Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

czarna - gdyby było to troszkę bardziej na zachód (Łeba, Ustka) to bym pomogła, a na Hel mam trochę km. Ale byłam kiedyś na spotkaniu inegracyjnym w Jastarni, w pięknym hotelu "Dom Zdrojowy" nad samym morzem, ale jak pamiętam i ceny były powalające. Poszukaj na innych forach, może tam ktoś Ci coś podpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzenie chodzi o to właśnie zeby na helu coś poszukac bo siostre do Juraty wieziemy, wiec już byśmy nie chceli sie wracać za daleko, bo i tak nie wiem jak nasz synuś podróż zniesie. Moze jeszcze któras mi coś podpowie... ...i wolałabym żeby ceny nie były porażające:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jesteście kochane i bardzo się ciesze że tutaj trafiłam. Aż się poyczałam jak Was czytałam. Muszę sobie wszystko jakoś sama poukładać. Wydaje mi się że naprawdę dobrym rozwiazaniem była by czasowa rozłąka ale nie będzie to łatwe do zorganizowania. Albo mąż by zorientował sie co może utracić albo ja przekonałabym się w 100% że rozstanie bedzie najlepsze. Bardzo wam dziękuję. Chyba dzisiaj juz sie nie odezwe bo moze na dzialkę pojade. Ale poczytam Was wieczorem. Sciskam gorąco moje kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola ,wklejam link sklepu z artykulami dzieciecymi, http://www.talti.com/ jesli link sie nie otworzy na fotelikach to fotelik to seggiolino auto.co do marek to tak w skrocie: Chicco -bardzo dobra jakosc i cena jeszcze przystepna,my mamy wlasnie z chicco tylko teraz modelu nie powiem bo fotelik pojechal z tatuskiem do pracy, a ja mam straszny metlik w glowie,nie moge sie skoncentrowac na niczym-jestem w trakcie rezerwacji biletow do pl i ustalania szczegolow podrozy,brevi cos w stylu chicco,dalej jest marka foppapedretti-jedna chyba z najlepszych,niestety i ceny tez najlepsze,ale moze tesciowka sie szarpnie:p, inne marki to prenatal,peg-perego tez te z gornej polki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna --> ja nie pomogę bo na Helu byłam raz w życiu i to jakieś 13 lat temu. To była Jastarnia i pamiętam tylko że było bardzo ładnie i fajna plaża. A za rok jak dobrze pójdzie to pojedziemy chyba właśni do Juraty bo znajoma ma tam dom i zaprasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skopiowalam nie to co trzeba,juz poprawiam: www.culladelbambino.it powinno byc ok.ja swoich czasow bylam 3 razy na polwyspie helskim i za kazdym razem zatrzymywalismy sie we wladyslawowie i bylo super,ale to troche lat temu bylo nie wiem jak jest teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzenie na pewno mąż sobie poradzi :), moja córeczka ( też Magdalenka :) ) jak miała 3 miesiące musiała zostać na 4 dni pod opieką męża, ja musiałam iść do szpitala na laparoskopię woreczka żółciowego :(, przyjechała też moja ciocia by go wspomóc, ale śmiała się, że mój mąż do małej nie dopuszczał jakby się bał, że ciocia źle wszystko zrobi, on ją karmił, przewijał, kąpał, doskonale wiedział, który krem do czego:), spał z nią w nocy, spisał się na medal, teraz od marca do kwietnia też w sumie z nią sam siedział, bo ja byłam w szpitalu co rusz ze względu na cholestazę. tylko przygotuj się, że mała będzie później krzyczeć \" ja ciem do tatusia\" ;) czarna ja niestety nie pomogę, nie znam się :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczęśliwa mama - chyba tak źle nie będzie :) dziewczyny, nie orientujecie sie jak to jest z