Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

hej! Dziewczyny, a jakie macie karuzele,które się sprawdziły, dzieci się interesują i możecie w związku z tym polecić? Właśnie rozważam zakup takiej karuzeli, która uatrakcyjni trochę moejmu małemu leżenie w łóżeczku... Pozdr K. P.S. mój mały też zaczął od jakiegoś czasu zasypiać koło północy i budzić się na jedzenie dopiero ok 5-6 rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! wlasnie, wlasnie, poleccie jakas karuzelke! wlasnie wrocilam z mothercare i sie jednak nie zdecydowalam, drogie jakies i strasznie wypasione, ciezkie, jak zleci mlodemu na leb to bedzie niedobrze... w sklepie bylam sama!!! mlody docieral sie z tatusiem, hehe, bardzo dobrze im to zrobilo, takie odswiezenie wzajemnych relacji. jutro mam check-up a w piatek pierwsze szczepienie... :( jak ja to przezyje? ostatnio jak go kluli to strasznie plakalam, ale to moze jeszcze te hormony poporodowe dzialaly...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate562
Hej laseczki, ja tez własnie zastanawiam sie nad hustawka , moja mała siedzi w nosidelku od samochodu bo kupiłam taki jeden bauncerek ale wydaje mi sie ze to nie dla niemowlaka ona moze z tego wypasc ! wiec sobie siedzi w nosidełku ale nieługo pewnie jej sie znudzi ..... Ogolnie to mieszkam w Szkocji i wlasnie zastanawiam sie nad ta witamina D3 Czy ktoras z UK daje ??? i czy trzeba dawac. oczywiscie u nas słonca nie ma skonczyło sie jakos wq lipcu albo wogole go nie bylo-jakos tak nie pamietam boje sie o ta krzywice wczoraj mama mi o tym powiedziała....w sumie ufam mojej Pani co przychodzibadac mała ale moze kropelka tej witaminki nie zaszkodzi i jak to w angli kupic?? Poza tym czeka mnie przeprowadzka a mam tyle rzeczy ze chyba tira wynajme :(:(:((: strasznie mi sie nie chce aaaaaaa MAM PYTANKO jeszcze czy waszym malucha zawsze odbija sie po cycu ?? bo mojej nie ale potem sie boje ja kłasc Noooooooo kolezanki śłonce wyszło:):)): cos nowego pozdrawiam zaraz lecimy na spacerek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny A ja sie musze pochwalic ze moja Arunia przespala cala noc od 22:30 do 7:10 czyli 8,5 godz!!! szkoda tylko ze ja musialam o 5 tej wstac odciagac mleko bo myslalam ze mi cycek eksploduje :) najlepsze jest to ze spi cale do poludnia z przerwa jedna na karmienie wiec mam wrazenie jakby jej ktos narkoze podal dzisiaj:) pewnie popoludniu az do wieczora bedzie szalec :) Karuzeli przy lozeczku nie mam tylko przy hustawce.Mala czesto na nia patrzy z zainteresowaniem i czasami sie usmiecha :) Natomiast witamine D3 mam w tabletkach i podaje do buzi z boku obok dziasla w zaleznosci z ktorej piersi pije jak pije z prawej to umieszczam jej po prawej stronie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O wlasnie, o karuzelach ja tez chetnie poczytam bo moj w lozeczku w ogole nie chce lezec i chcemy mu kupic Onyx przezyjesz klucie, pomysl ile takie jedno uklucie moze mu zaoszczedzic cierpienia bo uchroni od choroby .. ale wiem, ciezko na to patrzec, moj Maks po urodzeniu mial zoltaczke a tez pobierali mu krew zeby badac czy nie ma zakazenia, w kazdym razie mial bidolek takie poklute raczki ze musieli mu pobierac z glowki krew, tez mi sie serce krajalo :( Kate z tego co wiem to tych fotelikow samochodowych nie powinno sie uzywac zamiast lezaczka .. co do wit D to ja daje w kropelkach (w sumie to jest laczona A i D) jesli chodzi o odbijanie po cycu to Maksowi jak sie nie odbije (a czasem jest z tym ciezko) to potem sie ulewa :( staram sie wiec zawsze go odbic El moj maly tez dzis spi caly dzien z jedna przerwa na karmienie, jeszcze mu sie nigdy to nie zdarzylo ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate562
