Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

Birka, super jest twoja mala! Ja tez nie mam nk :( Dziewczyny, karmicie jeszcze piersia? Ja chcialam do roczku przestac, ale w czasie choroby Maksa przeszedl on wylacznie na cyc i teraz jest troche problemow z odstawianiem. Ale robimy postepy! Karro, no faktycznie, troche rzeczy nam sie zbieglo w zyciu - mamy nauczycielki (moja uczyla matmy), wczesnie zmarly, mamy Maksy, a ja poki nie zrobie testu to glowy se nie dam uciac, ze nie dolacze wkrotce do podwojnych mamus. Wolalabym troche przerwy na regeneracje organizmu... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oho, widzicie ten czas...? UUUUhhhuuu, godzina duchow. U mnie dopiero 23.00, ale i tak czas do lozia. Dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heyo, Ja nadal karmię piersia i nie zapowiada sie na szybkie odstawienie. Mała jest uzalezniona od cycka i kocha go ponad wszystko !!! Czego ona nie zrobi dla cycusia ... eh, przezabawna jest kiedy dobiera sie do niego... mniej zabawne jest jak robi to na środku ulicy :) W nocy obsługuje się w zasadzie sama - ja ja tylko przekładam z jednej na drugą stronę, bo widzicie moje drogie - Lenka śpi ze mna a do tego budzi sie kilkakrotnie w nocy. Chyba juz o tym pisałam. Spróbuje ją odstawić do 2 roku życia, bo wysyłamy ja do przedszkola... ale do tego czasu niech się jeszcze nim nacieszy, bo nie ma większej radosci niż cysiek mamusi na wierzchu .... przepraszam JEST większa radość, mianowicie DWA cyśki mamusi na wierzchu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny Wiecie co, ja też myślałam, że nie odstawię małego od cycka, tym bardziej że do końca 6m-ca buł tylko na moim mleku. Próbowałam parę razy dać mleko modyfikowane ale pluł ile wlezie. Aż w końcu w czerwcu trafiłam nagle do szpitala (podejrzenie przełomu tarczycowego) i dostałam leki i sterydy. O karmieniu nie było mowy. I musiałam go odstawić całkiem z dnia na dzień. dopiero po 2 tygodniach posmakowało mu mleko modyfikowane (ale tylko Nan, innymi pluł) i nie marudził długo za cycem. Poza tym Kuba lubi nowości żywieniowe więc ciągle domaga się tego co my jemy - i może dlatego było łatwiej. Miał wtedy 8 miesięcy. W ogóle to, jak mówiłam w szpitalu, że jeszcze karmię piersią to wszyscy się na mnie krzywo patrzyli i mówili "takie duże dziecko i jeszcze na piersi" ale wisiało mi to, ze im się nie podobało. A poza tym to dziś odpoczęłam bez mojego małego łobuza bo był u babci a teraz słodko śpi :) Pozdrawiam was wszystkie i maluszki :) a onyx1 życzę pomyślnych testów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Zoska , moja Zoska...pare dni temu napisalam posta, Zoska sie doczepila do komputera, nawet napisalam zdanie,ze mala dokucza laptopowi i sekunde pozniej coreczka zamknela wszystkie moje strony :( chyba chyba czas na laptopa dla Zoski...hihihi dlatego w skroce i musze sie przyznac,ze tyle napisalyscie,ze w ogole ni elacze osoby z wpisem, dlatego tak bez immiennie...sorrry!!! -na sofie nie zasnela, ale chodzimy spac z Nickiem o polnocy, a pobudka ok 7 rano, wiec nie jest zle -Gratulacje dla nowych mamusiek...wiele radosci i zdrowka! -sto lat, sto lat....dla tych 30-stek; Karro..ja tez juz 31 i ja tam uwielbiam swoj wiek -alkohol...ja ogolnie przeciwniczka alkoholu, lub moze bardziiej...sama nie lubie, Nick lubi piwo, i od czasu do czasu wspomne mu aby troche przystopowal, ale ogolnie jak ktos pije to mi nie przeszkadza; nawet nie pomyslalam,ze nie powinno byc, bo u nas byl grill na swiezym powietrzu, i tylko piwko. mysle,ze butelka np wina na