Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

szukam mojego wpisu z wczoraj i go nie widze, ach ten internet :( ja jeszcze nie daje Zosi nic oprocz mleka, chcociaz od paru dni jak ide do pracy do dostaje od tatusia jedna butelke sztucznego. jak ja sie ciesze,ze ona chce z butelki jesc moje sciagane i sztuczne. na razie nie mamy dla niej zlobka wiec to czy bede pracowala stoi pod znakiem zapytania. musze sie wybrac na szczepienia, bo w przyszlym tygodniu konczy 4 miesiace :) Nick znalazl w garazu hustawke jak bylam w pracy i przyslal mi zdjecie komorka i z haslem,ze Zoska ok :) taki z niego zaradny tatus,ze corka sie buja i cala zadowolona a tatus sobie tv, komputer lub gry. a najlepsze,ze Nick sie mala dzis zajmowal i ok 16 pisze i pyta co na obiad? a ja,ze jezeli on w domu to on gotuje. w odpowiedzi dostalam smsa....ha,ha....we are going out! :) ogolnie to nie jestem przewrazliwiona,ale jedyne co mnie ostatnio jakos nurtuje czy przypadkiem Zosi nie splaszcza sie glowa? takze czasami to ja juz nawet nosze ja troche wiecej, tak bez potrzeby,aby tylko jej glowka odpoczela. bo ogolnie to ona zasypia bez noszenia, sama w lozeczku, miedzy spaniem lezy sobie i smieje sie do karuzeli itd. oczywiscie kladziemy ja na brzuszku,ale jakos sama nie wiem czy to wystarczy.no bo jeszcze dochodzi bujaczek, hustawka i mimo,ze najczesciej patrzy sie w lewo lub prawo to i tak zwracam ostatnio na ta glowke wiecej uwagi. czy wasze dzieci spia na brzuszku??? u nas to doslownie jest tak wszedzie trabione,aby dzieci nie spaly na brzuszku,ze ja jej wlasnie tak nie klade nawet w dzien, jak jestem jej blisko. na noc nigdy bym jej tak nie polozyla,ale w dzien jak bede obok niej moze troche sprobuje. ach a mnie dzis tak gardlo rozbolalo,ze jestem w szoku. glos stracilam i ide jutro do lekarza bo co chce cos lyknac lub napic sie jakies herbaty to nie moge.....kobitki karmiace piersia mamy po prostu takie ograniczenie do lekow itd,ze jestem z leka zawiedziona. ja jeszcze zerkne co w tv a potem do spania...aby do rana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, co do obwodu główki to u nas jest 40 cm i tyle samo w piersiach, lekarz nie mówil nic niepokojacego. Poza tym mamy problem z krtanią, mała chrypiała wczoraj tak bardzo ze nie b=yło słychać jak płacze. Byliśmy u lekarza i się leczymy :) Dzis jest lepiej. Rozmawialam z panią doktor o karmieniu nocnym. Lenka ma 3,5 miesiąca a budzi się dość często. Lekarka kazała wytrzymać do skończenia 4 miesięcy i wtedy zaczniemy wprowadzać nowe rzeczy do jedzonka. Ciesze się ze ta lekarka nie ma tak radykalnego podejścia do karmienia piersią. MamoNiny --. ja tez ma problem z nadgorliwą ciotką, nie widziała Lenki na oczy a rozpowiada ze ja jestem złą matką, że nie umiem dziecka zdyscyplinować, bo płacze w nocy ( mam jej zakleić buzie taśmą, czy jak? ) Zła jestem strasznie bo ona ma wnuka mlodszego od Lenki o 2 tyg. i On jest IDEALNY .... najgorsze jest to ze będziemy wspólnie na wigilii ... zjadę ja jak nic .... zmykam bo Królewna się budzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izabelcia, pilnuj, żeby spała na boczku, raz na prawym raz na lewym, bo faktycznie jeśli cały czas leży na wznak główka może jej się spłaszczyć. To nie ma żadnych medycznych konsekwencji jedynie kosmetyczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate562
izabelcia moja na noc to zawsze kladzona jest na boczku, raz lewym potem prawym, juz teraqz sama obraca sie na wznak jak jej niewygodnie.a na brzuszku to ja klade tylko jak jestem przy niej zeby cwiczyla miesnie. zreszta po jedzieniu zawsze odbija jej sie najelpiej na brzuszku.Mowia ze trzeba dzieci kłasc jak najwiecej głownie po posiłku. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość birka8
