Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Gość Ollas
Witam serdecznie, czytam od dawna forum i dopiero teraz się zdecydowałam napisac. Mam nadzieję że bede mile widziana. Moja coreczka Weronika skonczy za 5 dni 4 miesiace, od 2 tygodni jest na butli. Ogolnie jest ok, tylko to jej spanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala mi ja robie chrzest 9.11,wiec troche jeszcze przede mna.My mamy chrzest o 10.30 i idziemy do restauracji na obiad.Tort oczywiscie specjalnie zamawiamy a jesli chodzi o alkohole to kazdy bedzie sobie zamawial co chce ,z jedzeniem tak samo.Potem w domku kolacja na zimno,jakies przystawki zimne,miesa na zimno itp,ale to tez zamowie gotowe hihihi.nie duzo bo u nas beda tylko chrzestni z Polski i my no i moze 2 bliskichznajomych (malzenstwo).A jesli chodzi w domu o alkohol to piwko,winko do kolacji i whisky beeeeeeeeeeeeeeee.Nie za duzo,symbolicznie,po prostu uwazam ze w razie czego trzeba jakis alkohol miec i sie przygotowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ollas 🖐️ witamy serdecznie ,na naszym forum jest kazdy mile widziany,super ze dolaczylas ,ja tez bylam spoznialska chociaz podczytywalam dziewczyny juz jak bylam w ciazy hehehe dlatego dobrze je znam!!!!!!!!!!!!!!hihihi Moj zrobil mega kupcie i wykapalam go calego,napastowalam masciami na te jego plamki,glowke natarlam moim specyfikiem i jest git.Paznokietki obciete fryzure postawilam na irokeza hehe a teraz bedzie pil piciu moj skarb.Mam z glowy dzisiaj wieczorna kapiel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie moja Hania ma od 2 dni focha i nie wie czego chce. Wczoraj byłyśmy na spacerku i oczywiście zaczęła płakać że chce na rece nie spała mi od 9 do 14 a jak na nia to nie spotykane. Nosiłam ją cały spacer na rączkach bo jak tylko odłożyłam to był straszny pisk wieczorem też była marudna i nie zasnęla sama tylko bujałam ją w foteliku i jak zasnęła to przełożyłam do łóżeczka. Tak się zastanawiałam czy zęby jej nie idą. Koleżanka była u mnie wczoraj i powiedziała że ma zaczerwienione dziąseła i coś tam widzi a ja przyglądałam i nic nie widze albo jestem ślepa albo nie umiem rozpoznać. Moja jest kąpana jest codziennie bardzo lubi poleżeć w wanience więc zawsze ją kąpie. Ja też nie smaruje jej pupci niczym chyba że ma jakieś zaczerwienienie to wdedy posmaruje oliwką ale bardzo żadko uważam że nie ma co przesadzać z kosmetylkami. Od paru dni dostaje jabłuszko wcześniej ślicznie mi jadła a wczoraj i przedwczoraj wypluwała nie wiem o co jej chodzi. Narazie dostaje tylko jabłuszko jak skończy 4 m to dostanie cosik innego. Mleczka też jej nie zmieniam na 2 zrobie to po 5 miesiącu pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mały usnal a ja ide zjesc sniadanie i posprzatac troche ale mam lenia takiego ze szok a na dodatek mam wzdecia nie wiem po czym-brzuch prócz tego ze tłusty to teraz jeszcze nadmuchany:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chrzciny mialam w sierpniu, 8 osob bylo ale wszyscy z pl i nocowali u nas wiec wyzywienie robilam od sniadania po kolacje z tortem i alkoholem ja malego kapie co pare dni taK mi zalecil nas pediatra bo woda zbyt wyszsza delikatna skore niemowlaka nie mamx poki co zadnych problemow skornych pupka idealna ale tez nie smaruje niczym, poprostu przy zmianie pampersa przemyje chusteczkami i jest ok a na obiad robie mielone miesko+przyprawy, cebula, czosnek, zielona pietrucha i obklejam tym miesem patyki jak na szaszlyki sa i pieke to na grillu :-) do tego salata lodowa z innymi pierdolkami i zaziki aha maly spi w swoim lozeczku w sypialni z nami, mam tylko 3 pokoje no i jeden pokoj zajmuje starszy syn to mu nie bede mlodego podrzucac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) Witaj Ollas zapraszamy do nas ;) Elmirka nie ma sprawy :) My na chrzcie Erysia mielismy duzy tort bo bylo nas 30 osob i byl szampan,winka i wodzia.