Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamusia wcześniaczka

MAMUSIE WCZEŚNIAKÓW - ZAPRASZAM NA POGADUSZKI

Polecane posty

Gość gość
Co do skupiania wzroku, mamy troche problem. Tzn skupia ale bardzo szybko go wszystko rozprasza, najlepiej kupić karty albo książeczki biało czarne ,mowić dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamy, co wasze wcześniaczki potrafiły kończąc 3 miesiac życia ( korygowany oczywiście ) ? Wiem, ze każde dziecko rozwija sie we własnym czasie. Moj uśmiecha sie, gluzy, ze skupianiem wzroku nawet nawet, pcha łapki do buzi, ale zawsze lewa laduje i to zewnętrzna strona dloni( pracujemy nad prawa i zeby wkładał paluchy) podnosi główkę, czasami uda mu sie złączyć,powierga nożkami.. Ale większość czasu lezy prosto .. Nie wiem czy za bardzo biorę do siebie to co powiedzą w OWI , i jak nie robi czegoś to odrazu panikuje.. Ur 31 tydz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paszy
Dobry wieczór. Mam pytanie do doświadczonych mam. Mój synek ur.się w 35 tyg.i 6 dniu z masą 3040. Tydzień temu robiliśmy badania krwi: żelazo 57,3 norma 28-135; ferrytyna 341,1 norma 30-400, hcg 8,9 norma 10,5-14. Przez 6 tygodni przytył ponad 2kg. Pani dr zaleciła podawanie żelaza ale mam obawy bo wiem, że wszystko powinno się unormować po 12 tyg. Teraz jest tydzień, że wg wszystkich opracowań poziom hcg jest najniższy. Co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paszy
Nikt nic nie podpowie z tym żelazem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wcześniakom powinno sie podawać żelazo do 1 r życia.. Moj miał 7,3 toczona krew ( żelazo w normie ) widze ze ten sam problem co u nas , z powodu szybkiego przyrostu masy , moj ma teraz hemo 11,6 a i tak podaje fe, nic nie zaszkodzi lekarz wie co robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babu24
u mojego maluszka też jest wszystko ok :) urodził się miesiąc przed terminem, jednak nie było wielkich problemów, to jak to lekarz stwierdził silny charakterek :) :) a poza tym to sporo czytam o szczególnej opiece nad wcześniakami na różnych stronach, jedna ciekawą podrzucam zainteresowanym mamom http://babyou.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JużWkrótceBędęMamą
Cześć Dziewczyny! Mam Na imię Dagmara. -Za 1,5 miesiąca rodzę:)))), nie mogę się już doczekać mojej córeczki. -Może to głupie, ale już buszuję po sklepach i kupuję jej sukienki. Mam nadzieję że wśród Was też znajdą się takie jak ja wariatki;) Znacie może jakieś sklepy w których są solidne i tanie ciuszki dla dzieci? -Znajoma poleciła mi ten oto sklep http://qck.pl/9WY i nie powiem ale wybrałam sobie kilka uroczych pozycji tam.:)))) -Chciałabym mieć wszystko dobrej jakości bo, planuję jeszcze drugą córcię (za jakiś czas oczywiście:))) ale też zostałam poproszona przez kuzynkę żeby trzymać ciuszki po dziecku, dla jej dzieci które planuje za kilka lat:)-Tak więc sami rozumiecie:) ciuchy muszą być porządne:) Mogę się przyłączyć do Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przystojny     facet
wfffikoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cudownie ocalona
MEGA SZOK LUDZIE !!!! chciałam wam opowiedzieć coś co zmieniło moje życie; mimo że byłam dość wierząca i taka sobie średnio praktykująca odkryłam niedawno Jezusa zupełnie na nowo, to był przewrót który zmienił moje życie!!!!! jeśli wasza wiara jest żywa, autentyczna i nie chwilowa (WAŻNE) modlitwy zostaną wysłuchane i cuda wejdą do waszego życia z taką pewnością siebie jakby siedziały tam sobie wygodnie od zawsze. Bóg da Ci to czego nie da Ci nikt, nikt nigdy nie będzie kochał Cię tak bardzo jak on, nikt nie doda Ci tyle odwagi i siły, tyle radości i ciepła oraz zrozumienia. To nie jest ktoś odległy, on jest bardziej ludzki od ludzi a jego dobroć większa niż dobroć wszystkich ludzi którzy kiedykolwiek żyli na tej planecie razem wziętych. To się wydaje Ci teraz może pusta gadka, ale jest coś takiego jak wylanie Ducha