Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Witajcie, bylam pewna, ze jak tu zajrze po weekendzie, to STELKA bedzie juz 'rozpakowana' :-) A my w weekend zaliczylismy drugi katarek, zaledwie tydzien po ostatniej chorobie. To ja mala chyba tym razem zalatwilam - jak sie zrobilo zimniej to na spacerkach marzlu jej rece i nos, wiec w sklepie zakladalam jej dodatkowa wastrwe i chyba niepotrzebnie, musiala sie zgrzac i ja pewnie przewialo. A Wy jak sparawdzacie na spacerze, czy dziecom nie za zimno? AKINOM, a jaka macie atmosferke przy zasypianiu? Ja wlaczam slaba lampke, cichutenko radio rmf classic lub chilli zet, zamykam drzwi do pokoiku i staram sie zeby sie wyciszyla. KLAUDIA, a jak wyglada to na oczku? U Niuni od dlugiego czasu na powiece jest taki maly, twardy, bialy kaszaczek. Fajnie, ze sie z HARRIS odezwalyscie. MAGMAL, jak masz juz szampon Seboradin, to proponuje sprobowac do tego jeszcze ten lotion. Po umyciu wlosow wmasowujesz go w skore glowy i nie trzeba splukiwac. Ma specyficzny zapach, ale mi sie nawet podobal, no i najwazniejsze - u mnie byly efekty. CYNA, PAULINEK, a wiadomo Wam cos o jakichs zwyczajach czy przesadach dotyczacych swiadkowania, nie wiem, zakladam, ze nie wolno swiadkowej zalozyc czarnej sukni, a cos wam jeszcze przychodzi do glowy - nie chcialabym popelnic jakiegos nietaktu :-) Na koniec, co do szczepien - my niby lecimy hexa (w srode mamy ostatnie), ale jedno szczepienie zrobiono nam 5 w 1 zeby opuscic jedna zoltaczke i lekarka z pielegniarka zapewnialy, ze tak mozna. Zreszta KAROLA pisala, ze inni pediatrzy tez tak robia. Rota nie szczepilysmy - z dodtakowych mialysmy tylko ospe na 2 latka bedzie jedna dawka pneumo. Slyszalyscie cos o tym zeby brzoskwinia zatwardzala kupki? Wdalam sie ostatnio w spor z kolezanka. A mialam klasc sie o 23 - max o 24-ej. Masz babo placek... Spokojnej nocy i zdrowia wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie obudziłam się ubraniu na łóżku bo znowu padłam przy usypianiu Małego czyli cyrk z zasypianiem trwa:-( Wczoraj po kąpieli ok. 20-tej Szymus pocycał i zasnął jak to się wcześniej działo, ale po 40 minutach się obudził i nie mógł ponownie zasnąć, najpierw jadł, później zaczął gonić po mieszkaniu, a później pokładał się na łóżku i chciał cyca to mu go dałam z myślą, że zaśnie a On się zregenerował i znowu biega, to sobie myśle: niech chodzi aż padnie to po pół godzinie płacz straszny bo zmęczony i chce cyca no to ja znowu go przystawiam i jestem pewna, że zaśnie a dziecko pojadło, usiadło i znowu rozrabia i tak 3 razy aż w końcu ja zasnęłam ok. 23.30 a Mały się jeszcze przewalał po lóżku...strasznie to jest wykańczające i dla mnie i Szymuś też się męczy, zastanawiam się czy nie mogłabym mu podać czegoś łagodnie uspokajającego np. melisy zaparzyć? Karola co o tym sądzisz? Szymuś jest bardzo pogodny i nie widać, żeby go cokolwiek bolało i widać, że jest bardzo zmęczony, a może ja mam kawe zamiast mleka skoro po jedzeniu ożywia się;-) Dobra ide pod prysznic i może jeszcze się chwilke zdrzemnąć zdąże, pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i pospał Szymuś:-( Od pół godziny chodzi po mieszkaniu, ziewa i pokłada się na podłodze a zasnąć przy jedzeniu nie zasnął:-( Spał tylko 7 godzin, czy to normalne? bo jakos mnie to martwi:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom