Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

Hejo dziewczynki:D Jakoś tak czasu mi brak żeby tutaj naskrobać:P:) Pogoda się u Nas skończyła i jest wietrznie i trochę zimno:P W zeszłą sobote powitaliśmy ząbka:D a w poniedziałek jego kolegę:D:D:D Francesco znowu jest pogodny i grzeczny!!!:) Jeszcze ich nie widać zbytnio ale już czuć jak gryzie tate po nosie że boli:D Muszę się pochwalić że już prawie siedzimy:D:D:D Wczoraj otoczyłam go podusiami na ziemi i siedział Młody kawaler:D Na chrzcinach było sympatycznie:) Duuuuuuuużo ludzi!!!:D Koleżanka powiedziała że ze wszystkich prezentów Nasza baja najpiękniejsza:D Powiedziała że Pamiątka przepiękna:D I była strasznie pod wrażeniem:) Polecam Wam jakbyście kiedyś nie miały pomysłu na prezent:) Aha... Wczoraj zakupiłam bilecik do polski :D:D:D Lecimy w niedziele:D Na razie tylko w jedną stronę ale myślę że tak dwa tyg zabawimy:) Zaraz do kończe bo Francesco wzywa...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) Mikolaj wlasnie drzemie wiec kawucha :D Wyobrazcie sobie ze wczoraj wieczorem zanim polozylam sie spac, o 22 dalam Mikolajowi na spiocha butle mleka z kleikiem ryzowym (to samo co daje mu jako ostatni posilek wieczorem), wypil cala butle i spal do rana ani razu nie jeknal w ciagu nocy, takze super :) bedziemy dawac butle na spiocha :) wszyscy beda sie wysypiac... no tak, czas przestawiamy juz jutro :) Brutta witaj :) gratuluje zabkow, my wciaz czekamy, cos od dwoch dni cisza, nie bola... to chyba cisza przed burza ... :o Aglucola nigdy nie widzialam takiej kaszki Aptamila :( pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprawiam tabelke,bo bylysmy na badaniach... Ogolnie to mala super, tylko na brzuszku samolocik robi czesto a powinna do przodu i sie nie obraca(i to chyba dlatego)wiec czeka nas 4 tygodnie rozciagania-potem kontrola :( Torche sie martwie i zastanawiam sie czy ja cos zle zrobilam? Nie jestem doswiadczona matka...pytalam sie mojej poloznej i mowila,ze to ok. ale jak widac chyba jednak nie tak calkiem ok. Jak sie ja kladzie na brzuszek to powinna najpierw lapki do przodu i podparcie a ona najpierw samolocik i potem dopiero lapki do przodu a to podobno zle :( Ech...szkoda gadac Izabelcia78.....Sophia.....23.08.08 (28tyg)....7500 (2700).......66cm Koug.........Emilka.........23.08.08 (28tyg)....8245 (3245) .......75cm asiek24........Mateusz....31.08.08(12tyg)....6200(3000 ).........59cm karro...............Max..............01/09.........(6m)8 060 (2790)..67cm MaMani......Kornelek........02.09............7,700(3770) ...68cm onyx1....Maksymilian Mikolaj....02/09 (5m+)...7500(2980)....67cm Słonko_26 ......Lenka ..........02/09.........7500(3440).....69cm kasinska28.......Mateusz............05/09........7060(27 50).......67cm el79.............Arianna........06/09(19 tyg).....6100(3230).......62 cm mamahuberta.....Oliwia.........09/09(6m)...6720(3050)... ..66cm majka28.....Amelia........10.09 ........5200 (2920)......62cm ewwa33...... Piotr Paweł ......10.09.............. 6100.............63cm ewunienka24.....Amira........11.09(6,5mies.)...8300(3340).......70cm Dafodilek........Karolek........12.09(17 tyg)...6900(3400)........65cm kate562.....Marta.........13.09(16tyg).......7100(372 0)......66cm myszka5.........Dawid........14/09.