Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość fiona35

Drogie mamy czy każecie swoim synom zakładac rajstopy/getry pod spodnie?

Polecane posty

Gość Bart007
Do gościa 31.01 18:33. No chyba niektórzy twierdzą że jak noszę jeszcze coś takiego jak bawełniane rajtuzy to jestem gorszy od tego co nosi kalesony bo są takie mega męskie. Raz jeszcze mówię obłęd w ciapki ;-) Szczególnie tę męskość czuć u chłopaka który chodzi w jednych kalesr***dach kilka dni pod rząd. A często tak jest. Przy rajstopach jest tak, że jak zapociła mi się noga w bucie, albo po prostu buty przemoczylem to tak i tak zmieniam całość A przy kalesonach tylko skarpety. Właśnie dla tego przeważnie nigdy nie chodzę w jednych rajstopach dłużej niż dzień, dwa. Z resztą nie będę teraz ściemniać ze bawełniane rajtuzy to idealny ciuch na zimę. Ale jak ktoś się do nich przyzwyczaił A jeszcze z nich nie wyrosnął to czemu ma ich nie nosić? Tak samo getry, lepiej się dopasowują do ciała niż kalesony. A też nie zawsze mają ten nieszczęsny rozporek. I co?ają być przez to gorsze, albo bardziej dziecinne? Za to te modne teraz komplety termoaktywne które też mam sa na pewno lepsze od rajstop bo skóra oddycha itd. Ale ceną często potrafi osłabić bo przeważnie sa to rzeczy z marką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bart007
Przepraszam wyszedł mi spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zmieniam co dzień bieliznę,to że oprócz rajstop bawełnianych i gdy to mam inne elastyczne.Mam wystarczającą ilość żeby nie chodzić brudno po domu i w szkole,jeżeli chodzi o rozporek to mnie nie potrzebny zimą bo mój siurek jest tak malutki że nie ma wyjąć.Jak byłem malutki to mama mi nie naciągają jak to robią teraz.Na pewno starczy do sikania bo to najważniejsze, więc jak widać jest super.Tym co krytykują tak to bozia dała duże siusiu a mały rozum,a mnie siurek ty co ty co ale rozum za----------ty.Pozdrawia tyci tyci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jako 12 latek mam prawo nosić to co mnie odpowiada a nie krytykanci,a że siurek ciut ciut to jeszcze urosnie że był do kalesony na stare lata.Na stare lata ciepłe kalesony a za młodego rajstopy wszelkiego rodzaju. Czekam na krytykę kalesoniarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co ta dyskusja.Jedni noszą rajstopy i będą je nosić.A drudzy kalesony i tylko kalesony.Cześć młodych zmieni rajstopy na kalesony,albo nie będzie nosic pod spodniami nic. Każdy według własnych upodobań. Rajstopy u nastolatka nie są jakimś przejawem zboczenia. Teraz juz są nawet męskie rajstopy ,legalnie oficjalnie pokazywane na stronie producentów rajstop.I to nie specjalne firmy produkują,tylko te które robią dla kobiet.Rozejrzyjcie sie po internecie.Wybór męskich rajstop jest co roku większy.Gdyby nie było sprzedaży ,te firmy nie robiłyby sobie towaru na magazyn. Można zrozumieć ,ze nie każdy czułby sie w tej bieliźnie dobrze,bo ma opory ,że to damskie ,bo tak byli wychowani.Pewnie tez wstydziliby sie przed żoną ,dziewczyną i nie założą ,bo to odebrałoby im poczucie męskości.Ale chcieliby nosić. Kazdy sam musi dokonać wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miko17
