Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

Czesc dziewczyny Kilka dni sie nie odzywałam bo rozchorowałam sie :( Ciężko się choruje w ciąży bo nie za bardzo można brać leki, Przez dwa dni miałam gorączkę. Wczoraj zwlekłam się do lekarza i nigdy wcześniej nie widziłam tak bezradnej internistki. Jakaś młoda dziewczyna poprostu rozkładała ręce co mi zapisać żeby nie zaszkodzić. I przepisała mi: sok z malin sok z czanej porzeczki czosnek cytryna z miodem na gorączkę nic na bolące gardło nic Wyszłam taka zła z gabinetu, zimno mnie trzęsło z gorączki i zajrzałam do poradni K. Okazało się że akurat moja gin przyjmowała wiec poszłam jeszcze do niej. Gin jak zobaczyła sok z malin to powiedziała, że absolutnie mi nie wolno. Na gardło poradziła tantum verde, jak nie przejdzie to bioparoks. Na gorączkę powiedziała że koniecznie trzeba ją obniżyć bo to zagraża ciąży i pozwoliłą mi wziążć paracetamol np. apap ale w ogranczonej dawce. Dziś leżę w łóżku i na szczeście gorączka mi opadła. Dziewczyny pilnujcie się żeby nie złapać jakiegoś wirusa, bo w ciąży to kiepsko z leczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda, że mało który internista wie co ciężarna może brac w ciąży w czasie choroby. Dobrze, że poszłaś do swojej ginekolog bo wysoka gorączka rzeczywiście może byc niebezpieczna dla maluszka. Zyczę szybkiego powrotu do zdrowia 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak chorowalam na poczatku ciazy to poszlam z tym wlasnie do mojego gincia i przepisal mi tantum, bioparox i syrop na kaszel Stodal (mozna w ciazy bo homeopatyczny!), goraczki na szczescie nie mialam, rzadko ja mam od dziecka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwwwwwwwwww
zostawiliśmy tabelkę w tyłach :( Imię..........wiek....miasto....termin............płeć/i mię.... .ktora ciąża Evika87........ 20.... .................09.04.....syn/Robert..........1 Evi_22......... 22.....................20.08......Emilka/ ?.. ...........2 Backspace82..25.....Poznań.....23.08.... .Alex/Nela........... 1 Kasiutka3..... 20............... ......27.08 mata78........ 30.....................28.08.......... ? ...................1 wiewiórka.... .20............... .....29.08?? Anika3....... ..33......................30.08 Jołasia ....... 31...... ...............31.08 ? mamahuberta. 26.................. ..02.09 Monika_28.... 28...Kraków......03.09......Nicola/Mateusz. ........1 MaMani....... 21................... ...04.09......Kornelek/Jaśminka?...2 asia 83........ .24.....................05.09 Andusiaaa..... 24................. ....05.09 Aga_ja......... 30............... ......08 .09 Ewa............ 20......................09.04 eryka......... .28......... ............13.09 Nytka........... 27....... .............13.09? Natka............26...Wrocław........15.09.............. .................1 Edytka113..... 25.....................17.09? majka28.... 29.........................18.09? olenka7olenka. 28...Tarnów.....19.09...Piotr/Aleksander/I nga....1 sanday1........ 25.....Zywiec........20.09.....Franek/ Emilka.......1 Kamcia1985... 22...Warszawa... ..24.09................?..............2 aga...-......... 24.....gdanisk.......24.09.......Jakub/Natasza.....1...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anika pytałaś o te masaże szyjki. a więc przyszła do mnie połozna i powiedziała że mi troszke pomoże żeby rozwarcie szybciej sie zrobiło, miałam juz wtedy dośc silne skurcze, więc i tak juz mnie bolało, a jesli miało mi to pomóc to nie oponowałam i powiem ci że bolało ale pomogło :) każdy ma inny próg bólu, boli ale da się przezyć!!!! do agi...jesli zdecydowałas się na cc to ja szanuje twoje zdanie, ale powiem ci szczerze że bratowa niepotrzebnie naopowiadała ci takich traumatycznych doświadczeń!!! ja po sn wróciłam do współzycia z meżem po ok 7 tygodniach i nie czułam sie tam luźniejsza, a po latach od porodu mam takie samo zadowolenie z życia seksualnego jak przed nim. owszem może się tak zdazyć że kobieta ma rozciagniete miesnie pochwy, ale to bardzo indywidualna sprawa i skąd przekonanie że ty bedziesz tak miała? nie zrozumiały jest dla mnie taki tok myslenia. dziewczyny, które rodza pierwszy raz, nie słuchajcie tych strasznych opowieści o porodach, to wam wiele nie da a tylko wystraszy was niepotrzebnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdae
