Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

Co to znaczy "zbyt dluga droge przebywaja do naszego kraju" ? Podobnie mozna powiedziec o pomidorach hodowanych sztucznie w Holandii o winogronach rowniez( chyba ze zaczely nagle rosnac w naszym klimacie i to w zime!!) a takze o bananach, ktore do nas maja chyba "najdalej" :) Slaby ten argument twojego lekarza. Juz predzej zastanawialabym sie ktore owoce nie byly pryskane, chociaz takie to w dzisiejszych czasach rzadkosc. Jabluszka oczywiscie jak najbardziej, ale na niektorych dzialaja "przyspieszajaco" i za duzo tez niedobrze w tym przypadku. Ja opieram sie na tej ksiazce, bo jest bardzo polecana i nie bede wariowac i odstawiac produktow bogatych w witaminy, na ktore na dodatek mam szalona ochote bo "dluga droge maja do nas"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziewczynki, tak czytam co mozna jeść i okazało sie ze jem połowę niedozwolonych rzeczy. Tylko trawie biały chleb - tylko on nie płynie do bałtycku. Podobnie ziemniaki. Przed ciążą ani jednego, ani drugiego nie jadłam a teraz tylko to. No i bananki robi mi dobrze. Źle przyjmują się panierowane rzeczy - mięska, rybki itp. - szybko płyną do Bałtyku. Generalnie białe serki, jogurty są oki. Nie mam po nich jakichś rewolucji. Owoce staram sie nie za często, bo jak sie najem jabłek to mam akcję. Mam nadzieje że szybko się te moje rewelację skończą bo długo nie pociągnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olenka trzymam kciuki, zeby juz te twoje \"akcje\" sie skonczyly...Niedlugo caly baltyk mi tu zanieczyscisz i gdzie ja bede chodzic na spacerki pooddychac swiezym powietrzem?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewunienka u mnie w pracy się śmieją że powinnam wystapić o dotacje unijną ponieważ dokarmiam dorsze !!!!!! Tym samym zwiększając ich populację. Oj Ewunienka tez mam nadzieje że to za niedługo minie. strasznie się z tym męczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imię..........wiek....miasto....termin............płeć/i mię.... .ktora ciąża Evi_22......... 22.....................20.08......Emilka/ ?.. ...........2 Backspace82..25.....Poznań.....23.08.... .Alex/Nela........... 1 Kasiutka3..... 20............... ......27.08 mata78........ 30.....................28.08.......... ? ...................1 wiewiórka.... .20............... .....29.08?? Anika3....... ..33......................30.08 Jołasia ....... 31...... ...............31.08 ? mamahuberta. 26.................. ..02.09 Monika_28.... 28...Kraków......03.09......Nicola/Mateusz. ........1 MaMani....... 21................... ...04.09......Kornelek/Jaśminka?...2 asia 83........ .24.....................05.09 Andusiaaa..... 24...Londyn.... ....05.09.......Nicola/??............1 Aga_ja......... 30............... ......08 .09 Ewa............ 20......................09.04 eryka......... .28......... ............13.09 Nytka........... 27....... .............13.09? Natka............26...Wrocław........15.09.............. .................1 Edytka113..... 25.....................17.09? majka28.... 29.........................18.09? olenka7olenka. 28...Tarnów.....19.09...Piotr/Aleksander/I nga....1 sanday1........ 25.....Zywiec........20.09.....Franek/ Emilka.......1 Koug.............34....Opole...........20.09 Kamcia1985... 22...Warszawa... ..24.09................?..............2 aga...-......... 24.....gdanisk.......24.09.......Jakub/Natasza.....1... naturalna blondynka...31....Łódź.....03.09......David/Natalia.....1 kasińska28...........28................15-20.09 betty-83..............24............ ok 22.08-10.09?...Alicja/Patryk.....2....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra27
