Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Kareczka ja w USA kupowałam a brat mi przesłał ;-) więc wyszło mnie jakieś 350 zł... a ono mi po prostu świetnie do mieszkania pasuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeju, ale wy rozpisane jesteście :P Nie mam czasu czytać ... Stelka teoretycznie na 100g zupki 7-8 g mięska (kosteczka 2x2cm :P ), ale ja daję 1/3 słoiczka, więc całośc akurat na 48 godzin :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nie nadążam z czytaniem paulinusia266 - ja też mam niski poziom tsh bo 0,004, norma ponoć od 0,4 ważę 49,5 a przed ciążą ważyłam 56, dziś mam wizytę u endokrynologa i boję się że da mi hormony i nie będę mogła karmić. Może któraś wie coś więcej o nadczynności tarczycy, i czy to może wpływać źle na synka. anik31 - ja pochodzę z Mielca, teraz mieszkam w Rzeszowie ale często przyjeżdżam do rodziców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, ja Małemu ubieram bawełniane body z długimi rękawami i najcześciej frotowe półśpioszki, nie wiem czy to nie za lekko do \"maszerowania\" po płydkach i parkiecie ale mój mały jeszcze nie rusza się poza mate A powiedzcie mi dziewczyny jak chodzicie Wy ubrane po domu, bo mi najwygodniej jest w dresie na podłodze bawić się z Małym, ale mojemu mężowi to niezbyt się podoba i wczoraj się o to pokłóciliśmy, wogóle ostatnio jest jakoś bardziej nerwowo, Mały późno usypia więc mąż nie może liczyć na jakieś fiku-miku bo ja padam ze zmęczenia i zasypiam i chyba dlatego taki podkurzony chodzi...faceci...najfajniejści są Ci co mają poniżej metra wzrostu:-) Dziewczyny a nie wiecie co to znaczy jak maluszek ma różnie układające się fałdki na nóżkach bo ja to wczoraj zauważyłam i nie wiem czy to o jakiejś asymetrii świadczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom ja w dresie pomykam cały czas nawet nieraz do sklepu się zdarzy bo nie chce mi się przebierać i wygodniej jest, przecież nie będę się w domu stroić, mój mąż zresztą też jak wraca z pracy to dresy zakłada, to taki nasz strój domowy po prostu, jedni zmieniają tylko buty na kapcie, a ja zawsze przebieram się cała bo nie chcę chodzić w domu w ciuchach w których chodziłam na zewnątrz bo po co zarazki jakieś przenosić Fifek dziś marudzi strasznie, jenyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy, Co do fałdek to podobno nierówne swiadczą o dysplazji bioder ale nie wiem dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kareczka ale byliśmy u ortopedy jak Mały miał 3 m-ce i nic złego nie stwierdził, kazał przyjść jeszcze raz kontrolnie jak Mały skończy pół roczku i wizyte mamy dopiero za 2 tygodnie (takie terminy mimo że prywatnie), kurcze będe się teraz denerwować:-( Dobrze Ci, że mąż też dresowy bo mój sam często w dresie chodzi ale ja mu sie już opatrzyłam:-( a to taka wygoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) stelka27***---> u mojej najpierw lewy dolny ząbek, a po ok. 2 tyg drugi dolny Zizusia---> ze spaniem to u mnie było tak, że do ok. 4,5 miesiąca mała spała od 20 do jakiejś 8 z przerwą na karmienie ok. 5, no a od jakiegoś 1,5 miesiaca jej się coś poprzestawiało, odkąd te ząbki się zaczęły i zazwyczaj się budzi o 23, 3 i 5...dam cyca i dalej spi, a ja myslałam że już zawsze mi całą noc będzie spać, naiwna:P,nie wiem może ten cyc to jej za mało no ale na razie to z łyżeczką walczymy:D, a dziś zjadła ze 2 łyżki dyni z kleikiem:) dla Oli to niezły sukces:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy dobrze pamiętam chyba Stelka ma to krzesełko 2w1 sun ( ze stolikiem)---> i jak się sprawdza? Bo teściowa chce nam kupić , a jeszcze nie wiem jakie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam cały czas chodzę w dresach bo tak jest najwygodniej:), ale jak mam wyjść to się przebieram, maluje i te sprawy;) Mój mąż tak samo, dresiki w domu. Ja małego ubieram w dresy i body z długim rękawem albo z krótkim i