Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Duracef podaje 2 razy dziennie po 4 ml. Karola co myslisz o tym antybiotyku??? No i nie mam nigdzie napisane jak dlugo mam go podawac,lekarka tez nie mowila zawsze myslalam,ze antybiotyki podaje sie do konca opakowania--ale przy tej dawce to bedzie ok 8 dni--nie za dlugo?? po rozcienczeniu jest tej zawiesiny 60ml No i skad taka wysoka goraczka??? wczoraj na wizycie pediatra powiedziala,ze jest zapalenie gardla--wykupilam Tantum verde i psykalam gardelko co 6 godz,ale nic nie pomagalo moze to juz angina??tak szybko?? ale po zbiciu goraczki Bartus je chetnie i smieje sie--juz sama nie wiem co to za cholerstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniki a ile dni mały miał gorączkę?? pytam bo moja mała kiedyś miała przez 3 dni gorączkę dawałam czopki paracetamolu i nurofen i przeszło ale po 3 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia --> Ja mam brata młodszego równo 8 lat. Nie wiem jak było u Was ale my z bratem się specjalnie nie lubiliśmy - ja byłam zazdrosna że tak nad nim skaczą i na wszystko mu pozwalają \"bo młodszy\". Do tego musiałam się wszystkim dzielić i zawsze ustępować (\"bo młodszy\"), itd. Sprzeczki były - dużo. Bicia mniej bo ja go nie prałam (\"bo młodszy\"), za to brat mnie czasem prał, bo wiedział że mu nie oddam a rodzice nie opierniczą. Nigdy nie było między nami takiej typowo siostrzano-braterskiej więzi. Najpierw on był za młody, potem ja wyjeżdżałam na studia. teraz relacje między nami są dobre ale dość płytkie, w końcu każde z nas od dawna żyje w swoim świecie. Dlatego ja bym chciała mieć dwójkę dzieciaków tak w odstępie 1-3 lat. Chociaż Nat tak mi daje popalić że regularnie rozważam zrobienie jej świństwa w postaci jedynactwa :P :P :P Dziewczyny - staraczki ;) Jest sprawa - ostało mi się w szufladzie 7 sztuk testów owulacyjnych. Powinny być jeszcze dobre, ale termin im się kończy 5 stycznia 2009. Czyli można by je zużyć w grudniu jeszcze. Jeśli któraś jest chętna, to mogę przesłać w ramach czynu społecznego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w piatek ide do lekarza po skierowanie na badanie krwi,jutro nie moge bo idziemy na drugie szczepienie.Wszystkie znaki na niebe wroza ze wynik bedzie niestety pozytywny:(ostatni okres mialam 2.10,non stop jestem senna,slaba,godzine temu sie wazylam-przytylam 0.5kg przez 2 tyg:(:(Znow wszystkie plany pojda w leb...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camomilla jak test będzie pozytywny to ja zabieram się do roboty:p:p:p będzie mi raźniej jak ktos jeszcze będzie ze mną w ciąży:):p:P:P:p:p cyna w sumie ja bym była chętna na te testy bo teraz chce zaplanować a nie robic kiedy mam siły:p:p:p teraz chce chłopaka czyli sexik w dzień płodny:p:p:p:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie stelka musze w razie czzego nastawic sie pozytywnie tak jak Ty,bo inaczej znow sie ''rozchoruje'' jak rok temu,a teraz na lezenie non stop w lozku i wymiotowanie 20 razy dziennie nie moge sobie pozwolic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie stelka musze w razie czzego nastawic sie pozytywnie tak jak Ty,bo inaczej znow sie ''rozchoruje'' jak rok temu,a teraz na lezenie non stop w lozku i wymiotowanie 20 razy dziennie nie moge sobie pozwolic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka z tymi dniami różnie bywa ;) ja strzelałam w płodne i wyszła dziewczynka, a z synkiem przyjemności były co 2 dni, powiedziałam sobie ale wóz, albo przewóz, najwyżej będzie druga dziewczynka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka --> To podaj mi na maila albo NK swój adres to Ci prześlę. Tylko jeszcze raz uprzedzam - termin ważności 5 styczeń 2009... O rany, znowu myślałam że uduszę gnoma... Dała mi popalić ale na szczęście teraz śpi to chociaż trochę odsapnę. i melduję że się nawracam - od kilku dni kąpię