Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

asiekkkkk

Proszę o pomoc!

Polecane posty

Witam wszystkich i pozdrawiam, chciałam prosić o radę szczególnie osoby, które miały taką sytuację jak ja, ale wszystkie porady się oczywiście przydadzą; ) Więc zacznę od początku kochałam się z moim chłopakiem w połowie grudnia i miałam potem bóle brzucha i piersi tak 4/5 dni po stosunku kochaliśmy się jeszcze pare razy, ostatnio w Sylwestra, za każdym razem z prezerwatywą prawidłowo użytą, nigdy we mnie nie kończył, wychodził ze mnie na dosyć długo przed wytryskiem. Prezerwatywy nie były uszkodzone, nie zsunęły się, nie pękły. Bóle brzucha męczyły mnie, ostatnio mniej i dzisiaj mam takie jakby bardziej okresowe bóle i ciemnobrązową wydzielinę z pochwy, bez zapachu, brudzi majtki na bardzo ciemny brąz, włożyłam palec i wyjęłam właśnie w takiej wydzielinie. Mam taką sytuację pierwszy raz, zawsze od razu była jasna krew, a ciemnobrązowa na końcu okresu ale nie aż tak ciemna). Dodam, że ciąża nie jest chyba możliwa, prawda? Nie mam pzoa tym nudności, zmienionych smaków itd. Mam 15 lat, miesiączki nieregularne więc trudno mi powiedzieć, kiedy powinnam mieć okres, tym bardziej że jestem leniwa i nie zapisuje nigdy dat, ale chyba zacznę xD Wydaje mi się, że ostatni miałam jakoś koniec listopada/ początek grudnia...Chciałam spytać co ta wydzielina w takim wypadku może oznaczać? Początek okresu, a może okres może wystąpić w takiej postaci/jakąś infekcję/zaburzenia hormonalne? Czy sex mógł na to wpłynąć? Ile może się utrzymywać? Kiedy powinnam dostać normalne krwawienie i co jeśli ono się nie pojawi? Właściwie to dopiero zaczynam życie sexualne (swój pierwszy raz miałam półtora roku temu, potem pod koniec wakacji uprawiałam sex i dopiero teraz zaczęłam regularnie) chciałam także zapytać bo pomimo, że zabezpieczamy się prezerwatywami i chłopak nigdy we mnie nei kończy nie czuję się pewnie...Czy w moim wieku mogłabym brać tabletki czy byłoby to przeciwskazane (może doprowadzić do zaburzeń itd?) ? Czy ginekolog wypisze mi je bez zgody rodziców? Ufff wiem, że dużo tych pytań, ale bardzo proszę o odpowiedzi, będę wdzięczna! Z góry dziękuję i jeszcze raz pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam dodać że ostatnio często chorowałam, brałam antybiotyki itd. Ostatni raz byłam chorapod koniec listopada albo początek grudnia, nie pamiętam dokładnie, wtedy co miałam ostatnią miesiączkę. W tym roku byłam chora sporo razy mam za sobą zapalenie tchawicy jakoś w październiku i ciągle te antybiotyki brałam przez te choroby, czy to może mieć jakiś związek z tym co pisałam wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jestes pusta...
idz dziecko do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciąza to nie jest, antybiotyki mogły na to wpłynąć, jak sytuacja będzie sie utrzymywała radzę wybrać się do gina. Ja tabletki anty zaczęlam brać jak skończyłam 15 lat, ale niestety-datę swojej ostatniej miesiączki nalezy znac:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziecino
zdazysz sie jeszcze fiutkiem pobawic, nie zawczesnie na to ???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem pusta : / Niby dlaczego? : / Jestem osobą dojrzałą fizycznie i uważam że psychicznie także, kocham mojego chłopaka i po prostu bardzo lubię sex, co w tym złego, zawsze dbam o zabezpieczenie. A że pytam to chyba normalne bo gdy się człowiek denerwuje to nie myśli do końca racjonalnie i pewnie są osoby bardziej doświadczone ode mnie, więc pytam...jeśli jednak zamierza mnie ktoś oceniać nic o mnie nie wiedząc niech nie pisze wcale, bo po co? Ja chcę odpowiedzi na pytania od kogoś kto zechce mi pomóc, a nie oceny mojego postępowania...A co do tabletek to waham się bo w moim wieku to chyba nie jest dobry pomysł, choć chłopak mnie namawia i w ogóle każe mi iść do ginekologa bo się martwi, ale nie pójdę bo nigdy nei byłam i jakoś mam opór, chyba że będzie się coś bardzo niepokojącego dziać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem pusta : / Niby dlaczego? : / Jestem osobą dojrzałą fizycznie i uważam że psychicznie także, kocham mojego chłopaka i po prostu bardzo lubię sex, co w tym złego, zawsze dbam o zabezpieczenie. A że pytam to chyba normalne bo gdy się człowiek denerwuje to nie myśli do końca racjonalnie i pewnie są osoby bardziej doświadczone ode mnie, więc pytam...jeśli jednak zamierza mnie ktoś oceniać nic o mnie nie wiedząc niech nie pisze wcale, bo po co? Ja chcę odpowiedzi na pytania od kogoś kto zechce mi pomóc, a nie oceny mojego postępowania...A co do tabletek to waham się bo w moim wieku to chyba nie jest dobry pomysł, choć chłopak mnie namawia i w ogóle każe mi iść do ginekologa bo się martwi, ale nie pójdę bo nigdy nei byłam i jakoś mam opór, chyba że będzie się coś bardzo niepokojącego dziać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zabawne to jest