co do obwodu główki i klatki piersiowej Wiki ma po 39. emka nie martw się, zarejestrować do neurologa możesz się spokojnie, bo na to się czeka, a lekarka moze zwrócić uwagę na coś czego nie widzi pediatra :) Wiele dzieci mając powiększony obwód główki mogą rozwijać się normalnie, a nie musi to oznaczać np. wodogłowia, które jest najczęstszą przyczyną powiększenia główki. Jeśli jednak na usg przezciemiączkowym wyszłoby powiększenie komór ponawia się badanie za jakiś czas i jeśli powiększa się bardziej zakłada się zastawki, ale te przypadki są na prawdę rzadkie :) więc nie martw się na zapas, na pewno wszystko będzie dobrze :) aha i to ustępuje najczęściej do pół roku, najdalej do roku :) więc i tak ok, obserwuj tylko małą, czy nie ma jakiś drżeń, czy bez przyczyny nie jest pobudzona, lub wprost przeciwnie - senna :) będzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny. My dzisiaj bylysmy na drugim szczepieniu. O dziwo prawie wogole nie plakala a poprzednio to sie darla az sie sina zrobila...Ale bylam szczesliwa ze jakos tak lagodnie to przeszla :) Amira przybiera na wadze jak nalezy-800 gram w ciagu miesiaca przytyla :) A co do jedzenia pani doktor powiedziala ze do 6 miesiaca moge spokojnie tylko mleko dawac (mimo, ze dokarmiam butelka czasem). Jesli chodzi o siedzenie to Amira tez sie juz sama podciaga za raczki do siedzenia a jak ja posadzic gdzies z podparciem to sobie siedzi kilka minut z glowa prosta :) Izabelcia ja tez nie klade do spania na brzuszku, tylko do zabawy albo u tatusia na kolankach i czasem tak zasnie u niego :) Ja klade zazwyczaj na pleckach, czasem na boku ale mala po minucie doslownie sie obraca na plecy i tak spi ale glowke ma obrocona na bok(zazwyczaj prawy i z tej strony ba poprzecierane wloski na glowie a z drugiej ma dlugie-smiesznie to wyglada ). Nie zauwazylam splaszczenia glowki. Z tymi wymiarami to mi teraz dalyscie do myslenia...nasza lekarz w ogole nie mierzy klatki piersiowej tylko glowke ? A dzis tylko wazyla i nie zmierzyla nawet na dlugosci. Bede musiala sama zmierzyc przy okazji bo az sie ciekawa zrobilam. Jutro musimy sie wybrac do urzedu wyrobic malej paszport, bo okazuje sie ze moj maz ma wolne w swieta i chcemy na kilka dni do wloch jechac. Tak mu spontanicznie wpadlo do glowy a ja taka mniej spontaniczna jestem i w sumie na szczescie, bo on w ogole o paszporcie nie pomyslal i pewnie bysmy tak pojechali bez gdyby nie ja :P Pytalam czy wasze dzieci pija wode ale jakos nikt mi nie raczy odpowiedziec :( szkoda. Wklejam tabelke: nick.......imie dziecka...data ur(tydzien)....waga(wagaur.)....wzrost asiek24........Mateusz....31.08.08(12tyg).....6200. (3000)........59cm karro...............Max..............01/09(10tyg)...5535 (2790).....56cm MaMani......Kornelek........02.09....11 tyg........6,500 (3770)...? onyx1....maksymilian mikolaj....02/09 (12tyg)...6100?(2980)......60?cm Słonko_26 ......Lenka ...........02/09(14 tyg)......6120(3440).....63cm kasinska28.......Mateusz............05/09........5360(27 50).......62cm mamahuberta.....Oliwia.........09/09(8 tyg)....4460(3050).......(53) ? majka28.....Amelia........10.09 ........5200 (2920)......62cm ewwa33...... Piotr Paweł ......10.09.............. 6100.............. 63cm ewunienka24.....Amira........11.09(14 tyg)...6000(3340).......62cm kate562.....Marta.........13.09(7tyg5dni).......5100(372 0)......59cm myszka5.........Dawid..........14/09.(10tyg).....6150(41 00).....54cm Brudzia......Paweł..............16/09..........6400..... ........(?) aga klee......Jakub...............16/09 ..............ok 5500 (3170)...?cm eryka......Blanka Roksana......18/09..............5300(3920)......56cm sandra27....Damian Daniel.....18/09..............5625(3900)......56cm MamaNiny.....Nina Anna........19/09(7 tyg)...4970..(3760).......59cm birka87......Wiktoria Anna.....23/09(11 tyg).....4820(3090)......59cm magdae.....CYRYL ANTONI.....30.09(7TYG)......5240(3500).......? brutta.....Francesco Jan.....06/10(6tyg)....5200(3500).........49cm oleniga.....Mikołaj,Marcin.....08/10....