stole to ok, ale tak wodka to chyba rzeczyiwscie nie za bardzo -prezenty...my nic malej nie kupilismy na urodziny,jezeli chodzi o zabawke, bo pare tygodni wczesniej kupilismy dosyc drogi fotelik samochodowy. a teraz juz sie rozgladam za takim dosyc duzym dokiem do zabawy, moze byc na dworze,ale u nas bedzie pewnie w wiekszosci w domu bo u nas zima trwa tylko...ponad pol roku :) takze mysle,aby kupic taki domek w pazdzierniku/listopadzie i pewnie zaliczymy to juz jako prezent od Mikolaja. ja uwazam,ze w takim wieku to powinnysmy kupowac co potrzebne dziecku i kiedy. ale to tylko moje zdanie. Zosia dziekuje jeszcze raz za zyczenia urodzinowe!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!! Czytam Was od samego początku bo tez jestem mama wrzesniowa 2008. Nie pisałam bo ciaza byla zagrozona i do konca nie chciałam zapeszac. Ale udalo sie i 28/09/2008 naturalnie urodził sie duzy (4400 synus). Pozwolę sobie na wpisanie do Waszej tabelki bo mam zamiar z Wami zostac na dłuzej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To sie dopisuje :) Imię.Mamy.......data.porodu.....imię.Dziecka ....waga.....wzrost Barwy Jesieni....24.07.2008........Mikołaj...........2000 ........47cm backspace82.....30.07.2008...........Mia ............2500.........47cm Evi_22.............03.08.2008.........Emilka...........2 950. .......54cm katharin...........22.08.2008..........Maciej.........33 90. ........52cm Izabelcia78.......23.08.2008.........Sophia...... ....2800........53,3cm Koug................23.08.2008........Emilka..... ......3245.........54cm mrs_ziec...........23.08.2008........Ola...............3 250.. .......54cm wiewiorka2004....24.08.2008........Kubuś...........3500 ........56 cm SYLCIA 20..........28.08.2008.........Kris.............2620..... ...47cm sanday1.............31.082008........Mateusz........3000 .. .......55cm karro................01.09.2008........Maks............2 790.........47cm MaMani.............02.09.2008........Kornelek........3,7 70. .......53 cm Słonko_26..........02.09.2008.........Lena Emilia....3440 .........56 cm Onyx1...............02.09.2008....Maksymilian Mikolaj...2950......?cm magia_...............04.09.2008........Nicole-Julia... 3880...........54cm kasinska28..........05.09.2008.........Mateusz......275 0 .........53cm el79..................06.09.2008.......Arianna.......... 3230.........50cm mamahuberta.......09.09.2008.......Oliwia...........3050 .........53cm majka28............10.09.2008........Amelia...........29 20 .........52cm ewunienka24.......11.09.2008.......Amira............3340 .. .......53cm Dafodilek...........12.09.2008........Karolek..........3 400........55cm MartaObdarta.....12.092008........Weroniczka....3550.... ......55cm kate562.............13.09.2008........Marta...........37 20........ myszka5..............14.09.2008.......Dawid...........41 00........54cm brudzia................16.09.2008......Paweł............ 4750.........60cm sandra27..............18.09.2008.......Damianek.....3900 .........56cm marlenaaa.............18.09.2008.......Damian........337 0.........56cm eryka...................18.09.2008......Blanka.........3 920..........56cm ewa.z14...............20.09.2008.......Miłosz.........43 50..........61cm birka87................23.09.2008.......Wiktoria Anna...3080.......54cm paris26(moniq).......28.09.2008....AMELIA-SOPHIE..3450.. ........50cm Kahna...................28.09.2008.....Michał...........4400..........60cm magdae................30.09.2008.......CYRYLEK.......350 0.........53cm tulipusia