do ginekologa boi się iść, ale chłopakowi nie boi się dawać ... Czy Twój chłopak wie, że seks z dziewczyną przed 15 rokiem życia traktowany jest przez prawo jako gwałt niezależnie czy ona się zgodziła czy nie? Masz 15 lat i zaczęliście 1,5 roku temu ... To musi być prowokacja. Dzisiaj dużo gimnazjalistów po feriach siedzi na kafe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko ginekolog, przez internet nikt Cię nie zbada a tym bardziej nie zdiagnozuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gjmj
Tabletki nie sa dla dzieci po za tym wiecej z tego problemow niz porzytku. W wieku 15 lat nie powinno sie seksic stad ta wydzielina. Jestes dzieckiem nie kobieta, jeszcze dojrzewasz. Wstrzymaj sie kilka lat. Mysle ze za 4 lata sie unormuje wszystko w jajniczkach. A date zapisuj - nie wiesz jakie to wazne. Po za tym o takie rzeczy pytaj mame. Nie rozumiem po co na forum o tym pisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SanSan
ja tez polecam gina, i nie wiem dlaczego nasze "dojrzale" i "kulturalne" kafeteriuszki ktore ukrywaja sie pod czarnym nickiem obrzucaja blotem 15-latke ktora dobrze sie zabezpiecza przed ciaza i ma pytanie do Was :-o ja czasami tak mam ze na pare dni przed okresem mam brazowe plamienia jezeli w tym wieku masz nieregularny okres powinnas isc do gina cos z tym zrobic, wiem ze po 16-tym roku zycia to stanowi juz problem - a wiem co mowie ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikaMU
15 lat to wczesnie, ale nie wierze ze piszecie ze to dziecko i dopiero za 4 lata powinna wspolzyc :-o boze w jakim swiecie Wy zyjecie albo ile macie lat? 60?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę nie byłaś u ginekologa mimo, iż rozpoczęłaś życie seksualne? Powinnaś iść dla siebie, swojego zdrowia. Współżycie zawsze wiąże się z możliwością infekcji itd. Przemyśl to. Może niech Twój partner wybierze się z Tobą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak ja wiem, ale może po prostu taka sytuacja może się zdarzać przy zaczęciu regularnego współżycia, może ktoś miał coś takiego i mi poradzi...Chcę tylko wiedzieć ciąża to przecież być nie może prawda, no bo jak? Więc co to może być może ktoś wie? Moja wiedza na temat sexu, antykoncepcji itd. nie jest wcale mała uważam, lecz mówię komuś radzić prosto a gdy to dotyczy nas samych nie da się myśleć racjonalnie, najróżniejsze myśli do głowy przychodzą i ta wiedza jest nic niewarta...Jak myślicie zaczekać jeszcze czy coś czy to jest aż tak duży powód do niepokoju, że do gina mam lecieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gjmj
Ja jak mialam 15 lat bylam dzieckiem. Piersi malutkie, rosly dopiero ok 18 lat bylam dojrzala. Co maja czasy do tego ? Po za tym czy ona w wieku 15 lat moze wiedziec czy to ten jedymy mezszczyzna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eeee z mamą mogę pogadać o wielu rzeczach, ale tego by nie zrozumiała, wyznaje inne zasady i po co mam narażać ją na stres i nerwy i płacz? A miałam jeszcze powiedzieć, że miesiączkuję od 2,5 roku cykle mam zazwyczaj krótkie, ale nie jest to regułą. A daty zapisywać będę już zawsze mam nauczkę, widać nei warto liczyć na własną pamięć bo bywa zawodna, szczególnie w stresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gjmj
Nie dajesz rady racjonalnie myslec to moze zamiast seksu lekture jakaś poczytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dojrzałam fizycznie bardzo wcześnie, mam peirsi rozmiar C, 170 cm wzrostu (nie rosnę już od jakiegoś czasu), normalną wagę i nawet jeśli nie jest tym jedynym mężczyzną to po prostu lubię sex, trudno to zrozumieć? Kocham go jest mi z nim teraz dobrze i chcę tego, nawet nasz związek nieprzetrwa to coż nigdy nie ma się pewności że to ten jedyny mężczyzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiekkk, ale bez wizyty u gina nie dowiesz się czy wszystko z Tobą ok. A mama zrozumie i być może sama zaproponuje Ci wspólną wizytę i ginekologa. To nic strasznego i nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no bez przesady :) ja majac 15 lat zczelam chodzic z moim obecnym mezem i napewno nie wygladalam wtedy jak dziewczynka :-D a juz napewno nie bylam odosobniona, mialam pelno znajmoch ktorzy tez mieli juz partnerow ;) chlopaka/dziewczyne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sokkkkkkkkkkkkkk