(8tyg)....6120 (4360)....62cm Pozdrawiam serdecznie. Majka zycze milej podrozy i spokojnej przede wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewunieńka! Ja próbowałam dawać Mateuszkowi wodę jak miał czkawkę, ale w ogóle nie chce jej pić, wypluwa. Przy karmieniu piersią teoretycznie nie trzeba niczym dopajać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Lenka nie pije wody, kiedyś próbowałam na kolke lub czkawekę , aby tak wiecznie na tym cycku nie wisiała ...ale bez skutku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewunienka...ja ZOsi probowalam dac wode kilka razy,ale bez wiekszego sukcesu. moze 2 czy 3 lyki i nie chciala. takze u nas cycek gora :) zOsia wlasnie spi i chcialam ja polozyc na boku, ale gdzie tam. zaraz sie pokreci i lezy na plecach, chociaz glowke zawsze ma na boczek. na szczescie raz na lewy raz na prawy. jak klade na boczek to od tylu klade kocyk aby sie nie odwrocila na plecy,ale zawsze jej sie uda powiercic i juz na plecach. mala spryciara. ostatnio zauwazylam,ze jak ja przebieram na przewijaku i musze cos przelozyc przez jej glowke, to ona ta glowke lekko unosi, jakby wiedziala,ze matce ulatwia ubieranie :) u nas piekne slonce za oknem,ale tak zimno,ze szkoda gadac. prawie 10 rano a u nas tylko uwaga..... -18C. w poludnie zapowiadaja najwyzsza temperature ok -14C. takze same widzicie,ze spacery zima to u nas odpadaja :( na szczescie u mnie nie ma problemu z prezentami, bo jak bylam w Polsce to rodzinke juz obdarowalismy,a tutaj tylko Nick, Zosia i tesciowa. nickowi kupilam bluze przez internet, tesciowej jeszcze nic,ale ona to kolekcjonerka wszystkiego (doslownie) wiec cokolwiek sie kui to i jej tak pasuje. ja...kupilam juz sobie jako prezent kurtke zimowa i dostalam od Nick wisiorek z diamencikami....ach tak bez okazji. on ma juz chyba taka nature,ze prezenty bez okazji a moje urodziny czy swieta to ...nie ma prezentu dla mnie :) na szczescie mi to nie przeszkadza. a dla Zosi...ma cale juz pudlo zabawek, wiec musze pomyslec co z nia zrobic. podejrzalam,ze tesciowa juz jej kupila takie jakby pianinko na nozkach. mam nadzieje,ze te nozki sie skadaja, bo do pozyji stojacej to naszym dzieciom jeszcze troche zostalo mamoniny....zareczyny, woooww....gratulacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Birka za fachową odpowiedź 🌼 trochę jeszcze poczytałam w internecie o tym przyroście główki i wyczytałam, że dzieciom z wodogłowiem przyrasta nawet o 1 cm w tygodniu i poza tym ciemiączko jest pulsujące. Moja Hania to jest większość czasu senna :) ja wody małej nie daję - jest tylko na cycu, więc jej niczym nie dopajam - jeszcze potem nie miałaby ochoty na jedzonko :( jeśli chodzi o obcych to malutka jest niezłym bojącym dudkiem - wrzeszczy jakby ją ze skóry obdzierali i nawet jak jest z daleka i usłyszy obcy głos to odrazu buzia w podkówkę...koleżanki przychodzące nas odwiedzić szybko uciekają :P dziś byłyśmy na pobraniu krwi i Hanusia sobie spała słodko w wóżku, a tu jakaś Pani zaatakowała jej paluszek i krew wyciskała...niezbyt jej się podobało, ale muszę przyznać, że płakała mniej niż na widok obcej twarzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenuśka tez płacze na widok obcych, chociaż nie zawsze. Do pielęgniarki się uśmiechała i do lekarzy tez ... najczęściej płacze na widok dziadka. Nawet nie na sam widok, ale jak go usłyszy. Teść ma strazną chrypę i jak zagaduje dziecko, to ta zaczyna wrzeszczeć. W sumie jej się nie dziwie, samej mnie sie nie podoba głos teścia ----straszny jest !!!! Ciekawa jestem jak Mała zareaguje na Wigili pracowniczej u mnie w hotelu? Obce twarze, obce miejsce .... miłej nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma sprawy emka i na prawdę nie martw się :) na pewno wszystko będzie ok :) Ja Wiki czasem daję herbatkę uspokajającą, jak mam wodę niegazowaną w domu :) a z nią witaminki, ale ostatnio jakoś nie chce jej się jej pić, coć ostatnio woli cyca :) a ja znów mam flaczki