Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Cyna moj maly jak tak dlugo nie robil kupki tez puszczal smierdzace baki-ale poza tym nie stekal,nie marudzil, nie prezyl sie i 6-tego dnia jak siedzial w lezaczku pare razy wyprostowal nogi i steknal i kupka jest--wiele go to nie kosztowalo--tylko mnie nerwow i robienia mu rowerka po kazdym baczku--bo myslalam ,ze to juz bedzie robil no i moj tak dziwnie robi kupke zamiast unosic nozki(ja mu tak robie jak czasem chce pomoc)to on na sile je wyprostowuje--i mi sie wydaje ,ze dupke sciska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola dzieki za opinie odnosnie antybiotyku! Innym dziewczynom tez dziekuje za pocieszenie Mam nadzieje ,ze do ukonczenia przez mojego synka roczku bedzie to ostatni antybiotyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w co moge kupic z glutentem zeby podawac co zupki?? bo gdzie nie patrze to BEZGLUTENOWE...??? my wczoraj bylismy na pluknaiu kanalika w szpitalu tzn plukanie nie starczylo trzeba bylo sondowac ale NIki byl bardzo dzielny:)) same panie dr mowily ze plakal tyle ile trzeba, dziecko przed nim duzo gorzej, teraz oczka jest ladne:)) nie lzawi ale jeszcze antybiotyk do oczka przez tydzien, to Karola na szczepienie po antybiotyku prawda??? Karola moj od dawna ponad 2 tyg napewnoe robi kupy zielono ciemne i nieaz troche piaskowego koloru, ale jest ok, robi po 2 razy dziennie mam sie tym martwic???? czy zostawic, nie chcialabym mleka zmieniac bo w sumie jest OK w sumie do okolo 3-4 tyg tak jest a wlasnie jeszcze jedno, moj tak pokasluje i nie wiem, NIC poza tym mu nie jest, tesciowej ten kaszel sie nie podoba a ja sie nie znam...moze tak byc ze cos mu jest a objawy to TYLKO kaszel??? boje sie isc z nim do dziecki chorych do przychodni bo zaraz zpapie mi cos na bank ja mam brata 7 lat mlodszego i teraz jest ok ale jak bylam mlodsza to sie dzialo oj dzialo sie, wojny non stop!! z biciem lacznie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to Cyna ile masz tych testów, bo jak mało to odstąpię Liliankas:D a ja chcę dzie\\ko zrobić max do stycznia:) bo w maju mi sie umowa kończy i jak zajdę za późno to mi .nie przedłużą:P:p:p:p tak wyliczyłam sobie że ten dzień wypada na 13 listopada czyli na pół roczku Karolinki:p:p:p czyżby jakiś znak:p:p mój mąz twierdzi że będzie druga dziewczynka i wcale mu to nie przeszkadza, a ja widzę jak on bardzo kocha Karolinkę, normalnie SZOK. co do glutenu to ja podaję sporadczynie ale chyba muszę to zmienić, Żurkowa ja na razie kupkę z gerbera jest jabłuszko z kaszą manna albo z hippa kaszka manna z owocami. co do gorączki to u nas było 39 i nie wiem czy było wyżej bo od razu czopek, a dawałam dwa razy dziennie mimo iz np w połowie dnia była temp ok 38,5 a najwyższa wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dziewczyny to do roboty:)) ja narazie nie planuje. w nowym roku bedziemy sie przeprowadzac do miekszego M, tzn szukamy caly czas juz sie nie moge doczekac bo tu ciasno, ale za jakis czas pomysle, ale nie najmnilejja wspomninam czas ciazy i porodu....jakos to mnie przytlacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! Karola dzięki za odpowiedź odnośnie tych kup. Proszę jeszcze tylko napisz mi czy faktycznie nie mam wprowadzaĆ KAjtkowi obiadków???? Bo zauważyłam,ze własnie po obiadkach te jego kupki są zdecydowanie \"ładniejsze\" czy lepiej tak jak mówi pediatra nic nie wprowadzaĆ ???? Jestem pełna podziwu,ze Lusiek w dzień wytrzymuje bez cyca. CZy mąż daje mu Twój pokarm z butelki? Czy wogóle do czasu zanim przyjdziesz nie pije mleczka????