Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

okokokokokokoko

Dwie kreski na teście- SIERPIEŃ 2008

Polecane posty

anabanana1983-> ostatnio czytałam jakieś forum dla "bardziej zaawansowanych" i dziewczyny narzekały na te ciągłe kopanie, albo żebra, albo pęcherz, a na pewno tak jak my teraz na początku wsłuchiwały się z taką tkliwością w najmniejsze szemranie :-). To na pewno to!!! Ja tam nie wierze że można lub nie można czegoś czuć bo to 13,14, 15 tydzień a nie 17 np. każda z nas zna swój organizm co najmniej od 20 lat, każda jest inaczej zbudowana, a po za tym każde dziecko rozwija się inaczej, mój synek wcale nie jest za duży jak na swój wiek, a kopniaki czuję :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny,mi jutro zacznie sie 19tc a jeszcze zadnych ruchow nie czuje,czasami cos tam bulgocze hehe ale nie sadze zeby to bylo to,pozostalo mi tylko czekac w sumie to do 21tc powinno sie juz cos poczuc wiec jeszcze mam czas:) Pozdrowionka🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej sierpnioweczki wlasnie pije kawe ............. kawe Inke z mlekiem pychotka :) zapraszam na kawusie ktoras chce ? okokokok starasznie mi przykro ze nie spisz za dobrze -- sluchajcie ja jak studiowalam to tez nie moglam spac szczegolnie w okresie sesji ale ciaza na mnie wplywa wrecz nasennie spie twardo nic mi sie nie sni i oby tak dalej, dzisiaj obudzilam sie o 9 30 z bolem pecheza nio jak cala noc nie sikalam to i nie dziwne ale za to terqaz jaka enewrgie mam. buzaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, wróciłam :) Co do ruchów, to ja myślę tak jak Malir. Ale wiadomo, że zawsze znajdzie się ktoś mądrzejszy. Viola ja też jutro zaczynam 19 tydzień :D A nie przepraszam 20. Ja ruchy malucha czuję juz coraz częściej i nie jest to w każdym razie motylek :D Hehehe chyba przegapiłam ten etap. Rusza się szczególnie jak jest mu ciasno, bo np. mam coś ciasnego na sobie. Ojjj się wtedy rozpycha. Jestem coraz bardziej podekscytowana, już tylko kilka dni a znów zobacze swoje maleństwo. Vanilka, ja myślę, że to nie ma żadnego związku ze studiami a tym bardziej sesją. Po prostu w nocy bolą mnie plecy, nie mogę znaleść sobie miejsca itd. Studia jakoś nerwowo na mnie nie wpływają. Ale co do bólu pęcherza z rana, jejku jaki on jest mi bliski. Mimo, że chodzę w nocy siusiu, ale dużo też piję :). Powiem wam, że czasami mam już dość odpowiadania po raz tysięczny na te same pytania. Na uczelni nagle mam mnóstwo koleżanek, ludzi któych wogóle nie znałam. Nie dość, że podchodzą i dotykają mojego brzucha bez pozwolenia (a mam naprawdę niską tolerancję na to, musze mieć swoją przestrzeń), to jeszcze to ich dopytywanie. Nie wiem po co, chyba im się nudzi i szukają sensacji i plotek. Grrrrr. Mogły by się umówić spisać pytania ja bym na nie odpowiedziała, a potem by sobie czytały ile razy by chciały. Poza tym te cholerne rady innych ludzi. Każda wie lepiej co i jak. Szlag mnie trafia. Ale cóż zrobić, część robi to z dobrego serca inni nie wiem dlaczego. Wkurzyłam się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimelka----->strasznie mi przykro,okropna sytuacja.Podobno co nas nie zabije,to nas wzmocni ale uważaj na siebie i na dzidziusia.Sciskam serdecznie. Titi---->za miesiąc nie będziesz pamiętała bólu-gwarantuje ci to,a problemy z laktacją ma 90%kobiet rodzących pierwsze dziecko.Maleństwo super!!!!!!!!!Ja rodziłam swoje pierwsze dziecko 18 godzin,także bez znieczulenia,w tym prawie godzinę miałam bóle parte a i tak pamiętam to po latach jako coś pięknego.Załozyli mi 36 szwów na szyjkę macicy i na krocze bo dziecko ważyło 4200g i miało 65cm długości ,nie mogłam siedzieć przez miesiąc.Nie miałam żadnej babci ani nikogo do pomocy i w 5 dni po porodzie zostałam sama z dzieckiem w domu ,bo mąż wrócił do pracy.Nie bylo łatwo więc jak masz pomoc,to skwapliwie ją wykorzystuj.Pozdrawiam!!!!A co do laktacji ,to jak minie nawał pokarmu i organizm się przyzwyczai,to wszystko wróci do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi z mam mających dzieci, czy taka poduszka coś pomaga. Bo jak nie zrobię czegoś ze swoimi plecami to się skończę, ale chyba ją kupię, bo może akurat coś zrobi. http://www.allegro.pl/item317229755_0036_poduszka_do_spania_karmienia_i_zabawy.html Natomiast moja mama była w sklepie ze sprzętem