zamiast piersi :P wody samej też za bardzo nie chciała :) woli słodkie :) używamy płynu nivea hypersensitive z oliwką, do główki też, bo jej się ostatnio strasznie skórka wysuszyła po johnsonie :/ co do innych pokarmów to chciałabym po 4 miesiącu podać jabłko, marchewkę i kleik ryżowy sinlac, ale tak jak pisałam - dopiero po rozmowie z p. dr, bo Wiki ma podejrzaną skazę białkową lub nietolerancję laktozy. Ja już mam ubranko na Wigilię, ale nie mam prezentu dla mojego P :/ Mamo Huberta i Oliwki :) moja Wiki też lubi łyżeczkę :) chyba, że coś niedobrego jest to pluje :) a póki co dawałam jej witaminki (be), koper z glukozą i enterol(PROBIOTYK) Oba wzamała ze smakiem :) Mamo Niny my również gratulujemy zaręczyn :) i nie przejmuj się ciotką :) dasz radę na pewno :) jesteś świetną mamą, a to, ze martwisz się to normalne :) ja szczrze mówiąc nie boję się kłucia, ale tego co jest w ciągu następnych trzech dni :/ ale ostatni było tylko lekkie marudzenie, więc głowa do góry, będzie ok :) słonko :) a co to za dziecko, które w nocy nie płacze? :) głodne to i płacze :) powiedz jej niech sama sobie tylko mleko pije, zobaczymy czy płakać nie będzie :P mrs_ziec a powiedz jak ułożyć tak dużgo malucha :) Chyba każda z nas ma już ten problem, że nasze maluszki przewracają się już z boczku na plecki :) to już nie te same nieruchawe noworodki :P na brzuszku samej nie zostawiam, zresztą ona spać tak nie chce, dźwiga już się na przedramionach i ogląda, albo próbuje się przewrócić na boczek lub plecki :) jejku Izabelcia :) ale mróz :) brrr trzymaj się ciepło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiki uwielbia obcych :) zawsze się uśmiecha do nowych nieznanych ludzi lub kogokolwiek kto nie wygląda jak mama czy tata :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy. Byłyśmy z niunią na szczepieniu (miała być pierwsza skojarzona, wzw b już było) i niestety nie dostała go :( pani doktor powiedziała ze za duża kuleczka na ramionku powiedziała przyjść po Nowym roku. Ja to tam mało co wyczuwam na ale pani doktor wie co mówi yhmm Zważyła córcie i Wiki waży 6ooo (3500) :) kloceczek malutki ;) przez 3 tyg przybrała na wadze 350g. chyba normalnie co? Wymiary główki i klatki piersiowej są identyczne po 40cm. Mamy kłaść jak najwięcej na brzuszku (za długo nie chce) i wynalazłam w necie dobry sposób i jako tako działa ale nie płacze tak często, poduszeczkę pod klatkę ;) Żeby było jeszcze ciekawiej dała skierowanie do kardiologa, zauważyła jakieś szare cienie przy usteczkach córci w momencie jak zaczęła popiskiwać no i jutro mam zamiar iść i jakąś datę ustalić, no i bioderka mamy jeszcze tez sprawdzić ale to dopiero po świętach. Szamponu nie używamy jeszcze, do kąpieli jest oilatum. Jedzonko dodatkowe - jeszcze nie próbowałam dawać poczekam jeszcze trochę :) na razie mleczko raz z lewej raz z prawej ;) Wody do popicia i innych napoi typu koperek – hmm czasami podaje jak jest czkawka, ale najczęściej ją likwiduję podając na smoczku troszkę syropku malinowego dla maluszków (na gardełko wypisany był) i działa :) koperek pije czasami tak a czasami wypluwa Aha a propo tego naszego „siadania” i nagminnego podnoszenia się do tej pozycji (Wiki się az wyrywa żeby posiedzieć, z pozycji półleżącej plecki na moim brzuszku oparte) to pani doktor powiedziała ze jeszcze za wcześnie i nie należy tego robić. Ale weź tu nic nie rób jak dzieciaczek chce tego i się śmieje przy tym widać sprawia jej to radochę, no ale pani doktor wie co mówi yhmmm U okulisty byłam i tak mam dalej przemywać oczko sola fizjologiczna, masować w tamtym miejscu skąd łza i zakraplać oczko kropelkami. Mamy z Shm być cierpliwi i systematyczni. Jeszcze prezentów nie mam i kurczaki za bardzo pomysłów też. Hę chociaż wydumałam ze każdemu kupię po bombce kolorowej i wypisze imie i date gwiazdki. A Wikuni największą bombkę zakupie i tak będę jej co roku kupowała aż później Jak wyrośnie sobie własną