Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

Gość Słonko_23
Moja Lenuska to też zaglada do TV kiedy tylko nadarzy się okazja. Jeśli jesteśmy same w domku to TV jest wyłączony ale kiedy jest też tatuś to niestety TV ciągle włączony i mała sobie zerka. Głównie na mecze piłkarskie ...poza tym tatuś do snu jej śpiewa jakieś boiskowe przyśpiewki. Tak się przyzwyczaiłam , że sama jej zaczynam śpiewać te bzdurne piosenki :) Nasze spanko: Nocne spanie zaczynamy o ok20:30 i budzi sie co 2-3 godz. na karmienie. Naprawdę noce jeszcze mamy zróżnicowane pod wzgledem spania, ale w dzie to jak w zegarku. Wstajemy o 7. Później spanko o 9 (40 min), na spacerek o 12. Wracamy ok 14:30, kolejne spanko o 16:30 (godzinka), kąpiel ok 19-tej. I zaczyna się nocny maraton ... My sie chyba też wybierzemy do okulisty - Lenka od kilku dni ma jeziorko w oczku. Boję sie tego bo koleżanka niedawno była ze swoja córką w klinice na przepychaniu kanalików i straszne to było ... Ząbków u nas nie widać ... czekamy :) Pozdrowionka ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonko_23
Miało być Słonko_26 ... nie wiem co mi przyszło do głowy napisać 23, stara juz jestem i się odmlodzioć chciałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas dziś kolacja o 20, o 1:40 i pobudka o 7 :) teraz idzie drzemać :) ale mówię wam jak mi się rano na cycka rzuciła to myślałam, że całego wsyśnie :) w sumie pewnie dlatego, że o tej pierwszej niewiele zjadła :) u nas też ząbków niet :) ale marudna czasem jest i bez tego :) ale to chyba po mamie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny my od 3tyg jezdzimy na rehabilitacje z malym masaz trwa 30min i jest to 30min placzu :( maly placze a ja wiem ze to dla jego dobra ale serce mi peka jak go slysze :( udalo mi sie zalatwic jeszcze dodatkowo masaze prywatnie bo na koniec roku poradnie przyjmujace na NFZ nie maja kasy i przyznano mi 6masazy-wiec jak tylko mam jakis dodatkowytermin prywatnie to tez jade z malym a musze przyznac ze przez te masaze maly nie spi mi w nocy dobrze wczesneij budzil sie 2 arzy w nocy a teraz nawet 6razy mi sie budzi wlasnie zbieram sie na masaz zmykam powoli pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nina sypia roznie wiec nawet sie nie rozpisuje :-) dzis sa imieniny Ninki a za 4 dni D:-) Nina tez oglada telewizje to oprocz ogladania swojej prawej raczki i stopek jej ulubione zajecie:-)ja znowu chora wyzdrowiałam na 3 dni. w tej chacie jest tak zimno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisze z kom wiec na raty. wiec jest tak zimo ze mam ochote spalic te bude wtedy byłoby cieplej:-) wczoraj ubrałam choinke ale nina nie jest zainteresowana:-)jestem padnieta a w domu bałagan:-( mam nadzieje ze do swiat mi minie. buziaki mamusie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha słonko ja tez jestem zapalonym kibicem moj D tez:-) wiec mała juz w brzuchu słuchała meczy a piosenki tez mi sie zdarza jej nucic:-) jako kibic lecha moja ulubiona tn: legi to stara .... ale brzydkie słowa zastepuje np. stara kura:-) przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamoNiny ---> nasz numer jeden to piosenka: Za Lechem przemierzamy cały świat... i tak w kółko jej to śpiewamy :) uwielbia tą piosenkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde miało byc ze przepraszam wszystkie dziewczyny ktore sa kibicami legii:-) ja jeszcze wiernie kibicuje manchester united a raczej boskiemu Christiano Ronaldo:-) a moj D go nie znosi hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasinska ---> boskie :) MamaNiny ----> przyznam że i mnie bliżej do Legii, ale to za czasów Mięciela i czereszewskiego. Teraz entuzjazm trochę opadł, a co do Manchesteru ---> to my nie mamy ani