Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość autorka was olala

dlaczego mam bóle krzyża w 10 tyg ciazy? kosc ogonowa jakby mnie kula

Polecane posty

Gość autorka was olala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba klula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorka was olala
kuła sie pisze ale niewazne mial ktos takie bole/????? coo to moze oznaczac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość absolutnie nie chcę Cię
straszyć, ale ból krzyża w ciąży nie wróży nic dobrego radzę Ci udać się jak najszybciej do lekarza tylko nie denerwuj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam takie bole od poczatku ciazy niestety.Nasilaja sie kiedy chwile postoje lub siedze w niewygodnej pozycji.Nic na to nie poradzisz,lekarka mi powiedziala ze u niektorych kobiet tak juz jest i trzeba to wytrzymac.Pomaga paracetamol (ale nie za czesto oczywiscie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam piekielne bóle - poprostu nie dość że naciska macica to jeszcze rozchodzą się kosści- nie ma co się martwić - ale zapytac przy wizycie u gina nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie to kłucie było
objawem obumierającej ciąży i to niestety był jedyny objaw :( w 12 tygoniu miałam zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny naprawdę nie
bagatelizujcie tych bóli, warto poradzić się lekarza żeby nie było podobnych sytuacji co w przypadku dziewczyny powyżej:( przykro mi, że straciłaś dziecko:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomozcie mi prosze
ktos cos wie na ten temat? bo mnie tez boli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny naprawdę nie
dziewczyny, uważam, że KAŻDY BÓL, który Was NIEPOKOI powinien być skonsultowany z lekarzem ja już nigdy nie popełnię tego błędu co przy pierwszej ciąży, bo myślałam, że brzuch ma boleć:O mnóstwo dziewczyn upiera się nawet tutaj, że brzuch je boli i jest dobrze mnie bolał i ciążę straciłam:( teraz przy drugiej ciąży brzuch bolał tylko do momentu zagnieżdżenia się zarodka, a później już nie i teraz (jestem w 12 tygodniu) tylko pobolewa od czasu do czasu, naprawdę rzadko i to nawet nie jest ból, po prostu wiem, że to rozciąganie macicy i nie wprawia mnie to w niepokój jeśli jednak pojawiłoby się coś co mnie zaniepokoiłoby, to od razu poszłabym do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się wypowiedziałam- urodziłam po terminie bardzo fajną córkę- najlepiej zapytać lekarza ja pytalam - dokładnie powiedział mi to co napisalam wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak te bóle miałam właśnie na początku- w 1 trymestrze ale ja jestem chuda ważę 42 kilo - więc chcąc niechcąc musiało mi się wszystko porozłazić- i to bolało tak , że nie moglam ani chodzić ani siedzieć ani leżeć potem ból powrócił już pod koniec ale to już od ciężkiego brzucha na wszelki wypadek konsultacja z lekarzem nie zaszkodzi- ból wiadomo może być różnego pochodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To na 100% nic złego. Miałam to samo, jestem w 20 tyg. ciąży i też mnie boli, zwłaszcza jak się zasiedze a potem dopóki się nie rozruszam. Rozmawiałam z moim lekarzem i to jest zupełnienormalne, bo kręgosłup się wygina, przygotowując się do brzucha i ma prawo uciskać na pewne nerwy. Więc spoko. TO NIC STRASZNEGO!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarna01900
Hej jak ja byłam około w 10 tyg to też bolała mnie kość ogonowa, ja nie mogłam wstać z łóżka a najgorzej z twardego krzesła mordenga dosłownie. Przeszło mi tak po 2 lub 3 tygodniach, ale ten ból był naprawdę nie do zniesienia zwłaszcza przy wstawaniu, ale nie martw się przejdzie Ci ;) teraz jestem w 23 tyg i bolą mnie plecy i często nie moge spać hehe takie pocieszenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aysa
Jestem w 30 tygodniu ciązy i takie ( okropne) bóle mam od około 20 tygodnia, nic nie wskazuje na to żeby ustały wrecz przeciwnie są coraz gorsz. Najgorzej jest wstac z łózka wtedy mam wrażenie jakby mi pekało coś w krzyżu . Lekarz mówi , że to nic grożnego ale prócz paracetamolu nie może mi zaproponować, wspominał, że jeśli ból sie nasili to mogę wziąść ketonal. Pozostały mi jeszcze 2 miesiace nie wiem jak to wytrzymam bo jest coraz gorzej nawet w nocy męczy mnie ten ból ale co zrobic ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość penelopa pomponia