karro ja tez to slysząlam o fotelikach sam dlatego własnie zaraz kupie hustawke :) troche sa drogie ale co tam dla takiego słoneczka warto.....za ten usmiech co dostane :) wlasnie bede musiala pogadac z moja piguła o tych witaminach dzieki laski spacer sie opoznia bo pada :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok...mam nadzieje, ze pamietam wiekszosc pytan :) tatus....idzie spac ok 22-23, bo wstaje ok 6 rano do pracy. nie moze mi pomoc w nocy, bo karmie cycem. przychodzi z pracy ok 16.30 i wiem, ze moglby pomoc troche wiecej jezeli chodzi o dom. pomaga przy Zosi...zmiana pieluch, kapanie. lubi ja tulic i chcialby aby mu spala lub lezala na brzuszku na nim...jak sobie tv oglada jak jest w domu to daje ja jemu aby sie odbilo po jedzeniu, bo i tak trzeba ja trzymac. nie mamy prawdziwej karuzeli przy lozeczku, tylko ..humm....tylko wyglada jak karuzela, ale nie jest na baterie. bardziej jak dekoracja, ale oczyywiscie jak komus sie chce to moze stac i reka samemu krecic. mala sie dosyc czesto na nia patrzy jak lezy w lozeczku mam takie nosidelko jak karro. to jest dobra firma, droga ale jak zauwazylam na innych topikach, to chyba jedyne z ktorego wszyscy sa zadowoleni. kupilam chuste tydzien temu...tzw kieszonka, ale jeszcze nawet tej paczki nie rozpakowalam.ogolnie to nosidelko uzylam moze z 3 razy. zanim kupicie i wydaacie kase na nosidelka lub chusty...poczytajcie moze lipcowki lub sierpniowki bo one juz te rzeczy przetestowaly. wlasnie mialam 10 minutowa przerwe w pisaniu, bo gwiazda jeszcze odbijala po jedzeniu i tak w pampersa zaczela robic,ze az mi sie reka zatrzesla.przy zmianie pieluchy, jak jej nozki do gory podnioslam to cala zawartosc sie norlanie wylala na plecki. ale co tam...Zosce to nie przeszkadzalo, tylko mama ma teraz pol koszyka prania ma :) Myszka...wiem,ze nie jest latwo zrezygnowac z karmienia piersia,ale jak Karro napisala....musisz wybrac taka opcje,abyscie byly dwie szczesliwe. ja karmie piersia, sciagam i przez kilka dni pila z butelki i ja tez karmilam przy cycu. na zmiane. a wczoraj...wiem,ze glodna, i za nic butelki nie chciala do buzi wziasc. i byl problem, bo ja prawie cycki puste, bo pokarm sciagniety. pewnie kazda z nas wie, co to znaczy bezradnosc, jak chce sie dziecku pomoc,a nie mozna czasami. dlatego bylo troche nerwow, placzu i czekalismy az znowu troche mleka bedzie do ciagniecia z piersi. jak juz pisalam w Stanach nie podaje sie witaminy D3, ale zaraz ide do lekarza i bede pytala dlaczego. nie robia tez usg bioderek jak dziecko ma 6 tygodni. w Polsce slyszalam,ze robia ? ok...trzeba zjesc sniadanko i potem wpadne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kate562, mieszkam w anglii i wlasnie ze wzgledu na aure chcialabym podawac witamine d maksowi, do pol roku, poki nie bedzie mial zoznicowaniej diety. karmie piersia, a wiem, ze w mleku modyfikowanym jest juz ta witamina, wiec wtedy trzeba bardziej uwazac na przedawkowanie. tutaj tej witaminy nie stosuje sie tak powszechnie. poprosilam ciocie zeby mi przyslala z polski. jesli tak sie zdarzy, ze bedzie duzo slonca to po prostu przestane podawac. to wersja optymistyczna znajac pogode na wyspach, hehe :)) karro, ja rozumiem ze szczepionki to dla dobra dziecka. nigdy sie nie podejrzewalam wczesniej o to, ze z takiej racjonalistki przeksztalce sie w \"mamuske\" :) eh, hormony, hormony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak tak czytam to widzę że prawie wszystkie dzieciaczki chodzą spać koło północy, a więc nie jestem osamotniona:) moja mała za to dziś w dzien miała maraton spania, o 12 wyszłam z nią z domu na spacer. do domu wróciłyśmy przed 15 i