Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

ja równiez witam... przed cytologią brrrr eryka nie słyszalam o niczym takim. ja mam bephanten bo wyprobowany ale jak mowili w aptece ze lepsze to moze i lepsze :) tyle tego wchodzi co chcwile na rynek ze nadazyc nie mozna :) wczoraj mi polozna opowiadala ze praktycznie 100% dzieci u ktorych ona byla po porodzie bylo uczulonych na kosmetyki jonsona takze uwazajcie dziewczyny z nimi- moja malą tez byla uczulona. podobno te kosmetyki są dla dzieci po 3 miesiecu zycia. wtedy te uczulenia przechodza niewiadomo dlaczego tak jest i co w tych kosmetykach jest. sa fajne ladnie pachną drogie dosyć a dla noworodków sie nie nadają... Pozdrawiam wszystkie mamusie i "wstawać szkoda dnia" :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczęta z tego co pamietam z moja corcią miałam strasznie popękane brodawki i zaczęłam smarowac własnym pokarmem :-)tak mi zaleciła kiedys położna w szkole rodzenia naprawde nie ma lepszego lekarstwa na brodawki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Mi polozna powiedziala ze najlepsze na brodawki jest wlasne mleko. Po karmieniu dziecka wysmarowac brodawki wlasnym mlekiem i pozostawic na chwile do wchloniecia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki Mamani ja ´juz od dawna na nogach jak codzien zreszta.wiecie wlasnie zaklepalam swoje pierwsze samodzielne ciasto....ciekawe co z niego wyjdzie hihih kolezanka mowila ze jest bardzo proste i nie moze nie wyjsc no ale sie okaze za jakies 50 min ;) nazywa sie izaura.jesli chodzi o gotowanie to nie ma z tym u mnie problemu gorzej z pieczeniem ciast ;) Mamani wspolczuje cytologia to nic przyjemnego brrr ja mialam robiona w polsce ostatnio bo tu w ciazy tego nie robia przynajmniej ta gin do ktorej ja chodze. eryka moj mezus tez sie ze mnie smieje bo ja ciagle tylko mowie a to jeszcze potrzeba a to a jak powiem \"wiesz tak sobie pomyslalam\" to on juz pyta co tym razem trzeba kupic ;) hmmm no zaczynam czuc ladne zapachy z kuchni ciekawe jak tam moja izaura ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na zastoje w piersiach to gotowane liscie kapusty,dziewczyny nie wiem czy to dobrze ale mam w nocy takie kłucia w dole brzucha jak na miesiączke i zauwazyłam wiecej wydzieliny bardziej wodnistej od kilku dni mi sie wydobywa moze to juz nie długo,dzisiaj ide załatwic sobie położna zeby przychodziła do mnie po porodzie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaMani mój Filip też miał uczulenie po kosmetykach Johnsona niestety ale jak podrósł troszkę to się znów skusiłam i już było ok. Od pierwszych dni używałam kosmetyków Bambino i teraz też kupiłam, bo sprawdzone :) Aha no i oczywiście oilatum do kąpieli - świetna rzecz :) A bepanthenem smarowałam brodawki przy Filipie, bo też miałam strasznie popękane a mlekiem też smarowałam i wietrzyłam itp. ale mnie nie pomagało :( Chyba kupię te dwie maści i zobaczymy - najwyżej bepanthen zużyje do pupci małej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eryka to doklądnie tak jak u nas z tymi kosmetykami :) teraz uzywam dla małej i nie ma zadnych problemów :) a co do lisci kapusty to ja slyszalam ze wląsnie mają byc surowe pgniecione i z lodówki :D:D wtedy ten sok dzialą lągodzaco... ale sama nie stosowalam to nie wiem... ja nie mialam pokarmu. za to wiem ze bephanten mi przynosil ulgę jak malą mnie poobgryzala :D:D a pokarmem smarowac nie moglam bo go nie mialam :D:D:D aa i jeszcze chcialam napisac o moich doswiadczeniach z nakladkami do karmienia. mala nie chciala tego ssać i moim zdaniem to jakas pomylka tylko po to zeby