(6 m-cy).....9190(4100 )....??cm eMKa31........Hania.........14/09 (18 tyg)....5470 (3450).....ok.63 cm Brudzia......Paweł..........16/09(24 tydz).....10050(4750 ).......71cm aga klee......Jakub...............16/09 ..............6700 (3170)...69 cm eryka......Blanka Roksana......18/09..............6990 (3920)......68cm sandra27....Damian Daniel.....18/09..............5625(3900)......56cm MamaNiny.....Nina Anna........19/09(6mies )...7300..3760).......71cm birka87......Wiktoria Anna.....23/09(26tyg).....6300(3090)......69cm magdae.....CYRYL ANTONI.....30.09(7TYG)......5240(3500).......? brutta.....Francesco Jan.....06/104,5mc....7800(3500).........68cm oleniga.....Mikołaj,Marcin.....08/10....(23tyg)...8400 (4360)....68cm Born2Love..........Tim.........30/09......4m5d.....8460(4160).....66cm ewelinkas.......Jakub.....14/09..(18tyg).....8380(3160). .....69cm renika..........Bartłomiej.....29/9....4m4w....7600(3500 ).........?l Oczywiscie zle pani zmierzyla,bo byla inna i miala inna metode,wiec jej wyszlo 66,5 a tyle to mala miala dwa miesiace temu :P wiec podaje na oko,bo w 68 sie juz nie miescie i nosi 74...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No już jestem:) Więc tak Francesco obraca się z brzuszka na plecki i odwrotnie:D Pełza:D... ale do tyłu:D:D:D nooooooo... to tyle o Nas:) Pytanie do dziewczyn które mają mężów obcojęzycznych... Czy Wasze dzieciaczki dużo gaworzą? Chodzi mi to czy już próbują mówić mama , tata,baba??? My mówimy w dwóch językach do małego i wydaje mi się że będzie mówić nieco później... Nie wiem jak wasze Maleństwa ale moje jako swoją najlepszą zabawkę ma metki!!!:D Wszelakie!!! Przy zabawkach, kocykach ubraniach jak mu takowe wpadną w ręce:):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brutta do naszego malego mowi sie w 3 jezykach - ja po polsku, Nels po angielsku a reszta ludzi po szwedzku (oczywiscie teraz dominuje pol i ang ale jak pojdzie do przedszkola to podejrzewam ze szwedzki zdominuje reszte, tak jest u wszystkich wielojezycznych rodzin ktore tu znam) Moj Maks wydaje jeszcze ciagle glownie piski i jakies tam aaa uuu gagu itp a co do metek to moj dzis w miescie ciumkal taki kawalek materialu co jest przy zamku jego kombinezonu i denerwowal sie jak mu uciekalo :) Aaa mam wiadomosci - bylam dzis w urzedzie z papierami i 7 kwietnia bierzemy cywilny slub :) w koncu sie zebralismy :) Zareczylismy sie w lipcu 2007, slub mial byc w sierpniu 2008 ale zaszlam w ciaze i tak go odkladamy i odkladamy az w koncu stwierdzilismy ze dosc tego i bierzemy pierwsza wolna date :D wypadlo we wtorek :P wiec w Wielka Sobote zrobimy jakas mala imprezke dla znajomych - szampan, torcik jakis ale nic wielkiego.. :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karro- GRATULUJE!!!!!!!!!!:D:D:D🌼 U Nas też ogólnie trzy języki...:P Ale głównie naciskam na pol i włoski... Nie wyobrażam sobie mówić do mojego dziecka po angielsku jak to robi moja znajoma która ma męża Włocha a sama jest z Litwy:P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karro gratulujemy!! Brutta my tez w trzech jezykach a mala gaworzy baaardzo duzo,mam nadzieje, ze nie bedzie miala opoznien. Najwazniejsze to konsekwentnie jedno mowi w jednym jezyku, drugie w drugim a trzecie dookola jak u Karro :) Amisia tez metki uwielbia,od jakis dwoch tygodni mogla by tylko odrywac metki od zabawek itp. Mam pytanie doi mam, ktore daja juz osobne posilki-ile wasze dziecko zjada dziennie ogolem(razem z mlekiem), bo ja bylam dzis u doktor i powiedzialam ile mala je to powiedziala,ze duzo chociaz gruba nie jest ale duzo je...a je tak: 7-mleczko,150ml 10\\11 kaszka jakies 80ml 13\\14-obiadek niecaly sloiczek w przeliczeniu 17\\18-mleczko,100-120 ml 19.30-kaszka(czasem),mleczko Wychodzi 3 r4azy mleczko i 2-3 razy posilek,w miedzyczasie herbatka...to duzo? Jak jedza wasze? Dodam,ze we