a probowalas jakis herbatek na dobry sendla dzieci?Na pewno cos jest,moja to takiej zwyklej do ust nie wezmie bo nieslodzona:)Claudia wczoraj zasnela sama,ja wpierw chwile z nia polezalam,a potem wyszlam i o dziwo nie plakala,pare razy mnie wolala,ale za kazdym razem jak wchodzilam do pokoju,smiala sie i bach glowe na poduszke i udawala ze juz spi:)Miejmy nadzieje ze tak bedzie juz zawsze teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w nocy tez byla goraczka, oda rana nie ma, ale sie zastanawiam czy to nie od zebow....ida jakies gorne nie wiem czy nie 5 tki bo 3 i 4 sa zadnych innych objawoow juz 2 dzien nie ma, tylko goraczka a trzydniowka juz byla ile moze sie taka goraczka od zebow utrzymywac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola no ja wlasnie tez tak to zrozumialam, ze mialyby to byc zastrzyki bezposrednio w gradowkie! Co do tego jak to wyglada to u naszej malej nie jest ona jakos baaardzo duza, troszkie mniejsza grudka niz groszek, ale jednak wypukle na gornej lewej powiece! Naogol jest koloru skory ale jak zaczynam jej robic cieple oklady i smarowac lekami robi sie czerwone! Czytalam na necie ze moze osiagnac wielkos fasoli co mnie przeraza, na cale szczescie jest to bezbolesne i malej nie przeszkadza! Mozesz sobie wpisac w gogle gradowka zdjecia to sobie zobaczysz jak to wyglada! Co do spania to od ponad 2 tygodnia nasza mala spi sama w swoim pokoiku, a predzej spala z nami w pokoju i czasami nawet w naszym lozku! Teraz usypianie wyglada tak: kapiel, ubieranie pizamki i kladziemy ja do jej lozeczka w jej pokoiku! Ma zapalone male swiatelko i ja lub maz siadamy przy lozeczku na podlodze i ona w tym czasie pije mleczko z kleikiem! Jak skonczy zabieramy butelkie i bierzemy ja do odbicia, ale juz przy zgaszonym swietle! Jak sie odbije lub dlugo nie chce kladziemy do lozeczka my znow przy nim siadamy i w ciemnosciach spiewamy jaj "aaa kotki dwa" i za pare minut ok 10-15 minutach mala spi a my wychodzimy i zamykamy do niej drzwi! Nigdy jej nie zostawiamy samej z butelka i po tym co stalo sie kilka dni temu, zawsze bierzemy do odbicia! Zdzazalo sie jej ze juz po oddaniu butelko zamykala oczy i spala ale jakies 4 dni temu po odstawieniu butelki przekrecila sie na brzuszek i majac glowe na poduszce zwymiotowala wszystko bo i odbilo sie jej jednoczesnie! Baaardzo sie wystraszylismy z mezem i strach pomyslec co mogloby sie stac gdybysmy tak ja zostawili, moglaby sie udusic tymi wymiocinami bo miala ich pelno w nosku! Fakt zawsze czekalismy az zasnela, ale zdazalo sie jej nie podnosic do odbicia! No ale my sie z mezem cieszymy bardzo ze spi sama w pokoiku, mamy wlaczona nianie cala noc i jak tylko sie przebudzi wola mama lub tata to zaraz szybko do niej idziemy i staramy sie ja uspac ponownie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia, żle mnie zrozumiałaś :P Ja wiem jak wygląda i gradówka i jęczmień i astygmatyzm czy wada retrakcji (mam 4,5 w indeksie z Okulistyki :P ) , ale metod nowych leczenia nie znam :( Jak ja miałam jęczmienie to miałam wypisany jakiś specyfik robiony, uwaga- na spirytusie !!!! ale po 2godzinym okładzie pękało i po krzyku... Gradówka jest głębiej, więc trudniej by sama zeszła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola zrozumialam, co do opisu o gradowce to pisalam