Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

asiekkkkk

Proszę o pomoc!

Polecane posty

ech ile razy mam prosić o pomoc ; / Mógłby ktoś coś napisać odnośnie moich pytań a nie mówić o właściwym wieku inicjacji sexualnej = / A jak ma mnei oceniać lub pisać nie na temat to niech nie pisze nic ;/ Myslałam, że mi tu ktoś pomoże a tu wręcz przeciwnie ; /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że antybiotyki mogą przesunąć, ale mi zwykle przyspieszały okres, a nie zapisywałam trudno, żałuję tego, do tej pory nie współżyłam regularnei i nie było mi to aż tak potzrebne a teraz współżyję to będę zapisywać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sokkkkkkkkkkkkkk
masz racje dwie kreseczki, dziewczyny ktore piszecie ze to niczlego zobaczymy czy jak bedziecie mialy corki, tez bedziecie mowily ze to nic zlego sex ponizej 15 lat, a potem sie dziwi kazdy ze dzieci sa porzucone, albo kobieta ma dziecko i nie opiekuje sie nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
otóż to sokkkkk! To była bardzo dobra wypowiedź, bo lepiej "trafi" do młodej dziewczyny, która wyraźnie obawia się wizyty u ginekologa. Być może dzięki takim wypowiedziom, które uświadamiają ile jest najróżniejszych sytuacji, w których cykl może się rozregulować, dziewczyna zdecyduje się jednak poszukać pomocy u lekarza. Powodzenia autorko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sokkkkkkkkkkkkkk
asiekkk nie zapisuje sie daty miesaiczki dlatego ze sie wspolzyje, mozesz niewspolzyc, ale jak idziesz do gina zawsze sie pyta o miesiaczke, nieregularne miesiaczki moga prowadzic do jakis chorob i po to sie prowadzi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Ci, że jeśli miałabym nieplanowane dziecko to choć nie nadaje się teraz na matkę i w ogóle byłby to dramatto bym je urodziła i kochała, ale eby narazie nie mieć dzieci zabezpieczam się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem to był mój błąd uznałam, ze mam nieregularne i tak i pamiętac będę, trudno teraz będę pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cnotliwa 14 latka
aska, bo z takimi pytaniami to predzej na antykoncepcje sie pchaj, tu same mamuski ktore panike w oczach maja, ze ich dzieci, niektore w twoim wieku, moga myslec o seksie;) fakt, te 13 lat to troche przegiecie... sluchaj, jesli o mnie chodzi to mysle, ze jednak powinnas udac sie do ginekologa, jesli czujesz sie na tyle dojrzala, zeby kochac sie ze swoim chlopakiem to badz i na tyle dorosla, zeby skoczyc do lekarza;) nie martw sie, teraz, o zgrozo, i 12 latki w ciazy smigaja, wiec w "twoim wieku" lekarza raczej to nie ruszy:) pigulki moze jednak sobie podaruj, zle dobrane moga narobic duzo zlego, a ze wzgledu na twoje lenistwo nie beda zbyt pewna metoda antykoncepcji:) trzymaj sie i nie przejmuj;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sokkkkkkkkkkkkkk
kochalabys je po swojemu, ale nie taka miloscia jaka kochaja matki starsze od ciebie przynajmniej kilka lat, Twoje kolezanki szlyby na dyskoteke a Ty bys siedziala z dzieckiem, one jechalyby na wakacje a ty na spacer,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym mam 3 córki, najstarsza skończyła 13 lat i na razie się o nią nie boję. Ufa mi, z każdym problemem natury kobiecej przychodzi i pyta. Mamy również zamiar wybrać się do ginekolog dziewczęcej. Jeżeli mama rozmawia z córą o tych sprawach normalnie, bez używania półsłówek to barier nie ma. Niestety większość mam, w tym moja własna, jak słyszy słowo łechtaczka, srom, penis, to się czerwieni. Brak edukacji seksualnej pokutuje potem 13-letnimi mamusiami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiekk odpowiadam na Twoje pytania : Tabletki antykoncepcyjne w młodym wieku - dr n. med Piotr Marianowski, ginekolog asystent w I Katedrze Położnictwa i Ginekologii AM w Warszawie Nie zwlekajmy z macierzyństwem Czas trwania stosowania