spóżniona..05.10.2008.......Antek..........4240.........57c m brutta................06.10.2008.......Francesco....350 0...........49cm oleniga...............08.10.08.......Mikołaj Marcin......4360.......62cm Born2Love...........30.09.08..............Tim........... ..4160........53cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i dodam jeszcze ze nie dawno dowiedzialam sie ze znow zostane mamą. termin mam na 8/03/2010. Szczerze to byl szok i zaskoczenie bo z koncem maja zakonczylam karmienie (nawet okresu nie dostałam)a w polowie czerwca juz bylam w ciązy. Objawow zero jedynie sennosc i bule lekkie brzucha ktore kojarzyłam ze zblizajacym sie okresem. Dowiedzialam sie dopiero po 2 miesiacach bo cos mnie tknelo i kupilam test. Az zamarlam jak pojawiły sie 2 kreski. Teraz juz przyzwyczaiłam sie do tej mysli i wiem ze sobie poradze ;) Wstepnie lekarz mnie poinformowal ze "cos" dynda miedzy nożkami na usg wiec chyba bedzie kolejny chlopak. Wyprawka po bracie w komplecie. Na szczescie nic nie oddawalam kolezankom. Pozbylam sie tylko ciązowych ubran i teraz żałuje bo na nowo musze uzupełniac garderobe. Do pracy wrociłam na poczatku czerwca i jeszcze nie poinformowalam ze za niedługo znowu sie "ulatniam". Zadowolenie nie bedą ale co mnie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja krótko, bo mały szaleje na krzesełku za moimi plecami. Wow! Ależ nam się ciąże znowu posypały na forum! Super :)!!! My byliśmy w weekend w Zakopanem, było super, tyle że teraz mały jest chory, brzydko kaszle, dziś po południu idziemy do lekarza. Urodziny najchętniej w sobotę, bo tak wypadają ,ale jak by były w tygodniu, to przełożyłabym na weekend na pewno. Pozdrawiam tymczasem K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Jestem pod wrazeniem ze tyle ciaz mamy znowu.JA prawde mowiac jeszcze bym sie nie zdecydowala.Mam tyle pracy przy Aruni ze ledwo daje sama rade ze wszystkim dlatego wole poczekac az Arunia bedzie bardziej samodzielna ale jakby sie przytrafilo to pewnie bym nie plakala :) Co do roczku u nas przypada w ta niedziele i tak wyprawiamy. Pierwsza przymiarka do urodzin juz byla 2 tyg temu z rodzinka a teraz w prawdziwy dzien urodzin ze znajomymi bo niestety cala rodzinka w Polsce Witam nowe dziewczyny na forum.Widze ze z czasem nas przybywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam dzisiaj wolne, Nick pracuje i zamierzalam do samego rana sprzatac, robic pranie a tu juz jest 14.30 i nic :( za to pojechalam ze znjoma i mala na zrywanie malin do lasu i ZOska zajadala tak,ze az jej sie uszy trzesly. od jakiego sczasu Zoska wyrzuca jedzenie. klade przed dnia kawalki mieska czy czegos innego, zje kilka a potem zabawa na calego. tylko potem pies sie cieszy i krazy obok niej caly czas. mam pytanie...ile mleka wasze dzieci pija dziennie? tutaj zalecaja 2 szklanki/butelki, czyli razem ok 480ml. ale jak np daje jej jogurt czy kawalek sera zoltego to powinnam odjac od 480ml. mala tez nie jest fanka jajecznicy, moze nastepnym razem dorzuce troche wedlinki i czegos tam jeszcze. najbardziej lubi arbuza, kiwi i krakersy pelnoziarniste. ja staram sie kupowac raczej wszystko pelnoziarniste...od chleba po makaron itd jakie warzywa podajecie dzieciom? i jak je przyrzdzacie? ja fasolke szparagowa i brokuly zazwyczaj....kupuje mrozonke w sklepie :) u nas piekna pogoda, ale wieczorami jest tak zimno (od ok 19) ze ja bieglam do domu z wozkiem i mala bo normalnie zamarzalam. pewnie bylo ok 12C. w korteczce zaczelam juz nosic takie male, materialowe rekawiczki dla siebie. Zosia dostala taki sliczny polarek z kapturkiem, a