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy przy podawaniu antybiotyku trzeba wlaczyc jakis Lakcid???? pediatra nic mi nie mowila--moze jak karmi sie piersia to nie trzeba ????jak to jest??doradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka u mojego ta temperatura strasznie szybko narastala--juz po 5-6 godz od ostatniego podania Paracetamolu teraz podaje Nurofen--co 6 godz 3,5 ml--takim dozowniczkiem Zurkowa zazdroszcze Ci zmiany mieszkania--mi tez marzy sie wieksze ale te czynsze mnie przerazaja--na razie place tylko 285 zl--to da sie wytrzymac Wszystkim planujacym zycze powodzenia Wczoraj bylam na ginekologii odwiedzic bratowa(jest w 5 tygodniu i ma cos z ukladem moczowym) no i cala "noc rodzilam", skad takie sny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) anik ja bym włączyła a mój synek też dzisiaj spał calutką noc bez pobudki na karmienie :), jestem pod wrażeniem, poszedł spać o 20 i wstał o 8 :) zdążyłam nawet małą do żłobka zaprowadzić, zanim on wstał :) i teraz poszedł znów spać. no nic, idę sprzątać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka jak Ty masz tak napiętą sytuację to lepiej ja Ci odstępuję..;-) Bo dziś doczytałam że to 7 szt a mi się coś pokręciło że opakowań.. sierota jestem! ;-) Bo ja kupowałam opakowanie w którym było 5 pojedynczych testów.... Więc Cyna ja dziękuję, i za info o chustach dziękuję i Tobie Ania też. ;-) Karola Ty to jesteś wulkan energii! Ja mam taki bałagan już w domku że hej ale jakoś nie mogę się zabrać do sprzątania... A w kwestii allergii mojej albo ustąpiły objawy, albo to na pewno była reakcja poszczepienna po infariksie albo pokarmy stałe spowodowały poprawę albo ustąpiły bo podawałam dikoflor.. tak czy inaczej u nas na razie ok Karola mam pytanko ;-) Laurka ma na kolankach takie krwiaczki podskórne, takie kropeczki prawie ale dosyć dużo... czy to dlatego że na macie się troszkę o te kolanka wspiera (na czworakach jeszcze nie jest) i przy obkręcaniu się na brzuszku w kółko jakoś je nadwerężyła? Czy to mogą być jakieś baraki nie wiem wit K czy coś innego szukać? Podpowiedź coś.. wizytę u pediatry mamy dopiero za 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anik - o takim czynszu to ja mogę tylko pomarzyć ;-) u nas prawie 600 zł za 60 m mieszkanko + oczywiście wszystkie media, no i rata kredytu ok 1300 - 1500 ale takie życie jak się chce mieć swoje M trzeba słono płacić... aaa pytałyście o te słoiczki z Hippa na początku sprawdzałam skład ale że Laura dostaje słoiczki od ponad miesiąca i wszystko ładnie tolerowała właściwie tylko nic z indykiem jej nie pasuje ale z powodu walorów smakowych, to już nie sprawdzam co tak jest. Tylko jej daję słoiczki po 4 i 5 miesiącu na razie mimo że ma prawie 7 ;-) Wczoraj np jadła zupkę włoską z cielęcinką wsunęła słoiczek 190 chociaż zwykle zjada około 125, jak otworzyłam to bardzo łądny zapach nawet dla mnie smakowo też nie najgorzej jak dla mnie a w składzie pietruszka, cebula i bazylia.. niem wiem ale może dlatego że ja już jak ona skończyła niecałe 2 miesiące to jadłam