-u nas w rodzinie to tradycja,bardzo lubimy sie goscic a wiec wszystko na stole musialo byc,gorace dania,zimna plyta i ciacha,goscie od 13 do 24 sie goscili,kasy poszla masa.Erys tez dosyc kaski w kopertach uzbieral :) Malemu posluzylo to pojscie wczesniej spac ;) wstal na cyca o 4 i pozniej wstal o 8 troszke pogadal i dalej spi.:) ale pewnie zaraz sie obudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja Erysiowi dupcie smaruje sudocremem,ale jak piszecie aby nie smarowac to dzisiaj nie bede,zobacze moze nic mu nie bedzie. gosiek ja lubie takie imprezki,tylko jak sa u kogos,bo u nas przed chrzcinami malego tyle mialam pracy,a po balandze to tydzien sprzatalam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia i tak trzymaj kladz go po prostu wczesniej spac tak 20 .20.30 i zobaczysz ze bedzie lepiej przsypial nocki,sprobuj taka jest moja rada.Skracaj mu czas codiennie tak o 15-20 minut az dojdziesz do godziny np 20.00.Np jesli kladlas go zawsze o 22 to poloz go np dzisiaj o 21.40,jutro okolo 21.10 itd Szybko sie przyzwyczai a i lepiej bedzie spal.Jak bedziesz mu skracala czas to on szybko przestawi sie i nawet tego nie zauwazy hihihi gluptasek maly!!!!!!!!!!Ja na poczatku myslalam tez ze czym pozniej poloze spac to bedzie lepiej i dluzej spal,a to jest mylne pojecie.Moj na szczescie sam sie domagal wczesniejszego snu. Gosia jak tam dietka warzywna hehehehehe?????Trzymasz ja jeszcze czy dzisiaj zjesz kilka szpickow z mieska i zaziki hehehe.Ja tez to kiedys robilam mniam mniam,nie gotuj takich smakolykow bo tylko smaka robisz.A u mnie nie wiem co dzisiaj na obiad,dla chetnych jest jeszcze zurek hihihi,ale moze cos szybkiego walne. Ja podzeram teraz salatke z kurczaka i owocami, wMAJONEZIE!!!!!!!!!o zgrozo!(gotowca).Ale na 100g tylko 105kcl,a pudelko ma 200g.Dietetyczna hehehehe. Gosia29 z tym kapanie w niemczech to tak rzeczywiscie jest ,mi tez radzil moj peditra by nie kapac codziennie ,bo to nie jest dobre dla skory,i skora traci naturalna ochrone itd itp.Jak powiedzialam o tym tesciowej to w szoku byla ,bo w Polsce jest wrecz taki obowiazek ze dziecko musi!!!!!!!!byc codziennie wykapane i wez tu badz madry czlowieku!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiek nie podzielilas sie ohh ty!!!! co do kapania to ja juz sama nie wiem:(,czy lepiej codziennie kapac czy tez nie. postaram sie malego teraz wczesniej klasc,masz racje z tym spaniem :) Erys lepiej spal,zobaczymy co bedzie dzisiaj ? :) gosiek idziesz dzisiaj do lekarza? a Erys nadal spi....dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Erys teraz wstal(po nocy,no mial tak 30min przerwy na gadanie),po raz pierwszy tak dlugo mi spal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz kochana,przstaw Eryczka tak jak pisalam,bedziesz tez miala wiecej czasu dla siebie wieczorem i meza!!hehe Dzisiaj ide do lekarza o 16.30 mam termin ,no zobaczyma jak bedzie i ile wyzy?????????? Szczepienie tez brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr,a najgorsze ze Jas tez ma dzisiaj szczepienie ,musze mu to wytlumaczyc ,bo jeszcze nie wie co go czeka.Wczesniej mu nie mowilam bo by caly tydzien jeczal i sie bal hehehe.Moj juz wstal,30min z zegarkiem w reku,w dzien zawsze ostatnio tak sobie krotko posypia,ale jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak,tak gosiek ;) moj Oskarek byl na szczepieniu w maju,jak skonczyl 5 lat,ja dzien wczesniej mu powiedzialam o tym szczepieniu,mowilam mu,ze juz jest duzy chlopczyk i ma mi nie plaka,no i mamusie posluchal ;) moj Oskarek jest paaardzo dzielny :) zycze powodzenia dzis,oby Jasio i Kubus przeszli to szczepienie z usmiechem :) masz dzielne chlopaki,bedzie dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam dzisiaj ginia 1 raz po porodzie. dziewczyny jakiej uzywcie metody antykoncepcji?bo ja dzisiaj chce pogadac z giniem o tym i niewiem na co sie zdecydowac-moze wkładka?ale nie mirena bo droga a inna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie goba dobry temat podjelas,ja tez sie nad tym zastanawiam wiec nie moge nic doradzic,a tak na marginesie,to wszystkie juz laseczki zabezpieczylyscie sie???????I jaka metode antykoncepcji wybralyscie??????Jesuuuuuuuuuu ja musze w koncu tez do gina ,najpierw termin trzeba zrobicl,ale tu sie dlugo nie czeka na wizyte,moze za tydzien pojde,tak caly czas odwlekam po porodzie!