rekawki sie tak wywijaja,ze powstaja rekawiczki jak jest zimno. myslalam,ze gdzies tak od pazdziernika sie przyda,a tu chyba dzisiaj wieczorem juz zalozymy. witam nowe dziewczyny...my juz zgrana paka ale zawsze zapraszamy i witamy nowe dziewczyny i maluszki i tatusiow tez :) !!!!! ach i kocham amerykanska/polska poczte...zdjecia urodzinowe Zoski doszly do moich rodzicow w 4 dni, po urodzinach...wooow normalnie bylam w szoku. za tydzien ide z mala na bilans roczniaka!!!pewnie dobila juz do 10 kg. Sophia ma 7 zabkow i jeszcze nie chodzi, i pewnie jeszcze zajmie jej to przynajmniej z 5-6 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabelcia my jak w czerwcu bylismy na Alasce to ja zapomnialam tam Maksa nosidlo, Nelsa brat wyslal i bylo w przeciagu kilku dni. Za to moi rodzice z Polski wyslali moim tesciom kartke do USA na Boze Narodzenie i prawie do Wielkanocy szla ha ha Jesli chodzi o warzywa to roznie, groszek zielony, brokuly, kalafior,marchew .. w sumie wszystkie mu daje, zalezy co my jemy. Oj to faktycznie u was juz zimno, ale u nas tez juz szaro i deszczowo, lato sie zdecydowanie skonczylo niestety. Moj Maksio jutro konczy roczek .. wow jak sobie pomysle ze rok temu pocilam sie na porodowce to ciary mi po plecach przechodza - a szczegolnie teraz jak wiem ze niedlugo znow mnie to czeka ;) Roczek bedzie wyprawiany za jakies 3 tyg jak juz tata wroci. Wtedy bedzie tort i imprezka :) Aha witam nowe mamy :) Cos mialam jeszcze napisac ale oczy mi sie kleja, nie dam rady! Dobranoc 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Melduje się "szalona" 30stka :D:D:D Ślcznie dziękuję za życzenia :) Mamohuberta- dla Ciebie również szczere życzonka :D🌼 Witam nowe mamusie i dzieciaczki:) ...również szczere GRATULACJE dla odważnych mamusi które już oczekują kolejnych Maluszków :D Dużo zdrówka dla Was i Maleństw:D Eryka - szczerze Ci zazdroszczę tych przespanych nocy;) ...ojjjjjjjjj .... co ja bym dała za chociaż tylko jedną pobudkę w nocy!!!!!!!!!1:P :) Mój Francesco ma kilka pobudek w nocy.... a do tego wszystkiego z tydzień temu sam mi odrzucił smoczusia ( z czego się cieszę, chociaż nigdy za nim jakoś specjalnie nie przepadał) a za to nauczył się cimkać cyca... co mnie szczerz doprowadza do rozpaczy :( Jak mu wyciągne to jest taki spazm że głowa mała.... Też ogólnie chce karmić do roku... ale pewnie będzie trwało to dłużej :P ...jak przejdziemy do tylko dwóch karmień na dobę to już będzie sukces :D u Nas jednak to daleka droga!!!!! Karro- Gorące życzonka dla Maksa:D:D:D 100LAt dla Małego solenizanta 🌼🌼🌼 W ogóle zapomniałam Wam się pochwalić że mój synuś zrobił mi piękny prezent urodzinowy:D Zaczął chodzić :D:D:D Jaki jest śmieszny jak tak człapie ... hahaha:D Muszę się właśnie wybrać na zakupy i sprawić mu pierwsze buciki:D Tutaj przy zakupie takiego obuwia robią zdjęcia Maluszką z dopiskiem "Moje pierwsze buty " :D Fajna sprawa....:) Oki... miałam Wam tyle do powiedzenia i wyleciało mi z głowy...:P no cóż.... starość nie radość .... hahaha:D ...rano dopisze jak sobie przypomnę... Śpijcie dobrze babeczki i Maluszki:D dobranoc 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Och Brutta lejesz miod na moje serce, bo myslalam ze tylko moj Maks budzi sie kilka razy w nocy .. mam nadzieje ze kiedys i mý sie wyspimy .. za jakies 20 lat ha ha :D Dziekujemy za zyczenia urodzinowe no i oczywiscie wielkie gratulacje dla Francesco ktory postawil pierwsze samodzielne kroki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć mamuśki ja tak szybko, bo jestem w pracy Sto lat, sto lat dla