Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sroshka

Schlecker - praca

Polecane posty

Gość gość
Przestancie z tym MDE nic sie na niego nie wbija zliczasz zmiane cen wbijasz ja na kase i nastepnego dnia robisz to samo. Przestańcie mieszać !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak postepujemy z rzeczami uszkodzonymi lub przeterminowanymi? mozna je przecenic i spróbowac sprzedac czy zwracamy na firme?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zwracamy na firmę z ostatnią dostawą w miesiącu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny u nas byla inspekcja handlowa i czepili sie ze kazda sztuka towaru nie jest wyceniona. pomimo tego ze towar stoi na swoim miejscu na polce przy odpowiedniej cenie to i tak musi byc wyceniony cenowka nooo glupota totalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A możesz powiedzieć w jakim mieście pracujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny u was tez tyle spozywki?? te konserwy i pasztety leza doslownie wszedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My też mamy tyle że masakra a wczoraj jeszcze dostalysmy kolejny przydzial porażka! !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny pracuja jeszcze jacys regionalni ?????? Sa jacys nowi ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak tu robic zamówienie na 4 tyg??Magazyn mały ledwo co sie w nim da poruszać:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas za ten brak cenówek na każdym towarze posypały sie mandaty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i przyjęłaś mandat? u nas tez nie wszystkie artykuły maja ceny, skoro leżą w rządce na półce z ceną ile wynosi taki mandat i naprawdę płaci kierownik???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obowiązek oznaczania ceną towarów Podmioty prowadzące działalność handlową obowiązane są do odpowiedniego informowania konsumentów o rzeczach stanowiących przedmiot świadczenia. Warto zatem zwrócić uwagę na obowiązek udzielania informacji o cenach, czyli umieszczania cen towarów w sposób zapewniający ich widoczność. SPOSÓB OZNACZANIA Podstawowym aktem prawnym regulującym omawianą kwestię jest ustawa z 5 lipca 2001 r. o cenach (Dz.U. Nr 97, poz. 1050 ze zm.). Należy jednak podkreślić, że przepisów ustawy nie stosuje się do cen: w obrocie pomiędzy osobami fizycznymi, z których żadna nie jest przedsiębiorcą, ustalanych na podstawie odrębnych ustaw, w zakresie uregulowanym w tych ustawach. Zgodnie z art. 12 ustawy towar przeznaczony do sprzedaży detalicznej oznacza się ceną. W miejscach sprzedaży detalicznej i świadczenia usług uwidacznia się ceny jednostkowe towarów i usług w sposób zapewniający prostą i niebudzącą wątpliwości informację o ich wysokości, a w odniesieniu do cen urzędowych – także o ich rodzaju (cena urzędowa) oraz o przyczynach wprowadzenia obniżek cen. Obowiązek ten został skonkretyzowany w rozporządzeniu Ministra Finansów z 10 czerwca 2002 r. w sprawie szczegółowych zasad uwidaczniania cen towarów i usług oraz sposobu oznaczania ceną towarów przeznaczonych do sprzedaży (Dz.U. Nr 99, poz. 894 ze zm.). Zgodnie z głównymi postanowieniami tego rozporządzenia towary oferowane kupującym w miejscu sprzedaży (z wyjątkiem towarów umieszczonych w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla kupujących – np. w magazynie) opatruje się wywieszkami zawierającymi informacje o nazwach handlowych, cenach oraz jednostkach miary, do których odnoszą się uwidocznione ceny, przy czym przez wywieszkę należy rozumieć etykietę, tabliczkę lub plakat z wydrukowaną lub napisaną odręcznie ceną i nazwą towaru, niezłączone trwale z towarem. W przypadku towarów podobnych (należy przez to rozumieć towar o podobnych parametrach techniczno-użytkowych, w tym – pod względem przeznaczenia, posiadający zbliżoną wartość użytkową, a różniący się pod względem poziomu technicznego, wzornictwa lub innych cech) na wywieszkach umieszcza się ponadto nazwę producenta i inne informacje umożliwiające niebudzącą wątpliwości identyfikację ceny z towarem. Należy podkreślić, że na wywieszkach podaje się ceny aktualne w momencie oferowania towarów, przy czym przy wystawianiu na sprzedaż większej ilości określonego towaru cenę uważa się za uwidocznioną, jeżeli wywieszkę umieści się tylko przy jednej sztuce identycznego towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mandat w jakiej wysokosci dostałyście i kto go musi zapłacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nasza kierowniczka ochroniła nas i wzięła wszystko na siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Art. 