choinkę przystroi takimi kolorowymi bombeczkami hmm ciekawe czy mi się uda dotrzymać . Wiem systematyczność ;) Męzusio Shm to, to wymyślił sobie wiec kupiłam niech ma, a po co? do zabawy jedynie no tak mały chłopczyk :D http://www.allegro.pl/item503997818_neocube_216_szt_5_mm_sprzedano_juz_27_szt_krakow.html sobie kilka książek kupiłam, a rodzicom teściom babciom rodzeństwu helppp pierwsze duże święta z dwiema rodzinami Jak My to przezyjemy??? Szok MamoNiny my gratulujemy zaręczyn :D Zycze spokojnej nocki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Ja tylko na chwilkę Mamo Niny - gratulujemy zaręczyn :) Jeśli chodzi o układanie na boczku tak, żeby Maluchy się nie obracały podczas snu, to my mamy dla Dawida kupione specjalne wałeczki i tak sobie pięknie śpi. Musi tak spać bo mu się troszkę główka z tyłu spłaszcza.... Podaję linki do tych wałeczków Wersja standardowa http://www.allegro.pl/item500755465_0301_bezpiwczne_waleczki_do_snu_nowosc.html wersja ekskluzywna hihi http://www.allegro.pl/item501770182_mam_dziecko_bezpieczne_waleczki_the_first_years.html Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :)! Co do kładzenia dzieciaczków na boczku - mi ortopeda przy kontroli bioderek kazał układać właśnie nie na boczku tylko na pleckach i tylko główkę na jedną lub drugą stronę - z tego co zrozumiałam, takie kładzenie na boczku chyba nie jest za dobre dla bioderek właśnie... Jutro szczepienie, a mały ma jakąś wysypkę - na szyjce, brzuszku i w pachwinach... Czy to mogą być potówki czy raczej jakaś alergia? Pozdr K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje wam wszystkim za gratulacje:-) ja dzis byłam z mała u tesciowej w pracy nina na jej widok zrobiła podkowke i płakała:-) tesciowej az mi zal było bo jej sie oczy zaszkliły:-( ja myje ninie włosy szamponem nivea bo mała ma niezła czuprynke:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka2008
Sory dziewczyny, ze sie tutaj wcinam mam krotkie pytanie , mam nieregularne cykle 30 do 36dni, kochalam sie ze swoim chlopakiem w 13tym dniu cyklu, czy moge byc w ciazy, czy to prawda ze plemniki moga zyc we mnie nawet do 5dni??? please, pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znowu pisze na raty:-) dopajam ja herbatka koperkowa albo uspokajajaca a wody nie znosi. mała nie chce jesc:-( od 2 dni rano wypija 80ml mleka potem 130 za to wieczorem i w nocy 160 mhm nie wiem co jest grane? dobra zmykam spac. dobranoc mamusie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasinska28 , moja mala jest szeroko pieluchowana i faktycznie nam tez ortopeda powiedzail, ze spanie tylko na plecach, bo wtedy nozki sa szeroko rozlozone, a glowka na boczku. Hania sama z siebie uklada glowe na boczek raz w jedna a raz w druga strone. Podobnie jak Zosia Izabelci sporo czasu spedza w lozeczku i na macie wlasnie na plecach, ale nie ma splaszczonej glowki - jak sie bawi to lezy najczesciej na tyle główki, a czasami na macie oglada sobie to co jest na jej bokach i wtedy główkę ma na boku, a nosimy ja bardzo mało (u mnie na rekach jest głównie przy cycusiu, a tatuś oprowadza po domku i opowiada, bo chce sie córą nacieszyc, a ona po kilkunastu minutach się wierci i woli polezec sama :D) normalnie złote dziecko z niej, wystarczy, że ktoś do niej od czasu do czasu zagada, albo sobie zaśnie na macie z paluszkiem w buzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate562