na to kaftanik czy cienką bluzę, albo w rajtkach go zostawiam jak np wrócimy ze spaceru.Prawie zawsze ma skarpetki, ale jak ściąga i się bawi stópkami to mu już nie zakładam, chyba, że ma lody. Dziś na spacer ubrałam mu zimowy kombinezon zimno jak cholera :/ Ja jeszcze się wstrzymuję z fotelikiem. Karola ma pytanie.MOja siostrzenica ma pod skórą takie ruchome\" nieforemne kulki \"( bardziej owalne)z tyłu głowy nad karkiem .Jak się się to dotknie to można przesunąć.Nie wiesz co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no maly dzis grzeczny...ciekawe ile pobudek w nocy ech ubior moj codzienny ..a wiec: spodnie dresowe , na gore jakis top, no i polarki :) w tym mi najlpiej, a maz? nie zwraca uwagi...tzn dla niego bez roznicy, mowi ze we wszytskim pieknie...umaluje sie to i tak nie zauwazy, a czy jestem w dresie czy w sexi bieliznie: i tak ma ochote , a nawet raz mi powiedzial ze w codzinnym stroju to jeszcze bardziej, zreszta jak sie nie pomaluje, tak na codzien to mi ost. ktos powiedzial do ktorej klasy...liceum chodze pfff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do faldek to sie patrzy jakos od tylu pod pupcia a nie na udach z przodu bo u nas tez sa nierowne na oko na udach ale to nie o te chodzi tylko jakies tam pod posladkami czy cóś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do krzesełka jestem zadowolona a właściwe karola jest, może później na NK wrzucę zdjęcie jak mała siedzi:) fajne jest to że dosyć blisko jest do blatu jak se go max przysunie i mięzu nóżkami jest taki :bolec: plastikowy co gwarantuje że mi nie zleci dołem, ani nóżki nie przestawi. a u nas początek przeziębienia, to po tych chrzcinach, na razie tylko katarek mały i kaszelek, ale całą gamę lekó zapoda.lam na noc, może coś po może:) i zaczynam polowanie na fotelik samochodowy, może kupię na aukcji uzywany:) co do kombinezonów to dzis pierwszy raz ubrałam ten gruby, a był to koszmar, ja nie wiem jak oni je szyją że rączkę do rekawka ledwo można włożyc, i był to pierwszy i ostatni raz, a na szczęście dostałam od szwagierki taki z H&M taki że nóżki można jak w worku nocić, albo jak na kombiznezon z nóżkami i jest luźny więc spoko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Uszanowanie :) Stelko*** Tobiaszowi wylazła prawa dolna jedyna a 6 dni później jej siostra bliźniacza ;) i dziś na szczepieniu kiedy pediatra oglądała Tobiemu gardełko dowiedziałam się, że górne bliźnieta są tuż tuż boziuuuuuu w przeciągu miesiąca wyjdą mu 4 ząbki?:( tak się bidulinek męczy :( teraz śpi :) i chrapie :) Kupiliśmy krzesełko do karmienia, Tobiaszek wniebowzięty :) walił zabawkami po blacie z taką werwą, że zastanawiałam się czy go nie zdemontować w celu uniknięcia pęknięć ;) Mój Kochany rozrabiaka❤️ mały demoliszynmen :D Brrrr dziś mróz trzymał cały dzień. JUPI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co? :( Tobiasz je już wszystko to, co dozwolone Szkrabom w jego wieku ale nie chce za nic doić mleka modyfikowanego i czasem jest tak, że mojej piersi też nie chce. W nocy już nie budzi się na jedzenie, tylko wstaję raz czy dwa razy Go przekęcić kiedy śpi na brzuszku. Zwykle bez problemu ssie pierś rano, około 6.00. A w ciagu dnia to różnie. Chyba czeka mnie 'odrzucenie piersi' :( kurcze, nie sadziłam, że tak ... że tak mi będzie przykro. Nieodparty dowód na to, jak szybko nasze dzieci dorośleją :( Łłłłeeeee cholewa, zara się pobuczę .... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dziewczyny ale mam stres, cala w srodku az chodze i juz nie mam apetytu zeby sobie kolacje robic! Jutro idziemy na plukanie kanalika lzowego i w szpitalu mamy byc juz o 8. A na dodatek powiedzieli ze mala ma ostatni posilek zjesc o 4 rano, ale moja nie da rady tak dlugo wytrzymac i z moja mama i mezem stwierdzilam ze nakarmiej ja o 5! Boze jak ja sie boje jutrzejszego dnia, moja bidulka bedzie przerazona a ja bede zapewne ryczec razem z nia! Nie wiem jak my to przerzyjemy?!