137. par 1. Kto w przedsiębiorstwie handlowym lub usługowym narusza przepisy o obowiązku uwidaczniania cen lub ilości nominalnej, podlega karze grzywny do 1.500 złotych albo karze nagany. par 2. Kierownik punktu sprzedaży detalicznej lub zakładu gastronomicznego, który nie ma faktur albo innych dowodów dostawy lub przyjęcia na towary przechowywane w punkcie sprzedaży detalicznej lub zakładzie gastronomicznym, podlega karze aresztu albo grzywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napiszcie chociaż województwo w którym taka kontrola się odbyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja pytam ...co na to gora???? bo jak świat światem metkowane mają być tylko wolne metry i ekspozycje oraz wozki...... to jak nam kare płacić jak to nie nasza wina bo rozporządzenie byl inne???? a poza tym ...rossman też nie metkuje tego co w rządku przy cenie..... wiec jak to jest kurde.... powiedzcie dziewczyny tylko rejon Polski bo do miasta to wiem ze się nikt nie przyzna ...a lepiej wiedziec gdzie tak grasuja ...i czy miałyście info sms ze niby chodzą....???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a no i nie wspominając o art.szkolnych w wozkach ...ktorych niewolno metkować!!!!bo do zwrotu idą.....no ludzie......niech ktoś z Krakowa się wreszcie może wypowie na ten temat ...bo ja swojej wypłaty nie mogę przeznaczyć na mandat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a no i nie wspominając o art.szkolnych w wozkach ...ktorych niewolno metkować!!!!bo do zwrotu idą.....no ludzie......niech ktoś z Krakowa się wreszcie może wypowie na ten temat ...bo ja swojej wypłaty nie mogę przeznaczyć na mandat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli kazda rzecz ma byc ometkowana doslowinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystko po wyżej kwoty 5 zł :-) chyba że macie czytnik cen na sklepie to nie trzeba metkować ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123 ola
bzdury to w biedronkach też mają metkować cały asortyment kogo była ta inspekcja ,mandaty niech wystawiają na Kraków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiście że metkowane mają być tylko produkty na wolnych metrach i te bez etykiet cenowych na półkach i w wózkach...jak chodzicie po hipermarketach to każdy towar stojący na swoim miejscu za etykieta cenową jest ometkowany?? tak na logikę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każda z nas ma czytnik kodów kreskowych, tzw. MDM! Wystarczy wywiesic gdzies blisko kasy karteczke i napisem: " czytnik kodów kreskowych" pod nia powiesic MDM i sprawa z głowy! Ja dzieki temu już dwa razy uniknełam mandatu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ometkowane musza byc produkty na wolnych metrach! Jak macie towar promocyjny w wózkach - dwie cenówki! Jedna przekreslona biała ze stała cena, druga czerwona - promocyjna! Obowiazkowo musi, byc zaznaczona gramatura na kazdej cenie na wolnych metrach i w wózkach! My robimy to na bieżaco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niech oni nawet nie mysla ze jako kierownik zaplace im ten mandat ze swojej wyplaty jak kazdy mam rodzine na utrzymaniu a na swoja wyplate zapierdzielam caly miesiac!!! A jezeli tak bedzie to wezme pieniadze z kasy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej zadzwonic i zapytac sie w krakowie o co chodzi z tą kontrolą,i czego oni sie czepiaja przeciez to pracodawca musi informowac co pracownik musi miec na uwadze,aby w sklepie było oki,a tu to jest wolna ameykanka" nikt nic nie wie czeski film"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hmmm...z tym mdm owieszonym do mi sie słaby pomysł wydaje ...jeszcze instrukcja do niego powinna być ....a już niemowiąc jak zginie bo ktoś pomysli ze to coś wartościowego.....to firma powinna zamontowac czytniki ....i to jej obowiazek bo to to juz nie w naszej mocy,,,, to zdradzice w jakiej czesci polski tak namietnie grasują...bo podejrzewam ze musiały byc jakies donosy....lub ktoś z byłych pracownikow się pomścił..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja i tak mam to wszystko gdzies bo za miesiac i tak mnie tu nie bedzie i mam nadzieje ze szybko zamkna ten burdel bo i tak tu juz nikt nie przychodzi i jeszcze ta super reklama drogeria spozywcza co to za madry wymyslil smiechu warte!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyna u was tez tak kradna na potege?? u mnie najczesciej jest jedna dziewczyna na zmianie i nie jetsesmy w stanie upilnowac sklepu... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×