jednego świętego obrazka w domu ale zdjęcie stadionu MU wisi na głównej ściane w salonie. Gdyby mógl to modliłby sie do niego :) Boję się tylko ze Lenka będzie musiała porzucić lale i kopac piłkę z tatusiem ... bo na syna się nie zapowiada. Byliśmy dzis u ortopedy .... czy wynik p: 1b i L: 1b jest zły czy dobry, bo ze słów lekarza nic nie wywnioskowałam, niby OK, ale kazał zakładać pieluszkę i leżeć na żabkę ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasinska ---> boskie :) MamaNiny ----> przyznam że i mnie bliżej do Legii, ale to za czasów Mięciela i czereszewskiego. Teraz entuzjazm trochę opadł, a co do Manchesteru ---> to my nie mamy ani jednego świętego obrazka w domu ale zdjęcie stadionu MU wisi na głównej ściane w salonie. Gdyby mógl to modliłby sie do niego :) Boję się tylko ze Lenka będzie musiała porzucić lale i kopac piłkę z tatusiem ... bo na syna się nie zapowiada. Byliśmy dzis u ortopedy .... czy wynik p: 1b i L: 1b jest zły czy dobry, bo ze słów lekarza nic nie wywnioskowałam, niby OK, ale kazał zakładać pieluszkę i leżeć na żabkę ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słonko_26 1b oznacza, ze bioderka nie są idealne, kąty w panewkach są bodajże troszkę za małei może dojść kiedyś do zwichnięcia, ale nie wymaga to leczenia ortopedycznego, jedynie właśnie profilaktyki: pieluchowania i leżenia na brzuszku. Jeśli nosisz małą to tak jak w nosidełku czyli nóżki otaczają twój brzuch. Ogólnie jest ok, tylko trzeba naprowadzić na właściwe tory :) Oglądałam dzisiaj śpiącą królewnę disneya :) stara bajka, ale chyba najpiękniejsza ze wszystkich jakie istnieją :) muszę mojego P namówić na zakup jej na dvd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate562
Hejka Pytanko,myjecie włoski swoim bobaska szamponem ?????? i czy ktoras juz daje kaszke z mlekiem?>????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate562
nie dokonczyłam,ze pozdrowionka slemy z Martusia......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. szampon - użyłam ze 2 razy może jak dotąd, ale nasz synek nie ma nawet jeszcze włosków na całej główce, takim trochę łysolkiem jest, więc chyba szampon nie jest mu specjalnie do szczęścia potrzebny ;) 2. kaszki - jak na razie zamierzam karmić wyłącznie piersią do 6 mies., bo słyszałam ,że tak można i że to dziecku wystarczy w zupełności, ale jeszcze zapytam w czwartek pediatry jak to dokładnie jest i co ona o tym myśli... z drugiej strony może fajnie by było, jak młody mógłby jeść coś innego oprócz mleczka mamy, jakieś tarte jabłuszko, czy coś... A Wy wprowadzacie jakieś inne pokarmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrzucam tabelkę, żebyśmy mogły widzieć ile mają nasze dzidzie :) ja jedzenia jeszcze nie wprowadzam :) ale tak jak pisałam pogadam w styczniu z naszą p doktor, i pewnie po 4 miesiącu dopiero, bo Wiki ma skazę białkową, a tu trzeba uważać na alergię :/ nick.......imie dziecka...data ur(tydzien)....waga(wagaur.)....wzrost asiek24........Mateusz....31.08.08(12tyg).....6200. (3000)........59cm karro...............Max..............01/09(10tyg)...5535 (2790).....56cm MaMani......Kornelek........02.09....11 tyg........6,500 (3770)...? onyx1....maksymilian mikolaj....02/09 (12tyg)...6100?(2980)......60?cm Słonko_26 ......Lenka ...........02/09(14 tyg)......6120(3440).....63cm kasinska28.......Mateusz............05/09........5360(27 50).......62cm mamahuberta.....Oliwia.........09/09(8 tyg)....4460(3050).......(53) ? majka28.....Amelia........10.09 (8 tyg)..........4115(2920).......58cm ewwa33...... Piotr Paweł ......10.09.............. 6100.............. 63cm ewunienka24.....Amira........11.09(12 tyg)...6000(3340).......61,5cm kate562.....Marta.........13.09(7tyg5dni).......5100(372 0)......59cm myszka5.........Dawid..........14/09.