wszystkich poradnikach jakie czytalam mowia,ze 3 razy mleczko 180ml+3 posilki to norma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny 👄 Ewunienka jak na moj gust to nie jest zbyt duzo u nas jest bardzo podobnie jak u ciebie. Zreszta chyba najlepszym wskaznikiem powinna byc waga a skoro nie wazy za duzo to nie wiem gdzie problem? Myszka przyjdzie czas to i wy sie zbierzecie :) a planujecie cos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zobaczcie co znalazlam na kalendarzu 1 roku dziecka... W siódmym miesiącu życia dziecko poznaje nowe smaki. Po kolei i w odstępach kilkudniowych możesz mu zaproponować słodką paprykę (bez skórki), fasolkę szparagowa, zielony groszek, kiszonego ogórka (bez pestek i skórki), kabaczka, cukinię, kalarepę, soczewicę, brokuły, morele, nektarynki, śliwki, maliny, agrest, porzeczki, kiwi, melon, mango i jagody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylam sobie polazic po sklepach kupilam kilka fajnych rzeczy i wogóle fajnie bylo :) mhm nawet podrywal mnie przystojny kierowca autobusu PKS takowym wlasnie podrozowalam ;) jednakze jak to mam w zwyczaju nie odpowiadalam na jego zaczepne usmiechy w lusterku i przy wysiadaniu tylko mialam wzrok wbity twardo w podloge ( i tak nie wierze ze on mnie podrywal ale moja 15 letnia siostra z uporem twierdzi ze tak bo jezdzi z nim codziennie i do zadnej panny tak sie nie usmiechal ladnie :) ja myslalam raczej ze on jest jakis uszkodzony z lekka :) i nadal tak twierdze bo kto przyzdrowych zmyslach majac autobus pelen slicznych szczuplych dziewczat zwrocil by uwage na mnie ) .Jak sie okazalo moje dziecko pod moja nieobecnosc zamienilo sie w aniolka i byla tak grzeczna ze moja mama w szoku mi opowiadala jak to byla cisza w domu i jak Darek ladnie sie z nia bawil itp... mhm no ja jak wrocilam o 15 do domu i moje dziecko mnie wyczulo to raz obudzila sie z drzemki a dwa aniolek zniknal ... jest krzyk pisk plucie na babcie .. Ja chyba wyzwalam w niej te najgorsze zachowania :) kupilam jej sliczne male jeansy z kieszeniami w ksztalcie serduszek i do tego superowa bluzeczke w kwiatki i mnostwo malych gumek do wlosow takich frotek bo ma grzywke tak dluga ze musze jej kitki robic :) i grzechotki ktore po 5 min wygladowaly gdzies pod szafa z okrzykiem radosnym beee .... Onyx witaj spowrotem na forum ( nie mam pojecia jak sie pisze slowo spowrotem :) . sobie mialam kupic super fajne szpilki juz szlam do kasy i wtedy moja uwage przykuly sliczne buty sportowe mhm jako mama praktyczna kupilam te drugie :)a moja siostra nie mogla mi tego darowac :) Acha ja kaszki kupuje bobovita mleczno ryzowe albo same ryzowe sa rozne smaki Nina lubi najbardziej bananowa ... Dobra zmykam bo jak mój nicpon sie obudzi to niestety ale do 21 bedziemy wysluchiwac jej okrzykow niezadowolenia z wszystkiego dzieki Bogu za kanal mini mini i Misia w niebieskim domu bo inaczej bym oszalala ...acha i za reklamy telefonow z jakiegos powowdu Nina je kocha ... Buziaki kochane mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Niny :) znów jakaś kurcze nić porozumienia pomiędzy naszymi \"aniołkami\" :P jak młoda zostaje z kimś sama jest luz... wystarczy, ze zawitam do domu... ech tragedia :) Wiki aktualnie w dalszym ciągu odreagowuje szczepienie, przynajmniej tak sobie to tłumacze :) Karro... 