mała cały czas spała, w domu spała jeszcze do 15:45, myslałam że mi zbiorniki z mlekiem eksplodują. przed 17 wyszłam z nia do kościoła załatwic chrzest i znowu zasneła, ale juz nie śpi, leży w lezaczku. myszka nie martw sie że musisz przejśc na butelke, grunt żebyście oboje byli szczęśliwi. a walka z alergią nie jest łatwa, więc oszczędzicie sobie tego. a nosidełko mam podobne do tego chicco, dostałąm od kuzynki, jest bardzo wygodne, ale jakos na razie nie uzywam, bo mała jak coś robię chetnie lezy w leżaczku. ja mam karuzele fisher price z projektorem i 5 muzyczkami, mała patrzy z checia na swoje rybki, udało mi sie kupić na allegro za 100 zł z przesyłka, w sklepie sa znacznie droższe, więc warto przejrzec allegro. baterie tylko szybko siadaja, wiec musimy kupić akumulatorki. mamoniny rewelecyjne ma włoski twoja córeczka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamusie :) Ja tez zastanawiałam się nad kupnem nosidełka dla swojej Emilki ale dziadek mnie uprzedził :) Oto jak ono wygląda: http://www.e-mama.pl/index.php?d=produkt&id=6218 Podoba mi się bo jest ciemne szybko się nie wybrudzi,można dziecko wsadzać przodem do mamy bądź jak dziecko podrośnie przodem do świata :) poza tym ma dodatkowy polarowy kocyk do osłony główki i nóżek w razie chłodu bądź deszczu.Jeszcze nigdzie nie wychodziłam z nim ale myślę ze jak niunia skończy 3 miesiące to się zdecyduję.Póki co mimo że sztywno trzyma główkę mam obawy jeszcze czy oby nie za wcześnie Jako że do końca miesiąca ma być piękna pogoda postanowiliśmy w tą niedzielę Emilkę ochrzcić.Oby się nie okazało że prognoza była trefna :O Zmykam coś zjeść bo mój głodomorek zaraz będzie marudził. Buziaczki dla Waszych maluszków !!! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamohuberta dziekuje :) wszyscy sie zachwycaja jej włoskami a dla mnie to normalne bo wszystkie dzieciaczki w mojej rodzinie rodziły sie z takimi :) bardziej bym była zdziwiona gdyby urodziła sie bez włosków :) No ale koniec nad zachwycaniem sie moja córka .Dała mi dzisiaj tak w kosc ze nie wierzyłam w to mała od 8 rano przespała moze w sumie4h 2h jednym ciagiem popołudniu reszta na raty po 10 , 15 min nic jej nie dolega nie ma temp., nie boli jej brzuszek robi pieknie kupki no ma wysypke na twarzy i szyjce a lekką ooo znowu sie obudziła ja sie poddaje dzisiaj no poprostu nieporozumienie :( pozdrawiam wszystkie Mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz śpi od 22... hm, bać się czy się cieszyć ;)? Oj sama jestem ciekawa... Jak zasypiał ok 24, to miałam te 5-6 godz. snu ciurkiem, a teraz? Kurcze, sama nie wiem, czy nie powinnam go obudzić na jedzenie... czy może zaryzykować? E, chyba obudzę, bo spanie od 22 do 6 bez jedzenia to chyba trochę za długo dla tak małego dziecka... kurcze, sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam panie w srode! u mnie jeszcze wtorek i mala powoli zasypia,ale cos jej ciezko idzie. do polnocy 20 minut. no coz...je znowu karro...moja mala 2 tyg przed terminem i tez sie malo usmiecha. to znaczy usmiecha sie kilka razy dziennie ale tak zeby uchwycic na zdjeciu...to raczej niemozliwe. lekarz mi dzis powiedziala ze teraz pomiedzy 2 a 4 miesiacem jest rozwoj...chyba to nazwala spoleczny. dziecko np usmiechem bedzie przyciagalo ludzi do zabawy. takze glowa do gory....jeszcze kilka dni lub tygodni i bedzie szczerbulek sie usmiechal :) Zosia dostala dzisiaj 4 szczepionki, nastepne 4 jak bedzie miala 4 miesiace.Plakala cala minute! pare minut przed szczepieniem podalam jej kropelki przeciwbolowe...tak tutaj zalecaja. ja nie mialam do wyboru roznych szczepionek, tylko sie zapytali czy chce wszystkie 4 dzis, czy rozlozyc. wzielam od razu