Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

mamani znaczy cytujesz, nie kopiujesz :) eh, nie ma to jak cytaty, tyle stronek zapelniaja :) Ewunienka a ty jak, wyrobilas sie wczoraj z pisaniem? Co do sikania to ja mam wiecznie jazdy, bo chyba jakis maly pecherz mam i jeszcze przed ciaza dosc czesto musialam latac, a teraz to juz masakra..jak jestam na miescie to przewaznie wpadam do jakiejs restauracji lub kawiarni, biblioteki, szkoly, zalezy co pod reka.. Jesli chodzi o farbowanie to ja w ciazy farbowalam 2 razy, za pierwszym razem w 14 tygodniu i pare dni temu. Po 12 tygodnia juz podobno mozna, przed 12 trzeba sie chemikaliow na wszelki wy padek wystrzegac.. Dziewczyny, w ktorym tygodniu zaczyna sie 6 miesiac ciazy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja farbowałam przedwczoraj :) przedtem też jakos koło 3 miesiąca... co do miesięcy ciąży to ja się nie orientuję, po prostu skoro mam termin na 1 września to każdego 1 dnia miesiące liczę, że zaczął mi się kolejny miesiąc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziewczynki :) u nas się zimno zrobiło, a ja cienko ubrana :( Juz czekam na 15.00 :) Co do celullitu, to ja mam bez ciąży :( niestety do szczupłych nie należę i odkąd pamiętam jestem na diecie z lepszym lub gorszym skutkiem.Ale regularnie ćwiczę,żeby się dobrze czuć.Obiecałam też sobie,ze po porodzie jak dojdę do siebie, to będę się dużo ruszać i wrócę do formy.zobaczymy jak będzie z realizacja...... Póki co jeżdżę od czasu do czasu na rowerku stacjonarnym i robię lekkie ćwiczenia na kręgosłup, chodzę do pracy i spaceruję :) Ale wrócimy do formy co??????? Doświadczone mamusie, jak myślicie??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz 2 razy farbowalam włosy i juz sobie kupilam farbe i w przyszla sobote mama mi nalozy :D ja licze tak ze skoro 25 listopada miałąm ostatnią miesiaczke to od 25 kazdego miesiaca zaczyna mi sie nowy miesiac :D:D:D czyli 25 kwietnia zacząl mi sie 6 tym sposobem bede 10 miesiecy w ciazy chodzic... a co tam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny Dawno sie nie odzywalam bo w sumie mam lenia i nie chce mi sie pisac :) ale Was codziennie czytam :) Chcialam sie tylko pochwalic ze bede miec dziewczynke :) przynajmniej tak bylo widac z dziesiejszego usg wiec nareszcie wiem kogo tam w brzuszku sobie nosze jeszcze imienia nie mamy wiec teraz bedzie trzeba sie na cos zdecydowac Pogoda u mnie cudna lato w pelni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam taka książkę w domu, gdzie piszę, jak się liczy każdy miesiąc.niektóre trwają 4, a niektóre 5 tygodni. Napiszę Wam, jak będę w domu jak to dokładnie wygląda :) Mnie np.idzie 24 tydzień i jest to drugi tydzień szóstego miesiaca.Tak z tego wynika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja do formy po pierwszej ciąży wróciłam po 4 tygodniach, po drugiej zajęło mi to 3 miesiące... Ale nic nie robiłam, tylko karmiłam piersią i chudłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zazdroszczę :) znając moje szczęście i mój metabolizm będę musiała włożyć w to dużo wysiłku.choć nigdy nie karmiłam, więc zobaczymy jak to będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Wg książki "W oczekiwaniu na dziecko" 1 miesiąc - 1-4 tygodzień, 2 miesiąc - 5-8 tygodzień, 3 miesiąc - 9-13 tydzień, 4 miesiąc - 14-17 tydzień, 5 miesiąc - 18-22 tydzień, 6 miesiąc - 23-27 tydzień, 7 miesiąc - 28-31 tydzień, 8 miesiąc - 32-35 tydzień, 9 miesiąc - 36-40 tydzień. 