Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

RATUJCIE syncio przeziębiony ma straszny katar i od czasu do czasu kaszle to pewnie przeziębienie pójdę do lekarza za godz ale ta pewnie zaraz przepisze dużo leków a ja nie chce go faszerować bo może coś inne go mu pomoże na razie od wczoraj wioeczorem psikamy duuuużo soli fizjol. do noska i czyscimy fridą może mu cebion jeszcze kupić ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulinek, witaj. Mogę Ci polecic kropelki olbas oil, mozesz nimi delikatnie pokropic posciel dziecka, ułatwią oddychanie Maluchowi, używalam jeszcze pulmex baby - nie zawiera kamfory, do stosowania u maluchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysterie jejku dzięki moja sioatra ma ten pulmex i zapomniałam o nim całkiem kurcze tylko wydaje mi się że on od 6 miesiąca najwyżej posmaruję mu troszeczkę idę szukać go i poczytam ulotkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dałam mu jeszcze cebion multi- tylko ze kiedyś wyczytałam że w czasie choroby nie powinno się stosować witamin dopiero po bo bakterie i wirusy sie uodparniają :) głupia jestem już od tej prasy ale i tak mu dałam witaminki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulinek, pulmex przetestowalam :) na moim synu. Co prawda w ulotce jest napisane, ze od 6 - go miesiąca ale myślę, że można nim delikatnie natrzeć Malca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulinek85, ja dawałam Michalinie Juvit -wit C, sanosvit-wapno, na katar Nasivin, i sól morską, maść majerankową,dużo czyściłam Fridą i przeszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz rację agulcia, wapno podawane jest przy infekcjach wirusowych, do nosa podawałam starszemu dziecku jeszcze Pinosol - krem, u nas się sprawdził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie mi proszę, która z Was karmi dziecko wyłącznie piersią? Pytam o to, bo wczoraj na szczepieniu pediatra zaleciła podawanie Zośce słoiczków, bo "to juz piąty miesiąc i pora na nowe pokarmy". Wniosek z tego, że musimy zmienić lekarza, bo ta jest niereformowalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już natarty pulmexem lece do apteki jeszcze po wapno to sanosvit i masc majerankową dzieki dziewczyny jesteśce lepsze od moich lekarzy oni by zaraz mu jakis eurespal dali czy cos innego. Najpierw wypróbuję wasze metody nie słychać zeby mu zalegało coś w oskrzelach wiec to pewnie przeziębienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mystere sadze, ze ta wasza lekarka kieruje sie tym najnowszym sposobem kamienia maluszkow, bo ostatnio dostalamod mojej lekarki broszurke,z bobovita, ze z najnowszych badac wynika, aby dzieciom karmionym piersia juz od konca 4 miensiaca podawac jedzenie z glutenem aby zapobiec celiakii, a dzieciom karmionym sztuczie dopiero od 6 miesiaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak sie boicie natrzec dziecko Pulmexem to mozecie zrobic to samo czystym spirytusem wymieszanym z oliwka.Mozecie tez dac osiloccocinum a do kapieli pare kropel olejku Olbas to zamaist inhalacji. mnie juz wymienione okna i drzwi ogolnie sajgon nie wiem jak sie odrobie ze sprzataniem.Zdecydowałam ze przy tym bałaganie jeszcze pomalujemy salon i przedpokoj.Teraz przyszedł pan fliziarz i kładzie mi kafelki w kuchni wiec zostnie tylko montaz mebli na przyszły tydzien.Pogoda fatalna jak zwykle gdy ja robie remont na szczescie Majka dzielnie znosi cała te grande bo my mieszkamy w tym remoncie.Mamnadzieje ze pogoda sie poprawi lada dzien i odkujemy sie ze spacerkami. Cos mi sie dzieje z podniebieniem boli mnie i jest nadwrazliwe tzn sama juz nie wiem czy to podniebienie czy dziasło dobrze ze w poniedziałek mam wizyte u stomatołka to mi do paszczy zajrzy i nakresli sytuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale wściekła jestem ani maści majerankowej ani wapna nie dostałam kurcze ale apteka, wiecie co.... było inne wapno ale od 6 r.ż i inne od 2r.