urlopem wypoczynkowwym, ja się było na zwolnieniu lekarskim związanym z ciążą. Ja byłam od końca grudnia do 8 maja,a potem macierzyński. Jakoś mi dziwie policzyli ekwiwalent za urlop. Odchodzę z końcem sierpnia, czyli powinnam dostać kase za 17 dni tego roku (liczone proporcjonalnie od stycznia do sierpnia czyli 8/12 x 26 dni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna, my też nie chrzcimy. Rodzina chyba się powoli przyzwyczaja do naszego sposobu życia. Znajomym też jazdy próbowali rodzice robić z tego powodu ale ucichło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cammomila wielkie dzięki :) Ja się śmieję że z Ebay\'a uczę się włoskiego, bo tylko chwilę mi zajęło rozszyfrowanie jak jest wózek, jak fotelik itd Włoski to bardzo fajny i intuicyjny język, podobny do łaciny- ale pewnie gramatyka jak w łacinie ciężka :P Co do Helu to ja nie pomogę bo nie byłam. Jak coś to Trójmiasto, Szczecin.... Ogólnie to preferuję ciepłe morza, bo koszt urlopu taki sam jak u nas, a przynajmniej gwarancja pogody. Dlatego jeżdziliśmy do Chorwacji, czy Grecji. No a teraz po raz drugi Włochy :) A co do chrzcin to nikt nie ma prawa na Was wymuszać. Jak Mati był mały to mi ksiądz nie chciał ochrzcić bo tylko cywilny mieliśmy. Ja mu tłumaczyłam że czekam z Kościelnym aż mój tatko dostanie zieloną kartę, a to się wydłuża przez zamachy 11 września. Zaproponowali mi że ochrzczą mi małego w dzień powszedni w Zakrystii, więc odwróciłam się na pięcie i wyszłam. A ponieważ chrzest z wody może zrobić każdy , wziełam małego z mężem do Kościoła i ochrzciliśmy go sami. Pełen chrzest miał jak miał 1,5roku razem z naszym ślubem :) Z tego co się póżniej dowiedziałam powinien mieć wtedy chyba tylko namaszczenie olejem, ale to było już po wszystkim. Może Tam na Górze nam wybaczą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie wlasnie obawiam ze bedziemy miec problemy z ochrzczeniem synka..:( ... jako rozwodnicy ja i mąz jestesmy dla Kosciola gorsi niz zlodzieje i mordercy ktorzy okazujac skruche dostana rozgrzeszenie.....Trudno Pan i tak wie ze nie jestesmy winni tych rozwodow. Czuje ze bedziemy szukac ksiedza ktory sie zgodzi na chrzest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna, z tego co wiem, nie można odmówić sakramentu... Jak jakiś ksiądz wam odmówi tzn że niezbyt mądry i powołania chyba brak i szukajcie dalej na pewno będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasia najwyżej pójdziesz do innej parafii i tyle. Pewnie gdyby mi nie zależało na obecności taty to też bym poszła gdzie indziej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak mysle ze skonczy sie na innej parafii. Musimy sie wreszcie zebrac i isc do ksiedza... wolalabym zeby maz szedl sam bo ja pyskata jestem i jak ksiadz odmowi to moge dac popis ;).... No jak sie zbierzemy to Wam napisze co i jak...oby nie bylo problemow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bibi moja siostra długo siedziała z mężem- 4 lata (prawie od początku ślubu) a nie miało to sensu bo i tak stwierdziła że nie pasują do siebie on ją denerwuje zresztą już pisałam o niej ostatnio. Ja ci powiem że jest młoda ma świetną córcię i teraz spotyka się z jednym jest starszy o 6 lat i mądrzejszy od szwagra mojego i może coś z tego wyniknie i założą prawdziwą rodzinę. Ona z nim była choć nie mieszkali razem tylko co jakiś czas bo dziecka jej było szkoda żeby rozwodzić się a i tak córcia tate widywała rzadko. Wiec to