Świętego (sprawdź też pod nazwą: chrzest w Duchu Świętym) i jest to mega przeżycie mistyczne i realne jednocześnie, używałam w życiu różnych rzeczy i uwierz mi- nic Ci nie da takiego powera, jest to odlot nie do opisania ludzkim językiem, wiem co mówię. Jeśli jesteś teraz daleko od Jezusa i masz wymówkę w stylu „ …no ale ja już zrobiłam tyle złych rzeczy i teraz to już w sumie tak głupio, nie ma sensu wracać…” to muszę cię rozczarować gdyż to gó**no a nie wymówka ja miałam podpisany własną krwią pakt z diabłem (we wczesnej młodości) a Bóg wybaczył mi to, przyjął z powrotem jak gdyby nigdy nic, tyle Ci powiem; spowiedź to potęga, weźcie to a serio, możecie dosłownie wykasować te wszystkie rzeczy w majestacie duchowego prawa które jest po drugiej stronie (po śmierci) brane ze 100% szacunkiem i uznaniem Wróć do Jezusa, on czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To moj podszyw robiony przez Zmij84 wystarczy porownac historie nicka mozna go tez rozpoznac optycznie Moj nick WILK_1946 podszyw Zmij84 spacjaWilk_1946 Mam podszywa to pewnie Zmij84 wiec musicie niestety sprawdzac histori nicka bo optycznie nie do rozroznienia. Pewnie w moim nicku WILK_1946 zamiast duze litery i uzyl malej litery L To historia mojego nicka Strona główna Profil użytkownika: WILK_1946 WILK_1946 Edytuj swój profil Nie potrzebujesz żadnego zaproszenia na ERO żeby do Wilka napisać. xxx wilk.bacowka@gmail.com< /a> Nieodrodny Syn Gór i Dzikiej Północy które wykuwają ludzi i zwierzęta jak ze stali by mogły co dzień kroczyć wąską ścieżką między życiem a śmiercią. Tam ciągle jeszcze takie słowa jak honor, odwaga, lojalność , przyjaźń, odpowiedzialność za wspólnotę mają swój prawdziwy sens. Bo takie są właśnie Góry i Dzika Północ i za to je kocham całym sercem... e-mail: wilk.bacowka@gmail.com< /a> Dodaj temat Dodaj przepis Dodaj recenzję Wszystko: 2135 Tematy: 73 Posty: 2062 Recenzje: 0 Przepisy: 0 A to historia nicka podszywa Strona główna Profil użytkownika: WILK_1946 WILK_1946 Nieodrodny Syn Gór i Dzikiej Północy które wykuwają ludzi i zwierzęta jak ze stali by mogły co dzień kroczyć wąską ścieżką między życiem a śmiercią. Tam ciągle jeszcze takie słowa jak honor, odwaga, lojalność , przyjaźń, odpowiedzialność za wspólnotę mają swój prawdziwy sens. Bo takie są właśnie Góry i Dzika Północ i za to je kocham całym sercem... e-mail: wilk.bacowka@gmail.com< /a>< /a> Wszystko: 38 Tematy: 25 Posty: 13 Recenzje: 0 Przepisy: 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za tydzień mamy zaplanowaną szczepionkę przeciw pneumokokom, dwa tygodnie temu szczepiliśmy się 5w1 i wzw. Czy szczepicie swoje dzieci w takie upały? Moja córcia ma 8 tygodni, urodziła się w 36 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Mamusie wcześniaków. Mój Synek urodził się w 34 tc. W 9 tygodniu neurolog zdiagnozował obniżone napięcie mięśniowe oraz asymetrie prawostronną. Od razu zaczęliśmy rehabilitacje metodą ndt-bobath oraz masaż shantala. Przez pół roku karmiłam swoim pokarmem podawanym przez butelkę, ponieważ nie miał odruchu ssania. Padło tutaj pytanie o wodzenie wzrokiem, uśmiech itd... Może po kolei. Uśmiech - około 3 miesiąca Wodzenie wzrokiem - również około 3 miesiąca Prawidłowa pozycja "na brzuszku" - 4 miesiące Przyciąganie główki przy "pociągnięciu" za rączki - 4,5 miesiąca Obracanie z brzuszka na plecy i odwrotnie - 7 miesięcy Synek nie potrafi jeszcze siedzieć samodzielnie. Martwi mnie jedna rzecz. Nie chce siedzieć, tylko staje na nóżki i przebiera nimi jak do chodzenia. Moja mama namawia mnie ostro na chodzik, ale stanowczo mówię - NIE! Poza tym Synek ma stwierdzoną brachycefalie, ale nie przez polskich "specjalistów". W naszym kraju na przekrzywioną i płaską główkę usłyszeliśmy --> zaczesze się. Udaliśmy się do naszych zachodnich sąsiadów i synek nosi specjalny kask. Za około 2 miesiące nie będzie śladu po skutkach asymetrii. Jestem ciekawa jak to było u innych wcześniaków z kolejnymi etapami rozwoju ruchowego. Byłabym wdzięczna gdyby inne mamusie podzieliły się swoimi "doświadczeniami" :) Z góry przepraszaj, jeśli był już tutaj taki wątek poruszany, ale jest tyle stron do przejrzenia, a ja po prostu nie mam czasu czytać wszystkiego. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój maluszek urodził się w 33 tyg. Wszystko przychodziło mu później np. główkę trzymał samodzielnie jak miał ok 5 mies. i teraz jak patrzę na jego rówieśników na a niego to widzę ze wszystko przychodzi mu później ale każde dziecko rozwija się indywidualnie każde jest inne. U nas oprócz jeżdżenia po rożnych specjalistów przeszliśmy zabieg na przepuklinę pachwinową. Miał słabe mięśnie i przy wypychaniu kupki "wypchał" sobie przepuklinę. Teraz będzie miał 4 lata i jest cudownym maluszkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zobacz to
Chcecie darmowe, mrożące krew w żyłach, szokujące, autentyczne (to dokumentalne) i wartościowe filmiki na youtube? Wpiszcie sobie Piotr glas, przede wszystkim polecam „demony seksu”, gwarantuję szok z potężnym przesłaniem !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćwczesniakka
Ja urodzilam w 34 tc 2400g. Od poczatku byla ze mna na sali. Odruch ssania ok ale nie miała na tyle duzo sily alby efektywnie ssac pierś. Jadla wiec mm a co sciagnelam podawalam butelka. Po dwoch miesiacach przszlysmy calkowicie na piers. Obecnie 4,5 m ..wodzi wzrokiem od bardzo dawna, probuje przekrecic sie na brzuszek i juz sie udaje tylko nie radzi sobie z jedna raczka (nie potrafi jej wyjac spod brzusia) glowke juz trzyma bardzo ladnie. Rehabilitujemy bo ma asymetrie ulozeniowa i widac mala poprawe. Smieje sie od dwoch miesiecy a dzisiaj posmiala sie glosno. Gluzy piszczy i wydaje rozne smieszne dzwieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćwczesniakka
Jesli chodzi o glowke to kazdej nocy ukkadalam na boczku i co karmienie go znienialam. Glowka ladnie zaokraglona. Do dzisian ukkadam na boczku bo nie ootrafi spac na wznak...sama sie juz potrafi ulozyc jak chce. Jedyne co mnie niepokoi to odr****moro bo jeszcze go mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćn
Moj maluch ur sie w 31 tyg i było z nim zle starszyli nas mpdz . Ćwiczymy z nim od samego początku vojta/bobathem teraz ma 7 msc ( 5 kor) przewraca sie na boki na brzuszek, na rękach strasznie pcha sie do siadania. Byliśmy ostatnio u neurologa i usłyszeliśmy, ze wcześniaki rozwijają sie swoim tempem nic na sile trzeb dać im czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój chrześniak urodził się w 27 tygodniu i bardzo dzielnie walczy o życie już 2 miesiac. Bardzo dużo muszę te maluszki znieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek urodził się w 36tc wedlug om, a wdług owulacji w 35tc. Ważył 2050g, miał 48cm. Teraz ma prawie 4 miesiące i samodzielnie obraca się z brzuszka na plecy, obraca się na boki leżąc na plecach, na brzuchu bardzo wysoko podnosi główkę, pełza do przodu i wokół własnej osi. Zanim skończył 2 miesiące zaczął świadomie się uśmiechać. Zabawek nie chce łapać, ale uwielbia każdy materiał (pieluszka, kocyk, ciuszek) który ma pod brodą i zaraz pakuje do buzi. Od kilku dni leżąc całkiem płasko na plecach unosi głowę i tułów wspierając się na łokciach żeby usiąść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Crea
Sprzedam ubranka dziewczęce dla noworodka- wcześniaka. Malutkie rozmiary 50-56. Łącznie 52 ubranka. Stan ciuszków dobry i bardzo dobry, czyste, po jednym dziecku. Mogę wysłać zdjęcia. Szczegóły pod mailem: kamila@uznam.net.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja urodzilam w 36/37 tygodniu, 2860g i 53 cm. 10 punktów. w szpitalu byliśmy 5 dni. Maly 1 dzień miał naświetlanie z powodu zoltaczki. badania wszystkie wyszly ok. teraz ma 11 miesięcy i zaczyna chodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Macie ludzie problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×