ż a to sanosvit to od ilu jest?? Kurcze głupieje już skoro tamte są dla starszych dzieci to czy ten można podawać maluszkom mój za 5 dni skończy 5 miesięcy Wiecie jestem bezrobotną z zasiłkiem i właśnie dzisiaj mi się fuksło dostać kurs wizaż i stylizacja paznokci i zapisałam się akurat było ostatnie miejsce a nabór niby zakmnięty ale mnie wcisnęli :) przyda mi się bo z zawodu od niedawna jestem kosmetyczką i pan powiedział że od przyszłego roku zwiększa się kasa na otwarcie działalności i można chapnąć w sumie 70tyś z up 30tyś i 40tyś z gminy czy jakoś tak Na kurs niestety musze dojeżdżać do Wrocka i tak mi przykro jakos zostawiać synka na tak długo mam żal z jednej strony do siebie a z drugiej to szkoda mi zaprzepaścić takiej szansy!! Jakoś te 2 miechy wytrzymam. Teraz wiem dziewczyny jak się czujecie jak macie wrócić do pracy Ja właśnie rozwarzam rozpoczęcie działaności ale miałam wątpliwości ale przez faceta mam taką chrapkę a może się uda i interes będzie się kręcił Więc dziewczyny które chcą założyć działalność z unijnych środków poczekajcie do stycznia pula się zwiększy. Od dziś uważam że urzędasy nie są tacy źli tyle rzeczy się dowiedziałam. A jeszcze 4 lata temu były problemy z jakimkolwiek kursem motanina i wykręty. ja od wczoraj na antybiotykach więc chorowite kobitki jestem z wami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! Ja dziś oczy otwarte mam od 5:30 bo Wojtkowi sie juz nie chcialo spać!!! Tak mnie wk...ił że hej ! ciemno jeszcze a ten sie wierci pręży i nie może zasnąć.Codziennie prawie tak ma nie wiem co mu jest bo kupy robi normalne 3 dziennie. Za to od 14stej do 17stej spał i ja z nim także trochę lepiej się czuję.Tera mąż poszedł z nim na wieczorny spacer i mam chwilkę. Ząbki to naszym na pewno idą tylko zanim wyskoczą to pewnie niespodzianka będzie.Ja nic nie daję nie smaruję bo więcej się tego nałyka jak mu zadziała a po co mu znieczulony przełyk.Pierwszy najgorszy a potem jakoś pójdzie. Z tym glutenem to sama nie wiem ale ja myśle że po 6 miesiącach zaczniemy coś podawać. Peletka no to masz środek bajzlu teraz!trzymaj się dzielnie !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulinek powodzenia na kursie - dasz rade! to tylko 2 miesiące :D Ja zakupiłam dziś oscillococinum i sobie lyknę dziś żeby nie paść na cycki z chorobą.Oj oby nas to oszczędziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i ja mam dzisiaj zonka, bo w sumie nie chce jeszcze wracać do pracy ale mąż powiedział że przez zimę do lutego może zaopiekować sie córcia jakbym chciała do pracy wrócić i kurcze tak myślę sobie że bym skorzystała bo co jak co ale akurat z mężem nie będzie mi żal dziecka zostawić a kasa sie przyda tym bardziej że dostałam podwyżke tuz przed chorobowym:) kurcze tylko mój mąz za późnio mi to powiedział i nie wiem czy już kogos przyjeli na moje miejsce, ale jutro jade do pracy i sie dowiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Haris don\'t stress, moja mała codziennie wstaje pomiędzy 5 a 6 :-/ w ciągu dnia śpi dwa razy po max pół godziny. Za to już o 18 -19 zasypia i do rana kima. Czasem zdarza się jej obudzić ok północy, popatrzy, popatrzy, coś pogada sobie i zasypia. Stelka z tą figą to tak jak już cyna napisała. Dla mnie włosy też na maksa wypadają, wszędzie są, niedługo będę łysa ;-) używam szamponu Seborawit i jem witaminki. Ale nie pomaga :-((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna gratuluję zakupu autka. Ja przed ciążą również miałam golfika, ale sprzedaliśmy i teraz jeździmy Nissanem Primerą. Dziewczyny mam pytanie, ten temat już chyba był ale nie mogę go odnaleźć. Chodzi mi o zagęszczanie mleka (my na butli), czym zagęszczać i czy rano czy wieczorem, ile razy dziennie itd. Pisałyście coś (jak dobrze pamiętam) o zagęszczaniu kaszką mleczną Nestle. Ale ja znalazłam tylko mleczno - ryżową ( i milion smakowych) i kleik kukurydziany. Na opakowce tej kaszki jest napisane, że ona jest na mleku modyfikowanym i nie łączyć z niczym innym oprócz wody. No ja już głupieję, pomóżcie!!! No i zamówiłam dla mojej szczypawki huśtawko - leżaczek, nie mogę się doczekać aż przyślą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam 🌻 klawiatury ludzkiej nadal NIET choram:o goraczka,meeeeeega katar, dreszcze i pekajacy leb:o jestesmy dzis po trzecim szczepieniu. Misio zaplakal przy ukluciu a pozniej miny stroil:) ale mam SUPERBOHATERA:D skoro dobrze zniosl szczepienie skoczylismy jeszcze do ortopedy z bioderkami--tak sie urwis prezyl, ze niemozliwe bylo wykonanie prawidloego badania;) efekt: do kontroli 8go pazdziernika. ;)Czarna --- prosze, podaj link do nawilzacza o ktorym pisalas:) dejno:D Haris 🖐️ piateczka, my tez wstajemy skoro swit-szkoda zycia na sen;) Elunia --- na na swoje wylazace zaciekle hery stosuje Wax-co 4 dni wmasowuje w swiezo wymyta skore glowy lacznie z wlosami, na to folia, na folie cieply recznik i siedze conajniej 1 h w cieple, patrz: przy farelce;) najlepiej z tym mazidlem polezec w cieplej kapieli albo w saunie. efekty sa, stosuje regularnie od m-ca. podaje link dla