Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sroshka

Schlecker - praca

Polecane posty

Gość gość
U nas kierowniczka ma ciagle za mało w kasie... Ciekawe czy teraz to się zmieni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny! Mądrym z Was życze miłej pracy a głupim życzę podpisywania wszystkiego co Wam podsuną..... Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeszcze nie czytałam nowego regulaminu,ale jeżeli w kodeksie pracy pisze,że pracownik ma dbać o mienie pracodawcy,a co my nie dbamy ?jeśli chodzi o sprawy finansowe ,to podpisze jeżeli kierownik sklepu będzie przy zdawaniu gotówki do sejfu i podpisze za każdym razem,że gotówka rozliczona ,a nie każda z nas która ma klucze może sobie przyjść do sklepu zabrać gotówkę a ja będę zwracać ,bo byłam na drugiej zmianie ?gotówka w transporcie powinna być ubezpieczona i na sklepie też !!przez firmę od kradzieży i pożaru ,to jest nie dopracowane ,warto by poprosić o spotanie ogólne z górą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście!!!! Żeby ubezpieczyć to muszą spełnić odpowiednie warunki np. sejfy,folia na szybach,zamki i wszystko z atestem. Jak ktoś będzie odemnie przyjmował gotówkę i będe miała podpisane to na piśmie to nie ma dla mnie znaczenia ten świstek w przeciwnym wypadku nie ma mowy o podpisywaniu czegokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas nie ma ochrony ani sprawnego monitoringu a co dopiero wszystkie wymagania do spełnienia przez ubezpieczyciela! To już jest końcówka naszego szanownego pracodawcy......i dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja ma pytanie dziwczyny co wpisujemy na tym wczorajszym rozliczeniu jaki numer raportu kasowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem jeśli to jest regulamin niezgodny z kodeksem pracy to można podpisać ,bo w razie konfliktu ,to ten papierek z naszym podpisem jest g***o wart ,bo jest poprostu niezgodny z prawem pracy ,myślę że ten kto to wymyślił nie dał to żadnemu prawnikowi do wglądu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, dzisiaj inspekcja pracy jest czynna, zadzwoncie sobie tam, poproście o rozmowę z prawnikiem (jest bezpłatna i poufna) i przeczytajcie mu ten regulamin a potem zapytajcie o poprawność i konsekwencje. Nic nie róbcie pochopnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
....moim zdaniem,uważam,myślę,że,.według mnie nie ma co ryzykować.......a najbezpieczniej jest nie podpisywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny wysłały pytania do B i co? W odpowiedzi pusty mail, a po nim następny, że od 1-18 jest na urlopie!!!! A te ogłoszenia to na wypadek, gdybyśmy na podpisały - będą szukać zastępcy. Mam podpisać?a jak mi ktoś walnie w łeb i ukradnie kasę z którą chodzę do banku to co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jak to jest najczęściej-zadzwońcie,zróbcie,załatwicie bo ja akurat nie mam czasu albo nie moge teraz. Jesteście dorosłe i już wcześniej wszystko opisałyśmy co się z tym wiąże. Jeżeli podpisujesz to się poczuwasz do odpowiedzialności i wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli wymagają od nas dodatkowego papierka do podpisania to znaczy,że wymagają czegoś więcej niż odpowiedzialność zawartą bardzo wyraźnie w kodeksie pracy w dziale 5. Wspólnie jeszcze dużo możemy-pojedynczo guzik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej szukać sobie pracy aniżeli spłacać później czyjeś długi bo wszystkie odpowiadamy solidarnie,także jedna weźmie np. 100zł i we trzy spłacamy po 33zł. Wniosek-opłaca się brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jest. Jakby u nas była taka gigantka co by jej stale brakowało w kasie to bym osobiście dopilnowała,żeby nie pracowała. Zaufanie to rzecz najważniejsza. A co Wam mówią na ten temat wogóle Wasi Kr ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak komuś będzie brakowało 100 zł to sama spłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak zwykle jakieś ważne pytanie i cisza w eterze......