Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Haris!! zupełnie poważnie traktuję tą deklarację :) dostaniesz to jako pierwsza! MAślakowa- właśnie dlatego kuję żelazo póki gorące, bo z zapałem to tak u mnie bywa, że słomiany! Na początku heja, a w miarę upływu czasu- nie daj Boże coś odłożyć na potem... ale dziś już wyprodukowałam 10 stron!!! i cały plan!!! i potrzebne mi do tego częste siedzenie w necie :) więcej nie zdradzam!! bo jak z tą aukcją, po nosie dostanę, ktoś się żalił na koleczki- polecam sab simplex lub infakol do każdego karmienia, u mnie się to super sprawdza i masaż kolkowy, był gdzieś na You Tube...takimi zgiętymi w siad turecki nóżkami masuje się brzuszek zgodnie z ruchem wskazówek zegara, dzieciaczek bączy aż miło ;) natomiast uwaga z koperkiem (herbatki albo gripe water) i esputikonem, u mnie maluch od tego właśnie produkował bączki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolina my mamy problem kolkowy tylko ja daje malej debridad i jest tylko roche lepiej a nie wiem czy przy tym leku koge podawać sab simplex, zreszta u nas one słabo działały:( a jeżeli chodzi o produkcje boczków to mi się wydaje że im więcej dziecko pierdzi tym lepiej:) co do tych warzywek to jak zrobić tą dynie bo nigdy nie miałam z tą Panią do czynienia i nie wiem jak się za nią zabrać:) czyli co każde warzywka osobno sparować zmielić i do woreczków na lody a później:)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamuśki:-) Ja chora(( mam nadzieję, że to tylko przeziębienie, choć łamie mnie w kościach. Farmaceutka zaproponowała to oscillo - coś tam - zobaczymy, tylko ja nie wierzę w homeopatię - (( Choć inhalacje mi pomagają np. Mała ma się dobrze, choć podejrzanie często kicha, albo mi się wydaje tylko...Kurczę, a we wtorek szczepienie... Laski, dawajcie fragmenty - jestem chętna, a na dodatek polonistka :-P Sama pisżę, ale doktorat...buu - (i w lesie z nim jestem) Fajne błędy solicie, jak czytam, to się uśmiecham, macie szczęście, że jeszcze jestem na macierzyńskim... Z mrożeniem patent ekstra - tylko mnie się tak nie chce...ale może jak przejdzie przeziębienie, wrócą chęci. U nas zimno jak cholera dalej, więc wcale nie mam wyrzutów, że w domu z małą siedzę - wolę nie ryzykować, ani jej ani mojego zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka, ja też sab polecam - spokojnie możesz przy Debridacie go podawać. Moja miała okropne kolki, w tym czasie jak Twoja pamiętam. Dostawała dłuższy czas: debridat 2razy dziennie, sab przed każdym karmieniem 15 kropel i lakcid - 2 razy dziennie. Pomogło. Kolki minęły. Daję jej teraz zupki, soczki, deserki - nic jej nie jest. Może u Twojej trwa to po prostu dłużej, a tak może być. Dawaj Sab spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka *** te warzywka to do pojemników na lód a nie do woreczków :) Magmal *** no to teraz poleciałas po rajtuzach z tymi błędami - będę pisała na forum : \"tak\", \"nie\", \"nie wiem\" ;) no i teraz poważnie mam stresa, że jestem głąb ortograficzny i stylistyczny :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aloha siobhane 🖐️ wpadaj do nas często, tylko uważaj jak piszesz :D Bo Magmal siedzi i śledzi byczory jakie sadzimy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwa Mamo --> nick, imię i nazwisko, mail i link do profilu na NK :) karolinna --> Do mnie też podeślij próbkę, a jak chcesz trochę bardziej fachową opinię, to dam też mojemu M do oceny. On jest takim człowiekiem-orkiestrą i m.in. a właściwie głównie utrzymuje się z pisania - trochę dziennikarskiego, trochę scenariusze i mniej komercyjnie opowiadania itp. Właśnie startuje też z pisaniem książki (to zlecenie z Wrocławia o którym pisałam), tym razem biografia jednego pana. I też się specjalizuje w prawie autorskim, więc chyba macie dużo wspólnego. maślakowa --> To nie znasz starego dowcipu? jak przychodzi synowa do teściowej to jest wizyta, a jak teściowa do synowej to wizytacja ;) Czyżby sezon przeziębieniowy u maluszków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna *** pierwsze słyszę z tymi wizytami - wizytacjami, ale po minie(:o) domysliłam się, że o panią matkę chodziło ;) moja mieszka ponad 200 km od nas :D w związku z powyższym, wizytacje są raz na rok :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina ja tam polonistką nie jestem ale dzięks że bedę miała palmę pierwszeństwa :D stelka pisała o kolkach a mój dziś dostał spał spał i nagle płacz i płacz dałam mu wcześniej esputicon ale narazie nic nie puścił.Karolina pisze że coś nie tak z tym esputiconem a ja