bo po co dziecko meczyc tyle razy. a tak bylo 4 kucia, bardzo szybkie i po bolu. a co najwazniejsze ....wazy cale 4,5kg!!!!!!! yeeeee pewnie przy wiekszosci dzieci i tak jest chudziutka, chociaz twarzyczka to taka konkretna :) pelne slonce :) czyli od urodzenia, w ciagu 8 tygodni przytyla 1,6 kg. no jeszcze nie spi :( lepiej, chociaz ja wole siedziec dlugo w nocu i sie z rana wyspac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz wiem dlaczego mała nie spi ma katar i mały kaszel. Co sie podaje takiemu malenstwu? daje jej sol fizjolog i smaruje mascia majerankowa. podpowiecie mi cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamoNiny faktycznie mala ma boska fryzurke, super razem wygladacie :) A co do przeziebienia to jak Moj Maks mial to stosowalam wlasnie sol fizjo .. i czasem odciagalam gruszka ale nie nazbyt czesto bo mozna podraznic delikatna sluzowke. Ale moj maly mial tylko katar i pamietam ze polozna powiedziala ze jakby do tego doszla temperatura lub kaszel (pisalas ze mala kaszle) to mam z nim isc do lekarza - wiec moze zadzwon i powiedz ze mala ma kaszel Izabelcia dzieki za pocieszenie :) w takim razie czekam na wiecej usmiechow :) Maksio wlasnie sie husta i gada do rybek co wisza nad hustawka :) wiec lece posortowac pranie zanim mu sie ta zabawa znudzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karro jeszcze trochę i twój Maksio bedzie sie do was usmiechał, jest wcześniej urodzony wiec to na pewno ma jakis wpływ. już wkrótce podziękuje wam za tą wspaniałą hustawkę pieknym uśmiechem-zobaczysz:) mamoniny moja mała tez dostała katarek, wczoraj wieczorem, a dziś rano to juz sie męczyła jak cholera. tez zakraplam jej solą fiz i odciągam aspiratorem frida, ale mała strasznie tego nie lubi. kurcze mój synek od paru dni zkatarzony, może się zaraziła. wkurzyłam się dzis bo miałysmy iśc na szczepienie, umawiałam się w poniedziałek, dzwonię dzis rano do przychodni i dziś nie ma naszej doktor, musimy jechac jutro. dziewczyny a czy chodziłyscie na spacerki jak wasze maleństwa miały katar??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamahuberta dzieki 🌻 jak Maks byl zakatarzony polozna mowila ze na spacery mozna a nawet powinno sie, pod warunkiem ze nie ma temperatury i to samo dotyczy sie kapieli. Oczywiscie pod warunkiem ze to nie sa jakies ekstremalne mrozy czy wichury ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki :) Macie maty edukacyjne dla maluszków ?? Bo ja się nad taką zastanawiam, ale jest taki ogromny wybór, że ciężko mi się zdecydować :D Ma któraś z Was taką matę ?? Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadzwoniłam do pediatry kazała dawac małej sol morska w sprayu lub sol fizjologiczna ale nie powiedziala ile razy .Kazał mi tez kupic krople cebion i tez dawac.Mala w sumie nie kaszle prawie ale katar ma kurde :( dziekuje za miłe słowa karro :) i wszystkim dziekuje:) mała dzis spi troszke wiecej ale tez na raty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamusie! pozdrawiam was serdecznie - ledwie klikam, malo spalam w nocy, a w dzien nie bylo czasu dospac :( zrozpaczona pogarszajacym sie stanem moich sutkow (czy sutek?) kupilam maksowi smoczki 0-6 miesiecy, bo ostatnio chcial zasypiac przy cycu i nie to, ze chcial jesc - on po prostu chcial go potrzymac. maksio chetnie ssie, ale za pierwszym razem jak wyplul w koncu to mu sie ulalo i w ogole nie wygladal na szczesliwego. jak to bylo z waszymi maluchami? czy to normalne? bylam dzis na wizycie kontrolnej u lekarza, zbadali malego z mnie nie i teraz bede musiala walczyc o wizyte u ginia. a szczepienie przesuneli na przyszly piatek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×