Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

Kasinska fajnie ze sie choc troche wyspalas :) czlowiek sie czuje jak nowo narodzony co nie ? Wiem bo tez sie tak czuje jak mi sie uda w dzien uciac drzemke :) Co do dokarmiania to ja pare razy dalam butle w nocy zeby pospac chociaz z 3 godziny bo do cyca mi sie budzil co godzine - i dzialalo ale teraz juz sie rzadziej budzi wiec jest tylko na cycu :) Forum faktycznie troche zamiera, mam nadzieje ze sie troche ozywi jak dzieciaczki beda troche starsze i nie beda wymagac tyle uwagi .. Dziewczyny czy wasze malenstwa sie juz do was usmiechaja ?? Bo moj jeszcze nie .. a ja tak czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasinska moj synek był jeszcze gorszy niż Oliwia z tym wiszeniem na cycku, ten to dopiero żarł ciągle:) czasami usypianie trwało 4 godziny i ciagle przy piersi, ale faktycznie tylko na początku, później pięknie zaczał mi spac w nocy, a jak miał 3 miesiace to przesypiał juz całe nocki:) moje oba ssaczki chowane bez smoczków. u was tez sie pewnie to unormuje, zreszta juz dal ci pospac:) oby tak dalej. karro nasza malutka dzis ma miesiąc i juz się uśmiecha swiadomie, jak sie do niej pieszczotliwie mówi:) i czasami uda sie jej wydac takie fajne dzwieki jak jest zadowolona. zaczęła tez zwracac uwage na zabaweczki kolorowe, braciszek jej pokazuje:) dzis spacerowalysmy z Oliwią i Hubercikiem 3 godz, słonce tak swieciło pieknie, że chodziłam w samym swetrze:) musiałam ja tylko dotankowac u synka w szkole:) ale po spacerze czułam sie strasznie zmeczona, jakis spadek formy mnie dopadł, malutka usneła o 17:30 i spała do 20 i ja w tym czasie tez sie zdrzemnełam, choc zazwyczaj nie spie w ciagu dnia. ciekawe jak tam dziewczyny, juz raczej wszystkie rozpakowane:) a mamusie zajete dzieciaczkami i forum zamiera:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate562
witam ja własnie mam problem z cycami :( moja mała ładnie spała w nocy a teraz sie zaczeła budzic ciagle głodna.w tej chwili karmiłam ja przez godzine po czym nacisnełam cyca a tam pusto nic nie leciało. wczoraj sciagnełam pokarm ...............20 ml,40 to gora jak wyciagne a z dwoch to 60 jak wy macie z tym dokarmianiem ?? ja własnie dzis kolo 23 chce dac jej butelke mi jest jej szkoda ze ciagle taka głodna........... i chciałam zapytac czy jak sciagam mleko to mogie mieszac np z 10 rano a potem z 12 poludnie bo tak to uzbieram 120ml :):):) Moja malutka ma w pn miesiac i tez sie usmiecha jak ja do niej mowie...na meza i moja mame nie reaguje jeszcze .......ale za to jak juz kocha kapiel a własnie jesli chodzi o kapiel to uzywacie płynu do kapieli ??? i od kiedy ??? mam taki ładny lawendowy zapach specjalnie na noc :) mam nadzieje ze Oleniga juz ma swojego chłopca/.... ja teraz skocze na spacerek...sama bo ciagle leje ahhh ta Szkocja pozdrawiam laseczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos wie co z oleniga ?jesli chodzi o usmiechanie sie to Nina jutro konczy 3 tyg i pieknie sie usmiecha jak do niej mowi mama lub tata i słucha bajeczek pieknie a raczej głosu jest naprawde kochana:-) ja dzis nie moge spac jutro wazenie i martwie sie:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melduje sie po wyprawie u lekarza i po zakupach....ufff bylo idealnie, mala przespala ok 11 godzin z 13 godzinnej wyprawy. na serio. tylko jak wrocilysmy do domu po 22 to zasnela dopiero o 3 nad ranem :) a Nick