Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość J.Lo74

NOWY ROK NOWE MOZLIWOŚCI-CIĄŻA NA 2008!

Polecane posty

Gabi w tym roku kończy 8 latek. Ja miałm problem z prolaktyna i nie mogłam zajśc przez to stąd mój podziw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia 1984
czesc kobietki.basia sie melduje wstalam o 10 ale balam sie wstac z lozka bo tak mnie mdlilo,wczoraj bylo tak pieknie a dzisisj nawet nie zdazylam dojsc do toalety i zabrudzilam dywan,masakra:( jutro ide do pracy wkoncu.jestem ciekawa czy dam tam rade bo ostatnio to nawet pieluchy nie bylam w stanie zmienic tak mnie cofalo. bysia bluzeczka naprawde ladna.duza masz juz coreczke 8 latek to juz mala dama. ja ide sprzatac,myc ,ukladac ,wycierac bo mam konkretny syf w domu. milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ mialam popisac wczoraj po południu, ale zasnęłam, potem szybka kolacja i poszliśmy spać od razu ;) No nic, dzisiaj nadrabiam zaległości. Kamcia, też ci biedaku nie pomogę, mnie nie boli, ale powinnaś zapytać swojego gina :) Bysia, mam nnadzieję, że Gabi szybko to choróbsko przejdzie. Sama wiem co to znaczy, wrrrr Ula, super, że z bobaskiem wszystko OK, na męża się nie wściekaj, oni po prostu myślą innymi kategoriami niż kobiety. To, co dla nas jest ważne, dla nich jest drobnostkę i odwrotnie. Szkoda tylko tych kopytek z sosikiem... mniam mniam!! :D I ta pierwsza spódnica jest boska! Basia, kto wie, kto wie, może bliźniaki?? taka urocza parka... ivoon, to pogratulować mężusia! desperate, mój nie ma takiej manii, że musi mieć wszystko lepsze, ale nowy, bajerancki telefon też mu się ostatnio marzy ;) aniaj, dbaj teraz o siebie! Moim zdaniem dobrze zrobiłaś, że odstawiłaś maluszka od piersi, musisz teraz nabierać sił przed kolejnym karmieniem! JLo, koniec mdłości? To super wiadomość! Tak trzymać!! Dziewczyny, ja właśnie nie zauważyłam, żeby mi brzuch jakoś specjalnie urósł. Jak Bysia pisze, że ma 90 cm... ja nie mam takiego, hmm :) może wieczorami troszkę się powiększa, ale rano jest maluśki... Za tydzień idę na badanie przezierności fałdu karkowego (po polsku się to chyba tak nazywa), więc zobaczę, czy wszystko jest OK. Wy też robicie to badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamcia ja tea tak nie mialam z piersia.Mysle ze trzeba to sprawdzic 3tyg. bolu to dosyc dlugo.A badasz sobie piersi moze masz jakies zmiany(hormonalne) ktore moga dawac taki bol w roznych fazch cyklu? Robie dzis spagetti na obiad. Musze tz isc do pracy podsteplowac ksiazeczke ubezpieczeniowa,ale to po obiedzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deedee włoska koleżanko 🖐️ Z gabi juz lepiej dziękuje 🌼 Troche duzy ten mój brzunio ale lekarz powiedział mi że przy drugiej ciązy to norma. Ja usg genetyczne czyli to mierzenie przezierności karkowej bede robić 15 kwietnia. I ewentualnie test PaPPa i to bedzie lależeć od tego co powie mi lekarz który bedzie mi robił to usg. JLo rany ale bym zjadła spaghetii...buuuuuuuu nie mam mieska mielonego :-( ale zrobiłam pomidorówkę. Wogóle to codziennie jem pomidorki te małe i duże chyba mam za mało potasu...no i truskaweczki czyli brakuje mi lata :D oby do czerwca moje kochane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia 1984