Problem w tym właśnie, że większość chłopaków nie nosi pod spodniami nic! 10 czy 15 stopni mrozu, a chłopaczek "świeci" gołymi nogami, bo "taka moda". Kto może niech pojmuje... ja nie jestem w stanie tego pojąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odpowiedz do SIUSIEK 1 wczoraj 20:13 .Jak mozna nosic getry lub rajstopy i sikac nogawkami niczego nie dotykajac ,jak wyjmujesz siusiaka.Czegos tu nie rozumiem Prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po prostu zakładam rajstopy,siuska kieruję w dół i sobie wisi.Gdy chodzę to rajtki wciągają mocz a w domu do pralki,tylko nie dopuszczam aby leciało do buta.Fajnie leci po nogach, radzę spróbować super sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odpowiedz do GOSC wczoraj 21:27.Piszesz ze rozporek jest potrzebny latem bo nie masz nic pod spodniami a zima jak masz getry czy rajstopy to juz nie.Przeciez rajstopy czy getry tez maja rozporek.Dziekuje za zyczenia i zycze tobie szybkiej nauki sikania przez rozporek Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odpowiedz do GOSC dzis 20;21.A gdy jestes poza domem tez tak sikasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odpowiedz do Bart007 dzis 8:44. Juz napisalem ze nie jestes gorszy od tych co nosza kalesony.Nos sobie co chcesz .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odpowiedz do GOSC dzis 9:28.Rzeczywiscie jezeli siusiek jest zima malutki to rozporek jest niepotrzebny. A latem masz duzy? POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odpowiedz do MIKO 17 dzis 19:09. No wlasnie taka moda W doroslym zyciu zdrowie im za to podziekuje.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam nosicieli rajstop jak i kalesony. Latem to tylko majty w dół i siurek na wierzchu, zimą zanim dostaniesz się do siurka to poleci czasem po nogach.To trochę był żart z tym małym,jako 12latek posiadam jak każdy chłopak.Ja nie noszę codzienne kalesony tylko getry do szkoły,a po przyjściu zakładam rajstopy i krótkie spodnie.Pochodze z nie dużej miejscowości to jakoś ujdzie,a moja mama jest tolerancyjna to wynaszam rajstopy po siostrach jak pisałem.Swoich dla chłopa mam i spadek po siostrach gdy nie zniszczone,bo miał mama pracuje na nas 3 sama.Jezeli chodzi o potrzeby fizjologiczne to staram się nie załatwiać na bokach,raz wpadłem to długo nie mogłem siedzieć.Jak pisałem że gdy podrosne to przejdę na kalesony,na razie rajtki mi nie przeszkadzają.Gdy będę starszy to was poproszę o instrukcje jak używać kalesony z rozporkiem.Pozdrawiam i kelesonki i noszących rajstopy,jedno super i drugie bo nerki i siurek mają ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najważniejsze zdrowie teraz, bo na stare lata torbami kij na podpurke.Nie warto słuchać krytykanci tylko nosić co kto uważa,bo gdy zaszwankuje to ani medycyna i MOPS nie pomoże.Ja siurek radzę słuchajcie swoje mamy i zakladajcie na nogi i na pupę, a krytykanci niech sobie popisza z zazdrości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawi mnie co za przygłupy tu pisza nawet 12 latek potrafi się prawidłowo wypowiedzieć a tu same bzdety pokręcone słowa ni składu ni ladu a tak na marginesie tu od początku mowa była o rajstopach u chlopcow a ostatnio widze jakies siurki moze się myle ale podejzewam ze wlaza tu jacys zboczeńcy podszywający się pod malolatow miłego dnia Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć chłopczyku zacofany,taki jesteś biedny,zacofany jak i od wideł.Zaloz sobie rajstopki na ten pusty rozum i ulzyj sobie. Zanim napiszesz co kolwiek to spojrzyj w lustro i pomysl dlaczego rodzice urodzili takiego---_----.a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nieobrazajac nikogo stary pedofilu kup sobie lalke dmuchana w sexhopie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Całkowicie popieram
