Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

witam wszyskie kobietki i ich malenstwa.mam do Was pytanie o usg gnetyczne tzn ile ono kosztuje? i jeszcze jedno w ktorym tygodniu lekarz powinien zalozyc ksiazeczke lub karte ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evi siedze w domku na cal szczescie a mam pytanie to usg gnetyczne to 3 lub 4d?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamusie🌼 te usg genetyczne najlepiej miedzy 11-14tyg ciazy wtedy wszystko dokladnie widac tylko najlepiej isc do dobrego specjalisty ktory ma dobry sprzet nie wiem tylko czy wykonuje sie je przez pochwe czy przez brzuch buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewwa33
ja też jestem ciekawa kiedy zakładają kartę ciązy,jestem w 7 tyg i jeszcze nie mam.Jak to było u Was? Jak miałam poronienie to lekarz z pogotowia który przyjechał do mnie zażądał właśnie kartę ciąży a ja jej nie mioałam wtedy byłamw 12 tygodniu ciąży.Może to jakis błąd lekarza albo specjalnie ,kiedy jest większe ryzyko poronienia to nie wystawiają karty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja tez juz na nogach nie spie od 7-mej jutro usg jupiiiiiiii :-D ja za usg na lepszym sprzecie place 120 zl z nagraniem na plyte mysle ze usg genetycznie to nie chodzi o to czy 3d czy 4d bo kosc nosowa np mozna zmierzyc tylko na 2d czyli najzyklejszym, ale no moj gin tego nie robi, nie wiem czy mysli ze mlody wiek wyklucza takie wady czy co? wogole malo przyklada uwagi do 12 tygodnia, ostatnio wogole wtedy nie mialam usg , wczesniej w 8 tyg a pozniej w 18 :-o,musialam isc do innego gina na lepsze usg dlatego teraz wybralam spacjaliste z innego miasta , o ktorym bardzo duzo pisze w necie, jest specjalista wlasnie od wad plodu i dlatego postanowilam do niego jechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps ja w 7 tyg tez nie mialam zalozonej karty, do teraz a skonczylam juz 12 tydzien mam tylko wypis z usg + 2 zdj panstwowo zalozyli mi bardzo szybko karte nie wiem czemu prywatnie moj gin zwleka np moja kuzynka na usg byla w 9 tyg u tego samego gina i jej zalozyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki, ja dzis znowu w pracy. Wczoraj odpukac dobrze sie czułam, zadnych ekscesów. Tylko 2 razy zrobiło mi się niedobrze ale zwalczyłam to. Mam nadzieje że dzis też tak będzie. Rano nie mogłam wstać, masakra. Ledwo sie zwlekłam z wyra. Karty ciązy tez jeszcze nie mam. Lekarz założy mi ja dopiero na nastepnej wizycie 19 lutego, będzie to 9 tydzień ciązy. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć mamuśki !!! zuważyłam, że to usg w 12 tyg pod katem wad genetycznych zrobiło sie niemalże rutynowym badaniem, bynajmniej w moim miescie, wszystkie znajome które są teraz w ciąży, albo były rok temu, miały takie badanie. co do ceny to naprawdę przecież zależy od każdego lekarza indywidualnie, więc pytanie o cenę nie ma najmniejszego sensu, to tak jak róznie dziewczyny płaca za wizyty prywatne. ale moja znajoma chodzi na ubezpieczenie do lekarza i miała to usg jako normalne badanie, tak jak któras napisała mozna je zrobić na usg 2d jak najbardziej, wazne tylko aby lekarz się znał. ja czuje sie świetnie!!! trochę senna, ale az tak bardzo to mi nie przeszkadza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewwa33
u mnie badanie USG 3d w 12 tyg. pod kątem wad genetycznych kosztuje 150 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylam wczoraj u lekarza i widzialam swoje malenstwo!!! Cala w skowronkach bylam, pani doktor powiedziala, ze jedno, rosnie, serce bije, mocno sie trzyma i wszystko w porzadku :) Karty ciazy rowniez jeszcze nie mam i nie wiem od czego to zalezy. Wczoraj jedynie wypisala mi zaswiadczenie ze jestem w ciazy, bo we wtorek lece do niemiec a podobno przez bramke nie powinnam przechodzic.. Poza tym wszystko dobrze. Jak u was z rozmiarem? Ja co prawda jak narazie przytylam kilogram ale moj brzuch wydaje sie wiekszy i jedynie dwie pary moich spodni na mnie pasuja...czy to normalne w 9 tyg.? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewunienka to super, że maleństwo dobrze się rozwija:) Mi gin założył kartę ciąży w 10 tc. Teraz jestem w połowie 11 tyg i póki co to waga stoi w miejscu, początkowo nawet troche schudłam, ale mam straszne wymioty. Pomimo stałej wagi niektóre spodnie robią się ciasne, trochę poszerzyła mi się talia. Jak byłam w ciąży z synkiem to do tego momentu przytyłam juz 3 kg ;) ale wtedy nie wymiotowałam. Każda ciąża jest inna wiec wszystko z Tobą ok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamhuberta
ja tez choć waga stoi w miejscu to wydaje mi się że mam brzuch większy, a czuję to trochę po spodniach, jestem w 10 tyg, zaraz się porobią za małe i wtedy bede miała depresje pt "nie mam co na siebie włozyć". przygnębia mnie juz ta zima, jeszcze w dodatku bez śniegu, chętnie zdjełabym już tekurtki i kozaki, czekam z utęsknieniem na wiosnę, a i ubierać sie wtedy będzie łatwiej, pozdrowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrrrr
wczorak widziałąm w szpitalu dziewczyne w ciązy, chuda jak szkapa:( zastanawiam sie jakim cudem dziecko rośnie, bo ona wyglądała tak nie zdrowo, blada, chuda jak szkielet:( przecież powinno sie przytyć w ciązy cociaż 20 % swojej wagi przed ciąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imię..........wiek....miasto....termin............płeć/i mię.... .ktora ciąża Evika87........ 20.... .................09.04.....syn/Robert..........1 Evi_22......... 22.....................20.08......Emilka/ ?.. ...........2 Backspace82..25.....Poznań.....23.08.... .Alex/Nela........... 1 Kasiutka3..... 20............... ......27.08 mata78........ 30.....................28.08.......... ? ...................1 wiewiórka.... .20............... .....29.08?? Anika3....... ..33......................30.08 Jołasia ....... 31...... ...............31.08 ? mamahuberta. 26.................. ..02.09 Monika_28.... 28...Kraków......03.09......Nicola/Mateusz. ........1 MaMani....... 21................... ...04.09......Kornelek/Jaśminka?...2 asia 83........ .24.....................05.09 Andusiaaa..... 24...Londyn.... ....05.09.......Nicola/??............1 Aga_ja......... 30............... ......08 .09 Ewa............ 20......................09.04 eryka......... .28......... ............13.09 Nytka........... 27....... .............13.09? Natka............26...Wrocław........15.09.............. .................1 Edytka113..... 25.....................17.09? majka28.... 29.........................18.09? olenka7olenka. 28...Tarnów.....19.09...Piotr/Aleksander/I nga....1 sanday1........ 25.....Zywiec........20.09.....Franek/ Emilka.......1 Kamcia1985... 22...Warszawa... ..24.09................?..............2 aga...-......... 24.....gdanisk.......24.09.......Jakub/Natasza.....1...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imię..........wiek....miasto....termin............płeć/i mię.... .ktora ciąża Evika87........ 20.... .................09.04.....syn/Robert..........1 Evi_22......... 22.....................20.08......Emilka/ ?.. ...........2 Backspace82..25.....Poznań.....23.08.... .Alex/Nela........... 1 Kasiutka3..... 20............... ......27.08 mata78........ 30.....................28.08.......... ? ...................1 wiewiórka.... .20............... .....29.08?? Anika3....... ..33......................30.08 Jołasia ....... 31...... ...............31.08 ? mamahuberta. 26.................. ..02.09 Monika_28.... 28...Kraków......03.09......Nicola/Mateusz. ........1 MaMani....... 21................... ...04.09......Kornelek/Jaśminka?...2 asia 83........ .24.....................05.09 Andusiaaa..... 24...Londyn.... ....05.09.......Nicola/??............1 Aga_ja......... 30............... ......08 .09 Ewa............ 20......................09.04 eryka......... .28......... ............13.09 Nytka........... 