Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

kasinska28 dziekuje ze poprawilas tabelke i nas dalas na wlasciwym miejscu :) ja padam na twarz w niedziele mamy chrzciny - robimy je u znajomych w lokalu - jest nieczynny od 3lat ale sala jest - kochnia dziala - wiec super dzisiaj mylam talerze garnki itp jutro musze stoly umyc i przygotowac obrusy w sobote wieczorem nakrycia, serwetki rozlozyc w niedziedziele o 5rano po kucharke zajechac a w sobote jeszcze odebrac tort troche mamy urwanie glowy ale w mieszkaniu nie zmieszcze 23osob- i to najblizszych szatka dzisiaj przyszla-wiec wszystko juz mamy gotowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasinska28 dziekuje ze poprawilas tabelke i nas dalas na wlasciwym miejscu :) ja padam na twarz w niedziele mamy chrzciny - robimy je u znajomych w lokalu - jest nieczynny od 3lat ale sala jest - kochnia dziala - wiec super dzisiaj mylam talerze garnki itp jutro musze stoly umyc i przygotowac obrusy w sobote wieczorem nakrycia, serwetki rozlozyc w niedziedziele o 5rano po kucharke zajechac a w sobote jeszcze odebrac tort troche mamy urwanie glowy ale w mieszkaniu nie zmieszcze 23osob- i to najblizszych szatka dzisiaj przyszla-wiec wszystko juz mamy gotowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasinska28 dziekuje ze poprawilas tabelke i nas dalas na wlasciwym miejscu :) ja padam na twarz w niedziele mamy chrzciny - robimy je u znajomych w lokalu - jest nieczynny od 3lat ale sala jest - kochnia dziala - wiec super dzisiaj mylam talerze garnki itp jutro musze stoly umyc i przygotowac obrusy w sobote wieczorem nakrycia, serwetki rozlozyc w niedziedziele o 5rano po kucharke zajechac a w sobote jeszcze odebrac tort troche mamy urwanie glowy ale w mieszkaniu nie zmieszcze 23osob- i to najblizszych szatka dzisiaj przyszla-wiec wszystko juz mamy gotowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos forum mi wysyla ciagle jeden post przepraszam ze zasmiecilam strone :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie z rana! wczoraj juz nie pisałam, bo nie znalazłam czasu, a więc ja juz po wizycie u gina. wszystko jest ok, rozmawialismy na temat antykoncepcji. mozliwości dużo nie mam jako karmiąca...oprócz szklanki wody zamiast:) tabletki jednoskładnikowe (azalia albo cerazette), zwykłą wkładkę- której on mi osobiście nie poleca ( dłuższe krwawienia, moga być nawet bolące, miał przypadki ciąż pozamacicznych) i wkładkę MIRENA. tabletek nie chcę bo nie dobrze się czułam po antykoncepcji hormonalnej, po za tym mówił mi że mało kto je dobrze toleruje, jego pacjentki krótko na nich wytrzymują. chyba zdecyduję sie na MIRNĘ, cena powalajaca 1200 zł z założeniem przy asyscie anestazjologa, bo założenie nie jest komfortowe, boli, a tak anestazjolog wyłącza mnie na chwilę i działają szybko:) oczywiście można zrezygnować z anestazjologa, ale chyba ból porodowy mi wystarczy i wolałabym z . co do nawilżacza to nawilża:) dało się to odczuć jak wczoraj włączyłam go po 18 i pojechalismy do teściów, po powrocie czułam że powietrze w pokoju jest bardziej świeże, ja mam duzy pokój w którym spimy i nawilżyć go to tez pewnie nie chop siup , znajoma ma mniejszy pokój i u niej szybko się nawilża. no ale nosa juz nie mam takiego wysuszonego. spadam się szykować bo na 10 do fryzjera, a malutka w tym czasie z babcia na spacerek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Cos kiepsko mi idzie z pisaniem :( ale staram sie Was chociaz doczytywac w \"wolnych\" chwilach... oczywiscie nie mam takich :(... cos kosztem czegos... ja dziewczyny to juz w ogole ograniczylam swoje menu... wydawało mi sie ze to przyczyna bolów brzuszka...zauwazylismy ostatnio ze od paru dni okolo godz. 20 Mikolaj tak jeczy i krzyczy i sie wygina ze masakra, chyba go brzuszek boli.. trzeba go nosic i tulic... to tak trwa jakos pol godziny moze troszke wiecej...czy to kolki?? skonczyl wczoraj 