Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

Dziewczyny, zwariowałam..... znów zmieniłam koncepcję jeśli chodzi o wózek...... Espiro Atlantic. Widziałam na żywo w sklepie, po moim mieście jeżdżą chyba dwa...... cena super - nawet nie 900 zł za gondole ze spacerówką.... Nie wiem tylko jak z wpinaniem fotelika samochodowego, ale przecież we foteliku jeździć w wózku nie musi.... http://www.allegro.pl/item365865703_atlantic_espiro_02_baby_design_gond_ociepl_torba.html Sama już nie wiem...... Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka, mnie się podoba :) ja teraz przede wszystkim będę patrzeć na wagę i zwrotność wózka, miałam już 2, jeden jakiś noname, wielki i ciężki, drugi mutsy, też ciężki kolos! żaden nie był idealny... mutsy był lepszy, bo zwrotniejszy :) teraz spodobał mi się taki http://www.allegro.pl/item371664415_x_lander_komletny_zestaw_okazyjna_cena_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrs_ziec -> mnie też się podobał x-lander, ale ma (jak na moje oko) małą gondolę... dobrze, że jeszcze mamy trochę czasu na wybór, bo oszaleć można... Ja ostatnio poszukuję jeszcze mebelków do pokoiku, i jak na razie Baby Vox wygrywa - i estetyką i ceną. Jak tak oglądam produkty różnych producentów mebli dla dzieci to czasem się za głowę łapię.... Łóżeczko od 1200 do 1600 zł, szafy od 1200 do 3300!!!! Komody od 800 do 2200zł Co to za ceny?? Ja za nasze łóżko do sypialni, dwie szafki nocne, komodę i materac zapłacę niecałe 2000 a dla dzieci TAKIE CENY !!! Szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam jakieś łóżeczko z szufladą i takie polecam :) na razie spi w nim Asia, ale się we wześniu "wyprowadzi" do większego łóżka, a w szufladzie trzymam wszystkie jej ciuszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie jeszcze myślałam, jaki duży będzie Dawid jak się urodzi...? Ja jak się urodziłam to miałam 2900 i chyba 52 cm (urodziłam się 3 tygodnie przed terminem) a mój T. miał 4800!!!!! Nie pamiętam ile mierzył.... Oboje jesteśmy wysocy - Ja 176, On 190 prawie.. Ciekawe co stworzyliśmy za Małego giganta.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He, he - Myszka, ja też się nad tym zastanawiam - ja 174, mój M 194... Co prawda obydwoje ważyliśmy ok 3,5 kg, więc po cichu liczę, że może nasze dziecię też większe nie będzie, no ale wydaje mi się, że np. nasi rodzice żyli w nieco cięższych czasach, inaczej się pewnie odżywiali... więc nie wiem, co o tym myśleć. A pytała może któraś z Was swojego lekarza jakie czynniki mają wpływ na wagę urodzeniową dziecka? Ja jeszcze nie, choć ten mój to raczej z tych małomównych... A będę musiała go pociągnąć jutro za język tak swoją drogą. Wciąż nie rozwiązałam kwestii pt. \'Gdzie rodzić?\' - tj. w Warszawie czy w Brukseli. Tutaj, z tego co się zorientowałam, to się luksusowo rodzi. Wcześniej Ci wszystko pokazują, rezerwują dla Ciebie pokój, położną, lekarz odbiera poród... (chociaż ciekawe z drugiej strony jak można to wszystko zarezerwować, w sumie taka data porodu jest dość nieprzewidywalna... - muszę dopytać) Tyle że po porodzie tak czy inaczej chciałabym jak najszybciej znaleźć sięw Polsce - pytanie, jak to zorganizować, żeby maluszek w żadnym przypadku nie ucierpiał z tego powodu... No i kwestia obecności mojego M przy porodzie no i w ostatnich dniach przed - miesiąc urlopu? A jeśli nawet, to jak utrafić z tym urlopem... Ech... Może Wy byście mi coś doradziły? Pozdr