Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamusia wcześniaczka

MAMUSIE WCZEŚNIAKÓW - ZAPRASZAM NA POGADUSZKI

Polecane posty

PODRÓŻ PO EUROPIE - SZUKAM TOWARZYSZA / TOWARZYSZKI kontakt ze mna przez mail lub facebook mail: zbutanaespane@wp.pl facebook.com/marcin.yo.7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam mamy. Tez urodzilam wczesniaka kilka miesięcy temu który niestety po 19 dniach zmarł :/ stąd moje pytanie, co myślicie o daniu tego samego imienia które miał pierwszy synek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dark_paradise
Kasiunia - mi się wydaje, ze na zly wynik mogl miec wplyw zatkany nosek..ciekawe co powie laryngolog. X Gosc - moim zdaniem nadawanie tego samego imienia to zly pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam jestem mamą wczesniaczka Amelka urodziła sie przez cc w31 tc z wagą 1710g. Z powazna wada serca Tga tj.przelozenie wielkich pni naczyniowych. Z niewydolnoscia krążenia, nerek jelit . niewydolna oddechowo. Bez szans na przeżycie. Reanimowana pieciokrotnie. Podłączona pod respirator na ciaglych wlewach lekow dotrwala do pierwszej operacji ratujacej zycie. Potem byla druga operacja. W drugim miesiacu zycia przeszla calkowita korekte wady na otwartym sercu. Po trzech miesiacach walki o zycie , zdrowie wyszlysmy do domku. Byly problemy z jedzeniem, mala nie miala odruchu ssania.byla rehabilitowana, pod opieka specjalistow jestesmy do dzisiejszego dnia. W tej chwili moja dzielna coreczka ma4,5 roku, sama je, zaczyna mowic, chodzi choc na dluzsze trasy mamy wozek. Owszem sa problemy , Amelka czesto choruje, przy zapaleniu pluc potrzebuje tlenu. Ciezko wychodzila do nie dawna z infekcji. Ma epilepsje, opoznienie psychoruchowe, ale biorac pod uwage jej ciezki start to wsyscy lekarze mowia ze jest rewelacyjnie. Na poczatku diagnozy byly okrutne, ale wiele z nich sie nie potwierdzilo. Wiem ze warto walczyc razem z tymi naszymi maluszkami, bo one maja taka ogromna sile w sobie. Bardzo madry lekarz powiedzial mi ze nie ma wiekszej sily niz determinacja i miłość matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka3030
Witam jestem też mamą -ale skrajnego wcześniaka ,kt óry urodził się w 26 tygodniu i ważył 720gram.Walka o jego życie w szpitalu trwała 3 miesiące ,potem w domku -rehabilitacja wizyty do wszystkich specjalistów,każdy dzień był trudny.Synek ma teraz 3 latka jest żywym sprawnym neurologicznie chłopcem ,musi nosić tylko okularki.Ale cóż to jest w porównaniu z tym co mu groziło,cieszę sie bardzo że jest na tym świecie,jest moim wielkiiimmmm szczęściem.Synka wychowuje sama gdyż ojciec gdy maluszek miał parę miesięcy odszedł,i nie odwiedza go.To jest skrócony opis życia mojego mądrego synka.A cha jeszcze słowo do mamusiek które piszą że maja wcześniaki [urodzone 2 tygodnie wcześniej] z wagą 3kg -dla mnie to jest śmieszne.......Pozdrawiamy wszystkie dzielne mamuśki -cieszcie się każdym dniem tak jak ja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O Matko moj tez z 26tyg i tez 720 :-) Gratuluje i bardzo sie ciesze ze synek jest zdrowy.Moj ma 13muesuecy....raczkuje,zaczyna chodzic przy meblach.....gaworzy....tez mamy nadzueje ze wyjdzie z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anka-to ja od wpisu powyzej....czy psmietasz moze ile Twoj synek wazyl s okolicach roczku?bo moj 7300 i probuje go troche tuczyc od paru dni....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam do odwiedzania i polubienia strony. Już niedługo konkurs a do wygrania śliczna torebka www.facebook.com/stylove.lodz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj jak miło że są tutaj takie maluszki , nie martw się- mały da radę w każdym etapie swojego rozwoju.O ile pamiętam to mój mały miał 7,5kg przybierał wtedy ładnie ,obecnie nie za bardzo chce jeść . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Sylwia
Dziewczyny mam bardzo dobry biznes dla mam ! Zarabiamy na robieniu zakupow do domu. (srodki czystości, kosmetyki dla malucha itd)Współpracujemy z drogerią , pomagam budować grupe. Możliwość fajnego stałego dochodu. Wiecej inf na maila: twojbiznes2016(małpa)wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evelina25