Maksa!!! My dziś mieliśmy ciężka noc, Paweł obudził się o 3 i zasnął dopiero o 5.30, śmiechy, płacze na przemian, a mi o 6.05 zadzwonił budzik-masakra:( pewnie kolejna górna jedynka nadchodzi! Miłego dnia Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o milo mi mamusie czytać ,że i Wy wstajecie kilka razy w nocy do karmienia,przynajmniej nie czuję się osamotniona w tym,bo mój P. potrzebuje 3,4 razy razy ciumkać w nocy cycucha,chyba bardziej emocjonalnie niz z głodu. Śpi niestety z nami w naszym łózku i chętnie bym go odzwyczaiła jak bym tylko znała sposób,bo łóżeczko nadal "parzy" jak się go dotknie. Czy Wy obcinałyście juz włoski waszym pociechom,bo mój nie da się tknąć a ma juz takie długie,nie wiem czy "zrobić ciachu machu " na spiący czy szukać innego sposobu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewwa ja jeszcze nie obcinalam, moj nie ma zbyt bujnej czupryny a po drugie zona mojego taty czyli Maksa babcia w Polsce jest fryzjerka i chyba by sie zaplakala jakby to nie ona dokonala postrzyzyn ! Wiec bedzie sobie do swiat zarastal chlopak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak zainetesowac dziecko ksiazka,???????????? chetnie bym poczytala malej ale jak tylko zaczynam ona nie siedzie ani 5 minut obok mnie i sama wywraca ksiazke w ta i z powrotem(dobrze ze sa w twardej oprawie) najlepszego dla Maksia!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
część dziewczyny na początku witam nową mamę i dzidziusia :). Kahna- widzę, że masz taki sam termin na kolejnego dzidziusia jak karro :). Widzę, że wszystkie wyprawiacie urodzinki swoim dzieciaczkom - my też planujemy, ale będą mocno spóźnione. Kuba jest z 16 września a imprezkę będzie miał pod koniec miesiąca. Czekamy na koniec remontu mieszkania, a potem jeszcze na moją mamę, która wraca z wycieczki z Maroka. Chyba nic się nie stanie jak będziemy mieli takie opóźnienie... Izabelciu78, mój mały je w większości to co my, oczywiście bez przesady. np. zupy bez przypraw (wcześniej mu odlewam zanim przyprawię), drugie danie podjada mi z talerza i cały czas "waruje przy stole" jak pies :). Wiadomo, że bez smażonego, kiełbas, boczków, bigosów itp chociaz takie rzeczy to my też jadamy rzadko. Na śniadanie dostaje butelkę mleka a potem po około 2 godz. je "normalne" śniadanie np: jajko na miękko z bułką, lub pieczywo z serem żółtym, dżemem, pomidorem, czasem kaszka ale coraz bardziej nie chce. Ogólnie to pije dwie butle mleka na dobę (rano i wieczorem) Aha, mój Kuba uwielbia gruszki, a warzywa też jemy wszystkie. U nas dziś 27 stopni więc nawet miło posiedzieć w piaskownicy. Muszę się pochwalić że Kuba już chodzi, pierwsze kroczki zapisaliśmy w kalendarzu już 24 września. Wiadomo, że czasem przewróci się na pupę ale po domu to sam już śmiga :) karro , wszystkiego dobrego dla Maksia na dzisiejsze urodzinki 🌻 🌻 🌻 Jak piszesz o porodzie, to ja wręć marzę o takim kolejnym jak ten poprzedni (2,5 godz, a 5 min skurcze parte) :) ale kto wie jak będzie.... ewwa ,my jeszcze nie byliśmy u fryzjera ale już niedługo się wybierzemy bo Kubie zaczyna się robić taki "zaczes" na bok hehe pozdrawiam i życzę przespanej kolejnej nocy :) pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ogóle to gdzieś mnie wykreśliłyście z tabelki :( Imię.Mamy.......data.porodu.....imię.Dziecka ....waga.....wzrost Barwy Jesieni....24.07.2008........Mikołaj...........2000 ........47cm backspace82.....30.07.2008...........Mia ............2500.........47cm Evi_22.............03.08.2008.........Emilka...........2 950. .......54cm