Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

*Blanka*

STARAM SIE O DZIECKO NA WRZESIEŃ 2008- KTO ZE MNA?

Polecane posty

MaMani- objawy ciazowe jakie u mnie wystapily to bolace podbrzusze- myslalam, ze dostane okres + bolace piersi. ale okres nie przyszedl. w zasadzie to juz mnie ten brzuch od ponad 2 tygodni boli ale dowiedzialam sie, ze macica sie rozpulchnia i tak moze byc nawet z 4 tyg :o wiecej objawow nie mam. chyba za wczesnie. boje sie tylko, ze bede duzo wymiotowala. mama mowila, ze siedziala z glowa w kliblu prawie 5 mies :( mam nadzieje, ze mnie to ominie. termin wg moich obliczen bede miala na poczatek wrzesnia, ale potwierdzi to chyba ginek a badanie mam 18 grudnia i nie moge sie doczekac :) a tak w ogole to dziewczynka na zdjeciach jest przesłodziutka, az by sie chcialo z nia pobawic :) moj chlop ma nadzieje, ze ustrzelil syna i zaczal juz mowic do brzucha. hehe mam z niego niezly ubaw. dzis rano nim sie obudzilam lezal z reka na brzuchu a jak juz mnie tym glaskaniem obudzil pytal sie brzucha co chce na sniadanie :) glupol jest i mnie rozsmiesza. Ktoras z was ma juz dzieci? Z tym bolacym podbrzuszem to naprawde tak ma byc? Bo ja sie zaczynam martwic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaMani, remontowaliśmy cały parter, bo chcemy go wynająć komuś na stałe, bo nie korzystamy z niego(zrobiliśmy sobie rupieciarnie) a tak to kasa będzie lecieć co miesiąc..wiesz, jeśli jest okazja to możecie sobie wyremontować..czemu nie?:) po prostu Julka ból taki jak na okres jest normalny, więc się nie martw:)mój mąż ustrzelił syna za pierwszym razem:) chodził dumny jak paw,bo sam ma 5 sióstr:D a on był 5 w kolejności:D więc duma go rozsadzała:) co do wymiotów to zaczęłam w 2 miesiącu...nic nie mogłam zjeść, bo zaraz zwracałam..na uczelnię nie mogłam jeździć autobusem,bo zaraz mnie brało:D mama ciągle powtarzała,że będzie córka,bo u nas w rodzinie wymiotuje się na córki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten bol podbrzusza dlugo moze sie utrzymac? kupilam folik. powiedzcie czego powinnam unikac w tak wczesnej ciazy? mam wiele pytan i wiele obaw :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka, szczerze mówiąc to nie pamiętam,bo nie bolało mnie tak bardzo i nie zwracałam na to uwagi:) ja brałam folik i prenatal complex, ale później elevit, bo po prenatalu wymiotowałam co do unikania to na pewno staraj sie unikać stesujących sytuacji, gorących kąpieli, nie przemęczaj się:) dużo śpij:) i zdrowo się odżywiaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie ostatnio mam wieksze zapotrzebowanie na sen. biore folik bo jak wczesniej bralam feminatal to po nich mialam okropna biegunke... bede teraz 18.12 u ginka to sie wszystkiego dowiem, zrobie badanie krwi itp itd nawet bety nie mam, bo w uk tego nie uznaja :o wiec przyznam, ze troszke zestresowana jestem. w ogole ta ciaza to dla mnie wielka niespodzianka, bo zaszlam na tabletkach. ale po kilku dniach rozpaczy ciesze sie niesamowicie :) musialam nabraac do tego dystansu i przemyslec wszystko. mam tez ogromne wsparcie w narzeczony, mamy zamowiona sale na wesele na sierpien 2008 ale chyba odwolamy bo jak tu isc na wesele w 8mc ciazy? i sukienki nie kupie zadnej pewnie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka, jedyne badania jakie robiłam to morfologia, mocz, toxoplazmoza, później cytologia i glukoza. Ze wszystkiemi