zaintersowanych: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=440073066 dostepna w aptece. znikam do lozka, brrrrrrr zimno. pozdrawiam cieplutko cmok cmok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli ta figę mam tylko sparzyć wrzątkiem i potem dziąsełak smarować:)?? elunia zagęszczaj albo kleikiem ryżowym lub kukurydzianym, albo kaszka ryżowa, takimi rzeczami co nie zawierają mleka modyfikowanego, bo jak zrobisz normalne mleko i dodasz kaszkę na mleku to będzie za dużo, Karola polecała tez sinlac, to jest taki produkt zbożowy, jak kaszka, ja jej to daje ale chyba przejdę na zagęszczanie kleikiem bo ten sinlac jest dla alergików. na razie jestem przy zmianie mleka z 1 na 2 i jak to zakończę to w przyszłym tygodniu będziemy zagęszczać kleikiem:) a słyszałyście o tym że w chinach do mleka modyfikowanego dodawana melaninę chyba co spowodowało śmierć dzieciaczków i zatrucia!!i mówili że najbardziej firma nestle to robiła, kurcze a jak w tych polskich tez cos jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinek95
Stelka ale mi przypomniałaś apropo mleka chińskiego. W aptece pani opowiadała mi że ponoć chuny chciały pchnąć na nsz rynek swoje mleko tylko że żadna firma Polska się nie podjęła tego bo każdy się boi bo nie wiadomo co to jest :) Elunia Ja daję kleik ryżowy na 150ml 1,5 łżeczki do każdej porcji. Tam na opakowaniu pisze z tego co pamiętam na 100ml. 3 łyżeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elunia i Maślakowa jak Wy dajecie rade cały dzien ja padam na pysk!Jak chodziłam do pracy to wstawałam o 5 tej a potem o 5:30 (ale różnica) i poprostu niecierpię tej godziny.No i mój mały też tak wstaje teraz :/ mam nadzieję że kiedys mu przejdzie. Włosy też mi wychodzą garściami wszystko pozapychane! o zagęszczaniu nic nie wiem Elunia a ty chcesz swoje mleko zagęszczać ??Dlaczego? ja jak zaczne wprowadzać coś Wojtkowi to zacznę ściągać i wtedy dodam kleiku ryżowego do 1 posiłku i deserek z marchewki.Tak sobie wymodziłam z tego wszystkiego co piszecie i czytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie wiem jak to policzyłam ale ponad miesiąc ten kurs będzie trwać a nie 2 miechy więc dam radę :) Ciekawe jak mój M sobie poradzi. Wiecie jak synuś za długo marudzi to on nie ma cierpliwości i mi go oddaje i mówi że mnie podziwia bo on takiego marudzenia nie może znieść. mówi wtedy: "tego nie, tamtego nie, tak źle, to ja juz nie wiem o co ci chodzi" i synuś ląduje u mnie. I w takiej sytuacji mówię mu licz 1,2,3 a on na to że nie pomaga to ja mówię to teraz od tyłu 3,2,1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka prosze Cie napisz ile dajesz tego Sinlacu do mleka.Ja zageszczam takim ryzem milupa, ale maly zle reaguje, wzielam tez sinlac ale nie wiem ile tego sypac.Napisz mi co i jak prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haris --- ty już idz spac ;-)) bo ty juz zle czytasz ze zmęczenia :-P my na butli jestesmy Stelka --- sparzyć i rozkrojona częścią figi smarować. No z tymi kaszkami coś mi nie pasowało, dzięki 🌼 Haris --- ja też kiedyś wstawałam na 5.30 i też nienawidziłam tej godziny...brrr ale jestem już na wychowawczym i nie muszę się martwić. A co do spania, to ja sobie powieki zapałkami podpieram :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mija wiesz ja daję na wyczucie tzn 1 łyzke lekko czubatą na 100ml na początku dawałam trochę mniej żeby zobaczyć czy wszystko ok, musisz sama ocenić na ile chcesz zagęścić pokarm, moja łyzka na 100ml powoduje że jeszcze można pic przez normalny smoczek a nie taki z dużą dziurką do gęstych płynów, tylko jak dodasz sinlac do kaszki do poczekaj chwile az nabierze właściwej konsystencji:)ale tak ogólenie to zależy od ciebie:)trzeba próbować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renka co do naszych dzieciaczków kolkowych to u mnie btez jest poprawa, tzn mała ładnie śpi w nocy nie budzi sie już co godzinę tfu tfu mam nadzieję że nie zapeszę:p:p:p a to wszytko jak odstawiłam debridad?? chyba on nie służył mojej niuńce:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka --- ja ci współczuję, moja Wikunia też miała kolkę. Na szczęście już po... ehh...Teraz jak pruka to aż mi się trzęsie ze strachu wszystko czy to aby nie powrót znienawidzonej "pani". A na sam zapach herbatki z kopru włoskiego mnie odrzuca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elunia a ja znowu mam na odwrót tzn im więcej moja purka tym sie bardziej cieszę że samo z niej wychodzi :p:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×