dziewszynki ale tyle tych badan potrzeb?napisz bysia co to jest to usg genetyczne,i czy lekarz mi wszystko wytlumaczy na pierwszej wizycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bysia, chociaż u mnie spaghetti to podstawa (teoretycznie), to jakoś ostatnio nie mogę patrzeć na nie. A z mięsem (tzw. ragu'), to juz w ogóle!! Natomiast na pomidorówkę wpraszam się kochana do Ciebie, bo to mogłabym jeść o każdej porze dnia i nocy!! W ogóle zauważyłam, ze w ciąży mam ogromną i nieustającą ochotę na wszelkiego rodzaju ZUPY!!!!! :):):) wcześniej jadłam sporadycznie, ale teraz... codziennie zupa! PRzedwczoraj był rosół, wczoraj żurek, a dzisiaj... jeśli nie pomidorówka u Bysi to ogórkowa! :D U mnie te badania trochę inaczej się nazywają, ale mówimy o tym samym: usg przezierności to jest translucenza nucale, a ten test to Bi-Test. Moja ginekolog mówiła, że przezierność pozwala na wykrycie w ok. 90-92% wad rozwojowych, a ten test podwyższa wiarygodność badania jeszcze o kilka %. Ja robię oba, chociaż tutaj strasznie dużo kosztuje. :( No ale postanowiliśmy z mężem, ze akurat na dzidzi nie będziemy oszczędzać ;) 👄 a wy dziewczynki robicie te badania prywatnie czy państwowo? Tak pytam, bo tu na obczyźnie jest inna rzeczywistość...;) ale nie jest źle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basia, mi ginekolog powiedziała, że chociaż to nie jest obowiązkowe badanie ( ta przezierność karkowa), to lepiej je zrobić. Twój lekarz powinien Ci to wszystko wytłumaczyć na wizycie ;) nie martw się. To sie wykonuje między 11 a 13 tygodniem ciąży (czasem lekarze mówią, że między 12 a 14 tc). POczytaj sobie - znalazłam w necie http://www.genetyka.hg.pl/test_PAPPA.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Generalnie u nas to usg genetyczne to jest chyba teraz taki standard..chociaż 8 lat temu nikt mi takiego nie robił. U nas robi sie go między 12 a 14 tygodniem. Jeśli chodzi o ten test to lekarz mi go zaproponował ponieważ ja w 3 tyg. jak pamietacie byłam chora i miałamdosyć wysoką temperaturę. Ide do podobno najlepszego specjalisty w wa-wie i mój lekarz powiedział mi że jesli Dr. Roszkowski stwierdzi że wszytsko ok to mam nie robic tego testu. Mam sie zdać na zdanie doktora Roszkowskiego i tak zrobie. Niesty to usg u tego lekarza jest dosyć drogie bo kosztuje 350 zł +test 600 zł ( podobno ceny są w granicach 200zł) ale nawet moja bratowa robiła u niego i powiedziała ze jest to specjalista najlepszy i nie patrze juz na ceny ...nawet jak bym miała 100000 u niego zostawić, tym bardziej że jest to jeszce w dalszym ciągu ciąża bliżniacza i ma sie przyjżeć jak sie dugi dzisiuś wchłania . O rany ale sie rozpisałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeeDee pewnie że zapraszam na zupkę❤️ . Zrobiłam ją z żywych pomidorów i z zapuszkowanych :D własnie jem prawdziwy włoski smak ....Wszystkie Was zapraszam 🌼 a na drugie danie wymysliłam placuszki ziemniaczane. Z gabi ciagle jadłam frytki a teraz z synusiem placuszki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bysia, dzięki za zaproszenie na zupkę ;) ja też idę na to badanie, żeby być spokojną, że wszystko jest OK, po drugie teraz też byłam chora przez tydzień, więc lepiej się zbadać ;) ja płacę ponad 160€ (za całość). nie wiem co mam zrobić na obiad dla męża :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia 1984