(10tyg).....6150(41 00).....54cm Brudzia......Paweł..............16/09..........6400..... ........(?) aga klee......Jakub...............16/09 ..............ok 5500 (3170)...?cm eryka......Blanka Roksana......18/09..............5300(3920)......56cm sandra27....Damian Daniel.....18/09..............5625(3900)......56cm MamaNiny.....Nina Anna........19/09(7 tyg)...4970..(3760).......59cm birka87......Wiktoria Anna.....23/09(11 tyg).....4820(3090)......59cm magdae.....CYRYL ANTONI.....30.09(7TYG)......5240(3500).......? brutta.....Francesco Jan.....06/10(6tyg)....5200(3500).........49cm oleniga.....Mikołaj,Marcin.....08/10....(8tyg)....6120 (4360)....62cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki:) Jak przygotowania do swiat? Ja nadal bez prezentow i nadal bez garderoby dla siebie:P Jeszcze mi pozostaly 4dni:) Dzisiejszego nie licze bo on jest przeznaczony na fryzjera:) Od jutra ruszam na shoping:) birka-jest wskazane zeby dzieciaczki ze skaza bialkowa karmic do 6m-ca tylko piersia:) My jestesmy tylko na piersi i nadal tak pozostanie... Musze pomyslec co bede robic dalej poniewaz ogolnie macierzynskie konczy mi sie w marcu ale moge je sobie przedluzyc o kolejne 16tyg ale to juz jest bezplatne:P Musze wszystko jakos poukladac Tak szczerze to nie bede potrafila zostawic mojego Maluszka z kims obcym:P ehhhhhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! emka dziewczynki sa ogólnie drobniejsze od chłopców, maja nawet oddzielne siatki centylowe, sprawdż czy twoja niunia mieści się w wykresie siatki.ważne jest równiez aby dziecko rosło proporcjonalnie. moja Oliwia też szczuplejsza od braciszka a wagę urodzeniową mieli: mała 3050 a braciszek 3100 także prawie identyczną, a na 3 mce mała waży 5400, a synek ważył 6100. najważniejsza jest jednak ocena pediatry. ewunieńka sprawdź u małej dziąsełka, jak ida ząbki to są opuchnięte i rozpulchnione, poźniej jest biały slad, pojawia się kreseczka jakby peknięcie a potem juz tylko ząbek:) ale cały proces trwa troche dlużej i faktycznie dzieci szybciej zaczynaja marudzić. chociaż czytałam że w wieku naszych maluchów przyczyna marudzenia i niepokoju nie muszą byc wcale ząbki. dociera do nich tyle bodźców, że moga byc rozproszone. mamaoniny spóźnione zyczenia dla córci, a dla ciebie duuuzo zdrówka! my myjemy i włoski i ciałko jednym żelem, bo można nim też włoski myć. po 4 mcu zamierzam dac małej jabłuszko a potem zupke z marchewki, to juz niedługo bo 9 stycznia:) myslę że nie bedzie źle bo mała trzęsie się za łyżeczką, jak podawałąm jej kropelki na łyżeczce, a słodkie były, to myslałam że wciągnie łyżeczkę:D u nas 4 dni nie ma kupki:( mała sadzi takie baki, że wytrzymać nie można, brzuszek ma miękki, zaparć tez nigdy nie miała, zawsze kupki luźne, nie wiem co jest grane? raz też się przyblokowała z kupka, 3 dni nie było wcale, na 4 dzień jedna wodnista zielona, potem przez 3 dni znowu nic, a później jak sie rozwiązało to kilka na dzień. normą zawsze były 1-2 kupki dziennie. co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki :) Później Was doczytam, teraz chciałam tylko napisać, że u nas wszystko w porządku. W święta chcę dać Dawidowi jabłuszko, chociaż nie będzie miał jeszcze 4 miesięcy. My będziemy zajadać smakołyki więc jemu też się coś należy :) MamoHuberta - Oliwia to śliczna dziewczynka - najbardziej podoba mi się zdjęcie w wózku ze śniegiem - przeurocze MamoNiny - najlepsze życzenia dla Niny :) Posadziliśmy Dawida w niedziele we fotelu a ten Łobuziak siedział sobie jak duży chłopiec!! raz tylko go trochę przechyliło na jedną stronę, a tak to prawie 5 minut siedział i pozował do fotek. Na gwiazdkę chcemy dać Dziadkom zdjęcie Dawida w ramce i z odciskami rączki i stópki w glinie :) Wlecę później to jeszcze coś dopiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość birka8