K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! tak sobie was ostatnio podczytuje a pisac mi sie nie chce... ciesze sie ze nie pogubilyscie sie w tych lasach... :) slyszalam od poloznej w anglii, ze w ciazy nie nalezy brac witamin, tylko miec zroznicowana diete, bo od sztucznych witamin dziecko rodzi sie wieksze. nie wiem czy to prawda, moze mozna gdzies sprawdzic, albo znow jest to opowiesc z serii: co kraj to obyczaj... faktem jest, ze tutaj dzieci rodza sie jakos mniejsze, widac to po rozmiarach ubranek, dzieci polek startuja od rozmiaru 0-3 lub nawet 3-6 miesiecy. wazne zeby tylko zdrowe byly, nie? milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc laseczki ! Wlasnie wrocilam od poloznej ... powiedziala mi ze brzuch moze bolec teraz bo od 24 do 28 tygodnia dziecko b intensywnie rosnie i wiezadla macicy moga pobolewac. Wyniki takie sobie - troche za wysoki cukier i niedobor zelaza´ale niewielki. Mam brac zelazo ale tylko co dwa dni. Za to jak sie zwazylam to bylam w szoku :( :( 13 kg na plusie :( rany ... malo sie nie poplakalam .. musze po prostu zmienic dietke, od jutra zero slodyczy !! i innych takich !! ruszac sie wiecej nie moge przez ta szyjke wiec musze po prostu uwazac na to co jem. Ehh zalamka po prostu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasinska, fajny ten Piotruś Tutek tylko nie ma skrętnych przednich kółek...... Nie sądzicie, że za duży wybór jest tych wózków i można się pogubić......???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie mamy!!!! gratuluje coreczki eryka!!!!!-milo wiedziec co sie nosi pod sercem, moj maly zawsze mowil ze bedzie chlopiec bo on chce brata a bog nie moze mu odmowic!!!!-no i zgadl! gratuluje mamom dokomczenia pisania prac! a ja dzisiaj pierwszy dziem po pracy i umieram z wyczerpania!!generalnie mix w pracy, odszedl manager i kilka innych jeszcze odejdzie-nikt nie lubi szefowej ja juz tez-ona nawet na mnie nie patrzy taka zla ze jestem w ciazy!prosilam o 4 dni zmiany godzin bo maly ma znowu przerwe to pielegniarka sie zamotala i myslala ze chce na stale!!- o moj boze potrzebuje cudu zeby tam przetrwac te 4 tyg!!!!!ja zaparcia mialam na poczatku a teraz nie narzekam!na razie 3.5 kilo na plusie a i tak ciezko mi sie chodzi!senna jak zawsze!!nic mi sie nie chce i w ogole-uff!!!!!!milego tygodnia dla mam!!!!!pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a gdzie jest Magia? Dawno jej tu nie było!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie ja od dzisiaj na L4 prawdopodobnie juz do konca ciazy termin mi sie zmienil z 18wrzesnia na 27 sierpnia - tak wychodznilo z mieiaiczki ale moja gin mowila ze dzidzi male a teraz dzidzi duuze jak na wrzesien :) mrs_ziec mam pytanie odosnie wozka mutsy znajomi miaja i polecaja, zastanawiamy sie z m nad nim bo bardzo sie nam podoba i wizualnie u jazda nim, mozemy go miec po okazyjnej cenie, czy mozesz mi napisac z Twojego punktu widzenia plusy i minusy tego wozka? jak bylam w sklepie i pyatlam to gosciu niemogl sie nachwalic, moja przyjaciolka te zjest zadowolona ja zastanawiam sie tylko czy nie ma za malej gondoli prosze o opinie buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamusie :-) Myszko Kochana, jestem , milo mi ze sie o mnie pytasz! Dziekuje :-)👄 U mnie i u mojego malenstwa w brzuszku wszystko dobrze o reszcie nie pisze :-) Jutro ide na wizyte do mojej niemieckiej lekarki jestem ciekawa co mi jutro powiedza. Mam nadzieje ze potwierdzi ze