Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Dziewczyny z trudem czytam co piszecie a sama nie zdążąm nic sklecić bo mały daje do wiwatu! Dzisiaj spał zaledwie 40 min przez cały dzień i o 20-tej był tak padnięty, że usnął...ja już sie ucieszyłam, ale moje szczęście podrzemało 20 min i koniec...teraz gada w łóżeczku na zmiane z płaczem i marudzeniem i tak pewno zejdzie do północy jak to ostatnio się dzieje...potem jeszcze od 3-7 pobudek nocnych i znowu nie będe mogła jutro oczu otworzyć:-( Ale pocieszam się, że mu się to zmieni wrótce...mam nadzieje:-) Własnie wrócił mąż i też stwierdził, że zima idzie bo strasznie zimno i pewno do małopolski już wkrótce zawita... A my dziś byliśmy u chirurga dziecięcego bo mały ma wodniaczki jąderek i od 2 miesięcy bez zmian, mamy poczekać aż Mały skończy rok, podobno często się wchłaniają a jak nie to operacja...aż strach pomyśleć... Właśnie Mały zamiast spać liże szczebelki w łóżeczku:-) Może mu lizaka kupie hi hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O Zizusia ja tez z podkarpackiego Cyna jutro poszukam na alegro tego ,mojego wozu:) kupowalam w sklepie i nawet nie patrzylam czy tam sa-ja placilam 289zl--mam popielato- pomaranczowy--nie jest sztywny,ale raczej na 2 dzieci nie posluzy bo moj juz jest troche taki wybujany--ale ja jestem zadowolona--bo drugi wozek(tez spacerowke)mam Graco na 3 kola--ten to dopiero jest SZTYWNY--wiec mam porownanie no i co wazne jest leciutki--po schodach latwo wniesc Liliankas Ty z Rzeszowa --to przywiez tesciowa na operacje kregoslupa do Mielca mamy nowy oddzial neurochirurgii--podobno super specjalistow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie że z młodym lepiej. Majka tez nie lubi pozycji na fasolke.Bardzo lubi byc twarza do mnie i dotykac mnie po włosach i buzi moze sie tak bawic godzinami.Zębów za to nie mamy chociaz pcha wszystko do buzi i starsznie sie slini od 2 miesiecy. Postanowiłam pojsc na siłownie wzmocnic troche miesnie nog brzucha i pleców przed nartami ale nie mam kiedy teraz gdy pracujemy z mezem na zmiane to zupełnie odpada wieczorami tez ciezko bo moj ma treningi 2 razy w tygodniu i jak ja mam o siebie zadbac ? Chyba bede zmuszona któras z babci prosic zeby chociaz raz w tygodniu mi z dziecmi posiedziały przez te 2 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Zizusia, dobrze, że małemu lepiej)) Ja na nic czasu nie mam - wszystko w biegu załatwiam, doba mi się skróciła, że hej! Na szczęście mała zdrowa i grzeczna)) Od 1 grudnia idzie do żłobka :-) Już myślałam, że nas opiekunka czeka, a tu niespodzianka - tel. ze żłoba, że jest wolne miejsce)) W Opolu to graniczy z cudem, takie miejsce w najmłodszej grupie wiekowej (od 6 do 12 mcy). Mam nadzieję, że Hania nie będzie chorować, bo nie uśmiecha mi się tysiąca na opiekunkę wydać miesięcznie. Póki co - Hania bryka w objęciach babć (na przemian). 3mcie się ciepło, u nas też zimno strasznie. A jutro śnieg z deszczem podobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę, jeszcze sprawdzian z "Lalki" muszę wymyślić... a tak bym do wyrka poszła....bu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magmal tylko nie wymysl pytania podobnego jakie bylo na maturze z lalki hehe :) maly pobrykal i spi wiec ja tez mykam papapap milej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wiem ze pewnie NIE ale moze... ma ktoras z was na zdyciu wkladke do krzeselka redukcyjna dla niemowlaka? bo kurcze mam to krzeselko bez wkladki i powie Wam ze mi Niki sie tam krzywi a na jego asymetrie to jest zle i poszukuje wkladki, moze ktoras ma i nie uzywa i jakos bysmy sie mogly dogadac.. ?? prosze pomyslcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa i ja w sumie jeszcze nie karmię w tym krzesełku, bo niby mała siedzi w nim ale za bardzo sie pochyla do przodu i wszystko ląduje na bodziaku. dlatego na razie jeszcze leżaczek lub huśtawka w pozycji półleżącej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem o co biega Jak wpiszesz Coneco Traper to na alegro od razu one wyskocza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musze sie wam pochwalic bo zawsze wam zazdroscilam ze wasze maluchy spia prawie cale albo cale noce. OD 2 DNI moj maly po kapaniu dostaje butelke zasypia w pokoju, budzi sie o 12 dostaje mleko i spi do 5 dostaje butelke i spi do 8 :) wogole lezy w łożeczku i sie sam bawi dla mnie to nie moje dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja tez ostatnio ładnie śpi w nocy, tfu..tfu... na jedzenie budzi sie ok 22-0 w zależności o której jadła wcześniej jak ostatnio jadła o 16-17 to o 22 jak koło 19 to o północy i spi później do rana bez jedzenia tzn kręci się wierci, ale generalnie śpi, już mi się nie budzi co godzinę co dwie z krzykiem, jak jeszcze 2 tyg temu. Kartola kochana jak wpadniesz na kafe i będziesz miała chwilę to tylko potwierdź czy dobrze pamiętam, mięska do zupki ok 7-8g. czyli jak mam słoicek gerbera z indykiem 80 g to tak no ok 9-10 zupek? i czy moge podzielić na te 9 porcji i pomrozić, bo słoiczek może być otwarty max 48h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :D, U nas ciąg dalszy nauki jedzenia...marne efekty:P, Oleńka dzis kończy pół roczku 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juusta cierpliwość popłaca, zobaczysz jeszcze Oleńka Cię zaskoczy:) a mi ktoś dziecko podmienił, zasnęła o 9 i jeszcze śpi, SZOK:P:PP:P dla niej to nowość:) i trak właśnie chciałam Wam napisać, a właściwie tym mamom których dzieciaczki śpią krótko że przyjdzie taki czas że będą spały dłużej, u nas długo Karola spała po max 30 min a teraz rano 1,5 h i popołudniu ok2 czasem 3h:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno, mamusi dzieciaczków ząbkowych:P które zęby najpierw wyszły Waszym baby, dolne czy górne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas jeszcze zabkow nie widac Stelka dobrze ze piszesz o ty indyku w sloiczku--bo ja tez kupilam ale myslalam podzielic na 3 razy i dodac do zupki??-w zyciu bym nie pomyslala ,ze to za duzo-taki malenki sloiczek a nie pisze na nim przypadkiem,ze po otwarciu nie mozna mrozic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Mój Hubi nie ma jeszce żadnego zęba, a skończył już pół roku. Wam maluchy zaczynają spać w nocy,a mój się rozbrykał i fika o 3 nad ranem, budzi się i domaga mleka normalnie szok bo nigdy tak nie było.Nie chcę go przyzwyczajać do jedzenia w nocy bo mojej siostry córa ma rok i najwięcej je w nocy a ona chodzi jak zombi. Żurkowa a może spróbuj taką wkładkę z fotelika samochodowego,może będzie pasowała? lecę wieszać pranie, mały jeszcze śpi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochaniutkie:)) Mój właśnie zasnął, uff ale nie obeszło się bez wycia oczywiście Ja już daję mu słoiczki po 6 miesiącu, przy pierwszym słoiku mi się porzygał, przy drugim było już lepiej, a teraz wcina już normalnie, w końcu musi się nauczyć jeść takie pokarmy, a nie papki cały czas, Napiszcie mi jak to jest ze skazą białkową, bo ja już nie wiem co mam myśleć, mój je Nutramigen bo miał zielone kupy, ale nie miał żadnej wysypki czy czegoś takiego, kilka dni temu dałąm mu jogurt z owocami leśnymi i nic, wczoraj też mu troche dałam i dalej nic, żadnej reakcji, kupa tylko ciemniejsza ale to chyba po jagodach, daję mu zupki z kurczakiem, cielęciną i też nic, więc on ma tą skazę białkową czy