takie błędne koło było u nich. Bibi ja Ci podsunę taki mały pomysł może być to u ciebie ciężko bo masz 2 dzieci na głowie. To rada mojej pani Dyrektor ze szkoły kosmetycznej tak nam radziła ja ma się ciche dni. Przyda się też innym dziewczynom. Zrób się na bustwo!!!! Niech zobaczy jaką ma piękną żonę i co może stracić załóż jakieś sexowne ciuszki jeśli się nie malowałaś to zacznij -jak lubisz pomyśli że coś jest nie tak i może się opamięta no chyba że ubierasz się tak codziennie to jest problem. Spróbuj jeśli zauważy jakąś zmianę to może się zmieni bo pomyśli że dla kogoś się stroisz i zrobi się może zazdrosny. To podziała jeśli będzie mu zależało na Tobie. A jeśli jest taki osły jak ostatnio pisałaś to moze nici z tego. Podglądnęłam Cie na NK jednak się malujesz :) Dziewczyno z Twoją urodą to nawet jak wam się nie ułoży to znajdziesz sobie kogoś :) I napisz czy tatusiowi zależy na dzieciach??-już ktoś zadał to pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoannaWM też miałam problemy ze chrztem my z kolei mamy tylko cywilny na razie ale staremu to nie przeszkadzało za bardzo. Stwarzam nam problemy bo nie chciał siostry dopuścić jako chrzestnej bo ona właśnie nie żyje z mężem i powiedział później mojemu m że chciał jej pokazac gdzie jej siotry miejsce czyli przy mężu!! Powiedziała do niego pod kościołem gdy nie chciał z nami rozmawiać (dzień przed chrzcinami) żeby się do nam nie obracał plecami jak z księdzem rozmawiamy a on jej na to że ona tego progu kościoła ma nie przekraczać mi szczena opadła i od razu krtań mi aż ścisnęło i wydukałam tylko do niego że w takim razie jak Ksiądz nie chce ochrzcić mi dziecka to będę zmuszona zrobić to gdzie indziej ( dodam że wszystko było już opłacone) a on krzyż mi na drogę i powiedział że mogę ochrzcić gdzie tylko chcę. płakałam jak bóbr jak do domu jechałyśmy że krzywdę robi nie mi ale dziecku!!! Wiec my do dziekana niedaleko mojej miejscowości i od niego dostał chyba operę bo jak mąż już pojechał to nic nie plumkał jak gdyby nie było z nami rozmowy i powiedział mojemu że z babami to on nie dyskutuje. Jemu chodziło chyba o więcej kasy dlatego nam tak robił i tak mu więcej nie daliśmy ale na koniec powiedział że drugiego dziecka nam nie ochrzci jak ślubu nie będziemy miec więc mamy nawet nie przychodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też mam cywilny, mąż rozwodnik, ale ks nie robil problemu, oprocz jakis glupich ksitkow z naszej parafii, bo chrzcilam tam, skad pochodze... biurokracja... i do tego ochrzcilam nie na glownej mszy w niedziele, tylko po 18-tej w sobote, bo nie lubie takiego teatru, ma byc spokojnie i rodzinnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bibi rozwaz za i przeciw najlepiej wypisz na kartce będzie wszystko jasne dla ciebie . Może to emocje jeszcze trzymają więc mozesz być wściekła na m może wcale nie jest taki zły. Jesteś pogniewana z nim więc wtedy mówi się wiele rzeczy których się później wstydzimy. Przynajmniej ja tak mam. Ja to krzycze na mojego podczas kłótni czasami nawet przeklnę sobie brzydko do niego lub na niego i później aż mi głupio że tak powiedziałam. A juz na pewno mu nie mówię żę go kocham podczas kłótni i gdy pyta to mówię że nie chcę teraz mu tego powiedzieć bo jestem zła na niego!!! I może ty też taka jesteś?? :) Bibi a kiedy ostatnio powiedział że cię kocha???? Ja mam jeszcze taką opcje może on nie potrafi się odnaleźć w waszej rodzinie może myśli ciągle o