Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziobalka

Dziobałkowy Świat

Polecane posty

Fiołkami Ci drogę uścielę Fiołkami ci drogę uścielę, Kwiaty rzucę pod stopy pachnące, Wonne lasów i pól naszych ziele I storczyki, co rosną na łące... Fiołkami ci drogę uścielę, Że nie dotknie się stopa twa ziemi, I powiodę cię, biały aniele, I powiodę szlakami jasnemi... W marzeń cichym klękniemy kościele Gdzieś od ludzi daleko i światła, Mój ty biały, serdeczny aniele, Moja duszo ty jasna, skrzydlata!... Zdzisław Dębicki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ogień trawi Jak ogień trawi lekkie drzewo tak ja oplatam twoje ciało miękka i zwinna jak płomień kochając ciebie delikatnie rozniecam twoje myśli w płomień mój żar ich zimną formę kradnie dotknięcie moje jasne niebo twych oczu zwęża w ciemny płomień tak kocham cię kochając siebie płomień powtarzam płomień płomień kaleczy usta rani dłonie i wszelki kształt pod złotem grzebie Halina Poświatowska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli A jeżeli nic ? A jeżeli nie ? Trułem ja się myślą złudną, Tobą jasną, tobą cudną, I zatruty śnię: A jeżeli nie ? No to... trudno. A jeżeli coś ? A jeżeli tak ? Rozgołębią mi się zorze, Ogniem cały świat zagorze Jak czerwony mak, Bo jeżeli tak, Bo to... - Boże ! Julian Tuwim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie boję się miłości, czyłości, namiętności ja jej zwyczajnie jeszcze nie spotkałam a kiedy Ciebie widzę, krzyczę- litości... to Ty jesteś miłością...to na Ciebie czekałam... a Ty chociaż widzisz, jak bardzo mi zależy odwracasz twarz swoją w innym kierunku bo Twoje serce do innej tak naprawdę należy więc jak mogę pragnąć takiego podarunku... może weźmiesz igłę i nitkę nawleczesz na nią wyjmiesz moje serce na szablonie naszkicowane i zaczniesz wyszywać..nazywać mnie swoją Panią i wtedy moje serce, Twojemu zostanie darowanie... spojrzysz na nie, kiedy tworzyć dzieło skończysz i wszystko się stanie takie oczywiste... Ty mnie tą obojętnością swoją kiedyś wykończysz bo moje oczy od łez każdego dnia są coraz bardziej krwiste...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Turnau » Kwiat Jesteś kwiatem, który do życia się budzi, lecz nie zakorzenia się tu; jak piosenka, która się nigdy nie nudzi - z deszczu mnie prowadzisz do snu. (Przez bezkresy morza do wieczności nieba, Aż po magię i światło gwiazd - ) martwić się przegraną nie trzeba, nie trzeba, skoro jeszcze przegrasz nie raz. (Jesteś kwiatem, który do życia się budzi, lecz nie zakorzenia się tu...) (Dookoła świat tak ponury, ponury, Nie znajduję prawdy swej w nim; może nagły wskaże ją piorun i z góry cel oświetli na szlaku mym.) Przez bezkresy morza do wieczności nieba, Aż po magię i światło gwiazd - martwić się przegraną nie trzeba, nie trzeba, skoro jeszcze przegram nie raz. (Jesteś kwiatem, który do życia się budzi, lecz nie zakorzenia się tu...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja miła ma cudne usteczka, ma usteczka jak wiosenne rano - moja miła jest całą melodią gdzieś na łąkach i kwiatach śpiewaną... Na usteczkach mojej miłej oczy zawisają, jak na polnym kwiecie - moja miła jest stworzona na to, aby przez nią śnić o innym świecie... [Karzimierz Przerwa-Tetmajer]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest jeden kwiat - kwiat jak wiosenne zorze, Tak pełen blasków i woniących tchnień, Lecz rwać go można w rannej tylko porze, Jak słodką mannę we wschodzący dzień, Miłości kwiat. Więc zrywaj kwiat! korzystaj z błogiej chwili! W uroczy wiąż miłość z młodością ślub! Nim słońce życia na zachód się schyli Nim wrzące serce zmrozi zimny grób - Korzystaj z lat, Rwij miłości kwiat! [R. Zieliński]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest jeszcze taka miłość, ślepa, bo widoczna, jak szcęśliwe nieszczęście, pół radość, pół rozpacz, ile to trzeba wierzyć, milczeć, cierpieć, nie pytać, skakać jak osioł do skrzynki pocztowej by dostać nic za wszystko. [J. Twardowski]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie te godziny, które spędzam z Tobą, to pachnący ogród, delikatne światło poranka i fontanna, która śpiewa dla niego... Ty i tylko Ty sprawiasz, że żyję... [George Moore]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miłość jest jak ten strumień w swym spadku gwałtowny, Co się z źródeł nieznanych rzuca w kraj czarowny, Ileż się w nim nadbrzeżnych piękności odbija, Ileż wdzięków go nęci - on wszystko przemija. I jeden tylko obraz, w czyste łowiąc tonie, Zawsze toż samo słońce w swojem niesie łonie; Z niem się chmurzy, rozjaśnia lata, wieki płynie Z niem wszystkie mija losy i z niem w morzu ginie. [F. Morawski]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrzuciłaś mnie za burtę... rzuciłaś na głęboką wodę, wiedząc że nie potrafię pływać... pchnęłaś mnie w przepaść kiedy stałam na granicy, choć mogłaś mnie przeciągnąć na swoją stronę... rzuciłaś mnie lwom na pożarcie zostawiając mnie w środku dżungli, wiedząc, że sama nie przedrę się przez ten gąszcz... zabiłaś mnie moim własnym kłamstwem... moją tajemnicą... straszną...okropną.... ale moją...nie Twoją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do Ciebie???? przestań to do mnie... muszę się przecież jakoś 'dowartościować' :P:P:P gdzie Ty byłaś kiedy Cię nie było????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a że tak się zapytam z innej beczki trochę to co się stało z Bucusiem???? czy ktoś wie?>????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×