Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość fiona35

Drogie mamy czy każecie swoim synom zakładac rajstopy/getry pod spodnie?

Polecane posty

Gość gość rajtuzek
Ja mam 16 a brat ma 12 chodzimy caly czas w rajstopach po domu I now tylko w grubych bawelnianych z podwojnym klinem na popie.Sa bardzo wygodne brat nawet nosi po mnie.Jak swoje ubrudzi zaklada moje troche as duze ale my to now przeszkadza now jeden kolega widzial jego czy mnie w rajstopach I nic,po prostu spoko .Kilku kolegow takze chodza w rajatopach,ja ich osmielilem zeby sie zabardzo z tym nie kryli.Mamy rozne kolory od bialych po zolte,granatowe niebieski zielone,czerwone rozowe I nie tylko ze wzorkami dzieciecymi w paski.Nam to nie przeszkadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gość rajtuzek Jakiej firmy nosicie rajstopy? Są na Ciebie rozmiary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość rajtuzek
Obecnie damskie z podwójnym klinem,firmy Gatta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rajtuzy bawełniane z tzw podwójnym klinem może jasniej dwa szwy z tylu rajtuz sa produkowane zarówno z woli jak i innych producentow rajtuz rajstop sa na rynku producenci rajstop rajtuz o wzorach tradycyjnych takich jak (z opowiadan mamy ) w prazki i te wyroby sa w roznych rozmiarach od calkiem małych az takich dla dorosłych wiec niema problemów żeby dopasować dla nastolatka ja osobiście nosze rajtuzy wlasnie w te prazki te tak zwane gładkie również ale te w prazki mi najlepiej odpowiadają wychowuje się w rodzinie w której sa moje dwie starsze siostry i ja ajko chłopak donaszam po nich te rajtuzy z których one powyrastaly a na mnie sa w sam raz i sa w dobrym stanie mama wychowuje mnie i dwie siostry sama wiec zrozumiale ze akurat rajstopy rajtuzy skoro sa w dobrym stanie ja mge nosic żaden wstyd ktoś kto mieszka w miescie i do szkoły ma blisko czy nawet pare przystankow to może zima bez rajstop chodzic mnie nikt niezmusza po prostu jak zimno sa wiem ze należy ubrać rajtuzy siostry również i one nic niemowia ze chłopak i w rajtuzach jest tak u nas przyjęte i nikt niezwraca na tom uwagi wiem ze za chwile będą na mnie wylewac pomyje ale mam to gdzies miłego wieczora Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczególnie polecam białe lub różowe przed kpmputerem.Pawel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kolor niema znaczenia ważne żeby było cieplo od pasa w dol dziś pogoda w kratke wiec mam na sobie rajtuzy wygoda swoboda bezowe w prazki miłego dnia Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co na to twoje siostry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A h.... ci do tego ksiazke piszesz czy o droge pytasz walisz sobie gruche podniecają cie takie wypowiedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale kultura wiejskooborowa. Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gościa z 12.28 Ale z ciebie barani łeb,nawet nie umiesz pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
s**tstorm is going now....... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bart007
No rzeczywiście znowu się tu parę osób pokłóciło jakby było o co :/ . Fakt nakręca się tu nie jeden najaraniec rajstopy który jak się nie pochwali tym że nosi i jakie nosi rajstopy to ma zmarnowany dzionek, ale po co na to reagować? Na szczęście pogoda już jest taka że rajstopy można sobie odpuścić. A w ogóle to co jest w tym dziwnego że jeden czy drugi chłopak ubierze zimą pod spodnie właśnie bawełniane rajstopy a nie np. kalesony albo inną podobną odzież? Ważne żeby ubranie ich miało sens a nie było to spełnianie swoich nie zdrowych fantazji. Dla tego uważam że jak już chłopak rajstopy nosi to powinny być to właśnie bawełniane a nie jakieś cienkie i podobne które są moim zdaniem i chyba zdaniem większości przeznaczone wyłącznie dla dziewczyn. Też jak trzeba noszę do teraz właśnie bawełniane. Dla nas chłopaków rajstopy mają być tylko czymś co chroni przed zimnem i dla tego jedynie te bawełniane mają tu sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proponuję aby wypowiedziały się dziewczyny,i wtedy będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martynka_1991