tym czy zdoła utrzymać rodzinkę ... ja próbuję Ci posunąć jakiś pomysł może coś Ci przyjdzie do głowy i zobaczysz czy da się naprawić wasz związek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my mamy chrzciny 6 września,nie jesteśmy małżeństwem,mimo to ksiądz nie robił problemów,zgodził sie nawet żebyśmy mieli sami w sobotę ,a nie w niedzielę i bez mszy,a na pytanie,o powód dlaczego nie jesteśmy małżeństwem,mimo,że jesteśmy ze sobą 8 lat,napisałam,że nie potrafie podac powodu,i nic nie mówił. Widać co parafia to inne obyczaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas też biurokracja musieliśmy mieć od chrzestnych karteczki że byli u spowiedzi i drugie że są praktykujący i wierzący. Ja z mężem nawet nie mogliśmy iść do spowiedzi bo kościelnego ni e mamy i jesteśmy grzesznikami. Trochę to dziwne bo jak byliśmy nażeczeństwem i spowiadałam się ze współżyję ze swoim nażeczonym to byłam rozgrzeszona a teraz gdy tworzymy rodzinę to już nie mogę się spowiadać. :( trochę to dziwne ale cóż... Chyba usypiacie dzieciaczki :) mój śpi od 20 stej dlatego siedzę i piszę i pisze i wygadać się nie mogę.... A wiecie że mój syncio się nie obraca na boczki jak miał 3 miesiące to zrobił 3 obroty jeden po drugim- jemu to nie w głowie od 5 dni to woli łapać swoje stópki i kolanka a jak fajnie wyciąga rączki do zabawki jak przed nim pomacham grzechotką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My chrzcilismy w poprzednia niedziele--bylo wowczas 9 chrztow ksiadz nie robil zadnych problemow chociaz ani chrzesny ani chrzesna nie mieli zaswiadczenia ze byli u spowiedzi ten pierwszy jest Hiszpanem(partner meza siostry) chrzestna to bratowa(sa po cywilnym) zmykam juz spac ja moge wstawac rano ale wieczorami jestem nieprzytomna i jak maly usnie ,zaczyna mi sie pomalu zbierac pokarm--a ja wole usypiac jak mam puste piersi o ludzie ale mam teraz problemy, a tak lubialam poczytac ksiazke przed zasnieciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola a w moje imieniny ;) no tak wszystko zależy od księdza z chrztem :( a szkoda :(, ja mimo, że jestem wierząca praktykująca czasami nie rozumiem ich zasad, ale nie mnie ich osądzać. my mieliśmy chrzciny 27 lipca, wówczas miało też dziecko dopełnienie chrztu, bo było wcześniej ochrzczone z wody. podczas chrztu tego dziecka ksiądz nie polewał główki wodą, dawał tylko namaszczenie, szatkę białą, świeca. mój mały dzisiaj padł o 18, ale cały dzień w sumie nie spał :(, oj nie może nauczyć się przy córci spać, ta go ciągle budzi :(, ale od poniedziałku idzie już do żłobka to może się wyciszy i jakoś będzie lepiej, bo na razie czasami tracę siły, dzisiaj dzieci płakały na zmianę albo razem :( karola mam pytanko, bo mój mały jak zaczyna płakać to tak głośno i strasznie, że zaraz robi się czerwony ( ale to jak dla mnie normalny objaw) ale też zaraz jest cały mokry, a na twarzy ma aż kropelki potu czy wody, miałam dzisiaj zapytać o to lekarza ale zapomniałam. córcia tak nie miała, więc trochę mnie to ciekawi dlaczego. aha dzisiaj moje słoneczko po raz pierwszy zaczęło głośno śmiać, ale tak fajnie, że łezki w oczach miałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola --> Dzięki za tabelkę! Jutro sobie rozszyfruję kto jest kto :) Dziewczyny - czy ta butelka Tommee Tippee jest z plastiku czy szklana? Obawiam się że będę się musiała złamać i dokarmiać :( Mam mega doła z tego powodu.. Naryczałam się dzisiaj że ho ho :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna a po co ryczeć???? Czy dokarmianie to przestępstwo??? dziecku potrzebna jest szczęśliwa mama a jak będziesz się dołować to bez sensu.. a może to dobrze bo przygotujesz maluszka na wprowadzanie nowych smaków na razie to mleczko ale i inne produkty. Jesteś super że walczyłaś i na pewno dzieciątku wiele dałaś, Więc głowa do góry i nie ma sie czym martwić!Trzeba szukać pozytywów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka:) widzę, że na tapecie temat chrztu...:) ja chrzczę teraz w niedzielę 31.08 już wszystko mamy załatwione, ubranko się robi, przyjęcie w restauracji więc wszystko bezproblemowo... kk ma ja mam urodziny 05.09 :) dziewczyny ostatnio dostałam kilka zaproszeń i przypuszczam, że to od niektórych z Was tylko ja nie potrafię dopasować waszych twarzy do nicków z kafee czy wy macie jakąś listę...skąd wiecie że ja to ja na nk ??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna ja Cię rozumiem, ale ostatecznie dokarmianie to nic złego:) Liliankas ma rację.Zobaczysz będzie dobrze:) Ja to zazdroszczę Wam ,że możecie karmić piersią, ja miałam problem i ostatecznie skończyło się na butli:( Do niedawna wystarczyło poruszyć ten temat, a ja od razu w ryk bo taki mi przykro było.. Słyszałam że te butelki są super i jeśli się nie mylę to są plastikowe. Ja natomiast używam butelek aventu od początku i jestem bardzo zadowolona. szczęśliwa mamo :) mój też się w głos śmieje,szczególnie jak go giglam :D My tez narazie nie chrzcimy dziecka.mamy taki zamiar, ale jeszcze nie teraz .Pewnie też będą problemy bo mamy tylko cywilny, znajomy, który ma być ojcem chrzestnym( jeszcze tego nie wie:P)tez ma cywilny, a moja siostra (ma być chrzestną) to w ogóle bez ślubu żyje:), a na dokładkę mój mąż jest ateistą:P marzenie 31 ja nie wiem o co chodzi mój mały wcina 180 ml co 3 lub 4 godziny i nie da się go oszukać wodą czy smoczkiem bo drze się jak opętany i waży ponad 8kg.Jutro idę do lekarza z nim zobaczymy co powie.jak ostatnio byłam to doktorka stwierdziła, że sporo sobie przybrał.Ja jak byłam mała to byłam straszny pulpet, że ledwo na nogach stałam,więc może ma to po mnie.Nie jest grubaskiem,jest po prostu duży jak na 3,5 miesiąca. Ja też chyba będę dawać słoiczki,bo podobnie jak kareczka nie mam dostępu do ekologicznych warzyw,no chyba, że raz na jakiś czas przywiozę coś od teściów, ale oni mieszkają 150km od nas więc to nie będzie za często. czarna ja też Ci nie pomogę, ostatnio byłam na Helu jak miałam 5 lat:) Karola super, że jedziecie do Włoch:D anik31 ja szybko dostałam okres,aż się zdziwiłam.Dokładnie po 6 tygodniach,a tak fajnie bez było:) Liliankas , moja koleżanka z liceum tez ma rodzić na dniach:)Tak mi ąz ciepło na serduchu bo wiem co to znaczy:D ach cud natury , najpiękniejszy moment w życiu:D Ja też bym chciała drugie, ale jeszcze nie teraz bo chcę założyć własną działalność.Myślę, że za 2 latka :) Widzę że zdecydowałaś się na szczepionkę na pneumokoki,ja tez będę musiała, ale myślę,że w styczniu.Jak Niunia czuła się po szczepieniach? Ja właśnie teraz mam czas wolny.Ostatnio u nas dużo pracy.Mąż siedzi od rana do wieczora, ja właściowie siedzę z Małym od momentu aż się obudzi do kąpania, potem go karmię i kładę do łóżeczka.. Niedawno skończyłam prasować i ogarniać mieszkanie.Teraz relaksik i potem kąpiel i pójdę spać. Karola mam prośbę,czy mogłabyś się ustosunkować do tej wypowiedzi( podaję Ci linka i będziesz wiedziała o co chodzi).To jest mój mail do pediatry i jej odp. http://www.szczepienia.pl/mmw/porady.php?id=58&GUID=8f8c8481-6998-4dd4-8387-c6e5abb062ef yna czy takie nosidełko może być?? http://www.allegro.pl/item407785574_infant_805_ergonomiczne_nosidelko_za_29_zl_.html bibi napisz jak znajdziesz chwilkę, co słychać.