Gość wczoraj (01.02.17) godz. 11:15. Widzę, że jesteś bardzo postępową osobą i moim zdaniem o to chodzi, żeby nie tuptać w miejscu i nie powielać starych oklepanych teorii, czy wzorców, które kiedyś miały rację bytu, ale dziś są dawno przebrzmiałe i powodują więcej zamieszania i nierzadko krzywdy, niż pożytku. Rajstopy bawełniane, czy inne dziecięce są tego najlepszym przykładem. Jak ja byłam dzieckiem, w latach 80-tych to po pierwsze rajstopy bawełniane dominowały, u nas dziewczyn, bo mało która z nas w podstawówce nosiła jakieś inne na co dzień; po drugie niejednokrotnie bywało, że ten, czy ów kolega "po cichu", bo "po cichu" też jeszcze takie nosił. I mowa tu nawet o 11-12 latkach. Chłopaki normalnie rozwijali się i fizycznie i emocjonalnie. Dziś to już dawno dorośli mężczyźni i o dziwo, żaden z Nich nie jest ma jakichś uchybień w temacie utożsamiania się z płcią. To jest najlepszym dowodem tego, że fakt noszenia bawełnianych rajstop nawet przez starszego chłopca nie oznacza, że jest on odmieńcem, albo że takowy z Niego wyrośnie. Widzę też to samo po moim synu; jest nastolatkiem, ale do tej pory ma zarówno getry, jak i bawełniane rajstopy i ubiera jedne bądź drugie zależnie od okoliczności. Zostawiłam Mu swobodę wyboru. Mąż też ma podobne do mojego zdanie, jak młody skończył 7 lat to uznaliśmy, że sam ma wybrać co ubierze zimą pod portki. Do tej pory to działa i absolutnie syn nie przejawia jakichś dziwnych ciągot itp. Z resztą już tu kiedyś padła taka teza, że istotą problemu jest nie to, że są to rajstopy, ale że są to "zwykłe" rajstopy dziecięce, krajowej marki itp. Zauważyłam to po tym jak córka w swoim czasie zaczęła coraz mniej chętnie ubierać swoj***awełniane rajstopy, ale kiedy pewnego razu trafiłyśmy do sklepu H&M, to sama wpakowała do koszyka dwupak takich rajtek. :) Zapytałam skąd taka odmiana, a Ona odpowiedziała, że te są OK, bo są markowe. Idę zatem o zakład, że podobna sytuacja jest w przypadku noszenia rajstop przez chłopaka. Gdyby ktoś zobaczył go w takich "normalnych" byłaby szydera, ale jakby się okazało, że to rajstopy z Tony Hilfinger, a sprawdzałam i produkuje również rajstopy unisex, czyli bez jakichś wzorków, czy innych aplikacji typowo dziewczęcych to reakcja byłaby inna, wszak TH to marka produkująca odzież sportową, więc i te rajstopy to "specjalna forma ubioru sportowego"..... ;) tylko, że nie każdego rodzica stać, by kupić dziecku np. rajstopy takiej marki. Na szczęście mój syn nie ma takich wygórowanych wymagań, ale....... o ile rajstopy nosi bez protestów, ale też bez sugestii z mojej strony, że ma je ubrać, to do szkoły, czy tam, gdzie musiałby się przebierać ubiera jednak getry. Chociaż i tak mówi, że nieraz te osoby, które w ogóle coś ubierają pod spodnie są obiektem drwin tych "twardych młodychmężczyzn" :D paradujących przez całą zimę z gołymi łydami i z.............. ciąpą od nosa do pasa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gościa z wczoraj z godziny 11,24. Komputer jest zarejestrowany na mnie,syn mi pokazał gdzie na mnie skierowane jest słowo stary pedofil,wobec tego sprawę kieruję na Policję za ten epitet.Razem z Policją i twoim operatorem internetu ustalenia kto ty jesteś.Nie wiem czy jesteś nastolatek czy dorosły ale sprawa trafi na wokandę,nie daruję ci tego epitety.Dzisiaj czyli 3-02-2017 zaczynam procedurę ustalenia kim jesteś,nawet jeśli wykasujesz to ci to nic nie da bo zabezpieczylem twoją wypowiedź.zPostaram się abyś był skutecznie miał zamknięty dostęp do internetu.Do zobaczenia na drodze prawnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nareszcie ktos zrobi tutaj porzadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do Całkowicie popieram ,nie jestem osobą postępową,tylko normalnie myślącą. Dziwi mnie natomiast zachowanie osób ,które nie zgodziłyby się z tym co napisałem. Każdy jest wolny ,i ma prawo decydowania w co sie ubrać. Każdy ma wolną rękę co nosić ,dopasować strój w jakim czuje sie wygodnie.Przecież nikt nikomu nie mówi jaką ma nosic fryzurę,co jeść itd.Tak samo jest z ubiorem ,bielizną.To jest normalnosć,a nie postępowość.Są tu tacy co śmieją się z nastolatków noszących rajstopy.Tacy zawsze będą się wyśmiewać z wszystkiego , że jeden ma za długie włosy ,albo za krótkie itd..Ważne zeby samemu czuć sie z tym dobrze. I jeszcze jedno ,bo czytając tych noszą rajstopy ,piszą że tylko bawełniane noszą ,z innego materiału nie są już dla chłopaka. NIe wiem dlaczego tak mówią,bo nawet te rajstopy męskie ,które są produkowane ,nie są wcale z bawełny ,tylko z materiału jak dla kobiet.Ja to widzę jako sztuczny podział.To tak jakby spodnie dżinsowe były tylko dla chłopaka ,bo sa z grubego materiału ,a dziewczyna wygląda w nich zbyt chłopięco.Przecież to śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niby masz rację, ale wiesz, mój syn nosi tylko bawełniane, kiedyś poruszaliśmy w ogóle temat rajstop u chłopaka. Czy może je nosić, czy nie i wtedy też syn powiedział że nie widzi nic złego w rajstopach, ale pod warunkiem że są bawełniane i jednobarwne, a i to jedynie czarne, albo szare, czyli takie, jakie ma. Ale gdybym Mu zaproponowała inne, tzn. cienkie jakie prócz bawełnianych nosi Jego siostra to by protestował. Wtedy też właśnie córka powiedziała, że mam taką nadzieję i że Ona też nie widzi nic złego w tym, że chłopiec nosi rajstopy, ale pod warunkiem ,że są to właśnie bawełniane, bo wszelkie inne Jej zdaniem są "dziewczyńskie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MI chodzi o zasadę ogólną,że każdy ma wolność wyboru. Nikogo nie zamierzam przekonywać do noszenia tego ,czy innego ubioru. Mam tylko takie spostrzeżenie ,że łatwiej ogół społeczeństwa przyjął to ,że dziewczyny wskoczyły w portki ,i to nawet te dzinsowe ,takie robocze ,niz to że chłopak ,facet może założyć pod spodnie rajstopy ,których przecież nie widać.A jakie sobie wybierze ,to już jego sprawa.Bawełniane na pewno łatwiejsze są do zaakceptowania przez rodzinę najbliższą ,to sie zgodzę.Tylko ze jak chłopak zechciałby nosić te "dziwczyńskie"to ma dylemat ,wybrać to w czym chce chodzic i wystawić sie na kpinki rodzinki ,czy być sobą i nosić.Ale to już kazdy sam dokonuje wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko, że rajstopy u chłopca, oczywiście jeżeli są przez Niego tolerowane spełniają rolę ochronną przed zimnem, zatem mają po prostu zastąpić kalesony, albo getry. A nie ma co się okłamywać i trzeba sobie jasno powiedzieć że cienkie rajtki od zimna chronić Go nie będą. Właśnie na tym opieram swoje zdanie. Ale rzecz jasna nikogo na siłę do swoich racji nie mam zamiaru przekonywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie dość precyzyjnie napisałem ,że "cienkie".NIe mówię o tych przezroczystych ,prześwitujących.Mówię o tych grubszych ,kryjących podawanych w den-50 ,i grubsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz, mimo wszystko jako kobieta uważam, że gładkie rajtki, czyli te elastanowe, albo z lajcry powinny być niejako zarezerwowane dla nas, zaś dla chłopaka, rzecz jasna, jeżeli przyjmiemy, że mogą być u niego i przez niego tolerowane, to bardziej właściwe są bawełniane. Jak już powyżej napisałam dla chłopaka rajstopy są substytutem getrów, czy kaleson, a te są właśnie bawełniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bart007