4tyg... no i krzyczy, musze go nakarmic... narazie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wygląda na kolki, przynajmniej tyle co z teorii :) a może po prostu przyzwyczaił się już, że o tej porze go nosicie?? moja Wiki np. tak już się przyzwyczaiła do wieczornej porcji rumianku, że będzie się drzeć dopóki chociaż kilku łyków nie dostanie, chyba muszę coś pokombinować, chyba czystą wodę będę jej podawać i jej się odechce, w końcu komu by się chciało wyć o wodę, skoro mleko mamy lepsze? :) wczoraj zmeniłam rytm dnia i skończyło się na tym, że o 3:30 Wiki się rozbudziła i nie było mowy o spaniu :/ więc padam na twarz :) Dzisiaj wróciłyśmy do normalnego rozkładu jazdy :) i póki co ok :) odkąd zniknęło mleko z mojego menu zniknęły też zielone kupki i wysypka, czyżby nietolerancja :/ ile to potrwa wiecie coś moze?? Już tęsknie za kawusią, chyba zacznę trochę swojego sobie odciągać :) Kurcze, mamohuberta toś mnie zdołowała :/ wolałabym tabletki chyba zamiast wkładki :/ coś się boję tego w sobie, chociaż w sumie nie wiem co lepsze, szprycować się hormonami, czy pozwolić sobie na taki zabieg :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Co do antykoncepcji - ja biorę cerazette już ok. miesiąca. Generalnie czuję się dobrze, nie zauważyłam specjalnie jakichś skutków ubocznych, libido mi nie spadło, jedyny minus jak dla mnie to krwawienia/plamienia. Mam cichą nadzieję, że to tylko tak na początku, potem przejdzie. A, no i trzeba być dość punktualnym przy tych pigułkach - codziennie łykać o tej samej porze, ale ten problem rozwiązał przypominacz w komórce, więc spoko. Wkładka jak dla mnie odpada, zakłada się ją na dłuższy czas, a ja planuję rodzeństwo dla mojego Mateuszka, kto wie, może już za rok zaczniemy nad tym pracować ;). Pozdrawiam i lecimy na spacer, bo zaraz ciemno będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Birka :)... mam jednak nadzieje ze maly nie pogrywa sobie z nami, chociaz tak to wyglada... ;) dziewczyny dupka taka czerwona - no zywa rana 😭, probowalam sudocrem, bephanten, puder, maka ziemn. - nic nie dziala... masc jakas lekarz mi dal - 2 razy dziennie stosowac...3 dni juz uzywamy i nic a tydzien mozna... a reszta smarowan...maly robi 6=7 kupek na dzien i to dosc luznych...?... posmarowalam kremem nivea... doradzcie cos!... (jestem w Anglii i nie wiem co z domowych sposobow pomoze albo zamowie z Polski...) ja mysle o tabletach - co do antykoncepcji... alz mi sie spac chce :(... ale nie ma czasu na spanie... pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha jeszcze jedno mam pytanie- Mikolaj ma 4tyg. i puszcza duuuzo bakow i placze bardzo przy tym, czy to normalne?... i co moze byc tego przyczyna?? pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eeeeeeeeeh napisalam sie jak glupia i posta wcielo 😡 nie chce mi sie pisac drugi raz, wpadne potem 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny. Oleniga mi to wyglada na kolki skoro mały ma 4 tyg mozesz mu smiało podawac plantex albo herbatke koperkowa .Miałam podobne problemy z Nina jak skonczyła 4 tyg dawałam jej plantex i herbatke kupki sie ustabilizowały nie prezyła sie i nie płakała przy kupkach.Jednak przez jakis czas i tak robiła takie szopki od 20-24 czasami musiałam ja nosic :) Teraz sie wycwaniłam i wkładam ja do fotelika sam bujam i jest b. grzeczna a pzynajmniej ma takie godziny ze jest grzeczna bo czasami nawet w foteliku jej sie nie podoba :) Jutro idziemy do p.doktor na kontrole i szczepienie . Mam tylko jeden problem mała robi okropnie zielone i dosc luzne ( ze o okropnym zapachu juz nie wspomne) kupki po tym nowym mleku ( bebilon pepti) na poczatku to płakała przy kazdej kupce teraz jest ok daje jej herbatki i plantex ale konsystencja i kolor nieciekawe.... Nina tez puszcza strasznie głosne baki :) Mi połozna mówiła ze 2 doby bez kupki to jest max i potem mam spróbowac termometrem wyciskac albo