Ściskam mocno 🌼🌼🌼 Dobra zmykam już:) Dobrej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola, wiesz co chodzi mi o to, że moja doktor chce teraz szczepić małego infanrixem 5 w 1 ( drugie szczepienie). Zaczynaliśmy od Hexy. Nie wiem co teraz mam robić.Uprzeć się żeby mi zaszczepili hexą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyna: ja mam butle Tomme Tippee i sa plastikowe i uwazam ze sa super:) Mam 3 takie, tylko z nich je synek. Ksztalt maja super. Juz zmienilam smoczek na 3+. my chrzcimy 12.10. chrzestna wlasnie robi w Irlandii bierzmowanie bo wymagaja... ale sie wczoraj poklocilam z mezem, wyszlam na dwor na 4 h a zawsze na 2 wchodze, ale mysalam ze go rozniose on by tylko siedzial na kompie i kuzwa ta pieprzona pilka nozna sie zajmowal, juz nie mam sily, jak widze jak on wlacza komp to az mna telepie, siedzial by 24 H!!!! w ogole mowie do niego ze ide na dwor z malym zeby mi wozek zniosl, siedzi...wiec sama znioslam bagatle prawie 25 kg, potem po malemu przyszlam, nie chcial mi go dac!!!! trzymal go a ja go chcialam zabrac jakis cyrk!! wkurwil mnie tym na maksa wiec jak wyszlam to trzasnelam drzwiami, zaczal mnie do burakow wyzywac itd:((( jak bylam na dworze dzwonil do mnie kilka razy jak dlugo nie wracalam ale rzecz jasna nie odbieralam. potem zaczal kapac malego jak wrocilam w domu 28 stopni a ten po kapieli w pajaca z weluru ubierac!! zreszta po kapieli nie mial nic przegotowane tylko co chwile po cos latal - masakra, ostatno tak sie na ogladanie Pekinu spieszyl ze ubral synka w body SAMO bez pampersa i wlozyl do lozeczka...oczywiscie caly mokrusieni zaraz byl :(( nie wiem co mam zrobic, ale ja naprawde juz mam dosc tego jego na kompie siedzenia, robi to co nie powinnien jest tyle innych rzeczy do zrobienia, zreszta ze szczepieniami to przez niego tak wychodzi jak wychodzi tzn zaczal siac panike i mnie nakrecac jak maly sie urodzil i go nie szczepilismy potem wpadl na pomysl zeby g neurologicznie sprawdzic wiec poszlismy i jeden lekarz powiedzial ze jest ok a inny ze jest troche wzmozone napicie miesnie, a teraz czekamy na wzyte u jednej z lepszych neurologow na ostateczna diagnoze tyle ze czeka sie 1,5 miesiaca na wizyte prywatne!! Dr DOŁYK... i co za 1,5 zaczne go szczepic to zanim go zaszczepie to co ze zlobkiem?? :((((((((((( ja chce do pracy wrocic bo z 1 pencji to ciezko a ja nie bede sobie i dziecku odmawiac tego czy tego. przeciez ne dam go do zloba nie zaszczepionego:( A KAROLA JAK TO JEST JAK MALY BEDZIE SZCZEPIONY TYLKO NA TE PODSTAWOWE (ALE JAKIES LEPSZE MU KUPIE) A JAK KIEDY MOWILAS ZE MOZE SIE ZARAZIC PRZEZ NP. SLINE OD INNYCH DZIECI CO NA ROTA NP. SA SZCZEPIONE?? Tak, jak sadzisz, duze prawdopodobienstwo ze zlapie mi cos takiego?? chckialam w styczniu do pracy wrocic ale przez mojego meza nie dam rady bo tak opieszale to zalatwia, jak bym mu nie trula codziennie ze jak zaczal temat to niehc go skonczy to dalej NIC nie bylo by w tej sprawie zrobione... i mozna by tak pisac i pisac...rece mi opadaja na to wszystko, ryczec mi sie chce, dola mam jak nie wiem co :((((((((((((((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×