Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nieeeeeeeeee

NIE chce miec dzieci, bo...

Polecane posty

Gość akaalala
Nie mam dzieci (i już nie będę mieć, mam dużo lat), bo nie wierzę w relacje dzieci-rodzice. Wszystkie tu chcecie mieć dzidzie, tylko że ja po potem za kilkanaście lat widzę, co się dzieje z tymi dzidziami, na jak trudną młodzież wyrastają, widzę kłopoty, problemy, brak więzi, komunikacji, zmarnowane najlepsze chęci i nadzieje. Dlaczego ja i moja dzidzia mielibyśmy być wyjątkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladnieee
mozna i tak myslec ale ... gdybysmy wszystkie tak myslaly dzieci chyba przestaly by sie rodzic... a jednak sie rodza,rodzice wkladaja trud w wychowanie.prawda 3/4 z tych dzieci zbladzi pewnie przez towarzystwo ale beda tez takie ktore kontakt z rodzicami beda mialy wspanialy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jji
no ja mam dobry kontakt z rodzicami, wrecz wysmienity wiec to akurat idpukac nie wydaje mi sie problemem ale jestem na tyle skupiona na sobie, ze czekam na inny etap w zyciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aasfsdggf
nie chce, bo jestem egoistyczna i nie znosze dzieci!!! nie bede miala mam nadzieje, ze mi sie to nigdy nie zmieni, nie chce marnowac sobie zycia:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladnieee
j atez kontakt mam wspanialy ni epowiem w okresie dojrzewania bywalo roznie przez moje zmienne nastroje i wogole ale teraz jestem mezatka ale nadal moj kontakt z rodzicami jest bardzo dobry .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlatego że
fakt, wiez miedzy rodzicami i dziecmi to bujda. Opiera sie to raczej na przyzwyczajeniu dzieci do rodzicow i tyle. jak dzieci orientuja sie ze mozna zyc bez rodzicow to w wiekszosci przypadkow tak wlasnie chcą zyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj dzieci dzieci
przeciez do wszystkiego trzeba dojrzec! A juz na pewno do checi posiadania dziecka i bycia mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jji
moze bujda a moze nie my sie lubimy- zyjemy razem , mamy wspolny oglad swiata i wartosci nigdy z nikim obcym nie rzumilam sie tak dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladnieee
czasami mozna miec chec a jak przyjdzie co do czego oczy sie otwieraja ... boto wielka zmiana nie zawsze do konca wiadmom jak to bedzie a jak juz dzidz ajest na swiecie wtedy widac,czuc zmiany zmiany i jeszcze raz zmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminellexxzzss
nie odczuwam takiej ptrzeby,mam juz swoje lata,ale wygladam 10 lat mlodziej,w kazdym razie nikt mi nie dal wiecej niz 20 lat:) dzieci to utrapienie,widze po kolezankach jak zmienily je dzieci-na gorsze,sa zaniedbane,zaganiane,ciagle narzekaja i nic im sie nie chce,a ja?mam wspanialego faceta u boku,prace,podroze i jestem bardzo szczesliwa:) dzieci nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladnieee
moze buja dla ciebie ja np mam dobry kontakt z rodzicami z czego bardzo sie ciesze.mam swoje zycie,mieszkam za granica ale i tak nie powiem ze mam lepsza przyjaciolke niz moja mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj dzieci dzieci
a wogole to po co ta dyskusja??? Ja nie lubie koloru rozowego i z tego powodu jakos nie zakladam kolejnych durnych topikow!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladnieee
mam wiele kolezanek ktore juz maja dzieci i wcale nie sa zaniedbane... wrecz dziwia sie ze niektore mamy nie maja dla siebie ani chwili czasu...zeby zadbac o siebie.jak so bie wmowisz ze nie masz czasu bo dzieco tak tez bedzie...on ejakos maja czas na wymalowanie paznokci,wizyte u fryzjera..dziecko nie zrobilo z nich jakis szarych,brzydkich gesi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminellexxzzss
dzieci to same problemy,gdyby byly takie wdzieczne,to by nie bylo tyle hospicjow i domow starcow,ja tam nie widze potrzeby posiadania dzieci,sa ciekawsze i lepsze plany w zyciu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladnieee
to twoje zdanie,ja mam inne ale twoje takze uszanuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlatego że
"a wogole to po co ta dyskusja??? Ja nie lubie koloru rozowego i z tego powodu jakos nie zakladam kolejnych durnych topikow!!!!" - a po co zakladanie topików "moze dziecko ma juz metr wzrostu, a ile ma twoje" czy "czym karmić 3 latka" lub tez " ktora z was zaszla w ciaze w lutym a ktora w maju" . Nie wspomne o topikach o kupkach, nóżkach, ręczniczkach, zabaweczkach, nocniczkach, kocyczkach, główkach, wózeczkach i guguguganiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladnieee
niektore topoiki sa przesadzone a mamy ktore tam sie wypowiadaja tez przeginaja z calym tym cackaniem sie ...ale sa tez takie ktore normalonie podchodza do faktu przyjscia dzieck ana swiat i przygotowania sie do tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam jedno dziecko w drodze.pierwsze i raczej ostatnie.bede je kochac i dbac o nie na pewno ale tez nie czuje ze macierzynstwo jest moim powolaniem.no ale przynajmniej jedno chcialabym miec.to nawet lepsze dla naszego zdrowia.kobiety bezdzietne czesciej zapadaja na raka macicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj dzieci dzieci
Do-dlatego ze I dlatego ja nie zakladam topikow!!! siedze na jednym i mi to wystarczy. Uwazam ta dyskusje za bezcelowa. Milego dnia dla tych co chca miec dzieci i dla tych co nie chca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo nie poprostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-- bo płaczą -- trzeba im poświęcać dużo czasu -- kosztują dużo pieniędzy -- rosną -- bo boję się: że urosną mi wąsy, obwisną mi cycki, zepsują się zęby, będę mieć rozstępy -- bo będę je musiała wszędzie zabierać -- itd. .... a tak generalnie to nie chcę mieć dzieci z jednego tylko powodu: JESZCZE NIE JESTEM GOTOWA. ale jak już będę ( a kiedyś będe na 100%) szczele se małą dzidzię i pokocham jak własne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yasminellexxzzss pewnie Ty właśnie jesteś takim niewdzięcznym dzieckiem, które oddało swoich rodziców do domu starców. Nie ukrywajmy. Każde z Nas jest dzieckiem swoich rodziców. A Twoje słowa muszą bazować na jakimś doświadczeniu. Może własnym? Pewnie boisz się że twoje dziecko wyrośnie na takie samo puste i egoistyczne stworzenie co Ty. Bo wiesz o czym mówisz. Z autopsji. Darujcie sobie takie tematy. Nie chcecie to nie. Ale pisanie, że bachory są obrzydliwe świadczy tylko o człowieku. Nienawidzić kogoś tylko dla tego, że jest mały? Strzeż mnie losie przed takimi ludźmi bez sumienia i uczuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żeby była jasność nienawistne istoty. Nie chce mieć dzieci. Ale lubię dzieci, szanuję matki i znam tysiące którym zazdroszcze urody po ciąży. I nie zakładam takich tematów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chce miec bo wszystkie
powyższe powody razem wzięte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminellexxzzss
a tu sie zdziwisz kolezanko powyzej...mamy nie pamietam bo wczesnie zmarla,a tate kocham nad zycie...a o domach starcow wiem ,bo bylam tam na wolontariacie i napatrzylam sie bardzo na cierpienie ludzi,ktorzy cale zycie poswiecili dla dzieci,a potem zostali sami,bo dzieci maja swoje rodziny i woleli oddac rodzicow do domu starcow niz zajmowac sie nimi... ja nie czuje potrzeby posiadania dzieci,"bo tak trzeba",mam inne plany w zyciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jeszcze rok temu nie chciałam mieć dzieci, czułam, że to jeszcze nie jest dobry moment... Za to teraz oboje z mężem ich chcemy;). Rozumiem racjonalne powody, dla których kobiety nie chcą mieć dzieci. Za racjonalne uważam nawet bardzo banalne powody, dla każdego w końcu ważne jest co innego w życiu;). I szanuję to... Za to nie ukrywam, że irytują mnie stwierdzenia, że kobiety decydują się na dzieci z nudy, braku pomysłu na życie, z chęci władzy. To już wyksztalcone, spełnione, zamężne i majętne kobiety nie miewają dzieci? Nie miewa się już dzieci z miłości???:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chantelle x
NIe oszukujmy sie, dzieci dorastaja, zyja swoim zyciem i maja gdzies rodzicow. Nie poswiece 20 lat zycia po to, aby dziecko pozniej mnie odwiedzilo raz na miesiac lub raz na rok jezeli bedzie mieszkac za granica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladniee
popieram co napisala martyna19.co z tego ze wy nie chcecie jelsi nawet tak jest mozna wyrazic swoje zdanie w inny sposob a nie typu "bachory" i takie tam :O o czyms tez to swiadczy a pozniej kiedy jedna z druga nie beda mogly zajsc w ciaze bedzie smutno wam ktore tak piszecie.nie zycze wam tego bo wydaj emi sie ze zdanie zmioenicie i nie jedna z was mama zostanie.powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie oszukujmy się, że dzieci rosną i zmieniają się w takich ludzi jak Wy. Cóż nic na to nie poradzę, że jesteście takie jak chantelle x. Odwiedzacie rodziców raz w roku... I współczuje tym rodzicom, którzy zmarnowali na Was swoje życie, a Wy ich teraz zostawiacie. No nie oszukujmy się, przecież tak jest. I pewnie Wasze matki zrobiły to dla chęci władzy. A teraz nie przekładajcie swojego doświadczenia i zachowania na ogóle poglądy. Wasze życie, Wasze sumienie, Wasza sprawa. Pozwólcie innym nie zostawiać swoich rodziców, a matkom nie marnować życia. Wybaczcie ironię i cynizm. I nie mówcie mi teraz, że Wy tak nie robicie, ale całe miasto tak. Kochacie swoich rodziców, a przypadkowo Wasza matka czy ojciec nie zmarnowali sobie życia na wychowanie niewdzięcznych bachorów, bo wtedy uppsss nici z waszych teorii. Gdyby te wasze sumienia były takie czyste nie rodziło by się w nich tyle niesprawiedliwych teorii. A to czy chcecie mieć dzieci czy nie, to Wasza decyzja, do której macie święte prawo. Ja również nie chcę i kto mi zabroni? Natomiast nikt nikomu nie daje prawa do osądzania innych ludzi. Szczególnie, że każdy z Nas jest dzieckiem. Dorosłym, ale dzieckiem swoich rodziców. I basta. Do nikogo nic nie mam. Ale kreowanie każdego niemalże dziecka na największe zło wydaje się być bełkotem uwłaczającym dorosłej kobiecie. Nie jesteśmy wyjątkami, że ani ja, ani podejrzewam większość z Nas tutaj, że kochamy swoich rodziców i nie mamy zamiaru wypiąć się na nich, gdy tylko będzie miała okazję. Możesz urodzić psychopatę, możesz urodzić świętego. Na to nie mamy wpływu. Ale żadne dziecko nie jest złe samo w sobie. Czasem to właśnie tacy nieczuli rodzice wychowują dokładnie tak samo nieczułe dzieci. I w tym przypadku to juz wina człowieka, ale tego dorosłego. Wyjątki zdarzają się w każdej sytuacji, tylko to już chyba wie każdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juuuuuuuuu
pitolisz martyna, dziecko wychowuje sie dla swiata anie dla siebie i normalny czlowiek powinien miec to na wzgledzie ze dziecko wyrosnie i wclae nie musi byc wdzieczne swoim rodzicom za trud wychowania bo to byl ich obowiazek a nie prawo. ja nie chce miec dzieci ale jak sie jakies trafi to bede je kochac bezinteresownie a nie oczekiwac ze na starosc sie mna zajmie. niech jedzie w swiat i zwiedza, ja moge isc dod omu starcow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×