większość rzeczy tylko starałam się nie jeść pikantnych i mocno przetworzonych i smażonych ale cebulkę to ona daaawno poznała ;-) A no i kupka rano śliczna była humorek wczoraj super i spanko od 8 do 5 rano potem dałam cyca i do 8:30 jakoś. Tylko około 18 dostała jeszcze kaszkę mleczno-ryżową z bobovity łyżeczką a po kąpaniu cycuś do pełna... I tak jest z reguły ostatnio więc już się nie przyglądam tym składom... ale oczywiście każda z nas miała inną dietę i maluszek może reagować zupełnie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja za czynsz place teraz na 36 mKw przy 2 osobach 350 zl...+ media i kwartalna doplata do wody (jakies 220 zl) ale fajnie bo jest nasze i kredytu nie mamy a teraz chcemy tak z 65 mKw i tez fajnie bo bez kredytu sie uda z tego sie ciesze bardzo bo jestem bardzooo przeciwna kredytom ale wiem ze jak nie ma wyjscia to nie ma. ale jak by nie patrzec cale zycie taka rata na glowie wisi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też nie czytam składów zupek, bo mały wszystko toleruje, nic mu nie wyskakuje, żadnych krostek nie ma. ale pamiętam jak karmiłam małą to czytałam bo do roku jej trzymałam dietkę bezmleczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) żyjemy i mamy się świetnie :) widzę, że Karola nie ma chwili wytchnienia - w domu dwa samczyki łobuziaki i na forum tysiące pytań:) Niech Ci Bóg w córce wynagrodzi (w nagrodę) :) Czytam Was moje Panie i nie muszę zadawać pytań bo mnie wyręczacie:) Wszystkim chorym Dzieciątkom życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Tobiasz ODPUKAĆ zdrowy, ale przy każdym wyjściu na spacer przeżywam gehennę czy aby tym razem nie złapie jakiegoś badziewia. Pogoda jest osłabiająca:O Propos drugiego Szkraba baaaardzo bym chciała już, ale nie możemy sobie pozwolić na kolejną ciążę do czasu aż nie znajdę pracy 😭. Moja znajoma jest w 5 tc i wiecie co? Zazdroszczę jej ;) Remonty już się kończąąąąąą :D Czekamy aż wyschnie lakier na parkiecie i działamy z malowaniem kuchni i się wprowadzamy :):):) założyłam sobie, że choćby pot lał mi się po tyłku to na Mikołaja już będziemy grzać dupki przy kominku :) Teściowa jest od tygodnia. Tobiasz dzielnie znosi jej inne niż nasze zabawy i te ciągłe pokrzykiwania. Małe spięcie już było. Przywróciłam ją do pionu :D Dobrze, że jest bo bez jej pomocy guzik bym zrobiła :) Lecę załatwiać ostatnie formalności :) Słońca życzę i pogody ducha 👄.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczęśliwa mama - generalnie hipp raczej mleka nie ma w składzie wiem że gerber dodaje prawie wszędzie.. ;-) ale jakoś Laurce nie podeszły inne słoiczki więc mi się już nie chce próbować czasem coś z bobovity zje ale to bardziej losowo tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc takie mam tu zaleglsoci ze hej, ale teraz to ani tyle nie poczytam, maly ma straszny katar! nie spalam w nocy tzn wszystcy nie spalismy bo chwilami az wymiotowal bo go dusilo i nie mogl oddychac...ale goraczki nie ma, ale bidulek sie meczy u nas na podkarpaciu cuuuuddnie , po 15-18 stopni dzien w dzien i slonce, ale maly i tak przeziebiony, a tak uwazalam zeby nie przegrzac, i w ogole duzo sie u nas dzieje... pytanie do karoli---wiem ze nie masz czasu al;e prosze napisz kochana 1)wczoraj bylam u szwagierki, i oni wprowadzili sie do nowego domu, wszystko nowe... cudnie mają, ( 7 pokoi,2 lazienki...) no ale do rzeczy i tam maly zaczla kichac...a potem ten katar , moze z tej nowosci( sciany podlogi meble) ale to by bylo chwilke a teraz to normlany katar...jakas alergia? 