badaniami poczekaj na lekarza, nie rób nic sama:) witamin tez nie kupuj, niech lekarz Ci dobierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, tak wiem czekam na lekarza. feminatal bralam duuuzo wczesniej, jakies pol roku temu- tak dla zdrowia :) teraz kupilam tylko folik, do tego 18-tego starczyc powinno :) zaczelam jesc wiecej warzyw i owocow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a powiedz Majek jak to jest z ta toxoplazmoza? ja np nigdy nie mialam kota, nie wiem moze z dwa razy w zyciu kota poglaskalam... nie przepadam za kotami i jakos ich nigdy w zyciu nie dotykalam. mieszkam w uk od 5 lat ponad i tu psa czy kota bezdomnego na ulicy sie w zyciu nie spotka! bo jak ktos chce kupic zwierze to za nie sporo placi a co smieszniejsze to przychodza do domu i sprawdzaja czy ludzie maja na to warunki, tzn warunki na zwierze... inaczej niz w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpisz sobie w google toksomplazmoza i wszystko będziesz wiedziec:) wejdz w pierwszy lepszy link:) toxo powinnaś zrobic 3 razy w ciagu ciąży. ja miałam tylko na poczatku i teraz przypuszczają ,że przez toxo stracilam dziecko...wszedzie mozesz sie zarazic,ale poczytaj sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja czekam wraz z mężem na nasze maleństwo i wierzę że wszystko będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Śpiochy!:) szwagier męża zadzwonił rano do niego, żeby ruszył tyłek i pojechał z nim kupić kompa...grrr...a było tak milusio..przy okazaji złożyłam zamówienie na taka pyszną kiełbachę:D mam jakieś dziwne zachcianki ostatnio:D Sylwusia Przemusia witaj nasza druga Brzuchatko:) GRATULACJE!!!! 🌼 oby tylko wszystko było dobrze:) Julka i jak? Przeczytałaś sobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uuuu jakie tu pustki... Wełna już w pracy jestes? Mozesz cos skrobnąć? Majek mam nadzieje ze niedziela sie udala jednak :) Ja po moich nocnych rozmowach bylam wczoraj tak spiaca i zakrecona ze rano sie umylam szamponem zamiast żelem pod prysznic :D:D:D Sylwysia wielkie gratulacje🌼 z tego co wyczytalam to bedziewz sierpniówka :) Ja zrobilam wczoraj pierwszy test i jedna krecha dzis robie znow ale... Wiem ja zawalilam bo jak czytalam na aukcji instrukcje to wyczytalam ze przy 30 dniowych cyklach pierwszy test robi sie w 14 dniu cyklu a wczoraj otworzylam test i na instrukcji wuyczytalam ze powinnam go zrobic w 9 dniu... Nie wiem czy cos z tego bedzie ale zobaczymy... życze miłego poniedzialku :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo MaMani, wreszcie ktoś napisał:) już myślałam,że będę monologi prowadzić:D:D też się kiedyś umyłam szamponem:D niedziela była taka sobie, ja w domu a mąż u szwagra. Szwagier dzwonił do mnie zawiedziony,że nie przyjechałam do niego,bo dostał dobrego whiskacza i chciał się ze mną napić:D jesteśmy umówieni na jutro, bo dzisiaj mój mąż pracuje:D O 12 pojechaliśmy na solarium, poszłiśmy na 5 min i wyglądam jak rak. chyba dobre lampy tam mają,bo zwykle po 5 minutach nic nie było po mnie widać:D w środę znowu idziemy:D mężulkowi się strasznie spodobało:D ciekawa jestem ile warte są te testy:) jak Tobie pomogą to też się skuszę:) zaraz zabieram się za codzienne sprzątanie i później ide myć okna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich! no i kolejny tydzien przed nami.od wczoraj rozpoczelismy kolejna akcje \"maluch\",wiec jak by mialo