katharin...........22.08.2008..........Maciej.........33 90. ........52cm Izabelcia78.......23.08.2008.........Sophia...... ....2800........53,3cm Koug................23.08.2008........Emilka..... ......3245.........54cm mrs_ziec...........23.08.2008........Ola...............3 250.. .......54cm wiewiorka2004....24.08.2008........Kubuś...........3500 ........56 cm SYLCIA 20..........28.08.2008.........Kris.............2620..... ...47cm sanday1.............31.082008........Mateusz........3000 .. .......55cm karro................01.09.2008........Maks............2 790.........47cm MaMani.............02.09.2008........Kornelek........3,7 70. .......53 cm Słonko_26..........02.09.2008.........Lena Emilia....3440 .........56 cm Onyx1...............02.09.2008....Maksymilian Mikolaj...2950......?cm magia_...............04.09.2008........Nicole-Julia... 3880...........54cm kasinska28..........05.09.2008.........Mateusz......275 0 .........53cm el79..................06.09.2008.......Arianna.......... 3230.........50cm mamahuberta.......09.09.2008.......Oliwia...........3050 .........53cm majka28............10.09.2008........Amelia...........29 20 .........52cm ewunienka24.......11.09.2008.......Amira............3340 .. .......53cm Dafodilek...........12.09.2008........Karolek..........3 400........55cm MartaObdarta.....12.092008........Weroniczka....3550.... ......55cm kate562.............13.09.2008........Marta...........37 20........ myszka5..............14.09.2008.......Dawid...........41 00........54cm brudzia................16.09.2008......Paweł............ 4750.........60cm aga klee...............16.09.2008.......Jakub............3170........55cm sandra27..............18.09.2008.......Damianek.....3900 .........56cm marlenaaa.............18.09.2008.......Damian........337 0.........56cm eryka...................18.09.2008......Blanka.........3 920..........56cm ewa.z14...............20.09.2008.......Miłosz.........43 50..........61cm birka87................23.09.2008.......Wiktoria Anna...3080.......54cm paris26(moniq).......28.09.2008....AMELIA-SOPHIE..3450.. ........50cm Kahna...................28.09.2008.....Michał........... 4400..........60cm magdae................30.09.2008.......CYRYLEK.......350 0.........53cm tulipusia spóżniona..05.10.2008.......Antek..........4240.........57c m brutta................06.10.2008.......Francesco....350 0...........49cm oleniga...............08.10.08.......Mikołaj Marcin......4360.......62cm Born2Love...........30.09.08..............Tim........... ..4160........53cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sto Lat dla Maksa :) słodkie buziaki od Emilki-rośnij duży silny zdrowy i mądry 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baaaaaaaaardzo dziekujemy wszystkim za zyczenia ❤️ Myszko dziekujemy za prezent na nk :) A dzis zyczymy sto lat dla Kornelka Mamani :) Nie wiem czy tu jeszcze zaglada, w kazdym razie sto lat sta lat 🌻 Ha ha szkoda ze nie mieszkamy w jednym miescie bo bysmy urzadzily zbiorowe urodziny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka 100 lat 100 lat niech zyje zyje nam - to dla maksa spoznione ale szczere i dla dziesiejszego solenizanta Kornelka. U nas z jedzeniem to tak ze rano kaszka a mleko gryzie w zeby wogole moja Arunia bardzo malo pije dlatego na obiad staram jej sie gotowac zupy by troche plynow przyjmowala i mi sie nie odwodnila. Po kaszcze kolo 11 owoce pozniej obiadek sa to albo rosol,pomidorowa lub jarzynowa.zupki z miesem i z makaronem a czasami gotuje jej ziemniaczka i robie na piuree z parowka cieleca.My ziemniakow