27....... .............13.09? Natka............26...Wrocław........15.09.............. .................1 Edytka113..... 25.....................17.09? majka28.... 29.........................18.09? olenka7olenka. 28...Tarnów.....19.09...Piotr/Aleksander/I nga....1 sanday1........ 25.....Zywiec........20.09.....Franek/ Emilka.......1 Koug.............34....Opole...........20.09 Kamcia1985... 22...Warszawa... ..24.09................?..............2 aga...-......... 24.....gdanisk.......24.09.......Jakub/Natasza.....1...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imię..........wiek....miasto....termin............płeć/i mię.... .ktora ciąża Evi_22......... 22.....................20.08......Emilka/ ?.. ...........2 Backspace82..25.....Poznań.....23.08.... .Alex/Nela........... 1 Kasiutka3..... 20............... ......27.08 mata78........ 30.....................28.08.......... ? ...................1 wiewiórka.... .20............... .....29.08?? Anika3....... ..33......................30.08 Jołasia ....... 31...... ...............31.08 ? mamahuberta. 26.................. ..02.09 Monika_28.... 28...Kraków......03.09......Nicola/Mateusz. ........1 MaMani....... 21................... ...04.09......Kornelek/Jaśminka?...2 asia 83........ .24.....................05.09 Andusiaaa..... 24...Londyn.... ....05.09.......Nicola/??............1 Aga_ja......... 30............... ......08 .09 Ewa............ 20......................09.04 eryka......... .28......... ............13.09 Nytka........... 27....... .............13.09? Natka............26...Wrocław........15.09.............. .................1 Edytka113..... 25.....................17.09? majka28.... 29.........................18.09? olenka7olenka. 28...Tarnów.....19.09...Piotr/Aleksander/I nga....1 sanday1........ 25.....Zywiec........20.09.....Franek/ Emilka.......1 Koug.............34....Opole...........20.09 Kamcia1985... 22...Warszawa... ..24.09................?..............2 aga...-......... 24.....gdanisk.......24.09.......Jakub/Natasza.....1... wykasowalam Evike bo przeniosla sie na inny topic i juz tu nie zaglada co porabiacie babki? ja jutro mam usg i jestem caly dzien jakas podenerwowana tym faktem :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przed wstaniem z lozka jem biszkopta i pije troszke wody to mi pomaga na wymioty co do usg to jeszcze mam troszke czasu ale tez sie umowie na nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A poza tym właśnie pożegnałam sie z obiadkiem. Teraz popłynął do bałtycku. Zastanawiam sie czy jeść kolację. Chyba jednak coś zjem. Znawcy tematu mówią ze te straszne mdłości to na córkę. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imię..........wiek....miasto....termin............płeć/i mię.... .ktora ciąża Evi_22......... 22.....................20.08......Emilka/ ?.. ...........2 Backspace82..25.....Poznań.....23.08.... .Alex/Nela........... 1 Kasiutka3..... 20............... ......27.08 mata78........ 30.....................28.08.......... ? ...................1 wiewiórka.... .20............... .....29.08?? Anika3....... ..33......................30.08 Jołasia ....... 31...... ...............31.08 ? mamahuberta. 26.................. ..02.09 Monika_28.... 28...Kraków......03.09......Nicola/Mateusz. ........1 MaMani....... 21................... ...04.09......Kornelek/Jaśminka?...2 asia 83........ .24.....................05.09 Andusiaaa..... 24...Londyn.... ....05.09.......Nicola/??............1 Aga_ja......... 30............... ......08 .09 Ewa............ 20......................09.04 eryka......... .28......... ............13.09 Nytka........... 27....... .............13.09? Natka............26...Wrocław........15.09.............. .................1 Edytka113..... 25.....................17.09? majka28.... 29.........................18.09? olenka7olenka. 28...Tarnów.....19.09...Piotr/Aleksander/I nga....1 sanday1........ 