Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamusia wcześniaczka

MAMUSIE WCZEŚNIAKÓW - ZAPRASZAM NA POGADUSZKI

Polecane posty

mama Majki, czarna, od maja zeszłego roku już mu obiadków nie miksuję tlyko kroję wszsytko w kawałeczki i nadal połyka. Ostatnio zrobił postęp, bo jak mu dam ciasteczko to zaczyna LIZAĆ. Wszystko inne kładzie do buzi ( i to podobno dobrze, bo jest to swoisty masaż buzi ), a jedzenia nie. I to jest straszne, bo nic z jedzenia nie chce wkładać do buzi. Logopeda nam też kazała kłaść mu do buzi na zęby trzonowe kawałki banana lub czego miękkieo na początek, al ena razie nei da sibei nic do buzi włożyć, a jak mi się jakimś "dziwnym sposobem" uda to natychmiast wypluwa. Na obiadki dostaje kotleciku rozdrobnione i ...łyka...mam naaszieję, że w końcu to minie. Jak wpadniecie na jakiś inny pomysł, to dajcie proszę znać. Ma oprócz tego cofniety podbródek i za jakiś czas mamy wizytę u ortodonty. Poza tym my jeszcze borykamy się ze spodzeictwem, co akurat nie ma nic wslnego z wczesniactwem, ale jet to dodatkowy nie ukrywam kłopot. Czarna z tym chodzeniem, dobrze, ze zaczyna się puszczać i że raczkuje. Długo raczkował? To podobno bardoz ważny etap, szczególny nacisk kładą na to przy wcześniakach. Czy rehabilitujecie synka? Nasz synek jest od 4 mies rehabilitowany jeszcze do tej pory i myślę, że to mu bardoz pomogło. Jak mały zaczynał chodzić, to ja mu stawiałam krzesło z jakimiś zabawkami, które bardzo chciał dostać i tak ćwiczyłam z nim i odstawiałm krzesło coraz dalej i dalej i robił coraz wiecej kroczków zdeterminowany dojściem do zabawek. Zachęcałam go przy tym jak zrobił kilka kroków brawami - zreszta to samo ze mnie wychodziło, tak się cieszyłam:-) Albo mówiłam żeby przyszedł do mamy i to czasem też skutkowało. A wczesniej zanim zacząl stawić samodzielne kroczki, to tak z 3mies chodził przy meblach, a ok. 5 mies raczkował. Jak juz zaczął stawiać samodzilne kroczki, to poszło bardzo szybko, codzinnie coraz wiecej samodzielncyh kroków i chyba gdzieś po dwóch-trzech tygodniach tuptał już sam wszędzie. Pozdrawiam serdecznie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna 28, cos mi sie wydaje sądząc po nr gg, że my się ostatnio spotkałyśmy na uronefie i chyba rozmwaiałyśmy o BIOS-ie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dołączam do mam wcześnieczków:) Moja oliwia urodziła się w 36 TC z wagą 2600 i 51cm:) Dostała 10pt w inkubatrorze nie leżała. tylko miała żółtaczkę i dzień pod lampani leżała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dołączam do mam wcześnieczków:) Moja oliwia urodziła się w 36 TC z wagą 2600 i 51cm:) Dostała 10pt w inkubatrorze nie leżała. tylko miała żółtaczkę i dzień pod lampani leżała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM WSZYSTKIE MAMUśKI! Jestem mama dwóch panienek Zuzi (obecnie 3.5 latka, urodziła sie w 35/36 tyg., waga 2470, długość 47cm) i Agatki (obecnie 7 m-cy, urodziła się w 32 tyg., waga 2 kg, długość 42cm). Obie moje panny miały wysoki poziom bilirubiny i leżały po 8 dni pod lampami (obie po 11 dni w szpitalu po porodzie). Zuzie rodziłam przez cesarkę (powód ułożenie pośladkowe), a Agatkę - poród naturalny. Zuzia chowa sie dobrze (tylko mały brój z niej) i większych problemów z nią nie było. Z Agatką na razie jeździmy po różnych lekarzach i zaliczamy kolejne wizyty u fizykoterapeuty ( zbyt duże napięcie mięśniowe). A tak jest ok i mam nadzieję, że tak zostanie. Pozdrawiam wszystkie mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hub
ja ur w 31 tyg dziewczynke wqzyla 1900 kg, waga spadla do 1650 , lezala 19 dni w szpitalu, wupiscili ja i tylko tydzien lezala w domciu, przestala hjesc , wymiotowala okazalo sie ze ma paciorkowca i ostres zaplenie nerek, 3 tyg lezelismy w szpitalu , wczoraj wyszlo , nie wiadomo co bedzie zjej nerkami , pzoa tym nawet mi nie powiedziano w szpitalu ze mala maial gronkowca-posiew kroiw robiony tydzien po urodzeniu i nie wiem czu ode mnie czy szpoital ja zarazil:((( terraz ma ponad miesciac i wazy 2940

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli pierwszy dzidziuś był wcześniakiem to jest 80%, że drugi też będzie. I dlatego przy planowaniu lub zajściu w ciążę powinno się lekarzowi prowadzącemu ciąże powiedzieć, że pierwsza pociecha sie wcześniej urodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaBartusia
hub, śłicznie przybiera na masie, szczególnei w obliczach kłopotów z paciorkowcem. Ale jesli moge Ci tylko coś zasugerować, to zwracaj ogromną uwage na jej zachowanie, czy np. nie płacze nadmiernie, czy nie ma usztywnionych nóżek, rączek, czy nie pręży się czesto tak jakoś dziwnie ( wg Ciebie - słuchaj swojego instynktu - matka to zawsze wie. Ja wiedziałam, ale jeden lekarz to zbagatelizował, natomiast drugi też zauważył niestandardowe zachowanie całe szczeście), albo profilaktycznie idź z nią do neurologa, żeby ocenił jej stan, bo jeśli zajdzi etak potrzeba, to im wczśneij zacznie być rehabilitowana, tym lepiej dla niej. A o wczęsniaczki trzeba szczególnei zadbać i pomoć im troszke dogonić ich rówieśników. Czasem nei ma takiej potrzby, bo same sbie doskonale radzą, al e moim zdaniem warto to sprawdzić. Pozdrawiam Cię serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hub
wiem wiem...musze odwiedzic wiele specjalistow, a czy Waszym dziecom zadazlo sie wymiotowac, bo moja ma tak ze zawzse raz na dzien zwymiotuje, do lekarza ide dopeiro w pon , czytalam ze u wczesniakow to normalne jawisko jak bylo u Waszych pociech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córeczka urodziła sie 35/36 tydzień ( ja myslę ze 34 tydzień), ważyła 2000g i 48 cm mierzyła. 3 tygodnie spędziła w szpitalu, w tym tydzień podłączona do respiratora. Przechodziła żółtaczkę i niestety na początku nie szło jej za dobrze zjedzonkiem. Ale późnie zaczęła nadrabiać. Lekarzy naodwiedzalismy, na szczęście było wszystko w porządku. Ćwiczyła z rehabilitantem z powodu asymetrii ułożeniowej. Zaczęła chodzić jak miała 11 miesięcy. W styczniu skończyła 2 latka. Taka mała gaduła z niej. Co do jedzenia to do tej pory potrafi zwrócić jak źle pogryzie, ale na szczęście zdarza sie to coraz rzadziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaBartusia
hub, wczesniaki maja niewykształcony do końca układ pokarmowy i występuje u nich często tzw. refluks żoładkowy, czyli po prostu wymioty. ALe zapytaj najlepiej lekarza. Powodzenia kobieto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcemy mieć z mężem kiedyś drugie dziecko. Ale przeraża mnie myśl, że może być znowu dzieciatko przed czasem. Nie chce przez całą ciążę się zastanawiać czy będzie wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojonaaaa
dziewczyny a ile pkt apgar dostały wasze maluszki?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZANIEPOKOJONAAAA
a za co miał dzidzius odjęte po 5 minutach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Patryś urodził się w 36 tyg, ważył 2960 i miał 53 cm. Leżelismy w szpitalu 9 dni bo miał wysoki poziom bilirubiny i leżał 3 dni pod lampami, ale nie miał zrobionego później badania oczu, co mnie martwi, bo pisałyście ze wasze dzieciaczki miały. Potem pojawiła się u niego anemia, ale nieduza i bylismy tez na badaniu echa sera bo pediatra wykrył szmery w serduszku i mój maluszek ma przeciek, ale powiedzieli mi ze to jeszcze po porodzie, bo Patryś ma dopiero 7 tyg a badanie robilismy w 4 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MOJE POCIECHY miały Zuzka 8 pkt, a Agusia 8/9. A co do obawy, że drugie dziecko też będzie wcześniakiem, nie powinnaś się nad tym teraz zastanawiać a już na pewno nie jak zajdziesz z drugim w ciąże. Wiesz, że sie mówi, że dużo zależy od tego co w głowie. Ja myślę, że to prawda. Z Agatką prawie od początku ciąży leżałam w szpitalu (średnio co 3 tyg), pielęgniarki jak mnie widziały to się śmiały, że weteranką jestem na oddziale. Mój lekarz (bardzo dobry zresztą), na którejś kolejnej wizycie powiedział mi żebym wytrzymała chociaż do 32 tyg i pewnie nieświadomie gdzieś w główce sobie to zakodowałam. Potem się śmiałam, że po co to mówił głośno mała usłyszała i proszę. Ja radzę nie ma co się martwić na zapas, co będzie to będzie. TRZEBA BYC DOBREJ MYSLI A BEDZIE DOBRZE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO AGNIESZKA. Aga nie masz co się mocno martwic o te szmery, moje obie mają, Zuza do tej pory. A nasza pani dr ma już ponad 40 i też