2) kupki smierdza i sa gestsze i ciemne...to moze po desrekach i w ogole obiadkach? 3) jak ma wygladac zywienie po 6 miesiacu...ile razy mleko i inne rzeczy ..., co dajecie z surowych owoców itp,to do wszystkich dziewczyn...buziole :)i z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola ona od zawsze ma takie kupy.Tzn jak na cycu była to były żółciutkie. Jak miała 2 tygodnie to podałam jej nan ha. I od tamtej pory zielone. Brzuszek ją nie boli, wysypki żadnej nie ma, wypróżnia się bez wysiłku. Zmiana koloru na żółty była po podaniu probiotyku, no i teraz na brązowy - przy wprowadzaniu nowych pokarmów. Jakiś czas temu próbowałam zmienić na zwykłe mleko (nie HA) ale dostała wysypki. A to bardzo źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak u was z ząbkami u nas spokój poki co, maly teraz jest kochany bo jak zasnie przed 9 to spimy do 8 rano , w nocy je ale zaraz spi, tez bym chciala 2 dzidzia ale sie boje,...ciazy bo ja sie strasznie meczylam, zreszta pomysle za pare lat, musze isc do pracy jak odchowam malego ech musze was poczytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liliankas i Cyna póki co to mam jeszcze parę tstów starczy na dwa cykle czyli teraz i w grudniu jak nic nie wyjdzie to poproszę o te testy jak wyjdzie to Liliankas będzie miała:) u nas finansowa nawet ok, mogłabym w ogóle nie pracować, ale tak tez nie chce, my czynszu z wszystkimi opłatami mam 350 zł plus gaz w lecie ok 50 zł miesięcznie w zimie ok 200-300(mamy ogrzewanie gazowe) no i kredyt ale my płacimy raz w roku. mamy 64 m2 ale to poddasze i użytkowej jest 50 i będziemy powiększać o strych i tam będzie nasza sypialnia i pokój małej:) co do drugiej ciąży to m.in. ja chce teraz bo msuiałabym wrócić w maju do pracy a tak mi sie nie chce że aż, a jak później znowu mam wypaść z tematu to wolę za jednym zamachem:p:p:p:p:p co do skłądu zupek to ja czytam nie dlatego że mleko w nim jest ale np cebula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zizusia 24 : moj takie kupki robi wiec moze to norma teraz jak jedza inne rzeczy? Karola pisala ze do roku musi byc 3 razy dziennie mleko, + zupka + deserek i picie:) Wprowadzilam to w zycie:)) u mnie z zabkami spokoj narazie na spacerku bylo fajnie dzis, nie plakal :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeny jak moj zasuw apo podlodze z oka nie moge go spuscic przed chwila juz mi sie lapal o szafke i wstac chcial:)) co za gosc, nie wime gdzie on sie tak spieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moj kicha i marudzi :( zurkowa twoj to jakis expresowy dzieciak, zjadl teraz danie z gerbera, i dalam mu banana tzn papke na probe i wszamal, no walsnie ja daje mleko, obiadek plus deserek , duzo pije teraz i najchetniej czysta wode, no i kasze na podwieczorek:) nie ma problemu z nim z jedzonkiem kurcze jak ja ide na spcer to maly jak zaczarowany...patrzy, oglada spi, potem sie budzi i patrzy ipatrzy pewnie by nie jadl nie pil i tak jezdzilby caly dzien, nie kwęknie nawet, to chociaz tyle, dzis ie boje nocy, bo jak mu nosek zatka, my juz przerabiamy chyba 6 katar od urodzenia pffff doradzcie mi jaka teraz kupic mu zabawke zeby mogl sie bawic na siedzaca, na lezacao jakas interaktywna bo tyle tego jest ze hej, a chce cos kupic zeby bylo na dluzej np takie cos? http://www.allegro.pl/item466477864_little_tikes_interaktywny_muzyczny_ocean_3w1_2009.