asiekkk lepiej poczytaj ksiazke zbiologi a nie sexem sie zajmujesz, prawda jest taka ze 15 lat to za malo na sex, i co z tego ze czujesz sie dojrzala? a niby jak sie masz czuc jak sie umalujesz, ubierzesz i sexisz sie ciagle, wiesz ze to przestepstwo dla Twokjego faceta ze sie z toba kocha? i to jeszcze sie chwali ze pierwszy sex miala poltora roku temu, czyli mials wtedy 13,5 roku? a Wy nei piszcie ze to dobry czas na sex, bo to dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po prostu czuję się emocjonalnei w pełni gotowa na to i jest mi dobrze z tym co robię, nie musze się tłumaczyć, ale próbuję aby wszystkie oburzone osoby coś zrozumiały...Ludzie w różnym wieku dojrzewają do pewnych spraw, ja dojrzałam wcześniej do tego fizycznie i psychicznie, co w tym takiego złego? Najważniejsze to nie przejmować się opinią innych, lecz żyć w zgodzie ze sobą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A skąd wiesz ile mój facet ma lat : > ? Nie ma jeszcze 18, a poza tym sex jest zabroniony z osobami poniżej 15 lat... a to półtora roku temu to była jednorazowa sytuacja i wcale się nei sexie na okrągło : / I skąd wiesz, że się maluję? Bosh...żałuję, że tu napisałam oczekiwałam odpowiedzi na pytania od ludzi, z którymi można pogadać, a mam wrażenie jakbym rozmawiała z dziećmi lub osobami po 60 roku zycia : O POWIEDZIAŁAM CHCESZ MNIE OCENIAĆ ZAMIAST ODPOWIEDZIEĆ NA MOJE PYTANIA TO NIE PISZ NIC : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech... znowu jakieś sfrustrowane pomarańczówki próbują udawać wiecznie święte... Przestańcie się tak oburzać. Skoro rozpoczęła życie seksualne to jej sprawa. Po co teraz to osądzać. Dziewczyna zapytała a Wy nic tylko pier... trzy po trzy co dobre a co złe. Może jakieś konstruktywne odpowiedzi a nie tylko potępianie i niszczenie topiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sokkkkkkkkkkkkkk
bo gdybys zaszla w ciaze to kto by placil na Twoje dziecko? panswto, czyli my, wkurzaja mnie takie dzieciaki ktorym cycki urosly i uwazaja sie za dorosle, jakbys byla dorosla to bys wiedziala ze treba zapisywac date miesiaczki, chcialabys zeby Twoje dziecko kiedys zaczelo sie kochac w tak mlodym wieku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipenka no niestety tak to juz jest ze obrazac to lubia tylko na pomaranczowo... a madrej odpowiedzi malo kto udzieli... nie pierwszy raz czytam temat obrzucony blotem tylko dlatego bo komus sie cos nie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sokkkkkkkkkkkkkk
sweta nie jesem, ani tym bardziej sfrustrowana, ale 15 lat to dziecko, a 13 to juz w ogole nie wiem co nawet powiedziec? ludzie czy to dla Was normalne ze w tak mlodym wieku rozpoczyna sie wspolzycie? na to przyjdzie pora, po co tak szybko wchodzic w dososlosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie żebym byla staroswiecka .. ale pozniej czytamy o tym ze dzieci mają dzieci bulwersując sie przy tym okrutnie .. być dojrzalym psychicznie do uprawiania seksu nie polega tylko na znajomości technicznych apektów tej dziedziny, ale oznacza to dojrzalosc do ponoszenia wszelkich konsekwencji zwiazanych z uprawianiem seksu. W tym również ciąże.. i nikt mi nie wmówi ze 15 letnie dziecko jest gotowe na zalozenie rodziny. Nie jest nawet pelnoletnia, za jej czyny odpowiadaja rodzice. Nawet portale erotyczne sa dozwolone od lat 18 , a sam seks ? W jej wieku dziewczeta zazwyczaj przezywaja pierwsze uniesienia (trzymanie za rękę, pocalunek, dyskoteka szkolna) ,ale ona opisuje swoje zblizenia erotyczne jak kochanka z 20-letnim stazem. Nie staram sobie tlumaczyc jej zachowania tak , ze trzeba ja pochwalac za to ze jest na tyle odpowiedzialna ze pomyslala o zabezpieczeniu.. dziwne zeby 15 latka uprawiala seks idąc na żywioł .. chodzi o zasady moralne .. seks jest dla doroslych ... ja majac 15 lat lizalam lizaki a nie meskie członki. I to tyle na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sokkkkkkkkkkkkkk
evi madra dziewczyna, zapisuje date swej miesiaczki i jak rozpoczyna wspolzycie to idzie do lekarza i co jakis czas tam chodzi, wie duzo rzeczy na temat swego ciala, kazdy kto zabiera sie za sex powinien wiedziec ze antybiotyki, choroba moga przesunac okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×