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dajecie się robić jak dzieci. Sytuacja podobna do odbioru godzin. Wiecie,że bez Waszego wniosku godziny nadliczbowe odbiera się w wymiarze o 50% wyższym ? Oni na swoich zebraniach to dowcipy o nas ciemniakach opowiadają....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie grozili zwolnieniem jak nie podpisze,także jak tylko dostanę wymówionko to zaraz Wam panienki napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Art. 114. Pracownik, który wskutek niewykonania lub nienależytego wykonania obowiązków pracowniczych ze swej winy wyrządził pracodawcy szkodę, ponosi odpowiedzial-ność materialną według zasad określonych w przepisach niniejszego rozdziału. Art. 115. Pracownik ponosi odpowiedzialność za szkodę w granicach rzeczywistej straty po-niesionej przez pracodawcę i tylko za normalne następstwa działania lub zaniecha-nia, z którego wynikła szkoda. Art. 116. Pracodawca jest obowiązany wykazać okoliczności uzasadniające odpowiedzialność pracownika oraz wysokość powstałej szkody. Art. 117. § 1. Pracownik nie ponosi odpowiedzialności za szkodę w takim zakresie, w jakim pracodawca lub inna osoba przyczyniły się do jej powstania albo zwiększenia. § 2. Pracownik nie ponosi ryzyka związanego z działalnością pracodawcy, a w szczególności nie odpowiada za szkodę wynikłą w związku z działaniem w granicach dopuszczalnego ryzyka. § 3. (uchylony). Art. 118. W razie wyrządzenia szkody przez kilku pracowników każdy z nich ponosi odpo-wiedzialność za część szkody stosownie do przyczynienia się do niej i stopnia winy. Jeżeli nie jest możliwe ustalenie stopnia winy i przyczynienia się poszczególnych pracowników do powstania szkody, odpowiadają oni w częściach równych. Art. 119. Odszkodowanie ustala się w wysokości wyrządzonej szkody, jednak nie może ono przewyższać kwoty trzymiesięcznego wynagrodzenia przysługującego pracownikowi w dniu wyrządzenia szkody. ©Kancelaria Sejmu s. 49/124 2013-10-03 Art. 120. § 1. W razie wyrządzenia przez pracownika przy wykonywaniu przez niego obo-wiązków pracowniczych szkody osobie trzeciej, zobowiązany do naprawienia szkody jest wyłącznie pracodawca. § 2. Wobec pracodawcy, który naprawił szkodę wyrządzoną osobie trzeciej, pra-cownik ponosi odpowiedzialność przewidzianą w przepisach niniejszego roz-działu. Art. 121. § 1. Jeżeli naprawienie szkody następuje na podstawie ugody pomiędzy pracodawcą i pracownikiem, wysokość odszkodowania może być obniżona, przy uwzględ-nieniu wszystkich okoliczności sprawy, a w szczególności stopnia winy pra-cownika i jego stosunku do obowiązków pracowniczych. § 2. Przy uwzględnieniu okoliczności wymienionych w § 1 wysokość odszkodowa-nia może być także obniżona przez sąd pracy; dotyczy to również przypadku, gdy naprawienie szkody następuje na podstawie ugody sądowej. Art. 1211. § 1. W razie niewykonania ugody przez pracownika, podlega ona wykonaniu w try-bie przepisów Kodeksu postępowania cywilnego, po nadaniu jej klauzuli wy-konalności przez sąd pracy. § 2. Sąd pracy odmówi nadania klauzuli wykonalności ugodzie, jeżeli ustali, że jest ona sprzeczna z prawem lub zasadami współżycia społecznego. Art. 122. Jeżeli pracownik umyślnie wyrządził szkodę, jest obowiązany do jej naprawienia w pełnej wysokości. Art. 123. (uchylony). Rozdział II Odpowiedzialność za mienie powierzone pracownikowi Art. 124. § 1. Pracownik, któremu powierzono z obowiązkiem zwrotu albo do wyliczenia się: 1) pieniądze, papiery wartościowe lub kosztowności, 2) narzędzia i instrumenty lub podobne przedmioty, a także środki ochrony in-dywidualnej oraz odzież i obuwie robocze, odpowiada w pełnej wysokości za szkodę powstałą w tym mieniu. § 2. Pracownik odpowiada w pełnej wysokości również za szkodę w mieniu innym niż wymienione w § 1, powierzonym mu z obowiązkiem zwrotu albo do wyli-czenia się. § 3. Od odpowiedzialności określonej w § 1 i 2 pracownik może się