wydzierac pieniądze od mamuś- taki gażet ktorego nie da się uzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majka mam nadzieje ze ciasto się uda :D ja jakos na slodycze nie mam ochoty tzn na takie typowe slodycze- czekolada i ciastka... za to zjadlabym lody albo naleśniki z jablkami albo serem bialym :D:D cos takiego nietypowego :D:D:D ale mi sie nie chce robic :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) A mi to sie w ogole cos poprzestawialo, siedze po nocach (wczoraj do 3 ciej) a potem wstac nie moge .. dopiero sie zwleklam Ale w nocy taki spokoj i moge sobie pobyc sama, a wdzien cegle ktos dupe zawraca Mamani moja tesciowa wlasnie smazy nalesniki - podrzucilabym ci chetnie jakby bylo jak :) Lece sie ubrac bo wstyd o tej porze w szlafroku :O wpadne potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karro wyslij mailem :D:D mi nie ma co podrzucac ja ostatnio mialam ochote na nalesniki z sosem truskawkowym. nasmazylam nalesników narobilam sosu po czym zjadlam jednego i poszlam spac a jak wstalam to nie moglam zniesc widoku nalesnikow z sosem :D:D:D maz je zjadl a jak juz zjadl to mi sie zachcialo znowu... stwierdzilam ze jem oczami :D:D:D wczoraj na kolacje sobie zazyczylam kanapek z pomidorem i tez maz je zjadal bo jak je zobaczylam to stwierdzilam ze jednak ich wcale nie chce i wypilam tylko pól litra cocacoli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:)ale jestem dzisiaj zmęczona fatalną miałam noc,skurcze łydek mnie męczyły jak mnie wzięło to w dwóch nogach naraz i teraz chodzic nie mogę bo jestem cała obolała:(oprócz tego mały sie tak wiercił,że nie mogłam zasnąć,a rano szybko wstaję bo musze mężowi przed pracą obiad zrobić,ale mam nadzieję,że po południu zrobie sobie małą drzemkę:) Teść maluje podłogi i śmierdzi w całym domu,niewiem czy sie nie wybiorę do mamy na jakis czas,bo w tym smrodzie nie można wysiedzieć a niechce truć małego. Mi koleżanka poleciła tą masc bepanthen i se go musze kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marlena pryskaj z domu bo farb wdychac w ciazy nie wolno ! Mamani wiem co czujesz, mi tez sie czasem czegos zachce, zrobie sobie i mi sie odechciewa ;) Marlena ja to bym chciala zeby moj maly sie tak wiercil jak twoj - on zawsze spokojny byl i nie raz ni dwa pnikowalam ze tak dlugo sie nie rusza, ale zawsze wszystk bylo ok na badaniach .. a teraz pod koniec ciazy to juz w ogole jest niemrawiec :O no ale skurczy lydek to juz nie zazdroszcze .. ciekawe jak tam nasza Kasinska sie trzyma w szpitalu - pewnie wroci na topik juz rozpakowana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Marlena - uciekaj od tych oparów farbowych :) Ja dzisiaj coś nie ma za bardzo siły na nic. Zrobiłam tylko podstawowe zakupy i cały czas leżę. Zajrzałam do Was na moment. Ciekawe czy będę miała siłę złożyć komodę...... Dawid dzisiaj sporo fika i bryka :):) To mnie cieszy Chciałabym już urodzić bo naprawdę jest mi dość ciężko......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewwa33
sandra mam pytanie bo słyszałam ,że na NFZ moze przyjśc położna do domu,ale ile to bedzie wizyt,jedna więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SYLCIA 20