dzwonil od 16 i pytal sie czy juz jestem w drodze do domu. ten czas tak szybko mi zlecial, a karmienie piersia to rewelacja....wszedzie mozna karmic. milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey melduje sie:-)dawno sie nie odzywałam ale mały mi na to nie pozwala bo prawie cały czas cyca ciągnie od czasu do czasu dam mu butle to wyciągnie prawie 70ml także chyba sporo waży juz pewnie z 5 kg:-)bo ręce mi opadaja:-(ale ogólnie jest kochany czasami sie uśmiechnie jest słodziutki ma taki śliczny dołłek w policzku jestem naprawde szcześliwa :-)mam juz dwoje wspaniałych smyków do szczescia brakuje nam tylko własnego M :-(może kiedys nam sie poszczesci.Atak pozatym Damianek ma katarek i w nocy sie troszke męczy odciagam mu tą wydzieline aspiratorem i używam soli fizjologicznej ale nie pomaga wiec kupiłam w aptece maść majerankową moze zadziała daje wit c w kropelkach wit d3 i wit k i nystatyne na pleśniawki cholerne ponoc to normalne moja córcia tez je miała.Pozdrawiam was wszystkie atak pozatym dziewczyny juz chyba urodziły bo sie nie odzywaja wiec dużo cierpliwosci im życze przyda im sie wiem po sobie na druga dobe po porodzie miałam jakiegos doła i płakałam z byle powodu :-(normalka ale przeszło:-)Wam również zycze powodzenia i zdrowia dla dzieciaczków całuski dla nich:-)postaram sie czesciej wpadac na forum jak mi Damianek na to pozwoli powodzenia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy lekarze wam zalecili aby dawac witamine k dzieciom czy same podjelyscie ta decyzje? witamine d mozna kupic bez recepty w Polsce? slyszalam tak sprzeczne zdania na temat dawania noworodkom witaminy d, ze sama juz nie wiem. mi tutaj mowia,ze dostaje mala z mlekiem ode mnie tyle ile potrzebuje. ile kosztuje prywatnie usg bioderek? jestem z Lodzi wiec pewnie cenna bedzie podobna do innych miast. ja jak do tej pory nic malej jeszcze nie dalam...zadnych witamin, zadnych kropelek na brzusio...tylko cyc. tutaj nie daja witaminy d, a jak ostatio odkrylam to Zosia zaraz po porodzie dostala zastrzyk z witamina k. tutaj sie nawet nie pytaja, wszystkie dzieci dostaja, jak sie je wazy i mierzy po porodzie. jak bede w Polsce to mam nadzieje, ze sie obkupie w masci i rozne rzeczy z koperkiem itd na wszelki wypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od kilku godzin próbuję uśpić Mateuszka, trzymajcie kciuki, żeby w końcu sięudało... Izabelcia- również w Polsce wszystkie dzieci po porodzie dostają zastrzyk z wit. K, ale oprócz tego lekarze każą ją podawać do ukończenia zdaje się 3 mies. życia, czyli przez dwa miesiące. Wit, K zapobiega krwotokom wewnętrznym, które podobno wcześniej często się zdarzały u noworodków (mogą mieć problemy z krzepliwością krwi czy coś). Wydaje mi się, że te wit. można kupić bez recepty, a myślę tak, ponieważ witaminy te można kupić w aptekach internetowych, a tam chyba nie ma żadnych leków na receptę. Ja dostałam dla małego wit. K w kapsułkach i D też miało byćw kapsułkach, ale w aptece nie było i dostałam kropelki. KApsułki łatwiej się podaje, z kropelkami jest trochę trudniej. Wpisz sobie w googlach (pl) wit. D w kapsułkach i zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabelcia- Wit K jest dostępna zarówno w kroplach jak i w kapsułkach.Osobiście polecam kapsułki są wygodniejsze.Urywasz górę i wyciskasz zawartość małej do buzi.Można je kupić bez recepty-również w sieci : http://www.lekidlamnie.pl/e_apteka/index.html?m=sklep&sk=6&aid=V&sp=8017 Co do witaminy D z doświadczenia wiem że najlepsza postać to Vigantol-krople.Nie jełczeje tak jak inne.Niestety tylko na receptę ją kupisz.Podawać należy od 3 tygodnia życia i nie wiem co za bzdury Ci tam naopowiadali że z mlekiem matki jest dostarczana.Nie podaje się Wit.D dzieciom będącym na mleku modyfikowanym,gdyż ono zawiera odpowiednią dawkę tej witaminy natomiast w mleku matki właśnie jest jej niedobór!Zazwyczaj podaje się do wiosny,kiedy to częściej i na dłużej wychodzi się z dzieckiem na spacery (jest więcej słońca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie. izabelcia nie przejmowałabym sie na twoim miejscu tym że masz inne zalecenia dla małej, w koncu urodziłaś ja i bedziesz wychowywac w USA i nie sadze zeby tamtejsza opieka zdrowotna była gorsza. co do wit D ja podaje też VIGANTOL 1 krople dziennie i akurat z tym nie problemu-prosto do buzki:) a co do wit K, pytałam w mojej przychodni i oni nie zalecaja, zdziwiłam sie troche, bo wszedzie o tym trabia, ale zapytałam tez połoznej i ona twierdzi że to kolejny wynalazek firm farmaceutycznych. tam gdzie docieraja te hieny przedstawiciele tam jest raptem wypisywana jest wit K:( synka 7 lat temu chowałam bez tego i zdrowy jak ryba, nie daje sie ogłupic i ufam swojej pediatrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mieszkam w Szwecji i tutaj podaje sie w kropelkach kombinacje witamin A i D, 5 kropelek codziennie. Tu niestety slonca nie ma tak duzo wiec jest to zdecydowanie niezbedne i podaje sie do drugiego roku zycia. Co do witaminy K to dostal zastrzyk po porodzie tutaj potem juz sie nie daje. Dziewczyny mam pytanie odnosnie smoczka - jak czesto dajecie ?? Moj Maks dotychczas w ogole nie uzywal, wypluwal i krztusil sie, ale ostatnio ma jakis napad na ssanie, ssalby cyca doslownie co 40 minut :O ma napady placzu i jedyne co go uspakaja to piers - no ale ile mozna to w sumie zabawa nie jedzenie wiec dzis dalismy mu smoka (nie chcial zlapac wiec najpierw Nels dal mu palec do possania a potem szybko zamienil na smoka) i byl spokoj na 2 godziny - wow .. lezal sobie obudzony rozgladal sie i ssal w najlepsze a my moglismy spokojnie cos zjesc, normalnie to jak sie obudzi w zyciu nie polezy sam tylko kweka zeby go wziac na rece. A jak jest u was ze smokiem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia1978
witam! Dziewczyny karmię piesią i zauważyłam, że mój synek ma biały nalot na języku. Co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to tzw. pleśniawki kup sobie w aptece Aftin nakrop na pieluszkę lub gazik i przetrzyj tym-powinno po kilku razach zniknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was! Tydzień w szpitalu na patologii i w końcu 5 października urodziłam ślicznego syneczka! 4340g i 57cm. Było bardzo ciężko ale ja do małych nie należę więc dałam radę. Bólu nie pamiętam wiem tylko że drugi raz bym nie chciała. No chyba że dla mojego Antosia, dla niego nawet 10 razy jakby trzeba było. Teraz nie mam czasu nawet umyć zębów ale damy radę! Pozdrawiam wszystkie które tak jak ja długo czekały!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nam na plesniawki dotor przepisala nystatyne i aftin- mielismy zmieszac razem i to na gazik i przecierac zniklo po 2 przemyciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia1978