uwolnić, jeżeli wykaże, że szkoda powstała z przyczyn od niego niezależnych, a w szczegól- ©Kancelaria Sejmu s. 50/124 2013-10-03 ności wskutek niezapewnienia przez pracodawcę warunków umożliwiających zabezpieczenie powierzonego mienia. Art. 125. § 1. Na zasadach określonych w art. 124 pracownicy mogą przyjąć wspólną odpo-wiedzialność materialną za mienie powierzone im łącznie z obowiązkiem wy-liczenia się. Podstawą łącznego powierzenia mienia jest umowa o współodpo-wiedzialności materialnej, zawarta na piśmie przez pracowników z pracodaw-cą. § 2. Pracownicy ponoszący wspólną odpowiedzialność materialną odpowiadają w częściach określonych w umowie. Jednakże w razie ustalenia, że szkoda w ca-łości lub w części została spowodowana przez niektórych pracowników, za ca-łość szkody lub za stosowną jej część odpowiadają tylko sprawcy szkody. Art. 126. § 1. Rada Ministrów określi w drodze rozporządzenia zakres i szczegółowe zasady stosowania przepisów art. 125 oraz tryb łącznego powierzania mienia. § 2. Rada Ministrów, w drodze rozporządzenia, może określić warunki odpowie-dzialności za szkodę w mieniu, o którym mowa w art. 124 § 2 i w art. 125: 1) w ograniczonej wysokości, ustalonej tym rozporządzeniem, 2) na zasadach przewidzianych w art. 114–116 i 118.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poczytajcie sobie dziewczyny trochę. Chyba to już całkowicie rozwiązuje odpowiedzialność,także po co podpisywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu macie też przepisy dotyczące odbioru nadgodzin i zapraszam do lektury... Art. 1512. § 1. W zamian za czas przepracowany w godzinach nadliczbowych pracodawca, na pisemny wniosek pracownika, może udzielić mu w tym samym wymiarze cza-su wolnego od pracy. § 2. Udzielenie czasu wolnego w zamian za czas przepracowany w godzinach nad-liczbowych może nastąpić także bez wniosku pracownika. W takim przypadku pracodawca udziela czasu wolnego od pracy, najpóźniej do końca okresu rozli-czeniowego, w wymiarze o połowę wyższym niż liczba przepracowanych go-dzin nadliczbowych, jednakże nie może to spowodować obniżenia wynagro-dzenia należnego pracownikowi za pełny miesięczny wymiar czasu pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomyślcie teraz ile niektóre z nas są do tyłu z pieniędzmi i jak zostały wykorzystywane. DOSYĆ TEGO !!!!!!!1 Jak coś pytajcie bo ja jestem tą "cwaniarą" i mam święty spokój.... Jak poczytają z biura to dopiero będzie panika,prawnika będą musieli wynająć a ja Wam pomogę za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaaa87
Hej dziewczyny! Znalazłam super stronę gdzie podobno można wygrać kartę podarunkową do Rossmanna :D Już się zgłosiłam i przyszedł mi sms że weryfikują i zaraz przyjdzie potwierdzenie chyba :P Macie link http://konkursy-w-sieci.strefa.pl/karta_podarunkowa_rossmann.html . Jak wygram i mi przyjdzie to wyślę wam zdjęcia i napisze co sobie za nią kupiłam. Już nie mogę się doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciekawe ile z nas nie podpisze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli ktoras nie podpisze to prosze niech napisze. Ciekawe co oni na to powiedza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To weź tą kartę i tutaj d**y nie zawracaj !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytajcie uważnie to forum a nie piszecie po sto razy te same pytania. Już pisałam co było jak nie podpisałam. Chyba życia mi nie odbiorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeszcze jakies newsy bo ja jestem na chorobowym. z tego co tu czytam to nasza gora powariowala chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tonący się brzytwy chwyta....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i jeszcze jedno program naprawczy pan z inspekcji powiedzial ze jeśli ktoś podpisze to mają prawo wpisać mu w akta pracodawcy że został zwolniony bo nie wypracował planu i miał słaba sprzedaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×