Dziewczyny ból krzyza taki jak na okre sale mocniejszy rzeczywiście może być niebezpieczny, mój ginekolog na kazdej wizycie pyta mnie czy odczuwałam tego typu dolegliwości, (to mogą być skurcze) Co innego ból nie wiem jak go określic ukladu kostnego, ja mam bardzo silne bóle krzyża a w zasadzie kości ogonowej, oraz spojenia łonowego w dzień jest pół biedy choc czasem nie moge sie poruszac, najgorzej jest w nocy ból jest bardzo silny i odczuwam go podczas kazdej próby zmiany pozycji. Ten ból mimo ze ostry, nie jest groźny dla ciązy choc oczywiscie wszystko nalezy konsultowac z lekarzem.Mój lekarz powiedział zeby sie nie forsowac, odpoczywac i tyle nic wiecej nie poradzi. Jestem w 30 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem w 13 tyg ciąży. Krzyż boli mnie najczęściej w nocy, w niewygodnej pozycji, lub przy jej zmianie (Wtedy kładę się w wygodnej pozycji, nie ruszam się i zasypiam :) ). Czasami też w dzień, w niespodziewanych momentach. To moja czwarta ciąża. Krzyż bolał mnie w pierwszych dwóch ciążach, ale ból pojawiał się ok II - III trymestru. W trzeciej ciąży nie czułam bólu, ale okazała się pustym jajem w 13 tyg. Natomiast w trakcie porodów nie miałam już bóli krzyżowych. PRZYCZYNĄ TAKICH BÓLI SĄ TEŻ WYSOKIE OBCASY!!! Wtedy wystarczy z nich zrezygnować dopóki ciało nie odzyska właściwego środka ciężkości. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćK
u mnie wszystko było ok az do wczoraj...siedzialam sobie w pracy a że jestem alergiczką to czesto mi się kicha..i tak niefartownie kichnelam , że teraz mam mega problem ze wstawaniem i siadaniem. Kosc ogonowa. dosłownie na samym koncu prawie między pośladkami tak mnie boli że szok..i to wlasnie nei podczas stania czy samego siedzenia, bo jak juz usiade to wręcz ulgę czuję. tylko przy czynnosciach takich jak wstawanie i siadanie...narazie czekam, moze przejdzie. cos się nadwyrezyło, przestawiło.ale...nie wiem jak dlugo wytrzymam ten bół ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguś24
hej dziewczyny ja jestem na przełomie 16/17tyg ciąży od 2 dni a dziś od rana mam potworny ból kości ogonowej i promieniuje na pupę :( przyczyn zapewne jest dużo,ciężar ciała się zmienia brzuszek roście , piersi też do tego ja mam tyłozgięcie macicy i rwę kluszową , nie ma co panikować !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19gosia83
kurcze a juz myslałam że sama jestem mnie też potwornie boli kość ogonowa ale jak piszecie że to ic takiego to trudno czekam az przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oburzona _głupotami
Widać że polowa z Was nie ma zielonego pojęcia o ciąży i możliwych dolegliwościach, straszyć to sobie możecie na cmentarzu 1 listopada .....bóle krzyża spowodowane są zmianami w sylwetce, bóle tego rodzaju są jak najbardziej możliwe ponieważ nasze ciało sie "powiększa"....i nie opowiadajcie bzdur o bólu krzyża który może zwiastować obumarcie płodu..... !!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oburzona _głupotami
Śmieszą mnie kobiety, które wypowiadają się na temat ciąży nie mając o niej zielonego pojęcia ....lekarz który prowadzi moja ciąże przestrzegał mnie przed takimi wielkimi " specjalistkami" w dziedzinie ginekologii jak niektóre z Pań zabierające głos na tym forum. Jestem w 12 tgc mam bóle krzyża i dolnej części pleców, ponieważ brzusio zaczyna rosnąć, wszystko się powiększa, podobnie jest z bólem brzucha którym się straszy a spowodowany on jest po prostu - rosnącą macicą i więzadłami które się powiększają ....także kobitki trzymajcie sie i nie dajcie się wkręcać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie w stylu głupie. Czy taki ból krzyża może być zwiastunem ciąży, czy bóle krzyża mogą wystąpić przed spodziewaną miesiączką ( mam nadzieję że w tym m-c jej nie dostanę!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lacroix
U mnie był to jedyny objaw ciąży obumarłej. Wczoraj miałam zabieg ale na 100% nikt nie potwierdził, że te bóle byly zwiastunem obumarcia. Wiec radze sie nie przejmować tylko udać jak najszybciej lekarza i sprawdzić czy z dzidzia wszytsko ok. Dodam, że moja ciąza obumarła okolo 7 tygodnia a bóli dostałam okolo 9t. Teraz czekam az sie wsio po zabiegu unormauje i wtedy zobaczymy czy to byla oznaka obumarcia czy też (co bardzo prawdopodobne) rwa kulszowa. Życze zdrówka i pociechy z dzieciatek. Jak na pewno za jakis czas bede starac sie po raz drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Panie, Jestem w 17 tc i również odczuwam bóle w krzyżu (okolice kości ogonowej). Mam nadzieję, że to nic poważnego i na najbliższej wizycie skonsultuję to z lekarzem. Przed ciążą podobny ból+ból pleców odczuwałam gdy długo nie zażywałam ruchu fizycznego. Aerobik i basen pomagały niezawodnie. Niestety, czasami ciąża i do tego zimowa aura nie sprzyjają tego typu aktywności. Rozglądam się za jakimiś zajęciami fitness dla ciężarnych i Wam to samo polecam. Pozdrawiam ciepło przyszłe mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwka87
Ja 2 ciąże przechodzilam bezobjawowo tylko z zgagą. Teraz przy 3 ciązy piersi przestały boleć ,mam bóle krzyża ,nasilają się w nocy . Robiłam 4 tygodnie temu przeswietlenie i podano mi kontrast dozylnie poczułam ból w brzuszku , po paru dniach dowiedziałam się o wczesnej ciąży 3 tygodniowej tak się martwie :( . Od ostatniej wizyty mineło 2 tygodnie .:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwka87
9 grudnia robiłam Bete -Hcg -9139 mIU/ml wygląda na 5,6 tydzień nie znam się na tym ,a ginekolog 6 grudnia stwierdził 3 tygodniową . Proszę o wasze opinie na ten temat pomóżcie !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×