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Uwadze będą mówić o tych mężczyznach co zginęli chyba chodzi o tych ludzi co jedna z was pisała że to jeden z męża kolegi z pracy brat o ile dobrze pamiętam. masaż bańkami wygląda następująco: Zasysam bańkę na pośladku, udzie i robię masaż tj ruchy okrężna środek poślizgowy to oliwka lub krem do masażu. Jak nie mam czasu to przysysam 2 szt tam gdzie mam rozstępy myję się i co jakiś czas zmieniam miejsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anikom my byłyśmy kilka dni temu u ortopedy. Moja mała ma na jednym udzie o jedną fałdkę więcej niż na drugim. I ortopeda po zbadaniu powiedział, ze wszystko jest ok. A też się martwiłam, że ją ćwiczę a efektu niema. I do kontroli za 2 miesiące ale ćwiczyć już tak dużo jej nie muszę. No i my po szczepieniu. Lalka była bardzo dzielna :-) :-) Nawet nie zauważyła, że coś się działo. Tylko długo czekaliśmy, ponad godzinę, bo przed nami było jedno dzieciątko. A że mamy fajnie wymalowaną przychodnię to Wiki zobaczyła Koziołka Matołka, Krecika i Kubusia Puchatka :-) A zimno dzisiaj, brrr. Mróz. Wiki w domu ubrana jest na ogół w bluzeczkę krótką i na nią śpiochy frote lub body krótkie, spodenki (albo rajstopki) i bluzeczka z długim. Ja śmigam albo dresach albo dżinsach ( po polskiemu :-p ) Na górę bluzeczka krótka albo bluza. Mój M to tylko zauważy różnicę jak spódnicę założę (niezwykle rzadko spotykany widok), a tak to mu bez różnicy - chyba, bo nigdy nic nie mówi. Jak długo nie ma teges to też umie się nafoszyć ;-) No i coraz częściej słyszę z jego ust, że tylko Wiki i Wiki a o nim to już nie pamiętam. Szkoda, że nie da się klonów z nas porobić ehhhh :-p :-p :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulinek działają te bańki coś na rozstępy????????? bo ja mam cały brzuch i chętnie bym się ich troszkę pozbyła:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak to w Uwadze na TVN to bylo o tym co pisalam , porazka u nas tez caly dzien byl mroz, brrr dziewczyny czy wasze bobasy w nocy sie odkopują ? ja nieraz nie slysze i jak wstane to maly jest odkopany i zimny, jest na to jakis sposób ? zeby tak nie bylo wiecie co ze u nas tez ja tylko ciagle eryk eryk i chcac nie chca ctata troche na boku...kurcze ja sie tak \"zakochalam\" w malym ze mam fiola na jego punkcie echhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwiewczyny mój miał wodniaczka jak się urodził ale już mu zszedł lekarz mówił że powinien sam zniknąć do roku czasu więc nie martwcie się. Znajomej syn miał po roku i w wieku przedszkolnym zniknał mu też sam. Wiec no panic Dziewczyny a czy lekarze oglądają siusiaki waszych dzieciątek? Mój lekarz jeszcze ani razu nie zaglądał :( Kareczka nie powiem Ci czy działa na rozstępy, bo po takich kuracjach one są teraz takie bardziej różowe po masażach, ale siostra mówi że widzi poprawę a ma 5 letnie rozstępy. Skóra po masażach jest napięta bardziej jędrna mogą pojawić się wybroczyny sinaiczki krwiaczki tak ma być trochę poczytałam o tym w necie dzisiaj. Bo ja to za słabo widocznie robiłam, jak tylko skóra zaczerwieniona była to kończyłam zabieg tak mi pokazano na kursie kosmetycznym więc się dostosowałam do wiedzy jaką mi przekazano. A jeśli to jest taki mocny masaż z wybroczynkami to nie powinno się go robić codziennie. Muszę sie jeszcze dokształcić w tym kierunku. Na pewno nie zaszkodzą a mogą pomóc WAZNE PRZECIWWSKAZANIA do chińskich baniek 1. Rozległe zmiany zapalne skóry (alergiczne, ropne lub grzybicze). 2. Wzmożona kruchość naczyń krwionośnych. 3. Skazy krwotoczne (zespoły złej krzepliwości krwi np. hemofilia). 4. Duszność (np. stan astmatyczny, niewydolność oddechowa i/lub krążeniowa). 5. Choroby autoimmunologiczne (tzw. choroby z autoagresji). 6. Stwardnienie rozsiane w okresie nowego rzutu. 7. Anemia i stany ogólnego wyniszczenia. 