadzieję że dojdę juz niedługo w 100% do siebie,a brzuszek też lekko wisi,noszę pas poporodowy ale niewygodne to cholerstwo jak nie wiem;)Dużo przytyłam w ciąży także teraz zostało mi jeszcze 13 kg do zrzucenia,masakra ale wierzę że się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj tez na butelce robi kupsko raz dziennie na cycku inaczej jest kupy czesto gesto sie pojawiaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dokladnie, na butli moze robic rzadziej, na cycu co najmniej 3-4 kupy dziennie, ale i to jest kwestia indywidualna mysle. Jak przybiera na wadze, nic jej nie boli to pewnie i jedna kupka dziennie moze byc :) Ech, siasc to ja siadlam w ten sam dzien, na twardym po 4 dniach, ale to byla ciezka sprawa wtedy ;) Tak na luzie to ponad tydzien mi to zajelo :) Na szczescie i krwawienie odpuscilo, jeszcze troszke brudze, ale juz praktycznie koniec...Wizyta u gina dopiero za ponad 3 tygodnie :( Jeszcze dluuzo czekania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sobie spicie !! pobudka !! ja od 5 na nogach... próbowałam wczoraj usypiac go w łóżeczku ale nic mi z tego nie wyszło... skonczylo sie na cycu... dzis tez próbuje ale póki co z marnym skutkiem... jednak ostatecznie cycek jest najskuteczniejszy :-) moze jak troszke podrosnie łatwiej bedzie go przekonac, ze łóżeczko to najlepsze miejsce do zasypiania... na razie jest tak wrażliwy na hałasy ze jak sam leży w łóżeczku to co chwile coś go wytrąca ze snu... i płacz bo mamy nie ma w pobliżu :-( ech, ciezki orzech do zgryzienia... oliwka, nie łam sie kochana, powolutku wszystko sie unormuje, łącznie z relacjami małżeńskimi... główka do góry... ja szwy mam samorozpuszczalne, ale dopiero po 6 tygodniach, więc jeszcze je mam, ale szczerze mówiąc to ich nie czuje nawet - bylam nacinana... i chyba dobrze zszyta bo po paru dniach od porodu już siedziałam... brzuchol też mam zwisniety :-( nosze czasem pas na początku nawet cwiczylam, teraz jak mikołaj mniej sypia to cwiczenia poszly w kąt a czytałam ze pasa nie powinno sie nosic jak sie nie cwiczy bo efekt moze byc przeciwny od oczekiwanego - zanik miesni brzucha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuśki u nas pomalutku mała z deka nadranem marudziła ale spoko... Co do pasa to zgadzam się z melanią trzeba przynim dużo ćwiczyć bo efekty mogą być odwrotne do tych co chcecie osjągnąć. melania nie martw się powoli musisz poprostu prubować i wkońcu się uda i mały z ochotą zacznie zasypiać w łóżeczku.. Co do szwów ja naprawde byłam bardzo mocno nacięta aż za odbyt i w sirodku po tym kleszczowym ale szczeże jak zajechałam do domu bez problemu mogłam siedzieć i nic mnie nie bolało a szwy rozpuszczalne mialam wszystkie.Poprostu lekarka się postarała i super mnie zeszyła.Brzucholek też mam obwisły ale od poniedzałku zaczynam powoli wprowadzać ćwiczenia.Zaczne od brzuszków i ćwiczeń na nogi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, ile razy dziennie mozna podawac herbatke z kopru ?? ja mam plantex i tam pisze ze 1 dziennie... moze zaszkodzic czestsze podawanie ?? jesli tak to co podawac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melania podawaj wode ciepla przegotowana ja daje kilka razy dziennie wode bo nie wypija jej za duzo , po pare lykow robi a sie od razu uspokaja herbatke mam z kopru ale troche nia pluje a ze kolek nie ma ( poki co) to mu tej herbatki na sile nie wciskam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melaniu ja plantex daje 1-2 razy a tak to glukoze tez 1-2 razy,a koperkowa dopiero kupie hippa i mozna chyba czesciej,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Melaniu, ja daje tylko raz dziennie i mieszam koperkowa z rumiankowa. Podaje Hippa, a daje tez wode z glukoza. Wlasnie ide ja przebrac i jej zrobic herbatke :) No pustki straszne, dziewczyny piszcie !!! U nas nocki sa fajniutkie, wczoraj tlukli sie fajerwerkami do 1 w nocy, bo byl dzien niepodleglosci. Ale nawet ja jakos utulilam i spala dosc ladnie :) Za to od rana sie bawi teraz :D Pozdrawiam wszystkie mamy i dzieciatka - wszystkie juz rozpakowane? mala mi, co slychac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim:) U na s nocka okropna, mala wczorsaj spala caly dzien, a w nocy oczy jak \"talerze\"- jak to moj maz mowi. I tak przysypiala na godzinke, albo pol, a potem ciagle mlaskala, dobrze, ze nie plakala, nie musialam jej nosic. Dzisiaj juz troche lepiej, tzn mniej spala, moze nocka bedzie przespana? Puszczala usmieszki do tatusia, ale widok, takie male dziecko, i juz usmiecha sie. Kurcze, biedne macie te krocza, mnie zato cos kregoslup boli w miejscu gdzie znieczulenie dawali- a mialam az 6 zastrzykow, bo 1 dawka nie zadzialala;( Musze leciec, dziecko na rece sie domaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milka mnie tez boli kregoslup :-O czytalam ze tak moze byc pare meisiecy ale nei ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo nie? aby krocze mamy cale :-P moj w nocy tez byl taki marudny, nie plakal ale ciagle chcial mleko, albo przewijanie i tak wkolo cos sie domagal tulenia itp w dzien troche se pospal i az sie boje ze zas taka nocka bedzie :-O poki co wykapalam go i lezy w lozeczku. ostatnio zjadl o 19.00 150 ml ale nie wytrzymie wiecej niz 3 godz nie wierze pewnie ok 22 zas bedzie glodomor sie domagal ciekawa jestem ile wazy hehe uwielbiam sie patrzec jak sie smieje, przewaznei rzuca usmiechy na prawo i lewo zaraz po karmieniu ze szczecia chyba ze brzuszek pelny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie nocka ok.jadł o 23:30 i potem koło 5 i potem koło7 i 8 w dzień troche pospał a teraz po jedzeniu i kąpaniu lezy w kołysce.zauważyłam ze dzisiaj w dzień na raz mu cycek nie starczał jadł i za chwile znowu-może mam nietreściwy pokarm?już mam na mysli kupić mleko ale musze porozumieć z lekarzem bo boije się ze bedzie uczulony na białko jak wiki więc lepiej odrazu zaserwować pepti bez białka a nie latać potem jak juz wyjdzie uczulenie. dziewczyny mam głupie pytanie(wydajw mi się ze albo piersi albo pokarm ma dziwny zapach)u was tez tak jest?nosze wkładki laktacyjne-może od tego nie oddychaja i taki dziwny zapach maja?jak u was?nic nie czujecie? a z dołu juz mi mniej leci tylko 2-3 podpaski na dzień trace a po nocy czasami czysta więc juz chyba bedzie luz.ale jak mozecie napiszcie jak u was z tymi pierchami;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×