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka, Liliankas --> Oj baby, coś się z Wami dogadać nie można :P :P Testów jest 7 sztuk i trzeba je zużyć już teraz, do 5go stycznia. Czyli jak macie jakieś swoje z dłuższą datą ważności, to moje musicie zużyć na początku, a potem swoje. To której w końcu wysyłać?? pyzucha --> Z tym jabłkiem nie chodzi o to że nie można, tylko że ja nie moge juz teraz. Przy AZS jak przy \"normalnych\" alergiach trzeba ostrożnie wprowadzać nowe produkty - stopniowo i pojedynczo, czyli przez kilka dni jeden produkt, potem dopiero następny itd. No i zaczynać od małych ilości (łyżeczka czy nawet pół). Wszystkie produkty najczęściej uczulające na wszelki wypadek wprowadzać jak najpóźniej (np. seler), no i najpierw rzeczy gotowane a potem surowe. Ja jeszcze nic nie podaję, dlatego nie powinnam zaczynać od jabłka w dodatku surowego. Zacznę od kaszki Sinlac, potem po kolei pewnie ziemniak, marchew itd. Plan żywienia mam np. z Nutricii - taka fajna książeczka (przysyłają gratisowo), tam też mam wskazane które produkty są bezpieczniejsze dla alergików. No i trzymając się tych kilku prostych zasad, cały plan będę chyba układać sama na bieżąco. Myślę też czy by się nie przejść do jakiegoś alergologa, a nóż widelec coś nowego się dowiem :P Póki co ja mam dietę eliminacyjną i szukam alergenów. zizusia --> ja mam te same dylematy - za duży wybór ;) Ja ostatnio zauważyłam że Nat bardzo się przygląda pojemniczkowi na soczewki (istna fascynacja i obślinianie) - taki jakby przezroczysty kieliszek z zakrętką i w środku koszyczki na soczewki. i tym tropem powędrowałam do klocków sensorycznych Fisher Price. Wczoraj zamówiłam żyrafę z klockami - takie coś: http://www.allegro.pl/item474218448_fisher_price_zyrafa_pelna_klockow_od_ss_w_wa.html A wiem że te klocki można osobno dokupić - są zestawy ze zwierzakami, owocami, samochodzikami itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziołchy!!!!!!!!!!!!!! Pierwszy ząbek już jest!!!!!! Dziś jak Tobiasz wstał po przedpołudniowej drzemce chycił dłoń moją i wpakował ją sobie z impetem do paszczaka i zacisnął szczękę i co poczułam? Kuj kuj :D zaraz poleciałam po metalową łyżeczkę do herbaty i postukałam dziąsełko - dzwoni jak talalala :):):) przyznam, że wyjątkowo spokojnie i wręcz bezobjawowo pojawiła się pierwsza lewa dolna jedynka :) Jejjjjuu Tobiaszek ma już pierwszy ząb .... boziu ale ten czas ucieka :( Już jest taki duży, no za 9 dni trzaśnie mu 6 m-cy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maślakowa --> No to gratuluję pierwszego uzębienia :D I zazdroszczę że tak spokojnie poszło!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maslakowa oby z reszta tez poszlo gladko! cyna a moj ma fiola na punkcie zwyklej ksiazeczki do kąpieli z campola takiej piszczacej normalnie jak ja widzi i slyszy to az podskakuje , tylko na to tak reaguje a ja wczoraj inteligentna zamiast wyparzyc gryzaki to zagotowalam...i po gryzakach, musialam kupic nowe echhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×