34 paczki :P dobre :) dobrze, ze 3/4 :) bo chyba byś pękła :P Gratulacje :) ewunieńko... nasz jadłospis podobny, z tą różnicą, że nie wiem ile mleka mała zjada :) ale wypiła mi dzisiaj z 300 ml herbatki malinowej, tak jej się pić chciało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karro ogromne gratulacje :) 🌼 Myszka szukaj daty ... ;) :) mamoNiny alez fajny dzien mialas :) ... uwierz w siebie :) a Nina to jednak maly zboj jest i widac ze jak mame wyczuje to jej \"rogi rosna\" ale podobno dzieci takie sa i tak przy mamach szaleja, musze kiedys wyprobowac, w sumie to niedlugo bede miala okazje bo za miesiac przylatuje moja mama i bedzie 2 miesiace a ja wracam do pracy :) ... Ewunienka to wcale nieduzo je Twoja coreczka, Mikolaj je: ok.6 mleko (~200ml) ok.8 kaszka na gesto (lyzeczka) (60ml) 9 mleko (~180ml) 12 mleko (~200ml) 13 obiadek (wielkosc sloiczka czyli chyba 130ml) 15-16 mleko (~180ml) 19 mleko z dodatkiem dwoch lyzeczek kleiku ryzowego (~200ml) no i od wczoraj o 22 mleko z dodatkiem dwoch lyzeczek kleiku ryzowego (~200ml)- na spiocha czyli 5 a nawet 6 razy mleko i 2 posilki, no i gdzies w miedzy czasie jeszcze prawie cale starte jablko je :) tylko nie chce pic :( pije ok. 80-100ml dziennie tylko, probowalam zamiast mleka dac piciu ale nie dziala :o no i tutaj mozna powiedziec ze duuzo je... co? ciekawe co lekarz na to powiedzialaby :) ... maliny, czarne porzeczki i jagody mozna juz w piatym podac, a brokuly i fasolke szparagowa w 6 miesiacu, melon i mango tez mysle ze mozna ale z papryka, zielonym groszkiem i ogorkiem kiszonym to wstrzymalabym sie nawet do 9 miesiaca... na pestkowe owoce tez podobno trzeba uwazac i nie za szybko dawac... Birka jak Ty to robisz ze Wiki wypija tak duzo herbatki?... a moze mojemu nudza sie smaki?... kiedys wyprobowalam soczek jablkowy i wypil wiecej ... zmieniam mu czesto i raczej nie daje codziennie tej samej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie że tyle naklikałyście, przeczytałam i juz zapomniałam co która pisała:D karro -GRATULACJE!! ostatnoi nie miałam czasu zajrzec, bo mała moja się wściekła..Boże co ona wyprawia.zaczyna się chyba wymuszanie, zabawki owszem interesują ja ale na chwilę, szaleje za to żeby jej dac pilota od tv i komórke, jak rozmawiam przez tel i ją trzymam na rękach to mi ja wyrywa dosłownie. na nic się zdał zakup uczonej słuchaweczki, mamy komóra lepsza... podobnie jak Emilka koug, jak sobie upatrzy coś w domu, to nie ma zmiłuj, ostatnio zakochała się w stojącym głosniku- co ona w nim widzi? musze z nia do niego podchodzic i ona się cieszy jak go dotyka:D jest bardzo absorbująca, ciągle potrzbuje nowych wrażeń, oszołomek mój mały. zębów brak. ćwiczy podnoszenie pupy. ogólnie jest bardzo zwinna i żywa. ojciec złotnik to zmajstrował dwa zywe sreberka:P birka, emka chyba we trzy jesteśmy mamami wrzesniowych chudzinek:) u nas z apetytem róznie, raz mała je ładnie, innym razem tylko kilka łyzeczek, ostatnio wieczorna kaszka jest blee co my sie naćwiczymy zeby choc trochę do dzioba trafiło. moja laktaja szaleje, bo jak mała zje ładnie posiłki to rezygnuje z piersi, jak zje mało to przystawiam ja częściej żeby choc to mleko zjadła, wiec mam albo cycki puste, albo pełne jak balony ze guzy sie robia. nocki u nas rozne, ostatnio to sie nawet pogorszylo, budzi sie czesciej, eh chce ja nasycic na wieczór żeby była najedzona ale chyba nam to nie wychodzi. myszka mysle że na takie \"przeszkody\" w papakach to przyjdzie czas ok 8 mca;) jesli chodzi o gadanie to mała ładnie gaworzy: bababa, mamama-osobiście nie słyszałam, ale jak mnie nie było to mnie nawoływała u babci:) mamy tez tititi, beee, i cos jakby dziś raz jej z tego wyszło zdzisiek i erz sie smiejemy Oliwia powiedz zdzisiek:D kasinska, brutta u nas płzanie do tyłu, ale ponoc dzieci tak maja, często nawet jak zaczynaja