codziennie :P Teraz po tej zmianie czasu i przy dużo krótszych dniach, dziewczynie się zaczęło pierniczyć co jak i kiedy. A od kiedy spacer o mn.w. stałej porze no i kąpiel, to się \"wyregulowała\" ładnie. Mam nadzieję że to nie jest chwilowe. A na jutro wieczór mamy zaproszenie do naszej szkoły rodzenia na spotkanie po kilku miesiącach od ukończenia kursu :) Mam nadzieję że nam się uda wybrać, zwłaszcza że M kombinuje jakby tu wcześniej z Wrocka wrócić. A kupy dalej nie widać :o :o :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka a wysoko Twoja niunia goraczkowala? Moj maly dzis wlasnie 3 dzien--ale po Paracetamolu nawet 6 godzin nie wytrzymal tylko znow temp.rosla No a jak zobaczylam 39,6 spanikowalam i podalam antybiotyk To juz jego drugi Jak mial 2,5 miesiaca tez dostal antybiotyk na zapalenie gardla--Sumamed A mowia,ze dzieci karmione piersia nie choruja---a ja dalej tylko cycus--bo dzis nawet zupki nie chcial sprobowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna moj maly tez po 5 dni kupki nie robil--ale najpozniej na 6 dzien byla pomoglam mu troszke,dajac pol sloiczka Gerbera-Krem z jablek i suszonych sliwek--chociaz niezbyt mu to smakowalo--krzywil sie strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna, Stelka - jak taki bliski termin to może i ja się podkleję ;-) Stelka co ty na to podzielimy się tymi gratisami? a kaskę Ci Cyna chętnie dam chociaż za przesyłkę. Bo nawet mój mąż już zaaprobował decyzję o kolejnym bobo ;-) camomilla_22 - ciesz się! Pomyśl o kolejnym cudzie z krwi i kości, który Cię będzie bezgranicznie kochać... och aż się rozmarzyłam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka no i widze że obstawiamy to samo.. bo ja też chciałabym chłopca ale jak się dziewczątko trafi to też będzie super, oby tylko zdrowe bym bardzo chciała..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to się dogadajcie ;) anik --> Pocieszasz mnie 😍 U nas do tej pory kupa była codziennie a nawet kilka razy dziennie i bardzo rzadka. No właśnie - mnie się zawsze wydawało że ZA rzadka i do tego zazwyczaj bardzo kwaśno \"pachniała\". A teraz jak stosuję dietę to i kupa się zmieniła - zrobiła się gęstsza i mniejsza, więc się ucieszyłam że to chyba oznaka wykluczenia alergenu. A teraz taka przerwa długa - dziś szósty dzień! A powiedz - jak u Was były takie przerwy to Bartuś zachowywał się normalnie, czyli nie prężył się jak przy zaparciu? Bo Nat ogólnie luzik, tylko bączki ma mocno zapachowe ;) Ach, w końcu znalazłam chętną do pogawędki o kupie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna a z rodzeństwem to chyba nie ma reguły ja mam 3 rodzeństwa - brat starszy 8 lat i z nim relacje mam super, drugi starszy 19 miesięcy i tak średnio właściwie nie bardzo i młodszą o 6 lat siostrę którą musiałam niańczyć prawie przez wiele lat. Teraz jest dorosła i kontakt mamy spoko ale zbyt wielu wspólnych płaszczyzn nie za bardzo bo ona to na etapie szaleństwa i studiów a ja no troszkę innym... a ostanie 2 lata u nas mieszkała i niewiele to zmieniło.. więc bardziej zależy to od dzieci i od rodziców jaka atmosfera jest w domku.. AA i Cyna kochana zastanawiam się nad wiązaną chustą ale taką którą ewentualnie mogłabym wykorzystać jak najdłużej.. i by się nadawała do wiązań na plecy.. doradzisz coś.. To ja CC - Ania może ty też coś bo chyba wy dwie jesteście największymi zapaleńcami chust... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna co do kupki to ja tez mogę się włączyć. Laurka jak miała taką śluzowatą i paskami krwi to zapach mocno kwaśny był i konsystencja bardzo rzadka i pupcia w okolicach odbytu była na okrągło czerwona od tych kupek mimo że sudocremem smarowałam. I one były ciągle praktycznie przy każdej zmianie pieluszki po dicoflorze i zmianie diety zaczęła być tylko 2 razy na dzień. Teraz po słoiczkach się bardzo poprawiły tylko daję jej w ciągu dnia 2 słoiczki jeden jakiś owoc a drugi obiadek. no..;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liliankas----dzięki za pocieszenie! Myślę,że te kupki z tą krwią to jakas alergia jednak.Tak ja piszesz o tych kupkach Laurki to mój ma tak samo.Robi często,są bardzo rzadkie i tak kwaśno pachną ale np. dziś zrobił 2X i były \"ładne\" a wczoraj dostał pół słoiczka jarzynki z indykiem (gerbera).Myślę,że bardziej może byĆ przyczyną białko tzn.serki i jajka (ostatnio dośĆ sporo tego jadłam) Wogóle to ma takie pojedyńcze suche plamki w sumie 3 (na skórze) jedna na udzie a dwie pozostałe w zgięciach stópek.Są niewielkie i są blade. Jezusiczku dziewczyny ja Was podziwiam,ze decydujecie się na drugie dziecko tak wcześnie. Ja czekałam 6 lat zanim podjęłam te decyzje a dodam,ze KArolcia to był aniołek. Jak na razie relacje pomiędzy moimi dzieĆmi są rewelacyjne ale zdaję sobie sprawę,ze z czasem mogą ulec zmianie. Ale duza różnica wieku i gorsze kontakty między rodzeństwem to nie reguła.Mam kol. która ma 3 synów pomiędzy pierwszą dwójką jest niecaly rok różnicy i od samego początku dzieci nie miały dobrego kontaktu(różne charaktery i temperamenty) teraz maja po dwadzieścia pare lat i nadal bez dobrego kontaktu.Za to po 13 latach przydarzył sie kolejny synek i ten ma rewelacyjny kontakt z dwoma starszymi braĆmi. Wiec wcale nie powiedziane czy mniejsza różnica wieku lepsza czy wieksza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dla półroczniaków !!! No dziewczyny gratuluję planów na kolejne bobo :-) :-) Cammomila pamiętam, że my w tamtym miesiącu jakoś w jednym czasie @ miałyśmy. U mnie już po... Wiktoria dzisiaj pięknie zjadła z łyżeczki kaszkę i obiadek. A później zmiksowane jabłuszko z bananem. Owoce tak jej smakowały, że otwierała buźkę na jeszcze :-) :-) :-) I łapała za łyżeczkę :-) Nie mogę się nadziwić, że ona już tak dużo rozumie. Anik a może tak jak Liliankas pisze, to trzydniówka? Moja to przechodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camomilla----PODZIWIAM! Jeśli nawet nie planowane to musisz myśleĆ pozytywnie. Odchowasz za tzw. jednymi pieluchami poza tym więcej ciałek do kochania ;-) a te cialka są takie rozkoszne,malutkie ech :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurdeeeeee mój tekst jest gdzieś w czasoprzestrzeni :-p Cammomila jakby co to jak widać nie będziesz sama, myśl pozytywnie :-) Dziewczyny, któraś z Was karmi mlekiem HA? Czy kupa cały czas będzie przy tym mleku zielona? Czy powinna być z czasem żółta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anik, angina to raczej nie jest a zapalenie gardła. Duracef to amoksycylina czyli dobry i mało toksyczny lek. Podaj go 5 dni i pójdź do lekarza na kontrolę. Co do kupek ze śluzem i krwią to najczęściej to alergia, niestety. Dieta eliminacyjna jak najbardziej wskazana, z tym że ja zamiast wykluczać wieprzowinę proponowałabym zrezygnować kurczaka. Zostaje jeszcze indyk i królik. Do tego Dicoflor. U nas stosuje się też Cropoz N, czyli kromoglikan disodowy, który \"uszczelnia\" jelita i działa p/alergicznie. Trudno mi powiedzieć tylko czy uda się go znaleźć w aptece bo okresowo go brakuje. Moi chłopcy od 20 śpią, ja latam na szmacie, bo jutro tatko przylatuje, mój m jeździ jeszcze ... Co do drugiego dzieciątka to podziwiam :P :P :P Mi było szkoda małego, że jak za wcześnie pojawi się następne to nie będzie miał mamusi na wyłączność... Potem nie składało się, aż w końcu wyszło 5 lat. Ale jestem zadowolona z tej różnicy wieku- przynajmniej na razie bo chłopcy się uwielbiają :) Ludwiś dostaje ataku śmiechu, który często kończy się czkawką, jak tylko zobaczy Mateuszka :) :) :) Na mój widok tak się nie śmieje :P :P :P W ogóle teraz to tylko jako nocny karmiciel chyba mu służę :( W dzień to tylko zupkę zjada, pierś to może 1 raz po moim powrocie do domu, no ale nocką nadrabia :P :P :P