Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gruby miś

nowa podłoga! nie deptać!!!

Polecane posty

Channah, teraz tak je, ale nie będę rwala włosów z głowy, jak zacznie mniej :D Tak naprawdę, to nigdy nie mieliśmy jakiś specjalnych problemów w tej kwestii, ale Jaś jak wszystkie dzieci ma fazy. Myślę, ze teraz znów ma fazę szybszego wzrostu....Zobaczymy za jakiś czas po ubrankach :D Aha, narobilam jakiś czas temu zamieszania pytaniami do was w kwestii fotelików.... Ta- daaaam!! Oglaszam, że plebiscyt na bycie \"Jasiowym fotelikiem\" wygrał... http://www.allegro.pl/item317673582_fotelik_romer_kidfix_trendline_15_36_kg_isofix.html Czerwony z dodatkami czarnymi :) Szukalam i oglądałam juz sporo. Decyzję o zakupie przyspieszyły dwa fakty: - dziadek będzie nieługo woził Jasia do siebie, więc i tak musielibyśmy coś wykombinować - otwarto nowy sklep sieci akpol i ten fotelik kosztował 720, ale moje roztropne kochanie zapytało się o \"jakiś rabat\" :) Pani gdzieś zadzwoniła i okazało się, że firma romer daje 10% rabatu :D Ależ mam roztropnego męża :D❤️ - jesteśmy 72zł do przodu :) Jaś miał kiepski humor i nie za bardzo chciał usiąść w tym foteliku (głodny, czy co? ;):D:D ), ale po jego krótkim \"posiedzeniu\" doszliśmy do wniosku, że zagłowek w najniższym położeniu pozwala zapiąc mu pasy na bezpiecznej i właściwej wysokości. Jeszcze jutro sprawdzimy, ale i tak jesteśmy zdecydowani. Najwyżej zacznie korzystać, jak urośnie. Aha, wyszło taniej niż na jakiejkolwiek aukcji na allegro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, skończyłam czytać ;) I teraz muszę ponawalać, tą głośną klawiaturą.. :o Achh te nasze niesamowite dzieciaczki :D:D Czy moja Gosia świętuje? :) Na razie nie, chociaż chyba o tym dniu coś tatko wspominał a propo jej imienin właśnie.. Ja nie wiem.. jak dla mnie to jeszcze za mała i jest jeszcze dużo czasu na imieniny :) A miałam kiedyś na wierzchu kartkę z kalendarza z imieninami Małgorzaty tego dnia.. ael.. chyba już jej nie mam, a szkoda, bo to był chyba dość odpowiedni dzień :) Misiu świetna ta przyczepka :) A ta drabinka do sedesu.. no bajera :D Tylko.. jak się opróżnia ten pierwszy nocniczek.. ;) :P Channah a co w ten piątek Wam chce zorganizować teściowa? - dobrze zrozumiałam? :) Moja Gosia w wieku Waszych szkrabów oczywiście jadała mniej, niż teraz.. ;) więc się Jaaga nie martw, wyrośnie z tego :) Owoce możesz miksować z mlekiem - koktail.. ;) warzywa też na fajną papkę.. ;) heh Ja sosów nie robię, bo.. mi nie wychodzą.. no oprócz sosu pomidorowego do spagetti itp :) No to mi poradźcie jak się je robi, zwłaszcza dla maluszka ;) A jeszcze do pogody wracając.. to.. heh.. niby ciepło, ale.. ten wiatr, który był w weekend.. :o A ja to się zastanawiam, jak będzie ato wyglądało.. żeby nie tak jak zima.. i to poprzednie.. (tfu tfu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majorek, ja nie robię sosów "pod Jasia", bo on nie przepada za sosami. Robię dla nas, a on je z tego sosu mięso, lub co tam innego pływa ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosikka a gdzie pasy? :) czy dziecko zapina się samochodowymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, bo to właśnie fotelik 15kg+ Nie ma już pasów zintegrowanych, tylko samochodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fotelik niezły, a nie za ciasno w tym zagłówku? :P A ostatnio doszłam do wniosku, że szerokie boki, nie tylko słuzą bezpieczeństwu, ale.. trzymają śpiącą głowkę, żeby nie zleciała gdzieś.. ;) A jak robisz sosy? :) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no, jasiek