to dla Pyzucha 30 bo wyzej pytala sie jak to wyglada, bo jej mala ma cos tez na oczku! Ta czesc postu akurat nie byla dla ciebie ;-) Wiem ze przechodzilas przez kazda specjalizacje! Buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha, ha, ha :) :) :) :) :) :) Ja znam podstawy, a reszę to już załatwiają specjaliści :P :P :P Dobra sprzątam chatę :P dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia nie doczytałam nigdzie o tym oddechu :( A nie mam czasu szukać, jak możesz to wklej jeszcze raz to powiem... Brzydki oddech to najczęściej refluks lub zła flora bakteryjna w jamie ustnej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jestem:) nadal 2w1 niestety:P:P:P:P:P nic się nie dzieję kompletnie, juz nawet zero skurczów i bóli:P:P:P:P wpadłam w wir robienia słoików, wczoraj karton soków z winogron, dzisiaj z malin, a jutro kompociki z gruszek:) i w piątek może jeszcze buraczki:) Karolinka niby ma mniejszy katar ale kaszle jeszcze głównie w nocy, ale nie ma gorączki, energia ja rozpiera więc sie nie przejmuje, dzisiaj była fajna pogoda na wietrzenie noska, i po żłobku biegała 2 h po podwórku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś jakiś szał ogarnąl moje dziecko - rano dostał krzesełka z Ikei mamuty dodo stolika w swoim pokoju i tak się niemi cieszy że spać nie chciał w dzień i tylko na tych kszesełkach przy stoliku by siedział malowal czytał obrazki - tzn ja mówię co widać na obrazku a on paluszkiem pokazuje. Jak nawciągany :D na nic czasu nie miałam. Katarrro dalej męczy. Jak pije mleczko z butelki to nie oddycha nosem tylko co chwila bierze oddech i szybko wypija. Oczyszczam ten nos fridą a le i tak oddychać nie chce :( Z usypianiem to jest tak że kąpiel ubieranko i tulanko mleczko ząbki i leży na łóżku a ja siedzę i czekam aż zaśnie i wychodzę ale około północy płacz no to lecę i często zasypiam na jego łóżku i tak śpię do rana.Nie wiem co tu zrobić z tymi pobudkami nocnymi bo to najgorsze. Wydaje mi się że on jest przerażony że jest sam w pokoju i że coś go zje ;) Magmal Seboradin jest naprawdę dobry tylko trzeba go stosować i odżywkę też. Akinom cydaje mi się że Szymek ma jakieś przejściowe klopoty - może zęby albo brzusio go boli od czegoś.Ja wczoraj zauważylam u mojego idące trójki i może ten katar taki też przez to. Klaudia ale mieliście przejście z tym odbiciem.Ja nie odbijam tylko samo Wojtkowi się odbija jak się wierci zanim się do snu ułoży ale może spróbuję odbić. Stelka czekamy w zaj...stym napięciu na twoje rozwiązanie normalnie ciśnienie robisz niezłe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka jak robisz kompot z gruszek bo ja chcę porobić?? a nie wiem jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haris no a ja jakie ja mam ciśnienie że Tomeczek nie chce wyjść:P:P:P kompot z gruszek prosta sprawa, obieram gruszki, kroję w ćwiartki wrzucam do słoików, no i zalewam wodą z cukrem, zakręcam i gotuje słoiki ok 10 min od zagotowania sie wody:) ja daje niecałe 1 kg cukru na 5 l wody, ale to w zalezności kto jakie słodkie lubi:P tak mam zrobione tez brzoskwinie, i zastanawiam sie czy jabłek tez tak nie porobić:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa no i porobiłam tak też kompot z truskawek, ale nie wiem czy go będę piła, bo raczej dla karmiacych mam niezbyt