pól czopka glicerylowego dac.. to odnosnie tego iz ktos pisał o kupkach no to ja zmykam bo jedziemy do prababci.. Nic mi sie nie chce :( Nina zasneła wczoraj o 21 obudziła sie o 5 i nadawała do 6 myslałam ze padne w koncu zasneła w foteliku i tak do 9 :) Kurde u nas pogoda okkkropna :( ale spacerek zaliczony . O a ze smiesznych rzeczy choc przyznam ze w pierwszym momencie zabawne to nie było sasiadka mi powiedziała ze moje dziecko jest tak piekne jak jej pies jak był szczeniakiem.... mhm najpierw miałam wizje jak trzaskam jej głowa o sciane za nia ale jak to przemyslałam to stwierdziłam ze ona poprostu jest zakochana w swoim psie ( o 22 mozna usłyszec na klatce : \" mamusia juz bierze synka na spacer :) a po spacerze łapy mu wyciera husteczkami pampers sensitive plus gotuje i miksuje mu obiadki :) ze moge jej wybaczyc :) no ale juz chyba 3 raz mi to powiedziała wiec musze miec naprawde piekna córke :) Dobrze uciekam całuski dla was mamy kochane .. Karro jak Twój zab?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa co do kapieli ja mam luksus póki mój D.. nie pracuje moge zaszalec i wziac kapiel długa i relaksujaca ostanio nawe mi jako niespodzianke zapalił mnóstwo swiec w łazience i sam taka kapiel z piana przygotował :) jest kochany nie ma co:) liczył chyba na nagrode :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleniga- a jakich pieluszek używasz? i chusteczek \'do pupy\'? może spróbuj zmienić na jakiś czas(a zamiast chusteczek używać waty i wody), do tego ta maść i zobaczysz czy są efekty. Jak mój mały miał zaczerwienioną pupę to bepanthen pomógł. A, no i zaczął mieć taką jak na chwilę mu zmieniłam pieluszki z Belli Happy na Pampers zdaje się. Aha, no i poprawa nie była id razu, tylko może po 2 dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamoniny ale sie usmialam z tego psa - hahaha moi rodzice mieszkaja na wsi jakby ta baba zobaczyla ze oni swoim psom lapy wycieraja brudna szmata to chyba na zawal by padla - aaa przypomniala mi sie ta pancia zpudelkiem kurcze co to byl za film .. polska komedia stara kurde nie pamietam A co do zeba to jest zatruty i juz nie boli, leczenie kanalowe za 2 tyg :O dzieki za pamiec :) Ja chusteczek uzywam tylko na wyjscie, w domu myje tylek sama woda a jak sie fest obsraczy to mydelkiem tym co do kapieli i jak na razie uniknelismy odparzen Kurcze skonczyly mi sie baterie w hustawce musze kupic nowe, chcialam malego wsadzic w nosidelko i smignac do sklepu ale spi jak zabity szkoda mi go budzic ha ha jak chce pod prysznic to spi jak zajac pod miedza a jak trzeba gdzies isc to nagle jak kamien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! wizyta u fryzjera udana, choć włosy nie chciały mi sie szybko rozjaśnić, więc nie obyło sie bez karmienia w salonie. kasińska jeśli ci pasują te tabletki to ok. ja po pigułkach mam zerowe libido, hustawki nastrojów, że trudno ze mna wytrzymać, suchośc pochwy i w ogóle psychicznie ciągle zdołowana. szkoda żeby moje dzieci miały taka matkę a i mąż z takiej zony nie zadowolony:) ponieważ mamy juz komplecik w domu to dlatego decyduje się na wkładke, po 1 dziecku tez się bałam wkładki, ale teraz... zwykłej wkładki nie chcę bo i tak miałam silne miesiączki a spirala może je jeszcze bardziej nasilic, więc zostaje opcja wkładki lux:) bo patrząc na cenę to mercedes w antykoncepcji. oleniga czasmi nasza dieta i tak nie ma wpływu na kolki dziecka, winny temu jest niewykształcony i wrażliwy układ pokarmowy naszych bobasów. twoje maleństwo najwyraźniej ma kolkę, a co do pupy to faktycznie zmień pieluszki i staraj się wietrzyć pupę jak najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny - mam pytanko bardzo intymne ... czy wy ze swoimi ginekologami rozmawiacie o zyciu seksualnym, tzn. czy ginekolog pyta sie was co was podnieca, jaki orgazm przeżywacie, jakie są wasze relacje z partnerami, czy zzdradzałyście partnera ... bo ja jestem dziwnie zdegustowwana po mojej ostaniej wizycie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słonko przeraziłaś mnie:) chyba na jakiegoś zboka trafiłaś. owszem jakbym miała jakiś problem typu ból podczas stosunków albo cos podobnego to bym powiedziała, ale tak to nie gadam z nim o pożyciu, a on z takimi pytaniami nie wyskakuje. mi głupio było kiedys powiedzić że po tabletkach straciłam ochote na seks...