2. Sposób ściągnięty z innego forum 1 miesiąc - 0-4,5 tyg. 2 miesiąc - 4,5-9 tyg. 3 miesiąc - 9-13,5 tyg. 4 miesiac - 13,5-18 tyg. 5 miesiąc - 18-22,5 tyg. 6 miesiąc - 22,5-27 tyg. 7 miesiąc - 27-31,5 tyg. 8 miesiąc - 31,5-36 tyg. 9 miesiąc - 36-40 tyg. 3. Wg gazety Claudia dodatek "Ciąża": 1 m-c : 1 - 4 tydzień 2 m-c : 5 - 8 tydzień 3 m-c : 9 - 12 tydzień 4 m-c : 13 - 16 tydzień 5 m-c : 17 - 20 tydzień 6 m-c : 21 - 24 tydzień 7 m-c : 25 - 28 tydzień 8 m-c : 29 - 32 tydzień 9 m-c : 33 - 38 tydzień 4. Wg encyklopedii Larousse: 1mc - 1-4tyg 2mc - 5-8tyg 3mc - 9-13tydz 4mc - 14-18tydz 5mc - 19-23tydz 6mc - 24-27tydz 7mc - 28-31tydz 8mc - 32-35tydz 9mc - 36-39tydz Znalazlam to na jakiejs stronce _________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wy o odchudzaniu :(:(:( ja wole nie myslec co mnie czeka... prawda taka ze chyba sama sobie nie poradze i bede musiala sie udac do jakies poradni. Nawet kiedys w jednej bylam. No ale to plany na pazdziernik :) wiec narazie nie ma co gdybać. a co do tego liczenia to ja dzis zaczelam 24 tc i tez mi wląsnie wychodzi ze to 2 tydzien 6 miesiaca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow, wg claudi 9 miesiąc trwa 6 tygodni :) a ja się poród opóźni o 2 tyg to nawet 8! hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nio troche dlugi bylby ten 9 miesiac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noo to włąsnie tak w moich obliczeniach wychodzi tylko ze ja sobie ten 9 rozbijam na 2 miesiace i mam ciaze 10 miesieczna :D:D:D:D:D Prawda ejst taka ze do porodu jeszcze duzo zostalo :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam na razie jestem w piątym - poród niby 20 września, więc 21 każdego miesiąca zaczynam kolejny miesiąc. (Nie przeliczam tygodni na miesiące, bo wkurza mnie, że co książka/portal to inna wersja) Czyli za niecałe 2 tyg. zaczynam szósty miesiąc - kosmos :)! Już prawie zdążyłam zapomnieć, jakie problemy były na początku. Teraz jestem super mobilna i, nie zapeszając, żadnych krwawień. Aha - jeśli chodzi o podróż samolotem to zniosłam ją dosyć dobrze (przynajmniej żadnych widocznych oznak, żeby coś złego się działo, no i na badaniu w Polsce powiedzieli, że z moim synkiem wszystko w porządku, więc mam nadzieję, że teraz też - okaże się we wtorek, mam tutaj połówkowe). Jedyny problem był taki, że złapałam jakąś infekcję, no i z tym to zawsze się nieprzyjemnie lata. Pozdrawiam i lecę, bo H&M czeka ;)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć! wy tu o odchudzaniu i cellulicie.....wrrr z synkiem w ciązy przytyłam 10 kg a po 6 tygodniach schudłam 13, ciekawe jak bedzie teraz???????????? kasinska pisasłąs że kupiłaś roll on z garniera, tez się nad nim zastanawiałam, ale odkąd jestem w ciąży odstawiłam wszystkie smarowidła na cellulit, bo na żadnym nie ma informacji że można w ciązy stosować hmmm. a w gazetach i poradnikach piszą żeby się smarować maziami dla ciężarnych, o ile kremów przeciw rozstępom jest masa tak na cellulit dla cięzarnych nic nie znalazłam. co wy o tym sądzicie? zapytam w poniedziałek mojego gina. a ten nasz cellulit to przez hormony , wszystkiemu winne te hormony ;) u mnie lato niemalże, w weekend na ogródku u mamy zamierzam wystawić nogi do słońca. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak narazie 2 kg na plusie i nic nie widac na skorze oby tak dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam pisalyscie o prysznicu,myciu glowy,a ja tesknie za wanna. mamy w domu 3 lazienki, na naszym pietrze jest lazienka z prysznicem. jakos nawet nie pomysle aby isc na gore i sie wykapac w wannie. za to w Polsce zawsze wanna,pianka i tak relaksujaco. achhh pisalyscie dziewczyny kto sie bedzie opiekowal dziecmi....tutaj generalnie nikt nie liczy na dziadkow. nie znam osoby,ktora by miala mame lub tate do pomocy. u mnie jest tesciowa i ona gdzies wspomniala,ze chyba pomoze,ale....sama nie wiem. pewnie moglabym poprosic np na 2 godzinki aby sie dzieckiem zajela,ale nie poprosilabym aby sie opiekowala codziennie