mam tylko to. Moja mama gotowala i dodała porę! teraz mu zapusciłam wibrę w foteliku.Może to przez kupe bo dzis nie robił a zawsze do południa jest.ehhh ajkie my mamy mamy rozterki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siobhane witaj u nas! z bioderkami nic nie wiem bo nie miałam zadnego problemu ale pamiętam że Karola pisała że pieluchowac trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj SIOBHANE 🌻 Proponuję od razu się zaczernić! U nas z bioderkami wszystko gra, więc może faktycznie Karola coś poradzi jak już się wymoczy na wakacjach ;) Koniecznie napisz coś o sobie! maślakowa --> Owszem, moja teściowa. My byśmy chętnie też mieszkali jak najdalej od niej i to miał być jeden z ogromnych plusów planowanej przeprowadzki do Trójmiasta. Ale jak kobieta usłyszała to od razu zaczęła gadać że ona też bardzo chętnie się tam przeprowadzi, bo przecież nie może widywać wnuczki raz na pół roku :o Ja się załamałam kompletnie 😠 Kareczka --> My się zastanawiamy czy nie zainwestować tam w jakieś nowo budowane mieszkanie, jeśli jakieś budują. No i najchętniej w takiej okolicy żeby był w miarę sensowny dojazd do centrum, ale żeby było fajnie dla małej czyli jakoś spokojnie i w miarę zielono. Trzeba będzie pewnie pojechać i pooglądać różne zakamarki, bo tak na odległość to nie mamy pojęcia gdzie jest fajnie a gdzie klops. W ogóle to mamy w trójmieście paru znajomych (ale bezdzietnych raczej :P), a M tam czasem coś miesza przy festiwalach (Sopot Film Festiwal). Już mu opowiadałam o Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siobhane
Dzięki dziewczyny za miłe przyjęcie:) cieszę się, że mogę do Was dołączyć:). Może Karola mi coś doradzi z tymi bioderkami jak wróci...Bardzo mnie to martwi... Pozdrawiam mamusie i dzieciaczki wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haris my teraz będziemy mieszkać na Pogórzu Górnym, jeszcze nie znmay wszystkich dzielnic Gdyni i nie wiemy gdzie jest najlepiej i najfajniej ale tam nam się podoba:):) Cyna byłyśmy sąsiadkami w Łodzi to może teraz będziemy sąsiadkami w Trójmieście:):) Magmal strach teraz coś napisać:) bo u mnie z interpunkcją jest tragicznie ale ja mam usprawiedliwienie bo anglistką jestem i matura była moim ostatnim czymś większym napisanym po polsku:) co do książki to można wydać naszego bloga:):) byłybyśmy takimi mamuśkowymi lejdis hehe, może filmik by zrobili, a tak na poważnie, jak coś piszecie to ja bardzo chętnie poczytam:):) ostatnio cztałam klub samobujców koziarskiego, polecam, a teraz zabieram się za czystą anarchię, allena, a potem syf i odraza w las vegas, na podstawie tej książki powstał film las vegas parano:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samobójców hehe:):) magmal widzisz to przez ciebie, tak się zestresowałam, że wale byki jak się patrzy:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siobhane witaj :):):) Ja tez sie zglaszam do czytania Waszych wypocin ;). Rany jak mnie dzis boli glowa.Wczoraj mialam dreszcze, w nocy sie tak spocilam ze musialam przebierac pizamke...mam nadzieje ze to nie grypa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeju to widzę że sezon grypowy rozpoczęty:p z tymi błędami to ja po prostu piszę szybko i nie zawsze patrze jak a i komp płata figle :p:p :D:D ja też chętnie poczytam :) no to spróbujemy dawac jeszcze sab, zobaczymy może pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalki :) a próbowałyscie dawać Plantex? to taka zawiesina, rozrabia się saszetkę w 50 ml ciepłej wody i to pomaga na brzuszek. Ja dawałam Tobiemu Plantex i Infacol. Dziś [ODPUKAĆ(!!!) ] kolki to zły sen i oby tak zostało :) Zasmarkaniec jestem i ja :( Dziewczynki a podajecie swoim Maluszkom Cebionmutli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku dziewczyny, aż się zaczerwieniłam z radości :) super!!! moja młodsza siostra też polonistka, ale mi po tyłku daje jak coś czyta, że odechciewa się pisać, sama miałam wstęp na polonistykę, a prawo wybrałam :P ale jestem prawnikiem offowym na szczęście ;) w branży filmowej w dodatku, Na pewno coś podeślę, ale bestseller z założenia ma być pod publiczkę, bo się ma dobrze sprzedać ;) pewnie pod pseudonimem napiszę...więc z góry proszę mieć to na baczności, Stelka, mi lekarz i to najlepszy we Wrocku, też zalecił debridat raz dziennie po 2,5ml, do tego dicoflor 1raz dziennie i sab do każdego karmienia jeśli jest co 3h conajmniej, ale podziałała tak naprawdę zmiana mleka na nutramigen...Wiem że kolki są nawet do 6 miesiąca, dopóki dzidziuś nie siądzie. dziś oglądałam dvd z masażem, na