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleniga te odparzenia mogą być od :bardzo kwaśnych\" kupek, moja Wiki tak miała, kazali mi podawać prebiotyki (enterol, który brała, albo laktacyt czy coś w tym rodzaju), odparzenie zeszło i nawet jak leży jakiś czas, bo nie usłyszę, ze robi to nic się nie dzieje. I tak jak poprzedniczki potwierdzam myć wodą, watką, dużo wietrzyć, polecali mi jeszcze kąpiel w nadmanganianie potasu lub krochmalu. Mamo Niny dobre z tym psem :) a córeczkę masz prześliczną, ale te wlosy, to ja myślałam, ze Wiki ma czuprynę, ale Twoja Córcia przebiła ją w 100% :) Karro życzę dobrego stomatologa, co zrobi to maksymalnie bezboleśnie :) Słonko... dziwny ten lekarz:/ ja bym się przestraszyła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słonko - to co najmniej dziwne zachowanie tego Twojego ginekologa. No chyba że jakąś pracę pisze i mu to do statystyk potrzebne ;). A ja się chciałam jeszcze czymś pochwalić - mój maleńki powiedział dzisiaj \'agu\'. Małe a cieszy hi hi hi ;) A co do tabletek jeszcze - różne osoby różnie reagują na te same pigułki, no i różnie się reaguje w zależności jakie pigułki się przyjmuje. tak więc ja bym najpierw spróbowała z tymi pigułkami, taniej i jak się nie spodoba można zainwestować we wkładkę. To moje pierwsze pigułki, wcześniej nie brałam, nastrój podobny jak wcześniej. Pozdr K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie sama jestem trochę zszokowana bo to mój lekarz prowadzący ciążę - nie spodziewałam się takiego przebiegu wizyty - lerzałam na tym samolocie zbaraniała kompletnie i gadałam jak na spowiedzi, bo on zadawal konkretne pytanie na ktore odpowiedzi byly TAK lub NIE .... w koncu kiedy sie ubralam to odzyskalam pewnosc siebie i trochę mu pojechałam ... kurde szkoda ze tak jakoś dziwnie wyszlo, bo to dobry lekarz byl a teraz juz do niego nie pojde. Ciekawe czy on tak zachowuje sie w stosunku do kazdej pacjentki czy to tylko ja mialam pecha .... a A wracając do tematu naszych dzieciaczków to ja teraz mam luzy bo przyjechala moja mama i ona bawi moją Lenkę, ale ja niestety nie odpoczywam bo powolutku przeprowadzam sie do swojego mieszkanka - no i nie bede miec internetu do stycznia. Ale mam nadzieje zagladac czasem do was, bo strasznie fajne jestescie i duzo mi pomogłyście. Buziakiiiiiiii dla was i Maluszków .... :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za rady ;) 🌼 Ja cały czas myje tylek malego ciepla woda i wacikiem, staram sie tez wietrzyc tylek...dlugo uzywalismy pampersow i myslelismy ze to uczulenie od nich i zmienilismy na zwykle tescowe... ale to chyba jednak nie wina pieluch tylko tej kwasnej kupki... w te pieluchy wszystko dlugo wsiaka dlatego dzisiaj zaczelam stosowac tetrowe i zauwazylam ze nawet jak zrobi siku czy kupke to nie placze bo wszystko szybko wsiaka... zastanawiam sie tylko czy poraz kolejny wyprobowac sudocrem czy bephanten ? ... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniga nam pomógł bepanten i faktycznie trudno uniknąć odparzenia jak kupki sa częste i bardzo wodniste. czy wy też slyszycie jak wasze maleństwa robią w pieluchę??? bo moja mała to dosłownie tak daje że słychać na kilometr. kasińska no ja właśnie wypróbowałam juz pigułek całą masę i żadne mi nie odpowiadały jak przez pierwsze miesiące brania było ok to zaraz i tak pojawiały się te dokuczliwe objawy, także piksów mam dośc, zraziłam sie i juz wracać do nich nie chce:( słonko powaliłaś mnie ty leżysz na fotelu a lekarz do ciebie czy zdradziłaś partnera i jeszcze o orgazmie ???:( dziewczyny czy wy też juz czujecie się przemęczone, bo ja jestem padnięta.... mimo że mam dośc grzeczne dziecko to padam już na pysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brudzio