hmmm i c o wasze dzieci ciagle spia na plecach ??????? to pewnie plecki bola:( ja pytałam mojej pielegniarki i powiedziała ze nie ma powiazania z bioderkami to ze kłade na boczku. wszedzie inaczej gadaja....ahhh i kogo sluchac\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kate - mój tam się nie skarży ;), a mnie samą boli biodro jak śpię tak zupełnie na boku, noga na nodze. A tak serio, to kogo mam słuchać jak nie lekarza... choć rzeczywiście, co osoba to opina. Zdaje się ,że każda z nas sama musi zdecydować i tyle. Byliśmy już dziś na szczepieniu - tym razem pneumokoki, druga dawka. Były ryki przy badaniu i przy samym kłuciu oczywiście też. Teraz śpi sobie mój robaczek malutki. Zapytałam o tę wysypkę - to żadne potówki, tylko niestety alergia :(. Najwyraźniej coś musiałam zjeść - muszę na jakiś czas odstawić czekoladę (oj ciężko będzie), kawę (mocna też może uczulać), no i nie jeść cytrusów, choć akurat cytrusów to ja jem tyle co nic. A, no i orzechy też idą w odstawkę. Podobno nawet jak się je w niewielkich ilościach te alergizujące produkty, ale kilka różnych, to niestety to się może nałożyć i w efekcie mamy uczulenie... Najgorszą wysypkę ma na szyjce, biedaczek, pewnie jeszcze szaliczek/ sznurek od czapki/ wykończenia bluzeczek mu to podrażniają. Mały ma 3 mies. i 2 tyg. Przez ostatnie 2 tygodnie przybrał ok. 400 gr, czyli wszystko ok :). O ile pamiętam, waży teraz 5780, sprawdzę jeszcze dokładnie w książeczce. A tak dokładnie został zmierzony, że wyszło, że jest 1,5 cm krótszy niż ostatnio - \'skurczył się\' he he. A prawda jest taka, że nóżki miał zgięte i ta babka specjalnie mu ich nie prostowała, ale cóż, to akurat nie jest takie istotne, na pewno urósł. Obwód główki 40 cm, w klatce tyle samo. Czyli jest jakiś postęp, bo ostatnio proporcje były jeszcze odwrotne. Na kolejnym mierzeniu klatka powinna już chyba być szersza niż główka. A tak poza tym to pielęgniarka powiedziała mi, że u tęższych dzieci te proporcje są szybciej osiągane, u szczupaczków, które jak wiadomo klatkę też mają chudszą, następuje to nieco później, więc w ogóle nie należy się tym martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Kasinska-moj mały tez mial wysype na buziolku, prawdopodobnie tez alergiczne... Nie ladnie to wygladalo i widzialam zze Go to swedzialo bo sie drapal... Posmarowalam mu twarz kremem bepanthen po trzech dniach ani sladu:) I jak do tej pory cisza:) Sprobuj moze Twojemu tez pomoze:):D Ja nawet ten $ bepanthen uzywam na moja przesuszona skore na raminach:) i musze wam powiedziec ze widze zmiane:) Dzisiaj czekamy na odwiedziny mojego kuzyna, ktory ma synka starszego o miesiac od Francesco:) Powinni byc za godzine:) Ja nadal z zakupami na bakier jestem:P Jeszcze jutro dzien mi zosał:) W niedziele wylot:) Troche jestem przerazona tym wszystkim:P ehhhhh... ide sie ogarnac ... Milego dnia 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! nikt mi nie odpowiedział co z ta kupka:( ale na szczęście przyszła na 5ty dzień i to jaka:) nie sądziłam że kupka niemowlęcia może sprawić tyle radości. majka ja nie dopajam małej niczym, próbowałam wodę, herbatkę, ale ona nie chce. Oliwia ma obwód główki i klatki taki sam po 40,5 cm. wszystkim kobitkom wylatującym na święta życzę spokojnej podróży oraz cudownych i niezapomnianych świąt :) my po prezenty wybraliśmy się dziś w małą podróż ok 60 km w jedna stronę, Oliwia była grzeczniutka:) największy problem sprawił mi wybór lalki dla mojej chrześnicy barbie, winx i inne tego typu, wo matko ile tego, za kilka lat będę w temacie, tymczasem jestem specjalistka w męskiej dziedzinie:D juz mamy prawie wszystkie prezenty. wczoraj mój synek skończył 7 lat, pod jego nieobecność przystroiłam mu pokój balonami i serpentynami, ale miłą radochę:) na biurku urządziłam szwedzki stół z łakociami, kurcze alez dzieciaki się fajnie bawiły, gasili światło i robili sobie dyskotekę, śpiewali, nawet nie musiałam specjalnie sprzatać po nich, bo sami się tym zajęli. mamo niny gratuluję zaręczyn 🌼 a co do spania na boczku to ja małą układam raz na jednym raz na drugim boczku, lubi tak spać, a i sama się juz na wznak przekręca, ale o tym że to na bioderka szkodzić może nie pomyślałam, chociaz faktycznie najlepsza pozycja na bioderka to nogi na żabkę, a na boczku nie da się tego zrobić. wklejam tabelkę, bo ktoś starą wziął nick.......imie dziecka...data ur(tydzien)....waga(wagaur.)