dzięki kobitki. Powiem lekarzowi, żeby zajrzał mu w buźkę we wtorek, bo idziemy na ważenie. Tylko te pleśniawki to wiem, że wystepują na ustach, w kącikach ust i na śluzówkach. mój ma tylko na języku biały nalot i wcale mu to nie przeszkadza, przynajmniej tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karro...patrz, nawet zastrzyk witaminy k po porodzie laczy Stany ze Szwecja :) koug....dzieki za rade. ja tez jestem zdziwiona tym brakiem dawania witaminy d. lekarz nic mi nie powiedziala, a jak poszlam do apteki bo chcialam kupic, to wlasnie glowna farmaceutka tak mi powiedziala. przyniosla z zaplecza pudelko z witamina d, a tam cena ...tylko $135 czyli jak sie nie myle ok 300 zl!!! pytam sie czy ma cos tanszego,a ona,ze i tak wlasnie potrzebuje recepte od lekarza. no nic...zadzwonie do kliniki w poniedzialek, bo tak jak karro...u nas w Minnesocie slonca i ladnych dni nie bedzie do kwietnia 2009. wooww...zima u nas dluga i mrozna. powoli przymierzam sie do pompowania mleka i zamrazania na pszyszlosc,ale jakos sie nie moge zabrac. wszystko mam, tylko wiadomo,ze jak zaczne pompowac to bede miala niezla produkcje :) u nas bylo lekkie przemeblowanie w duzym pokoju, Nick troche sobie pobluznil, bo przeniosl caly TV sprzet na inna scane a tam satelita czy cokolwiek innego nie lapalo odbioru. ja tylko siedzialam i patrzylam z Zoska :) a teraz spia moje spiochy. powinnam jakis obiadek zrobic,ale ....mi sie nie chce :( ach....Gratulacje dla nowej mamusi!!!!!!!!!!!!!!!! synek zdrowy i z ladna waga. moja pwnie teraz a ma dzisiaj dokladnie 7 tygodni pewnie ma ok 4 kg. ach....czy ktoras ma chuste i jej uzywa do noszenia malenstwa??? my mamy takie nosidelko,ale mala jest drobnutka i troche mi lata w srodku. pomyslalam,ze do samolotu taka chust aby mi sie przydala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam pozna pora wszystkie mamusie:) Chcialam tylko sie pochwalic ze 06/10/2008 o godzinie 21:07 przyszedl na swiat Maly czlowieczek ( 3500waga i 49cm) ktory wypelnil moje zycie niesamowitym szczesciem i radoscia:D:D:D Na imie mu...❤️ Francesco Jan❤️:) Jest cudowny:):D:D Wczoraj dopiero wrocilam ze szpitala:) Jak sie odnajde to napisze cos wiecej... Caluje Was wszystkie... Gratulacje dla Mamusi ktore sie dopiero co rozpakowaly... Doczytam Was pozniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika_28.......29........28.08...........Nikola BETTY83.........24.........1.09............Kuba/Alicja aga(Gaga).......26.........18.09...........Filip aga...............25.........19.09...........Jakub nina............. .30.........19.09 ..........????? magdae..........26.........20.09...........Cyryl Misiaewelka.....25………... 22.09..........Konrad tulipusia.........28..........22.09..........Antek oleniga...........28..........27.09.........chyba Mikołaj?! munka82.........26.........28.09..........Maurycy/Melani a< br Imię.Mamy.......data.porodu.....imię.Dziecka ....waga.....wzrost Barwy Jesieni....24.07.2008........Mikołaj...........2000 ........47cm backspace82.....30.07.2008...........Mia ............2500.........47cm Evi_22.............03.08.2008.........Emilka...........2 950. .......54cm katharin...........22.08.2008..........Maciej.........33 90. ........52cm Izabelcia78.......23.08.2008.........Sophia...... ....2800........53,3cm Koug................23.08.2008........Emilka..... ......3245.........54cm mrs_ziec...........23.08.2008........Ola...............3 250.. .......54cm wiewiorka2004....24.08.2008........Kubuś...........3500 ........56 cm SYLCIA 20..........28.08.2008.........Kris.............2620..... ...47cm sanday1.............31.082008........Mateusz........3000 .. .......55cm karro................01.09.2008........Maks............2 790.........47cm MaMani.............02.09.2008........Kornelek........3,7 70. .......53 cm Słonko_26..........02.09.2008.........Lena Emilia....3440 .........56 cm magia_...............04.09.2008........Nicole-Julia... 