nie jemy wiec malutkiej gotuje osobno.Uwielbia ziemniaki :) Oczywiscie od nas tez sepi jak jemy swoj obiad stoi albo przy mnie albo przy tatcie i ciagle mowi mniam mniam wiec skapnie jej sie zawsze jeszcze cos z obiadu i nie wazne czy smarzone czy warzywa czy cokolwiek je wszystko. Milego dnia wam zycze dziewczyny pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a zapomnialam dopisac ze po obiadku jest kolo 17 deserek w postaci danonki i chrupki i na kolacje znow kaszka.Miedzy czasie wciskam jej troche herbatki ale pije jednorazowo moze z 30 ml no i tradycyjnie wieczorem probuje wcisnac mleko ale nie zawsze sie udaje.A w ciagu dnia czasami rowniez dostaje bulke taka sucha bo taka lubi najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Napisałam przed chwilą posta na stronę i mi go zeżarło, bo nie wpisałam swojego nika :( ale się wkurzyłam. Spróbuję jakoś to odtworzyć Na początek witam nową Mamę Gratuluje też nowych Fasolek. Może utworzycie dla nas tabelkę "Wrześniowych przyszłych Mam" ?? Życzę Wam spokojnych 9 miesięcy :) Aga Klee – dużo zdrówka , dobrze że u Was lepiej Izabelcia – Dawid wypija mleko 2 razy po około 200-220 ml (rano i wieczorem) Karro 🌼 super, że z torbielą masz spokój Born 2 Love – pisz i się nie przejmuj. Wygadanie się czasem pomaga :) Wszystkiego najlepszego dla naszych dzisiejszych Roczniaków – Leny, Maksa i Kornela Czy myślicie, że kaszka może powodować zaparcia? Próbuje znaleźć przyczynę problemów Dawida i została mi tylko kaszka :( Warzywa?? Lubi raczej wszystkie, chociaż ostatnio marchewka jest bleee Jeszcze nie chodzimy, ale za jedną rączkę to zasuwa jak szalony. Nie zmuszam go do niczego – wszystko w swoim czasie. Mam znajomą, która ma syna o 13 dni młodszego od Dawida i tamten to już dawno chodzi, ale to chyba przez to, że ktoś go tak nauczył, że od lutego (!!!!!!!!!!!) już go prowadzali za rączki – podobno on sam chciał :( no i taki jest efekt. Chodził chyba jak miał 10 miesięcy i kilka dni. Dawid już 2 razy miał obcinane włoski i nadal rosną jak szalone, więc mit nie obcinania włosów przed roczkiem obalony :P Jeszcze nie wiemy nadal co ze żłobkiem, więc co za tym idzie co z moja pracą. Do końca tygodnia ma się to wyjaśnić. Wklejam tabelkę do której dorzuciłam kilka brakujących Mam i Maluchów O czymś zapomniałam, ale nie wiem o czym………… Imię.Mamy.......data.porodu.....imię.Dziecka ....waga.....wzrost Barwy Jesieni....24.07.........Mikołaj...........2000 ........47cm backspace82.....30.07............Mia ............2500.........47cm Evi_22.............03.08..........Emilka...........2 950. .......54cm katharin...........22.08...........Maciej.........33 90. ........52cm Izabelcia78.......23.08..........Sophia..........2800........53,3cm Koug................23.08.........Emilka...........3245.........54cm mrs_ziec...........23.08.........Ola...............3 250.. .......54cm wiewiorka2004....24.08.........Kubuś...........3500 ........56 cm SYLCIA 20..........28.08..........Kris.............2620........47cm sanday1.............31.08.........Mateusz........3000 .........55cm karro................01.09.........Maks............2 790.........47cm MaMani.............02.09.........Kornelek........3770........53 cm Słonko_26..........02.09..........Lena Emilia....3440 .........56 cm Onyx1...............02.09.....Maksymilian Mikołaj...2950......?cm magia_...............04.09.........Nicole-Julia... 3880...........54cm kasinska28..........05.09..........Mateusz......2750 .........53cm el79..................06.09........Arianna.......... 