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz mam gina z glowy biore tabletki od miesiaca i jestem baaardzo zadowolona i spokojna :-) moze za jakis czas sie na spirale zdecyduje sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki!!! Ja biorę tabletki i jestem zadowolona ale przez to że mam woreczek żółciowy do usunięcia to chyba będę zmuszona przestac je brac i pozostanie mi chyba prezerwatywa:( Jak tak czytam że wasze pociechy tak ładnie zasypiają wieczorem to aż zazdrośc mnie bierze,moją niunię to trzeba nosic i nosic przed zaśnięciem i zasypia bardzo różnie,zazwyczaj ok 22:00 a ja jestem wtedy już tak padnięta usypianiem jej że też zaraz idę spac i tyle mam z wieczoru:(Muszę coś wymyślic żeby zasypiała mi wcześniej.W nocy budzi się ok 3,wypija flaszkę tak ok 120 ml i pózniej budzi się ok 7:30 wypija czasami 150 ml i troszkę ją usypiam tak że śpi ze mną jeszcze przynajmniej do 10:30.Od dwóch dni jestem załamana bo nie chce mi jeśc,zjada w ciągu dnia może 80-90 ml i to w odstępach 5 godz gdzieś,próbowałam dać jej jabłuszko i wszystko wypluwa,już nie wiem co robić,myślicie że to przez ząbkowanie czy może iśc do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, dzis mamy male swieto - Mikołaj konczy 4 miesiace... ależ to zleciało... widzialam ze poruszalyscie temat stałych pokarmów - ja na razie tylko piersią karmie i lekarz sugerował zeby tak ciagnac az do konca 6 miesiaca...bo mały duzo przybiera wiec nie ma potrzeby dawania czegos innego... zobaczymy jak to bedzie jak do pracy wróce, czy wyrobie ze sciaganiem...chcialabym zeby sie udało no ale czas pokarze... Katrina, jak chcesz zeby mala szybciej szła spać to przede wszystkim musi się wczesniej budzic :-) nie dziwota ze zasypia o 22 skoro wstaje o 10... jak nic 12 godzin dnia musi minać... u nas pobudka zazwyczaj okolo siódmej i o 19 juz się kładziemy... ok, uciekam bo musze szkraba uśpić...niestety podczas mojej choroby nauczył sie zasypiac przy cycu i na razie tak to ciągne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melania pewnie masz rację z tym spaniem ale ja rano jestem tak padnięta że gdybym miała wstac już o 7 rano to bym padła,zresztą mała też zasypia jeszcze.Może się zmuszę któregoś dnia do wstania tak wcześnie i zobaczę o której niunia zaśnie wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem po wizycie polecił mi wkładke MULTILOAD CU375 JEST Z JONAMI MIEDZI KTÓRE uniemożliwiają zagnieżdżenie-chyba sie zdecyduje i niedroga 60-80zł +założenie 150zł z usg. podobno tak samo zabezbiecz % jak tabsy.bo ta mirena to droga 680zł ale tej wogóle nie brał pod uwage tylko od razu ta polecił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo Ja biore tabsy, niestety bez nich nie mam regularnego @, wiec wkladka odpada :o Ale biore dopieor pierwszy tydzien, zobaczymy czy mi beda sluzyc :P Katrina, ja Nine klade spac o 9 i wstaje mi 8 rano. Tak ja "ustawilam" i tak mi w sumie najbardziej pasuje, bo i mam jej troszke wieczorem, a rano pozwala mi sie przygotowac do pracy, bo jeszcze spi. A nawet jej nie musze usypiac, nakarmie, klade w lozeczku i sama zasypia. Nina spi z nami w sypialni i jakos nie wyobrzam sobie by mogla spac w inym pokoju niz ja. Gdy ona sie budzi na jedzenie, nie placze tylo sie wierci najpierw, po ok 5-10 min zaczyna kwilic. Ale zanim to zrobi, ja jej juz daje butle, ona sie nie wybudza, zjada, odbije ja i idzie od razu dalej spac. Jak sie rozbeczy wtedy mam problem z jej uspieniem :o Wiec ja tam juz wole by spala blisko... Dzis wstala tylko raz w nocy :D Pozdrawiam wszystkie mamy i bable.