dobry:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka podziwiam!!!! Ja nie mam kiedy obiadu ugotować, o przetworach już nie wspomnę :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola no Tobie się nie dziwię że nie masz czasu:) ja od 9-10 do 16 mam luzik, bo córcia w żłobku i nudzi mi się:P obiadki ostatnio u teściowej więc gotowanie też odpada:P no ale jak sie Tomeczek urodzi to skończy się laba, będzie i gotowanie i zero wolnego czasu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola no mala ma od jakiegos czasu nieladny oddech! Nie jest to jakis odrzucajacy baaardzo ale taki jakby po lekach! I wlasnie tak sie zastanawiam czy powodem moze byc to ze mala poraz pierwszy w zyciu miala podawany antybiotyk (DURACEF)? Predzej niz mala sie rozchorowala nigdy takiego oddechu nie miala i podejrzewam ze to moze byc od tego?! Moja mama twierdzi ze od zoladka, co do zlej flory to nie wiem jak to sprawdzic, czy udac sie do pediatry aby sprawdzila jaka jest tego przyczyna? Podaje jej od dnia pierwszej dawki antybiotyku actimelki jako probiotyki czy cos w tym stylu, nawet teraz mimo ze antybiotyk zakonczyl sie tydzien temu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koliban no własnie widziałam na Nk Allanka, silny z niego chłopak:) Karola no właśnie co z tym oddechem, nie wiem czy te teściowe tak maja, ale mnie tez mówi _ chrześnica męża ma nieładny oddech i żółty język - że to coś z sokami trawiennymi itp?? Klaudia z tego co wiem to actimelki to nie jest zbyt dobra rzecz dla dzieci i w ogóle dla dorosłych tez, ale może Karola niech sie wypowie:) ja spadam spać:) do jutra.....:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka czemu jutro???? Z przpracowania??? Czy po prostu juz wystraczy??? :P :P :P Z oddechem to długa historia- refluks, zakażenie, zła higiena jamy ustnej, przewlekły stan zapalny itd, itd Sorrki, teraz to nie mam jak zbytnio opisywać wszystkiego, ale obiecuję, ze jak mi przypomnicie w piątek ... :) :) :) Koliban, ale silny facecik :) :) :) Śliczniutki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zapomniałąm napisać, że wczoraj przysłali mi wreszcie paczkę z pieluchami po ocleniu :) Muszę powiedzieć że wkurzyłam się na maxa jak zobaczyłam opłatę celną, bo nie dość że przetrzymali mi paczkę prawie miesiąc to jeszcze przywalili opłatę z grubej rury... całe... 2 PLN :P :P :P :P :P :P za wysyłke korespondencji :) :) :) :) :) :) Listonosz był niesamowicie zdziwiony, my jeszcze bardziej :) :) :) jejku, nie mam już siły, brakuje mi jednego wieczoru by wygładzić całe mieszkanie... Ale tatko jest wyrozumiały, więc przeżyje :) Jutro dokończę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :)) u nas też chróbsko:( i antybiotyk, summamed czy coś takiego co daje się 3 dni raz dziennie, a działa przez tydzień,, nos zapchany i kaszel :( i siedzimy w domu, na szczęście już grzeją:) mój M dziś zaczyna nową pracę, a ja do roboty od poniedziałku:) w końcu do ludzi pójdę:) u nas z zasypianiem różnie jest, ostatnio się zrobiło tak, że musimy oboje z M przy małym leżeć i czekać, aż zaśnie, ale wczoraj np zasnął koło mnie na kanapie dosłownie w sekundę, siedział mi na kolanach, nagle się położył obok i już spał :):):) ale nad ranem się budzi bo nosek zapchany i kaszel go męczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej melduję się na posterunku:P:P dzisiaj zwariowany dzień, latam i załatwiam ostatnie rzeczy:P w kolejkach mnie dzisiaj wszędzie przepuszczają:P jakby wiedzieli że mam termin porodu:P:P:P:P Karola no to Ci przywalili cło:P:P 2 zł w ogóle czy do każdej pieluchy:P:P kurcze przydałoby mi sie jeszcze z 10 szt:P:P:P:P:P:P:P:P a powiedz mi czy Ty kupując je płaciłaś z polskiego czy amerykańskiego konta????