Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

ja sie nie wybieram. za 1 razem tez nie bylam... mysle ze to co mam juz wiedziec to wiem... pozatym kazde dziecko to indywidualny maly czlowieczek o swoim własnych charakterze i nie mozna sie opieki nad nim nauczyc na zajeciach w SR... Moge poznac teorie... ale teorie juz znam a nawet i troche praktyki :D:D:D a reszte bedziemy uczyc sie razem- ja i maluszek bo musimy się poznać zeby wiedziec jak mamy dalej zyc i ustalic wspolne zasady :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eryka wiesz co ci powiem,mozesz sobie smiało przed wyjazdem pokrecic te włosy tylko włosym nie mogą byc za bardzo mokre po umyciu nałuż pianke i najlepiej je troszke podsusz nie za mocno!,pokrec włosy nie za grubo bo będą dłużej schnąc,i jak zakrecisz to całosc jeszcze raz podsusz przez 10 min ciepłym powietrzem z suszarki,żeby sie nagrzały i gotowe przez te 5,6 godz one ci sie powinny ładnie utrwalic.a jak bys mogła napisac to jak długie masz włosy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez sie zastanawiam nad szkola rodzenia ale jakos nie jestem przekonana. Moze wypowiedza sie mamusie ktore juz maja to doswiadczenie za soba? Co do wyznaczania trminu z wielkosci tez bym na to nie patrzyla,bo dzieckomoze byc duze albo male ato nie znaczy ze wczesniej zachce mu sie wychodzic na swiat :) Jak u was z zachciankami? Ja nie mam poki co zadnych specjalnych i czasami sie zastanawiam czy na prawde w ciazy jestem skoro zadnych objawow \"typowych\" dla mamusiek :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamani no ja teorię i praktykę co do opieki nad niemowlęciem, wyprawki itp posiadam również:):):) dlatego napisałam że interesuje mnie tylko przygotowanie do samego porodu. w 1 ciąży to właśnie szkoła rodzenia dała mi wiedzę na temat porodu o stokroć lepszą i fachową niż mama, ciotka czy sąsiadka :):):) każda ciąża i poród jest inny, a mi zależy żeby przypomnieć sobie jak można sobie ulżyć,pomóc, po za tym odświeżę znajomość z moją połozną, która jest również doradca laktacyjnym i pamietam że była moja wyrocznią w tych tematach. ale to moje odczucia, będe się czuła chyba pewniej i spokojniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo huberta ja mam do porodu dziewne podejscie... uwazam ze jestem kobieta mam to co mam i poworstu wiem jak urodzic i już :) od X lat sie dzieci rodza i kobiety do szkól rodzenia nie chodzily wiec i ja sobie poradze... jelsi bedzie wsjo ok to to czysta fizjologia i czuje sie co sie powinno robic jak przec jak oddychac jak nogi ulozyc... co zorbic zeby nie bolalo jaką pozycje wybrac... poprostu sie wie i już ( przynjamniej ja wiedzialam)... no a jesli juz cos jest nie tak to wtedy juz nic nie poradze :(:( ale ostatniego zdanie nie bylo1 Wszystko bedzie ok i jakos się "rozdwoimy" :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...............WIEK......DATA PORODU........IMIĘ wiewiorka2004...21............27 sierpień......Kubuś/ ?? BETTY83..........24.............1 wrzesień.....Kuba/Alicja mrs_ziec..........28..............1 wrzesień.....Hania mamahuberta....26..............2 wrzesień.....Oliwia/Igor? magia_............31..............3wrzesien.......?????? ???????? MaMani............22..............4 września......Lilka MartaObdarta...27..............4 września......Weroniczka Izabelcia78.......30..............7 września......Mateusz/Zosia Myszka5..........28..............10 września...... Dawid el79..............28..............11 września......????? eryka.............28..............13 wrzesień.....Laura/Sara/Roksana ewunienka24.....24.............14 wrzesień.....Karim/Amira karro.............29..............18 wrzesień.......????? Koug .............35...............18 wrzesień.....Agatka / Bartek majka28.........30..............18 wrzesień.......Ksawery sanday1..........25..............18wrzesień....... ?????? aga................25..............19 wrzesień.....Jakub kasinska28.......29..............20 września.....Jakub/??? (imię 'robocze': Kluseczka marlenaaa.........20............18 wrzesień........Andrea ?Damian brutta.............28.............22 wrzesień.......?????? nina.............. 30..............19 wrzesień ........?? zmieniłam date:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marlenaaa mam włosy długości do łopatek, sięgają do stanika z tyłu, z przodu troszkę krótsze zcieniowane z grzywką na bok. Wczoraj zakręciłam włosy takie już prawie suche na te wałki ale trzymałam tylko 2 godziny i nie suszyłam już tych wałków i miałam takie podniesione i lekko pofalowane. Wolałabym takie bardziej pokręcone loki. A może jakbym oprócz pianki, jeszcze je lakierowała przed nawinięciem na wałek ??? Moja fryzjerka powiedziała, że nie da rady mi zrobić fryzury, bo bym musiała do niej o 6 przyjść bo o 8-9 musimy wyjechać, więc odpada, bo wyspać się też muszę, żeby posiedzieć trochę w nocy na tym weselu, no i jeszcze ta podróż to też mnie umęczy :( Więc muszę sobie jakoś poradzić sama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eryka to zrób tak jak ja ci napisałam to ładne loki bedziesz miec gwarantowane.Jesli masz proste włosy to użyj pianki najlepiej mocna lub na puszystosc.a jak już to bedzie gotowe to polakieruj je lakierem do włosów i sie bedą trzymac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Marlenaaa 🌼 dla Ciebie :) I sorki dziewczyny, że troszkę topik nasz zaśmiecam takimi moimi małymi problemami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja o szkole rodzenia nawet nie myslałam,u mnie w okolicy chyba rzadnej nie ma,a na temat zachcianek to mnie czesto dopadają:)chipsy to paczke mam na pare minut bo jak dostane na nie smaka to sie nie moge od nich oderwac no i lody,bez nich nie moge teraz żyć:)ostatnie dni to bym tylko słodkie jadła! Kobity ale sie nabiegałam piecze placki prawie skonczyłam i biegałam co 3 minyty z parteru na pietro,mąż mi powiedział że mi kabelek z internetu odłączy na ten czas bo biegam jak oszalała:)ale chodziasz mam trening:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja o szkole rodzenia nawet nie myslałam,u mnie w okolicy chyba rzadnej nie ma,a na temat zachcianek to mnie czesto dopadają:)chipsy to paczke mam na pare minut bo jak dostane na nie smaka to sie nie moge od nich oderwac no i lody,bez nich nie moge teraz żyć:)ostatnie dni to bym tylko słodkie jadła! Kobity ale sie nabiegałam piecze placki prawie skonczyłam i biegałam co 3 minyty z parteru na pietro,mąż mi powiedział że mi kabelek z internetu odłączy na ten czas bo biegam jak oszalała:)ale chodziasz mam trening:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eryka ładne te fryzurki ta druga to ja taką miałam na swoim weselu:) musisz te włosy też troche na czubku podtapirowac żeby własnie były takie podniesione jak na tych zdj i żeby dłużej trzymały i niewiem czy wiesz zawsze po sciągnieciu wałek trzeba sie przechylic do przody i je roztrzepac i dopiero potem ułożyc palcami,żeby był taki efekt jak na fotkach:)poprosty lok okręcasz wokół palca.Z checia bym ci to zrobiła wiesz,bo ja lubie takie fryzurki robic:);P a za informacje niema za co to miłe że sie mnie pytasz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość retrere
marlena też mam koleżankę w ciązy fryzjerke, jej lekarz zabronił katygorycznie wdychanie środkow alkaicznych, oraz składników jakie posiada farba do włosów, to dziwne że jeszcze się wachasz czy zatruwać, zabijać, dziecko chemią , oparami szkodliwymi jakie zawierają kwasy do trwałej oraz preparaty znajdujące się w farbach trwałych. Co za matka z Ciebie?? szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powinno sie zabronic wchodzenia i takich glupich komentarzy pomaranczom!!! Marlena nie przejmuj sie, to twoja decyzja czy wrocisz teraz do pracy czy nie. Nikt jak do tej pory nie udowodnil,ze sie\"zabija\" dziecko wdychaniem oparow z farb. Osobiscie znam wiele fryzjerek, ktore pracowaly bedac w ciazy, a urlop jedynie mialy w pierwszym trymestrze bo wtedy to faktycznie trzeba uwazac co sie wdycha i cosie robi... Glupie komentarze o zabijaniu dziecka!! Nic tylko zabronic takim osobom bez wiedzy na jakikolwiek temat sie wypowiadac!!! To takie moherowe sie wydaje-glupie baby ktore mysla ze pozjadaly wszystkie rozumy swiata! Ladnie to tak stresowackobiety w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość retrere