koleczki jest specjalny masaż stópek! szkoda, że tego wcześniej nie miałam...na zaparcia robimy dziecku kciukiem na stópce kółeczka, zgodnie z ruchem wskazówek zegara... dynię wystarczy pokroić w kostkę i uparować, rozdrobnić blenderem i w kostki :) myślę że inspiracji można szukać na półce ze słoiczkami i splagiatować conieco, rozpisałam się dziś, bo Julek śpi jak nigdy! po 2h! szok! pewnie ta pogoda...co mu się dziwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinna *** Tobiasz jak zasnął o 15.10 tak do tej pory drzemie :classic_cool: Mężulek wrócił z pracy, zjedlismy obiadek, wypili kaweczkę i ... się nudzimy :D wygląda na to, że Tobi pośpi jeszcze odrobinkę 😴 może i my uderzymy w komara 💤 a u nas wciąż leje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nic ... samiec zwabił swą samicę na legowisko :D znikam :) spokojnego piątkowego wieczoru i co by wredne kolki i inne niedogodności poszły w ... las :) do jutra kochaniutkie, pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez polecam Plantex--mojemu herbatka pomagala super dostawal ja na noc i pieknie zasypaial Mam jeszcze Espumisan i tez go chwale Natomiast u mnie przynajmniej nie sprawdzila sie woda koperkowa Ja mialam takie hece od wyjscia ze szpitala przez 1,5 miesiaca--zero spania w nocy--jedno wielkie darcie i prezenia--ale na szczescie jak minelo 1,5 miesiaca to jak reka odjal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina to ja pewnie ostatnia w kolejce do Twojego dziela--ale tez chetnie przeczytam Magmal jest humor z zeszytow szkolnych a Ty moze zaprowadzisz humor z naszej kafejki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze-jutro mam miec wieczor panienski u bratowej ale jak bedzie taka pogoda to nici z wyjscia Mama zgodzila mi sie popilnowac malego ale tylko jak bedzie pogoda i bedzie mogla pojezdzic z wozkiem do ok 19.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, ja tez chetna do poczytania magmal, no ładnie teraz to strach cokolwiek pisac... kurcze dziewczyny rzeczywiscie jak tak poczytac was to każda cos robi ciekawego, prace mamy niczego sobie, prawie same \"Szychy\"... Do tego pisarki sie dołączyły to juz wogóle elita:p Z życia codziennego to musze sie pochwalic ze jutro jedziemy kupować mi samochód do pracy, jeśli kupimy to sie wam pochwale to może pomożecie mi go opić:p A pamietacie moze jak pisałam o tej mojej koleżance w ciąży co ją mąż zdradzał i już sie prawie rozwodzili?? A wiec troszke dziewczyna ma przekichane, z męzusiem już ok, są razem ale jej synek ciagle po szpitalach jeździ, juz 3 raz jest bo ma bakterie w moczu i ciagle mu wracają, wogóle cos nie tak z nerkami... Miał e coli a teraz ma już 2 bakterie, pierwszą e coli i jeszcze pseudo...coś tam nie pamiętam nazwy...i znowu przynajmnie 2 tyg w szpitalu spedza a z babcia musiała zostawic 2 letniego synka... naprawde współczuje je, bo ciągle coś nie tak.... ja uciekam bo mężuś już kołdre gryzie, bo ostatnio ma \"braki\" a mi wieczorami cos ciągle wypada...no cóż może dzis cos zdziałamy:p ..o ile synuś sie nie zbudzi... a i witam new koleżanki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek po dzisiejszych przebojach padl jak kawka :D :D posprzątałam w tak zwanym międzyczasie a odkurzacz nie zrobił na nim większego wrażenia. Wiecie jak go wykapie wysmaruje trochę pomasuje to on juz ma dośc i jak przychodzi ubieranie to już ledwo na oczy patrzy i sie wydziera to wtedy mu smoka zasadzam i ubieranie szybciej idzie. Mam kilka koleżanek z maluszkami i szczerze jestm dumna z siebie że karmię piersią i że sie nie poddałam mimo że to wcale takie łatwe nie jest.Tak prosto dac butelkę.Pomijam sytuacjie kiedy nie ma wyjścia ale uważam że trzeba mieć naprawde ogromny zapał żeby piersia wykarmić dzidziusia. Kolezanki z BoSC (jak to maślakowa wymyśliła jak dobrze pamiętam) - jestem z WAS dumna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sobie mysle co czarna napisała i wymyśliłam że może dlatego ten watek na cafe jest taki "żywy" i czytany przez róznych ludzi bo może my jesteśmy jakieś takie niezwykłe co?? Może popadam w skarajność no ale zobaczcie gdyby nie takie fajne babeczki jak my to nie byłoby tyle napisanych wypowiedzi... hm??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinna ciekawa jestem co to za lekarz, moze ten sam co moje dzieciaki leczy- uwazam ze on jest najlepszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haris - podnoszę, podnoszę.....:-) Dobranoc Wam, katarzysko mi na oczy nie pozwala patrzeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×