a ja mam wszystko JOHNSON`S ;(jakie sa objawy uczulenia jakies podraznienie skory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! ja tez kupiłam maść bepanthen i wezme ja od razu do szpitala, 2 w1 bo i dla mnie i dla córci do pupy :) chociaz miałam przy pierwszym karmieniu duzo szczęścia i brodawki były ok. u mnie połozne radziły jeszcze kupić witaminę E w kapsułkach, nakłuć kapsułke wycisnąć olejek i smarować nim brodawki w razie czego. na nawał pokarmu pomogły mi liście kapusty ale zimne z lodówki i roztłuczone potem tłuczkeim zwłaszcza przy głabie. działaja przeciwzapalnie. do jedzenia dziś planuje kluski ziemniaczane z twarogiem i boczkiem, przyśniły mi sie i mam taka ochotę że czuję ich smak w ustach :) ewwa u mnie 7 lat temu po porodzie miałm w domu 1 wizyte połoznej i 1 wizytę patronażową lekarza pediatry, ale to zalezy jakie zasady panuja w danej przychodni do której należysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez słyszałam że kosmetyki JONHSONA uczulaja może są zbyt mocno perfumowane? ja uzywałam Skarb Matki, ale teraz coś nie moge ich dostać:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No uciekam z domu:)wpadłam jeszcze na chwile,wiecie mam nadzieję że jak malutki się urodzi to bedzie mi spał w nocy,bo narazie to mam wrażenie że on wogóle nie śpi,może jest spokój ze trzy cztery razy na dzień po pół godzinki a tak to buszuje ile wlezie:)ale chodziasz sie nie martwie:) Ja mam oliwke z nivea,mydełko bambino krem na odparzenia sudokrem a chusteczki pampers sensitiv,a mogłam też kupić chusteczki z nivea no ale cóż. mam dylemat bo niewiem czy nie wziąsc se do porodu taką jedną położną za pieniądze,bo boje sie że dostanie mi się jakaś jędza:(od mojego męża kuzynka ją miała przy dwóch porodach i była bardzo zadowolona,najbardziej by mi zalezało żeby iść do szpitala w okreslony dzień i urodzic bo niemam najmniejszych chęci tam leżec,no i potem do domu też przyjedzie,ale niewiem ile to będzie kosztować:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamoHuberta - jakieś kosmetyki Skarb Matki widziałam w Smyku - może ta poszukaj Właśnie przyszła komoda Dawida ale na razie nie ma mi jej kto wnieść do góry do złożenia więc automatycznie nie będę jej od razu składać :( Muszę czekać aż ktoś się zlituje...... A ta huśtawka rzeczywiście fajna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"najbardziej by mi zalezało żeby iść do szpitala w okreslony dzień i urodzic bo niemam najmniejszych chęci tam leżec\" marlena przeciez do szpitala idziesz jak się rozkręci akcja porodowa, no chyba że wcześniej sa jakies niepokojące objawy to i poleżec troche trzeba. cóz poród to nie wyrwanie żeba :) a co do prywtnej połoznej to zdzwonisz do niej jak się zaczynaja regularne skurcze ona przyjeżdza do domu, pomaga ci przejść przez 1 faze porodu, decyduje kiedy jedziecie do szpitala, a w szpitalu jest jako osoba towarzysząca,pomaga, doradza, objaśnia wszystko, ale porodu i tak nie może odebrac przecież. u nas koszt takiej usługi to ok 500 zł. wiem ze to duz ulga dla wielu kobiet, ja sama nie korzystałąm z takiej usługi, ale rodziłam na dyzurze mojej połoznej ze szkoły rodzenia, świetna babeczka, bardzo mi pomogła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewwa33-wybrałam sobie pielegniarke ktora bedzie przychodziła do mojego dziecka przez 1 rok w tym jest 6 wizyt ,a dla mnie położna po porodzie bedzie przychodziła z kilka razy dokładnie nie wiem bo w tym momencie mała mi przeszkadzała:-) ale to wszystko jest na książeczke zdrowia ,babki bardzo miłe jedna sie okazało ze była moją pielęgniarka z podstawowki nawet mnie poznala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) A ja mam wszystkie kosmetyki z Penatena i mam nadzieje, ze beda dobre :) Tylko chusteczki mam z babylove, bo maja najlepsza ocene w tutejszych testach i slyszalam same pozytywy na temat tej marki...no zobaczymy. Dzisiaj bylam u gina, a w zasadzie to cala wizyte mialam z polozna, nawet mi krew pobrala na ostatnie badania. Na ktg mialam jeden