fuck... Wiki ma przykurcz prawej strony :/ cała ustawia się w taki bananek :/ a miało wystarczyć takie noszenie i pielęgnacja :/ a w piatek idziemy na rehabilitację na Vojtę... oj będzie się działo, lepiej się chyba zabezpieczę w korki do uszu :) ale mam nadzieję, ze będzie dobrze :) lkerka powiedziała, że pod koniec stycznia mamy przyjść na kontrolę i powinno sie wsztstko wyrównać :) potzeba tylko systematyczności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasinska, gdzie Ty mieszkasz że masz płatny urlop po macierzyńskim? My tez jeszcze nie jesteśmy małżeństwem, ale u nas to chyba nie ma takiego przepisu. Co do TV, to Dawid jak ma okazję to też zerka w jego stronę, ale to są sporadyczne przypadki i staramy się tego uniknąć. U nas ząbków jeszcze nie widać, ale może już niedługo. My myjemy główkę szamponem Emolium :) Ostatnio daję Młodemu pieluszkę do zabawy i powiem Wam że to dobry trening dla paluszków :) Do tego gaduła z niego niesamowita :) U nas dzień zaczyna się w okolicy godziny 10-11, bo tak Dawidek wstaje. Potem w ciągu dnia robi sobie krótkie drzemki. Kąpiemy się w okolicy godzin 19:30 - 20:30, zasypia około 21, budzi się punktualnie o północy a potem śpi do rana. Mleko pije ok. 19:00, potem punktualnie o północy, dalej około 6 lub 7 i potem śpi jeszcze przynajmniej do 10. Średnio dziennie wypija 5 lub 6 butelek po 170 ml, chociaż od dzisiaj robimy już 200ml bo jak się mleko kończy w butelce to jest straszny krzyk..... Buziaki od Dawida :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki ;) dawno mnie nie bylo tu ale podczytywalam Was.w zeszlym tyg bylysmy z Amelka na pierwszym szczepieniu i bidulka tak krzyczala ze az byla sina.wogole od poczatku zaczela juz krzyczec bo nie spodobalo sie jej ze obca osoba ja ciaga przewraca itp.pozniej w domu spala do wieczora potem tylko zjadla i dalej poszla spac.takze nasza niunia wszystko dzielnie zniosla.wczoraj bylismy cala rodzinka w ambasadzie wyrobic malej paszport.takze Amelka przed podroza do polski miala juz maly przedsmak tego co ja czeka.a do najblizszego polskiego konsulatu mamy 350km. mam pytanie do mam ktore maja wozki QUINNY.czy wasze dzieciaczki mieszcza sie jeszcze do gondoli?bo Amelka jeszcze sie miesci ale juz ma malo miejsca i mysle ze calej zimy w niej nie przejezdzi. Myszko Twoj Dawidek to naprawde duzy chlopiec bylam w szoku jak zobaczylam ta fotke jak sobie pieknie siedzi.mojej Amelce jeszcze duzo brakuje a jest starsza od Daawidka.wogole je duzo mniej niz Twoj maluszek bo tylko 100ml co 3-4 godz rzadko kiedy zjada wiecej a robie jej zawsze 140ml.wogole to przewaznie musze ja karmic na raty tzn zje troche odczekamy pare min i je reszte.czasami nawet 100ml nie zjada.ale lekarka mowila ze to nic zlego widocznie jej tyle wystarcza bo jest zdrowa i na wadze przybiera. my jedziemy do polski juz w sobote nad ranem...ale sie ciesze :) no i jeszcze poprawie wymiary mojej niuni ;) nick.......imie dziecka...data ur(tydzien)....waga(wagaur.)....wzrost asiek24........Mateusz....31.08.08(12tyg).....6200. (3000)........59cm karro...............Max..............01/09(10tyg)...5535 (2790).....56cm MaMani......Kornelek........02.09....11 tyg........6,500 (3770)...? onyx1....maksymilian mikolaj....02/09 (12tyg)...6100?(2980)......60?cm Słonko_26 ......Lenka ...........02/09(14 tyg)......6120(3440).....63cm kasinska28.......Mateusz............05/09........5360(27 50).......62cm mamahuberta.....Oliwia.........09/09(8 tyg)....4460(3050).......(53) ? majka28.....Amelia........10.09 ........5200 (2920)......62cm ewwa33...... Piotr Paweł ......10.09.............. 