25.....Zywiec........20.09.....Franek/ Emilka.......1 Koug.............34....Opole...........20.09 Kamcia1985... 22...Warszawa... ..24.09................?..............2 aga...-......... 24.....gdanisk.......24.09.......Jakub/Natasza.....1... naturalna blondynka...31....Łódź.....03.09......David/Natalia.....1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam wymioty przeważnie tylko rano więc staram się nic nie jeść do tego czasu. Piję tylko wodę mineralną żeby nie wymiotować żółcią. Jejku ale okropny temat.....ale piszę o tym bo może którejś to pomoże. Poza tym moja internistka poleciła mi dodawać imbir do napojów co też w pewnym stopniu zapobiega nudnościom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam propozycję: Może wpisywałybyśmy informacje np. o tym co można jeść w ciąży a co nie, czego unikać itp. mimo, że może nam sie to wydawać oczywiste Mi lekarka powiedziała lub gdzieś przeczytałam, że; - absolutnie nic z korą dębu, która jest często w różnych herbatkach i w ogóle nie pić ziołowych herbat a już na pewno nie te przeczyszczające...jedynie zwykłą, malinową i lipową (byłam wtedy chora) - nie przesadzać z witaminą C - nie jeść produktów z octu - unikać dymu papierosów, sztucznych chemikalii (np farby) hm.... więcej teraz nie pamiętam ale mam pytanko o cytrusy - czy można je jeść bo nie mam pewności???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie moja gin mowila ze w ciazy trzeba chodzic wolno zadnego podbiegiwania, nie wolno myc okien juz od poczatku, chodzic spac o stalych porach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o cytrusy to gdzieś cvzyta lam ze moza =na jej jesc w ciazy, nie mozna ich jesc tlyko przy karmieniu piersią. Powim tak zawsze lubiłam cytrysy, a teraz nie mam na nie smaka, odrzuca mnie od nich. Diobrze mi robią jogruty z płatkami. Np. jabłkowa jogobella + ciniminis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie przyszłe wrześniowe Mamusie. Ja zrobiłam test w Nowy Rok. Teraz jest już 9 tydzień i nadal martwię sie o Moje Maleństwo choci lekarz mówi że wszystko jest OK. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość el79
Witam wszystkie przyszle mamuski. Ja jestem obecnie w 9 tc i nieziemsko caly czas mnie mdli a czasami zwracam i niestety nic nie pomaga :( nie moge sie doczekac az wreszcie to sie skonczy.... zazdroszcze tym co nie maja takich objawow ale coz trzeba jakos to przejsc co sie nie robi dla dziecka.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasinska28
Mi na razie lekarz nie wyznaczył terminu porodu, internetowe kalkulatory mówią, że nastąpi to gdzieś między 14 a 20 września :).Prezent ewidentnie gwiazdkowo-noworoczny he he. Zdaje się, że jestem gdzieś w 8-9 tygodniu ciąży. Na razie w poprzedni wtorek na ekranie usg zobaczyłam bijące serduszko i to dało mi niesamowitą dawkę radści i nadzei, że może będzie dobrze. A w każdym razie wiem, że muszę walczyć, bo na razie łatwo nie jest. Już jakieś 2,5 tygodnia jestem na zwolnieniu, tak sumując. Miałam plamienia i wyglądało to dość groźnie. No ale teraz leżę, łykam progesteron i mam nadzieję ,że będzie dobrze. Jutro wizyta kontrolna. Trzymajcie kciuki. A tak poza tym to jestem wiecznie głodna a od czasu do czasu robi mi się dla odmiany niedobrze, ale na razie na szczęście bez wymiotów. No i brzuszek ciut się powiększa :). Takie co ciaśniejsze dżinsy, w które do niedawna wchodziłam bez problemu, teraz, no cóż.. talia w lekkim zaniku jest i tyle, cóż zrobić... Pozdrawiam i trzymam kciuki za wszystkie obecne tu przyszłe mamy i ich maleństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasinska28