przez 8 godzin. mam siostrzenca,ktory ma 9 lat i nigdy nie mial opiekunki....zawsze rodzina sie opiekowala. a na starosc jutaj tak jest,ze ludzie nie chca robic klopotu rodzinie i ida sami do domu starszych. tutaj w Grand Marais....1300 ludzi mieszka,a mamy przynajmniej 3 takie domy,a moze i wiecej. siku...dobry temat :) na poczatku ciazy to i 2 razy w nocy, teraz tylko raz ale tak ok6 rano.ja zasypiam z powrotem w 5 sekund. dzisiaj przespalam prawie 11 godzin i nie moglam sie z lozka wygrzebac.oj lenia mam ogromnego :) ja jestme w 23 tygodniu i tez licze,ze zaczal mi sie 6 miesiac. woooow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie Mamusie :-) Ale sie rozpisalyscie, bardzo fajnie, oby tak dalej! Musze nadrobic zaleglosci w czytaniu :-) Nie potrafie dosc do tego jak zrobic tego bobaska co plywa w bzuszku :-( nie wiem jak go wsadzic i gdzie. MamoHuberta ja tez mam ten sam problem ze srodkami na celulitt bo faktycznie nigdzie nie ma informacji, ze mozna je uzywac w ciazy. O mojej wadze nie wspomne. Niestety jestem kulka wielka. Przed zajsciem w ciaze schudlam prawie 17 kg , ale ograniczylam jedzenie a teraz w ciazy ciagle jestem gloda i sobie pozwalam niooo i normalne jedzenie mnie tak zalatwia. A tu u mnie piekne lato , juz od tygodnia upaly straszne , a ja w nic sie juz nie mieszcze. Widzialam te rybaczki w H&M u mnie kosztuja 25 euro i tez sie na nie skusze. Dziewczynki przeczytalam ze jesli smarujemy sowje cialka srodkami przeciw rozstepom to nie powinnysmy smarowac sutek!!! I najlepiej przemywac je sama woda, bez mydelka. O hartowaniu brodawek tez przeczytalam ze to bzdura i nie wolno tego robic. Byla tez jedna wiadomosc ktora troszke mnie zaskoczyla a mianowicie dlaczego Nasze Dzidzie sie chowaja czy obracaja podczas badania USG- bo dzieci slysza ta jak "wjazd czy przyjazd pociagu na stacje kolejowa" Dlatego staraja sie schowac gdzie tylko moga. Dlatego powinnysmy brac to pod uwage dopominajac sie przy kazdej wizycie o USG. Jest nieszkodliwe tylko bardzo glosne dla maluszkow. Przeczytalam to w najnowyszym wydaniu jakies gazety niemieckie, wydanej specjalnie dla przyszlych mamus! Jest tam prawie 300 pytan i odpowiedzi. Pierwszy raz o czyms takim slyszalam. Pozdrawiam i przesylam duzo Sloneczka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczeta! Chcialam sie pochwalic, ze skonczylam pisac prace magisterska!!!!!! Az cale 99,5 strony wypocilam :) Taka jestem z siebie dumna, ze hoho...jedyny problem, ze nie potrafie spisu tresci zrobic :( moze pomozecie?? Na tej Vista ciagle sie jeszcze mieszam i niektórych rzeczy nie znajduje, tymbardziej, ze program niemiecki mam... Karro a jaki Tobie idzie?? Co do farbowania wlosow to ja tez sie wybralam jakos w 14 tyg na pasemka i jedyna roznica to taka, ze zamiast 2 godzin siedzialam tam 3,5 bo nie lapalo tak szybko jak zwykle :) Pozdrawiam i odrywam sie od komputera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie wróciłam z zakupów, ale efekty marne :(. Co nałaziłam się, to moje, a wróciłam jedynie ze słynnymi już rybaczkami z H&M ;). Choć jak dla mnie, to mogłyby być jeszcze odrobinę krótsze, tak do kolan. Ale cóż, jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma ;). Chyba zamówię coś z tego 9fashion. Szaleć nie będę, bo tanio tam nie jest (zresztą jak wszędzie, gdzie sprzedają ubrania dla ciężarówek), ale może coś zanabędę. A mój M przywiezie mi za niecałe 2 tyg. i git :D! Marzy mi się jakaś przewiewna spódniczka. Tak szczerze, to nawet nie musi mieć żadnego specjalnego systemu na brzuszek, wystarczyłaby biodrówka, tak żeby kończyła się tuż po brzuszkiem... Chciałam sobie butki kupić, ale nic nie znalazłam. Niby jest dużo, ale ja bym chciała ze skórki i w środku też skóra, bo co mi