....wzrost asiek24........Mateusz....31.08.08(12tyg).....6200. (3000)........59cm karro...............Max..............01/09(10tyg)...5535 (2790).....56cm MaMani......Kornelek........02.09....11 tyg........6,500 (3770)...? onyx1....maksymilian mikolaj....02/09 (12tyg)...6100?(2980)......60?cm Słonko_26 ......Lenka ...........02/09(14 tyg)......6120(3440).....63cm kasinska28.......Mateusz............05/09........5360(27 50).......62cm mamahuberta.....Oliwia.........09/09(13 tyg)...5400(3050).......(53) ? majka28.....Amelia........10.09 ........5200 (2920)......62cm ewwa33...... Piotr Paweł ......10.09.............. 6100.............. 63cm ewunienka24.....Amira........11.09(14 tyg)...6000(3340).......62cm kate562.....Marta.........13.09(7tyg5dni).......5100(372 0)......59cm myszka5.........Dawid..........14/09.(10tyg).....6150(41 00).....54cm Brudzia......Paweł..............16/09..........6400..... ........(?) aga klee......Jakub...............16/09 ..............ok 5500 (3170)...?cm eryka......Blanka Roksana......18/09..............5300(3920)......56cm sandra27....Damian Daniel.....18/09..............5625(3900)......56cm MamaNiny.....Nina Anna........19/09(7 tyg)...4970..(3760).......59cm birka87......Wiktoria Anna.....23/09(11 tyg).....4820(3090)......59cm magdae.....CYRYL ANTONI.....30.09(7TYG)......5240(3500).......? brutta.....Francesco Jan.....06/10(6tyg)....5200(3500).........49cm oleniga.....Mikołaj,Marcin.....08/10....(8tyg)....6120 (4360)....62cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uaktualniam :) nick.......imie dziecka...data ur(tydzien)....waga(wagaur.)....wzrost asiek24........Mateusz....31.08.08(12tyg).....6200. (3000)........59cm karro...............Max..............01/09(10tyg)...5535 (2790).....56cm MaMani......Kornelek........02.09....11 tyg........6,500 (3770)...? onyx1....maksymilian mikolaj....02/09 (12tyg)...6100?(2980)......60?cm Słonko_26 ......Lenka ...........02/09(14 tyg)......6120(3440).....63cm kasinska28.......Mateusz............05/09........5780(27 50).......62cm mamahuberta.....Oliwia.........09/09(13 tyg)...5400(3050).......(53) ? majka28.....Amelia........10.09 ........5200 (2920)......62cm ewwa33...... Piotr Paweł ......10.09.............. 6100.............. 63cm ewunienka24.....Amira........11.09(14 tyg)...6000(3340).......62cm kate562.....Marta.........13.09(7tyg5dni).......5100(372 0)......59cm myszka5.........Dawid..........14/09.(10tyg).....6150(41 00).....54cm Brudzia......Paweł..............16/09..........6400..... ........(?) aga klee......Jakub...............16/09 ..............ok 5500 (3170)...?cm eryka......Blanka Roksana......18/09..............5300(3920)......56cm sandra27....Damian Daniel.....18/09..............5625(3900)......56cm MamaNiny.....Nina Anna........19/09(7 tyg)...4970..(3760).......59cm birka87......Wiktoria Anna.....23/09(11 tyg).....4820(3090)......59cm magdae.....CYRYL ANTONI.....30.09(7TYG)......5240(3500).......? brutta.....Francesco Jan.....06/10(6tyg)....5200(3500).........49cm oleniga.....Mikołaj,Marcin.....08/10....(8tyg)....6120 (4360)....62cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też dopisuję się do tabelki :) nick.......imie dziecka...data ur(tydzien)....waga(wagaur.)....wzrost asiek24........Mateusz....31.08.08(12tyg).....6200.(3000)........59cm karro...............Max..............01/09(10tyg)...5535 (2790).....56cm MaMani......Kornelek........02.09....11 tyg........6,500 (3770)...? onyx1....maksymilian mikolaj....02/09 (12tyg)...6100?(2980)......60?cm Słonko_26 ......Lenka ...........02/09(14 tyg)......6120(3440).....63cm kasinska28.......Mateusz............05/09........5780(27 50).......62cm mamahuberta.....Oliwia.........09/09(13 tyg)...5400(3050).......(53) ? majka28.....Amelia........10.09 ........5200 (2920)......62cm ewwa33...... Piotr Paweł ......10.09.............. 6100.............. 