Imię..........wiek....miasto....termin............płeć/i mię.... .ktora ciąża Evi_22......... 22.....................20.08......Emilka/ ?.. ...........2 Backspace82..25.....Poznań.....23.08.... .Alex/Nela........... 1 Kasiutka3..... 20............... ......27.08 mata78........ 30.....................28.08.......... ? ...................1 wiewiórka.... .20............... .....29.08?? Anika3....... ..33......................30.08 Jołasia ....... 31...... ...............31.08 ? mamahuberta. 26.................. ..02.09 Monika_28.... 28...Kraków......03.09......Nicola/Mateusz. ........1 MaMani....... 21................... ...04.09......Kornelek/Jaśminka?...2 asia 83........ .24.....................05.09 Andusiaaa..... 24...Londyn.... ....05.09.......Nicola/??............1 Aga_ja......... 30............... ......08 .09 Ewa............ 20......................09.04 eryka......... .28......... ............13.09 Nytka........... 27....... .............13.09? Natka............26...Wrocław........15.09.............. .................1 Edytka113..... 25.....................17.09? majka28.... 29.........................18.09? olenka7olenka. 28...Tarnów.....19.09...Piotr/Aleksander/I nga....1 sanday1........ 25.....Zywiec........20.09.....Franek/ Emilka.......1 Koug.............34....Opole...........20.09 Kamcia1985... 22...Warszawa... ..24.09................?..............2 aga...-......... 24.....gdanisk.......24.09.......Jakub/Natasza.....1... naturalna blondynka...31....Łódź.....03.09......David/Natalia.....1 kasińska28...........28................15-20.09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Co do cytrusow to zmartwilaby mnie wiadomosc, ze nie mozna...ale czytam \"w oczekiwaniu na dziecko\" i sa wskazane jako zrodlo witamin. Ja osobiscie nie moge dnia przezyc bez conajmniej 2-3 pomaranczy!! Moj maz juz kupuje po 7 kilo i robi zapasy :) Poza tym mimo czasami odczuwanego glodu nie objadam sie. Raczej rozsadnie i zdrowo czyli duzo warzyw i nabialu i chlebek tylko pelnoziarnisty itd. Herbatek ziolowych na pewno nie mozna i wedzonej ryby, surowego miesa i watrobke tylko od czasu do czasu(najwyzej raz w miesiacu) i bialego chleba raczej sie nie powinno, bo to zapychacz..aha i masla nie bardzo-minimalnie..Wiecej chwilowo nie pamietam :0 Mysle, ze to nie sa duze wyrzeczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imię..........wiek....miasto....termin............płeć/i mię.... .ktora ciąża Evi_22......... 22.....................20.08......Emilka/ ?.. ...........2 Backspace82..25.....Poznań.....23.08.... .Alex/Nela........... 1 Kasiutka3..... 20............... ......27.08 mata78........ 30.....................28.08.......... ? ...................1 wiewiórka.... .20............... .....29.08?? Anika3....... ..33......................30.08 Jołasia ....... 31...... ...............31.08 ? mamahuberta. 26.................. ..02.09 Monika_28.... 28...Kraków......03.09......Nicola/Mateusz. ........1 MaMani....... 21................... ...04.09......Kornelek/Jaśminka?...2 asia 83........ .24.....................05.09 Andusiaaa..... 24...Londyn.... ....05.09.......Nicola/??............1 Aga_ja......... 30............... ......08 .09 Ewa............ 20......................09.04 eryka......... .28......... ............13.09 Nytka........... 27....... .............13.09? Natka............26...Wrocław........15.09.............. .................1 Edytka113..... 25.....................17.09? majka28.... 29.........................18.09? olenka7olenka. 28...Tarnów.....19.09...Piotr/Aleksander/I nga....1 sanday1........ 25.....Zywiec........20.09.....Franek/ Emilka.......1 Koug.............34....Opole...........20.09 Kamcia1985... 22...Warszawa... ..24.09................?..............2 aga...-......... 24.....gdanisk.......24.09.......Jakub/Natasza.....1... naturalna blondynka...31....Łódź.....03.09......David/Natalia.....1 kasińska28...........28................15-20.09 Myszka5...........28........Krotoszyn.......10.09?......Dawid/?.......1 Co do cytrusów to mój lekarz jest zdania żeby je ograniczyć - podobno zbyt długą drogę przebywają zanim dotrą do naszego kraju.... A byłam uzależniona od mandarynek..... Sama nie wiem, ja je odstawiłam na rzecz jabłek, winogron i gruszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×