to bedzie coreczka , bo ja juz kupilam slodkie sukieneczki dla mojej laleczki. Pozdrawiam Was wszystkie 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magia, cieszę się że się odezwałaś i u Ciebie i Maludy jest OK :) Właśnie wróciłam z badań i chciałam powiedzieć, że niepotrzebnie się stresowałam tą glukozą. Naopowiadano mi dziwnych rzeczy niepotrzebnie. Panie w laboratorium ładnie mi rozpuściły glukozę i wcisnęły cytrynę i napój był smaczny. Smakowało jak lemoniada :P Na 9:20 jadę na drugie pobranie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam porannie :) sanday1 , ja ogólnie byłam z niego bardzo zadowolona. Niestety, ma też minusy, ale tylko wtedy, jeśli często podróżujesz. Ciężko go złożyć do samochodu. Do bagażnika mieścił mi się akurat, więc nie było problemu. Ja ze złożeniem i rozłożeniem szybko doszłam do wprawy, ale mój mąż miał z tym kłopot :) Poza tym jest ciężki, więc wnoszenia na piętra nie zazdroszczę. Co do prowadzenia, trzeba się nauczyć, na początku troszkę dziwnie mi się te kółka wykręcały, później było juz super. Gondolka wystarczyła na długo, nie miałam wrażenia, że jest za mała. I kosz na zakupy jest dośc mały jeśli zamierzasz jeździć wózkiem do marketu. Na małe codzienne zakupy jest w sam raz. To tyle :) Ogólnie polecam, ale ja tym razem będę szukać czegoś mniejszego i lżejszego, z uwagi na to, że często wyjeżdżamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze, dziewczyny, mam twe cholerne bule coraz mocniejsze. Kłuje mnie jakby w pęcherzu, jakby spojenie łonowe... boli jak siedzę, jak chodzę... ma któraś coś takiego?? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc ja tak mam... Jak sobie poleze to przechodzi. U mnie to tylko sie "rozciąga wszystko" ale lepiej sprawdz to u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak wogóle to czesc wszystkim... czytam co piszecie ale nic nie pisze... Mam dzis kolejne USG... znów za duzo tych wod. sama juz nie wiem co o tymn myslec. troche mnie to wszystko doluje. Z malym niby wszystko ok ale lekarze zachowują sie dziwnie... pozatym jestem cala w krostkach i plamkach - uczulenie tylko niewiadomo na co... ciagle slysze ze mam strasznie duzy brzuch... za duzy... pytalam lekarza mówi ze to przez te wody i zebym sie tym nie martwila... A mi tak glupio. ciągle ktoś sie pyta kiedy rodze i jak mówie ze za 3 miesiace to robi zdziwioną mine bo myślal ze to juz kwestia 3-4 tygodni... Moze dzis sie czegos dowiem i mi sie humorek poprawi bo jak narazie to bleee a i wklejam wam fotke synusia :) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c4c856be34a1b99d.html Na ostatnim Usg caly czas ziewal... lekarz stwierdzil ze to też nie jest za dobry znak... kurde moze mu sie spac chcialo i tyle... blee juz nic nie wiem... Dobra nie smęce już. Milego dnia życze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaMani, ale to właśnie nie jest rozciąganie... z resztą po 2 ciążach to już chyba jestem rozciągnięta :) to takie uczucie, jakby mnie ktoś szpikulcem kłuł po pęcherzu... nie wiem jak to dokładni opisać... co do Twojego złego samopoczucia, współczuję. Ale może te plamki i krostki to jakaś alergia? polecam wapno musujące, można w ciąży pić bez przeszkód, nawet jest to wskazane :) A tymi wodami się nie nakręcaj! Widocznie taka Twoja uroda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaMani współczuję stresu 🌼 Mrs_ziec -> ja też tak mam czasem, ale to towarzyszy ruchom Dawidka - może to on trafia właśnie w pęcherz...... Nie wiem...... Może u Ciebie podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenta
Jeśli moge sie wtrącić :) wczoraj na usg lekarz wyznaczyl termin porodu na 16 wrzesień... Określil ciąże jako 24 tydzień ciąży... Moje dziecko waży jednak prawie 650 gram i wszystkie jego parametry jeśli moge to tak okreslić są dość duże jak na ten tydzień ciąży... Czy może któraś z Was jest akurat w tym tygodniu bądż może pamięta jak to bylo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie Mała cały czas śpi :) budzi sie koło 11, a póżniej czuję ok 23 i w nocy o 3... mały spioszek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, czasami Was poczytuje bo sama termin mam na 15 sierpnia mrs_ziec ja tez mam takie bole, jakby ktos mi igłe wbijał gdzies na dole, trwa to około sekundy, czasami mam wrazenie ze mniej...czułam jakby na wzgorku łonowym. Bylam u lekarza kilka dni temu na usg i akurat znowu ten bol mialam...pytam sie lekarki co to a ona sie smiala bo mowila, ze syn lezy nogami do dolu i sie odpycha nozkami o szyjke macicy...a ja mam szyjke bardzo dluga bo az na 6 cm i dlatego to czuje :o Moze u Ciebie to byc to samo...a moze nie. Nie jestem lekarzem, lepiej zapytaj swojego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrs mój jak skacze mi po pecherzu to ledwo dobiegam do wc... :D:D kenta ja jestem w 26 tygodniu i maly wazy 930 gram wedlg mnie to 630 gram to prawidlowa waga jak na 24/25 tydzien ciązy. Trzeba pamietać, ze po 1 każde dziecko przybiera na wadze po swojemu po 2 usg to tylko pomiar szacunkowy i moze nie byc doklądne lub lekarz moze je źle odczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenta
aha no to mnie troszkę uspokilyście, bo we wszystkich opisach na 24 tc jest że dziecko powinno ważyć okolo pol kilograma. Dzięki Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny wszystkim gratuluję brzuszków. Ja mam termin na 23 września. Już się powoli zaczynam niecierpliwić! Pozdrawiam Serdecznie wszystkie przyszłe mamy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Dawno sie nie odzywalam ale czesto Was czytam Kasinska 28- jakbym miala cos doradzac to ja bym na twoim miejscu rodzila w Brukseli skoro piszesz ze sa tam doskonale warunki. Ja tez sie zastanawialam gdzie rodzic czy w Polsce czy w Niemczech i jednak pomimo ze nie znam jezyka wybralam Niemcy bo tez slyszalam ze maja naprawde dobre warunki no i dziecko moze miec podwojne obywatelstwo. Co do boli to ja tez mam przewaznie mnie podbrzusze boli albo jak mala mi sie tam na dole strasznie rozpycha a ostatnio mi sie zdazylo ze najpierw zaczelo mnie bolec podbrzusze i pozniej taka fala przechodzilo na caly brzuch trwalo to chwile i przeszlo ale po pewnie minucie sie powtorzylo troche sie tego przestraszylam bo nie wiem co to moze oznaczac ale ogolnie boli mnie podbrzusze tyle ze juz nie mam takich ciagniec w dole brzucha moze to dlatego ze zazywam magnez. Musze sie poskarzyc na moja coreczke ze dzisiaj strasznie spac mi nie dawala wierci sie na calego a jak tylko maz przylozy reke do brzucha od razu sie uspokaja. Chyba juz widac kogo w rodzinie bedzie sluchac :) Co do wozkow to ja juz tyle sie naogladalam ze narazie sobie dalam spokoj oczoplasu idzie dostac. Szukamy przede wszystkim malego zeby do samochodu nam sie miescil ale jeszcze nic nie wybralismy musze odpoczac troche od tego patrzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×