już dorosły, skoro ten fotelik zwyciężył ;) chlewik będzie musiał odstąpić swój maxi cosi (9-18) niebawem maćkowi, a sam przeskoczyć do graco 9-36... no ale chlewik malusi, choć je dużo więcej niż ja ;) musiałam całą kanapę rozebrać na czynniki pierwsze do prania! taka piszczana :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie do tego służą, bo \"zwisająca\" w czasi snu główka, jest bardziej narażona na urazy w razie wypadku :O Poza tym nawet w czasie hamowania, itp. jest niebezpieczniej. A w głowce nie jest wąsko :) To jeden z szerszych fotelików. Zresztą to tez przemawiało za nim. Sporo tego widziałam na żywo i dopiero wtedy można sobie jakąś opinię wyrobić, bo rzeczywiści tylko na zdjęciach to wszystkie wyglądaja fajnie. Ale tak, jak pisałam kiedyś - podobał nam się coneco 9-36kg. a jak zobaczyliśmy go na żywo, to...popatrzyliśmy na siebie i już wiezieliśmy, ze to nie to :D Zwłaszcza, ze obok stał bebe comfort. Nie chodzi nawet jakość tkanin, czy ogólny wygląd (to jak dla mnie kwestia wtórna), ale właśnie o to obudownie po bokach. Tamten sprwiał wrażenie, że nie jest w stanie wytrzymać niczego włącznie z machaniem nogami przez dziecko :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy jakiśtam 0-18 ;) Gosikka no właśnie, dlatego pytałam, bo na zdjęciu to wygląda inaczej niż na żywo.. ;) Miś i dlatego ja zakładałam Gosi tetrówki.. żeby mieć o tyle spokój, że mi.. nie naszcza np. na kołdrę własnie.. czy dywan :) Ale dzisiaj bez niczego latała, tzn pieluch :) Jutro majtki dostanie, dziś jeszcze; 0 muszę j wypłukać, bo zapomniałam do prania dołożyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia pisz częściej, szczególnie o tym ile je Karolinka, to balsam na moje serce ;) U nas tak samo: 2 x dziennie kaszka, obiad w południe niechętnie i czasem coś przegryzie, wczoraj 1/4 bułki z tostera. Wczoraj wzięla do buzi kawałek naleśnika, potrzymała chwilę i wypluła :( Misiu ja też chcę wiedzieć gdzie uczą takiej cierpliwości :) Gosikka fotelik fajny. My tez myslimy o zakupie nowego, bo teraz wyrywamy sobie fotelik, albo jeździmy tym samochodem w którym jest fotelik. Ale Kornelia jest jeszcze za mała do takiego fotelika, a nie opłaca nam się kupować tego mniejszego. Mam pytanie czy ten nowy fotelik rozkłada się do spania? Czeka nas wyjazd na święta ok 6 godzin w samochodzie i mam powazne obawy z tym związane :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Gosia fotelik supr :) :classic_cool: co do jedzenia moja sie w ostatnich dnich zrobiła wybrzydzajaco -denerwujaca przy jedzeniu ... mam nadzieje żz ez choroba minie to wymyslanie... Gosia jaka to jest ta kanapka babci :D ?????? (pewnie orange tez by chciało wiedziec :P ) Jaaga to masz rano zamieszanie z odwożeniem i izawożeniem .... Majorek 👄 Misiu dla Ciebie ❤️ bo Cie podziwniam normalnie .. tak za całokształt :) Channa Sylwia ;) ja mam dzis dzień ... bez kija nie podchodż .. :-0 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś jest dobrze :D ale nie chwalić dnia przed zachodem :p tonia do przedszkola zebrała się w pięć minut, w płaszczyku czekała, aż krzyś weźmie prysznic! wojtuś jeszcze niczego nie obsikał, a jak wylał mleko, to sam "tątał" :classic_cool: pięknie tańczył w plamie światła na podłodze z cieniem własnym :) i da-daam! przekroczył granicę 12. kilograma! co prawda, po duużym śniadanku ;) waga pokazała 12,1 :) ale żeby nie było zbyt sielankowo :o maćko kaszle i ma katar, zrobiłam mu syrop z cebuli, nawet chętnie wypił :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiu to Wojtuś też taka chudzina? Moja na domowej wadze nie przekroczyła 10 kg, idę na szczepienie to ją zważę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagaa, teraz, to wojtuś jest grubaskiem w porównaniu z tym, co było po chorobie! jeśli wierzyć wskazaniom wagi, to "załapał" się na 10 centyl, a niedawno był całkiem za siatką centylową, heh, zwykle dzieciom trzeba ok. rok by potroiły masę urodzeniową, mój wielkolud (miał 59 cm i 3.940 kg.) potrzebował dwa i pół roku ;) ma to jednak dobre strony ;) czasem trzeba obu podnieść jednocześnie... 20 kg. jeszcze bez trudu udźwignę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O to nie tak źle jesli Kornelia ważyła 2.700 to juz potroiła swoją wagę :) Channah kij potrzebny jakbyś chciała coś od Donii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Sylwia 🖐️ Dermika a za pałką..? :) :P Miś jaka odmiana Toni :D a ja jestem ciekawa ile teraz waży Smerfeta.. ale nie mam jak sprawdzić :) (wadze u teściowej nie wierzę, bo wiem, że oszukuje :) ). Jaag to kupcie taki od 9 kg.. ale nie wiem, jak to jest w sklepach :) Gosia dziś w trakcie zbawy swojej (ja prasowałam :) ) powiedziała, że chce siusiu :D Od wczoraj chodzi bez pieluch (no chyba, że ma jeszcze po spacerze, czy spaniu :) ). A prasowałam m.in. dwie sztuki wielkich majtusiów :) A wczoraj wszystkie, które są już dobre, płukałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majorek teraz mamy taki od 9-ciu więc pomysłałam, że jak mam kupic drugi to juz może taki \"następny\". Ja wiem ile mnie jeszcze bedzie stac na drugi samochód, może będzie się trzeba go pozbyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasz jeden fotelik jest 9-36, jeszcze najczęściej jeżdzi nim tonia, ma on dwie opcje albo może być z własnymi pasami do ok 20 kg. albo tylko pasem samochodowym- powyżej 15. tonia jeżdzi przypięta pasami fotelika :) niestety on nie ma regulacji do spania, można go tylko trochę wysunąć... a teraz histroria pewnego obiadku ;) chlewik zawołał: mamo jesem godna! pose kakanon ssosem! - wszystko zrozumiałe? przygotowałam, dostał, zjadł całkiem ładnie tzn. nie było 3/4 pod stołem, tylko 4/5 w brzuszku :D ale \"sosem\" ostatnio bywa koncentrat pomidorowy... toteż chlewik wyglądał jak chlewik ;) namawiam synka na kąpiel, ale jeszcze nie mógł... bo musiał 7 razy skorzystać z nocniczka, za każdym razem pełna procedura, wycieramy pupę, \"chowamy\" zawartość nocniczka w ubikacji, myjemy nocnik, rączki, wracamy... i dookoła wojtek :p w końcu wojtuś uznał, że można go już umyć :D zrobiłam mu szybki prysznic, założyliśmy czysty szlafroczek i... musiałam się chwilę zająć maćkiem ;) okazało się, że chlewik jeszcze nie powiedział koniec obiadu :p postanowił sam sobie wziąć dokładkę a wyglądało to tak: http://images23.fotosik.pl/165/d68460a81fa3ef77med.jpg http://images27.fotosik.pl/165/158e97a235c4f041.jpg szlafroczek oczywiście do prania :) a wojtuś znów do kąpieli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chlewik to niezły agent :) i jaka samoobsługa haha :P a ja zapomniałam napisać, jakie to śniadanko miała moja smerfetka dzisiaj :) Najpierw musiałam zapytać, czy chce, bo nie zawsze ma ochotę :) Była kasza manna (gotowana) na mleku z owocami (które też były w nim gotowane). W sumie, to manny mogło nie być, ale .. dałam.. i pełną michę zjadła.. hehe.. Oczywiście, gdy ja skończyłam swoje kanapki, to wzięłam się do karmienia, bo za długo by to trwało - fakt, że najpierw było gorące dosyć i musiała dmuchać sporo :) Właśnie niedawno Niunia obsikała pierwsze majtusie