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koliban--->śliczne maleństwo:) Stelka----> no czekamy na dobre wieści:D Wiecie co coś mam przeczucie , że dołączę do ciężarówek:) Jeszcze to nic pewnego, bo testu nie robiłam, ani u lekarza nie byłam bo jeszcze za wcześnie, ale coś mi mówi...:D tak jak z Olą nawet testu nie musiałam robić, bo po prostu wiedziałam:D A no i jeszcze muszę się Wam pochwalić - kupujemy dom, przeprowadzka do końca listopada:D:D:D, stan do wprowadzenia, bo ludzie zostawiają wszystkie meble:) a jeszcze pytanko, jak tak Was czytam, to wszystkie piszecie, że najpierw kąpiel, a potem jedzonko przed samym spaniem, a czy nasze dzieciaczki nei są juz na tyle duże, że ta kolacja to trochę wcześniej powinna być, ja Olci daję 0,5 - 1 godz. przed spaniem. I tak waży coś koło 13 kg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to masz babo placek, wczoraj pisalam ze mala tak ladnie zasypia i nawet jak sie obudzi w nocy to siadam przy lozeczku i za moment spi?! Dzis mialm taki cyrk, przed 24 sie obudzila to lece do niej, uspalam i wrocilam do lozka swojego! O 3 znow sie obudzila i 2 razy ja usypialam, co ja dochodzilam do drzwi jej pokoju aby juz wyjsc i zamknac drzwi to na "mamamama?" I tak dwa razy az w koncu zrezygnowalam i wzielam ja do nas! Kolala sie chyba z godzine, ja smarkalam w chusteczki i ledwo oddychalam! Ta noc to jakis koszmar! Sadze ze powodem jej pobudek byl fak ze od wczoraj grzeja i miala za sucho w pokoju i za cieplo! Dzis skrece jej grzejnik do polowy! Mimo ze miala mokra pieliche przewieszona przez lozeczko i ceramiczny nawilzacz na kaloryferach to i tak bedac u nas slyszalam swistanie w nosku i sadze ze czas rozejrzec sie za jakims nawilzaczem powietrza! No wlasnie dziewczyny moze wy mi jakis polecicie cichy w miare i nie drigi, bo wydatkow mamy mase innych!? Jeszcze to moje przeziebienie mnie wyancza, ide dzis do lekarza i zobacze co mi doradzi! Nie dosc ze niewyspana to bola mnie miesnie, boli gardlo i nos caly zaatakowany, buuu.... Na dodatek jestem meeega zmeczona i nerwowa, co odbija sie na malej, a i ona ma od kilku dni same nyki i nyki! Jeden wielki pisk!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa to czekamy na wieści:):) trzymam kciuki:) Klaudia no ja tez muszę kupić nawilżacz, co prawda my jeszcze nie grzejemy, nakrywamy sie ciepłą kołderką, bo na ten nosek najlepsze zimne powietrze, ale co do nawilżacza tez na rzie chce kupić jakis tani, będę potrzebować dwa jeden może być tańszy myślałam o takim http://allegro.pl/item745266786_nawilzacz_powietrza_jonizator_sanico_essence_dhl.html co sądzicie???? no i drugie pytanko, chce kupić Karoli kołderkę, jakąś fajną i ciepłą bo ta co mam to porażka, jest lekka i nie okrywa całego ciałka:p wydaje mi się że powinna być taka jak by "masywniejsza", mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi:p jakie Wy macie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×