3880...........54cm kasinska28...........05.09.2008.........Mateusz......275 0 .........53cm el79..................06.09.2008.......Arianna.......... 3230.........50cm mamahuberta.......09.09.2008.......Oliwia...........3050 .........53cm majka28............10.09.2008........Amelia...........29 20 .........52cm ewunienka24.......11.09.2008.......Amira............3340 .. ........53cm Dafodilek...........12.09.2008........Karolek..........3 400........55cm MartaObdarta.....12.092008........Weroniczka....3550.... ......55cm kate562.............13.09.2008........Marta...........37 20........ myszka5..............14.09.2008.......Dawid...........41 00........54cm sandra27..............18.09.2008.......Damianek.....3900 .........56cm marlenaaa.............18.09.2008.......Damian........337 0.........56cm eryka...................18.09.2008......Blanka.........3 920..........56cm ewa.z14...............20.09.2008.......Miłosz.........43 50..........61cm brutta.................06.10.2008.......Francesco....3500...........49cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate562
laseczki a jak u was z kapiela ?? moja mała ma 4 tyg i mi tu powiedzieli ze nie moge nic uzywac oprocz wody zadnych johnson czy czegokolwiek przez najblizsze 4 tyg nadal.....a jak u was????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! brutta i tulipusia wielkie gratulacje!!! karro nasza mała nie chce smoka i jej nie dajemy, ale ona nawet jak nie spi to jest spokojna, lezy sobie w bujaczku-lezaczku i jak dupka jej wibruje to jest szczesliwa:) juz nie wyobrazamy sobie zycia bez tego lezaczka:) kasia to nie musza byc plesniawki moze zaraz po karmieniu ma nalot z mleczka na jezyczku, który znika. aftinu na plesniawki nie chca juz sprzedawac w aptekach, tak mi mówiła połozna, a na nastatyne trzeba miec recepte. kate my uzywamy oilatum do kapieli, ale nie wiem czy jest tam gdzie wy mieszkacie, a jesli chodzi o kosmetyki to sa serie od 1 miesiaca, ale sa te od 1 dnia zycia. izabelcia ja tez mam takie nosidło, dzieciatko jest przodem do mamy, ale tez jeszcze nie uzywam, bo główka jeszcze nie stabilna. chusty nie kupowałam. ty juz jestes po wizycie kontrolnej u gina i powiedz co z antykoncepcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karro...smoczek to u nas jest i chyba juz zostanie :) na poczatku sie troche balam, bo wyczytalam, ze dziecku sie moze mylic piers-smoczek,wiec jej dalismy chyba w drugim dniu zycie po raz pierwszy, potem odstawilam i po jakims tygodniu zaczelismy uzywac. mala lubi,ale nie az tak ze zyc bez niego nie moze. pomaga jej zasypiac dosy szybko i czasami nawet samej, bez lulania. dla mnie jest raczej czymms co wiem co ja moze uspokoic jak placze, albo jak bardzo spiaca, a nie moze zasnac. np na podroz kupilam smoczki z ta tasiemka do przypinania, bo przeciez nie bede wyparzac smoczkow w samolocie :) mamo huberta i oliwki :) hmm...zbadala, powiedziala, ze wszystko ok i do