antykoncepcji hormonalnej nie powinien mieć negatywnego wpływu na płodność. Jednak należy pamiętać o jednej kwestii. Często kobiety rozpoczynają stosowanie antykoncepcji w bardzo młodym wieku (w celu uniknięcia ciąży lub regulacji cyklu). Po kilku, kilkunastu latach ją odstawiają i rozpoczynają starania o dziecko. Wtedy dowiadują się o potencjalnych ograniczeniach, jakie występują w ich organizmie. A jak wiadomo - płodność jest odwrotnie proporcjonalna do wieku kobiety. Im później rozpoczynamy diagnostykę, tym bardziej "efekt wieku" utrudnia zajście w ciążę. I kółko się zamyka... Ginekologa obowiazuje tajemnica lekarska wiec nie ma prawa informować o Twoim stanie zdrowia nikogo, choc zalezy to od lekarza czy w przypadku gdy jestes niepelnoletnia zgodzi sie na przepisanie tabletek antykoncepcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sokkkkkkkkkkkkkk
cnotkiwa 14 latko, mloda jestes i malo rozumiesz, dziwisz sie ze matka martwi sie ze jej corka w wieku 15 lat edzie miala dziecko? myslisz ze to normalne? a kto bedzie siedzial z dzieckiem jak dziewczyna pojdzie do szkoly? skad bedzie miaal kase na wychowanie dziecka? jak jej rodzice nei pomoga to jej nikt nie pomoze, wiec sie martwia, bo to jest ich obowiazek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiekk a Tobie życzę, żebyś się jakoś przemogła. Nie taki gin straszny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cnotliwa 14 latka
sokkk - ja bylam cnotliwa jako 14 latka;) pozniej niestety juz nie. nie jestem jakos specjalnie z tego powodu dumna, ale jak sie kochalo to sie nie myslalo co bedzie pozniej;) a sama mam juz troche wiecej latek i pare dzieci machnietych z wlasny, osobistym mezem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ginekologa musisz iść, takie objawy jak opisujesz występują przy nadżerce, gdyby to było do miesiąca po tym jak zaczęłaś współżyć, to mogłyto by być krwawienia po błonie dziewiczej..... na okres mi to niestety nie wygląda..... raczej na infekcje albo nadżerke.... albo po prostu troche za ostro uprawiacie seks i powstały wewnątrz otarcia... nie wiem to stwierdzi tylko lekarz.... Tego co robisz nie popieram, sama czekałam dość długo na właściwego faceta do 21 lat i powiem że warto.... Warto czuć, ze jesteś tylko jego i tylko do niego należysz... a jemu to też ogromną satesfakcje... nie sądze żeby twój związek dotarł aż do finału bo młodzi jesteście, ale cóż... wasze to życie.... Ja sobei tylko nie wyobrażam jak 13 no 14 latka może rozpocząć współżycie... sama mam siostre w tym wieku i to jeszcze dziecko.... Musisz tylko pamiętać że jesli podejmujesz tak dorosłe decyzje, to musisz dorośle myśleć i poważnie traktować przede wszystkim siebie..... i dbać o własny organizm skoro już podjęłaś współżycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co z tą wydzieliną itd? Ktoś mi powie? Do gina chyba się wybiorę niedługo...A mama rozmawia ze mną o tych sprawach i wcale się nie wstydzi tego lecz nie zniosła by myśli, że już współżyję. I zabezpieczam się właśnie dlatego żeby dzieci nie mieć. Myślicie że prezerwatywa i to że chłopak wychodzi ze mnie na dłygo przed wytryskiem to wystraczająca metoda na dłuższą metę, lepsza od tabletek w moim przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie jeszcze ginekologa.... w przychodniach nieiedy jest tak że niepełnoletnia dziewczyna musi przyjśc z prawnym opiekunem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krwawienie po błonie odpada bo miałam pierwszy raz dawno, ale ciąża to nie może być prawda? mam obsesję lekką na tym punkcie xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cnotliwa 14 latka
