Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Camomilla to pochwal sie wózkiem, nie wiem jaki zakupiłas ale ja myslę nad bliźniaczym, takim gdzie jest jedna gondola i jedna spaceróka choć na razie mysle bo jeśli Karolinka pójdzie do żłobka to kupię taki który ma taka przenośna gondolę w której można w samochodzie przewozić, a taki podwójny na wiosne dopier bo w zimie i tak będziemy na krótkie spacery chodzić:) Ty na początek będziesz miałą troche gorzej bo obie trzeba będzie znosic po schodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a bo chyba nie napisalam, woda na basenie jest ozonowana, a dzis bylo juz fajnie, Nikodemek nie plakal i super bylo w wodzie, robil to co inne dzieci bo juz sie nie bał, ale pod warunkiem ze mama albo tata trzymał go jak Pani prowadzaca go tylko chciala dotkanac to juz mina nie bardzo i placz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żurkowa rozumiem że to sa specjane zajęcia dla dzieci?? napisz mi kiedy sie takie odbywają, czy w tygodniu tez, i w weekend, bo 18 to dla nas za późno licząc dojazd do domu, a kusi mnie ta woda ozonowana:) i ile kosztuje taki basen:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka a może pojedziecie po prostu razem w ciągu dnia? Kupcie małej rękawki i zobaczycie jak się czuję w wodzie itd... a później się będziesz zastanawiała nad regularnymi zajęciami... Karola.. mam pytanka do Ciebie.. 1. Mój 2-letni chrześniak nie gryzie jedzenia tylko połyka co mu się do buzi uda weepchnąć ;( no i często budzi się w nocy z ogromnym płaczem podciąga nóżki to brzuszka i sygnalizuje że go boli. czy może być to jakiś problem spowodowany tym że nie gryzie, czy może to być coś bardziej poważnego? No i co mój brat powinien zrobić tak żeby nic już nie przeoczyć? 2. Zastanawiam się nad szczepieniem MMR i tego samego dnia na ospę wierzną - czy nie będzie to zbyt duże obciążenie dla Laury? Czy korzystniej zrobić przerwę jeśli tak to jaką? No i jak jest z \"kleszczowym zapaleniem...\" czy nasze dzieciaczki warto szczepić czy nie? czytałam że muszą być 2 dawki w odstępie 6 tygodniowym żeby były zabezpieczone.. jedziemy 20 czerwca nad morze i się zastanawiam czy by jej teraz nie zaszczepić bo tam dużo kleszczy jest.. no i pytanie czy te szczepienia można łączyć.... doradź coś bo ja już mam potworny mętlik w głowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koliban na pewno najpierw spróbujemy się oswi c z wodą, ale to u nas na basenie, mamy basen, ale woda chlorowana, jakos wolę ozowana, raz czy dwa pójdziemy u nas, jak ok to będziemy jeżdżic do Wrocka to jakieś max 40 min drogi:) a tymi rękawkami to sama nie wiem czy takim dzieciom można, jakos myślałam na początek o takim kółku z matkami żeby dziecko dołem nie wypadło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas już po imprezie, było super, jak nigdy obyło sie bez spięć, dużo prezentów i radości:-) Szymuś odsypia wczorajszy dzień już trzecią godzinę a ja sprzatam i sprzątam i sprzątam a później wybieramy się na pierwszą jazdę rowerkiem (prezent od chrzestnej):-) Rano bylismy do kontroli u chirurga dziecięcego i wodniaczki jąderek wchłonęły się więc bardzo się cieszymy:-) Pani doktor mówiła tez o higienie siusiaczka, żeby codziennie myć wodą z mydłem i delikatnie naciągać skórkę, nic na siłę - pisze o tym bo któraś z Was się nad tym zastanawiała, powiedziała również, że jesli w wieku 3-4 latka napletek będzie bardzo przyklejony to warto pokazać dziecko chirurgowi, wtedy