Niektórzy spierają się tu o to jakie wgl rajtuzy chłopak może ubierać. Sa tu tacy chłopacy którzy przyznają się do tego że noszą rajstopy gładkie czyli po prostu inne niż bawełniane. Dlatego ostatnio z głupiej ciekawości zapytałem siorke co o tym myśli. Ona wpierw się uśmiechnęła a potem sięgnęła do szafki i wręczyła mi takie gładkie rajstopy ani cienkie ani grube. Chyba lajkrowe i powiedziała: masz młody, przekonaj się, mamie nic nie powiem. Rzeczywiście je ubralem i tego dnia nosilem. I wiecie co? Nie przekonam się, Wg mnie takie rajtuzy nie są odpowiednie dla chłopców. Źle się w nich czułem, z początku drażniło mnie że nie mają stópek itp. Dla tego choć nawet mając kilkanaście lat noszę jeszcze rajstopy to dopóki je będę miał to tylko bawełniane. Każde inne sa dla dziewczyn i nikt mnie nie przekona ze jest inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bart, to że te rajstopy, o których piszesz, tzn. te które dla próby dała Ci siostra nie miały wymodelowanej stopy, to nie argument, za tym, że są dziewczęce. Sama kiedyś widziałam rajstopy termoaktywne w katalogu pewnego sklepu on-line i w opisie produktu pisało "unisex", a też nie miały wymodelowanej stopy. Ale skoro wspominasz, że wg. Ciebie były to rajstopy gładkie i "ani cienkie, ani grube", wnioskuję, że faktycznie były to rajtki z elastanu, albo lajcry, ok. 50-60 den; zatem rzeczywiście były to rajstopy dziewczęce i tu podzielam Twoje zdanie, że chłopak raczej nie powinien takich nosić. Znam temat chłopaka noszącego rajstopy z własnego podwórka, bo mój syn jeszcze nosi rajstopy, ale podobnie jak u Ciebie są to tylko bawełniane rajstopy i wiem, że innych by za żadne skarby nie ubrał; nawet tych termoaktywnych o których wspominałam. Dlatego też wierzę, że czułeś się niekomfortowo w tych które dla zaspokojenia Twojej ciekawości dała Ci siostra. Zatem jeżeli jeszcze rzeczywiście nosisz rajstopy, to zdecydowanie noś te, które masz, czyli bawełniane, a nie inne. A swoją drogą masz rozsądną siostrę, skoro tak podeszła do tematu, a nie zafundowała Ci szydery, jak to teraz często bywa u młodzieży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie będę nikogo przekonywał ,nawet ciebie Bart ,skoro uważasz że tylko bawełniane są najlepsze, to wystarczy. Są jednak rajstopy nie lajkrowe a z tzw mikrofibry. One są różnej grubości .Zatem jak ktoś lubi cienkie prześwitujace ,to prosze bardzo.A jak coś grubszego kryjacego ,pod spodnie zamiast kalesonów to jest wybór.Rajstopy takie sa o tyle lepszym rozwiązanie niz getry ,leginsy ,bo można założyć dodatkowo skarpety i jest cieplej w stopy.W butach zimowych nie zawsze jest dobre ocieplenie ,więc dobrze jest zrobić takie połączenie. Materiał mikrofibry jest przyjemny tak jak bawełna, a ponadto nie chłonie wilgoci ,potu ,tylko go odprowadza.Jest wiec praktyczniejszy niż rajstopy z bawełny,która przepocona na mrozie wychładza ciało.To są fakty ,a z nimi sie nie dyskutuje.Ale jak ktoś chce utrudniać sobie zycie na własne życzenie ,to jego sprawa. Zresztą wybór dla chłopaka czy mężczyzn jest bardzo duży .Kiedyś były tylko bawełniane kalesony.Dziś jest duzo więcej takiej bielizny ,i całe szczęście.Można przebierać i każdy coś sobie dobierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×