po sztucznych butach w upał... Zresztą nawet jak nie jest gorąco to jak się długo chodzi w takich nieoddychających, to mało to jest przyjemne. A, no i jeszcze lakier kupiłam do paznokci, a nawet dwa - tak na wszelki wypadek ;). Idę sobie ochlapać nóżki, bo mi się zmęczyły od tego ciepła i chodzenia, no a za czas jakiś przetestuję te lakiery - muszę mieć ładne stópki do sandałków. Na szczęście mam jeszcze jakieś z ubiegłego roku, inaczej byłaby katastrofa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:)długo nie pisałam,ale czytałam wszystko jakos nie miałam natchnienia do pisania.Dzisiaj byłam w pracy i jestem wykończona osiem godzin na nogach,koszmar!Teraz to już tylko marze sie położyc do łóżka. Wczoraj byłam na usg,takim dokładnym połówkowym i dowiedziałam się,że w brzuszku mieszka mały chłopczyk:)czyli Damianek🌼mały urwisek bo wiercił sie przez całe badanie:) groził paluszkiem,głaskał sie po buzi jakie to było miłe:) a w poniedziałek byłam u mojego ginekologa i niechciał mi powiedziec co będzie,bo powiedział że to za wczesnie,ale zrobi minę kiedy mu powiem,że już wiem:) Od ostatniej wizyty,czyli przez 4 tygodnie przytyłam 4,5 kg czyli chyba tak normalnie,w koncu brzuszek już jest bardzo wyrazny. Co do sikania w ciągu dnia to chodze bardzo czestogod,a w nocy to raz i to starczy ale jak rano wstane to pędem do ubikacji. co do farbowania włosów to jeszce od począku ciąży nie farbowałam,ale to przez to że dosc mocno wypadują mi włosy i niechce ich dodatkowo obciążac. No i to wszystko pozdrawiam gorąco{kwiatek] 🌼20 tydz 6 dzień🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...............WIEK......DATA PORODU........IMIĘ Evi_22.............22............16 sierpień........Emilka wiewiorka2004...21............27 sierpień........Kubuś BETTY83..........24.............1 wrzesień.....Kuba/Alicja mrs_ziec..........28..............1 wrzesień.....Hania mamahuberta....26..............2 wrzesień.....Oliwia/Igor? magia_............31..............3wrzesien.......?????? ???????? sandra27........28...............3wrzesień......Daniel/Domin ik MaMani............22..............4 września......Kornelek MartaObdarta...27..............4 września......Weroniczka Izabelcia78.......30..............7 września......Mateusz/Zosia Myszka5..........28..............10 września...... Dawid el79..............28..............11 września......????? eryka.............28..............13 wrzesień.....Laura/Sara/Roksana ewunienka24.....24.............14 wrzesień.....Karim/Amira karro.............29..............18 wrzesień.......????? Koug .............35...............18 wrzesień.....Agatka / Bartek majka28.........30..............18 wrzesień.......Ksawery sanday1..........25..............18wrzesień....... ?????? aga................25..............19 wrzesień.....Jakub kasinska28.......29..............20 września.....Jakub/??? (imię 'robocze': Kluseczka marlenaaa.........20............18 wrzesień........Damian brutta.............28.............22 wrzesień.......?????? nina.............. 30..............19 wrzesień ........?? magdae..........26...............20wrzesnia.........Cyry l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze, ale będzie fajnie jak zaczniemy wklejać linki do zdjęc naszych maleńkich bobasków :D! Nie mogę się już doczekać :) !