smarują jakąś maścią i mechanicznie osuwaja skórkę. Oj Ci nasi mali mężczyźni;-) Miłego popołudnia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom, a jak lekarz tego nie zrobi w wieku kilku lat to jako mały nastolatek sam go sobie zerwie podczas .... :P :P :P Stelak, brzuch jak najbardzej może boelć od problemów trawiennych... nie wiem tylko jak nauczu=yć małego żuć... może powinni zadzwonić do Logopedy i zapytać czy on też się takimi rzeczami zajmuje- bo wiem, że u nas tak. Co do szczepień od kleszczy to tylko od zapalenia mózgu chronią, ale od boreliozy i babeszjozy nie... ja bym jednak chyba proponowała dobre repelenty niż to szczepienie- chroni ponoć cały cykl- 3 dawki, po dwóch to jakieś 70% poziomu p/ciał... Nasze dzieci i tak miały teraz masę szczepień, więc moze za rok... ale mną się nei sugeruj, porozmawiaj jeszcze z lekarzem A ja dziś byłą przy porodzie :) :) :) TROJACZKÓW :P :P :P :P Śmiałam się że koietka chciała drugie dziecko a urodziła i drugie i czwarte :) :) :) :) Dzieciaki duże jak na trojaczki bo 1700, 1800 i 1890g, 34 tydziń ciąży... Diwk kobietki i facet- Jurto więcej o nich poczytam i zapewne pobadam, bo dziś to dochodziły do siebie w inkubatorach... Przeraziło mnie że jak zechcę trzecie dziecko a urodzę też piąte ???? to byłby numer :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola to post chyba do Koliban:) no to musiało byc niezwykły poród:) no ja jak bym teraz miała choćby bliźnięta urodzić to nie wiem co by zrobiła:P:P:P:P:P moje dziecko chyba tez musze przestawić na jedna drzemkę, spała jak zwykle 2 h rano tzn od 11 do 13 i na razie dalej buszuje, wczoraj tez raz spałą a teraz właśnie rozpakowała karton ze swoimi ciuszkami na sprzedasz i posortowała:) to o 19 kąpiel i spać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też już małego przestawiam na jedną drzemkę. kurcze u mnie mały też miał wodniaczka, muszę teraz na szczepieniu za 2 tygodnie porozmawiać z panią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sobie ciągle myśle o imprezie roczkowej no a głównie o torcie, nie mam pomysłu na fajowy tort, oglądam zdjecia na NK z imprez roczkowych i fajne torty miałyście, chłopakowi najlepiej auto i juz a dziewczynce???patrze na rózne strony w necie i nic fajnego nie widzę:( karola i jak zwyle do Ciebie pytanko, dałam dzisiaj rano karoli pierwszy raz mleko tzn tylko 4 miarki na 240 ml a resztę zagęściłam kaszką no i widzę że cos nie tak, tzn spi ale sie budzi i nóżki podciąga do góry jak by brzuszek no i zrobiła dzisiaj kilka razy kupe jak zawsze robi jedna, pierwsza była taka jak zwyke:P:P ale później juz albo takie małe a ostatnia taka rzadsza jak u niemowlaka no i niby dobrze bo żółtawa??? czy to od mleka, może faktycznie Karola ma nietolerancje laktozy, ale kurcze nie mam gdzie zrobic tego testu Kerego. a jak Ci ostatnio pisałąm jak patrzyłam na skład bebilonu comfort to ma tyle samo laktozy co pepti a nutramigenu mała nie chce i co robić? nie dawać mleka jeszcze?w maju idziemy na testy pokarmowe i wyjdzie mi czy na dzień dzisiejszy jest uczulona na mleko. po tej jelitówce osttnie noce były super, mała ładnie spała a dzisiaj po tym mleko widze że będą czeste pobudki????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie zastanawiam się czemu myślicie o tych szczepieniach przeciw kleszczom ja przez 23lata nigdy nie miałam kleszcza dwa razy tylko po mnie chodził. A mam fobie na ich puncie. Siostra raz na obozie załapała. A my wszędzile latałyśmy po lesie, drzewach, w trawach, nawet obóz miałyśmy w jakiś krzakach. I nic :) Jeszcze teraz ta propaganda w TV \"zaszczep swoje dziecko....