Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

okokokokokokoko

Dwie kreski na teście- SIERPIEŃ 2008

Polecane posty

no wlasnie co lekarz to opinia inna... ja jeszcze sie skonsulutuje jak z tym mlekiem, ale wiem jedno z jedzonkiem jednak poczekam. cos Wam powiem, byla u mnie ostatnio taka kolezanka ( nie znam jej za bardzo, na silowni ja poznalam) i byla zdziwona ze ja karmie mlekiem w proszku malego bo mowila, ze jak jej siostra skonczyla karmic cyckiem okolo 4 miesiaca i poszla z dzieckiem do lekarza to lekarka jej kazala dawac mleko krowie. I ona tak dziecko wykarmila. Ta corka ma chyba juz 2 lata. A dzialo sie to w Polsce gdzies na jakiejs wsi na mazurach a mowia ze z krowim sie wstrzymac do 3 roku zycia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ta baba co ci powiedziała że masz za ciche dziecko sama jest nienormalna.Jakby sie darł to jestem święcie przekonana,że by ci mówiła że go maltretujesz.Nie mysl o tym co ci powiedziała tylko pogoń ją na sumę do kościoła a sama ciesz sie że masz grzeczne dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie KArusia masz racje, nie bede sie za to sama brala. Pojde jutro do lekarza. Ja nie mieszkam w Polsce i nie moge kupic tego o czym piszesz bo nie mam jak, ale pewnie tu cos podobnego maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam koleżankę z pracy ona mieszka na wsi i 6 tyg dziecku dawała juz krowie z grysikiem wyobraźcie sobie.Nic mu nie bylo co prawda i teraz ma 4 lata ale tak mnie to zszokowało ze do tej pory pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tym preparacie jest mocznik który zmiękcza skórę.Możesz też przetrzeć głowę dziecka zesikaną tetrą a potem wmasować letnią oliwkę lub parafinę bo to ma takie same działanie ale lepiej idz do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie na te normy zywieniowe tez trzeba troche przymknac oko, bo jak sama mowisz mala idzie do zlobka i co? zreszta u mnie w sklepie od 4 miesiaca sa sloiki z brokulami, arbuz jest, mango i fasolka szparagowa gdzie pisza w ksiazkach ze to chyba po 6 -tym miesiacu. A mali holendrzy jedza i jakos zyja :D no mnie to krowie mleko tez zaszokowalo i to bardzo, bo niby jej lekarka kazala. ja widzialam na polce mleko od roku do 3 lat wlasnie, modyfikowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
próbuj parafiną :) Fakt co lekarz to opinia :). A co do mleka, to moja mama właśnie miała ostatnio taką dziewczynę, która miała mało pokarmu i teściowa kazała jej karmić krowim. Dziecko to bardzo odchorowało, biegunka, wymioty te sprawy. Też takie malutkie, kilku tyogdniowe. Natomiast u mojej mamy tam gdzie pracuje (to taki ośrodek gminny, różne wsie itd.) karmią małe dzieci żurem. Takim czystym. Chłop z rana je żur, matka je żur dzieci jedzą żur, nawet takie najmłodsze :D. Też była w szoku jak to zobaczyła. No ale cóż :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś mi się nie chce wierzyć, że lekarz kazał. Chyba, że jakiś starej daty, który zakończył dokształcanie x lat temu :D. Moja mama tą dziewczyne uświadomiła delikatnie :D. Hehehe i kazała kupić modyfikowane :D. Przeszło dziecku jak ręką odjął. Wiesz co np. u nas pleśniowe sery są po 3 roku życia, we Francji ponoć daje się je wcześniej, tak samo owoce morza. Także przymykam oko :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie wiem jak to bylo, tylko ta dziewczyna mi tak opowiadala :) okoko a chcialam sie zapyatc jak niania? jestes zadowolona z niej? ja bede szukala od wrzesnia 2009 to chce isc w koncu magisterke skonczyc. zrobilam poki co tylko licencjat. boje sie szukania tej niani i tej calej otoczki z tym zwiazanej :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszkom bananowych mowimy TAK! ;) dodalam jej jedna lyzeczke do mleka modyfikowanyego (3 mleka + 1 kaszki) i wpierniczala az jej sie uszy trzesly ;) kupa tez po tym ladna, uwazam ze kaszka sie sprawdzila. pisze ze po 4 miechu zycia ale ja juz polecam ;) jedyny problem - z przeplywami, pasuje juz tu smoczek 2, a poza tym wszyrko OK,dla dziecka to cos nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka. sorry, ze sie wcinam, ale tak sobie was czytuje. tylko pisac nie mam czasu. i w sumie dzieki wam zaczelam dawac moim maluszkom inne pokarmy niz mleko. my zaczelismy jakis tydzien temu od soczku z jablek. przedwczoraj maluszki zjadly tez jabluszka w sloiczku - tzn. jakas lyzeczke - dwie na sprobowanie. dawalam im tez soczek janlko - winogrona i jablko - mieta niby po czwartym miesiau. teraz tak jak kurde no za kilka dni dam chyba kaszke. a z ziemniaczkami, marchewka itp poczekam jeszcze jakies 3-4 tygodnie, tak mysle... maluszki karmie piersia w ok 70 %. dokarmiam troche mlekiem modyfikowanym. starszym chlopcom bardzo pozno dalam stale pokarmy i potem jakos ciezko im bylo je"zalapac". aha, mmala, te blizniaki od ubranek to chlopcy? jesli tak, to ja bym byla zainteresowana, ale tak za jakies 2 miesiace, jesli oczywiscie by sprzedawala, bo narazie mamy duuuzo ubranek. chodziloby mi glownie o spodenki, sresiki, bluzeczki itp. nie lubie spiochow, za pajacami tez nie przepadam. pozdrówka🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm, Czytam sobie i zastanawiam się nad tym wprowadzaniem innych pokarmów i raczej atak jak Jula się nie zdecyduje. Kosmki jelitowe nie wykrztałcone, enzymów trawiennych niedostatek.Jeżeli poźniej ma mogłaby mieć problemy to niech sobie papa mleczko.Smutne jest to , że w Polsce wymagają od 3 miesięcznego dziecka umiejętności jedzenia łyzeczką... Julka ja do pracy wracam dopiero 1 czerwca i jak się jeszcze mała nie urodziła zapisałam ją do prywatnego żłobka, w sumie bede płacić prawie 850funciaków miesięcznie , ale zastrzegłam że mam wymagania, i chce poznać opiekunke i takie tam jeszcze. Brombabomba---> a Ty jak planujesz, z jedzonkiem dla małego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ___chimerka___
Kurde no - odwazna jestes. Moja mala tez ma zielone kupy po tym modyfikowanym, a moja pediatra twierdzi, ze to normalne. Mala jest glownie na sztucznym i powinnam ja dopajac. Mala nie chce nic pic, tzn wody przegotowanej nie chce, skosztuje a potem juz nie chce. Kupilam taka herbatke z kopru i tego za cholere po skosztowaniu nie chce. Jedynie kiedys wypila plantex, ale to cholernie slodkie bylo wiec tego ja nie chce zeby pila. Dopajam ja moim mlekiem. Jest takie wodniste wiec mam nadzieje, ze spelnia funkcje dopajacza. Mleko wciaga dopoki sie w butli nie skonczy, ale martwi mnie ze niczego innego nie pije, a chyba powinna. Julka, Oko - zazdroszcze takich spokojnych dzieci! Julka, Tobie to w ogole tego ze tyle spi. Pobawi sie i 2h spi. Coz, dziecko ideal. Moja mala spi z tygodnia na tydzien coraz mniej, a jak nie spi wymaga wiecznej uwagi. Dobrze, ze mam wyjatkowo oddane babcie:) Bez nich bym nie