tak jak jedna z dziewczyn napisala, pozniej, po dlugim stosowaniu pigulek mozesz miec problemy z zajsciem w ciaze. zadne zabezpieczenie nie daje 100% pewnosci, ale my cie wirtualnie nie zbadamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz.... do zajścia w ciąże właściwie nawet seks nie jest potrzebnmy..... wystarczy trochę spermy, alebo wydzieliny której minimalna ilość (czasem nawet kropla) wydziela się podczas wzwodu, teoretycznie jeden plemnik przeniesiony na palcu, materiale może doprowadzić do zapłodnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiekkk ważne, że MYŚLICIE o zabezpieczeniu. Jeżeli już się wybierzesz do ginekologa to na pewno zaproponuje jakąś metodę antykoncepcyjną poza prezerwatywą. Co do wydzieliny to naprawdę ciężko stwierdzić co się dzieje, bo to objaw wielu rzeczy... jak wspomniała kobieta wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sokkkkkkkkkkkkkk
tez zaczelam wspolzyc majac 21 lat i kila miesiecy, i na poczatku tak samo jak Ty asiekkk malo prawdopodobne zebys wpadla, raczej niemozliwe, i o wiele lepsze niz tabletki, zanim zdecudujesz sie na dziecko minie pewnie z 10 lat, i po takim czasie moglabys miec problemy z miesaiczka, zajsciem w ciaze, bo skoro teraz nie masz regularnych okresow, a jakbys brala tabletki nie mialbys normalnych miesiaczek, ja bym darowala sobie tabletki na Twoi mmiejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale my uważaliśmy on nie dotykał się tam a ja nie dotykałam siebie po skończeniu pieszczenia go i w ogóle gumy byly uzywane prawidlowo, e uszkodzily sie, nie zsunely i on wychodził ze mnie na długo przed wytryskiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sokkkkkkkkkkkkkk
zebys zaszla w ciaze musialby zlozyc ci palec do pochwy, jak ciebie gdzies tam dotknie przeciez plemniki nie wejda sobie same do pochwy, takie madre nei sa, nie mysl ze tak latwo zajsc w ciaze, bo tylko bedziesz sie stresowala a od tego tez sie okres presuwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja nie mówie że to ciąża!!! przy ciąży krwawienia raczej nie występują chyba że jest zagrożona.... po prostu idź do lekarza, bo takie choroby jak nadżerka im wcześniej się wykryje tym łatwiej się je leczy, infekcje niczym miłym tez nie są..... Może nic ci nie jest i organizm wola że to za wcześnie dla niego, ale na to nie poradzisz nic.....idź do lekarza.... A co do tabletek, to wstrzymaj się do czasu chociaż jak ureguluje ci się miesiączka, wtedy będzie wiadomo, że mci się ustabilizował organizm i hormony..... Same tabletki mają ogromny wpływ na organizm i wymagają dużej odpowiedzialności.. ja biorę co prawda, ale nie moge pozwolić sobie na dziecko, póki ie skończę studiów....poza tym ciężko było podjąć decyzje czy wolę tabletki, spokój i trucie organizmu, czy zdrowie i ryzykowanie wpadki bo kalendarzykowi niestety nie ufałam, a sama się przekonasz że w stałym trwałym związku, gumek się raczej nie używa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli ciąża raczej odpada... piszesz, że wydzielina inna niż zwykle przy miesiączce, ale być może to krwawienie to jest miesiączka. Skoro zdarzało się nieregularnie itd. to może akurat ta jest mniej obfita po prostu. Szkoda, że z mamą nie możesz pogadać. Ona by szybciej pomogła niż my tutaj, ale rozumiem, sama miałam taki dylemat, chociaż współżycie rozpoczęłam później (ale niestety dziewicą już nie byłam :()

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tylko to jest bardzo ciemny brąz nie wiem czy to krew i z reguły mam bardzo obfite, może sex coś zaburzyl nie wiem juz sama, chlopak twierdzi ze nie moge byc w ciazy ale martwi sie czy nie jestem na cos chora powiedzial ze zadzwoni i mnie umowi na wizyte bez mojej wiedzy, pojdziemy niby na spacer i mnie zaciągnie do gina i że dopoki si nie wyjasni to powinnismy sie nie kochac, on tez nie wie co mi jest nie jest doswiadczony bo jestem jego pierwsza dziewczyna z ktora uprawia sex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sokkkkkkkkkkkkkk
lipenka a co/ kto ciebie rozdziewiczyl jak mozna spytac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×