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zupełnie z innej beczki - doświadczone mamusie : jaką rozwojową zabawkę poleciłybyście dla rocznego dziecka? Szukam właśnie na allegro, no i potrzebuję natchnienia ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! gratuluje naszym uczonym napisania magisterek - hurrraaa!!! usmialam sie serdecznie z waszego liczenia miesiecy - a myslalam, ze to tylko moj problem... ostatnio kolezanka pytala w ktorym jestem miesiacu i zrobila swietna mine, jak jej powiedzialam ze nie wiem, hihi :) u mnie dodatkowo lekarz i polozna nie moga sie dogadac, w ktorym tygodniu jestem, a terminy porodu to mam wyznaczone juz 3... :) spijcie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jej, ale gorąco - 28 stopni! Najchętniej ochłodziłabym się w jakimś górskim strumyku, jeziorku albo innym morzu ;). Takie pytanko mam - czy wolno nam opalać nasze rosnące brzuszki? Gdzieś czytałam, że dla dziecka niebezpieczna jest zbyt wysoka temperatura, bo może wywołać przedwczesny poród, ale gdyby tak wystawiać ten brzuch tak 15-20 min. dziennie? (tj. ja chwilowo mam dosyć ciepła, może zaraz wskoczę pod chłodny prysznic, ale pytam tak generalnie - bo może jeszcze na jakieś wakacje bym wyskoczyła, do Chorwacji np, no a tam raczej trudno się nie opalać... )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam weekendowo :) Ewunienka gratuluje zakonczenia pisania!!! Ja bede pisac jeszcze do piatku :( jesli chodzi o spis tresci to niestety nie wiem i podejrzewam ze tez bede miala z tym problem jak skoncze..grr Jesli chodzi o te miesiace to faktycznie pogubic sie mozna..wiec ja chyba tez bede liczyc z daty porodu..czylli 19 zacznie mi sie szosty miesiac.. aha widze ze zapoczatkowalam trend rybaczkoe z h&m hi hi :) kasinska, ja tam sie ciesze ze one sa za kolano, niestety w te wakacje nic powyzej kolan nie zaloze taki mam wstretny cellulitis :( juz sie nie moge doczekac az wytepie gada i znowu wskocze w ciuszki sprzed ciazy :) Niestety wczoraj odkrylam ze uwieraja mnie wszystkie buty z zeszlego lata, nawet klapki :( :( jak mi tak zostanie to chyba sie zalamie bo mam duzo ladnych co lubie :( Marlena gratuluje syncia 🌼 ... ile jest u nas w ogole dziewczynek ?? bo wydaje mi sie ze prawie sami chlopcy :) onyx mi sie juz tez zdarzylo ze zostalam zapytana o miesiac ciazy i czulam sie zdeka zbita z tropu :) hi hi kasinska z tego co wiem to nie ma zakazu opalania, ale z umiarem..po pierwsze przez hormony ciazowe moga pojawic sie przebarwienia na skorze ktore nie schodza a po drugie maluszek nie moze tak jak my regulowac swojej temp ciala przez np pocenie wiec nie wolno go przegrzewac. Troche slonca na pewno nie zaszkodzi, a przeciez nie bedziesz wylegiwac sie godzinami :) dobra, spadam pisac i zycze milego weekendu 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja tylkos ie przywitam i spadam na zakupy :) Oddalam juz moje prace. jeszcze 2 i koniec :D:D:D Zazdroszcze tych 28 stopni bo u mnie to tak dziwnie jest. raz sloneczko i upal a raz zajdzie za chmury i wrecz zimno sie robi... Pozdrawiam i zycze milego weekendu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:)ja już rano pisałam,ale wyłączyli światło i nie zdążyłam tego wysłac,normalnie mnie zdenerwowali. Umnie pogoda słoneczna,tylko taki chłodnawy wiaterek mogło by być cieplej.Za chwile pędze na zakupy,pospszątane już mam wiec moge sie troche rozerwac:) Jesli chodzi o opalanie to staram sie nie przebywac na słoncu,a jak już to brzuszek przykrywam. Zycze słonecznego weekendu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie lato w pelni :) wlasnie widze przez okno 3 opalajace sie laski na kocyku..oj o tej porze na sloncu tyle czasu, zmarszczki jak w banku ;) ale wredna jestem, to pewnie z zazdrosci za ja musze kwitnac w weekend przy kompie.... a jakis ziomek w bloku naprzeciwko puszcza na cala pare kawalki disco, i to takie sprzed 15 lat :) az mi sie przypomnialy czasy koncowki podstawowki jak zaczelam na pierwsze dyskoteki jezdzic do gminnej wsi ha ha ha to byly czasy :)) kto by wtedy pomyslal ze wyladuje zagramanica i do tego bede lala z wielkiego miasta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×