Całuski wracam do roboty :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elunia a od kiedy na HA i od kiedy zielona kupa??? Bo powinna po 2 tyg być już żółto- brązowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liliankas --> Powiem Ci że ja przeanalizowałam kiedyś masę postów z forum chustowego i wyszło na to że jeśli chodzi o sam wybór chusty, to w końcu każda chustomama dochodzi do wniosku "taka żeby się podobała" :D Ja mam Storchenwiege Leo - mięsista, dobrze "zdejmuje" ciężar dziecka. Kupiłam nówkę, ale teraz myślę że trzeba było kupić używaną - tak jest juz "złamana" czyli miękka, łatwiej ją dociągać. A tak to w momencie kiedy się uczyłam, musiałam się jej sporo naciągnąć. Teraz jest miękka jak się patrzy. Następna w mojej kolejce będzie "papryczka" Babylonii - bo zwyczajnie mi się podoba. Babylonia ma chusty cieńsze, ale też ponoć ładnie ciężar zdejmują. Nati - polski produkt - bardzo dobre opinie chustonoszek. Didymos - cała gama super chust, od cienkich po grubsze z dodatkami lnu czy wełny.Firm trochę jest. Chusta jak zadbana to będzie służyć latami, łatwo ją też sprzedasz, wymienisz na inną. Przy czym dbać o chustę, to nie znaczy cackać się z nią. Przeciwnie, jak ma być miękka to wskazane jest siadanie na niej, robienie hamaka, zaplatanie itd. Ważne żeby ją prać i prasować po upraniu - wg. zaleceń producenta. Ja raz na jakiś czas piorę swoją w proszku dla dzieci, wyprasuję a potem to już traktuje jak kawał szmaty. Po ok 3,5 miesiąca eksploatacji wciąż wygląda jak nowa. Także wybieraj, przebieraj, jak się w jakiejś zakochasz to kupuj. No i jakbyś miała jakieś pytania to się polecam - może coś pomogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Dopiero skonczylam nadrabiac zaleglosci od piatku :-) Bardzo dziekuje KK za porady i pozostalym dziewczetom za slowa wspolczucia odnosnie tej marchwii. Faktycznie przekichane. Najgorsze jest to, ze przez to ostrozne wprowadzanie produktow do diety jestesmy z tym zupelnie w lesie - wyglada na to, ze jak na razie tolerujemy tylko dynie z indykiem hippa i kaszke ryzowa - marchewka i jablko na cenzurowanym (a ile mozna ladowac dziecku to samo, boje sie ze i na dynie z indykiem zareaguje w koncu krostami - tak bylo z jablkiem). Martwie sie tym, ze nie zaczelam jeszcze podawac glutenu. Mamy \'nutramigenowe\' podajecie juz gluten? LILIANKAS - jestescie na hippie i pisalas o kroliczku - czyzby to ten z ziemniaczkami? Jak Laura to znosi, bo podobnie jak STELKE zamurowala mnie ta cebula w skladzie,gdyby nie to to bym dawno sprobowala, bo nie ma tam marchewki :-/ CYNA - przy AZS nie mozna podawac jablka? Skad masz plan ostroznego rozszerzania diety od pediatry, z netu czy sama ulozylas wg uznania i aktualnych wytycznych? Ja AZS-u nie podejrzewam, ale moja corcia ma wrazliwa cere,podejrzenie alergii na bialko i regularnie ja wysypuje (policzki, za uszami, szyjka) i sporadycznie na tułowiu i rozszerzanie jej diety to dla mnie zagadka i dylemat. Wspolczuje kilkudniowych wyjazdow meza - my tez podobnie funkcjonujemy, tyle, ze moja niunka (odpukac) spokojniejsza. MINI55 - moja corcia tez sporo spi: ok. 9 h w nocy, potem po kazdym karmieniu (jest ich cztery plus piate po ktorym zasypia do rana) od 1 - 2 h. Tez mnie to na poczatku zastanawialo, ale nie widze zadnych innych niepokojacych rzeczy wiec wyluzowalam. KK - altruistka, wulkan energii do tego optymistka (tak trzymac), masz jakis przepis na to? Odnosnie Twojego pytania o prezent na chrzest to pomyslalam o obligacjach skarbu panstwa- tylko nie wiem, czy to mozna tak od reki kupic, czy czeka sie na emisje. Chorym dzieciaczkom i ich mamusiom - duuuuuuzo zdrowka. Kazdej mamie na tym forum chcialoby sie cos odpisac - nie starczyloby miejsca i Waszej cierpliwosci. A ja chyba zmienie pseudonim na \'nocna warta\' :-) Milego Wam czwartku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×