Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamusia wcześniaczka

MAMUSIE WCZEŚNIAKÓW - ZAPRASZAM NA POGADUSZKI

Polecane posty

Gość gość
Moje dziecko w 35 tygodniu miało 3000 g i żadnych powikłań związanych z wcześniactwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem wcześniakiem o miesiac i wazylam 2.2 kg i mierzylam 59 cm :D a wyroslam na 180 cala i zdrowa :) pozdrawiam! www.agrobook24.pl - wejdz,warto! serio!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, synka urodziłam w 34 tyg. ciąży, ważył 1960 i 49 cm długi. Moja ciąża przebiegała fatalnie. Drugie dziecko po 14 latach, więc odstęp czasowy bardzo długi, a był to dla nas ostatni dzwonek. Wody zaczęły mi odpływać w 32 tyg, ciąży, leżałam na patologii dwa tyg. dłużej już nie można było czekać. Masa spadkowa po urodzeniu była bardzo duża, bo syn ważył 1700, zaczęły się problemy z sercem, (dwupłatkowość zastawki aorty serca, dziurka w sercu), potem doszły oczy (retinopatia wcześniacza). Syn ma w tej chwili trzy latka, wadę serca, wadę wzroku (+4 na każde oczko, zez), autyzm wczesnodziecięcy. Nie ma miesiąca abyśmy nie byli u lekarza, terapeuty. Od stycznia uczęszcza do przedszkola specjalnego i widzimy postępy, trwają także badania genetyczne, ponieważ Centrum Autyzmu nas nimi objęło, za co jesteśmy bardzo wdzięczni "naszej" psycholog :) Jesteśmy pełni nadziei, a wszystkim rodzicom życzę wytrwałości i cierpliwości. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rondelek
Cześć wszystkim. Ja urodziłam równe 3miesiace temu w 31tyg. Mały ważył 1400g miał 40cm i był w inkubatorze przez równy miesiac.. Na główce cpap i karmiony sonda. Teraz juz jesteśmy w domku i mały dobija do 4kg i rosnie w oczach:) wyglada jak miesięczny bobas bo tyle by dzis miał ale zachowaniem Przypomina starsze dzidcko. Interesuje sie zabawkami i czesto sie do nas świadomie uśmiecha:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rondelek
Zapomniałam dodać powodu przedwczesnego porodu, miałam stan przedrzucawkowy wysokie ciśnienie cała byłam spuchnięta twarz plecy nogi.. Leżałam przed porodem w szpitalu bo lekarze myśleli ze moze dadza rade podtrzymać ciaze ale sie nie udało wiec po 5dniach zrobili cesarke.. Miałam wtedy straszne zapalenie płuc którym zreszta zaraziłam sie w ciagu paru dni w szpitalu... Po porodzie masa leków na ciśnienie ( na poczatku jadłam 13tabletekbdziennie) plus antybiotyki na pluca.. Ale karmiłam mimo to bo lekarze mówili ze mleko mamy najlepsze dla takiego maluszka nawet w czasie antybiotykoterapii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rondelek-najwazniejsze ze wszystko dobrze sie skonczylo.zdrowka synkowi zycze :-) A swoja droga to wyobraz sobie ze moi dwaj synowie razem wazyli 1540g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manda79
Witam mój synek urodził się w 23 tygodniu z wagą 480 gram respirator ,dysplazja,retinopatia ,martwica jelita trzy operacje.Dzięki Bogu dziś zdrowy uśmieszek wita nas co rano..ma rok i prawie 6kilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie cierpię dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawy artykuł na temat wcześniaków, nie spodziewałyście się tego, ja też nie ;) http://adf.ly/1cL3lF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miła jak zawsze
Roczny wcześniak z 23tc jest całkowicie zdrowy? Jakos mi się w to nie chce wierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mistrzynie intryg, zdrad i manipulowania ludźmi, rujnowaniu rodzin, związków, niszczeniu psychicznemu dzieci, rozpadowi rodziny, rodzeniu nieślubnych dzieci... Perfekcyjnie opanowały na przestrzeni dziejów sztukę zakłamywania rzeczywistości, działania wbrew logice i oczywistym faktom, kierowania się egoistycznymi i najniższymi popędami, wykańczania na każdy możliwy sposób mężczyzn i przyczyniania się pośrednio lub bezpośrednio do ich zawałów, udarów i samobójstw. Gdyby zbadać osobno każdy z przypadków męskich samobójstw, prawie za każdym stoi kobieta, za kobiecym – rodzaj odrzucenia społecznego… Cech*ją się również chorobliwą skłonnością do materializmu, obłudy, hipokryzji, wykorzystywania ludzi do własnych celów, skąpstwa, cwaniactwa, udawania zawsze świętych, kierowaniu się tylko i wyłącznie własnym EGOISTYCZNYM interesem, przerostu ego i manii na punkcie swojego wyglądu. Zawdzięczamy też istnienie choroby społecznej pt.: Co powiedzą o mnie inni? której podporządkowują całe swoje marne, egoistyczne i głupie życie. Nie? Nie dodaj swojej xiężniczki na Fejsbuku gdy Cię poprosi. Tak dla zasady. Powiedz Kochanie: „To głupia moda. Idźmy pod prąd. Nie bądźmy tacy sami jak cała reszta…” Zobaczysz. Ona się może i nawet zaśmieje ale w przeciągu góra pół roku, xiężniczki już nie będzie. Już masz posprzątane… Oczywiście usłyszysz coś innego…Kobiety nigdy nie wyrastają z roli małego dziecka, któremu się wydaje, że przez sam fakt istnienia wszystko mu się należy i stojąc przed wystawą sklepową mówi: Chcę to i to a najlepiej wszystko. Jeśli nie dostaną to włącza się bestialski aparat zniszczenia i mszczą się na wszystkich, przeklinając cały świat. Reagują alergicznie też na osoby, których nie są w stanie zaszufladkować, wsadzić do półki ze znanym im napisem. Sączą jad nienawiści przeciw wszystkiemu, co jest inne, niepoznane, niezrozumiałe, czego nie potrafią objąć umysłem, nie pasuje do ich prymitywnego wzorca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aduska165