ortopedycznym, gadała o tych pasach ciążowych (nie tych ciuchowych) i kobieta jej powiedziała, że to nie ma sensu, że powoduje że mięśnie swiotczeją itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OCZKO--->ja czegoś takiego nie miałam ale wygląda fajnie i ma wiele funkcji.Wygląda na to,że przyda się zarówno przed porodem,jak i potem,gdy jest dzidziuś.Może by super ale nie piszę ci tego z wlasnego doświadczenia bo jak już mówiłam,nie miałam nic podobnego. Co do kręgosłupa to jeszcze bardziej ci da się we znaki ja robię tak,że wkładam poduszkę pod brzuch lub pod kolano jak leżę na boku,bo mi brzuch w \"powietrzu\" nie wisi.Spróbuj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie sobie chyba kupię tą poduszkę, zawsze się do czegoś przyda. A teraz też tak spię, że wsadzam sobie coś pod brzuch i pomiędzy nogi. Nie wiem, nawet mi nie mów, że będzie gorzej :D hehehe. Mam nadzieję, że nie. Dzisiaj się rpzeraziłam, że zima wraca. Bo znów będe musiała chodzić na klocku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już zapodałam adidasy.Cały dzień jestem na nogach więc jest tak mi najwygodniej,chociaż mało elegancko ale mam to gdzieś jak latam 12 godzin na dobę.Gorzej będzie w lecie-nam wszystkim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja juz marzę, żeby przerzucić się na klapki :D. A teraz w sumie jak złapie mróz, to trzeba będzie adidaski i cichobierzki wsadzić do szafy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja oprocz bolu miesni brzucha nie czuje zadnych ruchow ;( za tydzien do ginki na wizyte.Czy ktos juz byl na USG 4D? ja sue wybieram za okolo 2 tygodnie..ale cena straszna! prawie 300 zl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm albo ja to zle licze w sumie jak jest 19tc i 1 dzien to chyba to juz 20ty sie zaczyna hmm ... kurde no-> mnie bola czasami miesnie brzucha ale najgorzej to stawy biodrowe chyba to sa no masakra w nocy sie spac nie da nogi az po kolana bola straszne.Ja tez sie wybieram na usg 3/4d ale dopiero za kilka miesiecy jak bede w 25 tygodniu bo wtedy niby juz dobrze widac:)u mnie tez kosztuje 290zl dokladnie z nagraniem i wizyta.Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja co jakis czas czuje pulsowanie, laskotanie, przesuwanie, bulgotanie i tak czekam na te faktyczne ruchy:) ale milo tak polezec z reka na brzuszku i poczuc jak cos pod nia sie jakby przesuwalo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 tydzien:) Wiem, ze ta nie sa jeszcze jakies kopniaki, ale fajnie jest czuc chociaz cos:) Naprawde to mile i przyjemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola nie dochodźmy, który to tydzień. Ja mam tak samo jak ty :D hehehe, tylko ja już mówiłam, że licze z kalendarzem a tam jest 19 i jeden dszień to już jest 20 tydzień. Ale tak idziemy tak samo :). A co do ruchów, to już na dniach poczujesz, jeśli już ich nie ma a ty je np przegapiasz śpiąc, ponoć też tak się zdarza :D. Moje maleństwo już fika a najbardziej wtedy kiedy go coś przyciska :D Hehehe, ale tatuś chyba jeszcze długo nie poczuje. Jak przykłada ręke to od razu przestaje. Kurde no miło cię widzieć :). Ja nad usg 4D cały czas się zastanawiam. Narazie we wtoek idę na genetyczne. A jeśli pójdę na 4d to dopiero około 24-25 tygodnia, bo ponoć wtedy najładniej wychodzi. Właśnie sobie szukam stolika pod laptopa i nie wiem który. Pomóżcie mi się zdecydować. Dzisiaj zamówię chyba też tą poduszkę, którą wczoraj pokazywałam. A to te stoliki: 1) http://www.allegro.pl/show_item.php?item=313399099 2) http://www.allegro.pl/item320942246_90_stolik_pod_laptopa_do_lozka_genialny_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczko tylko ja tez czesto sie w nocy budze i sobie leze bo nie moge zasnac i tez nic nie czuje, mi sie wydaje ze je czuje ale nie wiem ze to to hehehe.Co do stolika to mi sie bardziej ten pierwszy podoba;)pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak właśnie chyba się na pierwszy zdecyduje, bo jest bardziej funkcjonalny :). Nie przejmuj się, ja chyba przegapiłam fazę motylków i rybek, pewnie myślałam, ze to gazy :D Hijihihihi A dzisiaj mnie naszło, zjadłam już pół słoika ogórków kiszonych. Moja teściowa robi ekstra, dodaje do nich papryczki chilli. Super :). A zaraz będe robić zupę szczawiową z jajkiem i ryżem :D A na kolacje frytki, które już