ma. Lekarz pediatra będzie to kontrolował na pewno. A co okulisty, to możesz sama iść z Patrykiem bo to bez skierowania, tylko jak trochę podrośnie. Moja Zuzia nie miala tego badania wogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hub- MamaBartusia ma racje, popytaj lepiej jakiegos \"dobrego\" lekarza. Ja równiez zycze Wam dużo siły i wytrwałosci, a maluszkowi ZDRÓWECZKA przedewszystkim 😘 dla Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hub- MamaBartusia ma racje, popytaj lepiej jakiegos \"dobrego\" lekarza. Ja równiez zycze Wam dużo siły i wytrwałosci, a maluszkowi ZDRÓWECZKA przedewszystkim 😘 dla Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w rodzinie było tak: mama moja jest wcześniakiem urodziła się w 7 m-cu podobno nie miała paznokci.... babcia też i ciocia.... ja też jestem wcześniakiem, moi braci urodzeni są w terminach, moja córka też jest wcześniakiem, los chciał że moja córcia siedziała w brzuchy tylko 20 minut dłużej niż ja, ja sie ur o 10:25 a moja niunia o 10:45. W mojej rodzinie zawsze jest problem z donoszeniem ciąży wtedy gdy ma być dziewczynka, chłopcy rodzą się w terminach :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w rodzinie było tak: mama moja jest wcześniakiem urodziła się w 7 m-cu podobno nie miała paznokci.... babcia też i ciocia.... ja też jestem wcześniakiem, moi braci urodzeni są w terminach, moja córka też jest wcześniakiem, los chciał że moja córcia siedziała w brzuchy tylko 20 minut dłużej niż ja, ja sie ur o 10:25 a moja niunia o 10:45. W mojej rodzinie zawsze jest problem z donoszeniem ciąży wtedy gdy ma być dziewczynka, chłopcy rodzą się w terminach :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hub
u mojej corki tez wykryto szmer nad sercem , niedlugo bedzie mial konstulatacje u kardiologa, w szpitalu miala robione ekg, odwiedzil tez nas lekarz kardiolog i mowil ze oki ale dla pewnosci musimy spardzic dokaldnie, moja corka ur byla w 31 tyg w 1 min miala 9 pk , w 2 -7 pk a w 3 - 10 pk ale mysle ze chyba troche to zawyzaja,,,;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hub
ile Wasze miescieczne dzieci zjadaly pokarmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za dobre słowa:) A z tym serduszkiem mamy do kontroli jak mały będzie miał pól roku, do okulisty tez moze sie wybierzemy ale jak podrośnie i mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze bo u mnie w rodzinie wszyscy wypowiadaja sie na temat tych wszystkich badan, ze to przesada, ale nie biora pod uwage ze Patryś to wczesniak, bo wszystkie dzieci u mnie w rodzienie byly w terminie. Ale ja mam 3 siostry, a mama poroniła przy naszym braciszku, tak więc może z chłopakami będziemy miały problemy z donoszeniem. Ja przez cała ciąze miałam jakies problemy i w 6 miesiącu miałam rozwarcie na 1,5 palca a w 7 na 2 i brałam rózne leki będąc pod co tygodniową kontrolą mojego ginekologa, gdyż nie chciał mnie położyć w szpitalu. A w 35 tyg przyplątała się cholestaza i w 36 urodziałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hub mojemu małemu wzrósł apetyt właśnie ok 3 tyg i jadł co godzinę . Zaczęło brakować mi pokarmu, wiec musiał dokarmiać go mlakiem modyfikowanym i zjadał mi 2 butelki 120 dziennie. Zauważyłam jednak teraz gdy ma 7 tyg, że je mniej i czas spożywania unormował mu się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin dostał 10pk. a co do drugiego dziecka to my juz myślimy nad tym :). mój lekarz nie widzi przeciwskazań, tylko juz wiadomo ze bede maiła podszywaną szyjkę macicy. U mnie Marcin jest wcześniakiem bo miałam niewydolnosc szyjki - powód - tak amoja uroda. A co było powodem że Wasze maluchy sa wcześniakami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o ile pamiętam to miała obnizone napewno za napiecie mięśni. a co do okulisty to przy wypisie ze szpitala agata dostała listę poradni, które ma odwiedzić. u okulisty byłam 3 razy prywatnie. Pierwszy raz jak Agata miała miesiąc, drugi jak miała 2 miesiące i 3 jak miała 3 miesiące ( zaleca się wizyte u okulisty w 4 tygodniu, 8 tygodniu i 12 tygodniu życia). Na szczęście było wszystko w porządku, tylko badanie do najprzyjemniejszych nie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×