6100.............. 63cm ewunienka24.....Amira........11.09(12 tyg)...6000(3340).......61,5cm kate562.....Marta.........13.09(7tyg5dni).......5100(372 0)......59cm myszka5.........Dawid..........14/09.(10tyg).....6150(41 00).....54cm Brudzia......Paweł..............16/09..........6400..... ........(?) aga klee......Jakub...............16/09 ..............ok 5500 (3170)...?cm eryka......Blanka Roksana......18/09..............5300(3920)......56cm sandra27....Damian Daniel.....18/09..............5625(3900)......56cm MamaNiny.....Nina Anna........19/09(7 tyg)...4970..(3760).......59cm birka87......Wiktoria Anna.....23/09(11 tyg).....4820(3090)......59cm magdae.....CYRYL ANTONI.....30.09(7TYG)......5240(3500).......? brutta.....Francesco Jan.....06/10(6tyg)....5200(3500).........49cm oleniga.....Mikołaj,Marcin.....08/10....(8tyg)....6120 (4360)....62cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka :) 🌼 Dziękujemy Nie martw się, że Amelka je mało - najważniejsze, że przybiera na wadze i jest zdrowa. Śliczna z niej dziewczynka :) Dawid też czasem na dwa razy wypija mleko, bo zdarza mu się czasem przysypiać. Wtedy trzeba jeszcze raz podgrzać mleko i dać wypić do reszty. Pewnie część dziewczyn będzie wyjeżdżać na święta, więc już teraz złożę Wam wszystkim życzenia zdrowych i wesołych świąt, spędzonych w rodzinnym gronie i w cudownej atmosferze. Na pewno te święta będziemy pamiętać, bo to dla większości z nas pierwsze święta z naszymi Maluszkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiecie do czego lubi gadać Wiki?? :) do lusterka :) tak sobie fajnie grucha wtedy, jak widzi drugiego dzidziusia, aż się rozpływamy z P nad tym :) no bomba mówię Wam :) pozdrawiamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate562
Witam a ja byłam u szefa zapytac kiedy wróce i w UK mam 52 tyg płatnego plus 13 bezplatnego.Czyli moze w wakacje wróce do pracy......ale fajnie odchowam sobie maluszka. Wlanie chce jej dac cos extra bo ciagle tylko moje mleko...... pozdro wpadne pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłyśmy dziś z Hanią na drugim szczepieniu - nawet nie zapłakała, taka dzielna z niej dziewczynka :) waży zaledwie 4750 i pani doktor stwierdziła, że trzeba ja budzic ok 12 w nocy, żeby sobie dojadła \"na śpiocha\" (karmie 20 - 21 przed nocnym spaniem) i w dizen tez budzic na jedzonko, jesli sama nie woła, ale uspokoiła mnie, że w miarę proporcjonalnie przybiera na wadze. Za to wystraszyła mnie informacją, że należy obserwować zwiększanie obwodu główki, która w ciągu miesiąca podobno powiinna urosnąć o 1 cm (u Hani przez 6 tyg 2 cm i ma teraz 39 cm) i klatki piersiowej, gdyż \"w biuście\" nie powinna mieć mniej na tym etapie - a ma mniej o 1 cm, niż główka. Jeżeli różnica za 2 tygodnie się powiększy to kazała zarejestrować się do neurologa ;( Czy któraś z Was wie coś na ten temat? A jak Wasze dzieciaczki mają z tymi obwodami? Dodam, że zajrzałam w książeczki chłopaków i oni faktycznie mieli w klacie zawsze trochę wiecej... Poza tym na wszelki wypadek mamy zrobić morfologię i mocz (co i tak sama planowałam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo dziekujemy za zyczenia:-) my mamy szczepienie 7.01 ja juz przezywam to strasznie jeszcze ciotka mojego D mi powiedziała ze nie nadaje sie na matke bo tak to przezywam wiec mnie dobiła:-( nina ostatnio uwielbia bawic sie plastikowymi butelkami:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super tez reaguje na obcych dostaje ataku smiechu:-) głosnego:-) u nas w wigilie oficjalne zareczyny:-) a ja mam bałagan w domu wiec w weekend D zajmuje sie nina a ja sprzatam:-) uciekam spac. dobranoc kochane mamy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×