chodzą za mną tyle czasu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wlasnie objad zjadlam i padam z objedzenia:D Wczoraj pochodzilam z moim po sklepach i nocy nie moglam przespac z bólu i dzis mi nie pozwolil za duzo chodzic tylko zebym sobie lezala hehe.Widze ze tez sie decydujesz na te 4d:) ja to bym już poszla ale tez slyszalam ze w 25 tc najlepiej dlatego jeszcze troche poczekam.A ty jak czujesz te ruchy to w okolicy pępka czy na dole bardziej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To co cię boli? Nogi? Jeszcze się nie zdecydowałam, zastanawiałam się narazie, ale chyba nie zdecyduje się. Chyba będe wolała wydać te 300 zł na coś innego, ale jeśli już, bo mąż bardzo chce to też tak jak ty. Ruchy czuje w poniżej pępka, macica jeszcze nie jest na wysokości pępka. Ona sięga powiedzmy trochę więcej niż połowy drogi do pępka. :) I bardziej po lewej stronie, a serduszka jak słuchałam to po prawej :) Jakoś tam sobie leży :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, oj okoko narobilas mi apetytu na frytki :) dzisiaj mam kolejan wizyte i juz nie moge sie doczekaxc mam nadzieje ze zobacze moja dzidzie. A i moj maz idzie ze mna mowi ze wyluika co tam dzidzia ma pomiedzy nogami -- a doktor powiedziala ze to ode mnie zalezy a ja jak na razie nie chce wiedziec oby bylo zdrowe :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aż ci zazdroszczę, bo sama już bym chciała iść, a to jeszcze trzeba czekać do wtorku. Ale spoko mam na rano, na 10 więc nie jest źle. A frytki to jest jakieś zaraźliwe, bo wszyscy mają na nie ochotę :D Ale ja mam takie domowe mmm, sama zaraz idę dzielnie ziemniaki kroić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczko nie nogi mnie bola tylko hmm te stawy gdzie sie noga łaczy z miednica ,w nocy sie krece z boku na bok i spac nie moge bo ten bol mnie budzi taki meczący rwący ból i wlasnie jak troche pochodze to bardziej w nocy boli bo w dzien to nie tylko troszeczke prawie nie czuje.Co do USG to faktycznie troche kosztuje za to mozna sporo rzeczy dla dziecka kupic ale ja je robie z tego wzgledu aby byc pewniejsza ze wszystko jest ok,ty mialas robione te NT (chyba sie nie pomylilam w nazwie) a ja tylko zwykle wiec wiesz wole sie upewnic no i pamiatka tez bedzie i przynajmniej moj sobie popatrzy:D W przyszlym tygodniu ide sobie zamowic do sklepu wózek bo akurat tam nie maja mojego koloru,ktorys z tych dwóch: http://www.dziecko-sklep.pl/index.php?zobacz=1783 http://www.dziecko-sklep.pl/index.php?zobacz=1452 czarny jest ale mi sie wlasnie taki podoba:D co o nim sadzisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, ja chcialam tylko tak kontrolnie wam sie pokazac i powiedziec, ze jestem juz po amniopunkcji i chwilowo na zwolnieniu, bo musze wrocic do formy po badaniu. Czekam na wyniki i odchodze od zmyslow. Nic sie nie odzywam, bo serce mnie boli jak czytam o tych waszych wozkach, poduchach itp. Ja tez bym chciala planowac pokoj i ogladac wyprawke dla dziecka, ale czuje, ze nie bedzie mi to dane. Wiec wole nie ogladac. Czego oczy nie widza, tego sercu nie zal. Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie! Zamelduje sie jak bedzie cos wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola, mi czarne wózki też się strasznie podobają, ale niestety wszyscy kręcą nosem, i tak sama sobie myślę, że jak będzie ciepło to czarny to zły pomysł. Co do wózka, ja wybrałam prawie identyczny, tyle że polskiej firmy (ten z kwiatami) zobacz . http://www.allegro.pl/item316210303_nowosc_trinity_gleboki_spacerow_absolutny_hit.html Nawet ten sam mi się podoba, ale zdecydowałam się na niebieski (kolory są inne niż na zdjęciu bo oglądałąm na żywo, są zdecydowanie łądniejsze). Co do tego biodra, to niedobrze, może trochę ćwiczeń jakiś? Ja się przespałam, byłam taka zmęczona, że szok. Ewitap, ja trzymam mocno kciuki za ciebie i za twojego maluszka, życzę ci, żeby wszystko było w porządku. Cieszę się, że się odezwałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewitap-> trzymamy kciuki za Ciebie, Maluszka i badania. Bedzie dobrze, musi byc dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewitap kup sobie nowe "M jak mama" tam jest artykuł podobny do twojej sytuacji. Polecam powinien trochę podnieść cię na duchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×