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) my z Erysiem caly czas na powietrzu, wrocilismy o 18 :) Dzisiaj bylo naprawde pieknie temperatura w sloneczku 30 stopni :D:D:D slicznie !!!!!!!!!!! Oby tak jak najdluzej. U gina. bylam jak Erys mial 1 msc.wszystko ok,tylko mam mala nadzerke, mam przyjsc na kontrole jak przestane karmic,wtedy cos z ta nadzerka bedzie mi robil. :( Zmykam bo kolezanka przyszla,pozniej wpadne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja na 5s melduje, ze zyje :p bylam dzis na szczepieniu z malym, dobrze ze goraczki nie dostal jak ostatnio :/ jestem po nocce w pracy, nic nie spalam, bylam o 4:30 w domu, maly sie obudzil, potem do lekarza bleee... ja biore tabsy anty , najwygodniej mi milego wieczorku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aktualizacja 09.10.2008 nick------imie dziecka---d.u.-----w.u.-----cm----d.o.w.----o.w.----cm Iza_--------Bartosz------18.04----1380----43---- 09.10-- 5650 ----62 malinka*****---emilka----09.05---2300-----43-----28.07 -- 5900 --- 56 Ewcia24----Eryk---------28.05----3200-----52----03.10- --6400-- -?? Merana----Akeksander- 23.05---2700-----52----28.08----5260--- 61 Milka76------Maya--------03.06---3360-----50----19.09- --6400--- 61 camomilla_22-Claudia-- 03.06.-- 3980-----52--- 07.10---7200-- 64 mierzejka----Ania-------05.06----2770-----51---- 23.09---5000----?? martusia 82-Julia------- 08.06--- 3260--- -?------14.08-- -5310----?? el-mir-ka ----Kaja--------09.06---2850-----57---- 07.10-- -5130--- -? Melania---Mikołaj------- 09.06---3250---- 58--- 29.09-- -7400-- -74 gosia29----Tobias-------10.06----3440--- -51----19.09-- -7450-- -64 kasia78----julcia--------11.06----2800--- -52--- -15.09--- 7000-- 64 Kirysek---Tomaszek....12.06... 3920.... 55.....23.07. ..4600....?? Surfitka---Nina----------16.06----3490-----55-----20.08 - -5120-- 59 Alkatraz---Hanna--------18.06---2900-----50-----05.08-- -5100-- 58 Jotka79---Czaruś-------19.06----3190----53---- 31.07--- -4550---59 MAMA MELI--MELANIA--19.06----2490----46-----23.09-----5150-- 61 hanio.k--Ruben Jan-----20.06---3150-----53---- 23.09-- --6240---62 goba-------kubuś---------21.06---3600-----59----23.09-- --6900----?? agula -----Gabrysia------21.06---3460-----51----25.08-----6400 --64 oliwka100---Oliwia------21.06----3420----53--- 30.07--- -4450---60 abii........Dorota.......21.06....3500.....53.. .06.10.. ..5700...60 lolusia-------maja--------23.06----4250-----59-----???? -------????-----?? Beja1981-----Kinga----- 24.06---3710 --- -59-- 14.08-----4570---59 gosiek35-Jacob(Kuba) 26.06----3580-----52----22.08----5980---59 demiluna---Julian--------27.06....3640-----???----22.09 .--6659----?? mała_mi----hania--------10.07----3000-----57----24.07- -5250- - 59

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieciaczki spia ( popoludniowa drzemka) , obiad nastawiony i chwilka na kawke i kafe :D Iza_ Bartus bardzo ladnie rosnie :) , dogonil juz wagowo niektore terminowe dzieciaczki , byl taki malutki Moja Kamilka tez o maly wlos a urodzlaby sie wczesniakiem. W 25 tyg. dostalam krwawienia, w szpitalu powiedzieli , ze juz rodze, ze sa skurcze, wody sie sacza i jest rozwarcie :( , przewiezli mie helikopterem do lepszego szitala a tam wszystko ustalo. Lekarze nie potrafili wytlumaczy co sie stalo, zrobili mi badania , wyszlo wszystko w porzadku. Mala wazyla wtedy 860 g, wiec bardzo male szanse na przezycie. Do tej pory nie wiem co sie wtedy stalo, lekarze tez nie potrafili tego wytlumaczyc.Skurcze i rozwarcie jeszcze zrozumie , ale wyciekajace wody ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×