zobaczenia za rok. zapytala sie co bym chciala uzywac...tabletki,plasterki czy krazek. krazka to ja nie che, a ze od 3 lat uzywalam plasterki to do nich wracam. byc moze rozejrze sie jeszcze za jakimis nowymi tabletkami, ale jakos sie chyba przyzwyczilam do plasterkow. lekarz wyslala recepyte do apteki wiec musze sie jakos wybrac w tym tygodniu i zaczac uzywac. a ty o czym myslisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hello :) Przy okazji , ze jestem na forum , a rzadko sie to ostatnio zdaza, chce pozdrowic wszystkie Mamy i Malenstwa 🌻 Ja zostalam mama po raz drugi 30 wrzesnia 2008 , synek ma na imie Tim , wazyl 4160 gr i byl 53 cm dlugi. Urodzil sie o 12.47 a o 15.05 bylismy juz w domku :) pozdrawiam serdecznie Monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! nie wiem czy mnie pamietacie, tak dawno mnie tu nie bylo! w miedzyczasie wiele sie wydarzylo-od wielkich zakupow i remontow, podrozy itd. ale apogeum to 2 wrzesnia, kiedy to 16 dni przed terminem urodzilam syna, maksymiliana mikolaja, waga 2900, dlugosci nie mierzyli... szczerze mowiac zdziwilam sie ze jeszcze jestescie :) ale to super!!! bede wpadac bo mam mnostwo pytan :) gratuluje wszystkim szczesliwym mamom i tatusiom! moc buziakow dla dzieciakow! wiadomosc od olenigi mozna zlalezc na topiku http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3226819&start=21540 ale nie moge dokladnie poszukac strony - mlodziez zaczela sie domagac karmienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja znalazłam i wklejam. Pozdr 22:03 oleniga hahalo wszystkim malym i duzym,tu maz olenigi ona z maluszkiem cala i zdrowa, po wielkich mekach dzisiaj rano zrobili cesarke i o 4:28 urodzil sie maly chlopczyk o imieniu Mikolaj, waga 4,360 kg. Maja sie dobrze na ile to mozliwe po rozcieciu brzuszka, nie wiem kiedy beda w domku bo min to 48 godzin.....zobaczymy pozdrawiaja wszystkich razem i każdego z osobna, szczesliwy tatuśiek ps.sorki za bledy http://suwaczki.waszslub.pl/img-200804260040 0430.png http://suwaczki.maluchy.pl/ci-20260.png Pierwsze maleństwo w drodze (termin: 27.09.08)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki. Gratuluje ostatnim szczesliwym rozpakowanym mamusia👄 Zycze duzo zdrowka dla Maluszkow i mamus👄 Brutt , tulipusia i Oleniga 👄 Mamo Huberta i Oliwki mam pytanie jaki to jest lezaczek-bujaczek? Jakiej firmy? Oczywiscie jesli to nie problem :-) Ladnie z Nicolka prosimy, bo Nasza Lala jedynie chce lezec i nosic sie na rekach :-( A mamie juz kregoslup wysiada. My idziemy jutro na pierwsza wizyte u pana doktora. Mam tez pytanie do mamus z niemiec, czy szczepicie Wasze Malenstwa? Co kraj to obyczaj i tutaj tez jakies cuda wymyslaja. Milego dnia Kochane :-) Pozdrawiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcialam jeszcze zapytac czym obcinacie Maluszka paznokcie?? Co polecacie najlepiej wyprobowanego? Ja jeszcze tego nie zrobilam i troche sie boje? Prosze o rade :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny magia - ja swoja coreczke szczepie. Bylismy pare dni temu u pediatry zmierzyli ja, zwarzyli zrobili usg bioderek i jest wszystko ok oraz wyznaczyli 3 terminy na szczepienia tylko musimy podpisac zgode. Ja tam szczepie bo wychodze z zalozenia ze lepiej zapobiegac niz leczyc. ok musze konczyc bo jak zwykle walcze z mala by nie plakala. narazienko dziewczyny trzymajcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×