raczkowac to też do tyłu. ale natworzyłam, wybaczcie. jeszce cos miałam napisac, ale chwilowo wyleciało mi z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Dobrze, że to już jutro ten czas letni, przynajmniej pobudka może będzie o 7 nowego czasu - zawsze to lepiej niż 6 starego, zwłaszcza w weekendy ... Karro - serdeczne gratulacje!!! My jesteśmy na etapie wybierania pierścionka zaręczynowego, no i ja się nie mogę oczywiście zdecydować he he. Poza tym mam drobne ręce, bardzo szczupłe palce i tylko delikatne pierścionki dobrze na mnie wyglądają, a mój M chciałby taki \'porządny\' ;) he he. Poza tym to kiedyś chyba uduszę mojego synka za te nocne pobudki i chęć spania koniecznie w łóżku rodziców. Dziś byłam troszkę bardziej twarda niż zwykle i co jakiś czas go odkładałam do jego łóżeczka - oczywiście na niezbyt długo, bo zaczynał mruczeć... :( Może ja też dam mu butelkę jakoś ok. 22-23, może troszkę dłużej pośpi? Sama nie wiem... Pozdrawiam i miłego dnia K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karro-moje gratulacje :D 🌻 Kasińska-to Twoja ręka i twój pierścionek i Ty bedziesz go nosić więc chyba powinnaś mieć cos do powiedzenia na temat jego wyglądu wielkości itp. Myszeczko-faceci są prości !!! ja to mówię że są niczym podstawowy Windows który rozpoznaje zaledwie 16 kolorów.Są sytuacje że kiedy im nie podstawi się czegoś pod nos,nie podpowie co ma zrobić bądźć nie zasugeruje jakiegoś rozwiązania to bedzie tkwić w przekonaniu że wszystko jest OK.Jeśli do tej pory tylko czekałaś na propozycję oficjalnych zaręczyn czy daty ślubu to wydaje mi się że jego system trzeba by rozbudować ;) i powiedzieć jasno-jesteśmy razem,mieszkamy razem,mamy dziecko razem a żyjemy jak 2 studenci a jako że wiek 25 lat to juz za Wami dawno trzeba coś z tym zrobić i jeśli on boi się być mężczyzną w Waszym związku to Ty podejmiesz za niego męską decyzję i zaproponujesz jakiś termin slubu np. w czerwcu.Zapytaj która konkretnie sobota mu najbardziej odpowiada i już.Jak będziecie razem w mieście zahaczcie o USC i zaklepcie termin. Rozmowa 10 minut, Załatwienie terminu 15 minut Bycie żoną bezcenne :D Teraz coś o jedzeniu....Zauważyłam u mojej kozy małej że przesypia mi całą noc kiedy zaśnie ok. północy a ja jestem w domu albo.... jeśli akurat mam nocny dyżur to przed wyjsciem z domu karmię ją z 2 cycków ok.21 a po 23 tata daje jej butle z kaszką zrobioną tak jak mleko tj. 3,5łyżeczki kaszki mlecznej na 100-120ml wody.Sprawdziliśmy to kilka razy juz i tylko raz się obudziła koło 4 a tak to śpi do 8.oo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) No i kolejna przespana noc :) :D ale pobodka ok.6, czekamy zmiany czasu :) to juz dzis :D mamo Huberta i Oliwki jak sama nazwa wskazuje - raczkowanie, czyli poruszanie sie do tylu jak raczek :) Mikolajowi tez czasem sie udaje, ale wiecej podpiera sie na raczkach i podnosi do gory klatke piersiowa, duzo tez podnosi do gory tylek jak odwroci sie z pleckow na brzuszek :) odwrotnie cos nie chce... ale pisalam kiedys ze nie wklada nozkowych paluszkow do buzi - robi to od jakis ponad 2 tygodni, wszystkie skarpetki mokre albo posciagane :) milego poranka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zjadlo mi wczoraj moj wpis :( MHiO...ja tez zauwazylam roznice w zachowaniu Zoski. moze nie tak bardzo jak twoja Oliwka, ale tez chce zabrac mo komorke, pilota jeszzce chyba nie zauwazyla :) jak ja karmie to normalnie musze trzymac miseczke z daleka od niej bo inaczej by chyba sobie podniosla i wlala sobie sama do buzi. je bardzo ladnie, ani razu nie zostalo