63cm ewunienka24.....Amira........11.09(14 tyg)...6000(3340).......62cm kate562.....Marta.........13.09(7tyg5dni).......5100(372 0)......59cm myszka5.........Dawid..........14/09.(10tyg).....6150(41 00).....54cm eMKa31........Hania...........14/09 (12 tyg)......4750 (3450).....62 cm Brudzia......Paweł..............16/09..........6400..... ........(?) aga klee......Jakub...............16/09 ..............ok 5500 (3170)...?cm eryka......Blanka Roksana......18/09..............5300(3920)......56cm sandra27....Damian Daniel.....18/09..............5625(3900)......56cm MamaNiny.....Nina Anna........19/09(7 tyg)...4970..(3760).......59cm birka87......Wiktoria Anna.....23/09(11 tyg).....4820(3090)......59cm magdae.....CYRYL ANTONI.....30.09(7TYG)......5240(3500).......? brutta.....Francesco Jan.....06/10(6tyg)....5200(3500).........49cm oleniga.....Mikołaj,Marcin.....08/10....(8tyg)....6120 (4360)....62cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki :) myszko jak sie \"poskarzylam \"ze moja Amelka malo je i \"powiedzialam \"jej ze jest chlopczyk ktory jest mlodszy od niej i je wiecej to sie chyba moja niunia zawstydzila i od tej pory je wiecej zjada juz nawet po 140ml :) .tylko ze zmienilam troche sposob karmienia bo wczesniej na rekach ja karmilam i ona krzyczala itp teraz karmie ja gdziekolwiek ona lezy i jest calkiem inaczej :) wczoraj zaczelam juz pakowanie jejku ile tego jest.moich rzeczy nie jest duzo z tego wzgledu ze jeszcze nie mieszcze sie we wszystko.ale za to Amelki ile jest rzeczy:zabawki mata lezaczek lozeczko itp dzis jeszcze bede konczyla sie pakowac i w nocy wyruszamy. mojej niuni spodobalo sie bardzo jak biore ja za raczki i pomalu ciagne do siadu smieje sie wtedy glosno. dziewczyny zycze Wam wszystkim wesolych spokojnych i rodzinnych swiat oraz szczesliwego nowego roku buziaki Wam wszystkim i maluszkom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! W nocy małego dopadł jakiś okropny katar. Przy każdym karmieniu psikałam sterimarem i odciągałam fridą i on chyba nawet zrozumiał, że to dla jego dobra, bo wyjątkowo się nie bronił ani nie krzyczał, był grzeczniutki. Mój M podniósł mu trochę materacyk w wezgłowia, żeby mu było łatwiej oddychać.Wieszałam mokre pieluchy na kaloryferze, żeby trochę nawilżyć powietrze. I tyle w nocy, teraz myślę, co mogę więcej zrobić, żeby mu pomóc. Pamiętam, że jest maść majerankowa na katarek u takich maleństw do smarowania pod noskiem. Czy wg Was skuteczna? A czy któraś z Was używała może \'otrivin extra care\' ? Znalazłam to na forum \'zdrowie\', dużo osób chwali. Będę wdzięczna za wszelkie rady Pozdr K. P.S. Zdrowych, spokojnych, rodzinnych Świąt dla dziewcząt, które wyjeżdżają ! No i bezpiecznej podróży!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamy i maluszki. Mój Kubuś jest przeziębiony i ja tez i jakoś brak czasu na udzielanie się na forum ale czytam was w miarę możliwości. Kasińska28, u mnie się podobnie zaczynało...mianowicie w zeszłą niedzielę Kubuś dostał kataru i już w poniedziałek byliśmy u lekarza. Okazało się , że jest przeziębiony (nie ma gorączki) i mamy stosować takie metody: odsysać jak najczęściek katar (woda morska i frida) aby nie zalegał bo dzidziusia mogą potem pobolewać uszy i może się to skończyć zapaleniem ucha, raz dziennie i na noc podawać otrivin 0,05% po 1 kropli do dziurki (nie więcej!) i tylko przez 5 dni, mamy podawać zawiesine Eurespal (pomaga oddychać) ale Kubuś jej wcale nie chce pić i w końcu mu nie daję bo i tak wypluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c.d. do Kasinskiej28 :) lekarka mówiła, że gdyby dostał gorączki mamy podawać mu Nurofen 60 lub efferalgan 80 przez 3-4 dni. na szcześćie gorączki nie było. mierzyłam mu temperaturę w pupce i miał 37,3 ale podczas takiego mierzenia trzeba zawsze odjąć 5 stopni. Gdyby po odjęciu temperatura wynosiła powyzej 37,5 to wtedy nalezy podac czopki. sorry, ze pisze tak na raty ale własnie karmie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×