raczej nie?????????????????????????????????? Jedyne co to go wysypało po oliwce johnsona, czyli to może być AZS, mam racje???????????? bo ja się już pogubiłąm w tym wszystkim, :(:(:( Jak ubieracie swoje dzieciaczki po domu???? bo mi teściowa każe na śpiochy zakładać jeszcze spodenki i dodatkowe skarpety jak mały jest na kocu na dywanie, ale ja tak nie robię, fakt, że on ma nieraz zimne rączki ale karczek ma ciepły Anikom mój też ma wodniaczki, mam nadzieję, że nie trzeba będzie operować, :(:(:( Mój zasypia koło 20 i budzi się i nas koło 6, dostaje jeść i potem ciągnie mnie za włosy albo \"głaska\" po twarzy przez godzinę aż pada i śpi do 9, potem trochę zabawy i znowu sen, ogólnie on potrezbuje 2 drzemek dziennie bo inaczej jest nie do życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) kareczka mój w domu chodzi w rajstopkach, body na ramiączka, lub na krótki rękawa /na długi zakładam mu rzadko/ i na body ma bluzeczkę. ja mieszkam w bloku. jejku dzisiaj mój mały grasuje po podłodze, że hej, przemieszcza się niesamowicie szybko w różne miejsca :) my też nie mamy jeszcze ząbków, ale tym się nie przejmuję bo córeczka miała pierwszy ząbek jak miała 10 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majke ubieram po domu w body rajtuzki spodenki z dresu skarpetki i cineka bluze - ona tez sie bawi cały dzien na podłodze .Spiochów to ja nie mam jak ona skonczyła 3 miechy spimy w body z krótkim rekawem i na to pajac bawełniany z pełnymi stópkami.Ja mieszkam na parterze i troche ciagne przy podłodze dlatego młoda bawi sie na kocach na dywanie . Majke karmie w foteliku tzn deserki zupki chrupki i ciasteczka a mleko na rekach w pozycji fasolki.Co do jedzenia to Majka mało je w ciagu dnia ale noca to podobnie jak Miji wstaje 2 razy i domaga sie mleka wczesniej tak nie było.Zaczełam jej dodawac kaszki ryzowej do mleka na noc ale wcale to nie spowodowało dłuzszej przerwy miedzy posiłkami. Zreszta Majka jak wstanie o 4,00 na mlesio to jeszcze przez godzine sie bawi w łózeczku po ciemku a ja nie spie razem z nia. Teraz ona odsypia nocne igraszki a ja musze szybko gotowac obiad bo na popołudniu do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja podobnie u ubieram tzn rajstopki i bidy z krótki rękaw a na to długi i to tyle:) czasami zamiast rajstopek zakładam spodenki i skarpetki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas pierwszy ząbek to dolna jedynka z prawej strony (moja prawa) a po 2 tygodniach druga dolna jedyneczka a co dalej zobaczymy. Krzesełko ja mam takie bo bardzo mi się podobało..: http://allegro.pl/item478835540_krzeselko_fisher_price_zen_collection_polecam.html Ale jest piękne to fakt niezaprzeczalny i elementy metalowe i drewniane ale rozczarowała mnie jego możliwość regulowania wysokości i oparcia. Wcześniej korzystałam z koleżanki Chicco Polly i wizualnie mi się nie bardzo podobało ale regulacja fajna no ale coś za coś.. Nocki kurcze Laura znowu się coś rozregulowała dostaje jak zwykle kaszkę ok 19 przed kąpaniem i cycuś o 20 na dobranoc i zwykle przesypiała noc a teraz budzi mi się ok 1-2 w nocy a potem jeszcze ok 5 ;-( a ja nie wiem co się dzieje, czy to znowu jakiś skok wzrostowy czy \"rozpuściłam\" córcię.. ;-) Ale z pozytywów to chociaż ją sobie poprzytulam w nocy... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ubieram rajstopki i body na długi rękaw i tyle i praktycznie większość dnia spędzamy na podłodze i wydaje mi się że jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulinek --> A napisz więcej jak ten masaż bańkami robisz? Liliankas --> Za dużo nie pomogę jeśli chodzi o takie operacje :( O oddziałach położniczych to bym Ci napisała referat ;) Nie mam pojęcia w których szpitalach się tego podejmują. Jeśli na liście będzie Barlicki to bym raczej omijała szerokim łukiem, ale stawiam że Was wyślą do WAMu czy Kopernika. Wiesz może? A ogólnie to poziom opieki jak wszędzie, czyli faktycznie wysłałabym kogoś do pomocy. Jakby teściowa mogła chodzić to byłby luzik bo w każdym szpitalu jest jakiś sklepik i stołówka, to by bidula sama się dożywiła. Skoro jednak chodzi o kręgosłup to będzie leżeć i wtedy nikt z personelu jej po bułeczkę nie skoczy, a jedzenie szpitalne jest jakie jest, a przede wszystkim to są małe porcje. Nie wiem nic natomiast o szpitalach lekarzach od kręgosłupa. Ja jak miałam szyjny walnięty w wypadku to musiałam po znajomości łatwić wizyty u neurologa w Koperniku bo terminy były ho ho.. juusta --> Fajnie że napisałaś o tym Radio Kids :) Już namierzyłam i puszczam. Żurkowa --> ja będę miała to krzesełko z tukanem, więc tam wkładki niestety nie będzie. anik --> Dzięki, pooglądam zaraz w wolnej chwili :) kareczka --> My małej zakładamy bodziak na krótki rękaw, śpiochy i kaftanik, skarpetki. Czasem nie zakładamy bodziaka jak jest cieplej. Potem się postaram napisać o tej skazie i AZS bo teraz muszę uciekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, moj druga noc byl taki niespokojny ze szok parktycvznie do 3 byly pobudki ale za to jak zasnelismy to do 10.30...bo mnie pies obudzil bos zczekal , to sie wyspalam, moj do tej pory spal w rampersie, tzn jednoczesciowy pajac ale bez stoptek , ale teraz sie maly odkopuje wiec ma pajacyki ze stopkami, bo u nas palimy w piecu i w nocy sie nie chce chodzic podkladac wiec nad ranem taki chlodek, no i w dzien to ja go glownie ubieram w cienkie body na szelkach pod spod, w dresiki , i skarpetki albo kapcie i jakas bluzeczka na gore, bo mamy cieplutko a maly jak wierzga to sie poci no malemu lepiej nie wiem skad ta goraczka byla, cos pochrypuje ale nie chce mu dawac nast tabletek zobacze co sie bedzie dziac:) my tez ząbkow nie mamy...a 4 list. skonczyl pol roku, ale mowie sobie ze na wszystko przyjdzie czas a te nocne pobudki to moze juz to?? ach , od jakiego wieku dzieci nie jedza w nocy, bo ja jak mojemu nie dam np 60 mleka to sie bedzie krecil i tak ciagnie cumla ze az piszczy, dzis jadl w nocy tak 2x 60 2x90, no ale w dzien nie je duzo mleka, teraz bede mou dawac pic zamiast mleka, chociaz cwaniak wypluwa no i ja oczywiscie jeszcze bez sniadania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja sie bierze do siadania dosc konkretnie smam sie podnosi z pozycji lezacej .za dwa dni skonczymy poł roku ale zebów brak.Wiem ze jestescie przeciwniczkami chodzików ale ja byłam bardzo zodowolona przy starszej córce i teraz tez mnie korci zeby pomału wyciagnac go z piwnicy- bedziecie na mnie krzyczec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liliankas super to krzesełko ale cena powalająca, ja mam takie z Fisher Price coś jak Rain Forest i jest spoczko tylko strasznie duże i już dom mamy zagracony trochę tymi małego rzeczami :):) Czyli ja nie ubieram mojego za lekko, kurde nie chciałabym go przegrzać, a wręcz przeciwnie troszkę zahartować, ja chodzę od zawsze po domu na bosaka, nie cierpię kapci, skarpetki czasem toleruję i już nie pamiętam kiedy byłam chora, a najśmieszniejsze jest to, że ciągle słyszę, że się rozchoruję jak nie założę kapci albo skarpet i że już nie mogą na mnie patrzeć, a ja mam ciągle zimne stopy ale to nie znaczy, że jest mi zimno, no ale wszyscy wiedzą lepiej, a teściowa to już w szczególności Cyna skrobnij coś o tym AZS i skazie jak znajdziesz chwilkę, będę wdzięczna:)) bo oszaleć można,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×