nic na spodzie miseczki. takze robie jej porcje kaszki coraz wieksze i za kazdym razem zjada wszystko. u nas podaja,ze dla jej wieku i rozwoju powinnam jej dawac kaszke 2 razy dziennie, ok 4 lyzek stolowych za kazdym razem plus dodac owocki jak sie chce. zabkow brak,ale widac ze ja pobolewa, bo nawet tesciowa zauwazyla,ze czasami az jej sie krzyknie i wsadza cala piastke do buzi. juz sama nie wiem, bo dziasla twarde i takie ostre. gadanie....ja staram sie rmowic do Zoski po polsku,ale czasami zapominam sie i nawijam do niej po angielsku. jak jestesmy w trojke i sie bawimy to mowie po angielsku, zeby Nick wiedzial co mowie do Zoski i wtedy cala rodzinka sie cieszy. tatus 100% po angielsku,a babcia 99% po angielsku i czasami wstawi jakies slowko po hiszpansku :) Zoska za duzo nie gada...ale jak juz cos mowi, to \'P\' \"B\' \"H\'...i jakies tam samogloski dorzuca. ale jak mowi \"P\' czy \'B\' to normalnie tak pieknie sklada ustka i slychac tak wyraznie. ani slychu jeszce o ....mama czy tata :( Karro....gratulacje! kasienska.....ja wybieralam pierscionek zareczynowy ponad 3 miesiace. wiedzialam co chce ale jakos mi tak zeszlo, a moja mama panikowala,ze jak sie szybko nie zdecyduje to sie Nick rozmysli :) oj mialalm ubaw z mojej mamy. potem wybralam ten sam ksztalt tylko rozne wielkosci diamentu i oczywiscie kupil ten wiekszy diament. Nick powiedzil mi pozniej,ze jakby kupil ten mniejszy to bym pewnie narzekala a on zna kobiety itd. ja mam bardzo cienkie paluszki i obraczke mam w najmniejszym rozmiarze co mozna bylo kupic. nie zmniejszalam bo zawsze myslalam,ze palce beda puchnac itd a u mnie nic, nawet w ciazy nic mi nie spuchly. dlatego musze nosic obraczke z pierscionkiem zareczynowym, bo jak zdejme pierscionek zareczynowy to obraczka mi spada po machnieciu reka. tutaj w stanach to tylko diamenty i to jak najwieksze. mam znajoma,ktora znalazla sobie tak drogi pierscionek,ze chlopak nie byl w stanie jej kupic. ja tam jestem niewybredna, ale wiadomo...kazdy jest inny. ja pamietam,ze w Polsce cyrkonia byla polularna....nie wiem czy jeszcze, ale tak bylo kiedys jak moja siostra byla zareczona ..ojjj dawno temu. ok....ja dzis w pracy.w przyszlym tygodniu ide porozmawiac z kobitka, ktora otwiera zlobek/przedszkole od 1 maja. ma miejsce do Zoski i teraz musimy podjac decyzje ile dni w tygodniu. tutaj jest bardzo drogo....placi sie od dnia, wiec dziennie na oplate za zlobek bedzie szlo ok 35 % tego co zarabiam w jeden dzien. tazke jak ktos ma 2 dzieci to zazwyczaj kobitka siedzi w domu, bo sie po prostu nie oplaca. ogolnie to mysle o dwoch dniach w tygodniu,ale jeszzce zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karro - gratulacje! co za zmiany w zyciu - dziecko, nowy czajnik, maz... ;) fajnie macie z pierscionkami zareczynowymi, na ukrainie nie ma takiego zwyczaju :( ale wytrwale szukam czegos takiego, bo przez caly czas trwania malzenstwa wypominam mezowi ow brak. znalazlam nawet baaaardzo piekny pierscionek - prosciutki, zloto + kamien. myslalam, ze to cyrkonia. okazalo sie, ze brylant i ze wybralam najdrozszy :( baaardzo najdrozszy... nie patrzylam na cene jak wybieralam. za te pieniadze mozna kupic bmw... maks ostatnio tez odbiera mi komorke, kubek, sztucce i co tylko ma w zasiegu rak. musze naprawde uwazac. jeszcze nie raczkuje ale juz siada i nawet chwilke siedzi sam, a pozniej klapie w prawo lub w lewo i jest ryk, bo on chce wszystko zobaczyc. przestal spac na wznak i teraz zyczy sobie byc ukladany do snu na boku. ostatnio ktos mnie zapytal, czy wiem, ze dzieci nie nalezy