\" Zaraz pewnie zaczną ludzie się szczepić na grype bo świńska grypa panuje. Bedzie tak jak z ptasią grypą.... Wiecie musze się wam wyżalić maż powiedział mi pare przykrych słów dzisiaj i chyba jutro pojedziemy z synkiem do moich rodziców na jakiś czas... Tak to jest ciągle kasy brakuje na życie to i kłótnie są o wydatki oczywiście.... Jeśli kogoś interesuje to zapraszam do obejrzenia filmiku, którego 4 stacje tv nie chciały wyemitować. Cios prezesa ok 7 min. http://www.youtube.com/watch?v=CCOFbXvhOjU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaliczyliśmy pierwszy spacerek na rowerku, Szymuś zachwycony:-) ciocia trafiła z prezentem na urodzinki:-) Stelka u nas był tradycyjny tort okrągły, ale w jednej cukierni widziałam tort w kształcie księżniczki i był super dla dziewczynki, zaraz poszukam link to wkleje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka ja mojej królewnie zrobiłam Zamek ;) nie wiem czy widziałaś nasze zdjęcie z urodzinek na NK.. i wszystkim się podobał ;) Karola dzięki za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka stelka ja widzialam tort z lalką, ze tort to suknia laleczki:) a gora ozdobą np lalka albo normalnie jadalna laleczka ja zrobie zwykly chyba, tzn zamowie u znajomej ale bez wydziwiania, my tez dostaniemy rowerek na urodzinki:) juz jest kupiony, czekamy na oficjalne wreczenie, ja mam wrazenie ze malemu pojdzie duzo zebow od razu:( co jeszcze, maly wstal o 21 i buszuje, znowu wstaniemy jutro o 11 jak dzis... Karola masakra 3 od razu hihi, nie wyobrazam sobie, moja kumpela ma miec w lipcu trojaczki i ma nerwice :) nie wiem jak u was ale u nas...maly nie bawi sie zabawkami tylko garnkami, uwielbia paleczke od cymabalków, ma manie na punkcie pantofli, klapek, zciaga nam z nog a, w ogole nie mozna zostawic buta bo juz go tarmosi, a jak sie dorwie do papierowego recznika to ...maskara tak porwie na takie male kawaleczki ze szok, ech przynajmniej sie oszczedzi na zabawkach mam pytanie do was, co myslicie o zmianie po roku mleka bebilonu na bebiko 3, oczywiscie powod to cena, maly tak go duzo pije ze nie wyrabiamy, bebiko jednak tansze, jak myslicie dobry pomysl???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie babki)) Zizusia, Hanka pije Bebiko 2 i w domu, i w żłobie - wszystko jest OK - jeszcze poczekam z tą 3 - choć moja mała kończy rok 10. maja. No i postanowiłam zaczekać z tym krowim mlekiem w żłobku po roku.. dostanie rano mleko w domu na śniadanie, a w żłobku jak coś będzie na mleku gotowane, to dostanie w zamian coś innego - już ustaliłam z pielęgniarką) Pogoda piękna, a ja..zakatarzona ( Już mi - co prawda - lepiej, ale weekend był nieciekawy... Miejmy nadzieję, że bebe nic nie złapie ode mnie. Mój M też katarzasty... Oby do lata... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koliban no właśnie widziałam i bardzo mi sie podobał, ładniejszy niz te lalki:) sama piekłaś?? ja nie mam zdolności do torta a nie wiem czy u nas ktoś mi taki upiecze:( zizusia rozumiem Cie z tym mlekiem, ja przez ta jelitówke wydałam majątek na sinlac bo mała nie chciała nic innego:P co do rowerka to my kupiliśmy sami, bo roczek robmy dopiero 30 maja, a juz taka piekna pogoda że szkoda czasu, mała jest zachwycona rowerkiem, przez pierwszy dzień cały czas sie nim bawiła, a jak szliśmy na rowerek to mąż wyszedł pierwszy żeby go