Na dodatek marlenko, dziwne że jestes fryzjerką która tego nie wie:że w warunkach szkodliwych przepisy jasno określają, jakie warunki uważa się za szkodliwe dla zdrowia przyszłej matki. W takich sytuacjach pracodawca sam dba o to, by nie narażać na nie kobiety w ciąży. Grożą mu bowiem za to określone kary ze strony Państwowej Inspekcji Pracy, to głupie że się pyta czy nie wpadniesz do pracy?:(. Są jednak sytuacje, w których wyegzekwowanie zmiany stanowiska pracy jest niemożliwe. Jeśli pracujesz jako fryzjerka, nie powinnaś w ciąży robić klientkom trwałej i farbować włosów.To oczywiście przejściowo zmniejsza zarobki, ale przecież wiadomo, że w tym okresie najważniejsze jest zdrowie. Jeśli nie ma innej możliwości - trzeba wziąć zwolnienie, przynajmniej na część ciąży. Jeśli nie masz innej możliwości - weź zwolnienie. Zdrowie dziecka jest najważniejsze. Jeśli masz opory, zastanów się, po co tak naprawdę pracujesz.ja osobiście ći odradzam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja ciocia czyli moja była szefowa cała ciąże chodziła do pracy,a urodziła zdrowe dziecko.gdy pracowałam jeszcze przed ciążą,to pracownica jedna też bedąc w ciąży chodziła do pracy i nic jej sie nie stało już dawno urodziła,ale ja wiem że takie ostre i chemiczne zapachy dziecku jednak troche szkodzą i nie zdecydowałabym sie chodzic kazdy dzień do pracy,wogóle to męczący zawód co dopiero dla ciężarnej kobiety.,nawet w domu nie farbuje nikomu włosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość retrere
ewuniu jeżeli uważasz iż doradzanie marlence co jest dobre jest głupim komentażem to jestes w błedzie:( jestem chemikiem z zawodu i dużo wiem na temat kobiet w ciąży , które pracują mimo wszystko bo muszą, palą bo nie wolno odrazu rzucać, wszystko to bzdury!!!! płóg może umrzeć przez zatrucie ciążowe spowodowane środkami trująćo czynnymi, które się wdycha. głupia babo chodzi o zdrowie dziecka !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) A co tutaj sie tak wbilo ni z nieba?????????????? Marlenaa-to Twoja decyzja i zrobisz jak uwazasz... Jak nie jestes pewna to zapytaj swojego lekarza a nie sluchej paplaniny innych... Ja rowniez jestem fryzjerem i pracuje na caly etat ale na szczescie na nic nie narzekam jak narazie... Plusem jest to ze my mamy tylko salon meski ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jakis czas temu tez bylam u fryzjerki i ona mi robila balejarz a jej pracownica ktora byla w ciazy mnie obcinala .wiec uwazam ze mozesz chodzic do pracy ale uwazac na opary lakierow itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
retrere ja to wszystko wiem ja od grudnia nie pracuje odkąd zaszłam w ciąże,bo zdrowie mojego dziecka jest najwazniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może by tak POMARAŃCZKA uważała na język jakim się posługuje, bo to trochę niegrzecznie................ żeby nie napisać inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość retrere
Badania też były ,chociazby w W Szwecji przeprowadzono badania nad wpływem wykonywania zawodu fryzjerki w pierwszych miesiącach ciąży na masę urodzeniową płodu. W badaniach wzięło udział 12046 fryzjerek, które urodziły dzieci w latach 1983-2001. Część pacjentek pracowało na pełny etat, a część tylko na pół. Z wykonanych badań wynika, że w porównaniu do innych kobiet pracujących np. w domu- korespondencyjnie, w pierwszych miesiącach ciąży, dzieci fryzjerek mają statystycznie niższą masę urodzeniową, oraz wady patologiczne. Na częstość występowania deformacji miał wpływ wykonywany zawód fryzjerki.Również pomiędzy grupami fryzjerek pracujących na etat i pół etatu były znaczące różnice w częstości występowania wad u płodów. pozdrawiam i radze szanować maluszków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
retrere już chyba wszystko powiedziałas co miałas do powiedzenia, kazdy ma swoje prawo decydowac co bedzie robic i nie musisz już nic na ten temat pisac.kazda kobieta wie co jest dobre a co złe,ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje osobiste zdanie jest takie... Kazda z nas jest dorosla i kazda wie jak ma dbac o siebie a wtracanie sie osob trzecich jest zbedne...Kropka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość retrere
i kropka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×