zgadza sie ja rodzilam naturalnie ale wywolywany przez 3 godziny , bez znieczulenia i bez boli partych, wyparlam przez 10 minut, , wiec poro nie byl zly za to po porodzie mialam problem bo mi zle zszyli krocze i dlugo bolalo i sie nie goilo!!!!nie dawajcie nacinac od razu krocza!!!ale po poprodzie przez 2 tyg bylam nie do zycia , nawet chodzic nie moglam przez krocze, pomoglo jedynie wyciagniecie tych glebolich szwow i czekanie az reszta sama sie zrosnie!!!to tyle, pozdro i bez nerwow!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magde a ja mialam nacinane krocze i 6 dni po porodzie wyladowałam w domu z mała samiutka bez niczyjej pomocy nawet bez meza i wszystko moglam zrobic. posprzatalam pranie nastawilam obiad zrobilam :) Tylko anemia mi troche przeszkadzala bo mi bylo cholernie slabo a tak to spokojnie latalam po schodach w gore i w dól :) juz w 3 dobie moglam sobie usiasc a 6 godz po porodzie poszlam o wlasnych nogach przez caly korytarz do wc :) ja to akurat wspominam milo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdae
zgadzam sie jezeli to zrobia dobrze to nie ma problemu a ja mialam zwykle nici i za duzo na raz wziete, pani doktor wziela za duzo na raz do szycia a powinna to samo zrobic to na dwa razy !!i dlatego, porod latwt a po porodzie fatalnie!!tak to juz bywa!!!!nigdy doskonale nie jest!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nytka wiem co prechodzisz, ja juz 2 tydzien w domu siedzę bo złapałam ostra infekcje górnych dróg oddechowych. Dostałam właśnie bioparox. Większość moich koleżanek kiedy były chore i w ciąży właśnie to dostały - bardzo dobry lek. Z gorączką to niebezpieczne. Ja na szczescie nigdy nie mam gorączki, tak już mam. Mogę umierać i maksymalnie mam 37,5. Nie wiem co o jest 38, 39, czy 40 stopni. Nigdy nie miałam. Po bioparoksie szybko ulge poczułam. Mogłam zacząć swobodnie oddychać. Mam jeszcze tylko kaszel ale lekarz powiedzial mi że nwet do 4 tyg po chorobie moze sie utrzymywać. Pozdrawiam dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki doleczcie swoje infekcje bo ja nie doleczylam i potem mialam wyrzuty sumienia bo Mania miala podwyzszone CRP po porodzie :( Powiedzieli mi ze to wląsnie przez niezaleczoną infekcje... a w ciazy mialam grype i mnie zbyli homeopatami i sokiem malinowym... grypa mi przeszla ale na Mani sie odbilo negatywnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olenka, z ta goraczka to dokladnie tak jak ja:)pisalam nawet wyzej. Moge padac na ryjka a temp max 37,5 mam:)ale wlasnie w ciazy to bardzo dobrze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps. acha, a na kaszel Olenka to najlepszy w ciazy stodal! Super pomaga i lagodzi kaszel!Polecam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Monika, wlasnie czytałam. Myslałam ze tylko ja mam taki ochył z temperaturą. U mnie wszyscy w tym względnie normalni, tzn. maja norlalne gorączki, a ja nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym jestem ciągle głodna, joj. A najbardziej smakuje mi chleb, zwykły. Obawiam się ze utyje straszliwie. Dotąd w ogóle chleba nie jadłam. A tu tylko to mi sie trzyma żołądka. Pączki zwróciłam. Przynajmniej one sie nie odłożą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde, a ja jak do tej pory zwymiotowalam 2 razy i przytylam ponad 4 kg:(buuu...ale mdli mnie codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie kiedy zaczely