znieść na dół a Karolinka az sie popłakała bo myślała że tata zabiera jej rowerek:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka torcik sama piekłam ;) i wbrew temu co się wydaje jak na niego patrzysz jest banalny ;) więc tak naprawdę jak się ośmielisz to mogę Ci dokładnie powiedzieć co i jak i go bez problemu zrobisz, bo nie ma szans żeby się nie udał hehe a nie wiem jak u Was ale po pierwsze u nas torty takie okolicznościowe kosztują ok 80 zł w górę za kg a minimalny tort to 2,5 kg jaki robią... więc jak dla mnie szkoda kasy.... a torta zjedli normalnie wszyscy, nikt nie zostawił ani kawałeczka, tylko mojego męża siostrzenica ale ona to taki typ, ale wieczorem sama wzięła sobie dokładkę jak nikt nie widział i już cały zjadła ;);););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kika fajniutki ;) zdobiony masą marcepanową, widać że pracochłonny, jak na samodzielne pieczenie a raczej dekorowanie nie targnęłabym się bez próby ;););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koliban---> no właśnie, prosty szaraczek to może tylko popatrzeć na te arcydzieła :) widziałam też fajne torty dekorowane masą z pianek Marshala( nie wiem jak się to pisze)i je muszę spróbować. Jeżeli piszesz że Twój tort nie może się nie udać to ja , jeśli będziesz tak miła, skorzystała bym z Twojego przepisu, bo też mi się bardzo podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola mam pytanie dzwonilam do nas na basen aby sie dowiedziec jaki warunki tam panuja i powiedzieli ze mimo iz nie ma rajec dla takich maluchow to mozna przjsc z tym ze woda ma temperature 28-28,5 a powietrze o ile dobrze pamietam 30,5 a woda chlorowana! Co ty o tym myslisz moglabym z mala i mezem sie wybrac? aha bylam wczoraj u tej ginekolorzki dzieciecej i zapisalam masc oekolp mam smarowac rano i wieczoram przez dwa tygodnie i jak sie rozkleja wargi to ok ale jak nie to mam przyjsc i ona je rozerwie, boze przeciez ja nie moge sie na cos tak okropnego zgodzic, w razie by nie bylo poprawy po tej masci to poszukam innego lekarza z bardziej cywilizowanymi sposobami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka, wozek podwojny Babyono-to jakas tutejsza marka.Jeszcze go nie mamy,bo trzeba po niego pojechac:)Nie ma dodatkowej gondoli,jest wkladka dla noworodka,dla nas wystarczy,bo nasze spacery z reguly ograniczaja sie do sklepu pod domem-jak jestem sama.Powod-nie ma gdzie isc!Do parku daleko,trzeba samochodem... Ja tam o torcie nie mysle wcale,bo i tak nie bede piekla:)Brat R ma cukiernie,wiec on sie tym zajmie-ma by w koncu tort niespodzianka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kika wysłąłam Ci kolaborat z opisem krok po kroku. chyba aż za dużo tych opisów ale nie chciałam niczego pominąć i zaoszczędzić Ci stresu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ale wczoraj wiaaało, przez to siedzieliśmy cały dzień w domu. Dziś jak mała wstanie to lecimy, bo juz nie wytrzymam. Na dodatek w naszym bloku robią remont, wiercą okropnie, hałas straszny, Wiki boi się tego wiercenia i zaraz do mnie ucieka. Ja myślalam o torcie księżniczka właśnie, ale nie wiem, bo coś przestaje mi się on podobać. U mnie bedzie piekła moja mama, bo ona ma takie zdolności. Urodzinki robimy chyba 17 maja (w niedzielę), ale sie okaże jeszcze czy M będzie. Narazie utkwił w Rosji, nie ma go już ponad tydzień i nie wiadomo czy dziś wypuszczą. Zobaczcie 500 stron o naszych maluszkach!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×