3230.........50cm mamahuberta.......09.09........Oliwia...........3050 .........53cm majka28............10.09.........Amelia...........2920 .........52cm ewunienka24.......11.09........Amira............3340 .........53cm Dafodilek...........12.09.........Karolek..........3400........55cm MartaObdarta.....12.09........Weroniczka....3550..........55cm kate562.............13.09.........Marta...........3720........ myszka5..............14.09........Dawid...........4100........54cm eMKa31................14.09.. Hania.......3450.....62 cm ewelinkas............14.09…..Jakub.....3160.....69cm brudzia................16.09.......Paweł............ 4750.........60cm aga klee...............16.09........Jakub............3170........55cm sandra27..............18.09........Damianek.....3900 .........56cm marlenaaa.............18.09........Damian........3370.........56cm eryka...................18.09.......Blanka.........3920..........56cm ewa.z14...............20.09........Miłosz.........4350..........61cm birka87................23.09........Wiktoria Anna...3080.......54cm paris26(moniq).......28.09.....Amelia-Sophie..3450.........50cm Kahna...................28.09......Michał........... 4400..........60cm magdae................30.09........Cyrylek.......3500.........53cm Born2Love...........30.09..............Tim........... ..4160........53cm Tulipusia……..05.10........Antek..........4240.........57cm brutta.................06.10........Francesco....3500...........49cm oleniga...............08.10.......Mikołaj Marcin......4360.......62cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziekuję dziewczyny za zyczenia :) My wczoraj byliśmy u fryzjera qiec tez obalilismy mity :P Składam spóźnione życzenia wszystkim maluchom. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ! Dziekuje za przyjecie do Waszego grona :) u nas ostatnio ciężkie nocki. Maluch budzi sie z placzem i nic nie pomaga. Żele do zabkow nic nie daja. Podaje nurofen bo to jedyny ratunek dla dziecka i dla nas. Ida dolne dwojki, gorna jedynka i dwojki. Pozno wyrastaja te ząbki. Jak poczytałam Wasze wpisy i ogladam zdjecia znajomych to mlodsze dzieciaczki maja juz wiecej ząbkow jak moj. Ma 11 mcy i dopiero 3. Ale zasuwa w jedzenie wszystkiego i gryzie jakby miał wszystke :) Podaje mu 3*dziennie mleko po 180 ml ale łyzką bo odkad poznał inne smaki to nie chce jesc. Robie kaszke taka wodnista bo ma problemy z zaparciami. Myszko5- z wlasnego doswiadczenie powiem ze u nas to własnie kaszki powoduja zaparcia i banany. Jakis czas temu podawalam mu kaszke zdrowy brzyszek (wersja ze sliwka i z lipą) i to byl główny sprawca zaparc! Wyeliminowałam ja calkowicie i banany i na razie odpukac- problemu nie ma. Podaje tez duzo soków (wiem ze niezbyt madrze) ale wody nie trąci. Staram sie dawac tez owoce surowe zeby blonnik uzupelniac. A co do wloskow to przycinałam juz sama z 2 razy takim szybkim cięciem bo maluch usiedziec nie mogl i krecił głową na wszystkie strony. Przyciełam najdłuzsze za uszkami. Teraz mam problem z obcinaniem paznokci- za nic nie chce dac wiecej jak 2 do obciecia. Wiec dziennie obcinam max 2 paluchy :) Ale sie rozpisałam :) Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kahna, dzięki za podpowiedź. My ostatnio przeszliśmy z Sinlacu na kaszki Bobovity i od tej pory wszystko się popsuło, więc chyba wrócimy do sinlacu Jeszcze raz dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do obcinania paznokci, to ja to robię na reklamach - 2 minuty i obie rączki załatwione. Kolejne 2 i u stópek też :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×