sie udac to pewnie bede wiedziala tuz po nowym roku :) pozyjemy zobaczymy. MaMani z tym zelem to dobre,ja regularnie wpakowuje sobie rano do oka paste do zebow.nie wiem jak to robie ale jestem tak nieprzytomna,ze jakos ta szczoteczka mi tak leci.a dzis juz robilas tan test? Sylwusia witaj i gratulacje🌼 i jak sie czuja nasze ciezarowki? jestescie pierwsze z tego topicu, to bedziecie przecierac szlaki :):) Majek a na ogorka nie masz przypadkeim ochoty? tak do tej kielbaski bylby super :) pozdrawiam wszystkie dziewczyny i milego poniedzialku:) jeszcze tu zajrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny tak poczytalam o toxo i zrobie badania jak bede w Polsce:) MaMani a ktory to cykl staran? Moze zamiast wydawac kase na testy owulacyjne ( w uk kilka testow kosztuje 40funtow wiec sa drogie - nie wiem jak w pl) bedziecie mierzyc sobie tempke w pochwie? Ja stosowalam NPR - Naturalne Planowanie Rodziny przez 2 lata i przez dwa lata ani razu przez mysl mi nie przeszlo, ze moge byc w ciazy. Trzeba poznac swoj organizm,badac tempke i sluz, obserwowac sie i wszystko gotowe :) ja robilam wykresy... MAm znajoma z Wawy ktora stosuje NPR od 8 lat i ma jednego synka, ktory ma piec miesiecy- oczywiscie planowany :) To nic trudnego...jak chcecie to wam moge opowiedziec ;) Bedzie pewnosc kiedy jest owulacja a kiedy nie... mnie dzis w nocy tak podbrzusze bolalao ze az spac nie moglam... nie wiem czy to normalne ze we wczesnej ciazy tak podbrzusze boli...dzwonilam do mojego ginekologa bo sie tak zestresowalam, a on mi powiedzial, ze wszystko jest w porzadku i jakby co to mam łykac nospe... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
welenko mój test wykazal jedna kreske a to niemozliwe! bo wlasnie owulacje powinnam miec jutro ewentualnie pojutrze! a on ma niby wykazac 2 kreski na 36 h przed owulacją :-/ julko to nie dla mnie... zwariowalabym jakbym miala codziennie o tej samej porze mierzyc sobie temp. Ja nie ejstem sobie w stanie zmierzyc jak chora jestem bo mi czas dluzy i mi sie nudzi i termometr mi wypada... Mani mierze takim elektronicznym co pomiar trwa jedna sekunde :) Fiona albo flawia nie pamietam która pisała ze stosowala testy i ze byly do niczego. Napiszcie mi co z nimi bylo nie tak? pokazaly wam kiedys 2 kreski? Ja cos czuje ze z wrzesnia nici ale moze pazdziernik... Julka ja wląsnie kupilam takie \"tandetne\" testy na allegro i dalam za niec cos 17 zl czy jakos tak- 10 owulacyjnych plus jeden ciazowy... Majek myjesz te okna? Musialam wykapac Manie bo zrobila wielka niespodzianke i cala byla brudna... jak sobie pomyslalam ze tak czy siak ja musze wrzucic do wanny to stwierdzilam ze juz jej umyje wlosy i wieczorkiem nie bede jej juz kapac. Teraz taka czysciutka jest ze jej :D:D Pachnidelko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wełna, jak miło że już jesteś:D na ogórki mnie nie zbiera:D tylko na kielbasę i parówki:D no i jeszcze kapuchę zasmażaną:D:D MaMani myję:P już 1 okno mam z głowy:D szkoda,że nie dało sie większych założyć...teraz robię sobie półgodzinną przerwę:) mówisz,że nie ma to jak niespodzianki:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alez mnie brzuch boli :o nie wiem czy faktycznie powinno mi tak tam pulsowac....zaczynam sie bac ze cos moze byc nie tak ale ja pewnie panikuje. co do tempki to prawda bo zaleca sie mierzyc rano jeszcze przed wstaniem z lozka, zeby bylo wiarygodne :) i jestem potwornie zmeczona.... czy jest tu jakas w ciazy na tym topiku poza mna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka chyba jak na razie tylko Ty bo Sylwusia cos sie nie oddzywa. A ja wlasnie nakarmilam Manie ryzem z cielecinka i warywami. Smakowalo jej nawet bo sporo zjadla... Tak mnie glowa boli :( jakies niskie cisnienie musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam na poczatku listopada a cykle zawsze mialam jak w zegarku 23 dniowe.wiem, ze zaszlam 18 listopada bo mialam owulacje i tylko tego dnia sie kochalam. pozniej juz nie bo stary wyjechal wiec to jest na bank ten dzien :) to 4 tydzien ciazy . 18 grudnnia mam wizyte u lekarza, juz sie nie moge doczekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julka jesli miesiacze dostalas 2 listopada to zakładajac ze masz cykle 23 dniowe wychodzi ze urodzisz 4 sierpnia.- obliczylam metoda Nagellego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sprawdzalam rozne kalkulatory i mi na kazdym inaczej wychodzilo. pierwszy dzien ost miesiaczki to 2listopada. Powiedz MaMani jak bylas w pierwszej ciazy bolalo Cie podbrzusze? Bo mnie boli juz 3tydzien i nie wiem co mam myslec :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak mialam okres 2 list to trzeba dodac 7 dni i odjac 3 miesiace to wychodzi 9.08.3008 tak jest wg reguły Naegellego szkoda ze jak bedzie gorace lato ja bede w wielkim brzuchem łaziła ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okna w salonie już umyte:D:D rety, ale mi z nimi zeszło...kto to widział,żeby mieć tyle okien w salonie...teraz idę powalczyć z sypialnią i łazienka...później kibel i kuchnia i na dzisiaj koniec...drugie piętro zostawię sobie na jutro,bo jak wszystko umyje dzisiaj to co jutro będę robić:D:D Julka, nie narzekaj:P ja też w lecie łaziłam z brzuszkiem i nie narzekałam:P no w sumie narzekałam jedynie na to,że ledwo z domu wyszłam na zakupy to juz chciało mi się siusiać...jest tyle słodziutkich letnich ubranek:P:P MaMani sama gotowałaś czy słoiczki? fajnie,że nie masz problemów z karmieniem Mani:) kiedy zabierzesz sie za okna? cholera ktoś mógłby do3mać mi towarzystwa,żeby nie było że tylko ja myję:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka mnie tez bolalo podbrzusze na poczatku i w koncówce ciazy To jest normalne bo dziecko rosnie tam sie wszystko rozciaga. Ja pytalam lekarki czy tak ma byc to powiedziala ze moze bolec podbrzusze i krocze. julka dodaje sie 7 dni przy cyklach 28 dniowych przy 23 dniowych dodaje sie 2 dni :) no i odejmuje 3 miesiace. majek sama gotuje. Na poczatku dawalam sloiczkie ale juz od jakiegos czasu sama tworze jej rożne pysznosci :):D:D Lubie dla niej gotowac i karmic tez ja lubie bardzo :) Jak ja filip karmi to sie wkurzam ze mu tak nieudolnie to idzie bo ona zamiast jesc to pluje a jak my sie karmimy to mama opowiada róże historyjki, pokazuje jak kotek mialczy, jak piesek szczeka i dzidzia ladnie zjada :D:D:D:D Majek moje okna sa nietkniete :P Narazie nie mam weny- zimno jak cholera, nie chce mi sie. Za to posprzatalam w kuchni :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Dziewczyny czy mogę się przyłączyć? To mój drugi cykl starań, zobaczymy jak będzie w tym miesiący. Jestem już mamą 20miesięcznego Kacperka (zdjęcie w stopce) i teraz postanowiliśmy z mężem poszerzyć naszą rodzinę:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×