deedee poczytalam dziekuje.dziewczyny czy to jest normalne ze ja juz okropnie boje sie tych badan?ciagle mysle i myslemi juz chcialabym byc po pierwszej wizycie, a to jeszcze do 15go tyle czasu. dzieki pozdrawiam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiuna, nie martw się, nie ma się czego bać!!! Na pewno wszystko jest w porządku, a takim nakręcaniem się tylko niepotrzebnie się dołujesz! Głowa do góry!! :D ja też nie mogłam się doczekać pierwszego USG i poleciałam już w połowie 6 tygodnia. Troszkę za wcześnie, teraz to widzę ;) Badania nie są straszne, nic nie bolą, a jak się patrzy na kruszynkę na monitorze, to nawet się zapomina, że lekarz gmera ci głowicą tam w srodku ;) Bardziej nieprzyjemne jest chyba pobieranie krwi, niż USG ;) przynajmniej dla mnie :D TAkże cierpliwości kochana, bądź spokojna i niczego się nie bój!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) wracajac do tematu zupek, to ja tez ostatnio na nie choruje! od rana myslalam o zrobieniu ogórkowej, ale zrobiłam i tak pyszny bialy barszczyk! z wygody :D maly Filipek wcinal az mu sie uszki trzesły! co do tych wszystkich badan, dopoki lekarz mi ich nie zleci nie bede robic, jestem dobrej mysli a zreszta moje ciąże do tej pory przebiegaly pomyslnie i ja tylko mysle pozytywnie! Co do kosztow to ja na razie jestem zmuszona inwestowac w malucha :D w tamtym roku mial dwa szczepienia na pneumokoki po 300 zl, w tym roku jeszcze jedno. Poza tym platne szczepionki skojarzone po ok. 180zl kazda :D drogie mamy, dzieci kosztuja ze hoho :D ale zdrowko oczywiscie najwazniejsze! Musze sie jeszcze pochwalic! dla mnie to maly cud :) Filipek sam dzis zasnal po poludniu, bez cycusia :D troszke połazil po pokoju, ale potem grzecznie polozyl sie kolo mamuni wypiął dupkę i zasnał :D a najbardziej to lubi spac tak na łyżeczkę :) dzieci są kochane...... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bysia, ale placki ziemniaczane to u mnie beda zawsze na 1 miejscu :D tylko zeby to tak mnej czasu zajmowalo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniaj, gratuluję dzielnego synka! A jeśli chodzi o spanie z dupcią do góry, to też nie mogłam w to uwierzyć, jak mojej szwagierki synek tak zaczął robić! Słodkie te maleństwa... :) A co do badań... nie wiem, ja robię, ale jak mówisz, że do tej pory nie miałaś zadnych problemów to ty lepiej! Aż tyle kosztują szczepionki? Jejjjuśku, kolejny raz się potwierdza, że dzieci to studnia bez dna... ale na wszystkim innym można oszczędzić, a na dzieciach nie! Masz rację, zdrówko najważniejsze!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniaj jestem własnie na etapie robienia na pnumokoki i jak już mam robi to Gabrysia choruje mi jak na zość. Niestety te szczepionki są zalecane ale nie refundowane ale uważam ze napewno one nie zaszkodzą a moga pomóc. Zawsze szczepie na nieobowiązkowe szczepionki. Z 4 miesiące temu robiłam Gabi na żółtaczke pokarmową. A siebie szczepilam na tężca i na żóltaczke wszczepienną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia 1984
tak ja tez zrobilam zubke dla meza i wiecie co jego ulubiona grochowa-i wyszla mi obrzydliwa nia mam pojecia dlaczego,tak sie staralam a ona cuchnie spalenizna. wiec zadzwonilam aby lepiej kupil jakies pawowki bo obiad raczej nie zosatanie zaakceptowany. wy sie znacie dziewczynki ja teraz w kwietniu powinnam zrobic trzecia szczep na zoltaczke,czy jak jestem w ciazy to czy powinnam to kontynulowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASIA - z tego co ja sie dowiadywałam, jak sobie robilam te szczepienia, to jesli jestes w ciazy, to juz nie powinnas robic. Dwa szczepienia i tak Cie chronia, a trzecim doszczepisz sie po ciazy i karmieniu. BYSIA - !!!!!!!!!!! ja też chcę placka ziemniaczanego !!!!! to moja kulinarna MILOSC prawdziwa :p kurczę, ale mi smaku narobiłaś... chyba trzeba będzie zakasać rękawy, tarka do ręki i .... jazda :D ja dziewczyny wsuwam natomiast