Witam wszystkich. Pracuję w sklepie z bielizną w niewielkiej miejscowości, w której niemal wszyscy się znamy. W asortymencie mamy również rajstopy i kalesonki. Gdy zbliża się sezon jesienno-zimowy to mamusie ruszają uzupełniać cieplejszą bieliznę swoich dzieci. Wiem dobrze, która mama ma dzieci w jakim wieku oraz jakiej płci. I z doświadczenia mogę napisać, że rzadko zdarza się żeby dla synów kupowały jedynie kalesonki getrowe. Zazwyczaj kupują jedną parę takich kalesonków i kilka par rajstop. Domyślam się, że kalesonki są na dzień lub dni kiedy w szkole jest wf, a rajstopy na pozostałe dni i weekendy. Jeżeli chodzi o górną granicę wieku, to jest to jakieś 12 - 13 lat czyli do końca podstawówki ewentualnie do 1 klasy gimnazjum. Dla starszych już tylko kalesonki. Natomiast dla tych do 3 klasy podstawówki, to tylko rajstopy kupują. Bywa też tak, że na zakupach mamy pojawiają się z synami, ale to rzadkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bart007
Po wpisie pani Martynki tylko się upewniłem że mam rację jeżeli chodzi o rajstopy i o to czy i jakie chłopiec może nosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko rodzice i same dzieci mogą decydować co założą pod spodnie,a co komu do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ika_1
do Martynka_1991 A jakie rajstopy najczęściej kupują mamy dla swoich synów w Pani sklepie? Czy zdarza się, że również z innych materiałów niż tylko z bawełny? W ofertach handlowych w internetowych sklepach z bielizną dla dzieci często można spotkać się z rajstopami z mikrofibry 40-80 den, które wg opisu producenta przeznaczone są zarówno dla dziewczynek jak i chłopców, w rozmiarach aż do 158 cm, a wiekowo 12-13 lat. Rozróżnia się je tylko kolorami: ciemniejsze dla chłopców, a jasne i kolorowe dla dziewczynek. Tak na marginesie, to rajstopy z mikrofibry 80-100 den nieraz są bardziej kryjące i mniej prześwitujące niż cienkie bawełniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martynka_1991
Witam. Odpowiadając na pytanie, jeżeli chodzi o chłopców to mamy kupują dla nich rajstopy bawełniane. Różne w zależności od wieku. Bywają z motywami (dla tych młodszych) i gładkie, jednobarwne (dla starszych). Co do kolorów, to raczej ciemniejsze. Jedynym okresem, kiedy mamy pytają o cieńsze (o mniejszej zawartości bawełny) rajstopy dla chłopców są okresy komunijne. U nas chłopcy do komunii idą w albach i część chłopców pod albę ubiera spodnie, a część rajstopy. W samej albie na pewno by zmarzli w kościele gdy jest chłodniejsza temperatura na dworze. Wówczas proponuję im do zakupu LILKI z Woli lub AGATKI z Knitexu. Z uwagi na to, że są różne zarówno pod względem surowcowym jak i struktury (Lilki są gładkie, a Agatki mają delikatny prążek) to często zakup kończy się wizytą mamy z synem, by mógł sam dokonać wyboru. Co do koloru, to oczywiście biały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak można kupować białe rajstopy dla chłopca pod albe,czy napiszę mama która kupiła takie rajstopy dla chłopca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gość 11:52 - przecież wiadomo, że to absurd i nie ma takiej opcji, żeby ktokolwiek (normalny) ubrał 9-latka w białe rajstopy pod albę. To taki sam wymysł, jak wcześniej pojawiające się wypowiedzi o kupowaniu i zakładaniu prążkowanych rajtuz - ciekawe, gdzie ktoś takie kupuje i jakiej firmy, bo z tego co wiem, to w Polsce takich w klasyczne, jak dawniej prążki, nie produkuje się obecnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ika_1
do Martynka_1991 - dziękuję Pani za obszerną odpowiedź :) do gość dziś 18.05.2017 - oczywiście, że rajstopy bawełniane dla dzieci można kupić o różnej grubości. A jako przykład cienkich dziecięcych rajstop z bawełny mogę podać "Lilki" firmy Wola (pisała już o nich zresztą również P. Martynka_1991, że je sprzedaje w swoim sklepie). Są naprawdę cieniutkie, a grubością i stopniem przezroczystości można je porównać do rajstop z mikrofibry 60-80 den.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 9
Ja mam 3 dzieci syna i córki,nigdy bym wyraziła zgody aby zamiast spodni założył białe rajstopy pod albe.Teraz idzie do komunii ona spodnie jak każdy chłopak,w inne dni zakłada rajstopy ale pierwszy raz słyszę o dziwnych rajstopach.Corki mają swoje rajstopy a synek swoje,białe rajstopy pod albe to chyba tylko po to aby go ośmieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmajkaa
Muj ma 15 lat i lubi ubierac rajstopy nawet te cienkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do ika_1 wczoraj - a czy damskie bawełniane też występują w wersjach grube/cienkie, czy są dostępne już tylko takie grubsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze nikt się taki nieurodzil co by wszystkim dogodzil.Rajstopy u chłopca to kwestia relacji podejjscia do tego tematu u mnie w domu rajstopy nigdy niebyly tematem tabu traktowane sa jako czesc ubioru a nie jako bielizny corki nosza je do spódniczki sukienki krótkich spodenek syn również nosi rajstopy w samych chodzi po domu i wychodzi w nich również na dwor jako dodatek czasami u biera krótkie spodenki i jakos niema z tym problemu zyje jeszcze nikt go niewysmiewado komunii 5 lat temu (było deszczowo i chłodno zalozylam mu wlasnie rajstopy biiale w te tak zwane prazki można jeszcze takie dostać może zadko u nas ale za odra sa bez problemu do nabycia)miał na sobie te wlasnie cinkie bawełniane rajstopki mieszkamy w niewielkiej miejscowości i rajstopy sa u chlopcow dość czestym ubiorem codziennym nawet teraz syn ma już 14 lat a z rajstop niezrezygnowal sam je ubiera niemusze go do tego zmuszać ot wraca ze szkloy sciaga spodnei i reszte dnia w samych rajstopkach chodzi oczywiście jak cieplo na dworze to ich nienosi no i oczywiście tylko bawełniane ewentualnie z mikrofibry tych calkiem cienkich nieubiera sama niepozwolilabym na to wszystko ma swoje granice ale jakby takie zalozym chy ba swiat by się z tego powodu niezawalil rajstopy wracają do lask u chlopcow coraz częściej się to widzi co prawda w naszym kraju mamy jeszcze daleko do normalnoosci ale mallymi kroczkami się zbliżamy miłego dnia zycze Malgorzata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym synowi nie tylko odradzała rajstopy inne niż bawełniane, ale też nie pozwoliła ubrać innych. Podobnie, jeżeli już je ma ubrane, to absolutnie jestem przeciwna chodzeniu w nich bez spodni, czy np. do krótkich spodenek, co z kolei o ile przystoi dziewczynie, to chłopcu nie. Dla chłopca rajstopy to dodatek wyłącznie do długich spodni. Z resztą już tu Martynka też napisała, że jeżeli do Jej sklepu przychodzi mama z zamiarem kupienia rajstop dla syna, to wybiera właśnie te bawełniane. Poza tym sama obserwuję, że w naszym kraju jeszcze nadal pokutuje wiele stereotypów z tzw. poprzedniej epoki. Tak jest np. właśnie z noszeniem rajstop przez chłopców w nieco starszym wieku. W Polsce wielu ludzi wciąż jeszcze uważa, że uchodzą one u przedszkolaka, no maks u 7-8 latka, ale potem już nie. A przecież to już dawno nie są te ówczesne niewygodne rajty, jakie pamięta moje pokolenie z dzieciństwa. Obecnie produkowane są miękkie i bardzo przyjemne w noszeniu dla dzieciaków, a to z kolei przekłada się na to, że dzieciarnia, w tym chłopcy, nawet ci starsi chętnie po nie sięga . Pamiętam, że jak sama byłam dzieckiem, tzn w latach 80-tych wielu moich kolegów jeszcze w wyższych klasach podstawówki je nosiło. Jak się mieszkało na blokowisku, to bardzo często ciuchy suszyło się nie tylko w suszarni, ale też na balkonach, czy po prostu na suszaku przed blokiem, siłą rzeczy bywało, że wisiały tam też rajstopy. Więc doskonale się wiedziało, że ten, czy ów kolega jeszcze je nosi. Owszem, niby szło "ściemnić", że "to nie moje, tylko siostry" itp, oczywiście pod warunkiem, że się siostrę miało :) Właśnie tak się w pewnym momencie zaczął tłumaczyć mój rok starszy brat, a ja jak to dobra siostra go kryłam :) Chyba właśnie dla tego tak liberalnie podchodzę do noszenia bawełnianych rajstop przez syna i chłopców w ogólności pomimo, że młody ma już 13 lat. Od jakiegoś czasu obserwuję i u Niego i ogólnie, że o ile rajstopy nosi chętnie, to wolałby, żeby raczej nikt spoza domu o tym nie wiedział; jestem pewna, że dokładnie tak samo podchodzi do tego wielu chłopaków w wieku poniżej 15 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćanka
Muj ma 14 lat lubi rsjstopy tylko ostatnio jak zalozyl cienkie to nakrylam go jak ocieral sie malym o nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama9
Proponuję niektórym zmianę forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 13:46 z dzisiaj ma rację że nawet starszym chłopcom wcale nie przeszkadza noszenie bawełnianych rajtuz i jak noszą to i tak się do tego nie przyznają bo boją sie wyśmiania.No ja własnie jestem na to przykładem bo jestem nastolatkiem który do teraz nosi rajstopy jak jest chłodno ale tak, żeby nawet koledzy o tym nie wiedzieli, bo byłaby beka. A szkoda że tak jest bo przecież bawelniane rajstopy to nic takiego zwykly ciuch ktory moze nosic też chlopak a nie tylko dziewczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×