ruszyla. A ze mala z charakterem to jak odpowiednio nie zainteresujemy albo jesli humor nie ten to na rzesach trza stanac bo inaczej bonanza, a wokal ma donosny jak diabli. Karusia - wyslij mi pliiiz link do Twojego lezaczka, bo pamietam ze mi sie podobal, a chyba czas najwyzszy zeby go kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pliszka ------- jak to ze mną bywa, narazie zbieram informacje. Jeszcze muszę doczytac o tych kosmkach w jelitach i takich tam. Jak nic mnie nie przestraszy zacznę wprowadzac warzywa za jakieś 2 tygodnie. Jeszcze nie jestem zdecydowana na 100%. Poradzę się jeszcze mojego pediatry no i oczywiście posłucham naszych mam na forum. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku ale się rozpisałyście... Byłam dziś u lekarza z tą śluzowatą kupka powiedziała że normalne i dawać Lakcid... sama nie wiem.. A resztę dnia spędziłyśmy na spacerku, a teraz mała śpi... Co do mojej wątroby to wszystkie wyniki ok poza próbami wątrobowymi, ale dalej mnie boli:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, pliszka mate edukacyjna dostalam jest firmy baby einstein activity play gym zaczelam mala klasc na nia od 6 tyg na poczatku olewala wszystko ale po tygodniu zaczela uwaznie sie przygladac, usmiechac a teraz to sie smieje i dzwieki wydaje i sie wkurza jak przestaje grac - ma gwiazdke na gorze wktorej sa lamki ktore migaja i jak sie ruuszy na macie to gwiazdka zaczyna grac i lamki sie zapalaja ( jeszcze do tego nie doszla ze trzeba sie ruszyc i gra a wiec my do niej podchodzimy i poruszamy) maz ostatnio powiesil na palaku zabaweczke niziutko i jak mala macha raczkami i nozkami to zawsze ruszy i juz tak czesto nie musimy podchodzic :) 20 min albo i wiecej z glowy jest tak zafascynowana ze na nas wtedy nie zwraca uwagi znalazlam identyczna mate na you tube http://www.youtube.com/watch?v=mt2OtDNLw7s&feature=related my doczepilismy jeszcze troszke naszych zabaweczek i wyglada duzo bogaciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co ja się na karmienie czym innym nie zdecyduję dopiero co się wyluzowałam z wiecznym strachem o bóle brzuszka i nie jestem gotowa na nastepny stres, tłumaczenie godne wyrodnej matki co??? ;-) co do łyżeczki to zaczynamy treningi karmienia mlekiem z łyżeczki od przyszłego tygodnia niania musi sie nauczyć bo będę musiała zacząć wychodzic na dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak czytam conapisalyscie,normy zywieniowenormami ale doswiadczenie mam i lekarzy to chybatez ma znaczenie:-) ja tam pierwszalyzke jablka dalam jak mala miala jakies 1.5mies i nie bylo zadnych problemow z jelitkami,potem jabluszko ,marchewke, marchewke z ziemniakiem,maladzis konczy 3miesiace idostala zupke :-) a ja bylam na spcerze zimno jak holeraweszlam na chwile dosklepui zwalilo mnie znog tzn zaczelo misiekrecicw glowieczarno przed oczami ale jak wyszlam nadwor bylook ale jak wrocilam do domutoznow to samo kreci mi sie w glowie i w dodatku mnie mdli... maz juzsie podsmiechuje ze tojednoznaczbe objawy aleja jestem niemal pewna na 100% ze to nie ciaza...nic leze iodpocywam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-) dobrze karusia myjestesmy juz po wspolnej kapieli-martyna uwielbia kapielez mama w wilekiej wannie smieje sie a potem zagadujemotylkinakaflach :-) :-) :-) :-) awy cobabki, pouciekalyscie?????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×