Hej dziewczyny ! Jestem mamą wcześniaczka i przed porodem nie zdążyłam zrobić baby shower. Z moją kruszynką wszystko jest w porządku, ma już dwa miesiące :) Myślicie, że stosowne będzie urządzenie imprezy teraz ? Tutaj znalazłam wiele cennych rad http://www.planowaniewesela.pl/warto_wiedziec/baby-shower-pomysly-na-zabawy-i-prezenty , ale liczę na Waszą opinię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 5 dzieci
Ja mam córke wcześniaczke,ma teraz 7msc. dodam ze ma starsza siostre 20msc ma prawie 2 lata.Jestem ogólnie matka 5 dzieci ale 3 już starszych i z popredniego małrzenstwa.Ale z żadnym z dzieci nie miałam takich problemów.Mała jest okropna marudzi ,nie chce jesc, drze sie w nocy i budzi moja 2latke.Wraz z męzem i najstarsza corka wpadlismy na pomysł by na noc zamykać ja w szopie za domem.Sasiedzi maja wszystko gdzies wiec jest w pozadku :D.My przesypiamy cala noc a bahor drze sie w szopie tylko spimy z zamkietymi oknami zeby spac spokojniej.Co za bahor nigdy jej niepokochamy z meżem.Mimo że maz zaakceptował moją 3 starszakow i traktuje ich jak prawdziwy ojciec.Ostatnio z meżem pojechalismy do znajomych na impreze i bahora zostawilsmy z synem.Gówniara ryczała i syn nie mógł ćwiczyc(uczy sie spiewu) przez to wróciliśmy o 22. i zamknelismy bahora w szopie.Mamusie wcześniaczków macie dla mnie jakies pomocne rady.Bo widze ze kazdy wczesniak wyzej sra niz dupe ma :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem wcześniakiem i powiem szczerze,że moje życie od 19 lat przypomina jakiś koszmar. Bycie wcześniakiem to bardzo ciężkie przeżycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, zapraszamy do sklepu z ubrankami dla wcześniaków już od rozmiaru 32, i nie tylko . Mamy specjalistyczne smoczki, poduszki na płaską główkę i wiele więcej. www.dzieckoexpert.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Urodziłam synka w 24 tygodniu ciąży, ważył 650 gram i miał 32cm. Dziś ma 1.5 miesiąca i ma 1200 gram. Trzy tygodnie temu okazało się że mały ma martwicze zapalenie jelit, tydzień temu przeszedł operacje podczas której wycięto mu połowę jelit, teraz ma niewydolność wielonarządowa i silna żółtaczke. Czy któraś z was miała podobnie? Czy mimo tego iż lekarze nie dawaja mu szans ma szansę wyjść z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obawiam sie ze niewydolonosc wielonarzadowa to niestety najgorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam jestem mama wczesniaczka, urodziłam w 33 tygodniu, przez cesarskie ciecie.Malutki urodził się z wagą 1750 wzrost 46 cm, z lekkim niedotlenieniem,wrodzonym zapaleniem płuc,i zoltaczka.Już jest wszystko dobrze, dzidzia świetnie się rozwija, przybiera na wadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Też urodziłam w 33tc :) Malutki ważył 2080 i miał 49cm. Na szczęście zdążyliśmy ze sterydami na płucka. Wszystko jest ok tylko piernik mały w ogóle nie śpi :/ Dziś kończy 3 miesiące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka2017
Witam czy są mamusie które urodziły w 30+6 tyg ciąży? Bo ja właśnie urodziłam i strasznie boję się o małego.Lezy w inkubatorze nie oddycha jeszcze sam.Jak na wiek ciążowy urodził się dość duży 2140 i 46 cm. Powiedzcie mi kochane po jakim czasie wypuszczają takie wczesniaczki do domu? Już bym chciała przytulić swojego synka Mamusia Mateuszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A maly jest zaintubowany czy na cpapie? Duzy chlopczyk :-) Wage juz wyjsciowa ma,teraz musi sie nauczyc oddychac i jesc sam. Mysle ze ok.3-4tygodnie moze to potrwac a przytulac bedziecie sie mogli zakilka dni. moj syn urodzil sie w 26tyg.11tyg.spedzil w szpitalu.teraz to zdrowy trzylatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć:) Jestem studentką fizjoterapii i w tym roku kończę magistra, w związku z tym potrzebuję zebrać ankietę do opracowania pracy badawczej na temat wcześniaków. Bardzo liczę na waszą pomoc w jej wypełnieniu :) Linka do ankiety: https://www.survio.com/survey/d/W0D7O1L7E8G8P6G6V Dużo zdrówka dla Waszych maluszków! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Moja córka urodzila sie w 35tc z waga 1220. Po prawie tygodniu wazy 1340. Ile czasu jeszcze bedzie w szpitalu? Mowia ze musi dojsc do 2000kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×