hey dziewczyny u mnie zaczyna sie 7 tydz termin mam według moich obliczen na 19 wrzesien.widziałam juz moje malenstwo ,nawet słyszałam juz bicie serduszka,bezcenne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra27
ja mam duzy problem mam takie straszne zatwardzenia nic mi nie pomaga brzuch mam tak duzy jak bym była juz w 3 miesiacu .do tego jeszcze te mdłosci.powiedzcie co mam zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandruś ja też miałam,ale nie takie straszne, wcinam namiętnie jogurty i powiem Ci ze to mi pomaga. Nie wiem czy Tobie pomoże. przy takich strasznych problemach. Polecam też coś z suszonymi śliwkami. Mojej koleżance to pomagało też bardzo cierpiała. Jak będe coś jeszcze wiedzieć napisze. Buziaczki Ciężaróweczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sproboj suszonej sliwki -jest naturalny sposob mi pomaga,i pij duzo plynow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra27
dziekuje wam dziewczyny zaraz sobie poczytam.Za tydzien ide na wyniki mam nadzieje ze wyniki beda ok.trzymajcie sie i do usłyszenia,dbajcie o siebie i wasze malenstwa,buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uwaga próba suwaczka - zupełnie nie wiem jeszcze jak się go tu zamieszcza, wybaczcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Długa droga" wg lekarki oznaczała dodatkowe ilości konserwantów..... Nie będę kwestionować jej zdania - choć od czasu do czasu zjem pomarańcze. Może jestem przewrażliwiona..... O te dwie kreseczki na teście staraliśmy się ponad 9 miesięcy więc dmucham na zimne, chyba potraficie to zrozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mata78
Zastanawia mnie czemu masło można jeść w ograniczonych ilościach? Ja tam jem wszystko jak leci,mam szczęście,że wątróbki nie lubię- bo tego nie należy nadużywać. Oprócz oczywistych pokarmów których nie można : surowe mięso,wątróbka ,sery pleśniowe itd., to uważam,że nie należy przesadzać z tym wybieraniem :co można i ile czego? Ja też starałam się o dzidziusia długo 1,5 roku,ale unikam jedynie dymu papierosowego,leków i alkoholu - a jem wszystko co mi smakuje. Myślę,że dzidziuś w brzuszku "od małego" musi się przyzwyczaić do wszystkiego. Jesli chodzi o śliwki suszone,te co są dostępne na wagę albo w paczuszkach, to na nie trzeba właśnie uważać,bo są przesączone konserwantami,przeczytajcie na opakowaniu!!! Jak śliwkę się ususzy to jest twarda jak kamień , ate sprzedawane są mięciutkie i mięsiste! Prawdziwe suszone śliwki można kupic na stoiskach ze zdrową żywnością,one są zupełnie inne!!! Po tych konserwowanych można dostać skrętu kiszek!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do masła to kwestia raczej troski o to by nie przytyc wiecej niz nalezy, poza tym stosujac sie do zalecen \"diety najlepszej szansy\" nalezy spozywac 4 dawki tluszczow dziennie by w pelni zaspokoic potrzeby dziecka i swoje na nie. Jedna dawka oznacza np. lyzke masla, lyzke majoezu, 150gr chudego miesa, 2 szklanki mleka, 2 jajka, 160 gr tunczyka w oleju itp. Jak popatrzec na to, to czasem zdarzy sie przy sniadaniu/ drugim sniadaniu spozyc wystarczajaca dawke a co z obiadem, kolacja? Nie jestem zdania, zeby sobie odmawiac jak ma sie na cos ochote, ale jesc rozsadnie i najlepiej dla dziecka a nie tylko wg zachcianek. Torebka precelkow czy chipsow na pewno nie wnosza nic do diety rozwojowej dziecka, to tylko puste weglowodany, ktore pozniej bedzie ciezko zrzucic :) Zrodlem zdrowych weglowodanow sa np. chleby pelnoziarniste, brazowy ryz, warzywa, fasola i groszek, ziemniaki w mundurkach :) Co do cytrusow to sa zalecane, bo pomagaja sie wchlaniac żelazu. Ja np. mam niski poziom hemoglobiny i musze duzo zelaza i cytrusow jednoczesnie. Czyli kawal miecha popic szklanka soku pomaranczowego :) Oczywiscie nikomu nie mozna narzucac swojego sposobu zywienia. Jak ktos lubi sie objadac to nikt mu nie zabroni!!! A jak ktos woli zdrowo to tez jego sprawa... Olenka z tym dokarmianiem dorszy niezle! :D Pozdrawiam mamuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evi22----nic nie widać co tam wrzuciłąś:) spróbuj jeszcze raz, ja też już jestem po badaniach, wlazłam na ten fotel a lekarz-----no to teraz będę robić badania na zespół dauna i coś tam karkowa:) myśłałam że spadne z fotela jak wymówił te słowa, wytłumaczył , że jak nie ma kośći nosowej to jest nie dobrze, ale jest piękna kosć , sliczny nosek, i te karkowe też rewelaja:) ogólnie wszystkie badania ok, Eva22 ---a jak tobie mineły badania?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawt przybieram na wadze prawidłowo he he:D miesiąć temu 46,8, równo to miesiącu 47,8. Mam zamiar przytyć 20% swojej wagi , tylko czy mi się uda:) Pozdrawiam wszystkie koleżanki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra27
dziewczynki mam juz sposób na zaparcia rano zamiast kanapeczki wsunełam loda wystarczy 5 min i po kłopocie.Mam jeszcze pytanie do was w którym tygodniu lekarz przeprowadza te usg aby wykryc ewentualnie wady dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
backspase fajnie że maleństwo zdrowe, ja mam 22 lutego te badania! troche się denerwuję tym! witam tez nowe wrześniówki, fajnie ze nas więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra dobrze że znalazłaś swój złoty srodek. Ja zaczełam dziś 8 tydzień. Mdłości mam straszne od rana. jeszcze tak źele nie było. Myslałam że nie wejde po schodach do pracy. Ciągle mnie mdli ale jakoś staram się o tym nie myśleć. Narazie diety nie trzymam, nie pilnuje tego co jem. jem to co nie sprawia żę karmie te nieszczęsne dorsze. A że biały chleb jest przyswajalny to go jem. Na kolacje staram się zjeść owoce z jogurtem i płatkami. Bardzo mi smakują no i są zbawienne dla jelit. Nic wracam do pracki. Mam nadzieje że ten dzien szybko mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamusie :) Oleńko-to się nazywa jaskra analna :) -ja też mam 2 tygodnie odpoczynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sandra to jest badanie usg, najlepiej tak w 12-14 tyg, ja ide w 12 tyg. backspace ja w poprzedniej ciąży przytyłam 10 kg, moja waga wyjściowa wynosiła wtedy 56 kg i nie miałam zadnego problemu z powrotem do figury po porodzie, wszystko ze mnie zleciało po miesiącu :) teraz mam 7 lat więcej i 6 kg więcej niz wtedy ( starzeję się hehe), jak dotąd nie przytyłam nic, jestem w 10 tyg. ale tez nie chciałabym wyglądać jak wieloryb, w końcu im jestesmy starsze tym trudniej nam zwalczać zbedne kilogramy, a wszystko przez ten spowalniający metabolizm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra27
hey ja to na nic nie mam ochoty a szczególnie jak widze słodkie to mnie mdli wole juz zjesc cos pikantnego .Tak jak w poprzedniej ciazy:->codziennie pizza no i przytyło mi sie 18 kilo,powiem wam szczerze że tydzien po porodzie wygladałam juz jak przed ciążą.No tak ale to było jakies 6 lat temu,teraz bede wygladała jeszcze lepiej.Ale najważniejsze aby maleństwo było zdrowe.Moja córcia ma już prawie 6 lat no i czas najwyższy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sandra hmmmm 18 kilo wiecej i po tygodniu nie po było po nich sladu, sory ale nie chce mi sie wierzyć!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To tylko pogratulowac tak szybkiego powrotu do dawnej wagi :) Chyba kazdy by tak chcial :) u mnie jutro sie zaczyna 10 tydzien i jak narazie nie tyje ale tez za duzo nie jem raczej staram sie jesc male porcje a czesto bo mdlosci nadal mecza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×