Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

okokokokokokoko

Dwie kreski na teście- SIERPIEŃ 2008

Polecane posty

Gość ___chimerka___
Marzka - nie wiem co z legitymacjami, w kazdym razie ja nigdy w zadnej pracy takiej nie dostalam i nigdy zaden lekarz mnie o ową nie zapytal więc stąd ten wielki zonk dzisiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
unas tez legitymacja obowiazuje u lekarza, ksiazeczke trzeba podbijac co miesiac a ze firma meza miesci sie w gorzowie musze ja tam do nich wysylac, u mojego rodzinnego nie ma problemu ale gdzie indziej musi byc i koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chimerka bo o legitymację występujesz u pracodawcy. dajesz mu zdjęcie i on resztę załatwia. anabanana czasami bywa ciężko. W tej chwili mała leży na macie znęca się nad prawie pustym opakowaniem od chusteczek nawilżonych i nadaję, a raczej marudzi. A drugie łazi i popłakuje co doprowadza mnie do szewskiej pasji ostatnio, bo nie wiadomo o co mu chodzi i nie chce dać się wygonić spać, bo co go położę, to zaraz wyłazi mała gadzina. Czasami trzeba mieć oczy dookoła głowy, ale to już inna sprawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anabanana może załatwcie sobie z pracodawcą Twojego męża, że będzie Wam wysyłał RMUA w formie pdf-u i będziecie to sobie drukować. To jest tak samo akceptowane u lekarza jak legitymacja, a najlepiej mieć ją również przy sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki marzka za odpowiedz co do m,aluchow i co do ksiazeczki super zadzwonie i zapytam a co to jest co RMUA? zebyw wiedziala o co dokladnie zapytac:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RMUA to jest miesięczny raport składek zusowskich dla pracownika, które pracownik powinien dostawać od pracodawcy co miesiąc. W niektórych zakładach pracy robią to na przykład zbiorowo co pół roku dostajesz 6. Tak miałam jak pracowałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas bedą szly zęby, Boze jaka ona od 2 dni marudna, najgorzej okolo popoludnia.. kupilam dzis gryzaczek, przyssała sie. a i smakują jej sloiczk z indykiem.otwiera buzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ___chimerka___
Ja tez mam inne dziecko od poniedzialku chociaz dzis, nie chce zapeszac, jest ok. Nawet dwa razy spala i to tak po 1,5 godz co jak na Nią to wielki wyczyn:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysłałam parę fotek Julki na maila. Julka też ostatnio marudna, ale nie widać oznak zębów. Dziąsełka różowe i tware, chociaż Max też bezobjawowo dostał zęby. Ale wszystko pcha do dzioba, od grzechotek i innych zabawek, po swoje paluchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łoooo jessssu wyszłam na chwile z domu a tu 3 strony... kurde no--> którego posta mam wykasować?? bo chyba go nie moge znaleźć, usunełaś już??? dzieki za info. Chimerka ---. co za karta chipowa???????albo epiej książeczka ubezpieczeniowa??????? okokokoko---> \"powroty nad rozlewska\" a polecać mogę cień wiatru i tego samego autora grę anioła, a jak nie to Katarzyne leżeńską , np ależ marianno albo sądy i osądy. sorki za gramatyke bo sie dość śpieszę ... brombabomba---> super , że jednak udało Ci się sprzedać małego chociaż na chwile:) dzięki za przepisy , i skrobane jabłuszko dostałą przed chwilką . Marzka ---> bede szukac urzedu stanu cywilnego, a przy rejestracji trezba podawać stan cywilny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co to jest becikowe---mam nadzieje, ze ja się na to nie kwalifikuje? czy bede musiałą wypełniac jakieś formularze , bo j a powaga się do tego nei nadaje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezu, dziewczny jak ona sie drze!!! jest pojedzona, wybawiona,. wychusiana wiec o co jej chodzi??? nie moge jej uspokoic na dluzszą chwile.. Moze to te zęby ? mam juz dosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak moja robi taki numer to masuje jej palcem dziąsełka jak pomaga znaczy , że zęby....a jak nie to brzunio i nie moze kupka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski eudoimonia milo CIe znowu widziec :) Ja jak zwykle na nic nie mam czasu, tata sie pochorowal i go wozilam po lekarzach a drogi jakie sa to wiecie o malo nie wpadlam w poslizg ale luz dalam rade w ta zime juz za kierownica nie usiade... :o pliszka- jak masz karte z NHS z tymi gwiazdkami europejskimi to Cie przyjma w polskiej przychodni za darmo. Ja jak szukalam lekarza to zadzwonilam do przychodni i sie zapytalam ile wizyta mnie bedzie kosztowala bo dziecko nie ma nr pesel to mi powiedzieli ze jak mam ta karte to za darmo bo jestesmy w unii. Ja tam mojemu tego pesela ani meldunku nie zalatwiam bo i po co pozniej beda mie scigac na szczepionki. Dziecko mam zamelodowane i karte