8. Wysoka gorączka (powyżej 38,5°C). 9. Nieustabilizowane nadciśnienie tętnicze ze skokami ciśnienia skurczowego > 200 mmHg. 10. Kobietom ciężarnym nie wolno stawiać baniek do 4-go miesiąca ciąży ze względu na ryzyko poronienia. Od 5-go miesiąca ciąży nie stawiamy baniek na podbrzusze oraz okolicę lędźwiową oraz gdy ciąża jest zagrożona. W ciąży nie należy stosować dużego podciśnienia. 11. W przypadku wylewów podskórnych i obrzęków spowodowanych stłuczeniem lub skręceniem nie powinno się stawiać baniek przed upływem 24 godzin od urazu. 12. Czynna choroba nowotworowa. 13. Gruźlica. 14. Drgawki. 15. Stan po spożyciu alkoholu. 16. Baniek nie należy stawiać bezpośrednio po posiłku. UWAGA! 1. Należy zachować ostrożność u osób leczonych lekami przeciwzakrzepowymi (aspiryna, acenocumarol itd). 2. Nie zaleca się stawiania baniek u osób chorych na serce przed ich dokładnym zbadaniem i uzyskaniem wyników EKG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Któras z was pisała o kulkach na karku u siostrzenicy.ja mam takie cos na dole pleców miałam robione USG i to sa tłuszczaki - zrobiły mi sie po pierwszej ciazy.Ja mam ich 8 w sumie mi nie dokuczaja chyba ze bardzo schudne to uciskaja mi na nerw i wtedy boli mnie biodro i promieniuje do uda. jesli nie rosna to nic sie z nimi nie dzieje ale dobrze by było zeby jednak lekarz top zobaczył.ja swoje pokazałam pierwszemu kontaktowi i on to stwierdził a USG zrobiłam przy okazji jak robiłsm usg tarczycy. Mnie po antybiotytku chyba przyplatał sie jakis grzybek miałam isc do giny ale kazała mi zrobic badania a ja nie mam czasu isc do krwiopijców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój M jak kiedyś wrócił z nocki to szukał syna patrzy na lóżeczko nie ma go, patrzy na łóżko nie ma spowrotem do lóżeczka a on pod kołdrą i zsunał się tak nisko, że go nie zauważył. To zakrywanie się kołdrą ma po tatusiu :) Też odkopuje się czasami więc ubieram go cieplej jak zapowiadają zimne noce. W domu jak jest ciepło to chodzi w bodach z krótkim i rajstopki bądz spodenki jak chłodno to dorzucam bluzeczkę z długim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny z Wrocka mozecie polecić jakiegoś dobrego lekarza muszę zrobić USG piersi+węzły ( głównie te węzły) bądź przychodnie z dużym doświadczeniem na razie mam onkomed i dolmed czy polecacie którąś z nich?? Kurcze muszę koniecznie z tymi węzłami zrobić porządek bo zaczynają mi dokuczać bardzo często. A jeszcze jedno może macie w rodzinie bądź znajomych chorych na raka czy słyszałyście coś o stosowaniu beta glukanu w walce z nowotworem?? A może znacie inne sposoby naturalne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulinek85 a znasz może jakieś strony w necie o tych bańkach, bo ja mam cały brzuch w rozstępach a dopóki karmie piersią to nic nie moge zrobić z nim, czy można te bańki stosować przy karmieniu? Co do naturalnych metod leczenia raka to moja mama zażywała chińskie leki (jak chcesz to napisze Ci jakie) ale nie wiem na ile to skuteczne bo oprócz tego miała 2 operacje i chemioterapię i jest OK. A mój Mały znów się budzi co pół godziny:-( Wiecie nauczył się rozpinać pampersy i musze z nim \"walczyć\" przy przewijaniu:-) A co do fałdek to nie będe czekać na wizyte u ortopedy i się stresować tylko zadzwoniłam do znajomej rehabilitantki i ma wpaść w czwartek i obejrzeć Małego, a jak coś to od razu powie co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do odkrywania o moja Karola śpi w takim super ciepłym śpiworku z misia, kupiłam ostatnio w 5,10,15. my mamy znów katar na potęgę i Karola budziła sie w nocy co godz, ale chyba brzuszek ja bolał bo pierdziała, dzis idziemy di lekarza i na ewno musimy przełożyć szczepienie:) c kjjjjjnvgi - o pozdrowienia od córci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:(( zaraz Was poczytam narazie napisze ze znow mam dola, moj dalej nie chce jesc zup (juz okolo tygodnia), jadl przeciec