opalac. hmmm, maks po prostu pociemnial od marchewki. nie moge sie ciagle przyzwyczaic, ze w polsce obcy ludzie czuja sie zobowiazani zatrzymac mnie na pol godziny i przedstawiac swoje pomysly na karmienie, pielegnacje i wychowywanie dzieci. ok, ide konczyc sprzatanie, chlopaki wlasnie wrocily ze spaceru. papa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny karro- gratuluje!!! U mnie maz sam wybral pierscionek nie za duzy bo mam male dlonie ale za to z brylancikami no i oczywiscie musialam zmniejszac bo byl za duzy :) U nas mala nie je tak duzo kolo 4 ,5 nad ranem z piers pozniej kolo 10-10:30 z piersi pozniej kolo 14 jak narazie marchewke z dodatkami ( byla z ziemniakiem teraz z kukurydza) wychodzi jej 4 lyzeczki i za nic nie chce wiecej pozniej piers pozniej kolo 16 piers lub kolo 17 kaszka poniewaz jesli je kolo 17 to wiem ze kolo 19 przed pojsciem spac juz nie zje. Kaszki je 50 ml wiec tez nie wiele i pozniej piers. nastepne karmienie z piersi kolo 22 i 1-2 w nocy i to by bylo na tyle wiec w porownaniu do innych dzieciaczkow chyba malo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) co do pierścionka, mój P też sam wybierał, jest mały z białego złta ze ślicznym czerwonym rubinem :) ale też za duży :P też mam dosyć szczupłe palce i noszę na środkowym :) bo inaczej leci :) jak mnie dzisiaj głowa nap.... napadowe bóle głowy mam :P to chyba przez ten wiatr :/ Wiki też to odczuwa chyba, bo strasznie marudna w domu, a na dworze trochę mi przeszło i ona spokojniejsza była :) w każdym razie niestety zostałam sama w domu, bo dziadki na imprezie, P na piwku z kolegą, a ja się kiwam i ledwo na oczy widzę :/ Położyłam małą nawet wcześniej spać, bo tak płakała :/ w końcu zmiana czasu :P Wiki też raczkuje :) a dzisiaj nawet udało jaj się zrobić \"kroczek\" w przód :P Kasinska zależy na czym Twojemu synkowi zależy :) może on jeść nie chce, tylko tusi tusi do mamusi :P Wiki zdecydowanie zależy na tym drugim :) pociągnie kilka razy i chrapie :) dobrej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabelcia a jakie sa zalecenia co do kaszki dla 5-6 mies. malucha?... Pierscionki :) ja pokazalam ktory mi sie podoba i za jakis czas dostalam :) oswiadczyny byly na zamku :) ... ponad 2 lata temu, slub byl prawie rok temu... ale czas leci :) pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleniga...jak Zosia miala 6 miesiecy ja jej dawalam 2 lyzki stolowe (raczej plaskie)kaszki,ale ze mieszkam w stanach to ja uzywam produkty gerbera i tutaj widze jes troche inaczej niz w Polsce. tutaj na opakowaniach nie ma tak naprawde wieku podanego, tylko jest podzielone np na dzieci siedzace z podparciem, na dzieci siedzace same, raczkujace itd. takze nie wiem czy sie powinnas sugerowac moim karmieniem,bo mam wraenie,ze kazda kaszak, innej formy moze byc troche inna. u nas sa kaszki bezsmakowe, ale za to zalecaja do kaszki dodawac warzywka lub owoce. nie wiem dlaczego nie maja smakowych :( ja dzisiaj zaczelam prace bardzo wczesnie, zoska i tatus jeszcze spali to poszlam do pracy bez karmienia. mala i moje piersi nawet tego nie odczuly. dalam jej pociagnac ok 20, pare minut przed zasnieciem. nawet nie wiem czy jej cos polecialo,ale prawie usnela. pewnie myslala,ze to smoczek :) dzis sobota i my zaraz wychodzimy do baru :) mi to tam rybka bo i tak nie lubie alkoholu ale Nick na piwko nie powie ...nie! jakis koncert, wiec pewnie bedzie kilku znajomych. a Zoska....hmmm. no wlasnie. nie budzi sie wcale w nocy wiec korci nas czasami aby wyjsc itd, choc ja oczywiscie nie chce i wiem ze nie mozna tak dziecka