szczepien i wszystkiego ma za granica. Ale w urzedzie miasta melduja z tego co wiem. ogladalam dzis spacerowki i kupie chyba na wiosne. Podobala mi sie quinny zapp czy jakos tak bo jest mala po zlozeniu i sie spoko jezdzi. Jednak do bagaznika nasz wozek z torbami jak jechalismy do Polski zajmuje za duzo miejsca a taka parasolka sie przyda. Kosztowal 65o zl jakis , nie wiem czy to duzo czy nie. Poszukam pozniej na allegro za ile stoja. Aha i chyba musze kupic spiworek do wozka, jak macie to moze mi polecicie jakis? Chcialam tez kupic spiworek dla malego bo z tego co mu kupilam wyrosl :D ale nie bylo nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i kupilam dzis tez fotelik 9-18 bo w 0-13 maly juz nie dawal rady jezdzic. Kupilam isofix taki wpinany kurde super jest. Moj maz si uparl na wpinany wiec kupilam. nie mowie ile zapalcilam :P Ale to podobno do 3 r.z. starcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cooooooooooo??????? jakie ściganie za szczepionki??? no a co z paszportem Jula? bez PESEL nie dostane nastepnego passsu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julaja mam spiworek z chicco gruby w srodku z kozuszkiem jest na specrowke ale spokojnie miesci mi sie do gondoli i jeste cieplutki :-) niestety nie wiem gdzie mozna kupic bomama mi przywiozla z niemiec pliszka becikowe 1000zl jestdla kazdego drugie 1000zljak twoje dochody na osobe nie przekraczaja jakiejs tam sumy zadne wielgachne formularze do tego 1 bo tylko takie dostalam trza bylo wpisac swoje dane i malej nr konta podpis acha i mi kserowali moj dowd osobisty i akturodzenia,zalatw sobie wiesz to 1000 a nie 100zl wiec uwazam ze warto a ja sie nawtykalam tych racuchow mniammmm,teraz ide sie legnac z mala :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja mam śpiworek mothercare i chyba bedzie za lekki na te -22 st... Ja nie specjalnie chce kupować w polsce bo wszystko jest droższe i to sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pliszka jak zameldujesz dziecko w Polsce bedziesz musiala dostarczyc karte szczepien z UK i uzupelniac szczepienia juz w Polsce. Ty wracasz na stale juz? Bo sie pogubilam. Ja nie wracam wiec nie melduje ani peselu nie zalatwiam bo pozniej beda do domu przychodzily wezwania na kontrole dziecka i na szczepienia. Tak mi wyjasniono w przychodni polskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie bylam w mothercare dzis i tam widzialam tego quinny zapp i spiworki motherace nie byly za grube i za 180 zlotych zapewne w uk polowe taniej bylo hahahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć!!! Ja karmię piersią ale jeszcze nie wprowadziłam stałych pokarmów, na razie mała jest na mleczku. Ale mam zamiar zacząć wprowadzać coś po 5 miesiącu. Na moim mleku ładnie przybiera na wadzę, ma ponad 7 kg więc myślę że na razie tak jest dobrze. Ale szczerze mówiąc już nie mogę się doczekać jak zacznę wprowadzać stałe pokarmy, bo w końcu będę mogła gdzieś wyjść. A teraz to je jak chce, wcale a wcale nie ma stałych pór jedzenia no i w nocy nadal wstaje dwa razy do karmienia. Tak bym się już chciała chociaż na dwie godzinki wybrać sama :) Co do spacerków to też się cieplutko ubieramy i chodzimy codziennie, mała je uwielbia od razu na nich zasypia i dosypia w wózeczku po spacerku, wtedy mam chwilkę by ogarnąć dom. Lekarka mi mówiła że nie ma przeciwwskazań do spacerów w czasie mrozu, chyba że jest minus dziesięć stopni. Mała się dużo ślini, ale żadnego ząbka jeszcze nie widać. na razie czekamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potrzebowalam paszport bo lecielismy samolotem. pozniej z tej ambasady wyslali nam polski akt urodzenia. moze skontaktuj sie z polska ambasada gdzies kolo Ciebie to Ci wyjasnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jaja... my mamy tymczasowy na rok, ale do następnego potrzeba nr Pesel. Miałam spotkanie z konsulem. powiedział, że w PL musze zarejestrować dziecko, czy zameldowac i nr pesel. szlag by trafił bo ja mam akt urodzenia z uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ___chimerka___
Pliszka - moze nie do konca na temat. Ja mam akt urodzenia z PL, a swiadczenia macierzynskie i becikowe mam z SK. Musialam przysięgle przetlumaczyc akt urodzenia i im dostarczyć. Myslę, ze jak dostarczysz akt do urzędu w Polsce to wszystko dla Malej zalatwisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o matkoa mnie znow mulilo i zerwalo mnie i zwrocilam caly obiad bleee zle sie czuje a moja dziunia nie moze usnac i marudzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczka 244
anabanana ty ino leć do apteki po teścik hi hi. Okres Ci się spóźnia, masz mdłości... pozdrowionka dla Was wszystkich sierpnióweczki !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×