swoje na pupie (nie licząc tych na plaży w wakacje ;) ). Coś jej się popuściło, bo przecież pół godziny wcześniej nocnik był :) Efekt - chodzi z wywieszonym ze spodni przodem od bodów :) w majtkach kawałek srajtaśmy :) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaaga, może Kornelka trzyma linię ;) Wiem, ze się martwisz, ale popatrz na Wojtusia - drobny, to fakt, ale nic mu nie brakuje - zapewniam!! :) Co do fotelików, to te 15+ nie mają obniżanego do spania oparcia (jest tylko symboliczne), nawet te 9-36, jeśli mają jeszcze zintegrowane pasy, to (o ile wiem), już się nie rozkładają. :O Jesli chcesz jechaćdaleko, a mała ma spać wygodnie, zostań lepiej przy starym. Misiu, mój szacun też masz 😘, ale to pewnie wiesz :) Za mało dziecku dajesz jeść, to się sam obsłużył :D:D:P I \"tąta\" sam, a to już coś :D:D Zdrówka dla Macieńki 😘 59cm i 3940 :D To prawie identyczny start, jak Jaś :D (58cm i 4000g) A teraz mój \"klocek\" waży 13,2kg. (jelitówka wyssała ok 70dkg, ale już prawie nadrobił ;) , bo przed ważył 13,3). Ciekawa jestem, jak to wyjdzie na żywo, jak się zobaczą :) A ile Chlewik ma wzrostu? Donia :P kanapka babci? Nie mam pojęcia (nie ma mnie wtedy), ale najprawdopodobniej z szynką, lub czymś podobnym :) A co z tym kijem? ;):D Fotelika dziś nie kupiliśmy 😠. Pojechaliśmy do sklepu, pani z K. wyszli zamontować. Szukają isofixa, a tam dooopa :O Jedziemy do forda (to niedaleko), pytamy, czy nasz samochód ma w standardzie isofix? A kiedy kupowany? W lipcu. Tak, ma ale niezamontowany. ......??? \"Nie montujemy, tylko jak ktoś chce, bo wystaje ten metal z fotela\" ...... :O To my chcemy. Dopłacać nie musimy (wszak to w standardzie), ale założą jutro (pojadę przed pracą). Nieźle, co? 😡. W satndardzie, ale nie zakładają :O Dekle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, mamy już prawie wszystkie ząbki!!! :D:D:D Znalazłam dwie kolejne piątki :D Tylko jedna musi się jeszcze przebić, choć i tak już robi \"kuj, kuj\" przez dziąsełko :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed slubem: Ona: Czesc!!! On: No nareszcie, juz tak dlugo czekam! Ona: Moze chcesz, zebym poszla? On: Nie! Co ci przyszlo do glowy? Juz sama mysl o tym jest dla mniestraszna! Ona: Kochasz mnie? On: Oczywiscie o kazdej porze dnia i nocy! Ona: Czy mnie kiedys zdradziles? On: Nie! Nigdy! Dlaczego pytasz? Ona: Chcesz mnie pocalowac? On: Tak, za kazdym razem i przy kazdej okazji! Ona: Czy bys mnie kiedykolwiek uderzyl? On: Zwariowalas? Przeciez wiesz, jaki jestem! Ona: Czy moge ci zaufac? On: Tak. Ona: Kochanie... Siedem lat po slubie: czytajcie od dolu...w gore... :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) :):):) no juz przepraszam za ten kijek ;) juz jest dobrze wyzylam sie na sprzataniu i prasowaniu ;) :) Gosia no faktcznie mozna sie zdenerwować :-0 hehe Misiu syneczek super :) Majorek no to naula siusiania nie idzie w las :) ;) Jaaga Channah 👄 pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!..... jest tam ktoś? :) Cisza, jak makiem zasiał... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem, ale lekko zmęczona ;) Wczoraj mielismy kolacje pożegnalna kolegi, odchodzi do inne firmy :( A dzisiaj 0 17.00 wywiadówka. Gosikka ja isofix zamontowany? A czy ten nowy fotelik jest bardziej \"siedzący\"? Wczoraj było takie pyszne jedzonko, to mi się jesć nie chciało, a teraz siedzę i tylko o tym myślę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Jaaga, tak zamontowali (spróbowaliby nie :P). Wiesz, ten fotelik, tak jak wszytskie w tej kategorii wagowej jest tylko siedzący. Tak jak pisał Miś, one odchylają się tylko symboilicznie. Dużo też zależy od kąta nachylenia kanapy w aucie. Z tym jest bardzo różnie, dlatego w jednym samochodzie fotelik zapięty jest bardzo pionowo, a w innym, ten sam fotelik, może być nawet znacznie odchylony, jeśli siedzisko kanapy jest mocno nachylone do oparcia. Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi :) Nie wiem, jak to dokładniej wyjaśnić. Wlaśnie dlatego oparcia w tych fotelikach są takie ruchome - może się wydawać, że da się je w związku z tym trochę rozłożyć, ale t wszystko po to, aby dopasować kąt oparcia do oparcia kanapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh... przypomniało mi się, jak ostatnio krzysztof po przewożeniu większych rzeczy w czerwonym wesołym autobusie źle zamontował oparcie tylnej kanapy :p a ja przez oparcie (w garażu jeszcze) szukałam czegoś w bagażniku i nagle... ze zwykłej kanapy zrobiły nam się miejscówki pólleżące, tzn. moja i zosi, bo foteliki toni i wojtusia mam pomocowane do siedzeńustawionych tyłem do kierunku jazdy, tym samym oni tak jeżdżą, bo to bezpieczniejsze :) dziś ser pleśniowy panierowany! ile krążków dołożyć? ;) kto wpadnie na obiadokolację? proszę o zgłoszenia w ciągu najbliższych kilkunastu minut! mam wrażenie, że wojtuś mnie w poniedziałek testował, bo wczoraj i dziś nocnikowo jest super :) może myślał, że jak kolejny raz nasika gdzie popadnie, ze szczególnym celowaniem w kanapę, to mu założę pampka? nie ugięłam się :p ale profilaktycznie ;) kanapa jeszcze straszy nagim stelażem :D spać mi się chce 💤 a tu jeszcze trzeba iść poćwiczyć... no ale to dopiero koło ósmej, jak już stwory będą piżamowe ;) kurier przywiózł przyczepkę :) fajna jest! ale maciek jeszcze do niej za malutki... no ale się tym nie martwię, przecież nie mam roweru :D gosiu, pytałaś o wzrost chlewika, trudno go zmierzyć, bo ciągle w biegu :) ale tak ~ 90cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Wczoraj Paweł kupił zajefajny i przybajerzony :) kombinezon dwuczęściowy dla Gosi - na przyszłą zimę :D (w kerfurze wyprzedarze nadal). Warto - za 20 zł kombinezon w normalnej cenie ok 40zł.. No i jaki fajny, kieszonki nawet wewnętrzne (jedna wygląda jak taka na komórkę ;) ), końcówki \"ściągane\" na rzepy, w kurtce na dole jest taki wewnętrzny ściągacz zapinany, żeby śnieg nie wpadł do góry :) , tył jest w niej dłuższy. Śpodnie fajnie zapinane, na dole tez zabezpieczenia przed śniegiem :) No i śliczny kolor. Zdjęcia są zrobione.. tylko muszę zrzucić na kompa (nie wiem, czy jeszcze są na karcie.. ;) ). Wyślę jak je dostanę :D Gosikka a ja miałam właśnie zapytać czy macie już w aucie isofix :) ale potem jakoś wycztałam, że można a nie trzeba tak montować fotelik.. więc już nie pytałam :) A fotelik kupiony czy już jutro ? :) Ja też podglądałam ostatnio, czy już widać dwie ostatnie (górne) piątki, ale jeszcze nie bieli nic :) Dermika tak nie idzie w las - uff :) Chociaż na początku majtkowania jak jej powiedziałam, żeby wołała siusiu, bo obsika majtki - to ona stwierdziła, że założy drugie ;) :D:D Jaaga 🖐️ Miś heh a ja się zastanawiałam, czym i jak jeździcie mając czwórkę fotelikowych dzieci :) buhahahaha zajefany dowcip - oczywiście ta częśc od dołu do góry :) To trochę wyjaśnia dziwne pytania z góry do dołu ;) Ona: Chcesz mnie pocalowac? On: Tak, za kazdym razem i przy kazdej okazji! Tego mi troszkę brakuje :) Smerfetka siedzi na łóżku oparta o poduszki (bajkę ogląda), z wyprostowanymi nogami.. założonymi jedna na drugą w kostkach :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×