Dzień dobry.Gdy maluszek śpi przy tym łapie chwile relaksu- http://oi.ma/WYjhR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość supermama1636
Drogie mamy polecam Wam biustonosz super elastyczny w niskiej cenie. kupiłam na Alles :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Alles ma taki super bisutonosz Mama Easy M, chociaż nie wiem, czy jakoś szczególnie w temat wcześniaków się ta kwestia wbija ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamy wcześniaków, czy wiecie, że dzieciom urodzonym przed ukończeniem 37. tygodnia ciąży przysługują darmowe szczepienia przeciwko pneumokokom? Mi niestety nikt nie powiedział ale na szczęście przypadkiem znalazłam taką informację sama. Tu macie link http://szczepimy.com.pl/pneumokoki/grupy-ryzyka/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balaganWglowie
Witam. Poznałem dziewczynę, pierwszy raz kochaliśmy się w nocy z 31.04 na 01.05 2015. Urodziła się nam córeczka, 3280g i 52 cm. Ginekolog który prowadził ciąże stwierdził ze to 35tydzien i 5 dzień. Czytam rożne opinie na temat wcześniaków urodzonych w tym tygodniu. Pamiętam ze 25.05 dostała jeszcze okres, chociaż sam nie wiem czy to był okres czy plamienia. Później występowały plamienia, bo się jej zrobił jakiś POLIP czy coś takiego. Dziecko było w inkubatorze 3 dni, później jeszcze tydzień pod aparatem bo jej saturacja spadała. W szpitalu dzieciątko było 3 tyg. Córka bardzo silna, spokojna i niesamowicie głośna. Po 3 tyg w domu, sama podnosi głowę i się obraca. Dodam ze matka dziecka paliła papierosy do ok 30 tyg ciąży (tu moja wina, nie było mnie w kraju), diety tez jako tako nie trzymała, hamburgery i ta cala reszta. Matka ma troszkę kilo, w ciąży ważyła około 100kg, wzrost 168cm, 27 lat. Czekam na wyniki DNA czy jestem ojcem czy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Na świat w 35tc przyszły moje córki.(bliźniaczki), Laura-2050g/49cm/10pkt oraz Nadia 2220g/49cm/10pkt. Dziewczynki do tej pory są zdrowe jk rybki. Po urodzeniu lekarz powiedzial ze Laura miała wylew ale to jeszcze w brzuszku i na szczęście żadnych problemów nie było bo się samo wchłonęło. Teraz maja 11msc Laura ma 5zebow raczkuje wstaje a Nadia ma 2 zabki pełza i mówi mama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój wcześniaczek urodził się w 37. tygodniu. byliśmy z mężem przerażeni, na szczęście Wituś rozwiija się prawidłowo. w mojej rodzinie wzbudziło to kontrowersje ale zdecydowalismy się go po 6. tygodniach zaszczepic przeciwko pneumokokom. nie żałowaliśmy :) zdrowia wszystkim kruszynkom!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkie mamy. Nie jestem co prawda mamą wcześniaka, ale pomyślałam, że może któraś z was mogłaby mi pomóc. Moja córka jest bardzo mała i słabo przybiera, więc lekarz zalecił nam mleko Resource junior- czy któraś z Was zna ten preparat? Nie rozumiem jak mam je przygotować - z ulotki wynika, że na 210 ml wody dajemy 7 miarek proszku, a na 190 ml - 10. Zgłupiałam zupełnie... Mniej wody, a więcej proszku? Będę wdzięczna za jakąś informację. Mleko zalecił mi lekarz specjalista i nie mam możliwości zapytać... Pozdrawiam wszystkie mamy i życzę zdrowia dla waszych maluchów:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj synek tez od 3miesiecy pije resource junior :-)to blad w ulotce-po prostu na kazde 30ml wody sypiemy miarke mleka.mleko jest smaczne i sycace.polecam kupowac na necie-u mnie w aptece 47zl a w aptece interneyowej 30zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli tak jak każde inne mleko... Super, dzięki za odpowiedź. Ja właśnie też kupiłam w zwykłej aptece za prawie 50 zl. Jak posmakuje, to zamówię większy zapas przez Internet. Raz jeszcze dzięki, pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neo83
hej witam wszystkie mamusie jestem mamą 32 tyg wcześniaka mam do oddania bebilon hmf prawie całe opakowanie szkoda mi żeby się zmarnowało i puszkę mleka bebilon nenatal home otwartą ale nie używaną oddam za symboliczna grzechotkę dla mojego synusia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×