zostawiac. wiec....mamy ta elektroniczna niane, a ze tesciowa spi, to podlaczymy nianie i posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\'my\' wrzesniowki zyjemy w zgodzie i wielkiej milosci:) dzieki dziewczyny!!! i tak trzymac! mnie osobiscie nie interesuje co kto pisze na innych tematach. nikogo nie bede oceniac! wczoraj zanim wyszlismy pogadalam z teciowa, ktora jeszcze nie spala i wziela do swojej sypialni elektroniczna nianie. bie bylo problemu. wrocilismy kolo polnocy, tesciowa powiedziala,ze raz zajrzala do malej sprawdzic i ogolnie to bez zadnych sensacji. Zoska wstala o 6 rano, bo ja juz sie po domu krecilam. bylo milo, probowalam jedno piwko wypic,ale mi w ogole nie wchodzilo. Nick dokonczyl :) zjedlismy pozny obiad, posluchalismy muzyki, kupilam CD i zycie jest piekne :) pogoda sie troche poprawia,ale do prawdziwej wiosny....daleko :( w tym tygodniu mam 3 dni wolne....hurra...musimy sie wybrac na jakies zakupy, porzadki w domu itd za 3 tygodnie jedziemy do Chicago i mniejszego miasteczka, w ktorym Nick sie urodzil. wypad na 2 tygodnie. juz sie nie moge doczekac az wejde do polskiego sklepu i kupie z kilo kielbasy :) i jeszce soczek Kubus i oczywiscie czekolady Wedla !!!! ale sie glodna zrobilam :) ok....trzebe troche popracowac,ale jeszce dzis tutaj wpadne. wy pewnie na spacerkach z druga polowka i malenstwem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabelcia ja tez za okolo 3 tyg bede w Chicago :D :D ale tylko przelotem, na lotnisku , wiec niestety polskich czekoladek sobie nie kupie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabelcia i Karro ja nie widzę problemu żebyście mogły sobie skosztować polskiej czekolady-z kiełbasą to bym polemizowała.....ale przecież są portale z żywnością wysyłkową nie wspomnę tu o ebayu czy allegro poza tym myślę że gdybyście zrobiły jakąś listę zachciewajek polskich to na pewno znalazłaby się niejedna z wrześniówek która mogłaby Wam zrobić w polskim markecie zakupy i przesłać czy do Stanów czy do Szwecji :) PRAWDA DZIEWCZYNY ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) dzieki Izabelcia, tyle tez Mikolaj je kaszki na jedno posiedzenie :) ... a powiem Ci ze ciekawe zalecenia macie, nie do wieku tylko do postepu w rozwijaniu sie ... hmm bardzo interesujace :) Mikolaj juz prawie sam siedzi :) czasem zdazy mu sie fiknac na ktoras strone wiec jeszcze go podpieramy ale prawie prawie :) a i smacznej polskiej kielbachy ;) zycze :) ... ludzie na swiecie nie wiedza co traca, bez polskiej kielbachy nie da sie zyc ;) :D drzemalam z nim godzinke wlasnie a Mikolaj dalej spi... wstanie to bedzie glodny jak wilk... on nie tylko przestawil sie na wiosenny czas ale nawet uregulowal sobie jedzenie :) sam wyrzucil posilek meczny z godz. 9 i 12 i je go okolo 11 :) ... to spryciarz... czyli jednak sprawdza sie ze dzieci jedza yle ile potrzebuja :) czyli tera bedzie: ok.7 mleko, ok. 9 kaszka, ok. 11 mleko, ok. 13 obiadek ok. 16 mleko i jabluszko i ok. 19 mleko z kleikiem ryzowym no i ta nocna butla ok.22-23 :) :D ... super :D wiecie co weszlam na ten link (co sie stalo wkleil/la) ... i kiedys tez tak weszlam na jakies inne forum... no tak sobie jada dziewczyny po rajtuzach ze masakra... poczytalam tylko kilka postow :o Aglucola ja nie iwem co sie tam wydarzylo ale nikt Cie tutaj nie bedzie ocenial... wobec nas jestes w porzadku wiec nie chowaj sie i pisz z nami :) poza tym podziwiam (oczywiscie nie pozytywnie) ludzi ktorzy szukaja czegos zeby kogos wkopac ... 'co sie stalo' szkoda zycia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×