SAŁATKI, a zwłaszcza grecką, lecz bez cebuli. Dzień bez sałatki greckiej jest u mnie od dwoch tygodni dniem straconym! no i wreszcie zaczęłam kupować takie pyszne pachnące pomidorki! co prawda po 12 zeta za kg, ale.... ten zapach, ten aromat! lato :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale smaka narobiłyście!!!!! Ja też jestem plackomanką :) mmmhhhhmmm ale u mnie dziś zwykły żureczek :) pierwszy raz robiłam, bo zup mało jadamy. Ale za to na jutro już obiad zrobiłam, znowu zwykła fasolka bo bretońsku, ale daaawno nie było. Ja też uważam, że jeśli można to warto się zaszczepić, szkoda tylko że ceny są dość wysokie tych nieobowiązkowych i nie każdy może sobie na nie pozwolić :( Też pomyśle póki w ciązy nie jestem. Jakiś leniwy dzień mam,. zabieram się do roboty, porobię coś 15 min i lenię się i tak co chwilkę. Korepetycje mi odwołali, z czego jestem przeszczęsliwaaaaa więć mogę się pobyczyć więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaski Dziewczątka:) bardzo się cieszę, że tyle w Was optymizmu i radości:D no i że wszystko dobrze się czujecie:) musiałam się sporo naczytać, żeby cokolwiek napisać:) wróciłam z pracki troszkę padnięta, ale trzeba się za obiadek wziąć :) dzisiaj 28 dc i wszystko mnie tak boli, że szok...całe podbrzusze mnie kłuje i wogóle :( więc wiadomo czego można się spodziewać :( a na obiadek też serwuję spagetii z tym, że carbonara:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia 1984
TULA,NO JAK NARAZIE TO MNIE POCIESZYLAS ZE TE DWIE DAWKI TEZ MNIE CHRONIA BO MYSLALAM ZE TO JAKOS PRZESTAJE DZIALAC JAK NIE MA TEJ TRZECIEJ DAWKI. MAM TYLE PYTAC DO MOJEGO GIN ZE NA KARTCE WSZYSTKO ZACZYNAM SPISYWAC:)NAJCHETNIEJ TO JUZ DZISIAJ BYM DO NIEGO POJECHALA.ALE WYLICZYL ZE 15GO MAM BYC BO MALENKIEGO MOJEGO LOBUZA JUZ BEDZIE WIDAC,WIEC CZEKAM. MAZ ZJADL ZUPE I NAWET POWIEDZIAL ZE JEST SMACZNA.FUUUUJ FUUJ A TAK CUCHNIE? MOZE PRZESADZAM,ALE PLACUSZKA TO TEZ BYM ZJADLA MOJ TESCIU ROBI NAJNAJ SMACZNIEJSZE DODAJE CZOSNEK. BUZKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny rany trzymajcie mnie bo moja córka zaraz bedzie zwiedzać ..wróciłam z nią od lekarza i ma lekkie zapalenie gardła i pierwsze co zrobiła to wsadziła swoje sprytne łapy do torebki i zaczełą wypakowywać lekarstwa...wyciagneła antybiotyk z pudełak i sruuuuuuuuuuuuuuuuuu zbiła go ......do lekarza mam kawałek bo jestem gdzie indziej zameldowana....mąż na budowie ja mam samochód w garażu ..........mówie wam ale jestem wściekła aż mi oczy z orbit wychodzą ze złości :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basia Tula ma racje dwie dawki sa już wystarczające....i mówily mi Panie że trzecią moge spokojnie zrobić po ciąży...wiec spoko bez strsa :D Mi sie tak ciśnienie podniosło że wszytskiego mi sie dziś odechciało :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia 1984
BYSIA UPS ONA BIEDNA MAMUSI CHCIALA POMOC.BADZ SPOKOJNA BO ZASZKODZISZ SOBIE NERWAMI A LEKI PODASZ JEJ JUTRO. BYSIA TY TO MASZ CIEKAWE ZYCIE ZAWSZE COS SIE DZIEJE WLASNIE OD TEGO SA DZIECI ZEBY RODZICE MIELI KUUPE ROBOTY:)I TROSZECZKE ZAJEC IM DAJA:) BIEDNA MALA NAPEWNO SIE PRZESTASZYLA CO? BUZKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się wyżyłam na pani z elektrowni :D straciłam 15 minut czekana przy telefonie na złoszenie się konsultanta i się dowiedziałam, że rozliczenie z nowymi prpgnozami nie wyszły na pocztę z jakiś przyczyn:[ szlag może człowieka trafić słysząc takie bzdurne tlumaczenie!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×