malutki skurcz, wiec widocznie Amirce sie znowu spodobalo u mamusi :) Kreci sie bardzo intensywnie, ku uciesze poloznej :) A dzis wieczorem mamy jeszcze z mezem spotkanie z polozna, taki maly kurs przedporodowy :) Kazala mi spisac wszelkie pytania jakie mam, poza tym przyniesie mi wydrukowana liste rzeczy do szpitala dla mnie i malej i olejek do masowania krocza- powiedziala, ze faktycznie czasem pomaga ten masaz krocza. Wystarczy dwie minutki dziennie i najlepiej jak maz pomasuje, bo przy okazji jak to okreslila \"przychodza inne mysli\" i rozkreca sie :) usmialam sie. No zobaczymy jak moj maz na to :) Ktora to piecze ciasto?? Ja prosze o przepis jesli wyszlo dobre. W gotowaniu jestem tak samo niezla, ale pieczenie ciast...wrrr zawsze cos nie wyjdzie a ja zwalam na piekarnik :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamohuberta wiem,może to głupio zabrzmiało ale poprostu zdarza się że kazą kobiecie przyjechać i potem tam leży pare dni zanim się zdecydują na wywołanie porodu,to już wolałabym przesiedziec to w domu i żeby mi powiedzieli że jak do tego a tego dnia nic sie nie wydarzy to mam przyjechać i mi wywołają i urodze:) no ale najlepiej jak by mnie wzieło w domu,moja ciocia miała fajnie bo jej wody odeszły w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez chce przepis dawno nie piekłam .Co myslicie o tym zeby nakleic duza kartke na drzwi wejsciowe z napisem ZAKAZ PALENIA.NIGDZIE NIE MOGE ZNALEZC NAKLEJEK WIEC ZROBIE SAMA CIEKAWE CO NA TO MOJA TESCIOWA BO TO WŁASNIE DLA NIEJ HEHE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra mi sie zakaz palenia bardzo podoba :) A jak sie tesciowa parowoz nie zastosuje to wlep jej jakis mandat :P Mamahuberta jak tam twoja zgaga ?? Bo mnie juz teraz na koncowce to tak meczy ze szok :( a jadowita sie taka zrobila ze az mi czasem lzy w oczach staja jak mi tak podejdzie .. tragedia :( Jesli chodzi o kosmetyki dla maluszka to w moje sa w ogole nieperfumowane .. tak samo oczywiscie proszek do prania Kurcze nie wiem czy u nas jest ten olejek migdalowy i gdzie to sie w ogole kupuje .. moze w jakims zielarskim ? Kurcze fajna taka prywatna polozna, chetnie bym sobie zafundowala taka usluge ale tu nie ma czegos takiego .. za to w szpitalu wszystkie polozne sa b mile, wszystko dokladnie tlumacza i sa na kazde zawolanie, wiec przynajmniej nie musze sie martwic ze trafie na jakas wiedzmowata Mamani jak tam po badaniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hej Kobitki :) Nie udzielam sie juz na tym topiku , ale Was podczytuje bo zawsze cos ciekawego piszecie a problemy mamy mniej wiecej te same , wiec wybaczcie za podgladanie :) Dzisiaj bylam na kontroli u poloznej i tak jak przypuszczalam brzuch mi opadl a maly jest obrocony do dolu glowka . Polozna zapenia mnie , ze te parcia co czuje podczas chodzenia przez ulozenie dziecka , i to ze macica sie obnizyla nie oznacza wcale , ze porod odbedzie sie przed terminem. Moje pytanie do Was : Jak jest u Was z polozeniem dziecka itd, i co na to Wasz lekarz??? J&J kosmetyki uczulaly juz 11 lat temu , moj Kuba byl uczulony na nie , o ile mnie pamiec nie myli to uzywalismy potem produkty Bambino . Moj Kuba byl takze uczulony na Pampersy , wiec uzywalam tylko pieluch Huggies. No , ale to bylo 11 lat temu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slonce ja tez ledwo chodze i bola mnie pachwiny i krocze...Polozna mowi, ze to normalne, bo dziecko cisnie glowa mocno na dol. Tez twierdzi, ze to nie musi oznaczac wczesniejszego porodu :) Z tymi dzieciakami to nigdy nic nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×