sie wam mdlosci?ja mam juz 7 tydzien i nic czasem tylko rzeczy nie ladnie dla mnei pachna np. kapusta kiszona :) ale tak to nic sie nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sandy zazdroszcze ja mam juz od dawna :) okropnośc. jest troche lepuiej juz ale nie chce zapeszac zeby mnie jutro znów nie wzielo. ja nie dosc ze mam mdlosci i nudnopsci to jeszcze regularnie wymiotuje :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam mdłości już jakiś czas, chyba z 1,5 tygodnia. Masakra. Wymiotuje nie tak często ale się zdarza. Wczoraj było super myślałam że jakoś to już minęło a dziś od nowa. Buuuuuuuu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie zaczelo mdlic kolo 5-6 tygodnia:) ale teraz juz coraz mniej, a jestem w 10-tym:)Boszeeeeeeee...jak ten czas leci;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny od ktorego tygodnia robi sie usg przez brzuszek bo juz nie pamietam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imię..........wiek....miasto....termin............płeć/i mię.... .ktora ciąża Evika87........ 20.... .................09.04.....syn/Robert..........1 Evi_22......... 22.....................20.08......Emilka/ ?.. ...........2 Backspace82..25.....Poznań.....23.08.... .Alex/Nela........... 1 Kasiutka3..... 20............... ......27.08 mata78........ 30.....................28.08.......... ? ...................1 wiewiórka.... .20............... .....29.08?? Anika3....... ..33......................30.08 Jołasia ....... 31...... ...............31.08 ? mamahuberta. 26.................. ..02.09 Monika_28.... 28...Kraków......03.09......Nicola/Mateusz. ........1 MaMani....... 21................... ...04.09......Kornelek/Jaśminka?...2 asia 83........ .24.....................05.09 Andusiaaa..... 24................. ....05.09 Aga_ja......... 30............... ......08 .09 Ewa............ 20......................09.04 eryka......... .28......... ............13.09 Nytka........... 27....... .............13.09? Natka............26...Wrocław........15.09.............. .................1 Edytka113..... 25.....................17.09? majka28.... 29.........................18.09? olenka7olenka. 28...Tarnów.....19.09...Piotr/Aleksander/I nga....1 sanday1........ 25.....Zywiec........20.09.....Franek/ Emilka.......1 Kamcia1985... 22...Warszawa... ..24.09................?..............2 aga...-......... 24.....gdańsk.........24.09.......Jakub/Natasza.....1...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia mi tez sie zacztna 10 tydzien :D:D jeszcze 30 :D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noooo...bo ty masz MaMani termin porodu dzien, dwa po mnie (bo ja mam dwa terminy, wsezdzie mi wychodzi termin 2 wrzesnia a lekarz podal 3 wrzesnia, wiec juz sama nie wiem:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi wyszło i z usg i z ostatniej miesiaczki 4 wrzesnia :D:D ale nie wierze ze sie urodzi w terminie :D:D byloby fajnie :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na pierwsze usg ide za tydzien, w 11 tyg:) teraz juz lekarze unikaja robienia usg jesli nie ma potzreby bo udowodniono, ze nie pozostaje to calkiem bez wplywu na dzidziusia (badania gdzies na swiecie) i lepiej jak najrzadziej:) wiec postanowilam, ze nie bede szkodzic dzidziowi dla wlasnej ciekawosci, choc nie powiem korcilo mnie jak diabli!!!:):):)juz sie nie moge doczekac i jednoczesnie sie boje troszke, mam nadzieje ze wszystko bedzie ok-bedzie juz mialo robione ta przeziernosc karkową czy jak jej tam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika ja juz mialam usg z 6 razy zreszta przy mani mialam tyle samo albo i wiecej na poczatku i to nie moje widzimisie tylko mnie tak wysylaja ... teraz ide pod koniec lutego nie wiem po jakiego grzyba jak wszystko jest ok ale lekarz mi kazal to sie z nim nie bede klócić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×