pieknie a teraz nie wiem co sie z nim dzieje, nie ruszy i tyle, tzn cos tam zje, ale karmienie trwa 30 min zje malo i to jest wmuszanie, wypchanie lyzki i szukanie okazji jak przez przypadek otworzy buzie...a przeciez to nie o to chodzi :(( glowe juz mniej krzywil mi na lewa strone teraz znow, zwlaszcza jak siedzi, masakra glowa tak skrzywiona na lewa strone:(( nie wiem co mam robic juz ale naprawde nie wiem jak mam sie z czegos cieszyc jak wszytsko jest nie tak nie ma rzeczy ktora jakos by mnie optymistycznie nastawiala:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj w nocy tez spi w spiworku wiec sie nie odkrywa, nieraz na spiworek dam mu jeszcze koldre a piszczy moj na potege...:(( malo mowi tylo piszcze i staje w lozeczku klaudia: pewnie po plukaniu jest dobrze my 05.11 plukalismy i bylo szybko i bardzo sprawnie, u Was napewno tez tak jest kurde zapowiada sie ciezki dzien (ZNOW) jak patrze na malego, zaczyna sie marudzenie piszczenie itd, nie dojedzoeny i tak to wyglada ale nie dam mu butli bo nauczy sie tak ze jak nie zjem zupki to zaraz dostaje butle :((( jeny ta musze cos z soba zrobic bo tez chodze w dresach..jak chodze to jesr ok ale czesto laze w pizamie.....masakra nic mi sie nie chce no ale co gruba jestem we wszytskim wygladam zle, wszytsko mnie obciska a nie bede kupowac nowych ciuchow wiekszych, luzniejszych znow wstal i stoi...zeby tylko do tylu nie wyrrznal...dzis mu obnizam lozku na sam dol, ciezko go bedzie glasakc do spania ale coz a jak zauwazyc taki wodniaczek na siurku???? mija: wlasnie dalam wkladke z fotelika i pasuje:)) moj najpierw mial dolne jeny ten caly czas stoi i marudzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żurkowa wodniaczki nie są na siurki tylko w woreczku mosznowym gromadzi się płyn, który tam sie dostaje z jamy otrzewnej, to są takie wyczuwalne kulki, które mogą mieć różne rozmiary w ciągu dnia, nam to zdiagnozował pediatra przy okazji szczepienia i dał skierowanie do chirurga dziecięcego, mamy obserwować do roku bo często się wchłaniają a jak nie to operacja:-( Głowa do góry :-) mój Mały też marudzi odkąd oczy otworzył, może taki kiepski dzień dla maluchów dzisiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CześĆ kobiety !!!! U nas wsio ok.\\Kajtek ładnie sypia i ładnie zasypia. Z jedzeniem coraz lepiej.Je codziennie obiadek(słoiczek) i od wczoraj podaję też tak ok.19/20-stej sinlac-zjada ok 80ml. no i krótko przed spaniem cycuś oczywiście. W ciągu dnia cyca jeszcze ok.4x Jest cudowny i najkochańszy tak jak oczywiście wszystkie nasze maluszki. Powiem Wam,że super sprawa mieC dwójkę dzieciaków z taką przerwa ( 7 lat).Moge na chwilkę zostawiĆ małego z KArolą i pięknie się nim zajmuje poza tym mały jest od KAroli uzależniony prawie tak jak od cyca.Jak zbliża sie pora przyjścia Karoli ze szkoły to jakis taki robi się marudny i niespokojny i jak tylko młoda pojawi sie w drzwiach to poprostu SZAŁ.Uśmiechy od ucha do ucha i kwiki :-) -JAK JA TO LUBIĘ! A KArola zaraz biegnie myĆ ręce i do braciszka pobawiĆ się i poprzytulaĆ-mówię Wam piekny widok. MAm nadzieję,ze sielanka będzie trwała wieki. Nie za bardzo natomiast wiem co ze spacerami jak jest tak wietrznie.Wczoraj wyszliśmy i byliśmy niecałą godzinkę,bo tak za przeproszeniem piździło że hej,no i dziś znów tak wieje:-(( jak ja tęsknię za wiosną i latem buuuuuuuu Żurkowa ja Cię rozumiem czasem przychodzą takie dni,że człowieka nic nie cieszy ale TWój NIKI jest \"czadowy\" i wszystko będzie dobrze.Musisz nastrioC sie optymistycznie,a moze jakies spotkanko z koleżanką-na mnie to zawsze dobrze działa. miałam niedawno taki okres,ze cały czas myslałam ,ze kajtus jest chory,mimo,ze nic na to nie wskazywało to ja tak czułam i sie zadreczałam. no ale wszystko wróciło do normy. dokończe pisanie póxniej ,bo młody siedzi na kolanach i az rwie sie do klawiatury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×