czesc dziewczyny moj Maluszek w koncu dzis zrobil kupke przy pomocy czopka,ale ważne ze jest-ojejku jaka radośćw domu zapanowała jak zobaczyli wszyscy kupke-nie wiedzialam ze kiedys bede sie cieszyc na jej widok:) oczywiscie byl maly placz przy karmieniu,po kąpieli,ale bardzo krótki,smoczek go uspokoił,a potem spowrotem do cycka,zapłakał jeszcze kilka razy jak puszczał bączki,a później juz najadł się w spokoju,teraz jest usypiany przez tatusia:)a ja moge chwile odpocząć! Oleniga ja mam tez ten problem co Ty,mój Pawełek od 2 tygodni zawsze płacze wieczorem,najprawdopodobniej to kolki,dostaje syropek,ale czy zadziała-zobaczymy...do tego doszły te problemy z kupką i one też wpływały na jego płacz! tak mamohuberta,ja tez czuje się wypompowana czasami,wczoraj miałam taki dzień-koszmar-byłam taka padnięta-jeszce cały czas myśłałąm otych kupkach Małego,kolkach i tak się nagromadziło...no ale cóż trzeba byc silną kobitką:)(chociaż czasami...) Słonko tezlekarz to jakiś dziwak-zboczek,nigdy się z takim czymś nie spotkałam! Eryka wyslesz link do tej maty edukacyjnej! Pawełek coraz bardziej zaczyna wydawac z siebie dzwięki-gi,ga,go,a-cos pięknego-wszyscy jesteśmy wtedy zachwyceni-dodatkowo strzela przy tym takie uśmiechy,minki,że szok-uwielbiam to!!!:) Dobrej nocy zyczę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS.Tych tabletek jeszcze nie wykupiłam,zastanawiam się,ale jak dla mnie to chyba jedyna forma zabezpieczenia,więc razcej spróbuje,chociaż jak brałam tabletki wcześniej to też nie za bardzo się czułam,ale najwyżej przerwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamahuberta ja tez ledwie juz zipie .. kocham mojego synka nad zycie ale tez jestem strasznie zmeczona. Do tego jestem tu zupelnie sama i nie ma kto mnie odciazyc nawet na godzinke :( Oczywiscie moj N pomaga jak moze ale w domu jest dopiero szosta, siodma wieczorem czasem nawet pozniej. Niby dobre i to chociaz moge sie spokojnie umyc wieczorem ale tak naprawde to niewiele ... Slonko ja tez wymieklam jak poczytalam o tym lekarzu, to nie sa normalne pytania u ginekologa :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonko ten Twoj gin to jakis nienormalny zboczek... w zyciu sie z takim czyms nie spotkałam. mamohuberta ja teraz miałam pomoc D wiec nie jest zle ale najgorsze dla mnie sa bobudki w nocy i potem akcja nie spie mamo np. o 6.no i jest ryk eheh:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pobudki a nie bobudki:-) acha ja dostałam tabletki anty od gin ale nie dostałam jeszcze okresu:-( a wczoraj w nocy znowu były zawroty głowy i wymioty no i ucho jedno zatkane:-( a na lekarza brak czasu:-( miłego dnia wszystkim:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamaniny nie wyglupiaj sie i idz do lekarza na to musi znalezc sie czas !! Nina woli zdrowa mame !! U nas nocka minela spokojnie oprocz tego ze o 4.30 synus strwierdzil ze on jest juz wyspany i chce sie bawic wiec bylo troche marudzenia jak poszedl z powrotem do lozeczka. Wstalismy o 8.30 Maksiu zjadl i kima na hustawce jak co rano. Slonko to fajnie ze masz mame i pomawi ci troche dziecko :) Ja niedlugo jade do Polski to tez troche dziadki pobawia :) Oleniga jak tam pupcia malego?? Mamahuberta jak moj maly wali w pieluche to tez nie da sie tego przeoczyc :) ha ha kiedys moj N rozmawial z klientem przez telefon a ja siedzialam na sofie z malym - jak zaczal bombardowac do pieluchy to N musial az wyjsc z pokoju tak mu sie smiac chcialo, a troche nie wypadalo powaznemu klientowi do ucha :) :) U nas strasznie ponury jesienny ranek, ciemno jak w listopadzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×